ftct ttecritffk.st vocftt ops of ioefit De motordienst te Haarlem 1fotstvppinyi FINANCIEN JEgxeer-Clkkertjes dan in de Zon Sport en spel RADIO-PROGRAMMA Dagfilm DONDERDAG 27 JUNI 1935 GESCHIEDENIS EN ORGANISATIE Na de in de jaren 19141918 op gedane ervaringen en wat uit *t buitenland bekend werd, legde het leger zich op motortractie toe Taxi-bedrijf Organisatie Ongevallen Uitbreiding Bezuiniging Feestelijkheden DE MELKCURSUSSEN IN DE PROVINCIE UTRECHT Succesvolle arbeid Eerstvolgende retraite te Bergen Zaterdag 29 Juni—2 Juli: St. Jozefgezellen (Jongemann.) A'dam IV en Haarlem III 6.50. JULI Dinsdag 2—5: Gehuwde vrouwen ƒ6.50. Zaterdag 6—9: St. Josephgezellen Amsterd. I 6.50. DINSDAG 9—12: H. Familie (afd. vrouwen) 6.50. Zaterdag 1316: St. Josephgezellen (geh. mannen) 6.50. Dinsdag 1619: Dames St. Ign. Club Amst. 6.50. Zaterdag 20—23 mannen St. Ign. Club Amst. Ie Retr., 6.50. Dinsdag 2326: Meisjes boven 17 jaar ƒ6.50. Zondag 2831: Meisjescongr. 17—25 jaar 6.50. Woensdag 31 Juli—3 Aug.: Meisjes boven 17 jaar 6.50. 1316 Juli: Heeren Vincentianen. BOEK EN BLAD MOTORSPORT Nationale kampioenswedstrijden TTlak&LSc/voon Schip WANDELSPORT S.V.S.T. uit Utrecht weet hoe het moet SCHERMEN DE EUROPEESCHE SCHERM- KAMPIOEN SCHAPPEN Nederlanders bij de voorwedstrij den op degen individueel uitgeschakeld LAWNTENNIS TIMMER SLOEG RITCHIE De internationale kampioen schappen van Wimbledon ROEIEN Vrijdag 28 Juni 1935 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ OM DEN TELEGRAAF-BEKER Triton wint den eindstrijd BOKSEN JOE LOUIS SLAAT CARNERA Verpletterende nederlaag van den Italiaan De Nivas verkocht 3000 tons superieure suiker met bestemming voor China en 5000 tons bruine suikers. De Holl. Stoomboot Mij. moet voornemens zijn, over 1934, het eerste jaar na de finan- cieele reorganisatie, een dividend van 2/z pCt. uit te keeren. De disconto-verlaging door de Nederland sche Bank wordt te Londen beschouwd als een bewijs voor en terugkeer van het ver trouwen ten aanzien der goudvaluta's, op gelijke wijze als bij de jongste disconto-ver laging in Frankrijk. Men wijst er nadruk kelijk op, met hoeveel succes de goudblok landen prompt en krachtig te werk zijn ge gaan. Volgens Symington en Wilson heeft een aantal Europeesche rubber-verbruikers om jinancieele redenen hun voorraden willen opgebruiken, waardoor het bevredigend ver bruik in de statistieken van de zichtbare voorraden niet tot uiting komtDe verla ging van het export-contingent zal, volgens hen, tot een belangrijke verbetering van de statistieken in de komende maand leiden. De Fransche premier Laval verzekerde, dat verstrekkende saneeringsmaatregelen in voorbereiding zijn en de eerste helft van Juli, als de Kamer dan eindelijk naar huis is, voor Frankrijk een belangrijke periode in zijn financieele geschiedenis zal kunnen worden. In deze week zal echter niets bij zonders worden aangekondigd. Op het Congres van de Internationale Ka mer van Koophandel heeft de Amerikaan- sche legatie zich categorisch uitgesproken voor een algemeene monetaire stabilisatie op goudbasis. s- In grooteren omvang begint het goud naar Zwitserland terug te vloeien. Volgens den jongsten weekstaat der Zwitsersche Nationale Bank is de goudvoorraad met fr. 6.2 mill, tot fr. 1.186.000.000 toegenomen. De Huilever, Belgische dochtermij. van het Unïlever-comcern, boekte in 1934 een netto-winst van fr. 6.37 mill, en keert een dividend uit van fr. 22, waarmede fr. 6.05 mill, is gemoeid. De Amerikaansche bladen keuren ten sterkste Roosevelt's plannen af, om de nieuwe belastingwetten snel door te drij ven. De „New York Tribune" maakt een vergelijking tusschen de verhouding van Hitier tot den Rijksdag en betitelt Roose velt openlijk met „Führer". De besprekin gen in 't Congres keeren zich tegen Roo sevelt tengevolge van het groeiend ver zet van leiders van partij-fracties in het Huis van Afgevaardigden. Ook de partij leiders in den Senaat hopen zeker niet, dat de belastinkwetten vóór Maandag a.s. wor den aangenomen. Roosevelt verklaarde aan de pers, dat het hoofddoel van de nieuwe belastingwet twee ledig is, eerstens het verschaffen van nieuwe inkomsten-bronnen en tweedens het scheppen van een betere sociale orde. Het vaststellen van de cijfers van het belasting program zal geheel aan het Congres wor den overgelaten Te New-York wijst men er op, dat men de uitwerking van de nieuwe belastingwet op de maatschappijen kan overdrijven. Op de tegenwoordige basis van inkomsten zou de General Motors met een kapitaal van 43 millioen slechts 6 millioen minder kunnen uitkeeren, hetgeen per aandeel slechts en kele dollarcenten zou uitmaken. Volgens „Iron Age" is de bedrijvigheid der Amerikaansche staalnijverheid op 38 pCt. der capaciteit onveranderd gebleven ten opzichte van de vorige week. Het feit, dat de vraag niet meer afneemt, wijst er op, dat het laagste punt in den zomer is bereikt. Drie leden van den adviesraad voor het bedrijfsleven van president Roosevelt, wel ke raad uit verschillende leidende zaken- menschen uit alle deelen van het land be staat, hebben hun ontslag genomen. Finan cieele kringen te New-York zijn verwonderd dat niet veel meer leden zich terugtrekken. Te Londen loopen geruchten omtrent een nieuwe verhooging van den benzine-prijs met 1 d. De Engelsche kunstzijde-productie be reikte in Mei een nieuw record van 111 mill, lbs- tegen 9.8 mill, in Aprü en 7.7 mil„ in Mei 1934. Het Noorsche Storting besloot een staats garantie van 500.000 kronen te geven voor de oprichting van een kunstzijdefabriek te Notodden. ï- De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4650 tegen 1.4661 eergisteren. De Fransche frank bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 9.719.72 (vorig slot 9.71%); het Pond Sterling op 7237.25 (7.23%) en de Dollar op l-463/s146 (1.46 5/8). FAILLISSEMENTEN Vrijdag 12 Juli a.s. zal de Schoolcompagnie van den Motordienst haar 20-jarig bestaan her denken. Het zal onzen lezers bekend zijn dat het korps als zoodanig, d.w.z. in zijn huidigen vorm, geen 20 jaren bestaat. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan hebben we uitvoerig het wel en wee van het korps weergegeven, waarbij het ontstaan en de zich steeds weer wijzigende organisatie werden gereleveerd. Zeer in het kort zij dan nog even herhaald dat de Motordienst door een order van den toenmaligen Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht als onderdeel van het leger werd opgericht onder den naam van Depotaf- deeling van den Autotreindienst. Doordat gedurende de mobilisatiejaren de motortractie meer en meer in gebruik kwam, was het noodzakelijk dat ook de organisatie van het opgerichte onderdeel meerdere malen wijziging onderging door uitbreiding. Na beëin diging der mobilisatie en mede door bezuini gingsmaatregelen zagen we het korps al kleiner en kleiner worden tot het tenslotte "op grond van het Kon. Besl. van 3 Augustus 1921 de Schoolcompagnie van den Motordienst werd, in welken vorm het corps op 1 September 1922, komende uit Delft, te Haarlem in garnizoen kwam. De in de jaren 19141918 opgedane ervarin gen en niet het minst datgene wat uit het bui tenland bekend werd, maakten het alleszins logisch dat ook ons land zich voor het leger sterker op motortractie toelegde voor het ver voeren der legeronderdeelen en hare behoeften en dat ook voor zoogenaamde mobilisatiedoel einden veel voorbereidingen moesten worden ge troffen, wat wieder tot gevolg had dat in de laatste jaren det organisatie van den Motor dienst werd herzien. In 1929 werd zij uitgebreid met 3 administratieve en 3 instructieve onder officieren. In 1931 werd er 1 kapitein-instructeur en eind 1934 een kapitein-adjudant aan toege voegd, terwijl in begin 1933 in de onderofficiers- langen enkele verschuivingen van functionaris sen geschiedde. De organisatie van het korps is nu: 1 Majoor, commandant; 1 kapitein-adjudant; 1 kapitein instructeur; 4 luitenants; 1 luitenant der mi litaire administratie; 1 adjudant-onderofficier administrateur; 2 sergeant-majoors-administra teur; 4 fouriers; 1 adjudant-onderofficier-in- structeur; 12 sergeanten; 1 hoofdwerktuigkun dige; 2 mr. monteurs en 4 chauffeurs. Van den staf der infanterie zijn bovendien by het korps ingedeeld 3 koks. De Motordienst is opleidingsinstituut voor re serve-officieren, dienstplichtige onderofficieren, chauffeurs en monteurs. Alleen zij die in het bezit zijn van een rijbewijs A kunnen bij het torps worden ingelijfd, welke eisch niet wordt ïesteld voor de vaklieden-specialisten (timmer lieden en dergelijke). Bovendien worden 6-week- >che cursussen gehouden voor beroeps-officie ren en -onderofficieren, militaire politie, mare chaussee en rijksveldwachters en gecompri meerde cursussen voor de reserve-officieren van net korps en die van het Vrijwillig Landstorm- mms Motordienst. De snelheid van het modene motormaterieel heeft er toe medegewerkt, dat de laatste jaren veelvuldig oefeningen met andere wapensoorten Worden gehouden en troepen worden vervoerd, Waarvoor de autocolonnes meestentijds in het nachtelijk uur Haarlem verlaten en daarin Weder terugkeeren. Als we daarbij bedenken dat de bestuurders dan, normaal gerekend, een topprestatie moeten verrichten, is het Verklaarbaar dat er wel eens aanrij dingen ontstaan, die gelukkig, zich tot dusver Vrijwel steeds hebben beperkt tot meer of min der ernstige materieeie schade. Het ernstigste ongeluk van de laatste 5 jaren was een botsing Van een vrachtauto tegen een boom, waarbij de chauffeur en de hulpchauffeur licht gewond Werden. Behalve voor de oefeningen met de troepen Worden de personenauto's, voor het verrichten Van dienstreizen, ook ter beschikking gesteld van Ministers, autoriteiten en commandanten van legeronderdeelen. Een soort taxibedrijf derhal ve. Ook de andere soorten auto's worden op aanvraag aan de korpsen ter beschikking ge steld. We mogen hier nog wel even in herinne ring brengen dat in het begin van dit jaar een detachement van den Motordienst deel uitmaak te van het Nederlandsche Contingent Saartroe- Pen. Om aan alle aanvragen te kunnen voldoen is het autopark geregeld uitgebreid. De laatste aanwinst van begin 1935 bestaat onder meer uit een touringcar voor 20 personen, de eerste in het leger, op verlengd chassis, met open dak en bagageruimte op het achterdak. Het oudere materieel, waarbij nog voertuigen Van 1916, is en wordt geleidelijk door modem Vervangen. Ook de voor het korps traditioneele marsch- en bivakkeeroefeningen werden elk jaar weder gehouden, eveneens gepaard gaande met oefe- hingen met andere wapens. Aan één of meer wedstrijden en betrouwbaar- heidsritten per jaar werd door teams per auto ®k/of motorrijwiel deelgenomen. In 1931 werd een wisselbeker beschikbaar ge beld waarom ieder jaar verschillende catego rieën van personeel van den Motordienst moes ten kampen, wat door allen zeer werd gewaar deerd, doch de laatste twee jaren is de beker niet van zijn voetstuk geweest, omdat de wed strijden niet werden gehouden. Dat de bezuinigingsmaatregelen ook op het korps in toepassing werden gebracht behoeft geen betoog. Evenwel zijn niet alle aanvallen met succes bekroond. Zoo werd enkele jaren terug door een commissie voorgesteld om strooken grond langs Schoterweg en Kleverlaan te ver- koopen. Dat zulks gelijk stond met het achter den wagen spannen van een paard kon door de betrokken militaire autoriteiten voldoende wor den aangetoond, reden waarom van verkoop werd afgezien. De soldaat is wat huisvesting betreft niet achtergesteld hetgeen blijkt uit de verbe teringen, die, mede uit hygiënisch oogpunt, aan de hoogste eischen voldoen. Jammer is het dat dit niet altijd door den man wordt gewaardeerd. In de laatste jaren zijn met een minimum aan beschikbare middelen een aantal verbeteringen om en in de ge bouwen aangebracht die aller lof verdienen en niet nalaten een uitermate gunstigen in druk op bezoekers te maken. Zoo zal dan het korps nog als Schoolcom. pagnie het 20-jarig bestaan herdenken, omdat naar we reeds eerder hebben gemeld, op 1 Januari 1936 de organisatie zal worden uit gebreid. De sober gehoudan feestelijke hendenking zal op 15 Juli geschieden. Het programma der feestelijkheden luidt als volgt: 7.45 Toespraak door den Korpscommandant. 8.00 Afmarsch van het korps naar 'sGra- venhage. 10.00 Défilé voor Zijne Excellentie den Mi nister van Defensie. (De mogelijkheid is niet uitgesloten dat ook voor den chef v. d. Ge- neralen Staf zal worden gedefileerd). 12.30 Terug te Haarlem. 11.0012.00 Aankomst van hen die aan den Sterrit deelnemen. 13.30 Ontvangst der genoodigden en begin der Behendigheidswedstrijden voor automobi- listen en motorrijders. Carousselrijden voor motorrijders. 17.30 Gezellig samenzijn in de verschillen de cantines. 1830 Maaltijd voor officieren, onderofficie ren, korporaals en soldaten. 20.00 Gecostumeerde voetbalwedstrijd en an dere vermakelijkheden. Prijsuitreiking. 22.30 Einde. Muziek is op het versierde terrein aan wezig. Het onderzoek naar de geoefendheid der leerlingen van de melkcursussen, die verleden zomer aangevangen zijn, is thans geschied. Ten einde te bevorderen, dat de leerlingen het ge leerde langen tijd blijven beoefenen, opdat de noodige routine wordt verkregen en de oude melkpraktijk geheel wordt vergeten, wordt het onderzoek naar de bekwaamheid den voor zomer daarop volgend ingesteld. Op deze wijze draagt dit onderwijs de beste vruchten, wat van belang is. Meer en meer gaat men ook in deze provincie het nut van deze cursussen in zien. Thans zijn weer een 11-tal nieuwe cur sussen aangevangen, terwijl nog twee in voor bereiding zijn. De uitslag van het onderzoek was als volgt: Cursus Achterveld: R. J. Visser 189 pnt., A. v. Oosterom 184% p., R. Blom 182 A p., J. Visser 170 p., J. v. d. Hengel Pzn. 167 p. en C. Roller 165% p. Cursus Cabouw gem. Lopik: L. W. Overbeek 194 p., F. A. Kats 188 p., A. M. v. Kats 188 p., A. J. v. Kats 188 p., A. C. v. Kats 186% p., M. J. A. v. Kats 180% p., M. G. Overbeek 163 p. De cursus Eemnes: G. Rigter 174 p., M. Sus- zcnbach 165% p., P. Makker 163% p., B. Rigter 160 p., J. v. 't Klooster 160 p., G. Rigter 158 p. Cursus Leersum: B. Lagerwey 181 p., M. Floor 175 p., J. Floor 174 p., A. Hoogendoorn 162% p., J. Hogendoorn 161 p. Cursus Maarsbergen: M. Verbeek 186% p., F. A. van Vlastuin 185 p., H. C. v. Woudenberg 180 p., R. v. d. Lagemaat 177 p., H. v. Bentum 168 p., J. E. v. Woudenberg 164 p. Cursus Montfoort: W. F. G. Sturkenboom 184% p., J. W. Koeken 180% p., J. W. Brouwer 179 p., A. C. v. Wijk 162 p. Cursus Montfoort: Th. W. J. Verhoef 167 p., J. J. Griffioen 164 p., Th. C. Veldhuizen 125% Cursus Zegveld: D. Verburg Dzn. 192% p., Cursus Soest: N. J. v. d. Heuvel 180 p., A. W. Kok 180 p., H. E. D. Kortekaas 177 p., A. P. v. ci. Breemer 175% p., B. v. Wegen 174% p., J. v. Lochtenstein 168% p. Cursus Soest: A. C. van Logtenstein 175 p., J. v. d. Breemer 170% p., M. v. Wegen 169 p., P. C. Hartman 167% p., C. J. van Wegen 160% p., J. C. Hartman 160 p. Cursus Renswoude: G. Herikhuizen 182 p., J. v Ginkel 171% p., W. v. Essen 169 p., J. v. d. Glind 166 p., Joh. v. Ginkel 166 p., W. v. Ma nen 160% p. Cursus Zegveld: J. Verburg 182 p., H. Verburg 180 p., C. G. v. Vliet 171 p., M. Brak Wz., 163 p., G. Bardelmeijer 162 p. Cursus Zeg veld: D. Verburg Dzn. 192% p., ÏJ. Verburg 188 p., P. Kastelein 171 p., J. Brak Jzn. 168% p., G. Blok 166 p. De jury bestond uit de heeren: C. A. Roele- veld, Benschop, J. C. v. d. Anker, Bunnik, D. C. do Ridder, Zuilen, P. J. Lekkerkerker J.Mzn., Benschop, W. H. v. Sijl, de Bilt en A. Verbeek, Maarsbergen, terwijl als arbiters optraden de heeren: ir. J. v. Rysewijk, Bilthoven, S, Stuur man te Utrecht en J. v. Male, Utrecht. De cursussen werden werden resp. gehouden op de bedrijven van: de Wed. Visser, Achter veld; P. v. Kats te Cabouw; G. Rigter, Eem nes; D. Floor, Leersum; D. Verbeek, Maars bergen; C. Vlooswijk, Montfoort; C. Vlooswijk, Montfoort; J. v. d. Breemer, Soest; W. Wan tenaar, Soest; wed. W. v. Manen, Renswoude; D. Verburg, Zegveld en D. Verburg, Zegveld. 2023 Juli: Heeren Handelsreizigers. 2730 Juli: Eindhoven. 31 Juli3 Aug.: Heeren Onderwijzers. NIEUWE UITGAVEN Algemeene Veeteelt (II Gezondheidsleer) door C. J. Dommerhold. Uitgave J. B. Wolters, Groningen. Wat is dat? Een encyclopedie voor jonge ren, deel 12, Handicap. Pieter de Hoogh. Uitgave N.V. Hollandia Drukkerij, Baam. Bij 't oude koraalrif, wonderen der zee op Duitschen grond, door dr. Batti Dohm, vertaalt door L. Bernink, met 15 illustraties. Uitgave S. W. Melchior, Amersfoort. Schelpen op ons strand door J. G. Th. van Nes, met drie gekleurde en vijf zwarte platen en vele illustraties in den tekst voorzien door A. W. Wagner. Uitgave W. J. Thieme et Cie., Zutphen. Parlement en kiezer 19341935, door J. A. Jungmann en F. K. van Iterson, het onmisbare handboekje van alle politiseerende Nederlanders en voor degenen die van 't parlementaire leven van den jongsten tijd op de hoogte willen blij ven. Uitgave M. Nijhoff, Den Haag. Oefeningen bij de beknopte Ned. Spraakkunst door dr. J. van Ham en dr. s. Hofker. Uitgave J. B. Wolters, Groningen. Is Uw gelaatskleur bleek? Geen eetlust? Slechte spijs vertering? Vaak hoofdpijn? Maak dan „Schoon Schip". Denkend lezen door dr. M. J. Langeveld en B. G. Palland een stil leesboekje. Uitgave J. B. Wolters, Groningen. Taalgebruik door M. Mendel (lie deel), oefe ningen voor leerlingen van inrichtingen van voortgezet onderwijs. Uitgave J. B. Wolters, Groningen. Nederlandsch-Indië, aardrijkskundig leesboek deel II (Java en de buitengewesten) door J. L, Hooftman en K. G. Houwer, m.m.v. J. P. Leen- houts. Uitgave J. B. Wolters, Groningen Hemelbloemen, aan de Roomsche jeugd ver haald door Hendr. M. Smits, met illustraties. Uitgave van Putten en Ootmeyer, Alkmaar. De deelen zijn: 1. St. Antonius van Padua; 2, St. Willibrordus; 3. Dat waren helden; 4. Va der Frans; 5. De maagd van Orleans; 6. St. Eli sabeth; 7. Stanislaus Kostha; 8. St. Aloysius; 9 St. Agnes II. St. Bonifacius; 12. Van klein Heilig Treeske; 13. Van moed en trouw (Tar- cisius). Het aandeel van het motorwegverkeer in de kosten van den weg, door mr. W. J. de Graaft Uitgave van het tijdschrift Spoor- en Tram wegen, Moorman's Periodieke Pers, Den Haag. De crisis en de middelen tot herstel, rede ge houden door ir. C. Nobel te Haarlem. Uitgave Ver. tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier te Winkel. De wet tot bestrijding van den Colorado kever. Uitgave van den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen. Gids voor Bad-Egmond, een keurige reclame folder van deze bekende Noord-Hollanösche badplaats. Uitgave V.V.V., Egmond aan Zee. Olie-dom, door dr. J. O. M. Broek. overdruk uit Spoor- en Tramwegen. Uitgave Noor man's Periodieke Pers, Den Haag. Grand-Hotel ,,Brittania" te Vlissingen, een keurig verzorgde hotelfolder, vervaardigd door de Ned. Rotogravure Mij. te Leiden, met kleur reproducties van origineele schilderijen door den kunstschilder H. v. d. Haar te Veere. De Kon. Ned. Motorbootclub organiseert op Zondag 7 Juli a.s. haar jaarlijksche wedstrij den om het kampioenschap van Nederland. De wedstrijden zullen worden gehouden op de Vecht bij Weesp. In overleg met de gemeente besturen vangen de wedstrijden te twaalf uur 's middags aan. De lengte der baan bedraagt 5 K.M. met één keerpunt. Vele snelle booten zullen aan deze wedstrijd deelnemen, zoodat de races zeer in teressant beloven te worden. «Gmo frak" Als de darmen fraag werken, blijven daarin afvalstoffen die Uw bloed verontreinigen en Uw organen aantasten. Zorg er dus voor, dat Uw ingewanden zich dagelijks geheel ledigen. De vinding van Apotheker Dumont zal U Zij weet rood: helpen: „Laxeer-Akkertjes". laxnar-Akkertjos. „laxeer-Akkertjes" zullen Uw geheele gestel verbeteren en hebben 'n blijvend gunstige werking op Uw ingewanden. „Verjongd" Ze bevatten plantaardige laxeerende stoffen en bovendien: gal-extracten voor de lever, melkzuur-fermenten tegen de gisting, chlorophylle voor den bloeddruk en den bloedsomloop. Ze werken zacht, veroorzaken geen krampen, géén overmatige ontlasting. Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. NEDEDLANDSCH PRODUCT Tegenwoordig wordt de wandelsport beoefend, die werkelijk gezond is. Dan loopt men 'n 20 of 30 K.M., in een flink tempo, langs bosch en hei, rivier en wei. Dan geniet men van de na tuur. Dan geeft men armen en beenen dat gene, waarvoor men ze gekregen heeft. Op z'n gemak kan men z'n oogen laten gaan; men krijgt een ruimen blik, die u ook in het dage- lyksche leven te pas kan komen. En je reuk organen niet te vergeten! Met volle teugen de heerlijke frissche lucht inademen, die men te kort komt in de bedompte sfeer der stad, waar de lucht door allerlei vuile dampen vertroebeld is. Kortomwandelen is goed'voor je bod- dy en geeft je gelegenheid God in Zijn won derbare en grootsche natuur te aanschouwen. Hebt u gelezen van den eersten marsch, uit geschreven door het D. U. A. C.? Keurig ge slaagd! De R. K. Wandelsportvereeniging S. V. S. T. te Utrecht behaalde twee der hoogste on derscheidingen. De vereeniging wéét dus wat wandelen is. Zij organiseert 4 Augustus een wandeltocht en daar zal dan iedereen aan mee willen doen. U ook? Inlichtingen bij den se cretaris Fr. Kok, Riouwstraat 67 en L. Hen driks, Potgieterstraat 12 bis, Utrecht. Onze landgenooten F. A. Mosman, Amster dam, F. P. van Wieringen, Rotterdam, mr. W. B. Dullemond, Amsterdam, en A. J. C. Boutmy, Den Haag, werden Woensdag te Lausanne in de voorwedstrij den van de Europeesche kam pioenschappen allen geëlimineerd. Mosman schermde mee in groep 8 en werd met den Zweed Wachtmeister en den Griek Triantaffilakos uitgeschakeld tegen Deydier ^Frankrijk), Dumonceau (België) en Gelwitz iPuitschland). Van Wieringen kwam uit in groep 9 en werd met Delporte (België), Fitting (Zwitserland) en Nazuramie (Joego-Slavië) uitgeschakeld tegen Agostini (Italië), Vohireck (Tsjecho-Slovakije) en Szekelyhidt (Hongarije). Mr. Dullemond schermde mee in groep 10 en hij en Poplimont (België), Haig (Hongarije) en Wassilef (België) werden uitgeschakeld tegen Drakenberg (Zweden), Norton (Enge land) en Battaglia (Italië). Tenslotte kwam luitenant Boutmy uit in groep 5, waarbij onze landgenoot met Dunay (Hongarije) en de Boeaumont (Engeland) werd geëlimineerd tegen den bekenden Franschman Cattiau, Rothig (Duitschland) en d'Arcis (En geland). In de tweede ronde van de Internationale Kampioenschappen van Winmbledon sloeg Tim mer den Engelschman Ritchie in vier sets, zoo dat hij zich voor de derde ronde heeft ge klasseerd. Van de woensdag gespeeld epartijen was de zege van Menzl op Borotra in vijf sets sensa tioneel. De belangrijkste resultaten waren: Timmer sloeg Ritchie 75, 57, 62, 63; Austin (Engeland) sloeg Haanes (Noorwegen) 62, 60, 62; Kukuljevic Joego-Slavië) sloeg Lund (Duitschland) 6—4, 6—3, 6—4; Von Cramm (Duitschland) sloeg Jones (Engeland) 62, 63, 61; Menzl (Tsjecho-Slowakije) sloeg Borotra (Frankrijk) 57, 64, 62, 26, 119; Pal- mieri (Italië) sloeg Malfroy (Nieuw-Zeelana) 6—2,6—0,6—2; Kukuljevic (Joego-Slavië) sloeg Smith (Noorwegen) 6—3, 6—0, 6—2; Olliff (En geland) sloeg von Metaxa (Oostenrijk) 63, 62, 57, 6—2; Boussus (Frankrijk) sloeg Pun- cec (Joego-Slavië) 7—5, 6—8, 6—2, 6—2; Perry (Engeland) sloeg Hines (V. S.) 61, 75, 63; Quist (Australië) sloeg Ellmer (Zwitserland) 6—3, 75, 3—6, 6—3. HUIZEN, 1875 M. KRO. 8.00—9.15 Bra- mofoon 10.0010.30 New Mayfair Orkest 10.3011.00 Muziekuizendmg voor fa brieken (Gramofoon) 11.0011.30 Mo- zart-programma (gramofoon) IJ.. 30 12.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12.0112.15 Politieberichten 12.151.00 Lunch-C'oncert op gramofoon- platen 1.00—1.50 Het KRO-Orkest I.502.10 Bioscoop-Orgelsoli 2.103.00 De KRO-Boys 3.003.40 Gramofoon 3.404.00 Zang- en Klavierrecital door Jos. Moerdijk en Marie Jeanne MoerdijkVan- derswarm 4.154.40 Gramofoon 4.40 5.00 Zang- en Klavierrecital (vervolg) 5.005.30 Land- en Tuinbouwhalfuurtje 5.306.00 Het KRO-Orkest 6.006.15 Gramofoon 6.157.00 Het KRO-Orkest 7.00—7.15 Politieberichten 7.15—7.35 „De wil tot vrede" door P. J. Nieuwen- dam 7.358.00 Disco-Assortiment 8.008.05 Vaz Dias 8.058.45 De KRO- Boys 8.459.00 Comedian Harmonists Jgramof.) 9.00—9.30 De KRO-Boys 9.309.45 Edward Grieg's „Peer Gynt" fragmentarisch (gramofoon) 9.4510.30 Het KRO-Symphonie-Orkest (USO) 10.30—10.35 Vaz Dias 10.3510.45 Gra mofoon 10.4511.30 Het KRO-Sympho- nle-Orkest 11.3012.00 Gramofoon HILVERSUM,301.5 M. VARA 8.00 Or gelspel d. Joh. Jong 8.3010.00'Gramo- foon 10.35 Pro Arte Strijk-Kwartet (gramofoon) 11.2012.00 Gramofoon AVRO 12.00 Gramofoon 12.30 Kovacs La jos 2.00 Voordracht door Ank v. d. Moer 2.30 Gramofoon 2.50 Duetten v. 2 sopranen: Nettie Nije en Maria Wolf 3.10—4.00 De AVRO-Decibels VARA 6.15 Orvitropia 7.20 Werken van 4.00 De Zonnekloppers 5.30 Orvitropia 6.15 idem. 7.20 Werken van Frits Kreisler: Eddy Walis, viool Is ja Rossican, piano. Cor Steyn, orgel 7.50 8.00 Vaz Dias en herhaling van SOS-be- richtem 10.15 Vaz Dias AVRO 8.30— 10.30 Symphonieconcert door het Resi dentie-orkest olv Carl Schuricht VARA II.0 Jazz-programma op gramofoonplaten 11.3012.00 Populaire gramofoonmuziek LUXEMBURG, 1304 M. 7.25 Gramo foon 11.40 Amusementsconcert door het radio-orkest 12.45 Gramofoon 18.55 Amusements en dansmuziek (Gramofoon) gevolgd door persberichten, weerbericht, sport Hollandsche avond 19.05 Amu sementsconcert (Gramofoon) 19.25 Persberichten 19.50 Jean Meder uit Metz (accordeon) 20.25 Amusementscon cert door het radio-orkest 20.45 sym phonieconcert door het radio-orkest, met medew. v. Jacques Serres (cello) 21.50 Amusementsconcert (gramofoon) 22.10 dansmuziek door de radio-jazzband. BERLIJN, 356.7 M. 9.05 „Aus der Mark", scènes en liederen 10.5011.50 Concert. BOEDAPEST, 549.5 M. 7.05 Concert 8.05 Gramofoon 99.20 Oude muziek op oude instrumenten 10,20 Bela Hor- vath's Zigeunerorkest 11.40 Jazzorkest. BEROMÜNSTER, 539.6 M. 5.35 Het Omroepkleinorkest 8.35 Het Reinhart- koor. BRUSSEL I, 483.9 M. 12.15 Gramo foon 12.40 Zang 12.50 Het Omroepor kest 1.40 Zang 1.502.20 Gramofoon 5.15 Kamermuziek 5.50 Cellorecital 5.35 Gramofoon 6.50 Pianorecital 7.35 Gramofoon 8.20 Progr. voor Oud- Strijders mmv het Omroeporkest 9.40 Zang 10.20 Gramofoon. BRUSSEL II, 321,9 M. 12.17—2.20 Sa lonorkest 5.15 Het Salonorkest 6.35 Het Omroeporkest 7.35 Gramofoon. Deutschlandsender, 1571 M. ,,12.20 Fredo Niemann's blaasorkest 2.05 Gevar. concert 3.30 Kinderliedjes 4.20 De Stafmuziek v. d. SA-Groep Brandenburg en Böttcher's dansorkest. 9.05 „Das kalte HdrZ", sproqkjes-opera van Mark Lothar 10.50 Prof. H. Pollack bespeelt den Neo-Bechtstein-vleugel. DROITWTCH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.10 Het Trocadero Cinema-orkest 12.50 Het BBC-Dansorkest 1.35 Het Grinke-Trio 3.35 Het Schotsche Studio orkest 4.05 Gramofoon („Rythm. Singers) 4.35 Emilio Colombo's orkest 5.35 Het BBC-Dansorkest 7.25 Bachconcert 7.50 Het BBC-Militair-orkest 10.35 Concert 11.3512.20 Harry Roy's Band. HAMBURG, 331.9 M. 12.30 Fredo Nie mann's blaasorkest 2.20 Populair con cert 5.20 Het Omroepkleinorkest 10.45 Muzikaal intermezzo. KALUNDBORG, 1261 M. 12.26—2.20 Concert 3.20 Het Omroeporkest 9.20 Piano-recital 9.45 Gramofoon 10.30 Wenesche Operettemuziek: Het Omroepor kest 11.2012.50 Dansmuziek. LANGENBERG, 455.9 M. 12.20 Het or kest -san Frankfortsche Beroepsmusici 4.20 Het Omroepkoor 5.20 Het Werag- kamerorkest 7.20 Het Omroepkwintet 8.35 Volksliederenconcert 9.50 Het Omroeporkest. MILAAN, 368.6 M. 5.25 Het Trio Chesl- Zanardelli-Cassone 7J20 Concert 9.10 Concert 10.20 Kamermuziek. PARIJS, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 3.20 Gramofoon 9.05 Concert PARIJS, 312.8 M. 12.25—2.20 Gramof. 10.5011.20 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 5.25 Concert 9.40 Orkest en zangsolisten. TOULOUSE, 328.6 M. 8.10 Opera-aria's 8.35 Solistenconcert 10.00 Accordeonmu- ziek 10.25 Klankfilmmuziek 10.40 Dansmuziek 11.20 Vocaal concert 11.35 Argentijnsche muziek 11.55 Salonmuziek 12.3512.50 Militaire marschen. WEENEN, 506,8 M. 7.50 De Wiener San- gerknaben 8.20 Openingsfeesten v. d. katholiekendag te Praag 10.45 Het Om roeporkest 12.201.20 „Eine Stunde AJt- Wien"'. Voor den eindstrijd om den „Telegraafbeker", welke Woensdagavond verroeid werd op het traject op den Amstel van Het Kalfje naar het Clubhuis van De Hoop, bestond zeer groote be langstelling. Evenals den vorigen avond was het ook thans weer windstil en stond er geen stroom. Na een prachtige race won Triton in den tijd van 15 min. 54 2/5 sec. Beide ploegen hebben 'n goeden start en de stryd ging dan ook aanvankelijk gelijk op. Het aanvangstempo van Triton was 11, 20 en 38 sla gen terwijl dat van de Delftenaren 11, 21 en 40 bedroeg. Laga hield goed bij. Nadat onge- veei 600 M. geroeid waren ontstond er een lichte aanvaring op het terrein van Laga, wel ke echter niet van invloed was op het verdere verloop van den strijd. Met een baantempo van 32 roeide Laga, dat als ploeg niet zulk een mooi geheel vormt als Triton, verder en de Delftenaren verkregen een voorsprong van on geveer een halve lengte. Daarna liep Triton echter weer in en bij de bocht van den Ring- spoordijk lagen de ploegen ongeveer gelijk. Laga bleef echter nog steeds uitloopen en bij Zorg- vlied waren de Delftenaren weer iets voor. Voor dat echter het rechte gedeelte bereikt was. kwam er weer verandering en bij de Zuider Gas' fabriek lag Laga weer iets voor. Nu kwam de laatste bocht, die van den Omval, welke voor Laga het gunstigst was. Bij het clubhuis van Willem m hadden zij dan ook weer een voor, sprong. Het werd dus spannend. Nu ging Tri, ton echter uitloopen en bij de Berlagebrug wa ren de Utrechtenaren een halve lengte voor, betgeen geleidelijk meer werd, en bij het club huis van Nereus was het verschil ongeveer drie kwart lengte. Laga gaf zich echter niet ge wonnen en probeerde weer bij te komen, doch iedere poging werd door Triton beantwoord en het technisch betere roeien van de Utrechte naren bezorgde hun dan ook de overwinning. Triton liep tenslotte meer uit en met ruim een en een kwart lengte verschil wormen de Utrechtenaren in 15 min. 54 2/5 sec. Primo Camera heeft te New York in een wedstrijd tegen den neger Joe Louis, welke ont moeting gold als een soort selectiegevecht voor het wereldkampioenschap, een verpletterende nederlaag geleden. Er waren meer dan zestigduizend toeschou wers. De negerbevolking van New York en Detroit heeft deze zege van Joe Louis met zulk een geestdrift gevierd, dat in de negerwijken het geheele verkeer stil lag en talrijke feestvierders werden gewond. In de New Yorksche negerwijk Harlem ver zamelden zich voor verschillende amusements gelegenheden, die de komst van Louis hadden aangekondigd, tienduizenden negers, zoodat de straten voor een deel volkomen waren versperd. Te Detroit werden de ruiten van de trams in geworpen, zoodat de tramdiensten moesten worden gestaakt, terwijl van de daken der train- rijtuigen toespraken tot de menigte werden ge houden. 0 •f* -'r Opgegeven door v. d. Graaf Co.'s Bureaux V. d. Handel N.V. (Afd. Handelsinformaties) FAILLIET VERKLAARD 24 Juni: F. P. Grendel, makelaar in onroerende goederen te Rijswijk, Broekslootkade 7. R. Brandei, koopman, Den Haag, Juliana van Stolberglaan 395, handelende onder de firma F. Brandei Co. J. Warners, koopman, Den Haag, Hoefkade 913. V. Hokhoff. vroeger wpnende Voorburg. Fran kenbergestraat 35, thans zonder bekende woon* plaats. N. Holzer, brandstoffenhandelaar, Voorburg, Koningin Wilhelminalaan 318 D. 25 Juni: De Handelsvennootschap onder de firma P. A. G. van Gilse Zonen, bankiers, gevestigd en kan toor houdende te Roosendaal, Markt 77 en hare individueele leden: F. V. J. Maria van Gilse, ban kier en mevrouw M. I. van Loon, weduwe van den heer V. A. Chr. M. van Gilse, beiden wo nende te Roosendaal. De. vennootschap onder de firma Best Dekker, zaadhandelaarster. Zaandam. Oostzijde 418. J. Boven, slager, gewoond hebbende, althans zaak gedreven hebbende te Haarlem, Gen. Cron- jéstraat 105. thans ingeschreven staande Kruisweg 29 rood, Haarlem. A. van der Loos, timmerman, Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 197. W. J. Romp. huis- en decoratieschilder, Bloe- mendaal, Bosch' en Duinlaan. H. Sondorp. bouwvakarbeider, Heemstede, Glip- perweg 59 o. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillisse menten van: W. M. van Haaften, Den Haag. G. Heemskerk, Noordwijk aan Zee. J. W. A. Heintz, Den Haag. M. H. C. Sperling, Den Haag. J. A. Smink, Den Haag. G. M. Waterreus, Den Haag. B. Smallegange Jr„ Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9