Kruschen Salts WAARSCHUWING. DE K.LM-DIENST Zomersproeten Sprutol. Bij alle Drogisten. De weerstoestand Hoofdpijn, Kiespijn RADIO-PROGRAMMA Sport en spel MARKTEN ZATERDAG 29 JUNI 1935 Restaurant DORRIUS Zondag 30 Juni 1935 Maandag 1 Juli 1935 Volendam ontmoet het R.K.F.-elftal De laatste tweede klas kampioen bekend Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. De Douglas zal plaats maken voor betere machines JAARVERGADERING U.B.O, Onderlinge Levensverzekering van „De Hanze" STIKSTOF-CONFERENTIE Verlenging van de internationale overeenkomst waarschijnlijk MAN VERDRONKEN LUCHTPOSTVERZENDING Uitvoerige adresseering aanbevolen KAMPEEREN TE ZANDVOORT UITVAARTDIENST MEJ. PEETERS Begrafenis te Bloemendaal ver- dwijnen in korten tijd geheel door HITTEGOLVEN IN NEDERLAND In de afgeloopen week heeft zich een ongewoon geval voorgedaan Academische examens Notarieel examen Landbouwhoogeschool Technische Hoogeschool Postvluchten Examen L.O. Eindexamen R.K. Gymnasium Eindexamen H.B.S. Nijverheidsonderwijs Examen Handwerken Apothekersassistent Machinisten-examen VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOQIDS WIJ De landskampioenen hebben zich goed voorbereid Promotie'degradatie-competities in Zuid I en West I vragen nog de aandacht I.V.C.B.-programmfc Cricket-programma In de vergadering der Ned. Mij. voor Nijver- heid en Handel heeft ir. Plesman, directeur der K. L. M„ gesproken over de luchtvaart. Daarbij deelde hij mede, dat thans een vlieg tuig gebouwd wordt, dat 50 economischer is dan de Douglas-machines. De lijn, die het meeste succes heeft gebracht, ls de lijn AmsterdamBatavia. Men is in staat om in vijf en een halve dag deze route af te leggen. De dubbelweeksche dienst heeft groote voor- deelen gebracht. Het gaat er thans om het vervoer sterk te bevorderen en een vliegtuig te laten bouwen dat aan de viaag kan voldoen en dat eenige jaren kan worden behouden. De Douglas maakt binnenkort weer plaats voor een betere en meer comfort biedende machine. Het is een gicot belang de vloot modem te houden en de oude machines van de hand te doen. De K. L. M. heeft dan ook reeds zes en twintig oudere toestellen in het buiten land geplaatst. Het verkeer is met den vijf en een half-daagschen dienst toegenomen. Ten slotte gaf spr. een overzicht van de ver schillende lijnen. i Te 's-Gravenhage is de algemeene jaarverga dering gehouden van de onderlinge levensverze kering „U.B.O." van de katholieke midden standsorganisatie in het bisdom Haarlem, onder leiding van den voorzitter, den heer G. de Wolf uit Purmerend. Waar deze instelling op 12 April 1935 vijf en twintig jaar bestond, gaf de voorzitter in zijn openingsrede een historisch overzicht over stichting en ontwikkeling van deze instelling. Spr. herdacht den inmiddels overleden stich ter, den heer Ant. Bosse en de bestuursleden Schneiders, Wijdeman en anderen, die hun beste krachten aan ÜB.O. belangeloos hadden gewijd. Het tegenwoordig bestuur had besloten, geen officieele herdenking te organiseeren, doch in- plaats daarvan het tijdvak AprilDecember te bestemmen tot een bijzondere jubileumpropa- ganda. Het jaarverslag van het bestuur over 1934, alsmede de balans en de verlies- en winstreke ning over dat jaar werden goedgekeurd. De periodiek aftredende penningmeester, de heer J. Th. Schuiten, werd bij enkele candi- daatstelling herkozen. De statutenwijziging, welke een aantal ver beteringen in de polisvoorwaarden ten gunste van de leden-verzekerden invoert, werd met al gemeene stemmen aangenomen. Uit het jaarverslag 1934 blijkt, dat het ver zekerd kapitaal begin 1934 f 1.069.299 bedroeg; aan nieuwe verzekeringen werd in 1934 geslo ten f 110.900.daarentegen verviel door over lijden f 12.142.door afkoop f 5800.door royement of wijziging f 35.800.—, totaal f 53.742. De netto vooruitgang bedroeg f 57.158.waar door eind 1934 het verzekerd kapitaal was ge stegen tot f 1.126.457.—. Ter vergadering werd medegedeeld, dat de productie in de eerste vijf maanden van 1935 bruto zoowel als netto al beduidend hooger was dan in geheel 1934, hetgeen mede een gevolg was van de aanstelling van een tweeden in specteur. De balans per 31 December 1934 toont aan premie-reserve eigen risico f 184.320 (v. j. f 171.490), extra reserve f 10.089.13, Zekerheids fonds f 4077.96, terwijl de winst over het boek jaar 1934 ad f 7038.86 voor 10 pet. werd gestort in een Hulpfonds voor financieel onmachtige leden en het overige werd overgebracht naar de nieuwe rekening. Vrijdag is de Belgische delegatie voor de in ternationale stikstofconferentie in Schevenin- gen aangekomen. Verwacht wordt, dat de conferentie heden een aanvang zal nemen. Zooals reeds gemeld is, wil men op deze con ferentie trachten de internationale stikstofcon ventie, welke 30 Juni afloopt, te verlengen. Deze conventie is gedurende 3 jaar van kracht ge weest. De verlenging der overeenkomst is reeds in tal van voor-conferenties in verschillende ïf.uropeesche steden voorbereid en men hoopt betrekkelijk spoedig tot een resultaat te kun nen komen. Voor de producenten is dit een kwestie van groot belang en wanneer het mocht gelukken de overeenkomst tot stand te brengen, dan heeft men op een moeilijk gebied wederom de grond slagen gelegd voor een internationale samen werking. Vrijdagmiddag omstreeks 1 uur bemerkte het personeel van „De Blauwe Molen" aan de Struisanburgerdwarsstraat te Rotterdam, dat de 44-jarige A. van Kluiver na het koffiedrin ken niet aan de zaak was teruggekeerd. Men ging in de omgeving aan het zoeken en vond aan het Buizengat, een kleine binnenhaven, zijn kleeren aan den kant liggen. Men waar schuwde onmiddelijk de politie, die na eenige uren dreggen, het lijk ophaalde. Sinds 1 April jl. worden brieven' en brief kaarten met Europeesche bestemmingen per luchtpost verzonden zonder heffing van lucht recht, indien daardoor bespoediging in de over eenkomst wordt verkregen. Dit beteekende voor den postdienst die zich tot dusver ingesteld had op vervoer met cr-derscheidene buitenlandsche treinen, een be langrijke wijziging in de verzending. De afzenders kunnen medewerken aan een spoedige overkomst van de correspondentie door, vooral voor de kleinere plaatsen, behalve het land van bestemming, tevens te vermelden den naam van provincie, departement, graaf schap, enz., waarin de plaats van bestemming is gelegen. Vooral voor Duitschland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Noord-Ierland, Italië en Spanje is dit van belang. Vrijdag is een conferentie gehouden tusschen dr. Doyer, die door den Minister van Sociale Zaken aangewezen is, een onderzoek in te stel len naar het kampeerconfllct tusschen Zand- voort en Bloemendaal en de beide burgemees ters dier gemeenten. In deze bijeenkomst zijn dr. Doyer verschillende inlichtingen verstrekt. Ce burgemeester van Zandvoort deelde mede, dat er voor deze gemeente geen aanleiding bestaat, de kampeertarieven te herzien. Tot een oplossing van het geschil is men tijdens de conferentie niet gekomen. Juffrouw Peeters, die haar heele leven zelïs tot op hoogen ouderdom zonneschijn verspreid heeft, is vanmorgen onder een diep blauwe lucht met een warmtegevende zomerzon voor goed ter ruste gelegd onder de hooge boomen, temidden der prachtige omgeving van het St. Adelbertuskerkhof te Bloemendaal. Nog éénmaal is vanmorgen duidelijk geble ken, hoe deze sublieme katholieke vrouw pionierster voor school en organisatie in de harten van honderden een onuitwischbare plaats heeft ingenomen. Het kleine houten kerkje te Bloemendaal was dan te klein voor deze gelegenheid. Men heeft dezer dagen kunnen lezen op hoe ver schillend terrein zij bestuursfuncties bekleedde. De Requiemmis werd opgedragen door pastoor L. J. Willenborg, met assistentie van pastoor v. Hoeck uit Antwerpen en kapelaan Roelvink der parochie. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op het hoofdbestuur van de federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland, en het dioce saan bestuur van deze organisatie, het hoofd- Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. «iiiiiiiitiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiii Eenigen tijd geleden heeft het gerucht de ronde, gedaan, dat de komst van een hittegolf was voorspeld. Indien dit gerucht op waarheid berustte heeft de hitte van het begin der week wei den indruk moeten vestigen, dat de voor spelling goed uitgekomen is. Men kan niet elke stijging van de tempe ratuur een hittegolf noemen. Bij het woord golf toch zal men moeten denken aan een massa van een vloeistof, die als het ware over het land rolt maar de werkelijke beweging van een golf in het water is geen voortloopende maar een op- en neergaande. Deze beweging wordt echter door de opeenvolgende waterdeel tjes overgenomen en zoo rolt de golf schijn baar voorwaarts. Een hittegolf in den eigenlijken zin is ech ter wat anders. Hierbij is er sprake van een luchtstroom, die zeer warme lucht aanvoert en zoolang als deze stroom aanhoudt is de tem peratuur ongewoon hoog. Op die manier beschouwd zou men de hitte, die wü gehad hebben, wel een hittegolf kun nen noemen. De hitte ontstond ditmaal door dat uit het Oosten een stroom van zeer warme lucht doorkwam en gedurende enkele dagen over ons land trok. Het 'verschijnsel was ech ter niet beperkt tot ons land maar omvatte geheel Oost-Europa en het centrale gedeelte, terwijl ook in het Zuiden de temperatuur heel hoog is geweest. Het einde van de hitte kwam toen de Oos telijke luchtstrooming plaats maakte voor een Zuidwestelijke, die geheel andere, koelere lucht aanvoerde. De lage temperatuur vóór de hitte golf was trouwens het gevolg van den aanvoer van koele lucht uit het Zuidwesten. De hitte kan dus worden beschouwd als een kortdurende onderbreking van het tamelijk koele weer door den inval van den warmen Oostelijken lucht stroom. In vele gevallen wordt de groote zomerhitte niet door een Oostenwind gebracht, maar door een Zuidenwind, die niet alleen warme lucht aanvoert maar waarbij lucht uit de hoogere lagen van den dampkring langzaam neerdaalt, waarbij zij wordt samengedrukt en verwarmd wordt. Wij hebben dus bij de laatste hittegolf te doen gehad met een min of meer ongewoon geval. Daardoor is het verloop ook anders ge weest dan gewoonlijk en is op de groote hitte alleen afkoeling gevolgd zonder dat de goede kwaliteit van het weer veel veranderde. De onweders hebben ditmaal het weer niet ver stoord, hoewl zij op groote schaal gewoed heb ben en voornamelijk over Frankrijk, Engeland, België, Nederland en N.W.-Duitschland. Het storingsgebied, waarin de onweders optraden, verplaatste zich daarbij in het algemeen van Zuid naar Noord. Bij deze onweders is veel en uitgebreide hagel gevallen en zijn weer op vallend veel trefgevallen door den bliksem voorgekomen. N. Z. Voorburgwal b. h. Spul, Amsterdam. PLATS DU JOUR EN LA CARTE. SPECIALE LUllCH-SC HOTELS. bestuur van den R. K. Vrodesbond, Comité van Kath. Actie, R. K. Volksbond lid van Ged. Staten, mr. J. B. Bomans en echtgenoote, mr. Bijvoet, de heer G. H. Weustink, notaris' van Niekerk. Van de Peetersschoola in Amsterdam waren de voorzitter en secretaresse van het bestuur, alsmede de directrice aanwezig. Een deputatie van de schoolkinderen was ook mede op het kerkhof aanwezig. De absoute werd verricht door pastoor Willenborg. Een aantal bloemstukken van familie en organisaties dekte de baar. Er waren ook kleine bouquetjes van dankbare kinderen.... AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de Economische Wetenschappen op proefschrift: „Het Amortisatie-Syndicaat Een studie over de staatsfinanciën onder Willem I", de heer Hk. Riemens, geboren te Amsterdam. Doctoraal-examen in de Germ. t. en 1. (En- gelsch) mevrouw A. H. Horsman—Witsenburg. Candidaatsexamen in de Wis- en Natuurkun de de heeren F. B. Sanders, W. H. Muller (Cum laude) en H. F. Jongen (Cum laud«). LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Deri vaten van 2.4-DI-en 2.4.5-trimethylaniline", de heer G. van Kleef, geboren te Alphen a. d. Rijn. Idem, op proefschrift getiteld: „Salomon de Caus, 1576—1626", mejuffrouw C. S. Maks, ge boren te Haarlem. Idem, op proefschrift getiteld: „Contribution l'étude des médicaments de synthèse contre la malaria", dé heer R. F. A. Altman, geboren te Semarang. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I: F. H. Ebel, Utrecht, en J. A. Janse de Jonge, Middel burg; en voor deel H: A. J. Goldhoorn te Win- sum (Gr.). WAGENINGEN. Geslaagd voor het ingenieurs examen Nederlandsche Landbouw de heeren W. P. M. Corstlaensen. geb. te Standaarbuiten; T. A. Edzes, geb. te Sappemeer; R. Kerstma, geb. te Rotsterhaule. DELFT. Geslaagd voor het ingenieursexamen voor Werktuigkundig ingenieur: H. W. Berenschot, geb. te Lho Soekon, W. van den Berg, Amsterdam, H. J. van den Berge, Delft, G. Broersma (met lof), Someren, B. Goedhuis, Deventer, D. A. de Groot, 's-Gravenhage. H. K. van Halteren, Meppel, R. van Hasselt, 's-Gravenhage, J. Hellemans, Gro ningen, A. Hootsen (met lof), Gorinchem, J. M. W. de Jong, Delft. M. B. J. M. Kneepkens, Heer len, R. D. Koolhaas. Utrecht, A. B. van der Lee, Delft. H. M. van der Maas, 's-Gravenhage, A. Markus, Brielle, J. H. Muntinga, Medan, H. Oos terhuis, Beerta. S. Overbosch, Elburg, H. Fabbru- we. Makassar. F. O. van der Ploeg, Pangkalpi- nang, A. J. Roest, Dordrecht, J. van Suijlen, Utrecht, E. Vincent. Jogjakarta, H. J. van der Wal, Soenggoeminasa, E. van der Wijngaart, Amster dam. Geslaagd voor het candidaatsexamen van werk tuigkundig ingenieur: B. G. Bleeker, Rauwerd (gem. Rauwerderham), J. G. H. Boink, Tilburg, E. F. Boon, Rotterdam, R. Dijkshoorn. Zwolle, 1. Ferwerda, Renkum. M. J. H. Gerla, Rotterdam, F. M. Gunst, Breda, J. Hardonk. Deventer, J. F. Hengeveld Jzn., Rotterdam, J. van der Hoek, 's-Gravenhage, J. C. Jonker. Goes. W. T. Kotter. Amsterdam, M. C. Maars, Rotterdam, K. F. Meer- tens, Batavia, H. L. Muller, Zeist, J. Parree, Oude Tonge, W. T. Roos, 's-Grav Qrhage, J. S. de Roos, Rotterdam, P. C. Schell, Soerabaya, R. Veenhoven, Veendam, H. J. M. Visser, Dordrecht, H. H. Vlas bloem, 's-Gravenhage. J. F. Wemelsfelde. Kloe- tlnge. C. M. J' Willeumier, Hilversum, Ir. G. A. W. van Doornum. Hamburg, B. Giljam, Heerlen, F. O. Neumann, Batavia, W. J. ten Dam Ham, 's-Gravenhage H. H. Klamer. 't Zandt, A. L. W. seijffardt, Bus'sum, K. Westerbaan, Ferwerd (gem. Ferwerderadeel), P. II. J. A. de Booij, Utrecht, A. A. Pasteur. Makas§ar. Geslaagd voor het ingenieursexamen voor Scheepsbouwkundig ingenieur: H. J. Vegter (met lof), Veendam. Geslaagd voor het candidaatsexamen voor Scheepsbouwkundig ingenieur: J. Molenaar, Wad- De „Rietvink" (uitreis) Bagdad naar Jodhpur. vloog Vrijdag van pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct-; doos 45 cent. Bij Uw Drogist. dinxveen, ir. K. van der Pais, Amsterdam. Gepromoveerde tot doctor in de technische wetens'chap, na verdediging van een proefschrift, getiteld: „Kerngedachten uit de interne bedrjjfs- efficientie" en van stellingen de heer P. G. F. T. Fehmers, electrotechnisch ingenieur, geb. te Rot terdam. NIJMEGEN, 27 Juni (Staatsexamen). Ge slaagd: P. C. Beimers te Apeldoorn, A. A. M. van Erp te Lith, J. H. A. van Liet^rgen te Me- gen, S. J. de Rook te Bennekom én de dames J. W. Hoogenberk te Sittard, E. N. Looyen te Wageningen, J. E. J. M. de Poorter te 's Bosch, en Th. H. J. Tromp te Baexem. R.K. Kweekschool, v. d. Brugghenstraat. Ge slaagd de heeren: H. J .Peters te Millingen, P. H. Ronken en J. Schoonenberg te Groesbeek, J. H. Rutjes te Lent, A. G. Westrik te Nijmegen en Q. S. Willems te Wychen. ROLDUC. Geslaagd Jac. Beyheijn, Nieuwen- hagen; Wim Beurskens, Tegelen; Henri ten Doeschate, Sevenum; Henri v. d. Hombergh, Amsterdam; Leo Janssen, Hoensbroek; Fr Küp- pers, Bleijerheide; Silv. Orse, Raalte; Henri Soomers, Eijgelshoven; Hans Weterman, Deven ter en Aime Wijffels, Aardenburg. NIJMEGEN (Canisius-college). Geslaagd voor Afd. B.: P. Schuurmans, Amsterdam; L. de Sonaville, Winsum; A. Staatsen, Utrecht; C. van Thiel, Antwerpen. Afgewezen 1 candidaat; met twee candidaten wordt het examen voort gezet. NIJMEGEN. 27 Juni. Geslaagd: H. W. Beyn- voort, F. J. Doornink, G. M. van Dijk, P. L. A. van Gasselt, L. Gersons, J. E. Gobee, J. W. J. Hallo, H. Y. Kalt, J. H. van Kam, H. L. F. de Kat, J. Chr. Kroese, S. A. W. Miet, A. Nooyen, W. C. van der Poel, G. J Smink en J. van Trot- senberg, allen te Nijmegen. DEN HAAG. Akte Ns. 28 Juni. Geëx. 9 cand. Geslaagd mej. C. P. D. v. Tellegen. Akte Nr. 28 Juni. Geëx. en geslaagd mej. W. G. H. v. Roon. AMSTERDAM, (Gemeentelijke Kweekschool). Geëxamineerd en geslaagd 7 candidaten, t.w. de dames: J. E. v. d. Lee, H. Mans, M. J. Ples- sius, C. Ravensteyn. G. J. Prossmaxk, S. C. Snij der en C.' M. van Well. AMSTERDAM. Geslaagd: mej. H. C. Beekhof, Wageningen. LEIDEN. Bevorderd tot apotheker, de dames H. A. A. Bakker. W. A. F. H. Baretta, E. A, Boeseman, B. U. Hommes en J. Th. Werker en de heeren H. G. van Wouw en Ch. W. Verbaar schot. DEN HAAG. Geslaagd voor het voorloopig diploma de heeren L. Zeeders, West-Terschel ling; M. W. van der Linde, Middelburg; H. J. Veening, Middelburg; H. Hozee, Middelburg, en A. H. Timmerman, Vlissingen. HUIZEN. IS75 M. KRO 8.80—9.30 Kindermis uit de parochiekerk van de H. Kruisvinding Tuindorp Vreewijk. Rotterdam NCRV 9.30 Gewijde muziek (gramofoon) 9.50 Kerkdienst. Na afloop tot 12.15 Or gelbespeling KRO 12.151.00 Het Kro- orkest 1.00—1.20 „Nieuwe Nederlandsche Dichtbundels" door Jan Engelman 1.20 2.00 De Kro-Boys 2.00—2.30 Gods dienstonderricht voor ouderen door D. Bont, Pr. 2.302.40 Gramofoon 2.40 2.50 „Vreugderijke dagen in Oisterwijk" door Jan Vuysters 2.504.10 Flitsen van den Nederlandschen Olympischen dag in het Stadion te Amsterdam 4.104.30 Gramofoon 4.305.00 Ziekenhalfuurtje door kap. J H. A. Hendriks NCRV 5.00 Gewijde muziek (gramofoon) 5.20 Kerk dienst. Na afloop tot 7.45 Gewijde muziek (gramofoon) KRO 7.457.50 Voetbal uitslagen van de RKF 7.508.10 „Werk- loozenkampen" door pater P. C. Blesta O.P. 8.10—8.15 Vaz Dlas 8.15—8.45 The Dutch Novelty Band 8.459.30 Het Kro- orkest m. m. v. h. Kro-koor 9.309.45 Gramofoon 9.4510.30 Concert door het Kro-orkest m. m. v. het Kro-koor 10.30 10,35 Vaz Dias 10.3510.40 Gramofoon 10.40—11.00 Epiloog 11.00—11.30 Voordracht m het Esperanto door A. A. Klinkers HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.55 Orgelspel: Joh. Jong 9.00 Postduiven- berichten 9.05 Tuinbouwhalfuurtje 9.30 Trekkersliedjes: „De Wielewaal" 9.40 Over volkstoerisme 10.00 Stemmige gra- mofoonmuziek 10.20 Grepen uit de schaaktechniek 10.40 Vara-orkest 11.3012.00 Vara-orkest AVRO 12.00 Het Omroeporkest 1.00 Gramofoon I.15 Kovacs Lajos 2.00 Boekenhalfuur 2.30 Samenzang door de vereenlgingen, aangesloten by den Bond van Zangkoren ln Friesland 3.00 Matinée door het Re sidentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neumark 4.305.00 (4.45 Sportuitslagen) Gramo foon VARA 5.00 Men vraagt en wij draaien.... 5.30 Sport van den dag 5.456.00 Vaz Dias AVRO 8.00 Vaz Dias 8.15 Concert: Prof. Carl Flesch, viool, met het Omroeporkest 9.00 Radiojour naal 9.15 Pierre Palla, orgel 9.35 W Vogt spreekt 9.45 Koninkiyke Belgische Kapel „Les Guides" 10.15 Gramofoon 10.30 Kovacs Lajos 11.00 Vaz Dias II.1012.00 De Avro-Decibels. LUXEMBURG, 1304 M. 7.25 Gramo foon 7.40 Persberichten en gramofoon 8.55 Engelsche gramofoonplaten 10.40 Engelsche volksliederen (gramofoon) 11.10 Religieuze muziek en religieuze cau serie 11.30 Persberichten Engelsch programma: 11.40 Dansmuziek 13.10 Amusementsconcert 14.40 Amusements concert 14.55 Dansmuziek 15.40 Amu sementsconcert 17.10 Kinderuurtje 17.40 Dansmuziek 17.55 Amusements- concert 18.55 Amusementsconcert 19.40 Dansmuziek 20.10 Persberichten 20.40 Engelsch amusementsconcert 20.55 Dansmuziek 21.25 .Amusementsconcert 22.10 Dansmuziek 22.40 Concert door de Irish Hospitals Sweepstake Authorities 23.10 Amusementsconcert. BERLIJN, 356.7 M. 6.20 „Kleine Lie- besgeschlchte in Walzern, Liedern und Duetten", solisten en orkest 8.20 „Ales- sandro Stradella", opera van Flotow 10.50 Dansmuziek uit Stockholm 11.20 Dansmuziek uit Turyn 11.50 Dansmu ziek uit Boedapest 12.201.20 Dansmu ziek: W. Krügez's kapel. BEROMÜNSTER, 539.6 M. 6.50 Volks- liederenconcert 7.25 Marschconcert 8.50 „Mutterland", muziek van W. Müller von Kulm. BOEDAPEST, 549.5 M 8.30 Operette uitzending' 11.30 Zigeunerkapel. BRUSSEL I, 483.9 M. 9.55 Hoogmis gecelebreerd door Z. Em. Kardinaal Van Roey 11.2012.50 n.m. Reportage van de aankomst van Z. M. den Koning I.10 Salonorkest 1.202.20 Max Alexys' orkest 5.20 Cicco's Zigeuner-ensemble 6.20 Gramofoon 6.50 Cellorecital 7.20 Pater L. Reumont S.J.: „Les maitres de nos destinées: ce qui perd, ce qui sauve: La souffrance" 7.35 Gramofoon 8.20 Het Omroeporkest 10.30 Concert 11.20 12.20 Gramofoon. BRUSSEL II, 321.9 M. 10.20 Gramo foon 12.17 Max Alexys' orkest 1.20 2.20 Het Salonorkest 2.50 Uitz. v. h. Vlaamsche Nat. Zangfeest in het Sportpa leis te Antwerpen 5.20 Cicco's Zigeu nerorkest 6.20 Kamermuziek 7.20 Pater De Clppele S.J.: Een Hart waakt 7.35 Gramofoon 8.20 Het Salonorkest 10.20 Concert 11.2012.20 Gramofoon. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 10.50 Horst Hanns Sieber speelt orgel 12.20 Gevar.concert 3.00 Duitsche volksliederen uit Joego-Slavië (gramofoon) 3.30 Gustay Back. plano 5.50 De or kesten v. Otto Goerner en de gebr. Walters 8.20 „Der Walzer", ponulair concert II.50 Max Narath bespeelt den Neo-Bech- stein-vleugel 11.20—1.15 Dansmuziek. Ilja Livschakoff's orkest. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Het BBC- Northern Ireland-orkest 1.50 Cellorecital 3.05 Gramofoon 3.35 Reg. King's or kest 4.20 Chopin-recital 5.40 Kamer muziek 7.35 Concert 9.20 Pianorecital 9.50 Het Londensche Fhllh. orkest. HAMBURG, 321.9 M. 9.20 Orkest 11.50 Bachcantates no. 53 en 54 12.20 De Stafmuziek van het Art. Reg. Rends- burg 1.15 Gramofoon 3.20 Het Radio trio, viool, cello, piano 3.50 Het Omroep- kleinorkest en het Radio-Dansorkest 6.40 J. Haydnconcert. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Carl Rydahl's Instrumentaal Ensemble 420 Een harmonie-orkest 6.10 Groot Vocaal concert 8.30 Fransche muziek: Het Om roeporkest 9.50 Het Omroeporkest 10.50 Lehar-concertHet Omroeporkest 11.2012.50 Dansmuziek. LANGENBERG, 455.9 M. 8.50 Het We- ragkamerorkest 10.50 Het Strauch-trio 12.20 Gramofoon 4.20 Het Düsseldor- fer Concertorkest 6.00 Concert 7.20 Dansmuziek: Bonb v. Rüth's kapel 8.20 Het Omroeporkest en het Radiokoor. MILAAN, 368.6 M. 4.20 Gramofoon 5.50 Mandoline-orkest 7.50 Gramofoon 9.00 „II Pergolese", opera ln drie actes v. C. Marslll. h PARIJS, 1648 M. 11.20 Gramofoon 11.35 Orgelconcert 12.05 Hoogeerw. hr. Kanunnik Even: Figures de Saints: Un prêtre: Saint Franqois de Sales 12.25 Gramofoon 12.35 Orkestconcert 2.35 Zang 5.20 Orkestconcert 8.20 Zang 9.05 „Un manage sous Louis XV", spel v. Dumas. ROME, 420.8 M. 5.50 Vocaal en instru mentaal concert 9.00 Symphonie-orkest 10.40 Populair concert. PARIJS, 312.8 M. 9.50 Gramofoon 10.55 L. Bellanger's orkest 11.553.20 Gramofoon 5.20 Gramofoon 9.20 Mu- sic-Hall-progr. 10.5012.20 Populair gramofoonconcert. TOULOUSE, 328.6 M. 8.O5 Dansmuziek 8.20 Operetteconcert 8.35 Weensch orkestconcert 8.50 Operetteconcert 9.20 Fragm. „Roméo et Juliette", Gounod 10.40 Hawalan-gultaarconcert 11.05 Klankfiimfragm. 11.20 Dansmuziek 11.35 Tangozang 11.55 Operetteconcert 12.4012.50 Militair concert. WEENEN, 506.8 M. 9.15 Gramofoon 9.50 Hoogmis uit de Dom te St. Pölten 12.05 Het Weensch Symphonie-orkest 12.25'2.45 Populair concert: Het Radio- Symphonieorkest 3.504.25 Het Brandl Trio 4.50 Gramofoon 10.45 Het Ra- dio-Symphonieorkest 12.201.20 Zigeu- nermuziek. HUIZEN, 301.5 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen concert (gramofoon) 10.30 Morgendienst, 11.00 Lezen van Chr. Lectuur 11.30 Gramofoon 12.00 Politieberichten 12.15 Leger des Heilskwartiertje 12.30 Het NCRV-orkest 1.20 Gramofoon 1.50 Vervolg concert 2.30 Gramofoon (zangplaten) 3.00 Pianorecital: Rosine de Cocq. 4.00 Bybellezing 5.00 Con cert: Ali de VinkVerschoor, sopraan. Jo Vrolijk, bariton. R. J. v. Rooyen, viool. Alex Schellevis, plano 6.30 Kort woord namens de Propaganda-Commissie voor het gebruik van Melkbrood. door W. Elgersma, burge meester van Franekeradeel 6.45 Gramo foon 7.00 Politieberichten en persbe richten v. h. Ned Chr. Persbureau Pl.m. 7.15 .Jen kwartiertje Radio-Reportage"; event, gramofoon 7.30 Spreker: G. Bak ker 7.45 Het Klein Christelijk Gemengd Koor te Leeuwarden 8.008.05 Vaz Dias 8.45 Gramofoon 9.00 „Antieke meu belen en hun vervalschingen" 9.30 Or gelconcert: Jan Zwart 10.0010.05 Vaz Dias 10.3011.30 Gramofoon. HILVERSUM, 1571 M, AVRO 8.00 Gramofoon 9.0Ö Het Ensemble Lismondé 10.00 Morgenwijding 10.15 Muziek 11.30 Orgelconcert: Piet v. Egmond Jr. ter nabetrachting 10.30 Vervolg concert 12.30 De „Octophonikers" 1.30 Se rieuze gramofoonmuziek 2.00 Kovacs Lajos 2.30 Accordeonmuziek„The Gu- bo's", voordracht: Marie MeunierNagte- gaal en zangvoordracht: Louise O. H. de Jong 3.30 Het Ensemble Leo Clarltz 4.15 Gramofoon 4.30 Het Omroeporkest 5.45 Gramofoon 6.10 De Avro-Decibels 7.00 Disco-causerie 8.00 Vaz Dias 8.05 Kovacs Lajos 8.25 Botsingen langs het trottoir.8.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen 9.00 Gramo foon 9.15 Kovacs Lajos 9.45 Gramo foon 10.00 Het Omroeporkest 11.00 Vaz Dias 11.1012.00 Dansmuziek: Rav Forest. BERLIJN, 356.7 M. 8.30 „Alt-Berll- ner Melodien" m. m. v. solisten en het Om- roepkleinorkest 10.40 Concert 10.50— 2.20 Beethovenconcert: Het Blaaskwartet van de Staatsopera. BOEDAPEST, 549.5 M. 9.20 Cellorecital 10.10 Salonorkest 11.20 Gramofoon. LUXEMBURG, 1304 M. 7.25 Gramo foon 11.40 Amusementsconcert door het Radio-orkest 12.45 Gramofoon 17.55 Amusements- en dansmuziek (gramofoon) 19.05 Gramofoon 19.10 Causerie over de Nationale Luxemburgsche Liga voor Jeugdherbergen 19.25 Persberichten Spaajasche gyond: 19.50 Mark Braun (ac cordeon) 20.20 Amusementsconcert door het Radio-orkest 20.55 Amusementscon cert (gramofoon) 21.10 Orkestconcert 21.40 Gramofoon 2150 Spaansch amuse mentsconcert door het Radio-orkest 22.20 Dansmuziek (gramofoon). BEROMÜNSTER, 539.6 M. 7.20 Gra mofoon 8.10 „Der neue Bund", muziek van G. Haug 9.20 Orkestconcert 10.20 Het Omroeporkest. BRUSSEL I, 483.9 M. 12.15 Gramo foon 12.50 Het Omroeporkest 1.50 2.20 Gramofoon 6.50 Zang 7.35 Gra mofoon 8.20 Het Radio-symphonieorkest. BRUSSEL II, 321.9 M. 12.17 Gramo foon 1 202.20 Gramofoon 5.15 Het Omroeporkest 6.50 Het Omroeporkest 7.35 Het Omroeporkest 8.20 Gramofoon 9.20 Het Symphonie-orkest van Brussel. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 12.20 Robert Gaden's orkest 2.20 Gevar. concert 4.20 Muziekcorps der SS-Stan- darte 42 6.05 Kamermuziek 8.30 „Alles aussteigen", vroolljk hoorspel 10.50 Kate Kühl: Volksliederen. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramo foon 11.50 Orgelconcert 12.20 Het Western Studio-orkest 1-05 Gramofoon 1.35 Het BBC -Midland -orkest 2.35 Operamuziek (gr.pl.) 3.20 Het West Cal- der Blaas-orkest 4.05 Concert 4.35 Het BBC-Northern-orkest 5.35 Het BBC- dansorkest 6.55 Fred Hartley's Novelty kwintet 7.35 Het orkest van Z. M. Kon. Marine 10.25 Kamermuziek 11.35 12.20 Roy Fox' Band. HAMBURG, 331.9 M. 12.40 Het Neder- saksische Symphonieorkest 2.20 Populair concert 7.30 Vroolijk progr. 8.30 „Leib niz". hoorspel. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Concert 3.50 Het Omroeporkest 4.45 Vocale duetten 8.20 Het Omroeporkest 9.30 Jazz-liedjes 10.45 Concert 11.2012.50 Dansmuziek. LANGENBERG, 455.9 M. 12.30 Het Nedersakslsche Symphonieorkest 4.20 R. Schumann-concert 10.4012.45 Concert. MILAAN, 368.8 M. 5.25 Dansmuziek 7.35 Concert 9.00 Symphonieconcert 10.20 Operettefragm. 10.50 Dansmu ziek: Mandoline-orkest. PARIJS, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 4.35 Concert 8,20 Orgelconcert 9.05 Het Calvet-kwartet. PARIJS, 312.8 M. 12.25—2.20 L. Bel langer's orkest 6.45 Gramofoon 8.40 Vrooiyk programma 9.30 Concert 10.15 Concert 10.50—11.20 Gramofoon. RQME, 420.8 M. 5.25 Concert 9.00 „Les saltimbanques", operette van Ganne. TOULOUSE, 328.6 M. 8.15 Solisten- concert 8.35 Orkestconcert 8.50 Ope rettefragmenten 10.00 Hawaian-gitaar- concert 10.05 Fragm. „Le petit: due" Lecocq 10.40 Klankfiimfragm. 11.05 Dansmuziek 11.35 Duoconcert 11.55 Dansmuziek 12.05 Militair concert 12.4012.50 Orkestconcert. WEENEN, 506.8 M. 8.20 Jazzmuziek 10.35 Het Weensch Symphonie-orkest 12.001.20 Dansmuziek. Het elftal van de R. K. F. speelt morgen in Volendam een wedstrijd tegen de landskam pioenen, die sinds den wedstrijd tegen Valken burg in de kampioenscompetitie van het vorige seizoen ongeslagen zijn. De linksbuiten Koninc speelt natuurlijk in zijn eigen ploeg mee. De Hosson van H. M. S, zal hem op de linksbuitenplaats vervangen. In de middenlinie neemt Haanappel van Leonidas de plaats in van Somers, terwijl Pik hier wordt vervangen door Lint van G.D.A., op wiens plaats in de achterhoede L. van Bree van Kolping is opgesteld. De federatie-ploeg ziet er dus vermoedelijk als volgt uit: Doel: Pot (V.V.A.). Achter: Van Bree (Kolping) en Gigengack (Geel Wit). Midden: Haanappel (Leonidas), Lint (G.D.A.) en Keijzer (Wilskracht). Voor: Hol (Valkenburg), v. d. Sande (Leoni das) Beerenschot (Lachapelle), Geybels (Weert) en de Hosson (H.M.S.). „Volendam" is zich zeer ernstig aan het voor bereiden voor den grooten wedstrijd. Er is on der leiding van den heer Hamel regelmatig ge traind en alles wijst er op dat de Volendam- mers een overwinning aan het vertegenwoordi gend elftal niet cadeau zullen geven. De spelers zijn vol goeden moed. Het bestuur van „Volendam" van zijn kant, doet alles om de viering van het derde lustrum van zijn vereeniging, waarvan de eerewedstrijd een zoo belangrijk onderdeel uitmaakt, zoo waardig mogelijk te doen zijn. Evenals de ge- heele bevolking van het dorp leeft ook het ge meentebestuur mee. Zoo zullen de I.V.C.B.-spe- lers en de officials door het gemeentebestuur worden ontvangen. Het geheele bestuur van den I.V.C.B. zal naar Volendam komen. Volendam heeft het terrein ingericht voor een groote ontvangst van belangstellenden. Nu eindelijk alle tweede-klas-kampioenen be kend zijn, kan men voortgaan met de afwerking van de promotie-degradatie-competitie in Zuid I en West I. In Zuid I verloor Hopel Zondag j.l. met 53 van Swalmen, dat eenigen tijd geleden reeds met 51 door Geleen werd geklopt, waardoor de stand in deze af deeling thans als volgt is: Geleen 1 1 0 0 2 51 Swalmen 2 10 12 63 Hopel 10 0 10 3—5 Zondag zal Geleen op eigen terrein den strijd aanbinden tegen Hopel, dat ook hier weer voor een moeilijke taak zal komen te staan. De beslissingswedstrijd tusschen Olympia en Fortitudo, Zondag jJ. op het S. D. O.-terreia te Bussum gespeeld, werd met 21 door de Hil versummers gewonnen, zoodat Olympia thans met V.I.C. en V.V.A. zal strijden om een plaats in de eerste klasse. De eerste wedstrijd in deze afdeeling tusschen V. I. C. en V. V. A. leverde een 3—0 zege op voor de Noord-Amsterdammers, die o.i. ook morgen in den thuiswedstrijd tegen Olympia een goede kans hebben om de beide punten te veroveren. Naar wij vernemen is Beerenschot, die Zon dag j.l. geblesseerd werd, in het R. K. F.-elftal vervangen door v. d. Sande van Leonidas. Promotie-degradatie-competitie Tweede Klasse Zuid I Geleen—Hopel WEST I WAOlympia Eerste klasse HCC 2—RW Haarlem—HDVS VOC—VRA Overgangsklasse RW 2—HBS ACC—PW SCHC—Quick (N.) RCH—Ajax (L.) OVHSparta HCO 3Excelsior Tweede klasse A VRA 2Haarlem 2 BSCCHercules RIOOlympia Tweede klasse B HDVS 2LCC Quick (H.)—VOO 2 HBS 2—HCO 4 Excelsior 2VUC Tweede klasse O UDArnhem TOO—Quick (N.) 2 PW 2—VOO Derde klasse A Albion—VRA 3 VVV 3—ACC 2 Kamp. 2Hercules 2 Derde klasse B Excelsior 3Voorb. CC HBS 3—HDVS 3 (terrein HDVS) HBS 4—Voorb. CC (terrein Voorburg) LeonidasHCC 5 AMSTERDAM, 28 Juni. Coöp. Ansjovisverkoop- ver.'Ansjovis. Handel kaïm, prijzen onveranderd. ALKMAAR, 29 Juni. Veemarkt. 6 paarden 100.00 160.00. 6 melkkoeien 110.00—170.00. 7 nuch tere kalveren 4.007.00. 2 bokken en geiten. ALKMAAR, 28 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 108 H.L., als: 12 voertarwe 4.604.75, 46 gerst en chev. gerst 4.605.50, 15 haver 6.75, H boonen: bruine boonen 14.2516.00, citroenboo- nen 17.00, witte boonen 12.00. Blauwmaanzaad 14.00, 24 erwten: groene groote 11.50, grauwe 8.00 10.00. Per 100 kg. Handel stug. ALKMAAR, 29 Juni Botermarkt Boter 5672 lA cent, eieren groothandel f 2.302.55, eendeieren f 1.65. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juni 1935 48000 kilo Tomaten: A f 9.80—13.50, B f 8.50-- 9.00, C f 8.60—9.90, CC: 5—5.10; 111.000 kilo Aardappelen: Schotsche Muizen f 5.507.50, Drielingen f 4.70—6.40, Kleine f 0.80—2.80, 1075 bos Wortelen f 2.20—2.40. LEIDEN, 28 Juni. Veemarkt. 347 runderen. 34* kalveren 1233 schapen. 981 varkens. 25 stieren 50.00200.00 per stuk 2638 cent per kg., stuS- 115 kalf- en melkkoeien 75.00180.00, stroef* 57 varekoelen 70.00—130.00, stug. 150 vette ossen en koeien 80.00—190.00 per stuk, 3048 cent Pf kg., stug. Fokkalveren 5.0010.00, slap. 89 vett kalveren 26.0054.00 per stuk. 2658 cent P®r kg., zeer stug. 255 nuchtere kalveren 3.005-0"* 315 vette schapen 12.00—17.00. 1018 lammeren 4.006.50, Texel-lammeren 5.007.50, zuiglam meren 7.0010.00 matig. 422 mestvarkens 14.00 24.00, stug. 559 biggen 9.00—12.50, stug. n LEIDEN 28 Juni. Goudsche kaas: le soort 15-"" —17.00, 2e soort 12.00—14.00. per 50 kg. Aanvo_r 71 partyen. Leidsche kaas: le soort 14.00161'"* 2e soort 12.0013.00 per 50 kg. Aanvoer 19 nar tijen. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE, 29 Juni. 63000 Kb* aardappelen: groote Schotsche Muizen Schotsche Muizen 5.506.70, Drielingen 3.öc~7 5.60, kleine 1.762.70. 1770 stuks Bloemkool l-a 1.60 per 100 stuks.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10