■lÊSl wtÊKÊÊÊBÊ 8 De onrust in het Verre Oosten HERZIENING DER GRONDWET IN SPANJE? Het Bezuinigings- ontwerp De verklaring van Eden Het nieuws van heden TEGEN HET LAÏCISME RUSSISCH VLIEGTUIG VERMIST NIEUW INCIDENT IN TSJAHAR De „vallei van het goud" DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 3 JULI 1935 Ochtendblad Zamora gaf inmiddels zijn handteekening Oostenrijk en Tsjecho- Slowakije Relletjes In de V.S. Non-stopvlucht om de wereld Het Weer iiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii^ HEERKENS THIJSSEN C<> I I VERZEKERINGEN Nog schriftelijke be handeling - llwl 1 Alleen Abessinië zou er profijt van trekken Tokio ontkent grens- schendingen Bezuinigingsplan der Fransche regeering Engeland en Oostenrijk BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE; NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN; Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 EEN EN ZESTIGSTE JAARCANC No. 19416 De vooruitzichten op verwezen' lijking zijn echter nogal onzeker Elf personen aan boord Samenwerking tusschen de politie-organen Twee dooden In vier en een halven dag Wordt de onderwijsparagraaf door een nieuw ontwerp vervangen? INTERN. VERLICHTINGS- COMMISSIE Komt het volgend jaar in Neder land bijeen «J De „Giornale d'Italia" zet de rede nen uiteen waarom Mussolini het Britsche aanbod weigerde Russische onderdanen moeten op bevel van Moskou uit Mand- sjoekwo vertrekken België en de wapenlevering aan Abessinië Een bezoek aan de onbekende bergstreken van Abessinië Er weer bovenop SPECIAAL VOOR U DAMES is de rubriek WAT DE TONG STREELT (Pa9. 4) Over eenige dagen gereed Een neutralisatie-denkbeeld NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van onzen bijzonderen correspondent te Barcelona) Alcala Zamora heeft zijn handteekening gezet onder het decreet, waarbij hij de regeering machtigt het wets ontwerp tot hervorming der Constitutie voor te leggen aan het parlement. Waarschijnlijk geen handteekening, die de pre sident der Spaansche republiek gedurende zijn ambtsperiode onder eenig staatsstuk zette, heeft de gewichtige beteekenis gehad van deze. Dit is de tweede étappe op den weg, die naar het feit eener hervormde grondwet moet voeren. De linksche tegenstanders van de grondwets herziening, de door deze regeering of liever re- geeringsmeerderheid nagestreefde hervorming hadden aanvankelijk nog eenige hoop gesteld op Alcala Zamora, van wien zij aannemen, dat hij in zijn hart een der hunnen is. Zij hoopten, dat Alcala Zamora zou weigeren zijn handteekening onder gezegd machtigingsdecreet te zetten. Alcala Zamora heeft inderdaad herhaalde malen geweigerd zijn handteekening te zetten en wel onder verscheidene wetten, aangenomen door de regeeringsmeerderheid van dit parlement. Deze wetten gingen dan ter hernieuwde behandeling terug. Dat is een der grondwettelijke praerogatieven van het staatshoofd der republiek. Alcala Za mora oefende echter hoogstwaarschijnlijk dit, praerogatief niet metterdaad uit, omdat hij de regeeringmeerderheid niet kon zetten uit zucht tot obstructie dus, als we sommigen wil len gelooven of omdat hij dictatortje wilde spelen, maar enkel om te doen gevoelen, dat de president „er toch ook nog is", al geeft de grondwet hem maar een beetje macht. In dit allerbelangrijkste geval zette hij echter Zijn handteekening, zonder op het wetsvoorstel. Welks indiening daardoor gemachtigd wordt, eenige opmerking te maken. De eerste étappe op den weg was natuurlijk de uitwerking van het ontwerp door de regee ring. Deze étappe was om begrijpelijke redenen zeer zwaar. De grondwethervorming is als leuze en eisch in de Spaansche politiek der laatste jaren geworpen door dc rechterpartijen. Zij was de hoeksteen van het programma, waar mede de vereenigde rechterpartijen de verkie zingen van November 1933 ingingen en deze wonnen. Dat de regeering de grondwetswijziging ter hand zou nemen en bij de Cortes aanhan gig maken, stelde Gil Robles laatstelijk als conditio sine qua non voor deelname der Ceda in de huidige regeering. De grondwetshervorming is dus een postulaat van de rechterpartijen. Het kabinet, dat zich met de uitvoering van het postulaat belastte, is echter geen zuiver-rechtsch kabinet, evenmin als de meerderheid, waarop het steunt, zuiver rechtsch is. Van de dertien ministers rijn slechts zeven katholiek, de overige zes, nomi naal radicaal, liberaal-democraat of onafhanke lijk, zijn allen liberaal. De voornaamste grondtrek in de Constitutie, Waartegen de rechterpartijen het offensief voe ren, is haar laïcisme. De rechtsche partijen be oogden een hervorming, die o.a. weer een band Zou leggen tusschen Kerk en Staat na twee en een half jaar hebben de Concordaatsonder handelingen nog geen resultaat opgeleverd het onrecht, den kloosterlingen aangedaan, zou herstellen, met name den terugkeer der Je zuïeten zou mogelijk maken, het onderwijs door religieuzen weer mogelijk zou maken en ten slotte tot een wijziging in de vigeerende huwelijks- Wetgeving zou leiden. Want de geheele laïcisti- sche wetgeving ligt vast in of berust direct op bepalingen van de Constitutie. De geheele geschiedenis nu van de radicale partij is niet in het minst een geschiedenis van laïcisme en anticlericalisme, al heeft Lerroux, die in beide uitblonk, uit politiek opportunis me, zijn felheid den laatsten tijd geheel afge legd. En of Lerroux nog lang voor al zijn vol gelingen zal kunnen instaan, mag sterk betwij feld worden. Het moet voor de regeering-Lerroux Gil Robles dan ook Zeer moeilijk zijn geweest, op het stuk van laïcisme tot een accoord te komen. Het ontwerp, dat dan ook gebrouwd is, draagt duidelijk de sporen van halfheid, het kan noch rechts noch links tenslotte Devredi- gen. De halfheid van het regeeringsaccoord is hog geaccentueerd geworden door de verkla ring van Lerroux, dat geen der ministers ver- Plicht is alle punten van het ontwerp te verde digen. Wanneer de discussie in het parlement aanvangt, kan zich nog menig moment voor doen van groot gevaar voor de regeerings meerderheid, de regeering en het ontwerp zeif, De twee Amerikanen, de gebroeders Kegs, die het wereldrecord voor lange-duur- vluchten hebben verbeterd dat om wet te worden twee derden der stem men behoeft. Het ontwerp geeft ruim veertig artikelen der grondwet aan, die vervangen, gewijzigd of aangevuld moeten worden. Om zijn belang rijkheid verdient het een afzonderlijke beschou wing. Wanneer dit parlement met twee der den der stemmen het ontwerp, al of niet geamendeerd, heeft aangenomen, is de derde étappe achter den rug, en wordt dit parle ment automatisch ontbonden. Zijn taak is slechts uit te spreken, welke artikelen en in welken zin zij gewijzigd dienen te worden. Bij algemeene verkiezingen, welker inzet de grondwetshervor ming is, wordt dan de Cortes gekozen, die ce grondwet inderdaad wijzigen. Dit geschiedt met de helft der stemmen plus één.. Deze verkiezingen vormen de vierde étappe, en van dezen uitslag hangt af, of de grond wetshervorming inderdaad een feit wordt. Het is immers niet op voorhand uitgesloten, dat -ie tegenstanders der hervorming, alle linksche partijen, het verkiezingspleit zullen winnen. De grondwethervorming zou eveneens twijfel achtig worden, indien de radicalen en andere middenpartijen met links de absolute meer derheid zouden behalen. Want zelfs indien nü de radicalen, aan het bewind met recht:, vóór de noodzaak der wijziging stemmen, is slechts de politieke eer daar om hun te belet/ ten op hun houding terug te komen, in een dusdanig samengesteld nieuw parlement, dat een radicaal linksche regeering mogelijk maaxt. Lerroux heeft onlangs nog verklaard een radicaal linksche boven een radicaal rechtsche regeering te verkiezen. Dat zijn partij dus, naar het schijnt althans, medewerkt aan de grondwetshervorming', is eveneens slechts opportunisme. Onze conclusie is, dat de vooruitzichten der verwezenlijking van de hervorming nog zeer onzeker zijn, ondanks het optimisme van rechts. CHABAROWSK, 2 Juli. (D.N.B.) Het Sovjet-Russische watervliegtuig „L840", dat den 26 Juni van Alexandrowsk op het eiland Sachalin naar Charabowsk was vertrokken om daar op den Amoer te landen, is verdwenen. Aan boord bevinden zich behalve de bemanning, die uit drie personen bestaat, acht passagiers. Vier vliegtuigen zoeken momenteel naar het vermiste, toestel. Men vermoedt, dat de gezag voerder SwjatOgorow, die êen ervaren vlieger is, gedwongen is geweest in den dichten nevel een noodlanding te doen. WEENEN, 2 Juli (D.N.B.) Naar vernomen wordt is bij de jongste ontmoeting van den Oos- tenrijkschen minister van Buitenlandsche Za ken Berger-Waldenegg en den Tsjecho-Slo- waakschen minister van Buitenlandsche Zaken Benesj, o.a. ook de mogelijkheid van een nauwe re samenwerking tusschen de politie-organen van beide landen besproken. Naar van welinge lichte zijde wordt vernomen hebben deze be sprekingen reeds reusltaat opgeleverd. Zoo werd einde Juni van Oostenrijksche zijde de Tsjecho-Slowaaksche politie een ontwerp overeenkomst voorgelegd, volgens welke de Tsjecho-Slowaaksche politie alle Oostenrijksche staatsburgers, welke de Tsjecho-Slowaaksch- Duitsche grens overschrijden willen, en niet in het bezit zijn van een Duitsch visum, aan zal houden en aan Oostenrijk uitleveren. Als tegen-prestatie kunnen de Tsjecho-Slo waaksche autoriteiten van Oostenrijk de uitle vering van de Sudetenduitsche militaire vluch telingen verlangen. REGINA (Saskatchewan), 2 Juli (Reuter) In een openlucht-vergadering van 3000 stakers ontstond een botsing met de politie. Een poli tieman en een betooger werden gedood, ruim twintig personen werden gewond en talrijke anderen lijden aan de gevolgen van traangas. De strijd werd geruimen tijd in de straten voort- g-zet. Er is aanzienlijke schade aangericht. Te Lake Charles (Louisiana) werden acht havenarbeiders gewond, van wie twee ernstig, bij een vuurgevecht tusschen twee concurree- rende vakbonden. SAN DIEGO, 2 Juli. De bekende vlieger Cly de Pangborn, tezamen met den vlieger Bennott H. Griffin, is voornemens tegen het einde van de maand uit San Diego te starten voor het maken van een non-stopvlucht rondom de we reld. Pangborn denkt in vier en een halven dag zonder tusschenlanding den afstand van ongeveer 27.000 K.M. af te leggen en wel via New York, Moskou en Chita in het Oosten van Siberië, met een kruissnelheid van ongeveer 250 K.M. per uur. Het ligt in de bedoeling, dat de brandstoffenvoorraden in de lucht driemaal worden bijgevuld. Verwachting: Matige, later afnemende wind uit Westelijke richting, half tot j= zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig veran- |j H dering. illlllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllilllllliillllllllllllliillllilliiiiliilii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu MAKELAARS IN ASSURANTIËN TE AMSTERDAM I SLUITEN i OP ELK GEBIED DAMRAK 60 TEL. 45014 en 45016 ÜmiiiiuwiiiiiimiiimiimiiiiiiiimiimimiimiiimmiiiiiiiHiiiiiirë Naar wij uit goede bron verne men, zal de schriftelijke behande ling van het bezuinigingsontwerp in de Tweede Kamer nog worden voortgezet. De Commissie van Rapporteurs heeft zich reeds met eenige vragen om nadere inlichtingen tot de Re geering gewend, die hierop met grooten spoed zal antwoorden. De resultaten van dit gemeen schappelijk overlegzullen vermoe delijk nog deze week worden gepu bliceerd. In parlementaire kringen wordt het niet onwaarschijnlijk geacht, dat de onderwijsparagraaf in haar ge heel uit het wetsontwerp zal worden gelicht en een nieuw ontwerp zal worden ingediend. Wanneer dit inderdaad geschiedt bestaat de mogelijkheid, dat reeds de volgende week de behandeling een aanvang neemt. BERLIJN, 2 Juli. (A.N.P.) In het Rijksdag gebouw is Dinsdagmorgen de negende plenaire zitting van de Internationale Verlichtingscom missie plechtig geopend. In zijn openingswoord deelde de president o.m. mede, dat de volgende bijeenkomst het volgend jaar in Nederland zal plaats vinden. De aardschokken, welke de vorige week in Zuid-Westelijk Duitschland plaats vonden en hier en daar aanzienlijke schade aanrichtten, hebben ook een ernstige vernieling te weeg gebracht in een kapel te Buchau (Württemberg). De toren, welke ten deele instortte, sloeg door het dak heen ROME 2 Juli (A. N. P.) De verklaring van Eden en de debatten in het Lagerhuis wor den in een hoofdartikel in de „Giornale d'Italia" besproken onder het opschrift „Preciseeringen". Het blad schrijft, dat de spijt, die door Eden tot uiting gebracht is met betrekking tot de weigering van Mussolini, gelijk is aan de spijt van Italië wegens het onvol doende begrip, dat Engeland toont voor de Italiaansche motieven. Voortgaande geeft het blad dan een korte opsomming van deze motieven en zelfs van het Italiaansche recht op koloniale expansie, even als andere landen en met name Engeland dit bezitten. De systematische tegenwerking van Abessinië tegen de vreedzame pogingen tot commercieele expansie van Italië, de voortdu rende vijandschap van Abessinië, zijn bewa peningen, grensovertredingen, aanvallen en ten slotte de noodzakelijkheid voor Italië om zijn grenzen te verdedigen, de Engelsche voor stellen houden in het geheel geen rekening met deze Italiaansche moeilijkheden. Het blad gaat dan over tot een systemati sche ontleding van de practische waarde der voorstellen zelve, waarover Eden niet heeft ge sproken. De Britsche voorstellen bevatten niets, dat een duurzamen vrede aan de Itali- aansch-Abessinische grenzen zou kunnen waar borgen en het conflict tusschen beide landen zou daardoor niet worden opgeheven, doch PEKING, 2 Juli. (Reuter). Vol gens een onbevestigd gerucht zou in de provincie Tsjahar opnieuw een ChineeschJapansch incident heb ben plaats gehad. Takahasji, de woordvoerder van het Japansche leger, heeft echter verklaard, nog geen enkel bericht hieromtrent te hebben ontvangen. Toeng Tsjoen Tsji, de commandant van den pantsertrein der rebellen, die Peking hebben gebombardeerd, is door den krijgsraad ter dood veroordeeld. In verband met de muiterij van Vrijdag zijn 900 personen gearresteerd, die allen voor den krijgsraad zullen verschijnen. Alle Russische onderdanen, die zich in Mandsjoekwo bevinden, hebben aanzegging ge- SIBEB.IÊ ITSIMAB. V CHAVBIN vAaoNGOLlE. TSM1&TJ 0APAHSCH1 nOEKDEn CHINA PEKIHO TIETtr» kregen uit Moskou niet later dan 25 Augustus naar Rusland terug te keeren, aldus melden de dagbladen te Dairen. In Japansche legerkringen acht men het Sowjet-Russische protest volkomen ongegrond. Men zegt, dat de Japansche troepente ge disciplineerd en overigens ook te zwak zijn om zich aan dergelijke grensschendingen als waar van zij beticht worden, schuldig te maken. Wanneer de Sowjetregeering er prijs op stelt, dezen onbevredigenden toestand te doen ein- diegn, kan zij dit slechts door een duidelijke grensafbakening bereiken. In marinekringen te Tokio wordt het Sow jet-Russische protest eveneens van de hand gewezen. Men verklaart hier, dat Sowjet-Rus- land tot dusver steeds geweigerd heeft een ac coord te sluiten inzake de regeling van het ver keer op den Amoer teneinde zoodoende een zuiveren toestand te scheppen. slechts verdaagd. De eenige, die er profijt van zou trekken, zou Abessinië zijn, dat met zijn aggressieve geestesgesteldheid, na alle ge- gepleegde en tot dusvere ongestrafte overtredin gen met een uitgang naar zee de mogelijkheid zou verwerven zich vrijelijk te voorzien van wapenen en zelfs een zeemogendheid zou wor den naast Italië. De uitweg over Zeila zou bovendien geheel in het voordeel van Engeland zijn en in het nadeel van Italië, aangezien hij in de plaats zou komen van den uitweg over Assab, door Italië in 1928 toegestaan. Wat Ogaden betreft, het gaat daarbij om het al gemeen bekend meest woestijnachtige gebied van Abessinië, waarvan de economische waarde volkomen nihil is. Italië zoekt geen onontgin- bare woestijnen. De Britsche voorstellen beantwoorden dus niet aan de tot uiting gebrachte Engelsche doelein den, noch aan de Italiaansche behoeften, aldus de conclusie van de „Giornale d'Italia." Het stoomschip „Nazario Sauro" is met solda ten en oorlogsmateriaal naar Livorno vertrok ken vanwaar het na verdere troepen aan boord te hebben genomen, naar Oost-Afrika zal stoo- men, Dè verklaring van den Negus van Abessinië, dat de leveringen van wapenen en munitie door verschillende Europeesche landen, waaronder ook België, zijn gestaakt, heeft in een deel der Bel gische pers tot aanvallen tegen de regeering ge leid, die men verwijt door dezen maatregel een zijdig stelling te hebben genomen tegen Abes sinië. In een semi-officieele mededeeling dienaan gaande wordt gezegd, dat de Belgische regeering geen wapen- en munitie-verbod naar Abessinië heeft uitgevaardigd. Het is bekend, dat de handel in wapenen en munitie, vooral voor zekere deelen van Afrika, onderworpen is aan zekere beperkingen. In critieke en moeilijke tijden kan de regeering ingrijpen om de leveringen van wapenen en mu nitie in langzamer tempo te doen geschieden. Dat is geschied in het geval met Abessinië. ROME, 2 Juli (D. N. B.) In verband met het Abessinische conflict zijn in Oost-Afrika tot dus ver 60 vliegvelden en 50 radiostations opgericht. Het stratennet is uitgebreid tot een lengte van 10.000 K. M. PARIJS, 2 Juli (Reuter) De Poolsche ont' dekkingsreiziger, graaf Byron de Prorok, die juist van een reis teruggekeerd is, beweert, dat het geheimzinnige land Ophir, waar koning Sa lomon het goud voor den bouw van den tempel haalde, niet anders is dan het tegenwoordige Werka Warka, gelegen in de onbekende berg streken in het Westen van Abessinië. Graaf de Prorok heeft zijn bevindingen ver teld in een interview met P. Reyna, dat gepu bliceerd is in de „Miroir du Monde." Slechts met groote moeite heeft hij van den keizer van Abessinië vergunning gekregen om een bezoek te brengen aan Werka Warka, het geen „Vallei'van het Goud" beteekent. Na 'n lange reis door den Britsch-Egyptischen Soedan, vergezeld door zes Europeanen en twin tig negers als bewakers, kwam graaf de Prorok aan een berghelling, vanwaar hij kon neerzien op een vallei met in het midden een half opge droogde rivierbedding. Hier waren honderden mannen en vrouwen bezig het zand af te graven en te zeven. Naai hem verteld werd waren het slaven, die voor sultan Ghogoli, een der hoofden, van de stam men aan de grens naar goud zochten. In de nabijheid stonden groote steenen ge vaarten, in den vorm van pyramiden, volgens de gidsen de graven van de slaven uit den tijd der Egyptische koningen. Het was verboden deze grafkelders, die volgens de inboorlingen door geesten werden bezocht te naderen, doch des nachts wisten de ontdekkingsreizigers de grafkelders heimelijk te bereiken en in een er van binnen te dringen. Dit was een uiterst ge vaarlijke taak, want indien zij door de bijge- loovige inboorlingen ontdekt zouden zijn, zouden zij een gruwelijken dood zijn gestorven. Na den grafkelder te zijn binnengegaan kwam de graaf in een nauwe gang, waar overal op den grond menschelijke beenderen lagen. De eigen aardige reuk, die er hing en door graaf Prorok ook was waargenomen in den grafkelder van Toet Ankh Amen, de reuk van de geheimzinnige chemische substantie, die de oude Egyptenaren bezigden voor het balsemen hunner dooden, en waarvan de moderne wetenschap het geheim nog niet heeft kunnen oplossen, was een bewijs, dat hier op verscheidene weken reizen van Egypte, een Egyptische nederzetting had be staan in den tijd. dat koning Salomon hier goud liet halen voor het bouwen van den tempel. De onrust in het Verre Oosten; nieuw incident in Tsjahar; Russische onderdanen moeten Mandsjoekwo verlaten. Samenwerking tusschen de politie-organen van Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk. Italiaansch commentaar op de verklaring van Eden in het Engelsche Lagerhuis. Schriftelijke behandeling van het bezuinigings ontwerp wordt voortgezet; zal de onderwijs paragraaf door een nieuw ontwerp worden ver vangen? Kassierskantoor te Wormerveer heeft surséance van betaling aangevraagd; het tekort zou ƒ1.250.000 bedragen. Proefuitzending via nieuwen zender te Koot wijk geslaagd. Arrestatie te Oss in verband met een moord, aldaar in 1925 gepleegd. New Yorksche Beurs: Opening vast, daarna reactie, slot onregelmatig. A. had jarenlang met veel energie en beleid een zaak gevoerd. Maar de slechte tijden brachten ook hem in een oogenblikkelijke verlegenheid. De man had het geluk iemand te vinden die hem tijdig hielp, die niet wachtte tot A. heelemaal in den put zat, maar die zorgde dat ter rechter tijd hulp kwam. Zoo kwam A. er weer heele maal boven op. Laten wij allemaal, die eenigermats anderen kunnen helpen, hieraan den ken. We moeten met hulp nooit wachten tot een hulpbehoevende „armlastig" is geworden, tot hij z'n laatste bezit „in den lommerd" heejt gebracht. Willen we iemand deugde lijk helpen dan moeten we hem tijdig helpen. De hulp kost dan meestal minder en is bovendien afdoende. Want op die wijze kan zoo eene er weer bovenop komen! PARIJS, 2 Juli. (Reuter). De minister van financiën Regnier verklaarde in den minister raad, dat de bezuinigings-decreten Zaterdag a.s. gereed zullen zijn- Hij heeft bepaald, dat elk decreet door den betrokken minister zal worden bestudeerd, Maandag te beginnen, en dat zij alle vervolgens den 16en Juli aan den ministerraad zullen worden voorgelegd. Het onderzoek naar misbruiken en de bestu deering van hervormingen, welke verbetering kunnen brengen in het functionneeren van ver schillende diensten zal in versneld tempo wor den voortgezet. Ten einde spoedig tot een besluit te komen, besloot de minister de vacanties van den staats raad, de rekenkamer, de financieele Inspectie, alle lichamen van staats-contröle en de direc teuren en chefs van dienst van de ministeries uit te stellen. PARIJS, 2 Juli (Reuter). Het blad „Le Jour" geeft een bericht uit Londen weer, volgens het welk in diplomatieke Engelsche kringen groote aandacht besteed wordt aan een niet-officieel Oostenrijksch denkbeeld, dat het Tsjecho-Slo waaksche voorstel eener neutralisatie van Oos tenrijk, naar Zweedsch voorbeeld, te berde brengt. In officieele Engelsche kringen verklaart men, dat Engeland wel bereid is alle pogingen tot ontspanning van den toestand in centraal-Eu- ropa te bevorderen, maar geen verplichtingen op zich kan nemen, welke een militaire inter ventie zouden meebrengen. i m u n n 11111111 t//Z II///// Stand op Woensdag i uur v.m.: 762 Vorige stand: 760,2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1