De zaak v. Vredenburch - van 't Sant New-Yorksche Beurs BESLISSING VAN HET SCHEIDSGERECHT WOENSDAG 3 JULI 1935 Het is te probeeren Rakosi veroordeeld Oorlogsvliegtuigen gedemonstreerd De Commissie van Dertien W eerbaarheidscorpsen in Oostenrijk Duitsche frontstrijders in Frankrijk Staking in 'n Londensch autobusbedrijf De reis van minister Beek naar Berlijn Korte berichten Vorderingen afgewezen m Duitschland zoekt credieten te Londen te krijgen Tot levenslange gevangenisstraf AMOK OP EEN SCHIP Passagier maakt drie dooden en twee gewonden KAPEL TE ST. JANSTEEN Nieuw gebouw op andere fundamenten Vrouw plotseling overleden Jongeman vermist Verdronken VAN POLITIEK DELICT VERDACHT Inheemsche politici gearresteerd OPLICHTING DOOR MIDDEL VAN CREDIETBRIEVEN De Handelscontróle-ordonnantie STOOMVAARTLIJNEN Taxegedeelte consumptiemelk FAILLISSEMENTEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 2 Juli Over de echtheid van de hand- teekening waren de deskun digen het niet eens WAT DE TONG STREELT (pag 4) Derde vordering Na vaste opening trad een reactie in; de stemming werd vervolgens onregelmatig. WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT (Bantoe) VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank PARUS, 2 Juli. (A.N.P.) De Londensche correspondent van „L'Information" meldt, dat Duitschland in financieele kringen te Londen nieuwe en krachtige pogingen in het werk stelt om credieten op te nemen. Deze pogingen zijn zeer koel ontvangen, maar zekere Britsche industrieelen zouden zich toch accoord kunnen verklaren met een credietver- lenging op langen termijn in den vorm van een grondstofcrediet, dat Duitschland in staat zou stellen zijn tjewapening op te bouwen. De publieke opinie in Engeland staat echter zeer afkeerig tegenover een dergelijk crediet in verband met de opgedane ervaring. Men vraagt zich overigens zelfs in finan cieele kringen te Londen af, of Duitschland den huldigen financieelen toestand nog lang meester zal kunnen blijven en men is overtuigd, oat zonder dr. Schacht aan het ministerie van financiën een nieuwe monetaire paniek in Duitschland voor de deur zou staan. BOEDAPEST, 1 Juli. CD.N.B.) De „Konink lijke Tafel" heeft heden in hooger beroep den communistischen volkscommissaris Mathias Ra kosi wegens hoogverraad, oproer en moord in 27 gevallen, veroordeeld tot levenslange tucht huisstraf. eigenschappen zorgvuldig geheim gehouden zijn. Zij zouden de beste van de wereld zijn. Officieel wordt medegedeeld, dat de water voorziening in Eritrea en Somaliland op het oogenblik voldoende is voor troepen en bewo ners. Een groot aantal putten en aquaducten zijn gebouwd met een sterke capaciteit. Het mijnongeluk te Bagdigi in Britsch-Indië heeft in totaal 19 dooden geëischt. Dinsdag zijn te Landsberg twee mannen, resp. 30 en 21 jaar oud terechtgesteld wegens roof moord. Rijksminister Goebbels heeft de verspreiding van het Zwitsersche dagblad „Basier Nachrich- ten" in Duitschland voor onbepaalden tijd ver boden. Door dit verbod is thans het laatste in de Duitsche taal geredigeerde Zwitsersche dagblad van beteekenis uit Duitschland verdwenen. LONDEN, 2 Juli (A. N. P.) De vereeniging van Britsche vliegtuigbouwers heeft voor 3000 genoodigden uit 47 verschillende landen een de monstratie laten geven van de nieuwste mo dellen Engelsche militaire en verkeersvliegtui gen, om. van het een-persoons gevechtsvliegtuig Fairest Fantome, dat met vijf stukken geschut is uitgerust en een snelheid van 400 K.M. per uur kan bereiken. Voorts zijn nog de nieuwste zware bommenwerpers en torpedovliegtuigen, zoomede verschillende ééndekkers gedemon streerd. GENèVE, 1 Juli. (D.N.B.) Het Volkenbonds- secretanaat heeft hedenmiddag het rapport ge publiceerd van de juridische sub-commissie der Commissie-van-Dertien, die tot het resultaat komt, dat overeenstemming over de kwestie der eenstemmigheid bij maatregelen op grond van artikel 11 van het Volkenbondshandvest niet kon worden bereikt. De Commissie van Dertien had verwacht, dat de werkzaamheden van de juridische commis sie Inzake de algemeene rechtsbasis opheldering zouden verschaffen. Aangezien dit echter door het heden gepubliceerde rapport niet geschied is, verwacht men nu ook weinig van de resul taten van de werkzaamheden der economische commissie, WEENEN, 2 Juli. (D.N.B.) De Oostenrijksche Bondsregeering heeft een verordening uitge vaardigd, volgens welke de Oostenrijksche Hei- matschutz, de Ostmaerkische Sturmscharen, de weerbaarheidsafdeelingen van de Christelyk- Buitsche Turnerschaft, de Freibund en de Bur- genlandsche Landesschuetzen, tot Schutzkorps verbonden worden verklaard. PARIJS, 2 Juli (Reuter) De delegatie der Duitsche frontstrijders, welke aan de onderhan delingen der „Fidac" deelneemt, heeft heden middag een grooten krans neergelegd bij net graf van den Onbekenden Soldaat. Het lint droeg het opschrift: „Aan den Onbe kenden Franschen soldaat; de Duitsche front strijders. 2 Juli 1935." De internationale conferentie te Parijs van oudstrijders, waar de vertegenwoordigers van elf landen en van Duitschland aanwezig zijn, heeft een motie aangenomen, waarin zij, die aansturen op een oorlog, veroordeeld worden en vijanden van hun eigen land worden genoemd. In een tweede motie wordt om vertrouwen ge vraagd onder de volken door moreele ontwa pening en door wederzijdsche eerbiediging van internationale overeenkomsten. LONDEN, 2 Juli. (A.N.P) Zaterdag hadden ongeveer 600 chauffeurs en arbeiders van de Nunhead-garage van de London Passenger Transport Board het werk neergelegd in ver band met het ontslag van een chauffeur en een conducteur, die zouden hebben verzuimd rap port uit te brengen van een ongeval, dat zij hadden gehad. Toen de directie toezegde de zaak in overweging te zullen nemen werd Zon dag het werk hervat, doch aangezien gisteren het conflict nog steeds niet was opgelost en het ontslag gehandhaafd zou blijven, besloten de chauffeurs hedenmorgen niet aan het werk te gaan, waardoor het busverkeer van het Zuid oosten van Londen voor een belangrijk gedeel te getroffen werd. Indien het conflict niet wordt bijgelegd, be- 6taat bovendien de kans, dat de chauffeurs en arbeiders van 36 andere garages der onderne ming in de wijken rondom Londen eveneens het werk zullen neerleggen. POSSO, 2 Juli (Aneta) Aan boord van het motorschip „Mastoor" dat op weg was naar Posso, is ter reede van Tobolombang amok gemaakt door een passagier. Hij doodde drie menschen en verwondde er twee. De moordenaar sprong over boord, wist aan land te komen en ontsnapte. Hij wordt thans achtervolgd. Op de plaats te Kapellebrug in de gemeente St. Jansteen, waar op 2 October 1933 de fun damenten werden gevonden van de Middel- eeuwsche, in de troebelen der XVIIe eeuw ver woeste bedevaartskapel van O. L. Vrouw Ter- eecken, hebben Dinsdagmorgen de inzegenings plechtigheden, alsmede de Altaarconsecratie plaats gehad eener nieuwe kapel. Aanleiding tot het herleven van de Middeleeuwsche devotie en het herbouwen van de kapel werd een in den zomer van 1933 opgevoerd openluchtspel van J. A. Everaard te St. Jansteen. De inzegenings plechtigheden werden verricht door Z. H. E. Mgr. P. Hopmans uit Breda, terwijl daarbij o. a. tegenwoordig waren het gemeentebestuur van St. Jansteen, dat aan de nieuwe kapel een klok schonk, alsmede tal van geestelijken. Na af loop werd onder leiding van Drs. Al. Lockefeer een spreekkoor uitgevoerd. Bij de politie te Nijmegen is aangifte gedaan, van het plotseling overlijden van vrouw G. Een door een geneesheer ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat abortus de doodsoor zaak was. Het lijk is in beslag genomen en per ziekenauto naar het Canisius-ziekenhuis overge bracht. De politie stelt een streng onderzoek in. Sedert Zondagochtend wordt te Bergen op Zoom vermist de 23-jarige H. v. Wunnink. De jongeman verliet des morgens om half acht de woning, doch is sindsdien daarin niet terug gekeerd- Omtrent zijn verblijfplaats heeft men geen vermoeden, terwijl de redenen van zijn vertrek eveneens onbekend zijn. De ouders hebben aan de politie opsporing van den jongeman verzocht. Te Maasbracht is in den laten middag van Dinsdag de 2I-jarige monteur Bakker uit Zwol le, 'bij het grijpen naar een flesch koolzuur, welke over boord van het vaartuig, waarop hij zich bevond, viel, te water geraakt. Aangezien de man niet kon zwemmen, verdween hij direct in de diepte. Na tien minuten werd hij leven loos opgehaald. WARSCHAU, 2 Juli. (D.N.B.) In verband met het a.s. bezoek van minister Beek aan Berlijn wordt hier bekend gemaakt, dat de minister vergezeld zal worden van zijn echtgenocte, zijn kabinets-chef, graaf Lubienski, en zijn particu lieren secretaris. Na het bezoek aan Berlijn zal minister Beek zich met zijn echtgenoote naar een Duitsche badplaats begeven, waar mevrouw Beek een kuur zal ondergaan. De Poolsche regeeringspers publiceert de be richten over het as- bezoek van Beek op de front-pagina's, sommige onder het opschrift: „Stabilisatie van de buur-verhouding tusschen Duitschland en Polen". „Gazeta Polska" e.a. verklaren o.a., dat Beek een tegenbezoek brengt na de bezoeken van Göbbels en Göring aan Warschau. In verband met de nationale rouw in Polen, kon Beek de Duitsche uitnoodiging niet eerder aanvaarden. SOERABAJA, 2 Juli. (Aneta.) De voorzitter en de secretaris van het Hoofdbestuur van de P. I. zijn hedenmorgen te Soerabaja gearres teerd op een desbetreffend verzoek uit Djocja- karta. De politie nam nog materiaal in beslag. He denmiddag werden zij naar Djocjakarta over gebracht. Zy werden verdacht van een poli tiek delict. Ter zake van oplichting hebben voor de Haagsche Rechtbank terecht gestaan de beide directeuren van de N.V. „Haadin", de 42-jarige J. F. v. d. B. en de accountant C. H. C., oud 48 jaar, thans beiden gedetineerd. Volgens de dagvaarding zouden zy in de ja ren 1933, 1934 en 1935 herhaalde malen een aantal personen hebben bewogen tot afgifte van bedragen van 10 en 15 tot aankoop van z.g. credietbrieven van bovengenoemde N.V. Verdachten hadden het doen voorkomen dat men credieten kon bekomen tot een bedrag van ƒ600 of wel een veelvoud daarvan en in dien een zoodanig crediet om de een of andere reden niet werd verleend, zouden de gekochte credietbrieven terstond tegen geld inwissel baar zijn. Hierbij zou zijn verzwegen, dat on der de algemeene voorwaarden aan de achter zijde van den credietbrief, welke in onder scheidene gevallen eerst na het storten van het geld werden afgegeven, o.m. de beperkende bepaling voorkwam, dat, indien de houder daarvan bij eventueele afwijzing niet binnen 10 dagen dezen credietbrief had ingezonden, hij geacht zou worden dezen te willen koopen. Een negental van de aldus bedrogen perso nen werd als getuige gehoord. Uit hun ver klaringen bleek, dat bij hun crediet-aanvrage geenszins was gewezen op de achter de crediet- bewüzen afgedrukte voorwaarden. Het O. M. eischte tegen eiken verdachte twee jaar gevangenisstraf. De verdedigers pleitten vryspraak. Uitspraak 16 Juli. BATAVIA, 1 Juli (Aneta). In de handels contróle-ordonnantie 1935 is by Nota van Wij ziging een artikel ingevoegd waarbij schending van de geheimhouding strafbaar wordt gesteld. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 1 Juli, Stalinbad, sleepboot, terug van den proeftocht; Pluto, s„ Stettin. Phrygia, s., West-Indië; Ousel, s., Liver pool; Friesland, s.. Leningrad (voor Zaandam). 2 Juli, Euterpe, s., Bordeaux; Margrete, s., Leningrad; C. F. Liljevalch, s„ Lulea (voor Vel- sen). Vertrokken 1 Juli, Marsden, s„ Newcastle; Witte Zee, sleepboot, Spezla, met den slooper Frins der Nederlanden op sleeptouw; Novatie, m.s., Yarmouth; Mary, m.s., Duinkerken. 2 Juli, Agillity, m.s., Falmouth. Aangekomen 2 Juli, Svenor, tank, Abadan. Aangekomen 2 Juli, Coen, m.s., Londen (voor Wormerveer). Vertrokken 2 Juli, Arete, s., Delfzijl; Bow- linigii. s., Leith; Colwith Force, s., Antwerpen; Phrygia, s., Hamburg. AMSTERDAM, aangekomen 1 Juli, Stalinbad, sleepboot, terug van den proeftocht, werf Ver- schure. 2 Juli, Plut, Stettin, stukgoed en hout, Su- m'atrakade, Verg. Cargadoorskanoor; Ousel, Li verpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoom boot Mij.; Phrygia, West-Indië, stukgoed, Java- kade, Wambersie Zn.; Euterpe. Bordeaux, stukgoed, Surinamekade, N. Rijnv. Mij.; Mar grete, Leningrad, hout, Houthaven, M. W. Brants; Zeester, Memel, hout, Houthaven, Salomon's Kunstvaartbedrijf; Ransdorp, IJmuiden, ledig, Nieuwendammerkade, Ketjen; Svenor, Abadan, benzine, Petroleum, Ruys Co. KON. NED, STOOMBOOT MIJ. PLUTO, 2 Juli van Stettin te Amsterdam. EUTERPE, 2 Juli van Bordeaux te Amst. COLUMBIA, toeristenvaart, 1 Juli van Kopen- hogen naar Zoppot. FAUNA, 1 Juli n.m. 1 uur Van Danzig naar Kopenhagen. IRENE. I Juli van Valencia naar Alicante. MEROPE, 1 Juli van Kopenhagen naar Gdynia. ODYSSEUS, 29 Juni van Puerto Barrios naar Puerto Cortes. ULYSSEUS, 1 Juli van Malta naar Tunis. VESTA, 1 Juli van Algiers naar Amsterdam. VULCANUS, 1 Juli van Triëst naar Bari. HEBE. Spanje naar Amsterdam, pass. 2 Juli n.m. 3 uur 50 Lydd. JUNO. Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 2 Juli Ouessant. FAUNA, 2 Juli van Danzig te Kopenhagen. COLOMBIA, toeristenvaart, arr. 2 Juli te Zoppot. RHEA, 2 Juli van Kopenhagen naar Stettin. HEBE, S jan je naar Amsterdam, pass. l Juli Ouessant. LUNA, 30 Juni van West-Indië te New-York. AMSTERDAM, 2' Juli. Van de vijf sleepboo- ten. die voor Russische rekening door Verschure Co.'s Scheepswerf en Machinefabriek worden gebouwd, heeft de eerste, „Stalinbad" genaamd, gisteren op de Noordzee een goed geslaagden proeftocht gehouden. De tweede sleepboot, met den naam „Kijew", zal begin der volgende week proefvaren. Zatterdag a.s. wordt de derde sleep boot tc water gelaten. De prijs voor het taxegedeelte van consump tiemelk, gekocht op Regeeringscontract, is voor de volgende week bepaald op 4% cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwali teit. De afdracht voor andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2cent per liter. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V, (Afd. Handelstaf'ormaltiesO Failliet verklaard: 1 Juli: Stichting Eigen Huis Sanctus Thomas Aquinas, Amsterdam, Prinsengracht 723. J. B. van Berker, handelende onder de firma „Van Berkel's Heerenmodemagazijn'', winkelier. Hilversum, Emmastraat 12. 28 Juni: B. C. Versteep, handelsreiziger, Gouda, Kleiweg 89. Nicolaas Ouwerkerk, schoenwinkelier, Rot terdam, Heerenstraat 20a, winkel Heerenstraat 20b, Rotterdam. C. Weesie, metselaar en aannemer, Brielle, Maasland 117. C. H. Maasbach, Rotterdam, Schietbaanlaan 15b, zaalcdoende Keerweerlan 29, onder den naam Vereenigde Markiezenfabriek. H. L. van de Winkel, fotograaf, Rotterdam, Scheepstimm'ermanslaan 5, Rotterdam. Antonie Bosman, Rotterdam, C. P. Tiele- straat 15b, zaak doende Nozemanstraat 50-52, Rotterdam. De nalatenschap van P. Boere Jac.zn., overleden te Hoenkoop. A. Hens—Smits, koopman, Eindhoven. A. J. M. van EJyk, radiocentralehouder, Hceze A. C. J. van Hooff, bakker. Waalwijk, Grootestraat 333. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen' van J. A. de Vries, Oss; E. Jansen, Mariaheide gem. Veghel. Rcctificsiiic Het faillissement van A. de Rooij te Bruns- sum is niet opgeheven, wegens gebrek aan ba ten, doch wegens algeheele afbetaling. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slüper) Van 3.304.30 urn- Kon. Olie 187 A'dam Rubber 110 Anaconda 8 13/16 Cities Service 1 3/85/16 North Am. 11K Van 4.305.00 uur Kon. Olie 187 Aku 315/8 Cities Service 1 5/16 Anaconda 8 5/8 DRESDEN, 1 Juli. (DUF.) Bü twee auto ongelukken in Oost-Duitschland zyn zes per sonen om het leven gekomen. MOSKOU, 1 Juli. (Reuter) Uit Omsk wordt gemeld, dat een botsing heeft plaats gehad tus schen een automotrice en een goederentrein. Zes personen zyn hierby om het leven gekomen. De Australische regeering heeft het beroem de vliegtuig van Sir Charles Kïngsford Smith, waarmede hy verscheidene groote vluchten en Oceaanvlucht^i heeft ondernomen, de „Southern Cross", voor den staat aangekocht voor een be drag van 3000 pond sterling. De Vereenigde Staten zullen zestig patrouille vliegtuigen gaan bouwen, waarvan de byzondere In aansluiting op het reeds gepubliceerde be richt betreffende de uitspraak van de arbitrage commissie in het geschil tusschen de familie van Vredenburch en den gewezen hoofdcommis saris van politie te Den Haag, den heer F. van 't Sant, kunnen wij nog 't volgende mededeelen: De familie Van Vredenburch had hare pri maire vordering ingesteld op den grondslag dat de heer Van 't Sant door een samenweefsel van verdichtsels jhr. J. van Vredenburch heeft bewo gen om hem onverschuldigd te verstrekken bedragen van tezamen f 47.585; daarnaast was subsidiair gevorderd veroordeeling tot rekening en verantwoording van voormelde bedragen, in dier voege, dat hy ten genoegen van scheids lieden zal hebben aan te toonen dat die bedra gen zyn uitgekeerd aan de vrouw met wie jhr. C. van Vredenburch een verhouding zou hebben gehad; geheel subsidiair veroordeeling tot scha devergoeding wegens het niet behooriyk vol voeren en het plegen van verzuimen by den opgedragen en aangenomen last. Ten aanzien van de primaire vordering hebben scheidslieden o.m. overwogen „dat noch uit de verklaringen der ten dezen gehoorde getuigen, noch uit de ten processe geproduceerde bewijs stukken is gebleken, dat de beweringen van party van 't Sant door dezen opzetteiyk in strijd met de waarheid waren gedaan. Hiervan is uit die bewijsmiddelen niets geble ken, tenzij men met de twee schriftkundigen Van Ledden Hulsebosch en Sehryver zou moeten aannemen, dat de bedoelde handteekening" (de handteekening E. Ie Roi, voorkomend onder een door party Van 't Sant opgemaakt proces verbaal; waarin de daarin genoemde vrouw ver klaart over haar verhouding tot jhr. C. v. Vre denburch en over de ontvangst door haar van partij v. 't Sant van een geldsom onder afstand van alle verdere aanspraken) „is nagemaakt en gezet door partij Van 't Sant. Tegenover dat deskundig rapport staan de door de schrift kundigen dr. Dulfer en Van Wage- ningh uitgebrachte rapporten. Deze beide deskundigen komen tot een geheel tegen overgestelde conclusie. De scheidslieden meenen, dat het aannemeiyk is gemaakt dat kort voor en kort na den dood van den gezant een blonde dame heeft bestaan, tot welke die gezant in eenige verhouding stond en met wie party Van 't Sant financieele relatie had, zooals door dezen wordt beweerd, zy zyn daarom met de deskun digen Dulfer en Van Wageningh van oordeel, dat het zoogenaamd ambtseedig proces-verbaal van partij van 't Sant is mede onderteekend door een persoon, die zich uitgaf voor E. Ie Roi. Door die beslissing valt het eenig bewijs middel waardoor de gegrondheid van de primaire vordering van den eischer zou kunnen zijn bewezen weg, en daarom be hoort hem de primaire vordering als onge grond te worden ontzegd." Ten aanzien van de subsidiaire vordering hebben scheidslieden om. overwogen, „dat die rekenplicht van party van 't Sant zich niet zoo. ver uitstrekt, dat hy, zooals de eischer ook nog beweert, te zyner ontlasting niet alleen zoude hebben aan te toonen, dat hy de voormelde be dragen heeft afgedragen aan de vrouw, maar bovendien dat die relatie werkeiyk had bestaan en daaruit werkelijk dat kind was geboren, dat toch van dezen bewysplicht des verweerders ten processe niets is gebleken. Al was uit het contract van lastgeving voor party van 't Sant de verplichting ontstaan aan party van Vre- SPECIAAL VOOR U DAMES udè rubriek dehburch rekening en verantwoording te doen, daaruit zou dan nog niet gevolgd zyn de ver plichting om die rekening en verantwoording, als hij ze reeds buiten rechten naar behooren zou hebben gedaan, nog eens, ten overstaan van het scheidsgerecht te doen. Scheidslieden zijn van oordeel, dat partij van 't Sant reeds naar behooren aan dien rekenplicht heeft voldaan, voordat deze zaak werd aanhangig gemaakt. In het onderwerpelijke geval dient te meer met de onderhandsche rekening en verantwoording van partij van 't Sant genoegen te worden ge nomen, omdat jhr. J. van Vredenburch door hem die 585 gulden uit te betalen, dezen in den waan heeft gebracht, dat daardoor deze zaak uit de wereld was en waardoor deze toen er toe is gekomen alle daarop betrekking hebbende bescheiden, die hij bezat, te vernietigen, zooals een getuige onder eede heeft verklaard, zoodat hij thans niet meer in staat is deze rekening en verantwoording met bewysstukken te staven. Ten aanzien van de geheele subsidiaire vor dering overwogen de scheidslieden, dat hoewel de juistheid van de beweringen van party van 't Sant door de daarnaar door partij van Vre denburch gedane nasporingen niet is kunnen worden bevestigd en partij van 't Sant zy'ner- zyds die ook niet heeft kunnen aantoonen, daar nog niet uit volgt dat bedoelde van een hoofdcommissaris van politie allerminst goed te keuren behandeling van zaken ook in aange legenheden, die niet in den eigenlyken zin van het woord behooren tot zijn ambtelyke taak, oplevert opzet of verzuim bij de uitvoering van den hem opgedragen last, daar toch in elk geval niet is aangetoond, dat hy aan de zich E. Ie Roi noemende vrouw het geld niet heeft afgedragen. Jhr. J. van Vredenburch' heeft het ook aan zich-zelven te wyten, dat bedoelde beweringen zonder aanvoering van behoorlijke gronden door party van 't Sant zyn kunnen gedaan worden door by het doen van betalingen aan hem niet de overlegging van bewysstukken of het ver strekken van nadere uitleggingen te vragen. Het dictum luidt: Ontzeggen aan den eischer zijn primaire en geheel subsidiaire vordering als ongegrond en verklaren hem in zyn subsidiaire vor dering niet ontvankelijk. Veroordeelen hem in de kosten van het geding. NEW YORK, 2 Juli. (Part.) De handel had een uitbreiding ondergaan en in het eerste beursuur werden 390.000 shares verhandeld. Na de eerste koersen werd de stemming echter aar zelend, eensdeels als gevolg van winstnemingen, anderdeels als gevolg van minder gunstig nieuws uit het bedrijfsleven en den a.s. beurs- vacantiedag. De scherpe daling van de activiteit in de staalindustrie van 37.6 pet. tot 32.8 pet, van de capaciteit brengt men weliswaar in ver band met dezen feestdag, doch was toch teleur stellend. Steels moesten de koerswinst dan ook in het verloop geheel afsaan. Ook Bethlehem Steels liepen later terug. Zilveraandeelen waren weinig veranderd, terwijl koperaandeelen een fractie hooger golden. Spoorwegwaarden waren verdeeld. Atchison Topeka's waren aan den vasten kant, terwijl New-York Central na vas ten inzet tot onder 17 terugliepen. Southern Rails lagen zeer flauw en liepen enkele punten terug. Petroleumwaarden waren goed gedispo neerd en boekten algemeen min of meer groote koerswinsten. Aandeelen in fabrieken van land bouwwerktuigen waren prijshoudend. Waren huiswaarden golden overwegend hooger. Hoewel hier en daar de vaste stemming kon worden gehandhaafd, moest in de middaguren van een onregelmatige stemming gesproken worden. American Can waren nogal aan schom melingen onderhevig en kwamen uiteindelyk \V-< punt beneden het hoogste punt van den dag te liggen. Public-utilities waren meerendeels goed gedisponeerd, hoewel ook hier eenige fluc tuaties werden meegemaakt. Het slot kwam ongeveer op het hoogste punt van den dag. Een ongunstige invloed ging even uit van de pas seering van het kwartaaldividend door de Amer. Waterworks, die over de vorige 3 maanden $0.20 had uitgekeerd. De flauwe stemming die in de ochtenduren voor meerdere spoorweg- shares bestond, vond haar oorzaak in geruch ten, dat bij de Southern Railway Co. plannen tot reorganisatie in voorbereiding waren. De directie sprak deze geruchten echter tegen, ter wijl zij hieraan toevoegde, dat op het oogenblik geen financieele moeilykheden te duchten zijn en dat er geen leening bij de Reconstruction Finance Corp. was aangevraagd. Hierop volgde een herstel, doch uiteindelijk werd door vele papieren een grooter of kleiner verlies geleden. Tabakken waren vast gestemd. Koperwaarden en equipmentshares werden wat hooger afge daan. Warenhuiswaarden werden later op den dag onregelmatig genoteerd, evenals mijnwaar- den. Van de chemische waarden verkeerden Al- lied Chemical overwegend in reactie en verloren ruim 2 punten. Du Pont daarentegen boden goed weerstand. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen moesten het eveneens ont gelden, toen op de vaste opening voor granen een flinke inzinking volgde. Staal-, automobiel-, olie- en kunstzijdewaarden lagen gedrukt in de markt. Het slot kwam eveneens op onregelma tige wyze tot stand. Voor Amer. Tel. Tel., Amer. Tobacco, United Fruit en U. S. Smelting kon een winst opgeteekend worden van 1'/, pet. b, 2 pet., terwijl voor Allied Chemical, Case Treshing, Amer. Waterworks, Mclntyre, Nor thern Pacific, Reading Railroad, Southern Rails en Union Pacific een nadeelig verschil van 1 pct..a 2% pet. moest worden geboekt. De om zetten bedroegen 1.200.000 shares. 2 Juli 1 Juli 29 Juni Juli 2.40 2.40 Jan. 2.30 2.33 Sept. 2.42-43 2.43-45 Mrt. Dec. 2.45-47 2.48-49 CtCuba 3.28 3.28 Suiker (nieuw contract) slot Juli 2.37-38 2.38-39 Dec 2.14-16 2.15-16 Sept. 2.40-41 2.40-41 Jan. 2.16-18 2.17-18 Mei 2.38-39 2.40-41 Mei 2.21-22 2.22-23 Rubber Standaard Juli 12.31: 12.40: Dec. 12.67 12.75 Sept. 12.47 12.57 Jan. 12.73 12.83 Oct. 12.53 12.63 Mrt. 12.87 1257 Mei 13.00: 13.10 Katoen Loco 12.35 12.25 Dec. 11.68 11.49 Juli 12.01 11.83 Jan. 11.69 11.50 Aug. 11.90 11.72 Febr. 11.70 11.50 Sept. 11.79 11.61 Mrt. 11.71 11.51 Oct 11.69-70 11.50-51 April 11.73 11.53 Nov. 11.69 11.49 Mei 11.75 11.55 15114 138% 1714 4114 126% 93 10% 14% Co. 47% 10% 26% lOVg 5614 26 441/8 48Vs 1% 26Va 21% 37% 25% 29% 102% 146 153 138 16% 411/s 125 903/4 12% 13% 481/4 11% 27 IOI/4 57% 25 431/4 1% 48% 1% 26 21% 371/4 251/4 30 102 146 153 137% I6I/4 42% 1241/4 91% 12% 14% 48 11% 263/4 10% 55% 251/s 431/4 1% 48% 1% 25% 21 37% 251/4 29% 101 146% Slotkoersen Allied Chemical American Can Col American Car. ©Foundry American Smelting Rei. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Col Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chicago Milwaukee prei Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y; Continental Oil 7 DawesleeninS 5% Youngleening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas EL cL A General Motors Great Northern Hudson Motors Illinois Centra) International Harvester International Nickel International Tel. TeL Kennecott Copper Koninklijke Olie Mc.Keesport Tin Pl. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western N ovadel Pennsylvania Proctor Gamble Pubi. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric Woolworth Building S - exdlv. ex claim I gedaan en laten. Dit zyn gedane slotkoersen, geen bled, (slot) koersen. A. 8% 7% 1% 25 25% 25% 32% 327/8 32% 21% 207/8 7% 8 1?% 14 13% 45 45% 44V* 27 27 27% 97/8 10% 10% 1'% 17% 17% 41% 41% J 407/g 114 113 V* 27/s 27/8' 1 1 1 1% 17/s 17/s 27% 27% 27% 17% 17% 26% 24 24% 16% 16% 16% 48% 4b% 48% 16% 17% 17% 18V* 17% 17V* 175 175 175 22% 22% 22% 49% 49% 4b% 38% 381/* 38 6% 6Vs 6% 42V* 42% 42 9% 10% 10% 12% 12% 13 17% 18 18 7% 9% 9% 15% 15% 15% 47% 473/* 46V* 10% 10% 10% 102% 109% 103% 14 14% 13% 4 3% 3% 12% 12% 12% 33Va 33% 33% 1% lVs 55% 537/g 527/8 607/s 60% 61% -= ex coupon bieden GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 2 Juli. Tarwe: Juli 5/2 3/4, Oct. 5/41/8, Dec. 5/4 3/8, Maart 5/45/8. NEW-YORK, 2 Juli 2 Juli 1 Brusse: 16.93% Rome 8.30 Madrid 13.76 Bern 32.84% Weenen 19.02 Juli 16.94 Oslo 8.30 A'dam 13.67 Londen 32.84 Parys 19.01 Berlyn 2 Juli 1 Juli 24.82% 24.85 68.34 68.34 4.937/8 4.94% 6.64 6.63% 40.48 40.47 NEW-YORK, 2 Juli 2 Juli 1 Juli 2 Juli 1 Juli Suiker Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 98% 1071/s 99 107% Tin Loco 51.80 51.75 Aug. 51.65 51.62% Koffie (Rio) Juli 5.12 5.09 Juli 7.66 7.61 Sept. 5.24 5.23 Sept. 7.73 7.68 Dec. 5.35 5.33 Dec. 7.80 7.75 Mrt. 5.43 5.42 Mrt. 7.86 7.79 Mei 5.48 5.47 Mel 7.90 7.82 2 Juli 1 Juli Tarwe JUli 86% 86%-% Sept. 87%-87 87%-% Deo. 89 -88% 89% CHICAGO, 2 Juli 2 Juli 1 Juli Haver Juli 35% 36 Sept. 33Vs 34% Dec. 3;% 35% Mais Juli 81% Sept. 757/g Dec. 65% Reuzel Loco 13-60 Juli 13.52% Sept. 13.42% Oct. 13.22% Dec. 12.621/2 2 Juli 1 Tarwe Juli 821/4 Aug. 83% 81% 75% 671/8 13.60 13.52% 13.471/s 13.25 12.65 Juli 82% 83% Kogge Juli 48% Sept. 47% Dec. 50% 493/g 48% 51% Duluth Lijnzaad Juli 1.51 1.56% Sept. 1.63% 1.56% WINNIPEG, 2 Juli 2 Juli 1 Juli Gerst Juli 36 373/g Oct. 371/g 38Va Rogge Juli Oct. Lynzaad 38% 411/4 Haver Juli 42% Oct. 347/8 39% 423/s 417/g 35% Juli Aug. 1.15% 1.171/4 1.14% 1.16 ^1 Activa: Binnenl. Wissels, Prom., enz. in disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. i. disc. Idem Eig. Portel. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Specie Totaal Voorsch. a. h. Ryk (Art. 16 cL Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap. Res. en Pensioenf... Gebouwen en Meuö. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Byzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Ryk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-lndië f) W.v. i.ü. buitenl. Beseh. Metaalsaldo. (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3 Schatkistp„ rechtst. b. d. Bank ond.gebr. 1 Juli '35 24 Juni 1935 30.502.621 1.448.950 3.020.911 34.972.482 785.725 785.725 122.741.996* 13.835.053 46.386.904 182.963.955 175.227.098* 7.736.856 182.963.955* 113.593.740 544.435.269 658.029.009 22.074.314 680.103 324t 39.545.749 4.600.000 3.126.616 15.486.148 29.928.421 1.779.467 3.105.226 34.813.116 785.725 785.725 95.648.282* 9.803.431 42.T38.005 148.189.720 142.129.822* 6.059.898 1 48.189.720* 113593.740 513.468.570 627.062.310 22.595.083 961.584.002 20.000.000 4.049.884 5.675.000 9.967.314 854.977.550 143.571 26.468.513 39.851.725 450.442 961.584.002 73.789.100 16.852540 312.043.817 649.657593$ 39580.749 4.600.000 3.410.256 15.486.148 896523.109 20.000.000 4.049.884 5.675.000 9.976570 808 477545 24581 2.98T.614 44579.196 352517 896523.109 73.789.100 2.017.834 307586.638 RENTESTAND Wissel-disconto 4 pet. sedert 27 Juni 1935 Promessen-disc. 4% pet. sedert 27 Juni 1935 Beleen, van Eff. 4% pet. sedert 27 Juni 1935 Beleen, van Goed. 4% pet. sedert 27 Juni 1935 Voqrsch. in Rek.-C. 4% pet. sedert 27 Juni 1935

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2