PUROL I WIJ LUISTEREN NAAR Bij Zonnebrand, MARKTEN Sport en spel ZATERDAG 6 JULI 1935 De tarwefraude in de Betuwe Technische leider der gewestelijke centrale aangehouden GEDENKTEEKEN TE ETTEN Ter herinnering aan de eerste vlucht van een vliegtuig over Nederlandschen bodem BRAND TE DOETINCHEM Gemeente gedeeltelijk in 't donker JUFFROUW DOOR EEN AUTO GEDOOD GESLAAGDE NOODLANDING ACHT VINGERS AFGESNEDEN EERSTE KAMERVERKIEZING Sluiting van Edam en Volendam voor stukgoederenvervoer KASTEKORT TE BERGEN OP ZOOM Vergadering van den R.K. Metaal bewerker sbond OPZEGGING HYPOTHECAIRE LEENINGEN Regeeringsmaatregelen gevraagd Koningin en Prinses Eenigen tijd naar den „Ruigenhoek" GEHEIMZINNIG SCHOT Man onverhoeds van achteren aangevallen Door auto aangereden Restaurant DORRIUS TENNIS Perry klopt von Cramm in drie sets Finale van het heerenenkelspel te Wimbledon Het verloop van den strijd ATHLET1EK Dualmeet D.U.A.C. D.H.A.K. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DEN D.H.A.K. Zondag a.s. te Hilversum Op 21 Juli a.s. te Beverwijk Zondag 7 Juli Mgr. A. F. M. Sweens houdt Zondagmorgen tijdens de Hoog mis in het Groot-Seminarie te Haaren de predikatie Maandag 8 Juli Golflengten BRIDGEN DE PORTLAND-REGELS 1935 Besluiten van het internationaal congres te Brussel MOTORBOOT SPORT DE NATIONALE MOTORBOOT- RACES OP DE VECHT Het aantal inschrijvingen CRICKET Cricket-programma In verband met de tarwefraude in de Betuwe rijn Vrijdag nog gearresteerd ir V., technisch leider van de gewestelijke tarwecentrale te Arn hem, en A. R., boekhouder bij die instelling. De gearresteerde ingenieur was ook taxateur en keurmeester van de door de boeren inge leverde tarwe. Hij was de rechterhand van den secretaris der Crisis-organisatie Gelderland, 't Eerste Kamerlid H. Ruyter, bij wien, als secre taris van den A. B. T. B., voor genoemde pro vincies alle gegevens voor den Crisis-akkerbouw binnenkwamen. In verband met een en ander is de tijdelijke leiding van de Gewestelijke Tarwe-centrale in Arnhem direct overgedragen aan den Rijks controleur. Het veelomvattende onderzoek is nog niet als geëindigd te beschouwen. Waarschijnlijk zijn nog meer verrassende gebeurtenissen te verwachten. Behalve met de aflevering van goedkoope buitenlandsche tarwe inplaats van eigen verbouwd inlandsch koren schijnt ook geknoeid te zijn met denaturatie van tarwe en rogge, waarbij ambtenaren van de crisis-in stellingen hun medewerking hebben verleend. Donderdag 11 Juli a.s. te 2 uur n.m. zal op den Klappenberg op den weg EttenRijsbergen onder Etten de onthulling plaats hebben van een gedenkteeken ter herinnering aan het feit, dat te Etten op 27 Juni 1909 voor het eerst met een vliegtuig over Nederlandschen bodem is gevlogen door graaf De Lambert. De onthulling zal geschieden door Z. Exc. Generaal Snijders, waarna het monument door kolonel Thomson namens het comité aan de gemeente Etten en Leur zal worden overgedragen, Te Doetinchem is Vrijdagavond brand ont staan in de DEMRI (Doetinchemsche Electro Motoren Reparatie Inrichting), eigenaar de heer Giegengach. Door het vele brandbare ma teriaal, stond de werkplaats in een oogwenk in lichtelaaie. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon aanvankelijk niets' uitrichten, daar een electromotor onder stroom stond, zoo dat geen water gegeven kon worden. Nadat het net stroomloos gemaakt was, waardoor ook een gedeelte van de stad in het donker kwam, kon met het blusschingswerk aangevangen worden. Men kon echter niet verhinderen dat de werk plaats geheel een prooi der vlammen werd. Niets kon gered worden. Omtrent de oorzaak, de schade en de verzekering is niets .bekend. Donderdagavond tegen 7 uur had op den Be verwijkerstraatweg bij Castricum een ernstig ongeval plaats. Uit de bus van de richting Be verwijk stapte mej. A. Schoen om zich naar de woning van haar ouders te begeven. Zy heeft zich achter de bus om begeven en is door een auto, komende van de tegenovergestelde rich ting, gegrepen. Met een zware hoofdwond werd het slachtoffer naar de woning van de ouders overgebracht, alwaar Dr. v. d. Sluis de eerste hulp verleende. Het slachtoffer heeft een groote hoofdwonde en een zware hersenschudding be komen. De politie heeft naar het ongeval een onderzoek ingesteld, maar van eenige schuld aan het ongeval van de zijde van den aanry- denden auto is niets gebleken. Later is mej. A. Schoen aan de gevolgen van de aanryding overleden. Vrijdagavond omstreeks half tien hee'ft de heer Rijntjes, vergezeld van den heer J. Jansens als passagier, beiden afkomstig uit Den Haag, op een weiland nabij Coevorden met zijn vlieg tuig een noodlanding moeten maken, die goed geslaagd is. De heer Rijntjes was met zyn machine, een één-motorige tweedekker, een gewezen militaire jager, des middags van Waalhaven gestart, doch had door het slechte weer reeds te Soesterberg moeten landen. Vandaar was men, toen het weer eenigszins opgeklaard was, 's avonds om half negen weer vertrokken om naar Assen te gaan, waar men de T.T.-races wilde bijwonen. Door den grooten tegenwind was men uit den koers geraakt en nadat eenige malen boven Coevorden gecirkeld was, werd besloten op een weiland nabij de stad een noodlanding te ma ken. Deze landing had een vlot verloop en de machine werd daarby in het geheel niet be schadigd, zoodat men hedenochtend de reis weer hoopte voort te kunnen zetten. Toen de heer Kleijs, die Vrijdagmiddag in het „Valkenberg" te Breda gras maaide, den motor van zyn machine weer wilde aanzetten, ge raakte hy met zijn vingers daarin beklemd met het gevolg, dat acht vingers werden afgesne den. Hij werd naar het St. Ignatius-ziekenhuis overgebacht, waar hy is verbonden. De Kath. Dem. Partij heeft besloten mee te doen aan de Eerste-Kamer-Verkiezing. In beide groepen zal de volgende candidatenlijst wor den ingediend, meldt „De Vaan". 1. C. D. Wesseling, 2. P. G. van Engelen, 3. dr. E. H. M. Beekman, 4. F. E. Evers De stations Edam en Volendam van den tram weg Kwadijk-Edam-Volendam zullen op 'n nader te bepalen datum (vermoedelijk 22 Juli a.s.) voor stukgoederenvervoer worden gesloten. Zij blijven geopend voor het vervoer van wagen ladingen als raccordement van Kwadük. Het stukgotederenvervoer zal door A.T.O./van Gend en Loos worden bewerkstelligd per vracht auto vanaf Amsterdam, terwijl in dezen auto- dienst ook de plaatsen Broek in Waterland en Monnikendam zullen worden ingelascht. Voor vischvervoer zal bovendien nog een avonddienst van Volendam op Purmerend in aansluiting op den avondtrein Worden ingelegd. doorzitten bij wielryden en stukgeloopen huid, of wanneer U last hebt van pynlijke, branderige, of stukgeloopen voeten, zijn Purol en Fuael- poeder de meest afdoende middelen daarvoor. in doozen vanaf 30 cent met gratis busje Purolpoeder ter kennismaking. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten Vrijdagavond vergaderde in de groote zaal van de Korenbeurs aan de Potterstraat te Bergen op Zoom de R.K. Metaalbewerkersbond, om van het hoofdbestuur te vernemen, waarom op Vrijdag 28 Juni de penningmeester der afd., de heer F. B., oneervol ontheven is van zün functie. De heer Van den Brink gaf, namens het Bondsbestuur een uitvoerige uiteenzetting van het geval en deelde daarbij mede, dat tengevolge van de fraude geen enkel lid persooniyke schade zal ondervinden. Door een voorzichtig optreden wist het hoofd bestuur, nadat het een kastekort had vastgesteld van f 880.23, beslag te leggen op f 2321.16 aan contanten; achteraf kwam vast te staan, dat bij deze laatste som een bedrag zat van derden, dat op sluwe wijze was geleend om het kas tekort tijdelijk te dekken. Hierna trad het geheele bestuur vrijwillig af en stelde zich vyeer herkiesbaar. Uit de geheime, schriftelijke stemming bleek, dat het vertrouwen in de plaatselijke leiding by de leden nog ongeschokt was. Met bijna alge- meene stemmen werd het oude bestuur gekozen. In de Vrijdag gehouden vergadering van het bestuur van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers werden verscheidene mededeelingen gedaan in zake plotselinge opzegging van hypothecaire leeningen door particuliere hypothecaire cre- dteuren. Het bestuur heeft by den minister van Jus titie telegrafisch ten sterkste aangedrongen op spoedige regeeringsmaatregelen. Ter bevestiging van het bericht, dat wij dezer dagen publiceerden, vernemen wij thans offi cieel: H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses zijn voornemens om op 12 Juli a.s. naar den „Rui genhoek" te gaan. Het is de wensch van de Koningin om gedu rende de geheeïe maand Juli, den tijd van Haar verblijf op den „Ruigenhoek", bebschouwd te zien als den tijd, welke H. M. in het buitenland pleegt door te brengen voor het nemen van rust met uitzondering van wat de Staatszaken be treft. Terwijl de 25-jarige v. D. Donderdagmiddag omstreeks 6 uur over den O. L. Vrouwewal te Maastricht wandelde, passeerde hem daar een man. Plotseling viel achter v. D. een schot en tegelijkertijd voelde hy een kogel door zijn lin kerhand gaan. In aller haast begaf zich van D. naar den Gem. Geneesk. Dienst, vanwaar men toen de politie waarschuwde. Onmiddellijk stelde de re cherche een onderzoek in naar den onbekenden dader, doch tot heden mocht het haar niet ge lukken eenige klaarheid te brengen in deze ge heimzinnige zaak. Van D. kende den onbekenden man geheel met. Vrijdagavond te omstreeks 10 uur is op het kruispunt naar Nederhasselt nabij de Graaf- sche Brug te Grave de caféhouder Van Hasselt uit Oss, bij het oversteken van den weg door een bestelauto, welke op weg naar Nymegen was, aangereden. Met een gapende hoofdwonde en eenige blessures bleef de man liggen. Nadat door dr. Canters uit Grave de eerste hulp ver leend was, is de man, wiens verwondingen niet van zoo ernstigen aard bleken te zijn, als men aanvankelijk dacht, per auto naar zijn woning vervoerd. Door de politie is een onderzoek naar het ongeval ingesteld, waarby gebleken is, dat de bestuurder van den auto waarschijnlijk geen schuld heeft. ALKMAAR, 6 Juli. Botermarkt. Boter 0.65 tot 0.72,5 eieren 2.302.55, eendeieren 1.70. ALKMAAR, 6 Juli. Veemarkt. 3 paarden 150.00—300.00, 10 melkkoeien 110.00—175.00, 12 nuchtere slachtkalveren 5.0012.00, 4 bokken en geiten 5.008.00. ALKMAAR, 5 Juli. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 152 H.L., als: 1 voertarwe, 56 gerst en chev. gerst 5.00—5.50. 82 haver 6.907.10, 6 bco- nen: bruine boonen 13.5015.50, citroenboonen 8.00, witte boonen 12.06. 7 vale erwten 10.00. Per 100 kg Handel stug. BODEGRAVEN, 5 Juli. Eierenveiling. Aange voerd 13823 stuks. Prijzen: wit 2.002.40, bruin 2.302.60, eendeieren 1.902.10, kippen 25 cent per stuk, Hanen 4045 cent per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juli. Aanvoer; 26000 Kg. Tomaten: A f 5.50—8.30, B f 4.90— 5.30, C f 3.50—3.60, CC f 2—2.10; 230.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 5.506.80, Schoolmeesters f 6.20, drielingen f .505; kleine f 1.502.20; 2000 bos wortelen f 22.30; 75 Kg. Zilver Nep f 5.30; 600 stuks bloemkool f 3.20 10.30. 's-HERTOGENBOSCH. 5 Juli. Blocveiling Rijs- doperwten. Op de heden gehouden veiling wer den de volgende prijzen besteed: RiJsdoperwteu le soort 6)006.20 per 100 kg. Totale aanvoer 29150 kg 's-HERTOGENBOSCH. N.V. Botermijn. Aanvoer op 2 Juli: 15.250 kg. Hoogste prijs 1.49, laagste prijs 1.42. middelprys 1.45. Aanvoer op 5 Juli: 21.975 kg'. Hoogste prijs 1.47, laagste prijs 1.38. middelprijs 1.45. 13.00 per 50 kg. Handel matig. NOORD-SCHARWOUBE, 6 Juli. 120.500 kg. aardappelen: Groote Muizen 3.504.70. Schotsche Muizen 5 50—6.10, Drielingen 3.504.00. kleine 1.502.10. Bloemkool 7.508.50 per 100 stuks. N. Z. Voorburgwal b. h. Spui - Amsterdam. PLATS DU JOUR EN a LA CARTE. SPECIALE LUNCH-SCHOTELS. Onder reusachtige spanning is te Wimbledon de eindstrijd gespeeld in het heerenenkelspel tusschen den Engelschen speler Perry en den Duitscher von Cramm. Perry slaagde erin de zege te behalen in drie sets met de cijfers 62, 6—4, 6—4. Tot grooten schrik van alle toeschouwers be' trad Perry het veld met een verband om zijn handpalm. Het scheen, dat hij in den wedstrijd tegen Crawford een spier verrekt had. Perry ging al dadelijk tot den aanval over. Hy won von Cramm's servicegame en wist dan op zijn beurt tweemaal onhoudbaar te serveeren. Hierna herstelde von Cramm zich eenigszins en won de derde game, doch daarna was het over wicht van den Engelschman weer veel sterker en spoedig werd de stand 51. Nog één game werd dan door von Cramm gehaald, doch de Volgende was weer voor Perry, waarmede deze dus de eerste set had gewonnen. Perry was in zyn allerbesten vorm, geen mo ment werd hij door von Cramm bedreigd. Toch begon de twee set niet slecht voor den Duit scher. Hy werd nu vaster en de strijd ging ge iyk op. Bij 3—3 won Perry de service game van von Cramm, doch de laatste nam daarvoor re vanche door de service van Perry te winnen. Weer won Perry de service van von Cramm, (54) dan kwam de Duitscher met 30/0 vóór te staan. Perry serveerde vervolgens echter drie maal onhoudbaar. De eerste setpoint werd da delijk door Perry benut en deze won daarmee dus de tweede set. In de derde set begon von Cramm zeer moede loos. Daarna was het of hy de aanvallen wil de forceeren en liep steeds veel te snel naar het net op. Perry buitte dit, mede door meesterlijk spel uit en passeerde den Duitscher herhaaldelijk aan het net. Hij kwam daardoor met 42 vóór te staan. Dan herstelde von Cramm zich weer even en wist met taaie vasthoudendheid de zevende ga me in deze set te winnen (43. Perry paste zioh echter aan het betere spel van zijn tegen stander aan en won de volgende game (53). Hierna kwam er een matchpunt voor Perry, die von Cramm echter met een keiharde smash te niet deed. De volgende game was voor von Cramm (54). Zou von Cramm zich nog herstellen? Deze ga me werd onder de grootste spanning verstreden. Het werd 30/30. Daarna won Perry een punt en kreeg dan een tweede matchpunt. Perry sloeg uit. Deuce! Daarna sloeg von Cramm uit. Derde matchpoint. Nu volgt een taaie strijd, waarin geen van beiden iets durfde te riskeeren. Tenslotte sloeg von Cramm uit en had Perry het Wimbledon-tornooi gewonnen. In de demi-finale van het damesdubbelspel wonnen de dames MathieuSperling (Frank rijkDenemarken) van de Meulemeester-Ho- ward (België-Engeland) met 64, 86. In het gemengd dubbelspel wonnen in de de mi-finale Hilde Sperling en von Cramm van Mrs. en Mr. Hopman met 64, 64. De verdere resultaten waren; Damesdubbelspel: Miss Stammers en Miss James (Engeland) si. Mrs. Haylock en Mrs. Kirk 63, 60. Gemengd Dubbelspel: Jedrzejowska (Polen) en Quist (Australië) verliezen van Miss Hartigan en Mac Grath (Austr.) 26, 6—3, 61. Heerendubbelspel: Allison en Van Rijn (Ame rika) sl. Hughes en Tuckey (Engeland), 46, 64, 62, 62; Crawford en Quist (Austr.) sl. Budge en Mako (Amerika) 62, 1311, 63. De finale gaat nu tusschen Allison-Van Ryn en Crawford-Quist. reeds door talrijke zijn voorafgegaan. Zij zui len zich dus in betere wedstrijd-conditie be vinden, hetgeen van de Utrechtsche vertegen woordigers niet zoozeer gezegd kan worden. Alleen V. I. 'F., Hilversum en D. W. S., Bus- sum bezochten reeds eenige Nationale wed strijden en zullen via deze nuttige routine heb ben opgedaan. Onder deze omstandigheden een voorspelling te maken is vry moeilijk, temeer, omdat de krachten op de nummers, waarop een voor spelling wel mogelijk zou wezen, o. a. 3000 M., hoogspringen en speerwerpen juist zoo weinig uiteenloopen. 't Wordt echter een interessante sportmid dag, waarheen een gaan in alle opzichten be vrediging zal schenken. De Roomsche athle- tiek is thans op een peil gekomen, dat zeker de belangstelling van het groote publiek ver dient. Op het fraaie gemeentelijke sportpark te Hilversum vindt Zondag a.s. de dual-meet plaats tusschen de vertegenwoordigers van De Utrechtsche Aihletiek Commissie en Den Haarlemschen Athletiek-Kring. Het programma bestaat uit: 100, 400, 800, 1500 bn 3000 M„ 4 x 100 M. en 400, 300, 200 en 100 M. estafette, hoogspringen, verspringen, polsstok hoogspringen, hink-stap-sp.Vmg, speerwerpen, discuswerpen en kogelstooten. Op ieder nummer worden de beide bonaen door twee athleten vertegenwoordigd, waarvoor een punten-waardeering van 4, 3, 2, 1 is vast gesteld, met uitzondering van de estafettes, die met 7 punten voor den eerste en 3 punten voor den tweede werden beloond. Naast deze dual-meet bestaat ook nog ge legenheid individueel op de verschillende num mers in te schrijven, waarvoor vooral van uit 't Haarlemsche Diocees vry veel belangstelling bestaat. Ook voor de nieuwelingen zijn eenig? nummers ingelascht, zoodat elck wat wils ge boden wordt. Het Hilversumsche sportpark heeft de repu tatie „snel" te zijn; de Utrechtsche en Haar lemsche athleten toonden zich reeds op voor gaande wedstrijden in goeden vorm; we mogen dus verwachten, dat de combinatie snel terrein en goeden vorm gevaar oplevert voor de Dioce sane en Nationale records. De D. U. A. C. stuitte by de samenstelling van de ploeg op verschillende bezwaren, reden waarom wij deze ploeg nog niet kunnen pu- bliceeren. De D.H.A.K. komt, ofschoon men den steun moet missen van J. Zeegers op de 1500 en 3000 M. en J. Zimmerman op de 400 M„ zeer sterk uit, een reden om met optimisme de ont moeting tegemoet te zien. De ploeg is als volgt vastgesteld: 100 M. H. de Lange en W. Hoven, beiden Jong Leven; 400 M.: J. Oosterveer, Holland en J. Burgman, V. I. C.; 800 M.; B. Hoven, Jong Leven en H. Endenburg, Holland; 1500 M.: H. v. d. Klugt, De Bataven en N. van Bakelen, Jong Leven; 3000 M.: J. Loogman, Wilskracht en H Coblens, Holland; 4 x 100 M.: de Jong Leven- ploeg; 400, 300, 200 en 100 M. estafette, de Holland-ploeg; hoogspringen' H. Geels en A. Rombouts, beiden Holland; verspringen H. de Longe, Jong Leven en Joh. Mathót, Holland: polsstokhoogspringen W. Kaptein, D. E. M. en F. Bakker, Holland; hink-stap-spronig Joh. Ma thot, Holland en B. Blaisse, V. I. C.; speer werpen K. Halfschepel, Sparta en J. Lammers V. I. C., discuswerpen, G. Westgeest, Holland en Chr Duijn, D. E. M.; kogelstooten G. West- geest, Holland en Chr. Duijn, D. E. M. De Haarlemsche vertegenwoordigers hebben het belangrijke voordeel, dat deze wedstrijden Zooals men weet heeft de D.H.A.K. dit jaar het verwerken van de diocesane kamipoen- schappen opgedragen aan de R. K. Sportver- eeniging „D. E. M." te Beverwijk, die met voor bereidingen reeds volop bezig is. Rondom de nieuwe speelvelden heeft men o.a een nieuwe loopbaan ]$ten aanleggen van zeer gunstige afmetingen. Het te verwerken kampioensprogramma om vat de volgende nummers: 100, 200, 400, 800, 1500 en 5000 meter hardloopen, 4 x 100 esta fette, 400, 300, 200, 100 M. estafette, versprin gen. hoogspringen, hink-stap-spror.g, polsstok hoogspringen, speerwerpen, discuswerpen en kogelstooten. Ook voor de nieuwelingen, die niet aan ae kampioenschappen deelnemen, wordt een in teressant programma vastgesteld met de vol gende nummers: 100, 400, 1500 en 3000 M. hard loopen, 4 x 100 M. estafette, 800, 400, 200. 100 M. estafette, vèrspringen, hoogspringen, speer werpen, discuswerpen en kogelstooten. Voor junioren A. en B. zijn er voorts de vol gende nummers: 60 en 80 M. hardloopen, vèr springen en kogelstooten. 9 9 9 9 GODSDIENST 8.30 Morgenwijding (Huizen) 9.05 H. Mis (Weenen) 10.Plechtige Hoogmis (Huizen) 12.05 Parijs I (Causerie) 3.Pontificaal Lof (Huizen) 5.30 Huizen (N.C.R.V.) 7-20 Brussel II ORGELBESPELING 9.309.45 Hilversum 10.50 Deutschlandsender 11.35 Hamburg 11.35 Parijs I 5.005.30 Hulzen 9.209*40 Hilversum ORKEST-CONCERTEN 8.50 Langenberg 9.20 Hamburg 10.20 Brussel II (salon) 10.55 Parys II 11.20 Brussel I (salon) 11.40 Langenberg (viool, plano en fagot) 11.40 Luxemburg (dans) 12.05 Weenen (symphonie) !2.15 Hulzen (orkest) 12.17 Brussel II 12.20 Deutschlandsender 12.20 Hamburg 12.20 Kalundborg 12-20 Langenberg (blaasmuz.) 12.30 Hilversum (omroepork.) 12.35 Parijs I 1.10 Luxemburg 1.20 Weenen 1.20 Huizen (orkest) 1.20 Hilversum (omroepork.) 1.20 Brussei I en II 1.20 Droltwich 1.30 Hamburg 2.15 Huizen (Kro-Boys) 2.20 Hamburg 2.40 Luxemburg 3.00 Hilversum (Residentieorkest) 3.10 Luxemburg (dans) 3.40 Luxemburg 4.05 Droitwich 4.20 Deutschlandsender 4.20 Kalundborg 5-20 Brussel 1 en II 5.20 Langenberg 5.20 Parijs I 5.40 Luxemburg 5.50 Rome 5.55 Luxemburg 6.00 Hilversum (Vara-orkest) 6.20 Brussel I 6.30 Boedapest 6.55 Luxemburg 7.20 Beromünster 7-40 Boedapest 7.40 Luxemburg (dans) 8.15 Hamburg 8.20 Hilversum (Residentie-orkest) 8.20 Brussel I en II 8.25 Toulouse 8.35 Boedapest 8.55 Luxemburg (dans) 9.00 Rome 9.20 Droitwich 9.20 Toulouse 9.25 Luxemburg 9-40 Hilversum (Kovacs Lajos) 9.40 Kalundborg 10.00 Boedapest 10.10 Luxemburg (dans) 10.15 Parijs II 10.20 Brussel I en II 10.30 Hilversum (Kovacs Lajos) 10.40 Luxemburg 10.45 Weenen 10.50 Berlijn 10.50 Kalundborg 10.55 Deutschlandsender 11.00 Rome 11.05 Toulouse 11.10 Hilversum (Avro-Decibels) 11.10 Luxemburg 11.20 Toulouse 11.20 Berlijn 11.20 Boedapest 11.20 Deutschlandsender 11.25 Kalundborg 11.55 Toulouse 12-05 Weenen 12.05 Toulouse 12.40 Toulouse 7.10 7.55 9.30 10.20 10.20 10.20 10.40 11.20 11.30 11.35 11.50 12.05 12.15 12-25 12.50 2.00 2.45 4.00 4.20 4.30 5.20 5-55 7.00 7.35 7.45 7-50 8.10 9.20 10.10 10.35 10.50 11.20 GRAMOFOON Luxemburg Luxemburg Huizen Weenen Brussel I Parijs I Luxemburg Brussel II Huizen Parijs II Deutschlandsender (Spaansch progr.) Parijs II Brussel I Parys I Brussel I Huizen Huizen Huizen Milaan Hilversum Beromünster (dans) Weenen Hilversum (verzoekprogr.) Brussel II Huizen Milaan Hilversum Parijs II Hilversum (nieuwe platen) Huizen Parijs II Brussel I en II ZANG 8.50 Hilversum (trekkersliedjes) 2.35 Parijs I (dame en heer) 3.20 Weenen (volksliederen) 6.10 Kalundborg (koor) 7.35 Brussel I (dame) 8.20 Parijs I (dame) 9.50 Weenen (dame) OPERA EN OPERETTE 2.20 Droitwich (gram.) 8-05 Toulouse (aria's) 8.20 Kalundborg (orkest) 9.00 Milaan (La Cabrera) 10.40 Toulouse (operettefragm.) TOONEEL 3.20 Deutschlandsender (voor de kinderen) 5.00—5.40 „De Lachhoek" (Hil versum) VARIA 9.05 Tuinbouw (Hilversum) 11.40 Concert (Langenberg) 12.00 Filmpraatje (Hilversum) 12.50 Viool (Droitwich) 1.00 Boeken en schrijvers (Huizen) 1.00 Schilderij (Hilversum) 2.00 Boekenhalfuur (Hilversum) '2.30 Piano (Hilversum) 3.30 Reportage schuttersfeesten (Huizen) 3.50 Harmonica (Kalundborg) 4-40 Kwartet (Weenen) 5.50 Kamermuziek (Droitwich) 6.50 Piano (Brussel II) 7.15 Maandrevue (Hilversum) 7.35 Concert (Droitwich) 7.50 „Onze blinden" (Huizen) 7.50 Piano (Langenberg) 7.55 Parijs I 8.15 Bonte avond (Huizen) 8.30 Beromünster 8-50 Accordeon (Toulouse) 9.05 Radiojournaal (Hilversum) 9.55 Voordracht (Hilversum) 10-40 Epiloog (Huizen) PERSBERICHTEN 7.25 Luxemburg 11.30 Luxemburg 8.00 Hilversum 8.10 Huizen 8.10 Luxemburg 10.20 Deutschlandsender 10.2 0 Berlijn 10.30 Huizen 11.00 Hilversum SPORT 11.50 Parijs II (Tour de France) 5.05 Parijs II (Tour de France) 5.406.00 Wielrennen (Hilversum) 7.50 Berlijn (ber.) 7.50 Deutschlandsender (ber.) 8.05 Langenberg (ber.). GODSDIENST 8.00 Huizen (schriftlezing en me ditatie). 10.30 Huizen (morgendienst) 4.00 Huizen (Bijbellezing). ORGELBESPELING 10.30 Hilversum 11.50 Droitwich 12.30 Huizen 4.15 Hilversum ORKEST-CONCERTEN 8.40 Deutschlandsender (Klein Orkest) 11.10 Langenberg (kwartet) 11.40 Luxemburg 12.00 Hilversum (Flierefluiters) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL 1 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS IJ 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg (symphonie) 12.20 Droitwich 12.20 Deutschlandsender 12.25 Parijs II 12.30 Hilversum (Zonnekloppers) 12.35 Parys I 12.40 Hamburg (symphonie) 12.50 Brussel I en II 12.55 Parijs II 1.00 Hilversum (Orvitropia) 1.35 Droitwich 2.20 Hamburg (populair) 2.20 Deutschlandsender (gevar.) 3.20 Droitwich 3.50 Kalundborg 4.20 Deutschlandsender 4.35 Droitwich 5.00 Huizen (salon) 5.00 Hilversum (VARA-Orkest) 5.25 Rome 5.25 Milaan 5.35 Droitwich (dans) 6.00 Hilversum (VARA-Orkest) 6.30 Boedapest (dans) 6.50 Droitwich 7.20 Milaan 7.35 Droitwich (kwintet) 7.40 Beromünster (klein orkest) 8.10 Hilversum 8-20 Kalundborg (balletmuziek) 8.20 Droitwich (militair) 8.20 Beromünster (Ario) 8.20 Brussel I en II 8.20 Luxemburg 9.00 Milaan (symphonie) 9.05 Parijs I (kwartet) 9.10 Luxemburg 9.20 Langenberg (kwartet) 9.20 Brussel II (stafmuz.) 9.30 Huizen (sextet) 10.00 Luxemburg (dans) 10.15 Hilversum (VARA-orkest) 10.15 Boedapest (zigeuners) 10.20 Milaan (dans) 10.25 Droitwich (kamermuz.) 10.40 Toulouse (gitaar) 10.50 Kalundborg (kamermuziek) 10.50 Deutschlandsender (kwartet) 10.55 Langenberg (schrammel) 11.05 Toulouse (jazz) 11.20 Hamburg 11.20 Deutschlandsender (dans) 11.30 Berlijn (kwartet) 11.30 Kalundborg (dans) 11.35 Droitwich (dans) 11.55 Toulouse (dans) 12.05 Weenen (dans) 12.05 Toulouse "(marsch) 12.40 Toulouse (salon) 8.15 8.30 11.20 11.20 11.30 12.00 12.15 1.05 1.15 1.50 1.55 2.35 5.20 5.55 6.05 6.50 7.05 7.05 7.35 7.40 8.05 10.30 10.30 10.50 11.00 11.05 11.10 GRAMOFOON 7.25 Luxemburg Huizen Hilversum Hilversum (Philadelphia-or- kest) Droltwich Huizen (Mahlerprogramma) Huizen (orkest) Brussel I en II Droitwich Luxemburg Brussel I en II Hilversum (La Boheme) Droitwich (opera) Brussel I Luxemburg Parijs I Brussel I Brussel II Luxemburg Brussel I en II Huizen Huizen (verzoekprogr.) Brussel I Huizen Parys II Hilversum (stemmige muz.) Weenen Boedapest ZANG Gedurende de vier zittingen van het te Brus sel gehouden congres der International Bridge League werden de volgende besluiten geno men: 1. De thans bij de I.B.L. aangesloten Ameri can Bridge League zal in geheel Amerika eene organisatie stichten gelijk aan de I.B.L. Beide liga's zullen onder de namen American Inter national Bridge League en European Bridge League nauw samenwerken onder een dank- organisatie (Super Council). Tot gedelegeerden voor de samenwerking met Amerika en tot Europeesche leden van deze Super Council zijn voor Europa voor drie jaren benoemd de hee- ren R. Delhaye (Brussel) en W. E. Kroesen (Den Haag). 2. Beide organisaties zullen in den vervolge de algeheele wetgeving op bridge-gebied in han den nemen, zoowel de spelregels, de wedstrijd regels als de duplicate-regels. Om te beginnen werden de z.g. Portland- regels-1935 aangenomen met de volgende wij zigingen a. de nieuwe telling der onderslagen wordt niet overgenomen, doch die van 1932 wordt be houden. b. de nieuwe rechten van den Blinde wor den evenmin overgenomen, die van 1932 blij ven gehandhaafd. c. de z.g. regel van 8 (het annonceeren van 8 trekken) wordt niet erkend. 3. Er werd slechts een team-kampioenschap verspeeld en geen parenkampioenschappen, slechts werden aan de beste dames- en heeren paren prijzen uitgedeeld. De heer A. J. E. Lucardie werd niet benoemd tot eerelid (de I.B.L. kent dezen titel niet) doch tot ondervoorzitter van de E.I.B.L. Alle zestien bij de E.I.B.L. aangesloten natio nale bonden hebben verklaard de genomen be sluiten stipt te zullen navolgen in alle te hou den wedstrijden, nationaal zoowel als inter nationaal. 8.00 Hilversum (viool en piano) 2.00 Huizen (sopraan) 3.15 Hulzen (Sopraan) 4.05 Droitwich (viool) 4.20 Langenberg (piano) 4.35 Parijs I (Zang) 4.45 Kalundborg (liederen van Grieg). 5.15 Brussel II (viool en cello) 6.20 Deutschlandsender (viool) 6.35 Brussel II (piano). 7.05 Brussel I (plano) 7.30 Hilversum (sopraan) 7.45 Boedapest (dame) 8.15 Toulouse (duetten) 8.20 Parys I (Orgel en zang) 8.30 Langenberg (volksliederen) 9.00 Hilversum (saxofoon) 9.20 Kalundborg (mannenkoor) 9.50 Weenen (zang) OPERA EN OPERETTE 8.50 Toulouse (aria's) 9.00 Rome (Fürstenliebe) 9.30 Beromünster (Abu Hassan) 9.55 Toulouse (operettefragm.) 10.05 Toulouse (Figaro's Hochzelt) 10.10 Parijs II (lm weiszen Rössl) TOONEEL 4.20 Berlijn (von Münchhausen) VARIA 12.00 2.35 6.30 7.00 7.10 7.15 7.30 8.20 9.00 9.10 9.40 Huizen (politieberichten) Huizen (kamerplanten) Hilversum (muz. babbeltje) Huizen (politieberichten) Hilversum (Linnaeus) Huizen (reportage) Huizen (wandelsport) Weenen (gevar. progr.) Huizen (lezing over 't orgel) Hilversum (humor in de lite ratuur) Luxemburg (optreden van Grock). PERSBERICHTEN 7.15 Luxemburg 8.00 Hulzen 8.03 Hilversum 10.10 Huizen 10.20 Beriyn SPORT 12.40 Luxemburg (Tour de France) 1.25 Parys II (Tour de France) 4.10 Luxemburg (Tour de France) 5.20 Parys II (Tour de France) 7.40 Luxemburg (Tour de France) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Naar wij vernemen, zullen aan de Nationale Motorboot-races, welke door de K.N.M.C. mor gen op de Vecht te Weesp gehouden worden, niet minder dan 27 racebooten deelnemen, een aantal dat ruim dubbel zoo groot is als het vorig jaar. Van deze 27 deelnemers hebben zich 10 laten inschrijven voor den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, welk aantal zelfs op buitenlandsche kampioenswedstrijden nim mer behaald werd. Hoewel omtrent snelheids capaciteiten der mededingende booten, vóór ae races nimmer iets bekend mag worden gemaakt, duidt de omstandigheid, dat de boot, waarmede het vorig jaar het kampioenschap werd be haald, een snelheid ontwikkelde van ongeveer 70 K.M. (hetgeen natuurlijk in de betrokken kringen als algemeen bekend mag worden ver ondersteld), in ieder geval er op, dat in de wedstryden van morgen booten zullen mededin gen van buitengewone snelheidscapaciteiten, zoodat de races zeer belangwekkend beloven te worden. Eerste Klasse H CC 1—VW RW—VOC VRA—Haar lem. Overgangsklasse Excelsior—RW 2 Quick (N.)—ACC PW— SCHC HBS—HCC 3 Kampong—CVH Ajax (L.)—RCH. Tweede Klasse A UW—BSCC VW 2—Hercules RIO— Vleermuizen Haarlem 2—VRA 2. Tweede Klasse B VUC—HDVS 2 LCC—HBS 2 HCC 4— Quick (H.). Tweede Klasse Oost ArnhemNymegen UDPW 2 TOC HTCC Derde Klasse A AlbionKampong 2 Hercules 2VRA 3 ACC 2—SCHC 2. Derde Klasse B HBS 4Excelsior 3 Voorb. CCHBS 3 Quick. (H.) 2—«CC 5 HDVS 3—Leoni- das.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9