VAN HET ROODE PLEIN Mussolini inspecteert de divisie „3 Januari I Verlaging der vaste lasten Marinevliegtuig neergestort Kleine Entente bijeen Het nieuws van heden LENINGRAD-MOSKOU EEN OORLOGSZUCHTIGE REDE. ENGELAND 2-18 AUG. GAAT U MEE? KERKEL. KUNST DE BAROMETER In verband met de Habsburg- kwestie VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZONDAG 7 JULI 1935 Ochtendblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19424 Meer dan Leningrad is Moskou een samenstelling van oud en nieuw Kremlin, hart des lands Wetsontwerp is ingediend dat tot strekking heeft de verminde ring van hypothecaire renten en van huren van huizen De regeering heeft thans het tweede wetsontwerp ingediend tot verlaging van vaste lasten, onder den titel: „Bijzondere maatregelen ter verkrijging van veria- ging van sommige vaste lasten en van huren." Volgens dit wetsontwerp wordt de rente van alle hypothecaire vorderin gen teruggebracht tot 4 3/4 pCt. 's jaars. De rente van obligatie-leenin gen, uitgegeven door grondcrediet-in- stellingen wordt teruggebracht tot 4 pCt. 's jaars. Deze bepaling geldt niet voor leeningen, aangegaan na 1 Juli 1935. De erfpachtscanon wordt verminderd tot 80 pCt. van de pacht, welke zou gegol den hebben, wanneer de betrokken gronden, in erfpacht uitgegeven na 1 den zijn uitgegeven, echter niet voor gronden, in erfpacht uitgegeven an 1 Juli 1935. De huren van huizen worden terugge bracht tot 80 pCt. van de huurwaarde, die zij zouden hebben, gerekend naar het peil der huurprijzen op 1 Januari 1931. Aan den inspecteur van de direc te belastingen kan evenwel het verzoek worden gericht, een andere huurwaarde vast te stellen. Van de beslissing van den inspecteur kan in beroep gegaan worden bij den kantonrechter. Elders in dit nummer is een uitvoerig uittreksel uit de wet opgenomen. Opgenomen zijn verder voorschriften tot verlaging van uit wettelijke bepalin gen voortvloeiende lasten, welke druk ken op de exploitatie van onroerende goederen, met name opcenten voor de gemeenten. Zoodra de omstandigheden toepassing dezer wet niet meer noodzakelijk ma ken, doch in ieder geval voor 1 Januari 1938, zal een wetsontwerp worden inge diend, waarbij intrekking, alsmede het geen verder noodig zal zijn, wordt ge regeld. Het Weer Het Roode Plein te Moskou. Op den achtergrond de vroegere Blasius Kathedraal, thans natuurlijk! een museum. Ree hts enkele van de vele torens van het Kremlin. In het midden het mausoleum van Lenin. Links en rechts daarvan de tribunes voor genoodigden en buitenland sche vertegenwoordigers ter gelegenheid van militaire parades en andere feestelijkheden 99 Italië staat voor een strijd, welke regeering en volk voornemens zijn met succes te voeren tegen eiken prijs Bliksem slaat in vliegtuig van den Duce Retour Amsterdam-Londen f 20.- VLISSINGEN—LONDEN 15.— Bureau voor Internationaal Verkeer AMSTELLAAN 47 AMSTERDAM-Z. TELEFOON 91909 Mussolini De nieuwe Bisschop van Berlijn Benoeming thans officieel bekend gemaakt 500 dooden te Abot- tabad Waarnemer gedood, bestuurder niet levensgevaarlijk gewond Het wrak geborgen Botsing tijdens manoeuvres Noodlanding Belgisch koningspaar brengt bezoek aan ex-keizerin Zita DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN Lawaai We leven in den tijd van het la waai. Dank zij de overigens onvolpre zen radio is het lawaai zelfs onze stille huiskamers ingetreden. Hebben we het van ons zelf niet dan hebben we het van onze buren wanneer we voor de frissche lucht de ramen open zet ten. Lawaai, onze samenleving schijnt er niet meer buiten te kunnen. In café's en bij partijtjes doen vele orkestjes al hun best om maar zoo groot mogelijk volume lazoaai te pro- duceeren. Een bas is niet alleen meer om er over te strijken met een strijk stok, neen, óók om er op te hameren'. Kon 't niet wat minder? Als we eens allemaal wat meer de waarde van de stilte leerden beseffen! Zou de stad. zou het land, zou onze samenleving er zooveel aan verliezen wanneer 't la waai wat minder, wanneer de stilte wat algemeener werd? We moeten nu onze stem uitzetten om door een an der verstaan te worden Zouden we er niet bij winnen wanneer wij door minder lawaai onze evenmenschen beter konden beluisteren en. en. vooral ons zelf leerden verstaan. In den roezemoes van het heden hooren we niet eens onze eigene ziel meer! D EMM ER-GAS FORNUIZEN Ontploffing in een goudmijn Zestig dooden Edel-Kopersmederij Monstransen Kelken Altaren Communiebanken THEOD. JORNA Zn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Bijzondere correspondentie) Wie den nachttrein LeningradMoskou beklimt, zich omstreeks elf uur op zijn bed uitstrekt en in weerwil van al het gedaver den zoeten slaap kan vatten, zal den volgenden morgen omstreeks het tiende uur de hoofdstad der Unie met zijn eersten geeuw be groeten. Ongemerkt is hij den Leningradschen witten nacht ontvloden, die in Moskou niet zal wederkeeren. Twaalf uur lang heeft de trein naar het Zuid-Oosten gedaverd, precies genoeg om de lichte noordelijke nachten voorgoed ach ter zich te laten. De eerste indruk van Moskou is: een bedrij vige, hevige stad, welvarender dan Leningrad, minder regelmatig van aanleg, bruisender van energie en leniger uitgegroeid dan het statige, vorstelijke St. Petersburg. Dit is 'n indruk, dien reeds een simpele blik uit het coupéraam wekt, wanneer we een der vele stations binnenglijden. Vijf minuten later worden we liefderijk opge nomen in de armen van de Intourist, die den reiziger geen seconde in den steek laat en tuf fen we naar het hartje van de stad, langs ope ra's en theaters, over het majestueuze Roode Plein om af te dalen naar de brug over de sierlijke Moskwa, aan welker oever ons hotel 'n onbetaalbaar vergezicht over de rivier en het Kremlin biedt. Wie Leningrad zegt, zegt Peter de Groote! Wie Moskou zegt, zegt Iwan de Ver schrikkelijke, Boris Goudonov of Stalin en vermoedelijk alle drie tegelijk. Want, waar het oude Petersburg niet door het nieuwe socia lisme zijn vorstelijk uiterlijk kon verliezen, daar vloeiden in Moskou de oude tijden met de nieuwe tezamen. De torens van 't Kremlin, zijn oude muren en zijn kathedralen spreken van 't verre verleden, toen wilde Tsaren voor hun vrijheid vochten, de Tartaren verjoegen en zich verschansten achter de ongenaakbaarheid der schietgaten. Hier groeide het centrum van het oude Rusland tot aan Peter den Grooten, die de zee en de ruimte liefhad en zijn land een groote vrije haven wilde verschaffen. Hier bloeiden ook de kathedralen op de kathe draal van Maria Boodschap, van Maria ten Hemelopneming en van de Aartsengelen, die 'n opeenstapeling vormen van torens, minaret ten en koepels, eens 't levend hart van deze stad en dit land, eens het symbool van hooger leven in den grimmigen burcht die het Kremlin was. Alles is anders geworden. De kathedralen, wat zouden zij anders geworden zijn dan mu sea al of niet ahti-religieus? Wat hier geen museum is, is toch een bibliotheek of een uni versiteit of een kunstacademie, terwijl zooveel symbolen van wetenschap de hoogste waarheid niet vermochten te achterhalen.... Dit dankt het millioenenvolk aan de machthebbers, die zich thans verschansen achter de vele torens en de plaatsen bezetten, die eens door Boris, Iwan, Alexander, werden ingenomen. Het Kremlin was de laatste versterking der Witten en werd na een bloedig gevecht door het Moskousche proletariaat genomen, waarmede de zege defi nitief behaald werd, al zouden jaren van bur geroorlog nog over het Roode Plein blijven woeden. Men heeft het nieuwe régime wel eens' het verwijt gemaakt, dat het aan dit fantastisch schoone plein den naam heeft gegeven, die zoo verdacht sterke associaties oproept met het roode leger. Wij stellen even vast, dat het Rus sische woord voor „rood" precies hetzelfde is als „schoon". Het roode plein wordt op deze manier niet veel anders dan het schoone plein en door deze speling van het taalkundige lot verkreeg het inderdaad schoone plein den naam van het inderdaad roode plein. In het uiterlijk van dit plein heeft 't com munisme slechts één verandering aange bracht. Onder den muur van het Kremlin, op een tiental meters naar het midden toe, verrees het mausoleum van Lenin, een vierkan te opeenhooping van kubussen, een niet zeer schoon geheel, waarin het gebalsemde lijk van den feilen agitator wordt bewaard en dagelijks door honderden, wellicht duizenden aan schouwd wordt en dat ook de gewetensvolle toerist niet overslaat. Klein en wasbleek ligt daar het lijk van den grooten hater, in werk- manskleeren, de rechtervuist gebald, de linker rustig langs zijn zijde uitgestrekt, klein en nie tig in een glazen schrijn onder schijnwerpers, maar eerbied afdwingend bij hen, die weten, hoe deze man miskenning, verbanning en ar moede verdroeg om zijn ideaal, dat, verbijste rende dwaling, nochtans met niets ontziende hevigheid werd beleden. Hij was het, die de eeuwen uit het Kremlin verjoeg, de traditie brak en zelfs God durfde uitwijzen uit de kathedralen. Hij was het, die de eeuwigheid confiskeerde omdat noch hij noch zijn volk tijd en eeuwigheid beide tot vereenig- bare begrippen vermocht te maken. Wel heeft hij de Basilius-kathedraal, die het enorme plein aan den Moskwa-oever afsluit, van zijn luister beroofd om er een dood museum van te maken; wel heeft hij de luxe der oude tsaren uit het Kremlin gesleept, maar hij bracht er voor in de plaats zijn opvolger Joseph Stalin, die zegt in zijn naam te regeeren en die als secretaris der eenige partij zijn wil dicteert aan de Russische volkeren. Achter dezen wit-grijzen muur, waarin de urnen van vele revolutie-hel den gemetseld werden, wordt beslist over het lot van 160 millioen menschen. Van hieruit loo- «:n de politieke draden naar de andere hoofd eden der wereld. Hier wonen dag en nacht de leiders, Stalin, Molotof en enkele anderen, die zich slechts bij uitzondering buiten de mu ren begeven. Van Stalin vertelt men, dat hij slechts een paar uren slaapt en alle andere uren werkt. Zouden het dan toch zijn ramen zijn geweest, die dien nacht om drie uur nog helder verlicht waren? In den nacht, als een paar dozijn schijnwerpers hun felle lichten te gen den muur van het Kremlin slaan en Le nin's tombe in een gloed zetten, is het Roode Plein zoo mogelijk nog indrukwekkender dan overdag. Dreigender vooral. Roerloos staan de twee roode schildwachten aan den ingang van Lenin's mausoleum. Twee honderd meter ver der staan twee soldaten, de bajonet op het ge- Weer, aan de poort, die toegang verleent tot het Kremlin. Van tijd tot tijd glijdt een auto uit de poort en in de omgeving dwalen nonchalant enkele individuen rond, te onhandig om niet den indruk te maken agenten van de Gepeoe te zijn. Men heeft een foto-toestel in onze handen ontwaard en fotografeeren is verboden, althans in de richting van het Kremlin. Een agent na dert dicht genoeg om, zonder een teeken te ge ven, ons een en ander duidelijk te maken. Vele malen bij dag en nacht hebben wij 't plein bezocht. Het ligt op een enorrnen heuvel op een der hoogste punten der stad. Het beheerscht de stad in waarheid en een dalende wandeling naar de Moskwa-brug of Uet Opera-plein geeft u een plechtig gevoel. Niet echter een gevoel alsof men van de broeders naar de broeders gaat, maar alsof men van de hoogste en angstig bewaakte toppen dér macht naar een lagere wereld afzakt. In die lagere wereld missen we alles wat onze steden bij avond aantrekkelijk maakt. Café-terrassen zijn er niet, behalve voor een toeristen-hotel nabij de Groote Opera, maar hier zitten de weinige bezoekers als vreemde vogels te kijken naar een paar boefjes, die om kopeken vragen en om de drie minuten worden weggejaagd. Lichtreclames zijn er niet. Zij zijn symbolen van den vrijen handel en de staat heeft ze niet noodig. Aiies is hier immers van den staat, tot en met het licht. Alleen de herinneringen aan een ver ver leden zijn niet van den staat en deze herinne ringen dringen zich op bij den bezoeker, die bij het aanschouwen van de Basilius-Kathedraal in gedachte teruggaat naar de ruwe tijden van Iwan den Verschrikkelijken, die de kathedraal liet bouwen en den architect de oogen liet uit steken, opdat hij nooit meer een schoonere schepping tot stand zou brengen. De gids ver telt het in geuren en kleuren en wijst op een rotonde nabij de kerk, waarop de ter dood ver oordeelden in vroeger tijden werden terecht ge steld. Dit alles is van vroeger, vroegeralsof niet het heele plein in zijn wilde, fantastische pracht van vroeger was. Elke poging om in het Roode Plein een manifestatie van den commu- nistischen geest te zien, wordt reeds bij den eersten aanblik in de kiem gesmoord Doch er zijn andere verschijnselen, die wij zen op de aanwezigheid van een groote energie en een grooten durf, verschijnselen, die men niet loochenen mag, en die een macht vertegen woordigen, welke zich niet door ontkenning of onderschatting laat verdringen. We vertel len daarover een volgende maal.... Verwachting: Matige tot zwakken, Noord-Westelijke tot Noordelijken wind, gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen re- gen. Iets koeler. |j Verdere vooruitzichten: Buiig en koel. flllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ ROME, 6 Juli. (Reuter). Mus solini heeft heden de divisie ,,Prie Januari" van de fascistische militie te Salerno geïnspecteerd. De divisie staat gereed om naar Oost-Afrika te vertrekken. De Duce hield een korte rede tot de manschappen, waarin hij onder meer zeide: Italië staat voor een strijd, welke regeering en volk voornemens zijn met succes te voeren, tegen eiken prijs. Steeds hebben de Italiaansche troepen de overwinning behaald op de negers, alleen Adoea was een uitzondering. Dit was te wij ten aan de overweldigende meerderheid van de Abessiniërs, 4000 Italianen stonden toen tegenover 100.000 Abessiniërs. Italië had toenmaals een regeering, die zich meer bekommerde om de politici dan om de soldaten, daarom bleef zooveel heldenmoed zonder gevolg. Thans staat Italië achter zijn zonen in Afrika, die liever helden zijn, dan een nut teloos leven leiden. De Italianen zijn voort gekomen uit een groot verleden en de geheele wereld moet de waarde van den fascistischen geest erkennen. Deze woorden van Mussolini werden door de divisie met luide toejuichingen ontvangen. Op den weg van Rome naar Salerno is het vliegtuig van Mussolini door den blik sem getroffen. De bliksem sloeg in de an- teniïe, zonder evenwel schade aan te rich ten. Alleen de marconist werd bewusteloos geslagen. Volgens den correspondent van de „Echo de Paris" te Londen zou de Britsche diplo matie thans nieuwie compromissen in de Abessinische kwestie overwegen, waarvan er een z?u neerkomen op de vestiging van een soort Britsch.Italiaansch condominium over Abessinië, op soortgelijke grondslagen als die van het geheime accoord, dat in 1925 tus. schen Londen en Rome werd voorbereid zon der dat de Pransche en Abessinische regee- lóngen daarover werden geraadpleegd. Te Londen zou men niet langer de hoop koeste ren, dat de voorstellen, welke Avenol den Britschen ministers zou kunnen voorleggen, betrekking zouden hebben op de politiek van economische sancties. Het „Journal" wijst er op, dat Engeland nog kort geleden de theorie van het voldongen feit huldigde en Italië een compromis voor stelde geheel buiten Genève om. Frankrijk kan niet dulden, dat het tusschen Engeland Inlicht, en prosp. worden gaarne verstrekt en eenige Reisbureaux en Italië in wordt genepen, omdat anderen fouten hebben begaan. Volgens de „Excelsior" toont de Fransche regeering zich terughoudend en behoedzaam tegenover de Britsche poging om Frankrijk er toe te bewegen, druk te oefenen op Italië. Men vraagt zich te Parijs af of het wel ver standig is, de Vólkenbonds-beginselen in al hun strafheid toe te passen tegenover Italië, nadat Engeland diezelfde beginselen versoe peld heeft tegenover Duitschland. De te Zuerich verschijnende „Schweizer Faschist" heeft kort geleden gemeld, dat 23 Zwitsersche officieren dienst hadden geno men in het leger van Abessinië. Dit bericht, dat in Italië een storm van verontwaardiging heeft ontketend tegen Zwitserland, wordt thans te Bern gedemen teerd. Volgens de wetten van den Bondsstaat is het bovendien niet geoorloofd, dat Zwitser sche officieren zonder toestemming van den Bondsraad dienst nemen bij een buitenland- sche mogendheid en het is duidelijk dat de Zwitsersche regeering op gronden van neu traliteit geen toestemming zal verleenen voor dienstneming in het leger van den Negus. De Amerikaansche zaakgelastigde te Addis Abeba heeft opdracht gekregen de ongeveer hondflrd in Abessinië vertoevendei Amerika nen aan te raden het land te verlaten en de noodige maatregelen te nemen voor hun veiligheid. Generaal Oegaki, de gouverneur-generaal van Korea, die naar Tokio vertrokken is, heeft voor zijn vertrek aan journalisten ver klaard, dat de Japanners niet tevreden be hoorden te zijn met een neutrale belangstel ling in het conflict tusschen Italië en Abes sinië, dat fatale gevolgen kan hebben voor de menschheid en dat dreigt andere Euro- peesche landen mee te sleepen. ROME, 6 Juli. (Reuter.) In de éditie van Zondag van de „Osservatore Romano" wordt de benoeming van den tegenwoordigen Bisschop van Eichstatt Conrad Graaf von Preysing tot bisschop van Berlijn officieel medegedeeld. BOMBAY, 6 Juli (Havas) Naar gemeld wordt zouden bij den brand te Abottabad 500 personen om het leven zijn gekomen. De brand zou zijn ontstaan in een bakkerij. SOERABAJA, 6 Juli. (Aneta). Hedenmorgen stortte het toestel V-9 neer in het Oostervaarwater bij de tweede gasboei. Onmiddel lijk landde een ander Marinevlieg tuig in de nabijheid op het water en kon den bestuurder van de V-9, den luitenant ter zee J. van de Wa teren, overnemen. Deze bleek ge wond en werd naar het Marine vliegkamp Morokrembangan over gebracht. Hr. Ms. flottielje-vaartuig „Soemba" is onmiddellijk uitgeva ren tot berging van het wrak van het vliegtuig. De waarnemer van de V-9, de officier der Marine-reserve L. Pet, is omgekomen. Het stoffe lijk overschot kon nog niet uit het toestel, dat geheel onder water ligt, worden opgehaald. De oorzaak van de ramp is on bekend. De „Soemba" borg het wrak van de V-9, waarin het onmiddellijk overleden slachtoffer L. Pet, bekneld zat. Om half twaalf arriveer de de „Soemba" met zijn droeven last in het Marine-bassin. Het wrak van het totaal ver nielde toestel werd naar Morokrembangan vervoerd. De bestuurder van de V-9, de luitenant ter zee Van de Wateren, kon nog niet omtrent de oorzaak van het ongeval worden gehoord. Hij is echter niet levensgevaarlijk gewond. De verongelukte waarnemer Pet was werk zaam als stuurman bij de Koninklijke Paket- vaart Mij. en diende bij de Marine-reserve Hij zal Maandag vanuit de Centrale Burger lijke Ziekeninrichting te Soerabaja met mi litaire honneurs worden begraven. DJOCJAKARTA, 6 Juli. (Aneta). Gister morgen is een militair vliegtuig dat deelnam aan de manoeuvres wellte thans in het Soïo- sche worden gehouden, bij de landing tegen een op de startlijn staande tweede toestel opgebotst. De bovenste vleugels werden ver nield. Er hadden geen persoonlijke ongeluk ken plaats. De oorzaak was een plotseling opkomende achterwind. SOERABAJA, 6 Juli. (Aneta). Gistermid dag maakte het Dornier Wall.vliegtuig 15 in de Java-zee buiten het lichtschip in het Wes- ter-vaarwater wegens motorpech een nood landing. Onmiddellijk na de ontvangst van het radiosein van de Dornier Wall voer om 21 uur een mijnenveger uit, die onmiddellijk begon de Dornier Wall op te sleepen naar Morokrembangan, waar het hedenmorgen wordt verwacht. BELGRADO, 6 Juli. (Reuter). Naar in politieke kringen verluidt, heerscht in het ministerie van buitenlandsiche zaken te Belgrado een drukke bezigheid, in ver band met de Habsburg.kwestie. Zonder onderbreking staat men in te. lefonische verbinding met Parijs, Boeka rest en Praag. Naar verluidt zal een conferentie van de Kleine Entente bijeen geroepen wor den om over de quaestie te beraadslagen. Het „Journal dies Debats", het blad van de zware industrie, deelt ten aanzien van de kwestie der Habsburgers mede, dat het be sluit van den Raad der Kleine Entente, iedere poging tot restauratie van de Habs burgers als een casus belli te beschouwen, officieel ter kennis van de Fransche regee ring is gebracht. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 6 Juli: Koning Leopold en Koningin Astrid brach ten Zaterdagmiddag voor het eerst een be zoek aan ex-keizerin Zita en den aartshertog Otto von Habsburg op het kasteel van Steenockerzeei. Dit bezoek heeft te Brussel nog al opzien gebaard, wegens de gereserveerde houding, welke, met het oog op de internationale toe standen, de Belgische vorsten steeds hebben ingenomen tegenover de hooge gasten te Stenockerzeele. Koning Albert is nimmer te Steenockerzeei geweest; alleen Koningin Elisabeth bracht er eens een intiem kort bezoek. Koning Leopold en Koningin Astrid bleven den geheelen middag op het kasteel Steen ockerzeei, INGEDIEND IS THANS HET WETSONT WERP „BIJZONDERE MAATREGELEN TER VERLAGING VAN SOMMIGE VASTE LAS TEN EN VAN HUREN. Mussolini heeft de divisie „3 Januari" te Sa lerno geïnspecteerd en wederom een oorlogs zuchtige rede gehouden. Kleine Entente bijeen in verband met de Habs- burgkwestie? Belgisch koningspaar brengt een bezoek aan t>x-keizerin Zita. Ontploffing in een goudmijn in Britsch-Indië; 60 dooden. By den brand te Abottabad zouden 500 perso nen om het leven zijn gekomen. Orkaan teistert Delhi. Benoeming van den nieuwen bisschop van Ber lijn officieel bekend gemaakt. Te Soerabaja is een marinevliegtuig neerge stort; de waarnemer werd gedood, de bestuur der gewond. Verschenen is het verslag van de Legercommis- sie inzake de economische en industrieele voor bereiding der verdediging. Zware brand te Rotterdam. Het nieuwe Museum Boymans te Rotterdam geopend. De T.T.-races .om den Grooten Prijs van Nederland. Voorwedstrijden van de Nederlandsche wieler kampioenschappen te Amsterdam. Goedgekeurd door de Gasstlchtlng Verkrijgb. bij üw winkelier. Pr. reeds v a f60 Imp. N.V. Te'chn. Bandelsbur. G. de Boer. A'dam BOMBAY, 6 Juli (Reuter) In een goud mijn te Mysore, heeft een ontploffing plaats gehad, waarby een zestigtal personen om het leven is gekomen. HAARL. HOUTTUINEN 72 AMSTERDAM - TEL. *8539 lï") i w^wvmmnmmi ui///// s j tf/Z Stand op Zondag 1 uur v.m.: 763 .Vorige stand: 763 V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1