Nederlandsche team met 5-3 geklopt Wielerkampioen schappen BELGIË-NEDERLAND TE SCHAERBEEK MAANDAG 8 JULI 1935 WATERPOLO 1 1 Het estafette-nummer werd door de Nederlandsche ploeg met groot verschil gewonnen Successen van Willy den Ouden De polo-wedstrijd EINDHOVEN PROMOVEERT NAAR DE HOOFDKLASSE LAW NT EN NIS Exhibitions te Noord- wijk Voorspel van de internationale kampioenschappen De deelnemers aan 't tournooi Kano-kampioenschap- pen te Zaandam Park Marlot met 73 verslagen ATHLETIEK De landenwedstrijd tegen Hongarije Samenstelling der Hongaarsche ploeg Tweedaagsch water sport feest Foto genomen na de Zaterdag te Assen gehoduen T.T.-races. V. I. n. r.: Winkler, die eerste werd in de 250 Cm-klasse; Rusk, eerste in de 350 Cm.-klasse en vervol gens de Nederlanders Hamersveld en Bosman, die beiden op een goede prestatie kunnen terugzien Motorbootraces op de Vecht Uitstekend geslaagde nationale kampioenschappen Paardensportfeest te Wassenaar VINES WINT TE PARIJS Nüsslein in vier sets geklopt Lt. Gr eter wint met „Dunenbank' het groote sprinconcours Courses te Duindigt Cricket-uitslagen De overwinning van Van der Wulp Wals geeft op I.V.C.B.-uitslagen ZWEMMEN Twee nieuwe wereld records Over een mijl en over 100 meter rugslag W aterpolo-uitslagen Onder groote belangstelling -werd Zondag in het open zwembarf Jt öchaerbeek de landen- wedstrijd België- beterland heeren gehouden. Deze wedstrijd besteed slechts uit een enkel nummer, n,l. 4X2oO meter estafette en een waterpolowedstrijd. De estafette werd door de Nederlandsche ploeg gewonnen met een greoten voorsprong. Het Nederlandsch zeven tal moest echter een nederlaag boeken en werd door de Belgen met 53 geklopt, nadat de rust met gelijken 32-stand was inge gaan. Ter gelegenheid van deze internationale ont moeting waren tevens verschillende dames wedstrijden georganiseerd, waaraan door een vijftal R.D.Z.-zwemsters werd deelgenomen. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 meter vrije slag dames: 1 Willy den Ouden 1 min. 5 3/5 sec.: 2 Annie Timmermans 1 min. 11 3/5 sec.; 3 Greta Brouwers 1 mm. 12 3/5 sec.; 3 mej. Callens (Antw. Zwem Club) 1 min. 20 1/5 sec.; 5 mej Slama (Brussels Swimming Club). 100 meter rugslag dames: 1 Willy den Ouden 1 min. 23 3/5 sec.; 2 Annie Timmermans 1 min. 27 sec.; 3 mej. Aernoudts (Antw. Zwem- club) 1 min. 32 4/5 sec., 4 mej. Meyskens (Br. Swimming Club) 1 min. 34 2/5 sec. 5 X 50 meter vrije slag estafette: l R.D.Z. (met Riek Olsen, Willy van leeuwen, Greta Brouwers. Annie Timmermans en Willy den Ouden), tijd 2 min. 44 sec.; 2 België (gemengde ploeg) 2 min. 59 4 5 sec. BelgiëNederland, heeren. 4 X 200 meter vrije slag estafette: 1 Neder land (met Sipkema, Scheffer, Mooy en Kref- fer), tijd 9 min. 54 4/5 sec.; 2 België (mee G. Blitz, Kint. Matthys, Guilini), tijd 10 min. 6 4/5 sec. Waterpolo: BelgiëNederland 53 (stand met de rust 22). In den polo-wedstrijd waren de teams als volgt samengesteld: België: DoelDisy. Achter: G. Blitz, Bennerx en Isselee. Voor: Coppieters, Van Gheem en Depauw. Nederland: Doel: Veenstra. Achter: Regter, Van Oostrom Soede en K. Kohier. Voor: Daatselaar, Van Aelst en v. d. Bosch. Scheidsrechter: Rademacher (Duitschland). Nederland won den toss en koos den diepen kant met de zon in den rug. De onzen liepen meteen hard van stapel en scoorden tweemaal vlak achtereen. Van Daatselaar zond een mooi schot langs den paal in en even later profi teerde Van Aelst van een fout van Isselee, zoodat de Belgische doelman voor de tweede maal het nakijken had. De Belgen werden door dezen achterstand tot den aanval geprikkeld, doch hun schieten was slecht. Isselee en Van den Bosch moeten dan het water verlaten wegens een overtreding. Er werd zeer stevig verder gespeeld. Daarna werd Kohier uit het water gestuurd. België kreeg een strafschon toegewezen, die door Coppieters in een doelpunt werd omgezet (12). Van den Bosch werd hierna wederom naar den kant verwezen, ornaat, hij van zijn plaats was afgegaan. Ten slotte zag Depauw kans om nog voor de rust den gelijkmaker te scoren. (2—2). Na de hervatting vielen de Belgen dadelijk krachtig aan. Isselee en Depauw combineerden goed en de laatste gaf België met een goed schot de leiding (32). Direct daarop maakte Coppieters een serie van drie doelpunten, die echter alle werden geannuleerd, daar hij tel kens een tegenstander had afgeduwd. Van Gheem en Van Aelst moesten eveneens het water verlaten. Depauw scoorde wederom, den stand op 4—2 brengend en nadat Van Oostrom Soede eruit gestuurd was, doelpuntte Depauw opnieuw (52). Even voor het einde maakte Daatselaar het derde Nederlandsche doelpunt. Het spel van de Nederlandsche ploeg ver raste door groote snelheid en goede spel opvatting. Het vertoonde een merkbaren voor uitgang, vergeleken met dat van het vorige jaar. Bij de onzen waren van Oostrom Soede, Kohier en Daatselaar de besten De Belgen waren in de eerste helft niet goed op dreef. Na de rust echter kwamen zij er beter in en slaagden zij er in een overwicht te verkrijgen. De internationale kampioenschappen van Noordwijk zijn Zondag ingezet met het beken de voorspel der exhibitions. Helaas hadden ech ter enkele speciale gasten van den N. L. T. B. geen gehoor aan de vriendelijke invitatie kun nen geven. Mej. Stammers, die in Engeland mevrouw Moody-Wills had geslagen, had geen toestemming van den Engelschen Bond kunnen krijgen om te Noordwijk uit te komen. Hopman en Quist konden voorts in verband met hun spelen op Zaterdag in den eindstrijd van het heerendubbelspel, niet tijdig genoeg te Noord wijk zijn om aan de exhibitions deel te nemen. Zij zouden eerst heden komen. De wedstrijd mej. Rollin Couquerque tegen Kay Stammers kon dus geen doorgang vinden. In de plaats daarvan werd gespeeld de party Kukuljevic (Joego-Slavië) tegen Gabrovitz (Hongarije). Eerst in den derden set kwam er spanning in deze match. De Joegoslaaf serveer de uitstekend en büna steeds op de backhand van zijn tegenstander. Gabrovitz kon zich tot 44 staande houden, doch toen kreeg de ser vice versterking van een uitstekende volley en daarmee won Kukuljevic met 75 den derden set. Gabrovitz werd geslagen met 6—1, 16, 7—5. Vervolgens werd een gemengd dubbelspel ge speeld tusschen mej. Rollin Couquerque met Kukuljevic eenerzüds en Mme. Mathieu-Maier anderzüds. Vooral in den derden set werd het een technisch hoogstaande party. De drivesduels tusschen de beide dames waren interessant. Maier maakte veel aan net net af, terwyi de Joego-Slaaf beter was in den opbouw van het spel. Met 26, 64, 64 wonnen Mme. Mathieu Maier deze party. In het heerendubbelspel waren Timmer en Maier te sterk voor Kukuljevic en Gabrovitz. Met 61, 61, 64 wonnen Timmer en Maier deze party. Met deze drie exhibitions werd de eerste dag van Noordwijk ingezet. In het heerenenkelspel komen uit De Stefani, Quist, Kukuljevic, Jamain, Noumey, dr. Busz, Bawarowski, Grandguillot, Destermeau, Timmer, Knottenbelt, van Swol en Leembruggen en an deren. Aan het damesenkelspel nemen deel Mme. Mathieu, mej. Orlandini, Miss Mac Ostrich, mevr. Hopman, mej. Sanders, mevr. Isaac, mej. Adamoff, mej. Hom, mej. Rollin Couquerque, mej. van Lindonk, mej. Belzer, mej. Kerckhoff en vele anderen. Kogelstooten: Zoltan Csanyi, dr. Jozsef Da- ranyi. Discuswerpen: Istvan Donogan, Endre Mada- rósz. 4 x 100 M.: Gabor Geró, József Kovacs, Mario Minai, József Sir. Reserve: Janos Paisz voor loopnummers. Uit bovenstaande opgave blijkt, dat Hongarye met uitzondering van Bodosi, op het hoogsprin gen zal uitkomen met de sterkste ploeg die in het veld kan worden gebracht. Eindhoven won gisteren met 73 van Mar lot en promoveert door deze overwinning naar de hoofdklasse. De gedetailleerde uitslagen zyn: Heeren enkelspel: jhr. v. Riemsdyk sl. Erick- son 62, 86; Thai Larsen verl. van Spieren burg 75, 46, 46; Smelt sl. Nienhuis Mul der 5—7, 6—2, 6—4. Dames enkelspel: mevr. Spies sl. mevr. Vrins 16, 6—3, 61; mevr. Landwehr verliest van mej. Kerkhof 36, 26. Gemengd dubbelspel: mevr. Mollerus en jhr. v. Riemsdijk sl. mej. Kerkhof en Erickson 6—3, 6—2; mevr. Spies en Tieleman verl. van mevr. Hoying en Nienhuis Mulder 46, 4—6. Heeren dubbelspel: jhr. v. Riemsdyk en Tie leman sl. Ericson en Spierenburg 64, 61; Thai Larsen en Spies sl. Vrins en Nienhuis Mulder 57, 1—0 (set). Dames dubbelspel: mevr. Mollerus en mevr. Spies sl. mevr. Hoying en mevr. Vrins 57, 6—1, 6—3. Van den Hongaarschen Athletiek Bond is bericht ingekomen, dat de Hongaarsche ploeg, welke Dinsdagavond as. in het Stadion te Am sterdam tegen Nederland uitkomt, als volgt is samengesteld 100 M.: Gabor, Gerö, József Sir. 200 M.: Gyula Gyenes, József Sir. 400 M.: József Vadas, Zoltan Zsitvai. 800 M.: Mihé,ly Igloi, Miklós Zsabo. 5000 M.: Janos Kelen, Jenö Szilégyi. 110 M. horden: József Kovacs, Endre Szabó. Hoogspringen: Komél Késm&rki, Istvé, Rovó. Hinkstap: Gyula Bessenyei, Lészló Szirmak. Polshoog: Zoltan Csènyi, Viktor Zsüffka. Zaterdag en Zondag werd te Zaandam een tweedaagsche kano-pagaai- en zeilwedstrijd op Voorzaan gehouden, waaraan enkele kam pioenschappen van Nederland verbonden waren. Voor den eersten dag stond het kano-zeilen op het programma, wat de volgende resultaten op leverde: 5 M2. klasse: 1. „Snark" van H. Haye (De Plassers, Amsterdam) in 1 uur 27 min. 50 sec. 754 M2. klasse1. „The Duke" van C. de Wolff (Viking, Amsterdam) 1 uur 4 min. 10 sec.; 2. „Raket" van A. den Blanken (Plassers, Amster dam) 1 uur 9 min. 5 sec. 79 M2.: 1. „Baby" van H. Schippers (Plas sers, Amsterdam) 1 uur 10 min. 25 sec. Zondag werden de pagaainummers gehouden, d'e de volgende resultaten hadden: R. 2 S. Junioren 1000 M.: 1. G. HouterF. Peetoom, W.S.V., Hoorn, 5.50.2; 2. S. MeyerN. Meyer, Trekvogels, Haarlem, 5.50.4. K. 2 Senioren 1000 Meter Kampioenschap van Nederland: 1. J. KraaierJ. van Tongeren, Geuzen, Zaandam, 4.52.2. H. P. Starreveld G. Siderius, K.V. '34, Amsterdam, 5.0.8; 3. G. van 't HoffN. Tates, Geuzen, Zaandam, 5.3.4. R. 1 S. Dames Juniores 300 Meter; 1. C. Peetoom, W.S.V., Hoorn, 2.57.2; 2. J. W. Platje, Viking, Amsterdam, 2.59. K. 2 Juniores 1000 Meter: 1. H. ButterK. Boekhof, Geuzen, Zaandam, 5.1.2; 2. F. Peetoom G. Houter, W.S.V,. Hoorn, 5.12.8. .R L. S. Dames Seniores 300 Meter: 1. J. Lin- gius, Plassers, Amsterdam, 2.53.6; 2. C. W. Jonkhoff, Viking, Amsterdam, 2.57.2. Estafette 4 x 200 M.: 1. Viking, Amsterdam, 4.13.2. Plassers, Amsterdam. R. 1 S. Nieuwelingen 800 M.: J. Vrolijk, Geuzen, Zaandam, 4.34.2. K. J. Bosse, H.K.V., Haar lem. 4.383. E. v. d. Anker, Trekvogels, Haar lem, 4.38.2. K. 1 adspiranten 500 M.: 1. J. Elderman, Viking. Amsterdam; 2. J. de Jong, Geuzen, Zaandam. R. 1 S. Jun-'oren 1000 M.: 1. H. Butter, Geuzen, Zaandam, 5.46.2. A. Revier, Plassers, Am sterdam, 5.57.8. R. 2 S. Senioren 1000 M. Kampioenschap van Nederland: 1. H. W. TrompF. Tromp, Viking, Amsterdam, 4.50.2. Gebr. Wijdekop, Plassers, Amsterdam, 4.52.4; 3. H. P. StarreveldG. Side, rus, K.V. "34, Amsterdam. K. 1 Dames Senioren 600 M.: 1. T. Krom, Stormvogels, Zaandyk, 3.47.2; 2. C. v. d. Anker, Trekvogels, Haarlem, 3.50.2; 3. C. Ruur, Water kampers, Amsterdam, 3.51.4. R. 2 S. Nieuwelingen 800 M.: 1. J. v. d. Schaar G Gerritsen, H.K.V., Haarlem, 4.48; 2. R. Stad—W. Gobielje, Quo Vadis, Koog a. d. Zaan, 4.53.8; 3. K. J. BosseJ. v. d. Horst, H.K.V., Haarlem, 4.55.2. R. 1 S. adspiranten 500 M.: 1. J. Elderman (Viking, Amsterdam) 2.44.8; 2. W. van Zeeven- ter, Geuzen. Zaandam, 5.36.9. R. 1 Senioren 1000 M. (Kampioenschap van Nederland)1. J. Kraaier, Geuzen, Zaandam, 5.31.2; 2. P. Tromp (W.S.V.. Hoorn) 5.43; 3. F. Tromp, Viking, Amsterdam, 5.44. K. Junioren 1000 M.: 1. D. Buisman (K.V- '34, Amsterdam) 5.36.3; 2. D. Husslage, Geuzen, Zaandam, 5.36.9. K. 1 Nieuwelingen 800 M.: 1. P. M. Blom (Viking, Amsterdam) 4.26.4; 2. J. v. d. Schaar (H.K.V., Haarlem) 4.31.4; 4. v. d. Kreeft (idem) 4.32.6. R. 2 S. Adspiranten 500 M.: 1. J. de Jong en W. van Zeeventer (Geuzen, Zaandam) 2.27.8; 2. B. Wit en K. Kruik (Trekvogels, Haarlem) 2.30.2. R. 2 S. gemengd 500 M.: 1. LingiusW. Prins (De Plassers, Amsterdam) 2.27.4; 2. T. KromH. de W't (Stormvogels, Zaandijk) 2.27.8; 3. T. Thie—W. Gobielje (Quo Vadis, Koog a. d. Zaan) 2.28. K. 1 Senioren 1000 M. (Kampioenschap van Nederland) tevens voor den N. K. B.-wissel beker: 1. J. Kraaier (Geuzen, Zaandam) 5.07.4; 2. H. W. Tromp (Viking, Amsterdam) 5.08.6; 3. J. van Tongeren (Geuzen, Zaandam) 5.09. K. 2 Adspiranten 500 M.: 1. J. Gal jeJ. Braster (Geuzen, Zaandam) 2.26. R. 4 S. Nieuwelingen 800 M.: 1. Gebr. Wijde kop, B. Koelemey en A. Revier (Plassers, Am sterdam) 3.31.8; 2. R. v. d. L'nden, A. Meyer, V. Husslage en E. Schramm (Geuzen, Zaandam) 3.57.8. K.. 2 Nieuwelingen 800 M.: 1. J. VrolijkS. Zwikkêr (Geuzen, Zaandam) 3.57.8; 2. W. Prins en A. van Eyck (Plassers, Amsterdam) 4.00.8; 3. R. Stadt—W. Gobielje (Quo Vadis, Koog a. d. Zaan) 4.04.00. De gisteren op de Vecht te Weesp gehouden Nationale Motorboot-races mogen in ieder op zicht uitnemend geslaagd heeten, en de Kon. Ned. Motorboot Club kan ongetwüfeld met groot genoegen op dezen dag terugzien, welke alle vorige, tot nu toe op de Vecht gehouden motor- bootwedstryden verre in de schaduw heeft ge steld. Dank zij vooral ook het prachtige weer, bewogen zich duizenden toeschouwers langs de Vechtoevers, maar vooral de 's-Gravelandsche- weg was den geheelen middag overvol van auto's, fietsrüders en wandelaars. Geheel Weesp was naar de Vecht getrokken, om het fraaie schouwspel van de, elkaar bekampende glijboo- ten in ronkend-snelle vaart te bewonderen. Maar ook te water was de drukte ongekend groot en de beide booten van de rijkspolitie (zoovVel die van Ouderkerk als van Loenen a. d. Vecht waren op het appèl) waren herhaaldelijk in actie. De regeling was by den consul van de K. N. M. C., den heer A. Hamstra te Weesp, in uit stekende handen en de huidewoorden, welke de voorzitter, de heer C. F. Antheunissen, by de prysuitreiking tot den heer Hamstra, in verband met de regeling en de keurige voorbereiding, sprak, lokten een daverend applaus. In de klasse: motorbooten met ingebouwtien motor, waarbij het ging om het kampioenschap van Nederland, had een incident plaats, dat gelukkig goed is afgeloopen. De „Cucaracha" van ir. J. Homan v. d. Heide (Maarssen) was merkbaar de snelste deelnemer, en algemeen was de verwachting (er was trouwens in de af geloopen week reeds het een en ander daarom trent uitgelekt), dat de „Cucaracha" met het kampioenschap zou gaan strijken. Maar in de 3e ronde, juist by het keerpunt by Uitermeer, had de vorengenoemde stuurman het ongeluk, dat zu'n boot kantelde, en dat hy een eind ver der in de Vecht terechtkwam. Hy zwom spoedig naar den oever, en later werd de boot gekanteld en naar Weesp gebracht. Op het oogenblik, dat het ongeval geschiedde, Was de „Cucaracha" ongeveer 400 M. vóór de „Beatrix II" van den heer Andrè J. H. Ceurvorst, die echter, dank zy het incident met de „Cucaracha", ook dit maal weer kampioen werd. Na afloop van den wedstryd werd door de 4 kampioenen in de verschillende klassen, een eererondje gevaren, waarbij de toeschouwers langs de oevers zich buitengewoon enthousiast toonden. By de prysuitreiking bracht de voorzitter, de heer C. F. Antheunissen, o.a. ook hulde aan de politie voor de regeling van het verkeer te land en te water en voorts aan allen, die hadden medegewerkt, om dezen wedstrijd zoo uitnemend te doen slagen. Vooral de heer J. Broer, de voiyverige organisator, werd in deze hulde be trokken, en evenmin werd mevr. Hamstra ver geten, die zich beijverd had, de K.N.M.C. dezen dag een flink aantal nieuwe donateurs te be zorgen. De prijzen, bestaande in tskers, medail les, enz., werden uitgereikt als volgt: Keerpuntswedstrijd outboards runabout: 1ste pr. H. W. Wolf met „Miss Holland"; 2e pr. J. Kaas met „Hydra". Outboards A-klasse, kampioenschap van Ne derland: J. P. Lecke met „Cycloon". Het heerenenkelspel van het Parysche prof- toumooi werd Zondag door den Amerikaan Vi nes gewonnen, die in den eindstrijd den Duit- echer Nüsslein met 16—8, 64, 36, 6—1 klopte. Zaterdag waren de beide halve eindstryden gespeeld. Daarbij had Vines van Plaa (Frank- ryk) gewonnen met 7—5, 3—6, 6—4. Nüsslein won den anderen halven eindstrijd van Tilden in vijf sets. Tilden won de beide eerste sets, doch moest daarna de drie volgende aan den Duitscher afstaan. In het dubbelspel wonnen Tilden en Vines met 64, 36, 75, 64 van Alb. BurkeNüsslein, zoodat Vines dus twee overwinningen beeft be haald. Te Wassenaar werd Zaterdag en Zondag 'n concours-hippique gehouden, dat flinke belang stelling trok. Zaterdag werd o.a. de cross country van 2400 M. gehouden, waarby de snelste tüd werd ge maakt door mevr. van Eekelen Broers met Scamp (5 min. 38 sec.). Hierna volgden de landbouwtuigpaarden- ronden. De 7 inschryvers waren allen opgeko men. De prüswinnaars waren de Gebrs. Bruynis met Jetta (zilv. medaille van H.K.H. Prinses Juliana), 2e prys G. v. d. Heuvel Jr. met La- truci I, 3e prys A. D. v. Gaaien met Roland. De verdere uitslagen waren: Prijs de Pauw, springconcours voor amateurs: le prys (zilveren beker, aangeboden door den heer D. Th. Ruys) D. H. Pasman met Dünen- bank, gereden door luit. Greter 7 ft.; 2. luit. Vlielander met Muecke 8 ft.; 3. dezelfde met Wapi 13 1/4 ft.; 4. luit. Greter met Carina 13 3/4 ft.; 5. luit. Ruys de Perez met Elchen- kranz 15 ft.; 6. D. H. Pasman met Jachtheld 16 ft. Prys van St. Maarten springconcours voor professionals: 1. 's-Gravenh. Conc. en Handels stal met Rudyanski, gereden door den heer Sauerzapf 11 ft.; 2. de heer Pasman met Pa scha, gereden door den heer Dietrich 19 ft. Prys van de Kievit, dressuurproef: 1. Zilve ren medaille van H. M. de Koningin: luit. W. C. H. van Reede met O'Duffy; 2. G. A. Bren- der a Brandis met Elimar; 3. ritmeester Mazel met Nerone; 4. kapt. jhr. van denBrandeler met Thronfolger; 5. Oranje Manége met Brown Eyes, gereden door mej. Pauptlt. Prys van het Hooge Hek barrière springen: 1. luit. Vlielander met Muecke en de heer H. Gescher met Dakota, gereden door den heer Ballegooien; 3. luit. Vlielander met Wapi; 4. dezelfde met Dragover. Op den tweeden dag ving het middagpro gramma aan met het springconcours van den samengestelden wedstryd; het was een condi- tieproef over hindernissen van hoogstens 1.10 M. Zaterdag waren de twee eerste proeven af gelegd: een geschiktheidsproef en een cross country. Er kwamen voor het springen slechts zeven deelnemers uit, daar een paar ruiters den wedstryd in of na den cross moesten op geven. Het parcours bleek niet gemakkeiyk te zyn. Mevrouw van Eekelen-Broers met Scamp was de eenige die zonder fout rond kwam. Daar zy ook in den cross verreweg de beste was, won zy den eersten prys (en daarby den wisselprys, een Prins Hendrik-medaille) met glans en glo rie. Tonny van Duyvendijk, die het hoogste aantal punten verwierf in dressuur: 76 2/3 moest bij het springen helaas worden uit gebeld. Voor de verdere wedstryden verwyzen wy naar de uitslagen. Samengestelde wedstryd om den prys van Hasebroek: eerste prys mevr. van Eekelen- Broers met Scamp, dressuur 56 2/3 punt (het maximum was hier 100 punten, dus werd op gegeven: 43 1/3 verliespunt); cross country 70 verliespunten; springen geen verliespunten; to taal 113 1/3 verliespunt. Tweede prys: ritmeester baron Sirtema van Grovestins met Blitzmadel dressuur 71 2/3, dus 28 1/3 verliespunt; cross 140 verliespunten; springen 10 verliespunten, totaal 1781^ verlies punten. Derde prys: luit. Greter met Sapristi, dress. 64 dus 36 verliespunten; cross 176 verliespun ten; springen 10 verliespunten, dus totaal 222 verliespunten. Vierde prys: de heer Ruys met Marigold, dressuur 57 2/3, dus 42 1/3 verliespunt; cross 498; springen 30; in totaal 570 1/3 verliespunt. Prys van het Jagersduin: springconcours. Eerste .prijs de heer D. Hodderman met Pesthy 4 ft., 1 minuut 35 sec.; 2e prys de heer D. H. Pasman met Buchanan 4 ft., 1 min. 3 sec.; derde prijs de heer Ruys met Marigold 11 ft., 2 min. 5 sec.; 4e prys D. H. Pasman met Prin cess Mary 19 ft., 1 min. 48 sec. Prys van Duinrell: Dressuurproef: eerste prys kapitein jhr. Den Beer Poortugaal met Wanda Outboards C.-klasse, kampioenschap van Ne derland: ir. H. E. W. Wolff met „Arrow (tevens Olba-prüs). Open motorbooten met ingebouwd en motor: kampioenschap van Nederland: 1ste pr. André J. H. Ceurvorst (kampioen) met „Beatrix II", 2e pr. Th. A. H. Alofs met „Edith II", 3e pr. G. J. Thomas met „Gar Wood"; 4e pr. A. P. A. W. Verzyi met „Chris Craft Utility". Handicap-wedstryden (2 ronden): 1ste pr. André J. H. Ceurvorst met „Beatrix II", Wis selbeker van de stad Weesp, 2e pr. Th. A. H. Alofs met „Edith II", Handicapwedstryden (1 ronde): 1ste pr. C. F. Antheunissen met „Cor- moran", 2e pr. C. F. Enger, met „Charlotte Ma rie", 3e pr. A. P. A. W. Verzijl met „Chris Craft Utility". Free for all, outboards runabout (1 ronde): lste pr. N. A. Iburg, 2e pr. J. Kaas met „Hydra". Eenheidsklasse: lste afdeeling, lste pr. A. P. A. W. Verzyi, 2e afd., lste pr., Th. A. H. Alofs, 3e afd. lste pr.: André J. H. Ceurvorst. Outboards B.-klasse (kampioenschap van Ne derland): S. Bostdorp, met „Neckar O 11" (aan mej. M. Woonink werd een bouquet bloemen aangeboden voor haar flinke medewerking). Free for all, outboards: lste pr. H. W. Wolf met „Miss Holland", 2e pr. Vergunt met „Beb", 3e pr. J. Kaas met „Hydra". Free for all (glijbooten met ingeb. motoren) lste pr. André J. H. Ceurvorst, 2e pr. Th. A. H. Alofs, 3e pr. Jan van Marie met „Beatrix I", 4e pr. G. J. Thomas met „Gar Wood". In de eenheidsklasse werd de „Glsela II" ge diskwalificeerd, wegens het verkeerd nemen van de bochten (de vlaggen werden aan den ver keerden kant gepasseerd). 81 1/4 punt; 2e prijs de heer G. A. Brender a Brandis met Elimar 78 3/4 p.; 3e prijs kapitein jhr. van den Brandeler met Thronfolger 75 1/2 p.; 4e prijs ritmeester Hazel met Nerone 69 3/4 p., 5e prijs mevrouw Blok met Nordland König gereden door den heer C. Klein 64 p. Prijs van Wassenaar: zwaar springconcours voor amateurs en professionals: eerste prys wisselbeker van Wassenaar de heer D. H. Pas man met Dünebank, gereden door luitenant Greter 7 ft. Tweede prys de heer T. van den Eynden met Aal, gereden door den heer Hensen; me vrouw Pasman met Lotka, gereden door den heer Dietrich en de heer H. B. Gescher met Allah, gereden door den heer Ballegooien, al len 12 ft.; vyfde de heer D. H. Pasman met Pascha, gereden door den heer Dietrich, 16 f.; zesde luit. Vlielander met Dragonder 19 ft. Zondag werden op Duindigt draveryen gehou den, welke het volgend resultaat opleverden: Derde Aanmoedigingsprys. Pryzendravery 4e klassè. Afstand 1740 meter: 1. Voorlooper, eig. J. de Vlieger; 2. Willy Quetteville, eig. C. v. d. Burg. Carmenprijs. Ren op de vlakke baan. Afstand 1900 meter: 1. Etna, eig. Mej. E. H. Jongeneel; 2. Kenya, eig. mej. M. M. Wilson. Cherubin-prys: Pryzendravery le klasse. Af stand 2040 meter: 1. Xuthus, eig. W. H. Geer- sen; 2. Weidlooper, eig. R. F. Sormani. Clairefontaine-prijs. Pryzendravery 4e Klasse. Afstand 1740 meter. 1. G. Xenia, eig. Stal Birk- hoven; 2. Young Henriot, eig. A. Vringer. Casa d'Qroprys. Ren op de vlakke baan. Af stand 1300 meter: 1. Coroner, eig. Stal Duin hoeve; 2. The Centaur, eig. P. Pauptit. Consuela-prys. Handicap le klasse. Afstand 2000 meter: 1. Uitblinker K„ eig. C. Kleyne; 2. Determination, eig. J. de Vlieger. Derde Heerrydersprijs. Heat-prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 1740 meter: le heat: 1. Voici, eig. G. de Lange; 2e heat: Welkom van Aduard, eig. J. de Vlieger; 3e heat: Voici, eig. G. de Lange; Vendu, eig. G. Ensinsc: Welkom van Aduard. eig. J. de Vlieger. le KLASSE VRAHaarlem Gewonnen door VRA met 1 run op de le Innings. (Nog 7 wickets In han den). Haarlem le innings: 140 (H. Healy 23; J. Voogd 22; A. de la Mar 28; J. Fortgens 14; drs. B. Kleefstra 19; J. Allart 11*); H. Klink 5—47, mr. H. W. Glerum 244. J. Peters 116, E. Inglish Arkell 1—23. VRA. Ie innings 141 voor 3 (gest.) (mr. H. W. Glerum 80*; R. de Waal 11; :W. Wittebol 32); J. Fortgens 140, H. Hurkmans 144, drs. B. Kleef stra 121. R en WVOC Gewonnen door R. en W. met 48 runs op de le innings. R. en W. Ie innings 133 (W. Yates 34; W. Kra mer 19; A. v. d. Togt 32; Jhr. B. Th. Elias 10; J. P. v. Baasbank 17 Terwiel 360, F. v. Her waarden 6—52. VOC. Ie innings 85 (Th. Dubru 22; M. Stenger 18; F. v. Herwaarden 21), W. Yates 737, v. d. Togt 1—10, W. Kramer 2—25. HCC IVVV Gewonnen door HCC I met 250 runs op de le innings. HCC I 325 (Jhr. W. van den Bosch 280; jhr. J. van den Bosch 39; A. E. J. Schill 16; ir. R. Vis 50), A. van Stuyvenberg 1 voor 60, J. J. Groot- meyer 1 voor 108, J. J. Alders 1 voor 43. VVV 75 (C. E. Aland 22; E. A. Kost 14), jhr. W. van den Bosch 1 voor 20, ir. A. Fokker 1 voor 15. mr. J. J. Koeleman 2 voor 11, ir. Th. de Klerck 2 voor 12, C. V. W. Bakker 4 voor 14. Overgangsklasse Quick (N)ACC Gewonnen door Quick (N) met innings en 43 runs. ACC 57 en 40. Quick 140. KampongCVH Gewonnen door CVH met 4 runs op de le innings (nog 4 wickets in han den). Kampong 148, CVH 152 voor 6. AJaxROH Gewonnen door RCH met In nings en 51 runs. Ajax 62 en 80, RCH 193. HBSHCC III Gewonnen door HBS met 92 runs op de le innings (nog 3 wickets in handen). HCC 112. HBS 204 voor 7. ExcelsiorR. en VV. II Gewonnen door Ex celsior met innings en 26 runs. Excelsior 182, R. en W. 107 en 49. PW—SCHC Gewonnen door PW met 137 runs op de le innings. PW 200, SCHC 63. 2c klsssG VVV IIHercules Gewonnen door VVV II met 61 runs op de le innings. VVV 147 en 97 voor 3 (opgeg. door Hercules) Hercules 86. RIOVleermuizen Gewonnen door RIO met 52 runs op de le innings. RIO 176. Vleermuizen 124. UWBSCC Gewonnen door UW met in- I nings en 66 runs. UW 178, BSCC 79 en 33. j Haarlem IIVRA II Gewonnen door VRA III met 15 runs op de le innings (nog 4 wickets in handen). Haarlem II 120. VRA II 135 voor 6. LCC—HBS II Gewonnen door HBS II met 1 run op de le innings. LCC 45. HBS II 46. VUCHDVS II Gewonnen door VUC met 37 runs op de le innings. VUC 127. HDVS 90. HCC IVQuick Gewonnen door Quick met 69 runs op de le innings. HCC 96 en 69 voor 7. Quick 165. 3C kldssG ACC II—SCHC II Gewonnen door SCHC n met 77 runs. SCHC 90 en 114. ACC 79 en 48. Hercules IIVRA III Gewonnen door VRA III met innings en 101 runs. VRA 178. Hercules 30 en 47. AlbionKampong II Gewonnen door Albion met 42 runs. Albion 41 en 75. Kampong 13 en 61. Hermes DVS IIILeonidas Gewonnen door Hermes DVS III met innings en 132 runs. Hermes DVS 203. Leonidas 46 en 25. Voorb. Cr C IHBS III Gewonnen door Voorb. Cr C I met 32 runs op de le innings. Voorb. C Cr. I 88, HBS'56. HBS IVExcelsior III Gewonnen door Ex celsior III met 13 runs. HBS 42 en 74. Excelsior 96 en 33. Quick IIHCC V Gewonnen door HCC V met innings en 14 runs. HCC 114. Quick 54 en 46. 2e klasse Oost ArnhemNymegen Gewonnen door Arnhem met 42 runs. Arnhem 63 en 78. Nijmegen 47 en 52. UDPW II Gewonnen door PW met 10 wic- UD 57 en 47. PW 52 en 55 voor 0. („De Courant") (Vervolg van bldz1) Weldra hadden ook Korf en Lorié en Wol- dendorp opnieuw een lap te pakken. Ook Wals moest er na een heftig duel aan gelooven, maar nu ging Kaser te veel van zijn poulain vergen met het gevolg, dat van der Wulp los raakte en het moeizaam veroverde terrein verloor. Wals nam zijn ronde terug en Buis profiteerde van de gelegenheid om den kop te nemen. Met veel moeite wist van der Wulp evenwel de tweede plaats te behouden. Van den Bosch kreeg motorpech, waardoor Korf, die nu de Roos als gangmaker kreeg spoedig met grooten achterstand de laatste plaats bezette. Buis bleef geruimen tijd de leiding houden. Na de Graaf werd ook Blekemolen gelapt, zoodat na 40 ronden buiten Buis alleen v. d. Wulp, Alke- ma en Wals nog geen rondenachterstand had den. Geleideiyk slaagde van der Wulp, die zich keurig hersteld had, er in met felle sprints zijn achterstand in te loopen en na 75 ronden moest Buis de leiding weer afstaan. Even later werd Wals gelapt. Hij raakte bo vendien los en scheen door een en ander zoo gedeprimeerd, dat hy weldra afstapte en den strijd staakte. De eenige renner, die van der Wulp mogeiyk had kunnen bedreigen verdween hiermede van het tooneel. Ook Alkema kreeg zijn eersten lap maar van der Wulp was by dezen aanval opnieuw komen te „zwemmen" waardoor Buis de leiding weer veroverde en Alkema zyn ronde terug nam. Na 100 ronden, dus op de helft van den wed stryd ging de strijd practisch alleen nog tus schen Buis, van der Wulp en Alkema. De rest van het veld heeft een te grooten achterstand n.l. de Graaf en Lorlé 4, Blekemolen 5, Wol- dendorp 8 en Korf 11 ronden. Van der Wulp bleef goed doorzetten en nam toen er 103 ronden waren afgelegd opnieuw de leiding, om deze verder niet meer af te staan. Ook Buis werd tenslotte gelapt en de con stant doordraaiende van der Wulp passeerde in het verder verloop van den zeer eentonig geworden strijd, het veld nog eenige malen. Hij won tenslotte met drie ronden voorsprong op Alkema, die tweede werd. Iedereen zal moeten toegeven, dat van der Wulp, die zoo dikwijls door pech achtervolgd werd, maar dit seizoen uitstekend op dreef is, momenteel zeker de stayer is, die den kampioenstitel verdiende. Tusschen de verschillende kampioensnum mers door, werd voorts nog een nieuwelingen wedstrijd gehouden over 8 K M., die op fraaie wijze door D. Groenewegen werd gewonnen. De gedetailleerde uitslagen waren: Finale kampioenschap sprint amateurs: le rit; 1. A. van Vliet (laatste 200 M. 12 2/5 sec.), 2. Ooms; 2e rit: 1. v. Vliet (12 4/5 sec.), 2. Ooms. Totaal: 1. A. v. Vliet (kampioen der amateurs), 2 ont., 2. Ooms 4 pnt. Finale kampioenschap sprint onafhankelijken. Ie rit: 1. J. Engelmoer (14 2/5 sec.). 2. van Reijen 2e rit: 1. Engelmoer (14 3/5 sec.), 2. van Reijen. Totaal: 1. Engelmoer (kampioen der onafhankelij ken), 2 pnt.. 2. Van Reijen 4 pnt. Finale kampioenschap sprint professionals. Ie rit: I. van Egmond (13 sec), 2. v. d. Linden; 2e rit: 1. Van Egmond (12 2/5 sec.), 2. v. d. Lin den. Totaal: 1. van Egmond (kampioen van de professionals) 2 pnt., 2. v. d. Linden 4 pnt. Om den derden prijs kampioenschap sprint amateurs. Ie rit: 1. v. d. Vijver (13 sec.). 2. B. Leene; 2e rit: 1. B. Leene (13 sec 2. v. d. Vij ver: 3e rit: 1. v. d. Viiver (13 2/5 sec.), 2. B. Leene. Totaal: 1. v. d. Vijver 4 pnt., 2. B. Leene 5 pnt. Om den derden prijs kampioenschap sprint on afhankelijken. Ie rit: 1. Heslinga (14 sec.), 2. Ja- zet; 2e rit: 1. Heslinga (13 1/5 sec.), 2. Jazet. Totaal: 1. Heslinga 2 pnt., 2. Jazet, 4 pnt. Om den derden prijs kampioenschap sprint professionals. Ie rit: 1. v. d. Heuvel (14 sec.), 2. G. Leene; 2e rit: 1. v. d. Heuvel (13 4/5 sec.), 2. G. Leene. Totaal: 1. v. d. Heuvel, 2 pnt., 2. G. Leene 4 pnt. Finale kampioenschap van Nederland op do baan. Ie rit: 1. v. Vliet (12 3/5 sec.). 2. Engel moer; 2e rit: 1. v. Egmond (12 3/5 sec.), 2. En gelmoer; 3e rit: 1. v. Vliet (12 1/5 sec.), 2. Van Egmond. Totaal: 1. Van Vliet (kampioen van Nederland op de baan 1935), 2 pnt., 2. Van Egmond 3 pr.t., 3. Engelmoer, 4 pnt. Halve finales kampioenschap achtervolging, lo serie: 1. Pijnenburg 6 min. 45 3/5 sec. 2. Pellenaers 7 min. 3 sec., 2e serie: 1. van Hout 6 min. 39 sec. 2. Slaats 6 min. 45 2/5 sec. Om den derden en vierden prijs: 1. Slapts 6 min. 46 1/5 sec. 2. Pellenaers 6 min. 50 sec. Finale kampioenschap achtervolging: 1. Pijnen burg (kampioen) 6 min. 36 3/5 sec. 2. Van Hout 6 min. 44 1/5 sec. Kampioenschap over 100 K M. met motorgang- making: 1. van der Wulp (Kaser) 1 uur 21 min. I 2/5 sec., 2. Alkema (Ceurremans) op 3 ronden: 3. Buis (Wiersma) op 5 ronden; 4. Blekemolen (Deliège) op 9 ronden: 5. Lorié (Slesker) op 12 ronden; 6. de Graaf (Bustraan) op 12 ronden: 7. Woldendorp (Sterke) op 19 ronden: 8. Korf (de Roos) op 21 ronden. Wals opgegeven. Tusschentyden: 10 K.M. in 8 min. 28 3/5 sec., 20 K.M. in 16 min. 22 3/5 sec., 25 K.M. in 20 min. 24 1/5 sec., 30 K.M. in 24 mie. 25 3/5 sec.. 40 K.M. in 32 min. 22 2/5 sec., 50 K.M. in 40 min. 30 2/5 sec., 60 K.M. in 48 min. 38 3/5 sec., 75 K.M. in 60 min. 48 3/5 sec., 80 K.M. in 1 uur 4 min. 514/5 sec., 90 K.M. in 1 uur 12 min. 53 2/5 sec., 100 K.M. in 1 uur 21 min. 1 2/5 sec. Wedstrijd voor nieuwelingen over 8 K.M. (16 ronden): 1. D. Groenewegen, 2. J. v. Breda, 3. C- de Best, 4. A. van Wissen, 5. B. van Stek. Tijd II min. 47 sec. V. V. A.—V. I. C. Fortitudo—Olympia 5—0 1-4 Te Detroit verbeterde Adolph Kiefer het wereldrecord 100 Meter rugslag in een tijd van 1 min. 7,8 sec. Het oude wereld record stond op naam van George Kojao met een tyd van 1 min. 8,2 sec., op 9 Aug. 1928 te Amsterdam gemaakt. In het voorjaar 1935 heeft de Amerikaan van der Weghe dezen afstand reeds in 1 min. 7,4 sec. gezwommen, doch dit record is tot dusver niet door de F. I. N. A. erkend. Voorts heeft de bekende Amerikaansche zwemmer Ralph Flanagan het wereldrecord over de myi verbeterd door dezen afstand af te leggen in den tyd van 21 min. 0,3 sec. Het oude record stond op naam van Arne Borg met een tyd van 21 min. 0.8 sec. Reserve eerste klasse Zlan inGZC 8—1 HZ en PC II—LZC n 2—1 Tweede klasse AZ en PCZwemlust s3 De Aa—DJK 7—1 BZZDe Star 3—5 WeusthagOZ en PC 101 HZC—Neptunus 2—2 Weusthag IIAZC 80 Derde klasse HZC II—Neptunus II 1—4 Weusthag III—WVV O—IO BZZ II—De Star II 5—2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10