KYRIAZI FINAS FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR Slachtoffers van het verkeer Griezelige vondst De meesterlijk-samengestelde 25 ct. in Oval, Round en Grande is UW sigaret! DE TARWEFRAUDE TE ELST Sport en spel v_ Dagfilm MAANDAG 8 JULI 1935 Weer een lange lijst 20 st. Reeds dood sinds 15 Mei Internationaal amateur kampioenschap groote prijs van de Gedurende den Zaterdag en Zon dag zijn verschillende motos* rijders verongelukt Vader van zeven kinderen verongelukt Bij botsing gedood Goed afgeloopen Niet opgelet bij het oversteken Onvoorzichtig Band gesprongen Op slag gedood Twee militairen gewond INBRAAK TE BERGEN OP ZOOM Dieven stellen zich met kleinen buit tevreden Te Rotterdam is het lijk van een man in een kelder gevonden Alle middelen om te knoeien zijn gebruikt Bij Nümberg is een electrische installatie gebouwd, die drie millioen Volt kan opwekken GOLF Vermist meisje terecht Tegen teerketel gereden Auto in de sloot 87-jarige doodgereden Distilleertoestel in beslag genomen GROOTE BOERDERIJBRAND Waar is Gerardus ter Bruggen? NA EEN FEEST VAN DE TRAP GEVALLEN Man in zijn woning dood aan getroffen Op de banen van de Hilver- sumsehe Golfclub 100.000ste bezoekster op Waal haven Jongetje verdronken HOCKEY NED. HOCKEYEN BANDYBOND Naamsverandering goedgekeurd Dinsdag 9 Juli Golflengten J MARNE Dreyfus met Alfa Romeo winnaar Zondagavond werd ds zeventigjarige heer J. Clabbers bij het oversteken van den weg door een motorrijder gegrepen en zoodanig gewond,, dat hij na overbrenging naar het ziekenhuis te Venlo aldaar is overleden. De motorrijder en een dame die op de duo zat, beiden afkomstig uit Brunssum, werden van het motorrijwiel ge slingerd en liepen zware verwondingen op. In zorgwekkenden toestand zijn zij naar het zieken huis ts Venlo overgebracht. Daar is later de motorrijder, de 27-jarige R. Giaser uit Brunssum overleden. De toestand van de duorijdster mej. A. Jürisch uit Bruns sum, die na de aanrijding eveneens met ernstige verwondingen naar het R. K. ziekenhuis te Venlo werd overgebracht, is nog steeds zorgwekkend. Op den rijksstraatweg nabij Voorthuizen is Zaterdagavond de 41-jarige motorfietsrijdsr Demmers uit Soest, die op weg was naar Apel doorn, in botsing gekomen met een personen auto, welke uit de tegenovergestelde ricnting kwam. Hij werd ernstig gewond en is in zorgwek kenden toestand naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" te Amersfoort vervoerd, waar hij Za terdagnacht is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. Zaterdagavond te ongeveer negen uur is de 23-jarige A. Timmermans, kantoorbediende te Den Haag, die per motorfiets van de T. T.- races terugkeerde, nabij Meppel in botsing ge komen met een voor hem rijdend motorrijwiel, welks bestuurder plotseling moest .stoppen. T: sloeg tegen den grond en werd ernstig ge wond opgenomen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleed hij een uur na het ongeluk in het ziekenhuis te Meppel. De andere motorrijder kon zijn reis vervol gen. Zondagmiddag omstreeks één uur zijn op den Holleweg te Beek-Berg en Dal twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Een der inzittenden mevr. Van G. uit Nijmegen, werd ernstig, doch niet levensgevaarlijk ge wond. De overige inzittenden kwamen er zonder noemenswaardig letsel af. Zondagavond te omstreeks tien uur stak op den Rijksstraatweg onder de gemeente Heesch de 50-jarige weduwe Dinter uit Nistelrode plot seling den weg over, zonder op het verkeer te letten, met het noodlottig gevolg, dat zij door een personenauto werd aangereden. Met ern stigs .hoofdwonden- is zij in bewusteloozen toe stand een woning binnengedragen en nadat door dr. Bouman.de eerste hulp verleend was, is zij naar het Sf. Ludovicus Gesticht te Heesch overgebracht. Zondagmiddag ongeveer 3 uur heeft op den Rijksweg even voor de Vechtbrug bij Muiden, een verkeersongeval plaats gehad, dat geheel aan onvoorzichtigheid moet worden toegeschre ven. In verband met de verbreedingswerken, welke aan genoemden weg verricht worden, zijn ter weerszijden van de Vechtbrug reeds vlaggen geplaatst. Bovendien deden Zondagmiddag marechaussees ter plaatse dienst, om het ver keer te regelen. Niettegenstaande deze voor zorgsmaatregelen reed de 18-jarige motorrij der N. J. D.,. wonende te Amsterdam, met een dusdanige snelheid, dat hij niet tijdig genoeg kon stoppen, toen een auto, waar hij vlak. achter reed, genoodzaakt was, langzamer te gaan rij den, omdat aldaar tijdelijk het één-richting- verkeer wordt toegepast. Met een krachtigen schok botste de motorrijder van achteren te gen den auto op, waardoor hij van zijn zit plaats werd geslingerd en op den rijweg terecht kwam, waar hij liggen bleef. Bij een door Roo- de Kruissoldaten ingesteld onderzoek bleek, dat D. een gecompliceerde beenbreuk had opgeloo- pen. Met den Roode Kruisauto van Weesp werd hij naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Hedenmorgen te omstreeks zeven uur is de ongeveer 50-jarige J. Rampen, die, op zijn rij wiel gezeten, terugkeerde van werkzaamheden, welke hij op het land verricht had, ter hoogte van de Burgervlotbrug in den Rijksweg Den HelderAlkmaar door een hem achterop ko menden auto uit de richting Den Helder ge grepen en vrijwel op slag gedood. Vermoedelijk heeft Rampen, doordat hij een emmertje aan het stuur van de fiets had bevestigd, geen rich ting kunnen houden, met bovenvermeld gevolg. Het rijwiel werd geheel vernield. De voorruit van den auto werd verbrijzeld. Hedenochtend tegen 7 uur wilde de melkvee houder J. M. V., wonende te Nederhorst den Berg, met zijn melkauto komende van Amster dam, op de Vechtbrug bij Muiden rechts af slaan, om den Lange Muider v,'eg op te rijden. In plaats van het voorgeschreven verkeerssein met de hand, aan de rechterzijde van den wa gen te maken, stak de bestuurder van den melk auto zijn linkerhand uit en, naar hij later aan de politie verklaard heeft, zou hij daarmede het stopsein hebben gegeven. De achter hem komende motorrijder, de 20- jarige W. N., met H. F. M. als duorijder (beiden wonende te Amsterdam) meende, dat de be stuurder van den melkauto te kennen gaf, dat hij links zou rijden, waarom eerstgenoemde rechts van den wagen wilde passeeren. Op dat zelfde oogenblik draaide de melkauto naar rechts, met het onvermijdelijk gevolg, dat de motorrijder in volle vaart tegen den auto op botste. De schok was zeer hevig, en zoowel de motorrijder als de duorijder sloegen over den kop en kwamen op den berm terecht, waar zij met gapende hoofdwonden, benevens wonden aan beide beenen, bleven liggen. Nadat dr. Nie- kerk van Muiden hen verbonden had, werden zij met een particulieren auto naar het Burger ziekenhuis te Amsterdam vervoerd, om' aldaar te worden onderzocht. Eventueel zouden zij van daar worden overgebracht naar het militair hospitaal, daar beiden met den motor op weg waren naar hun garnizoen te Amersfoort. Door de boasing werd de motor zoo goed als vernield, de melkauto bekwam slechts lichte schade. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een brutale inbraak gepleegd in de Liga Biscuit fabrieken te Bergen op Zoom. In de brandkast op het privékantoor van de directie was een bedrag van f 13.400 aanwezig welk bedrag gereed lag voor de betaling van diverse nieuwe machines, die pas in bedrijf wa ren gesteld. De dieven hebben zich toegang weten te ver schaffen door het uitsnijden van een ruit en het forceeren van drie deuren. Ofschoon verschillende sleutels zijn gebruikt, hebben de inbrekers de sleutels van de safe achteloos weggeworpen en zich met een kleine ren buit tevreden moeten stellen, nadat zij ver- geefsche pogingen hadden aangewend om de brandkast te forceeren. De diefstal werd 's morgens door het dochter tje van den directeur ontdekt. Onmiddellijk werd de politie van de inbraak in kennis ge steld. Tot op heden ontbreekt van de daders elk spoor. Zondagavond omstreeks zeven uur werd de politie te Rotterdam er van in kennis ge steld, dat in het benedenhuis van pand 14 aan het Ungerplein een lijk gevonden was. Kinderen, die aan het spelen waren, had den door een kelderraam een hoop rommel gezien en meenden op een bed een man te zien. Bij informatie bleek, dat men den be woner reeds eenige weken niet meer gezien had. De politie verschafte zich toegang tot het perceel en vond in het souterrain op een bed het Rjk van den 58-jarigen W. II. D. Suringar. Het Ijjk verkeerde in verren staat van ontbinding. Er werd direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. tJit gevonden cou ranten en correspondentie, die in de gang lagen, kwam vast te staan dat de man reeds omstreeks 15 Mei gestorven moet zijn. Daar het geheele huis overhoop gehaald was en men alle kasten en laden open vond, werd zelfmoord uitgesloten geacht en ging men aan misdrijf denken, waar op het onderzoek voortgezet werd. Bij een door een dokter op het lijk inge steld onderzoek bleek, dat op het voorhoofd een wonde was. Ook het Parket, dat inmiddels gewaar schuwd was, verscheen ter plaatse. Heden zal de sectie op het lijk verricht worden. De overledene stond als een hoogst zonder ling man bekend. Twee maanden geleden had hij zijn dienstmeisje weggestuurd met de boodschap, dat hij de stad uit zou gaan en dat zij af en toe maar eens moest komen kijken of hij al terug was. Zij had dit eenige malen gedaan, doch had bij haar bellen geen antwoord gekregen. Zij dacht toen natuurlijk, dat de man nog niet terug was. Het onderzoek wordt voortgezet. De ontdekking van de tarwe-knoeierijen te Eist heeft aan het licht gebracht, dat een heel complot aan het werk was, om zich ten koste van de tarwe-organisatie te verrijken. Het schijnt, dat de betrokkenen geen middel on beproefd hebben gelaten om fraude te plegen. Om te beginnen, aldus de „Telegraaf", zouden de boeren door de geleverde tarwe Duitsche en Poolsche tarwe hebben gemengd. Deze kochten zij tegen zeer lagen prijs in Duitschland en mengden die dan met de Hollandsche tarwe om tenslotte den gezamenlijken voorraad ter leve ring aan de tarwe-organisatie aan te bieden. Een goed keurmeester moet het verschil in de tarwesoorten kunnen zien. Onder de oogen der keurmeesters werd Poolsch-Duitsche tarwe, die tegen f 4— de 100 K.G. is gekocht, voor 10—12 gulden door de tarwe-organisatie over genomen. Deze praktijken konden alleen toegepast wor den, indien de keurmeesters niet te vertrouwen waren. In deze corruptie heeft men dan ook aanleiding gevonden een keurmeester te ar resteeren. Tot goed begrip van de zaak diene nog, dat het hier geen ambtenaren betreft maar men- schen uit de practijk. Andere knoeierijen zouden het denatureeren van de tarwe betreffen. Wanneer een partij tarwe aan het pakhuis was geleverd en deze werd als veevoeder verder verkocht dan moest zij worden gedenatureerd, d.w.z. met een kleur stof gemengd om haar kenbaar te maken. Dit laatste zou nu niet zijn geschied. De par tij tarwe zou eenvoudig weer naar den boer of een ander terug zijn gegaan die haar dan nog eens leverde. Zoodoende zou voor dezelfde partij tarwe enkele malen zelfs steun zijn ver leend. Een zeer ongewenschte toestand wordt door de betrokkenen ook geacht het feit, dat er handelaren in andere artikelen zijn, die als pakhuishouder en taxateur voor de tarwe- organisatie dienst doen. Men doelt hier op den pakhuishouder J. Deze ontving voor het op slaan van de tarwe in zijn pakhuis f 8000. per jaar, maar mocht dan ook niet in tarwe handelen. HU handelde evenal in andere arti kelen. Zoodoende zagen de boeren, als zij transacties in andere artikelen met J. sloten in dezen niet een gewonen handelaar, maar een man die hun een bepaalde som voor de gele verde tarwe moest toeschatten. Zij waren daar om eerder geneigd met hem tegen lagere prU- zen overeenkomsten aan te gaan dan met an deren. Dit wordt in de streek algemeen als een bezwaar tegen de werkwUze van de tarwe-orga- nisaties gevoeld. Bovendien vertelde men het blad, dat op de boeren pressie werd uitgeoefend van de zijde der tarwe-organisatie. Het dertienjarige meisje N. N. te Den Haag, dat het einde van ae vorige week vermist werd en wier opsporing door Ce politie was ver zocht, is Zaterdagavond laat in een bar aldaar aangehouden. Het meisje is naar haar ouders teruggebracht. Zondagavond acht uur is op de Eeuwige laan te Bergen door het springen van een band een motor met zijspan tegen een boom gereden. De bestuurder P. Bos uit Velsen bekwam een hersenschudding, de duo-passagier K. van Es sen uit Bloemendaal en de in het zijspan zitten de dame, mej. T. Bergman uit Haarlem, bekwa men ernstige vleeschwonden. Allen werden per ziekenauto naar het zieken huis te Alkmaar vervoerd. Te St. Anthonis (N.-B.) is Zondagnacht ze kere v. K. uit Rijkevoort, terwU hU van de ker mis te Gemert per motorrijwiel naar huis terug keerde, tegen een langs den weg liggenden teer ketel gereden. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis' te Boxmeer vervoerd. Op den Utrechtschen weg voor het fort 't He meltje te Houten had Zaterdagavond een vrij ernstig auto-ongeval plaats. Een Amsterdamsch chauffeur, had uit Beusichem een gezelschap gehaald, bestaande uit moeder, zoon en dochter en nog een tweetal kinderen. Op genoemde plaats reden een drietal fietsers, van der W. met echtgenoote en een schoonzuster, op weg naar Maartensdijk. Toen de auto reeeds vlak achter hen reed, wilde de schoonzuster naar rechts uitwijken, en kwam daarbij te vallen. De chauffeur van den auto moest zoo krachtig remmen, dat de auto slipte en in volle vaart in de links van den weg liggende diepe sloot te recht kwam. De moeder werd uit den auto ge haald en naar het ziekenhuis te Utrecht ver voerd. Van de verdere inzittenden waren de chauffeur en de zoon aan het hoofd gewond, terwijl de beide kinderen verschillende snij- wonden hadden opgeloopen; alleen de dochter was er nog betrekkelUk goed afgekomen. Zaterdagavond werd de 87-jarige J. N., toen hU te Enschede de straat overstak, door een auto aangereden. Hij bleef met een schedel breuk en een zware hersenschudding liggen. HU werd naar het ziekenhuis Ziekenzorg vervoerd, waar hij Zondagmiddag is overleden. De inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te Winterswijk heeft met eenige rUksambtena- ren onder Zelhem een volledig in werking zijnd distilleertoestel in beslag genomen. Te voren was reeds een huiszoeking onder Dinxperlo verricht, die echter geen resultaat had opge leverd. Zondagmiddag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderU van den landbouwer Bastiaan, gelegen aan den IJsel- dUk in de gemeente Zwollerkerspel. Het vuur sloeg over op twee groote hooiber gen en een groote schuur. De brandweer van Zalk en Veekaten, die met een handpomp ter plaatse was, kon begrUpelUkerwijze tegen de felle vlammen niets uitrichten. De geheele boerderij, de schuur en de beide hooibergen gingen in de vlammen op. Ook van den inboedel kon nagenoeg niets worden ge red; alles was slechts laag verzekerd. De burgemeester van Heemskerk verzoekt na mens de echtgenoote te worden bekend gemaakt met de verblUfplaats van Gerardus ter Bruggen, geboren te Amsterdam 19 April 1913, van be roep instrumentmaker, die in gezelschap van Daan Nietveld, oud ongeveer 28 jaar, Amster dammer, in den avond van Woensdag 3 Juli 1.1. per trein naar Amsterdam is vertrokken om een afzetgebied voor aardbeien te zoeken. Signa lement lengte ongeveer 1.70 M., gele gelaats kleur, donkerblond haar, blootshoofds, gekleed in grUs colbertcostuum, gestreept overhemd met dito boord, zwarte schoenen en sokken. Zondagmorgen werd in het perceel Kanarie- straat 3 te Den Bosch een zekere D. voor de trap van zijn woning dood aangetroffen. Dr Mettrop, die onmiddellijk ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Uit het ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat D. in den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer een uur door familie, waar mede hij naar een feestje was geweest, thuis is gebracht. Blijkbaar is hij naar boven gegaan en dooi de duisternis misleid van de trap gevallen met het bekende gevolg. In de woning waren alleen vier minderjarige kinderen aanwezig. Op 12, 13 en 14 dezer wordt op de banen van de Hilversumsche Golf-Club, welke op het oogen blik in bijzonder goede conditie verkeeren, het internationale amateur-kampioenschap ver speeld. Hoewel vele inschrUvingen nog niet bin nen zijn, kan worden aangenomen dat het deel nemen van een aantal der beste Engelsche ama teurs deze wedstrijden belangwekkend zal ma ken. Namen als die van captain Francis Fran cis, R. Chittenden, Erie Marten Smith, Lord Allerton en H. L. Archibald, zijn in ons land niet onbekend en zij die in Augustus j.l. het open kampioenschap op De Pan medemaakten, zul len zich het uitstekende spel o.a. van captain Francis en H. L. Archibald herinneren. Laatstgenoemde won in dezelfde maand het amateur-kampioenschap van Duitschland te Bad Ems, na o.m. Ross Thompson en in de finale den Italiaanschen kampioen G. Luzzatto te hebben verslagen. Wanneer Archibald in den zelfden vorm is als in 1934, is hU een ernstige pretendent voor den titel. De Nederlandsche kampioen '34, Woollam, is tot dusver niet on der de inschrüvers, doch er is in elk geval an dere sterke buitenlandsche mededinging en onze Nederlandsche spelers zullen dan ook hun aller- besten vorm moeten vertoonen, willen zU niet wederom den titel naar Engeland zien gaan. Zondagmiddag is om omstreeks half vier op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam de 100.000ste bezoekster van dit jaar, mej. Nora Franssen, uit Wassenaar, de controle gepas seerd. De K. L. M. bood haar een gratis retourvlucht naar Brussel, met bezoek aan de tentoonstelling aldaar, aan. Te Rotterdam is een 4-jarig jongetje, J. Ha- geman, in de Scheepmakershaven gevallen. Een schipper wist het knaapje na eenigen tijd met een haak op te halen; de levensgeesten waren echter reeds geweken. In een der zalen van „Krasnapolsky" te Am sterdam werd Zaterdagmiddag 'n buitengewone algemeene vergadering gehouden van den Ned, Hockey en Bandy Bond. Deze vergadering, welke matig bezocht was en gepresideerd werd door R. Baron van Pal landt, was bUeengeroepen ter goedkeuring van eenige wijzigingen in Statuten en Huishoudelijk Reglement. Het was noodlg de punten, welke handelden over de naamsverandering van den Bond naar aanleiding van den opgerichten Ned. IJshockey Bond, en wUzigingen inzake het opleggen van straffen en instellen van beroep, thans in een buitengewone vergadering te behandelen, opdat deze bU het ingaan van de a.s. competitie van kracht zouden kunnen zUn. Het voorstel, tot wU.ziging van den naam in „Nederlandsche Hockeybond" werd met alge meene stemmen aangenomen. De verschillende wijzigingen inzake het op leggen van straffen en het instellen van beroep: vervat zoowel in de statuten als in het huis houdelijk reglement, werden alle, behoudens kleine wijzigingen, goedgekeurd. De vergadering, die een vlot verloop had ge had, werd te half vier door den voorzitter ge sloten, waarna men in huishoudelijke vergade ring overging. 9 9 9 GODSDIENST 10.00 Hilversum (morgenwijding) 11,30 Huizen (godsd. halfuurtje), ORGELBESPELING 11.20 Droitwich 11.30 Hilversum (met zang) 5.15 Brussel I ORKEST-CONCERTEN 8.40 Deutachlandeender 9.00 Hilversum 10.30 Hilversum 11.40 Luxemburg 12.20 Langenberg (Philh.) 12.20 Kalundbcrg 12.20 Deutschlandsender 12.20 Droitwich 12.30 Hamburg 12.30 Huizen (KRO-Boys) 12.30 Hilversum (cantabilé) 12.35 Parijs I 12.50 Bru3sel II 1.20 Hulzen (KRO-Boys) 1.20 Droitwich 2.20 Deutschlandsender (gevar.) 2.20 Hamburg (populair) 2.50 Hilversum 3.05 Droitwich 3.50 Kalundborg 4.15 Hulzen (KRO-orkest) 4.20 Deutschlandsender (stafmuz.) 4.20 Hamburg 5.15 Huizen (KRO-orkest) 5.25 Milaan 5.30 Hilversum (Kovacs Lajos) 5.35 Droitwich (mandoline) 5.50 Rome (kwintet) 6.00 Huizen (KRO-orkest) 6.50 Droitwich (septet) T.35 Milaan Jehudy Menuhin, de groote jeugdige violist, is Dinsdagavond in het programma van den K.R.O. te beluisteren 7.35 Droitwich (dans) 8.00 \f'?enen (symph.) 8.05 Toulouse 8.20 Luxemburg 8.25 Toulouse (zigeuner) 8.30 Berlijn 8.35 Parijs II (symph.) 8.35 Toulouse (schrammel) 8.50 Brussel I 9.10 Droitwich (militair) 9.20 Beromünster (kamermuz.) 9.20 Hamburg (dans) 9.25 Hilversum (Aeolian) 9.25 Parijs II 9.35 Brussel II 10.00 Beromünster (klein-orkest) 10.00 Huizen (aansluiting met Heek, A'dam) 10.10 Luxemburg (Belgisch progr.) 10.15 Hilversum Decibels) 10.20 Brussel I (dans) 10.20 Droitwich 10.30 Weenen 10.50 Huizen (aansluiting met Heek) 10.50 Rome (mandoline) 11.20 Deutschlandsender (kamermu ziek) 11.30 Boedapest (Tzigane) 11.35 Droitwich (band) 11.55 Toulouse (dans) 12.05 Weenen (zigeuner 12.40 Toulouse (militair) GRAMOFQON 7.25 Luxemburg 8.00 Hulzen (godsd. progr.) 8.00 Hilversum 8.15 Huizen 10.00 Huizen (grenadier guards) 10.15 Hilversum (stemmig) 10.30 Hulzen (voor fabrieken) 11.00 Huizen (Paul Goldwin) 11.50 Droitwich 12.15 Huizen (zigeuner-fiedels 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.25 Parijs II 1.00 Huizen 1.15 Luxemburg (mil. muz.) 1.20 Brussel I 2.20 Droitwioh 3.00 Hulzen (opera-selectie) 3.30 Huizen (Debjoy Bomers' band) 3.50 Droitwich 4.15 Hilversum 5.00 Hulzen 5.20 Brussel II 5.45 Huizen 5.55 Luxemburg (Engelsch progr.) 6.20 Beromünster 6.20 Brussel I 6.50 Brussel II 7.05 Luxemburg 7.10 ParDs II 7.20 Boedapest 7.35 Huizen 7.35 Brussel II 8.10 Parijs II 9.10 Beromünster BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 AL PARIJS IJ 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 9.40 Hulzen (bezinning In schoon heid) 9.40 Luxemburg 10.30 Brussel EC 10.35 Huizen 10.40 Luxemburg (dans) 10.50 ParUs II 10.50 Deutschlandsender (orgel) 11.10 Hilversum 11.30 Huizen SOLISTEN-CONCERTEN 4.20 Langenberg (kinderkoor) 4.30 Hilversum (kinderkoor) 4.35 Droitwich (viool, cello) 5.55 Deutschlandsender (dame) 6.50 Brussel I (sonaten) 7.20 Berlijn (bariton) 7.20 Brussel I (Uederenrecital) 7.30 Hilversum (volkszang) 8.20 Kalundborg (kwartet) 9.00 Rome (cello) 9.00 Kalundborg (piano) 9.05 Luxemburg (piano) 9.05 Parijs I (zang) 10.10 Rome (zang) OPERA EN OPERETTE 8.05 Hilversum (Les Oloches de Cor- neville) 8.50 Boedapest (Tosca) 9.00 Milaan (Paganini) 9.20 Toulouse (Walzertraum) 10.05 Kalundborg (circus-revue) 12.05 Toulouse (opera-aria's) VARIA i 11.00 12.00 2.00 2.30 5,00 6.40 7.00 7.10 7.15 7.50 8.05 8.10 8.3Ö 9.05 9.20 10.00 12.50 Hilversum (huishouding) Huizen (politieber.) Huizen (vrouwenuurtje) Hilversum (voordracht) Hilversum (kleinere kinderen) Huizen (zwemcursus) Huizen (politieber.) Hilversum (Abessinië) Huizen (reclasseering) Huizen (bondsdag K.J.M.V.) Huizen (Sehlagerrevue) Beromünster Langenberg (vroolijke avond) Hilversum (sprookje) Berlijn (cabaret) Hilversum (voordracht) Weenen (Beim Heurigen) PERSBERICHTEN 7.15 Luxemburg 8.00 Huizen 8.00 Hilversum 10.20 Berlijn 10.30 Huizen 11.00 Hilversum Volgens de Mataramomvatten de plant- plannen voor den Java-suikeroogst 1935 in het Djokjasche 3500 H.A. verdeeld over ver schillende suikerfabrieken. Op de beurs te Parijs begint men langza merhand meer vertrouwd te worden met het denkbeeld, dat niemand aan een crisis belasting zal ontkomen en dat de regeering stellig zoo'n decreet zal publiceeren. Men acht dit beter dan devaluatie, aangezien Amerika zich ernstig voor een algemeene stabilisatie schijnt in te spannen. Te Parijs verwacht men van de bestrij ding der speculatie een herstel van het ver trouwen, waardoor de Bank van Frankrijk in staat zal zijn, nieuwe maatregelen te nemen tot steun aan de regeering, om de economische en budgetaire crisis te over winnen. Met voldoening wordt geconsta teerd, dat Londen en New-York een loyale medewerking aan de Bank van Frankrijk verleenen. Sf" Volgens berichten uit Londen valt in En geland een steeds gunstiger conjunctuur ontwikkeling waar te nemen, maar deson danks is de Britsche goederenuitvoer nog steeds ongeveer een derde onder don stand van 1929. Symington en Wilson ramen een stijging van de rubbervoorraden te Londen met 1200 ton en te Liverpool met 1000 ton in de af- geloopen week. Naar de „Universal" meldt, hebben de groote Roemeensche petroleummijen beslo ten, geen petroleum naar Duitschland te zenden, in verband met de economische moeilijkheden tussphen Duitschland en Roemenië. De Peruvian Corporation boekte in Juni aan bruto-ontvangsten 66.750 tegen 11.911 in Juni 1934; over de laatste twaalf maan den 764.032 tegen 89.782 het jaar te voren, x- Aan geruchten, inzake het verleenen van credieten wordt in gezaghebbende kringen te Londen geen geloof gehecht. Men meent echter te weten, dat het ministerie van handel, ten einde den export naar Duitsch land te bevorderen, onder zekere voorwaar den verplichtingen op zich zou willen ne men, welke uitsluitend een garantie zouden inhouden voor den transfer der aan Engel sche exporteurs verschuldigde bedragen. Woolworth boekte in Juni aan verkoopen 21.11 mill., hetgeen ten opzichte van Juni 1934 een daling aangeeft van 4 pCt. De om zetten bedroegen in het eerste half jaar 120.39 mill, en waren 2.7 pCt. minder dan in dezelfde periode.van het vorig jaar. Volaens ramingen zou de automobielpro ductie in 1935 de grootste zijn na 1929, •'e In de eerste vijf maanden is de Ameri- kaansche invoer sterk toegenomen en de uitvoer gedaald. De achteruitgang van den uitvoer is het gevolg geweest van het ver loren gaa nvan eenige buitenlandsche mark ten wegens de hooge prijzen der Ameri- kaansche landbouwproducten. Volgens bekendmaking van het Ameri kaansche Departement van Justitie zijn de anti-trustprocessen tegen de Radio Corpo ration of America en haar dóchtermijen in getrokken. De Radio Corp. wordt hierdoor het recht ontzegd, buitenlandsche tele graaflijnen te verbieden, concurreerende 'draadlooze verbindingen in te stellen of ge bruik te maken van bestaande draadlooze stations. Wallstreet beweert, nu het Amerikaansch begrootingstekort op 30 Juni 314 milliard bedraagt tegen een raming van 4.64 mil liard, dat bij deze raming opzettelijk een te hoog tekort werd becijferd, teneinde het werkelijk tekort klein te doen schijnen. Men acht het werkelijk tekort hoog genoeg, om bij een herhalen er van in de komende ja ren ernstige moeilijkheden te doen ont staan. x- De New Yorksche makelaarsleeningen bedroegen in de afgeloopen week 9.52 mill, tegen 904 mill, de vorige week. De leiders van den Amerikaanschen Se naat deelen mede, dat zij over voldoende stemmen beschikken om te voorkomen, dat het utility-ontwerp van het Huis van Af gevaardigden van kracht zal worden. Roosevelt verklaarde, dat de houdster maatschappijen zoo gecompliceerd zijn, dat niemand ze goed zou kunnen organiseeren. Hij gaf hiermede te kennen, dgt zij dienen te worden ontbonden. Het aantal Amerikaansche wagonveria- dingen is in de afgeloopen week van 567.847 tot 618.000 gestegen. x- Het overzicht van de Amerikaansche Ka mer van Koophandel merkt op, dat de de pressie minder is dan in het vorig zomer seizoen en dat er aanwijzingen ztjn, aat binnen eenige weken een najaarsopleving kan worden verwacht. De Dollar noteerde Vrijdag j.l. té New- York 1 4663 tegen 1.4650 Donderdag, maar liep Zaterdag j.l. weder tot 1.4654 terug. SPORT 7.40 Luxembur- (Tour de France) 9.25 Huizen (int. sportrevue) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De automobielrace om den Grooten Marne- prUs werd Zondag onder groote belangstelling op het 7.8 K.M. lange circuit bU Reims verre den. De Duitsche merken waren bij dezen wed strijd niet vertegenwoordigd. Er werd in twee series gereden. In de eerste serie startten zes wagens, waarbü Dreyfus eerste werd in den tijd van 44 min. 58.6 sec. over 15 ronden. De ge middelde uursnelheid bedroeg 157.390 K.M. Tweede was Etancelin met Maserati in 45 min. 20.2 sec. Derde Lewis met Bugatti. Voorts plaats ten zich nog Sommer met Alfa Romeo en Raph met Bugatti in de finale. In de tweede serie kwamen zes wagens aan den start. Weer werd het een Alfa Romeo-over- winning, ditmaal met Chiron in 45 min. 2.8 sec. Gemiddelde uursnelheid van 156.357 K.M. Le- houx, die met Maserati reed, werd tweede in 45 min. 59.7 sec. Behalve deze beide coureurs plaatsten zich ook Martin met Bugatti en Hart- mann met Maserati voor den eindstrUd. De finale werd over een uur gereden. Hier domineerden de Alfa's geheel en al en alle drie eerste plaatsen werden door deze fabriek bezet. De einduitslag luidde; Finale over 1 uur: 1. Dreyfus met Alfa Romeo. Afgelegd 157.76 K.M.; 2. Chiron met Alfa Ro meo 157.383 K.M.; 3. Sommer met Alfa Romeo 156.313 K.M.; 4. Lehoux met Maserati 155.739 K.M.; 5. Lewis met Bugatti 154.019 K.M.; 6. Martin met Bugatti; 7. Raph met Bugatti; S, Hartaiann met Maserati.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6