New-Yorksche Beurs DE ZAAK-VAN 'T SANT DINSDAG 9 JULI 1935 Valsche bankbiljetten gemaakt Verdachten, ook Nederlanders, voor het Assisenhof te Antwerpen Econ. conferentie in België Prof. Verrijn Stuart zal ons land vertegenwoordigen Aanslag op graaf de la Roche Foucauld Door twee werkloozen Overstroomingsgevaar in Centraal China Water van Jangtse Kiang bereikt een angstwekkende hoogte Het gaat beter in de V.S. Seizoensteruggang dit jaar minder sterk Gespannen toestand te Lahore Koningen scheiden Autorenner Desvignes op slag gedood Bij een autobotsing Noodweer boven Tirol Hagel richt groote schade aan OUD-ONDERKONING VAN INDIË OVERLEDEN In- en uitvoer over Juni DR. IR. B. BÖLGER De nieuwe secretaris van het Werkfonds EERSTE KAMER De Anti-Revolutionnaire candidaten DOODSLAG TE SCHIEDAM Dader naar Leeuwarden over gebracht De KIS Het strafrechtelijk onderzoek wordt voortgezet De vischuitvoer naar Frankrijk bedreigd Door maatregelen der Visscherij* Centrale VERHOOGDE WERKING VAN DEN KRAKATAU Aschregens in Telok Betong Bekentenis van „Toon de Soep" De geheele bende thans ingerekend? TWEE AUTO'S GEBOTST IN INDIË Twee der inzittenden zwaar- en de overige lichtgewond Ir. Mussert op audiëntie Academische examens Examen L. O. R. K. Universiteit Eindexamen Gymnasium De feesten in Den Bosch De postvluchten AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 8 Juli Na prijshoudende opening werd de stemming vaster, slot op hoogste punt van den dag WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT MARKTBERICHTEN STOOMVAARTLIJNEN Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 8 JuU: Maandag heeft het Assisenhof te Antwerpen de zaak van devervalsching van f 100 bank biljetten in behandeling genomen. Deze zaak werd ontdekt toen A. M. bij de fir ma Vergouts te Antwerpen een besteUing deed van een cliché van een f 100 bankbiljet. De heer Vergouts vond deze zaak verdacht en deed hiervan aangifte bij de politie. Spoedig bleek, dat sedert tien maanden valsche bank biljetten van f 100 werden gedrukt bij de firma K. te Antwerpen. Vooral te Eindhoven, Venlo en Rotterdam werden deze briefjes uitgegeven. Sommige be schuldigden beweren, dat de briefjes voor een Rotterdamsche bank bestemd waren, die in moeilijke omstandigheden verkeerde. Bij deze zaak zijn ook Nederlanders betrok ken, vooral uit Eindhoven en Venlo. Er zijn 16 beschuldigden, Belgen en Nederlanders en 64 getuigen. ANTWERPEN, 8 Juli (Reuter). Op 11, 12, 13 dezer zullen hier op uitnoodiging van de Kamer van Koophandel van Antwerpen een aantal vooraanstaande economisten uit verschillende landen bijeenkomen om de voornaamste econo mische problemen van het oogenblik te bespre ken en voor zoover mogelijk de grondbeginselen van een gezonde economische poUtiek te be palen. Nederland zal op deze bijeenkomst vertegen woordigd zijn door prof. Verrijn Stuart. Er zullen twee punten besproken worden, die voor de geheele wereld van het hoogste belang zijn, 1.1. met monetaire vraagstuk en de toekomst van den internationalen handel. PARIJS, 8 Juli. (Reuter.) De graaf en gravin Antoine de la Roche Foucauld zijn heden het slachtoffer geweest van een aanslag in hun villa nabij het park Monceau. De aanvallers waren twee werkloozen, die kort geleden door den graaf geholpen waren. De graaf en de gravin werden aan het gelaat gewond, doch hun toestand is niet verontrus tend. HANKOU, 8 Juli. (Reuter.) Het water van de Jangtse Kiang heeft een angstwekkende hoogte bereikt. Men vreest, dat geheel Centraal-China over stroomd zal worden. Kort geleden hebben 20.000 koelies in aller ijl een dijk opgeworpen bij Woewei en indien deze bezwijkt beteekent dit een ramp voor Woetsjang en Hankau. Reeds zijn uitgestrekte gebieden overstroomd: de oogst is vernietigd en de bevolking is wan hopig. Men vreest, dat in ettelijke provincies hon gersnood zal uitbreken en reeds is hulp ver zocht aan de centrale regeering te Nanking. NEW-VORK, 8 Juli (A.N.P.) Volgens het veertiendaagsch overzicht van de Amerikaan- sche Kamer van Koophandel is de seizoens- teruggang dit jaar minder sterk dan in 1934. Binnen een paar weken mogen de eerste tee kenen van een algemeene verbetering in den herfst worden tegemoet gezien. Het zaken- en bedrijfsleven heeft in de eerste vijf maanden van het jaar een opmerkelijke stabiele bedrij vigheid ten toon gespreid en de bedrijvigheid was aanmerkelijk grooter dan het vorig jaar. BOMBAY, 8 Juli (A.N.P.) Naar aanleiding van een voorstel om een moskee af te breken, is er groote spanning ontstaan tusschen Sikhs en Mohammedanen te Lahore, waar pantser wagens door de straten rijden en politie en militairen patrouilleeren. De filialen der banken sturen de belangrijke documenten naar de hoofdkantoren. De gouverneur van de Pentsjab voert met deputaties van Sikhs en Mohammedanen Be sprekingen, welke een strikt geheim karakter dragen. BOEKAREST, 8 Juli (A. N. P.) Koning Carol van Roemenië heeft gisteren een koninkijken familieraad bijeen geroepen, teneinde de moei lijkheden uit den weg te ruimen die nog be staan voor het voorgenomen huwelijk van zijn zuster ex-koningin Elisabeth van Griekenland, wiens echtscheiding van ex-koning George van Griekenland juist dezer dagen tot stand is 'ge komen, met haar secretaris, den wegens zijn in den oorlog getoonde verdiensten in Griekenland beroemd geworden officier Alexander Szanavy. PARIJS, 8 Juli (Reuter). De Franscne auto renner Desvignes, die in de wedstrijden om den Grooten Mame-prjjs Zondag de derde plaats wist te veroveren, kwam op den terugweg naar huis met zijn renwagen in botsing met een anderen auto. De auto van Desvignes sloeg over den kop en hijzelf en zijn mecanicien werden ei onder bedolven. Desvignes werd hierbij op slag gedood, zijn metgezel liep zware verwondingen op. INNSBRÜCK, 8 Juli. (Reuter.) In Oost-Tirol heeft boven het Inner-Villgratten-dal een ern stig onweer gewoed dat gepaard ging met ha gelslag en wolkbreuk. De hagel richtte overal groote schade aan en verscheidene bruggen werden door het hooge water vernield. In het Pusterdal werden geweldige massa's steen en hout naar het dal gesleurd. In het Fullerdal werden door de laatste re gens bij Zeil groote aardverschuivingen ver oorzaakt, waardoor de wegen dermate versperd werden, dat verschillende malen van ontplof bare stoffen gebruik moest worden gemaakt om ruimte te maken ten einde materialen te kunnen aanvoeren. In Ried in het boven-Inn-dal'staat het wa ter in de Inn zoo hoog, dat de meeste kelders in deze plaats overstroomd zijn. LONDEN, 8 Juli (A.P.N.) Gisteren is op 68-jarigen leeftijd ten gevolge van longontste king te Londen overleden Lord Ampthill, oud onderkoning van Indië. Blijkens mededeelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de waarde van den Nederlandschen invoer (zonder goud en zilver) over Juni 1935 f73 millioen (v.m. f78 millioen). De waarde van den uitvoer beliep over Juni f51 millioen (v.m. f58 millioen). Het percentage van den invoer, gedekt door Uitvoer, bedroeg over Juni 69.5 (v.m. 74.3). De invoer van goud en zilver over Juni beliep f 14.077.411 en de uitvoer f35.766.424. Dr. Bölger, wiens benoeming tot secretaris van het Werkfonds 1934 binnenkort te verwachten is, werd in 1919 werktuigkundig in genieur en studeerde vervolgens aan de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam. In ge noemd jaar werd hem de gouden medaille voor de prijsvraag der Technische Hooge- school in Delft toegekend. In 1929 promoveer de hij tot doctor in de technische wetenschap pen. Voor dien tijd was de heer Bölger eenige jaren als ingenieur in Spanje werkzaam ge weest. Van zijn publicaties noemen wij: Productie en Maatsch.^ppelijk Leven; Organisatorische verhoudingen tusschen werkgevers en arbei ders, (dissertatie in 1929), Loonen en loons- verhoudingen in Nederland en Omvang en bevordering der werkgelegenheid in Neder land. Ook verschenen tal van artikelen in ver schillende periodieken en vakbladen van zijn hand. Voor de candidaatstelling van leden der Eer ste Kamer is de A.R. lijst in de groep Noord- HollandFriesland als volgt samengesteld: 1. Dr. W. de Vlugt, Amsterdam; 2. T. Nauta, Dantumawoude; 3. Prof. dr. P. S. Gerbrandy, Amsterdam; 4. H. W. van Marle, Amsterdam; 5. S. Sytsma, Dokkum; 6. Prof. dr. H. Woltjer, Amsterdam; 7. P. Eringa, Buitenpost en 8. Mr. A. Bruch, Haarlem. In de groep Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht is de A.-R. lijst: 1. Jhr. mr. H. A. M. van Asch van Wijck, Doorn; 2. Mr. P. Dieleman, Middel burg; 3. Mr. J. A. de Wilde, 's-Gravenhage; 4. Mr. G. A. Diepenhorst, Zeist; 5. Mr. J. W. Goedbloed, Goes en 6. A. D. v. d. Schans, te Andel (N.-Br.). Naar wij vernemen is de gewezen hoofdagent titulair van politie v. d. K. uit Schiedam, die in hooger beroep door het Haagsch Gerechtshof veroordeeld is tot vijftien jaar gevangenisstraf, terzake van doodslag, gepleegd op den commis saris van politie,-den heer Ellenberger te Schie dam, Maandag tot 't ondergaan van dezen straf naar de strafgevangenis te Leeuwarden over gebracht. De commandant van de K XVTII seint: Ware plaats 7 Juli 12 uur: 14 graden 3314 minuut Zuiderbreedte, 113 graden 1 minuut Oos- 1 Uiiengte. Alles wel, geen bijzonders. Op de vragen van het communistisch Tweede Kamerlid De Visser, betreffende de vanwege de Justitie genomen maatregelen in verband met tegen den gewezen hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage gerezen vermoedens van on rechtmatige handelingen, heeft minister Van Schaik het volgende geantwoord: Toen de heer van 't Sant, die in 1934 een zware operatie had ondergaan, uit eigen be weging in November van dat jaar ontsiag uit zijn ambt verzocht in aansluiting aan een be slissing van den Pensioenraad, waarbij hij uit hoofde van ziekten op gebreken voor de verdere waarneming van zijn functie ongeschikt was verklaard, heeft de minister, wien de beschul diging, tegen den hoofdcommissaris geuit, be kend was, gelet op de beschikbare gegevens, geen vrijheid kunnen vinden een ander dan eervol ontslag te bevorderen. De minister heeft, nadat de "beschuldiging betreffende feiten, welke reeds in 1927 zouden zijn gepleegd, tegen den heer van 't Sant bij hem was ingebracht, aan den waarnemenden procureur-generaal bij het gerechtshof opdracht verleend om naast de civielrechtelijke proce dure, welke werd gevoerd voor buiten mede werking der regeering door partijen genoemde arbiters, een zelfstandig onderzoek in te stel len naar de strafrechtelijke zijde van de zaak. Nadat hem de voorloopige resultaten van dit onderzoek waren medegedeeld, is het door den procureur-generaal bij het gerechtshof, tevens fungeerend directeur van politie en den reeds bedoelden advocaat-generaal verder voortgezet. Hierbij is in zooverre met het arbitraal geding voeling gehouden, dat de verhooren voor ar biters ook door de genoemde functionarissen op hun eigen verzoek in verband met de hun verstrekte opdracht zijn bijgewoond, terwijl de door den procureur-generaal uitgelokte deskun- digenapporten van de heeren van Ledden Hul sebosch en Schrijver en den heer Dulfer des gevraagd ter beschikking van arbiters zijn .ge steld. Het strafrechtelijk onderzoek wordt ook na de arbitrale uitspraak voortgezet. Tegenover den gewezen hoofdcommissaris zal, indien op grond van het onderzoek, door den rechter-commissaris in te stellen, een ge gronde verdenking van schuld aan eenig strafbaar feit moet worden aangenomen, even zeer worden opgetreden als tegen andere ver dachten. Voor toepassing van preventieve hechtenis gaven de beschikbare gegevens stellig geen aanleiding. De Regeering betreurt, dat eenzijdige publi caties over deze aangelegenheid hebben plaats gehad. Het strafrechtelijk onderzoek laat in- tusschen niet toe, om, hetgeen in die publi caties onjuist of eenzijdig is, in het openbaar te weerleggen of, meer in het algemeen, na dere mededeelingen te doen. Zooals bekend, zal met ingang van Donder dag 11 Juli aa. de uitvoer van fijne visch (tong) worden gemonopoliseerd. Mo'nopoliehoudster is de Visscherij-Centrale, die deze regeling heeft ontworpen. Naar thans aan de betrokken exporteurs is medegedeeld, zal van genoemden datum af voor den uitvoer van tong door de erkende expor teurs een formulier ingevuld moeten worden, waarop de verschillende soorten tong (naar grootte) moeten worden aangegeven, alsmede de inkoopprijs per kilo. Het formulier bevat tevens een verkoop- en koopcontract, waarbij de exporteur verklaart, aan de Visscherij-Centrale te hebben verkocht de omschreven partij tong, welke partij de ex porteur terugkoopt voor denzelfden prijs, ver hoogd met een daarop te leggen „prijsverschil". Dit prijsverschil wordt voor elk land, iederen dag vóór den afslag bekend gemaakt. Alvorens tot export van tong kan worden overgegaan, moet ten behoeve van de Visscherij- Centrale door de exporteurs een voorschot wor den gestort, hetwelk bedraagt voor tong naar Frankrijk 30 cents per kilo over het kwantum, dat men in de loopende maand naar Frankrijk wil uitvoeren. Van dit voorschot wordt het prijsverschil afgetrokken. Het prijsverschil wordt dagelijks bepaald en zal in den regel voor alle landen gelijk zijn. De exporteurs zijn over deze nieuwe regeling niet weinig ontstemd. Thans reeds ondervindt men op de markt in Parijs enz., veel concurren tie van Engeland en België. Nu de prijzen voor de uit ons land ingevoerde tong met het „prijs verschil" verhoogd moeten worden, zal het voor de Nederlandsche exporteurs haast onmogelijk zijn, met Engeland en België te kunnen con- curreeren. Hierdoor zou het wel eens kunnen gebeuren, dat deze maatregel, die tot doel heeft, de visscherij te steunen, een averechtsche uit werking heeft. BATAVIA, 8 Juli (Aneta) De gezagvoerder van de „Oembilin" heeft een verhoogde wer king van den Krakatau gerapporteerd. Volgens zijn waarnemingen zouden zich om de twee minuten erupties voordoen, waarbij de uitge worpen massa tot een geweldige hoogte wordt omhoog geslingerd. In de buurt van den Kra katau is het zich slecht tengevolge van asch- stroom- en zandregens. Volgens het rapport van den Inhcemschen waarnemer te Pasaoeran is deze werking op 6 Juli te half acht in den avond begonnen. Op dien dag te 8 uur des avonds waren vuurkolom men zichtbaar. Te tien uur op dien avofid ar riveerden de resident en de regent van Pan- deglang, die te één uur in den nacht wederom vertrokken, toen de berg rustig was. Zondag te half drie in den nacht werd we derom vuur waargenomen; te half zes werden rookkolommen zichtbaar, evenals Zondagmid dag. In den afgeloopen nacht was de lucht zoo donker, dat niet kon worden waargenomen. Nu en dan zag men slechts bliksem-flitsen. Heden morgen waren van half acht tot negen uur rookkolommen zichtbaar. TELOK BETONG, 8 Juli (Aneta) Giste ren. zijn gedurende den geheelen dag te Telok Betong en te Tandjong Karang aschregens ge vallen, vermoedelijk afkomstig van den Kra- lkatau. De bevolking is rustig. Nader vernemen wij, dat „Toon de Soep", de eigenlijke leider van de Ossche misdadigers- bende, al zijn misdaden, te veel om op te noe men, aan de marechaussee heeft verteld. Naar verder verluidt, zullen geen arrestaties meer volgen, daar de geheele bende is inge rekend. Men deelde ons nog mede, dat over de be kentenis van „Toon de Soep" niets meer zal worden bekend gemaakt vóór de behandeling voor de rechtbank. SOERABAJA, 8 Juli. (Aneta) Een Buick-auto uit Soerabaja botste tegen een Willysknight, bestuurd door den heer F. H. Binkhuysen, een employé van de firma Carl Schlieper, waarin gezeten waren de echtgenoote van den heer Binkhuysen en diens drie kinderen, een broer en een neefje. Mevrouw Binkhuysen en twee kinderen wer den uit den wagen geslingerd. De wagens zijn beide vernield. De chauffeur, de heer Binkhuysen werd ernstig gewond, terwijl zijn 14-jarig neefje Dame ernstige inwendige kneu zingen bekwam. Alle overige inzittenden wer den lichtgewond en konden, na in de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. BATAVIA, 8 Juli. (Aneta) De „Java-Bode" weet te melden, dat de Gouverneur-Generaal op 23 Juli tijdens zijn reis door Ned.-Indië Ir. Mussert in audiëntie zal ontvangen. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift: „Geleidings vermogen van oplossingen van electrolyten in methylalcohol en aceton bij hooge temperatuur" cum laude de heer P. C. Blokker, geb. te Am sterdam en op proefschrift: „Het Genus cos- mocladium'"cum laude de heer J. Heimans, geb. te Amsterdam. Doctoraal examen Rechten de dames: F. des Bouvrie en D. Fuchs en de heer W. H. Over- beek; en voor het doctoraal examen in do Economische wetenschappen de heeren P. Ja mes en J. de Vries. LEIDEN. Candidaatsexamen rechten, de hee ren B. G. Stempels, Th. J. A. M. van Lier, H. W. Engelbrecht en O. H. Wehrmeijer. Candidaatsexamen Indisch recht de heeren J. P. N. Klein en J. J. F. Pino. Doctoraal examen Indisch recht de heeren H. van Andel. Doctoraal examen rechten, de heer M. Blei Weissmann. BERGEN OP ZOOM. St. Gerarduskweek- school voor onderwijzeressen 5 en 6 Juli de da mes E. Th. de Vliegher van Roosendaal; Cl. Volkeri van Zierikzee; Med. M. v. Wesemael v. Hengstdijk; G. Chr. v. d. Wijngaard van Rot terdam. NIJMEGEN. Doctoraal examen in de rechten de heer W. E. M. Seydlitz te Hulst. NIJMEGEN (Canisiuscollege). Na herexamen zijn nog geslaagd de heeren A. v. d. Boogaard te Ravesteyn. E. van Haaren te Beek bij Nij megen, J. Slinger te Groningen en G. de Meul- der te Nijmegen. Men verzoekt ons opname van het volgende: Na de officieele opening der herdenkings feesten ter gelegenheid van het 750-jarig be staan van 's Hertogenbosch en dev kerkelijke plechtigheden op Zaterdag en Zondag j.l. lig gen de feestelijkheden deze week stil, zulks in verband met den Stillen Omgang, welke jaar lijks van 7 tot en met 15 Juli wordt gehouden. Zondag 14 Juli wordt de plechtige Maria- omgang gehouden, die evenals andere jaren duizenden belangstellenden naar Den Bosch zal trekken. De groote feesten vangen aan op Dinsdag 16 dezer; ze duren tot en met Woensdag 31 Juli voort. De „Lijster" (uitreis) is Maandag uit Bagdad te Karachi geland. De „Sperwer" is Maandag te 17.22 op Schip hol aangekomen. De „Rietvink" is uit Rangoon vertrokken en in Jodhpur geland. De „Maraboe", op de uitreis, is te Bandoeng aangekomen. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet an. en L. Slijpers) Van 3.30430 uur Kon. Olie Beth. Steel Tidewater 189)4fs 17 9/16— Yi 6 9/16 Van 430—5 uur Kon. Olie Beth. Steel U. S. Steel 1891/2—K 17% 21/4—7/16 De stemming bij de opening was vandaag goed prijshoudend. De berichten uit Londen, dat de Amerikaansche Schatkist Zaterdag het aangeboden zilver had aangenomen, komen niet geheel onverwacht, daar van verschillen de zijden er reeds op was gewezen, dat de Amerikaansche Schatkist feitelijk de eenige be langstellende voor zilver zal blijven. Intusschen heeft de regeering op deze wijze moeten toe geven aan de verlangens van het zilverblok, om op grooter schaal dit metaal te koopen en dit wekt de verwachting, dat zekere belangen in het Congres Roosevelt tegemoet zullen komen bij de behandeling van verschillende wetten in dit lichaam. De flauwe stemming op de graan markt werkte echter deprimeerend, doch later op den dag trad een vrij krachtig herstel in. De vaste stemming, die later viel waar te ne men, werd tevens in verband gebracht met de berichten, dat de bedrijvighèid in verschillende takken van industrie in veel mindere mate is afgenomen, dan in andere jaren dikwijls het geval was. Bepaald vast waren de staalwaarden, die op de reeds bekende verwachtingen en het toenemen van de bedrijvigheid (volgens het Amer. Iron Steel Institute verwacht men deze week een percentage van 35.3 pet. tegen de vo rige week 32.8 pCt.) over de geheele linie zoo goed als zonder onderbreking verder konden verbeteren. Ook chemische waarden stonden in de publieke belangstelling, waarbij Allied Che mical plm. 1 y2 punt konden verbeteren. Van de warenhuiswaarden waren het Montgomery Ward en Sears Roebuck, die goede vraag ont moetten en ongeveer 1 punt aantrokken. De vaste stemming voor American Can kwam he den tot uitdrukking in een koerswinst van 1 punt. Ook aandeelen in fabrieken van land bouwwerktuigen vervolgden de opwaartsche koersrichting, in sympathie met de vaste stem ming voor granen, die later in den ochtend viel te constateeren. Automobielwaarden, die aanvankelijk geen noemenswaardige verschil len te zien gaven, kwamen nadien eveneens hooger te liggen. Tabakken waren luier. Public- utilities lagen gedurende de ochtenduren ge drukt. In de zwakke stemming van de laatste dagen voor mijn- en koperwaarden kwam ook heden geen verandering. Van de spoorwegsha- res, die in meerdere of mindere mate van aan bod te lijden hadden, waren aandeelen Sou thern Rails flauw gestemd, evenals Union Pa cific, die plm. 1 dollar terug hepen. De vraag uit hoofde van belegging bleef ook in de tweede helft de overhand behouden. Het waren in de middaguren vooral de tabakken, die de aandacht trokken; Amer. Tobacco kon den in het laatste uur zelfs ruim 2 punten aan trekken. Ook General Cigars werden ruim 2 dollar hooger afgedaan. Spoorwegshares ver keerden meerendeels in herstel. Mijnwaarden sloten zich eveneens bij de algemeene vaste tendénz aan, waarbij Amer. Smelting laatbeurs 1 punt avanceerden. Voor de overige waarden bleef de vraag onverminderd aanhouden, zoo dat het slot, dat op plm. het hoogste punt van den dag kwam te liggen, winsten gaf te zien van 1 pCt. a 3 y, pCt. voor American Can, Al- lied Chemical, Du Pont, Amer. Tobacco, Gene ral Cigars, Case Treshing, Int. Harvester, Eastman Kodak, Sears Roebuck, Westinghou- se, Procter Gamble, Goodyear, U. S. Steels, Bethlehem Steels, National Steel, U.S. Smel ting en Norfolk Western. De omzetten be droegen 1.300.000 shares, waarvan in het laat ste uur 460.000 stuks. Slotkoersen 8 Juli 6 Juli 5 Juli Allied Chemical 159% 156% 156 American Can Col 141% 140% 141% American Car. Foundry 18 17% 17% American Smelting U-f 41% 41% 42Vs American Tel. Tel. 129% 128% 128 American Tobacco B. 9 7 94% 94% American Waterworks 11% 11 11 Anaconda Copper 14% 145^ 14% Ass. Gas Electr. Co. V2 Atchison Topeka 48% 48% 48% Baltimore Ohio 10% 11 10Vs Bethlehem Steel Col 30% 29% 29 Canadian Pacific 0% 10 10 Case Treshing 59'% 57V4 57% Chase National B. 28% 28V2 28% Chesapeake Ohio 44 43% 43% Chicago Milwaukee pref 1% 1% 1% Chicago Rock IsL 7/g 7/g 7/g Chrysler Motor 517/g 511/2 507/8 Cities Service 1% 17/g j7/g Consol Gas of N.Y; 26% 26V4 26% Continental Oil 21 21% 21 7 Dawesleening 37 3737 5% Youngleening 247/a 2;% 25% Delaware Hudson 29% 29 29% Dupont de Nemours 103% 103% 103% Eastman Kodak 150 149 149 EL Bond Sh. Co. 91/2 9% 9% General Electric 2öVs 26% 261/2 General Gas El. cl. A General Motors 3 4% 33% 33% Great Northern 20Vs 21Vs 21% Hudson Motors 8 8 7% Illinois Central 12V2 13 13% International Harvester 47% 46% 46 international Nickel 26% 27 27 International Tel. TeL 9% 10 10% Kennecott Copper 18V8 18% 18% Koninklijke Olie 42% 42 41%; McJCeesport Tin PL Al 114L/2 112% 114% Miss. Kansas Texas 2% 2% 2 Missouri Pacific 111 Idem pref. 1% 1% 1% Montgomery Ward 29% 28% 28% National Cash Reg. Co. 17% l77/8 18 National City Bank 2 7 27% 27% National Dairy Prod. G. A. 16% 16% 16Vè National Steel 51 s/4 50% 50 New York Central 17% 17% 17% Nord American Co. 18% 18% 18% Norfolk Western 181 177% 177% Novadel Pennsylvania 23 227/g 22% Proctor St Gamble 31 80 50% Publ. Serv. N. L. 38% 377/8 38% Radio Corp. of Ami 61/2 6% 6% Sears Roebuck 47 45% 44 Shell Union Oil 10% 10% 10% Socony Vacuum 13 13 12% Southern Pacific 1717% 18 Southern Railway 8% 6% 7% Standard Brands 16% 15% 16 48 47% 47% 10% 10% 10% 103% 103 103 15 My* i43/g 4% 4 4% Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber 13 A 12% 12% United States Steel Corp. °°/i 35% 3a /s Wabash gew. A. 1% J* I/,6 Westinghouse Electric 59 /8 57 /g 56 /3 Woolwortb Building &2 61% 61 /s exdlv. t ex coupon ex claim bieden I gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied, (slot) koersen GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 8 Juli. Tarw'e. Oct, 4/9, Dec. 4/9 K, Maart 4/10%. NEW-YORK, 8 Juli 8 Juli 6 Juli Brussel 16.93 16.91 Oslo Rome 8.27% 8.28 A'dam Madrid 13.75 13.74 Londen Bern 32.82 32.79 Parijs Weenen 18.97 18.94 Berlijn 40.45 40.40 8 Juli 6 Juli 25.00 24.92% 68.28 68.24 4.94% 4.96 6.63% 6.63% 8 Juli 1 Juli Suiker Juli 2.30 2.34 Sept. 2.32-33 2.37-38 Dec. 2.37-38 2.43-45 NEW-YORK, 8 JuU 8 JuU t JuU Jan. Mrt. CtCuba 2.20 3.28 2.29 3.28 Suiker (nieuw contract) slot Juli 2 28 2.30-31 Dec. 2.00-02 2.09-10 Sept. 2.30-31 2.34-35 Jan. 2.02-03 2.11-12 Mel 2.26-27 2.32-33 Mei 2.06-07 2.16-17 Rubber Standaard Juli 12.15: 12.16 Dec. 12.51 12.52 Sept. 12.30 12.30: Jan. 12.58 12.59 Oct. 12,37 12.37 Mrt 12.71 12.73 Mei 12.87 12.88 8 Juli 6 JuU 8 Juli 6 JuU Katoen Loco 12.30 12.56 Dec. 11.62 11.64-65 Juli 11.95 11.98-1200 Jan. 11.61 11.64 Aug. 11.85 11.87 Febr. 11.63 11.65 Sept. 11.75 11.76 Mrt. 11.65 11.67 Oct. u.64 11.65-66 April 116/ 11.68 Nov. 11.63 11.65 Mei 11.69 11.70 Tarwe 1 Roode Winter loco 91% Harde Winter loco 99% Tin Loco 52.20 51.90 Aug. 52.00 51.75 8 Jul 5 Juli 8 JuU 5 Juli Koffie (Rio) (Santos) JuU 5.19 5.12 JuU 7.75 7.68 Sept. 5.30 5.24 Sept. 7.81 7.72 Dec. 5.40 5.35 Dec. 7.90 7.81 Mrt. 5.52 5.43 Mrt. 7.95 7.87 Mei 5.57 5.48 Mel 7.99 7.91 CHICAGO, 8 JuU 8 JuU 6 Juli 8 JuU 6 Juli Tarwe Haver Juli 797/s-80 78%-% JuU 33% 327/g Sept. 80%-7/g 79%-% Sept. 31% 31 Deo. 83%*% 81%- %Dec. 33% 33% Mais Rogge JuU 81% 80 JUU 42% 41% Sept. 75 74% Sept. 48% 41 Vs-% Dec. 62% 62% Dec. 46h 451/3 Reuzel Duluth Lynzaad Loco 13.67% 13.60 Juli 1.55 1.53 JuU 13.62% 13.52% Sept. 1.55 1.53 Sept. 13.45 13.371/s Oct. 13.25 13.1c Dec. 12.60 12.45 WINNIPEG, 8 JuU 8 JuU 6 Juli 8 Juli 6 JuU Tarwe Gerst Juli 80 80 JuU 34% 33% Aug. 80% 80 Oct. 34 337/g Rogge Lijnzaad JuU Oct. 34% 37% 32% 35 Va Juli Oct. 1.16% 1.177/8 1.15% Haver JuU 427/g 42 Oct. 30% 30 AMSTERDAM, 8 Jull. Eieren. Kipeieren: hoog ste prijs 2.80, middelprijs 2.102.30, laagste prijs 2.eendeieren 1.70. Totaal aanvoer 120.000 st. Handel kalm. AMSTERDAM, 8 Juli. Tabak. Doorsnee Taxatiën van 4.290 pakken Sumatra, aangekondigd bij In schrijving op 12 dezer. 360 pn. Deli Maatschij/ WB/1 121, 109 pn. Deli Maatschij/WB/1 A 38'/2; 406 pn. "Dell Maatschij/H/2 141 '/2; 243 pn. Dell Maatschij/TB/2 84316 pn. Deli Maatschij/F/ 2 A' 60, 331 pn. Deli Maatschij/Q/B/2 A 84, 359 pn. Deli Maatschij W B/2 A 70%; 990 pn. Deli Maatschij/M/4 27/2, 236 pn. Deli Maatschij/M/4 20. Deli Batavia Maatschappij N.V.: 357 pn. Deli Ba Mij/B/1 103178 pn. Dell Ba Mij/B/II 30%; 245 pn. Deli Ba Mij/Tandem II 24y2; 160 pn. Dell Ba Mij/Padang Brahrang/la 52 >/2. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 8 Juli: Marne, ms., Parijs; Texelstroom, s., Liverpool; Gorseland, &-, Fowey. Vertrokken 8 Juli; Nikolajewsk. sleepboot. Noordzee, ter proeftocht; Indus en Lauwerzee, sleepbooten, Maassluis; Ransdorp, m.s., Hoboken; Holland, m.s., Holtenau v.o. AMSTERDAM. Aangekomen 8 Jull: Trocas, Rouaan ledig, Engelsche boeien, Ruys Co.; Marne, Parijs, stukgoed, Javakade, Wm. H. Muller Co.; Texelstroom, Liverpool, stukgoed, Han delskade, Holl. Stoomb. Mij.; Gorseland, Fowey, klei. Rietlanden, Idem. KON. NED. STOOMB. MIJ. CERES, 7 Jull n.m. 5 uur 15 van Hamburg n, Amsterdam. COLOMBIA, toeristenvaart, arr. 8 JuU v.m. 8 uur te Hamburg. COTTICA, 6 Jull van Curacao naar Puerto Cabello. ORPHEUS, 8 Juli van Alicante te Barcelona. PLUTO, 8 Juli van Amst. te Gothenburg. ARIADNE, 8 Juli van Amst. te Kopenhagen. TELAMON, Middl. Zee naar Amst., pass. 8 Jull Gibraltar. ORESTES, 8 Jull van Constanza te Istanboul. MIJ. NEDERLAND POELAU LAUT, thuisreis, 8 Jull van Colombo, POELAU BRAS. 7 Jull van Amst. te Batavia. ROTT. LLOYD DEMPO, thuisreis, 8 Juli n.m. 2 uur van Lis sabon. DIVERSE SCHEPEN MER WEDE, 7 Juli van Londen te Antwerpen, COLYTTO, 6 Juli van Rosarlo naar St. Vin cent v.o. MAGDALA, 6 JuU van Haifa te Fauillac. TARA, 6 Jull van Rio Janeiro naar Havre. DUIV,ENDREOHT, Havre naer Houston en New Orleans, was 5 Juli 450 mijlen van Miami. MIJDRECHT, naar New Orleans, pass. 7 Juli Abaco. ST. ANNALAND, Immingham naar Hamburg, pass. 6 Jull Spurn Head. WITTE ZEE, sleepboot, Amst. naar Spezla, S Juli n.m. van Brixham, met de slooper Prins der Nederlanden. TRITO, R'dam naar Dublin, pass. 6 Juli Lizard. BOEKELO, 6 Juli van Blyth naar Archangel. RUURLO. 8 Juli van Toppila te Gent. RIJN, 3 Juli van R'dam te Ornksjoldvik. REGINA, Antwerpen naar Newport, pass. 7 Juli Vlissingen. BEVERWIJK, 7 Jull van Archangel te Ter- neuzen. WIERINGEN, 7 Juli van Velsen te Archangel. JONGE ANTHONY, 7 Jull van Marseille te L'Estague. JONGE ELISABETH, Torrevieja naar R'dam, pass. 6 Jull La Coruna. MAASHAVEN, '5 Jull van R'dam te Libreville. ROTTERDAM, tank, 4 Jull van New Orleans te Baton. TRITO, 7 Juli van R'dam te Dublin. GERA, 5 Juli van Macassar naar Amst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2