WIJ LUISTEREN NAAR.... FINANCIEN BEKENTENISSEN VAN TOON DE SOEP Zet 'n waker in Uw slaapkamer' Sport en spel De weerstoestand Dagfilm DINSDAG 9 JULI 1935 MILITAIRE VIJFKAMPEN Stuif wat Shelltox en slaap rustig! Geen muggen zullen U storen, want Shelltox beteekent den dood voor elk insect! Ver krijgbaar bij Uw drogist. Café geheel uitgebrand Vlammenzee te Princenhage VERKEERSONGEVALLEN Branden te Rotterdam WOONHUIS UITGEBRAND VOETBAL AUTOMOBILISME CAiRACCIOLA GEWOND Bij de training voor den Grooten Prijs van de Marne CRICKET DE DERDE TESTMATCH ENGELAND—ZUIDlAFRIKA, TENNIS TENNIS IN NQORDWIJK ZWEMMEN EEN NIEUW ZWEMRECORD Notarieel examen Op Maandag 15 en Dinsdag 16 Juli Twee volle dagen - voor f 14.50 (VERHOOGD MET F 1.- VOOR ADMINISTRATIE) NOG ENKELE PLAATSEN VRIJ Aanmelding terstond HET KOELE WEER VOORBIJ R. K. Mulo-examen Eindexamen H.H.S. Examen L.O. VIER STEWARDESSEN BIJ DE K.L.M. Woensdag 10 Juli Golflengten Nuttige handwerken Relaas van een reeks misdaden, waaraan schier geen einde komt „Toon de Soep" heeft gesproken en zijn be kentenis aan de vasthoudende marechaussees heeft opnieuw een heele reeks misdaden uit de Ossche onderwereld aan het licht gébracht. Met drie anderen vormde hij een bende, die ten huize van een van hen, Den Brus, de noodige inbrekerswerktuigen zelf vervaardigde. Op een Zondagmorgen in November 1930 heeft deze bende een roofoverval gepleegd op de vrouw van den landbouwer K., te Oss. Zij wisten, dat K. naar de kerk was, en in dien tijd drongen zij K.'s woning binnen en dwon gen de doodelijk-verschikte vrouw het geld, dat zij in huis had, f 1000, hun eenig bezit, af te geven. Later arresteerde de politie Den Brus doch betrouwbare getuigen hadden hem naast K. in de kerk zien zitten. Thatis blijkt, dat Den Brus, onmiddellijk na' den over val, op zijn fiets naar de kerk was gereden, om den schijn te wekken, alsof hij daar al dien tijd geweest was. l ange serie De serie misdaden is als eindeloos. In 1933 werden inbraken gepleegd in het gemeentehuis van Gassel bij Grave en bij den wijnhandelaar L. te Oss; brandkasten werden opengesneden en eenige honderden guldens buitgemaakt. Toen het opensnijden van de brandkast van den winkelier G., te Langeboom, niet wou vlotten, laadde de bende brandkast op een handwagen, bracht haar naar een na burig bosch en werkte daar verder, om er ten slotte f 1000 uit te halen. Uit wraak tegen een landbouwer, die den marechaussees een schuilplaats verleende, werd diens woning in brand gestoken. De wind was dien dag sterk en drie boerderijen werden in de asch gelegd; bij de algemeene verwar ring zag de bende nog kans, om een ouden man van f 75 te berooven. In Maart 1934 werd een roofoverval georga niseerd bij den kassier S. van de Boerenleen bank te Mariaheide. De man werd gedwongen de brandkast te openen; met ca. f 1500 buit verdwenen de bandieten, onder de vreeselijk- ste bedreigingen. Teen de bewaking te Oss te scherp werd, verplaatste de bende het arbeidsveld naar Loon op Zand. Op weerzinwekkende wijze werd daar een oude landopzichter, B. V., mishandeld, om hem te dwingen de schuilplaats van zijn geld aan te wijzen. De bandieten sleurden den man met zijn hoofd omlaag naar den zolder, roofden het geld, f 300, en lieten den grijsaard in den kouden nacht liggen, waar buren hem dne volgenden morgen vonden. Tenslotte heeft Toon de Soep nog een vee koopman in een kroeg van f 700 beroofd. Maandag te Amersfoort begonnen De nationale vijfkampen voor militairen, offi cieren en onderofficieren, begonnen Maandag met zwemmen in het natuurbad Soestduinen. "Met het oog op de Olympische Sepelen was er bij de Officieren zoowel als bij de onderofficie- 'ren een groep met paardrijden. Deze groep doet niet mee aan het handgranaatwerpen. Er ble ven bij de officieren in totaal 23 weg en bij de onderofficieren 24 van de 50. De volgorde werd bij de officieren (met paard rijden): 1. G. Struys te Amsterdam, tijd 5 min. 22 3 5 sec.; 2. J. Serré, Bergen op Zoom; 3. J. F. P. v. d. Horst, Breda; 4. jhr. A. v. Geen, Vlissingen; 5 M. P. Felth, Breda; 6. D. W. v. d. Bosch, Amersfoort; 7. A. J. de Vries, Soester- berg; 8. Th. L. D. Graaf, Scheveningen; J. G. BerghuiS. Breda; 10. P. v. d. Heide, Den Haag; 11. K. J. H. Poll. Soest; 12. D. C. de Vries, Kam pen; 13. J. Bakkerschut, Wassenaar; 14. J. A. de Bruine, Amersfoort; 15. E. E. Th. Dulfer, Den Haag; 16. F. Rauflaer, Breda; 17. H. D. Scher- penhuyzen, Den Haag; 18.- H. Mijsberg, Den Haag; 19. J. M. B. M. F. v. Stien, Breda; de heeren B. H. A. Jansen te Arnhem en J. A. v Kooten te Breda vielen uit en hebben dus bei den nummer 20 De nummers 1 t.'m. 12 voldeden aan de diploma-eischen. Officieren (groep handgranaatwerpen)1. E. v. Hootegem. Breda, tijd 5 min. 24 4/5 sec.; 2. L. H. Serré, Bergen op Zoom; 3. P. J. Comelis- sen, Arnhem; 4. J. K. de Visser, Den Haag; 5. W. Bolken, Den Haag; 6. A. J. G. Boutmy Voorburg; 7. J. Kroes, Breda; 8. W. A. Fetisma, Utrecht; 9. J. A. Vergouwen, Bergen op Zoom; 10. F. v. d. Mey, Utrecht; 11. W. B. Staver, Venlo; 12. J. H. Wagenvoorde, Arnhem; 13. L. A. Paling, Kampen; 14. J. v. d. Molen, Harder wijk; 15. P. de Koch, Utrecht; 16. J. E. Hofman, Harderwijk. Aan de diploma-eischen voldeden de no.'s 1 t./m. 14. Onderofficieren (met paardrijden): 1. Th. F. Souer. Breda, tijd 6 min. 22 sec.; 2. A. C. Alma. Den Haag; 3. M. W. de Best, Nijmegen; 4. C. Brouwer, Den Haag; 5. A. B. de Vos, Soester berg; 6. C. Bouterse, Den Haag; 7. J. Quik, Til burg; 8. M. Leek, Den Haag; 9. C. Kelder, Den Haag; 10. D. de Vries, Amersfoort. Behalve de nummers 9 en 10 voldeden allen aan de diploma-eischen. Onderofficieren (met handgranaatwerpen)1. Th. Verdurmen, Den Helder, tijd 7 min. 3 sec.; 2. H. Heesterman, Arnhem; 3. Th. Meert, Den Helder; 4. W. Carels, Arnhem; 5. D. Pouw, Den Helder; 6. H. C. Vincent, Den Bosch; 7. H. C. v. d. Bongerd, Nijmegen; 8. H. Jansen, Harder wijk; 9. L. J. M. Haerden, Breda; 10. W. M. v. Nul?.".-!, Utrecht; 11. K. Mars, Utrecht; 12. J. ter Burg, Kampen; 13. P. J. Berlemon, Nijme gen; 14. C. Huiszoon, Amersfoort; 15. H. A. J. Sneyers, Bergen op Zoom; 16. F. Wiedijk, Har derwijk. Aan de diploma-eischen voldeden de num mers 1 tot en met 9. Die eisch is: 300 meter in minuten met vrijen slag. Deze eisch is waar lijk niet te zwaar. Wel is waar was in 1933 de ïisch 10 minuten, mits met keerpunten werd ïezwommen en 8 zonder keerpunten. Maar een 500 meterbaan met keerpunten is sneller dan tonder. Intusschen bleek, dat bij behoorlijke iraining de 8 minuten waarlijk geen overdreven ;isch is. In den afgeloopen nacht is brand ontstaan in een perceel aan de Heuvelstraat te Princen hage, waarin gevestigd is het café van Van de Laar. Het vuur moet reeds eenigen tijd in de bene denzaal van het café gewoed hebben, want toen de brand ontdekt werd, stond het huis reeds in lichterlaaie en konden de bewoners slechts met moeite worden gered. Toen de brandweer arriveerde stond zij voor een geweldige vuurzee en moest zij zich beper ken tot de belendende perceelen van brand te vrijwaren. Het pand brandde geheel uit. Van den in boedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. En de wegenverkeerswet De reeks van betreurenswaardige verkeers ongevallen, waarvan de laatste weken wordt gewag gemaakt, zoo meldt de K.N.A.C., demon streert wel zeer duidelijk, hoe noodzakelijk het is, dat alie weggebruikers worden betrokken in het in behandeling zijnde wetsontwerp wegen verkeerswet, de getransformeerde Motor- en Rijwielwet. Van de elf min of meer ernstige ongevallen op den weg, welke de morgenbladen van Maan dag 8 dezer publiceerden, waren er niet min der dan vier, waarbij voetgangers op den rijweg werden aangereden bij het oversteken; bij de meeste werd vermeld, dat de voetgangers plot seling den rijweg overstaken. De nieuwe sedert 1 Januari in werking ge treden Amsterdamsche Politieverordening regelt het voetgangersverkeer beter dan de vigeerende algemeene bepalingen en beter dan de han gende wegenverkeerswet, met het artikel: „Het is aan voetgangers verboden op den openbaren weg te gaan of zich daarop te bevinden op zoodanige wijze, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht". Zooals de K.N.A.C. in hare desbetreffende publicaties uitvoerig en gedocumenteerd heeft uiteengezet, behoort een regeling van deze ma terie in een algemeene „wegenverkeerswet" zeer zeker thuis. Maandagavond omstreeks kwart voor twaalf brak door onbekende oorzaak brand uit in een woonhuis in de Van Beekstraat te Landsmeer. De bewoners, een man en een vrouw, konden het perceel nog tijdig verlaten. Het huis is ge heel uitgebrand. De schade wordt door verze kering gedekt. Onder maaimachine geraakt Het 6-jarig zoontje van den landbouwer van Vliet te Alphen aan den Rijn heeft het ongeluk gehad, in het weiland van zijn vader onder een in werking zijnde grasmaaimachine te vallen. De jongen werd ernstig aan het hoofd gewond en, nadat ter plaatse een verband was gelegd, is hij ter verdere behandeling overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Apothekersassistent AMSTERDAM. Geslaagd de heer M. Hool- werf, Amsterdam; mej. W. A. Herfst, Maastricht. Beddenmagazijn en pakhuis in vlammen Vannacht om 1 uur heeft een felle brand ge woed in de Benthuizerstraat op den hoek van de Daan Raephorststraat te .Rotterdam. Hier is gevestigd een beddenmagazijn van de firma Alex Severen en Zonen, waarin een groote voor raad beddengoed, cocosmatten en linoleum was opgeslagen. De brand had aanvankelijk een zeer ernstig karakter. De vlammen sloegen fel uit en daar door is het houtwerk van huizen aan den over kant van de Raephorststraat ernstig geschroeid. Bovendien zijn in deze straat eenige ruiten door de hitte gesprongen. De eigenaar van de zaak woonde met zijn gezin boven den winkel. Zij wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. De brandweer heeft het vuur met vijf stralen gebluscht, onder leiding van hoofdman Kruis. De winkel is totaal uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De zolder van den winkel is op één plaats doorgebrand, waardoor de badkamer van de eerste étage, waar de eigenaar van de zaak woont, ook in brand is geraakt en totaal is uit gebrand. Hedenmorgen omstreeks negen uur is brand uitgebroken in een houten loods, staande aan de Van Helmondstraat 15. Aanvankelijk dacht men, dat de brand woedde bij de Heer's Koek- fabrieken, dit bleek echter niet het geval te zijn. De loods, waarin de brand was ontstaan, is in gebruik bij de firma van Holst en Baars, Goederen vervoeronderneming. Deze brand had een uiterst gevaarlijk karak ter, omdat de loods direct grenst aan het stee- nen gebouw van de N. V. Technische Oliehan del D. BoestGips. In dit pand bevond zich een groote voorraad olie, zoowel in vaten als in groote tanks. Geruimen tijd bestond het gevaar, dat de vlammen het oliepakhuis zouden berei ken, De brandweer maakte daarom groot alarm en een aantal motorspuiten verscheen ter plaat se. Een van deze motorspuiten heeft gewerkt, bovendien is er gewerkt met stralen van slan genwagens en met een aantal slangen van on dernemingen in de omgeving van den brand. Zoo is er gebluscht in totaal met 17 stralen. De leiding van het blusschingswerk berustte bij hoofdman Rn ijs. Het pakhuis, waarin partijen hooi en stroo lagen en waaruit men nog tijdig een vracht auto heeft kunnen halen, is door den brand geheel vernield. Het oliepakhuis heeft men we ten te behouden. Bijzonder gevaarlijk vooral was het, dat de afscheiding tusschen het olie pakhuis en de houten loods met hooi en stroo slechts bestond uit een gegalvaniseerden ijzeren muur, met houten omlijsting. Dit hout is dan ook aan het branden gegaan en ook het dak van het oliepakhuis heeft even gebrand. Noorsche elftal slaat Leningrad In het Lenin-stadion te Leningrad werd Zon dag voor ongeveer 30.(XX) toeschouwers de wedstrijd LeningradNoorwegen gespeeld. De Noorsche voetballers behaalden een 21 over winning. De Italiaansche coureur Carracciola is Zater dag ernstig gewond, toen hij met zijn wagen proef reed op het circuit, waarop de Groote Prijs van de Marne den volgenden dag zou worden verreden. Hij werd verrast door het feit, dat een touristenauto hem van de andere zijde naderde, remde sterk, zoodat de wagen een slippende beweging maakte. Tevergeefs trachtte hij het stuur weer meester te worden; hij werd uit den wagen geslingerd en twintig meter weggeworpen. Met een enkelfractuur en talrijke kneuzingen aan het linkerbeen is de coureur overgebracht naar een kliniek te Reims. Het Engelsche team Voor de derde testmatch tusschen Engeland en Zuid Afrika, welke Zaterdag 13 Juli a.s. te Leeds zal aanvangen, zijn voor Engeland der tien spelers aangewezen, waaruit het defini tieve team zal worden samengesteld. Deze spelers zijn Wyatt (Warwickshire), Clay (Gla morgan), Sutcliffe (Yorkshire), Leyland (Yorkshire), Verity (Yorkshire), Barber (York shire), Hammond (Gloucestershire), Ames (Kent), Nichols (Essex), Clark (Northants), Smith (Berbyshire)Hardstaff (Nottingham) Hollies (Warwickshire) De voorronden Die internationale tennis-kampioenBchappen van Noordwijk zijn Maandag begonnen met de voorronden in de biede enkelspelen. Verrassin gen deden zich hierbij niet voor. Tot de win naars van deze voorronden, die zich dus in de internationale afdeeling plaatsten, behoorde ook mr. van der Feen, die eerst van den Twentenaar Wisselink en vervolgens van den jongen hardslaanden Belg Bracht won zonder een set te verliezen. Mr. van der Feen komt in de internationale afdeeling tegen den Au straliër Hopman. De Brauw won van een anderen Twentenaar, Menkel. Hij slaagde hierin na drie sets. waar bij hij niet den indruk gaf, dat hij op dezelfde hoogte speelde als in het begin van het seizoen. Mr. Feith won van den Noor Anet met 64, 64. Onze landgenoot was de tactischen beter spelende, rustig verdedigend bovendien, terwijl de Noor af en toe wat al te enthousiast speelde. In het dames-enkelspel vielen geen bijzondere prestaties te noteeren. Medica van de lijst Ralph Flanagan heeft wederom een wereld record verbeterd. Hij legde de 880 yards vrije slag af in 10 min. 7.6 sec. en bleef met deze prestatie niet minder dan 7.8 sec. onder het wereldrecord van Jack Medica. De laatste had het wereldrecord op dezen afstand met een tijd van 10 min. 15.4 sec. gevestigd op 16 Juli 1933 te Chicago. Gilhula won het nummer 220 yards vrije slag in den tijd van 2 min. 15.1 sec., een prestatie, welke zeer verdienstelijk genoemd mag worden. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I mej. Steij- sel, Amsterdam; voor deel II Y. D. C. van Duyn, Den Haag. IlllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllllIIlUIIIIIIIlIIIIIIIJIIIIIIIIIIII» De laatste dagen van de vorige week hebben ons een voor dezen tijd van het jaar zeldzame afkoeling gebracht, die zelfs ten gevolge heeft gehad, dat de temperatuur in den nacht van Zondag op Maandag zoo laag is geweest als zij in vele jaren om dezen tijd niet is geweest, ter wijl het op beschutte plaatsen in het open veld bijna tot nachtvorst is gekomen. De oorzaak van deze sterke afkoeling was de val van een zeer koelen luchtstroom uit het hoo- ge Noorden komende, die ook tot in ons land lucht van lage temperatuur heeft aangebracht. In ons land is het echter bij de enkele afkoe ling gebleven en is het weer op een paar onbe duidende uitzonderingen na over het algemeen goed gebleven maar meer naar het Oosten en Noordoosten heeft een Noordwesterstorm gewoed. Deze aanval van koude uit het hooge Noorden is thans echter weer voorbij. Het geheele stelsel der luchtdrukverdeeling trok, zooals te verwach ten was, in Oostelijke richting en het gebied van hoogen druk, dat de basis is voor mooi zo merweer, verplaatste zich van Z.W.-Europa naar onze omgeving en zal vermoedelijk langzaam in Oostelijke richting verder trekken. Door deze verandering in de algemeene luchtdrukverdeeling geraken wij geheel uit den kouden luchtstroom (eigenlijk is dit al gebeurd) en treedt hiervoor een toestrooming van warmere continentale lucht in de plaats, zoodat hiermede de periode van koel weer afgesloten is. De kans op warm weer neemt tegelijk met deze verandering toe. Met dit al heeft de koele periode ongeveer een week in beslag genomen. De koudste dagen waren daarbij ongeveer drie graden kouder dan normaal, zoódat de warmtebalans van Juli tot nu toe een klein negatief saldo aanwijst. (Nadruk verboden). Eindexamens ROOSENDAAL, 2 Juli (St. Norbertus-lyceum, afdeeling gymnasium). Geëxamineerd 8 candi- daten. Geslaagd voor diploma A de heeren: J. P. Th. M. van Dortmond, Herheijden; J. van Sliedrecht, Dinteloord en voor diploma B de heeren: W. J. F. Hertoghs, Roosendaal; F. F. Vermeulen, Roosendaal. Na verlengd examen geslaagd voor diploma B de heeren: A. J. Jansen, Roosendaal; A. H. H. van Liebergen, Roosendaal; H. A. E. H. N. de Steenhuysen-Piters, Druten.. Afgewezen één candidaat. DEN HAAG (St. Aloysius-college). (3e gr.) 2 Juli: voor diploma A slaagden: Th. Noorman v. d. Dussen; Th. v. d. Ham; P. Krüger; J. v. Schaik; S. Hooge weegen; P. v. Litsenburg; J. v. d. Vossen; J. Hustina; H. v. Doorn, allen van Den Haag. Na voortgezet examen slaagden voor Diploma A: J. v. d. Mortel, Tilburg; W. Drion, Breda Afgewezen 1. Met een candidaat wordt het examen voortgezet. DEN HAAG. Geslaagd voor diploma A: A. de Bruin, G. Dittmar, N. Hendriks, C. v. d. Heijden, F. v. d. Hoeven, H. Huf, J. v. d. Akker, L. Bahr, C. Beijersbex-gen van Henegouwen, H. van Bussel, Th. Carli, A. Delf gauw, W. Duij- mel, F. v. d. Berg, A. Brehm, C. Evers, J. van Hooft, J. Kleijn, M. van Lochem, C. Lutter- rnan en J. Schmeitz. Afgewezen voor diploma A drie. NIJMEGEN. Geslaagd: J. G. Bandjes, H. H. van Barneveld, J. Beerents, W. F. v. d. Berg, F. J. H, Huisman, mej. M. Bruneman, M. H. G. Eek- hoff, C. C. F. v. d. Grinten, mej. H. R. Jansen, R. J. M. van Koolwijk, P. M. de Lange, Th. H. Mulders, J. van Ringelensteijn, J. C. Speller, F. J. C. van Staay, E. J. de Sutorius, W. Theel, H. J. Wellen. NIJMEGEN. (Staatsexamen.) Geslaagd: D. J. Slijkhuis te Apeldoorn; M. Swart te Kootwijker broek; J. H. Beokers te Apeldoorn; J. J. v. d. Bos, idem era J. H. Wilbrink te Hoenderloo. STEENWIJKERWOLD. (Kweekschool voor On derwijzeressen.) Geslaagd de dames: H. Fedde ma, H. Fikkers, H. Geertman, M. Heimerikx, E. van Hout, J. Huygens. STEENWIJKERWOLD (R. K. Kweekschool voor onderwijzeressen „De Voorzienigheid"). Alle zes geëxamineerde candidaten geslaagd, n.l.: H. Feddema, Kloosterburen; H. Fikkers, Utrecht; H. Geertman, Raalte; M. Heimerikx, Zwolle; E. v. Hout, Utrecht; J. Huygens, Leeu warden. Handenarbeid NIJMEGEN. (R. K. Kweekschool, Groesbeek- scheweg.) Geslaagd de dames: A. J. Goedemans, G. J. W. Hardemon, H. v. d. Heijden, F. F. Hille- gert, Th. M. H. Hoefs, M. C. Janssen, F. A. H. Luub, J. Roovers, J. Th. M. van Rooy, M. P. Wijghers. Uit honderden uitverkoren De eerste vier stewardessen van de K. L. M., met zorg gekozen uit zes en twintig sollicitan ten, wat weer een keus was uit honderden lief hebsters, zijn thans op Schiphol in den dienst Amsterdam—FrankfurtMilaan opgenomen. De uniform der stewardessen bestaat uit een getailleerd jasje met het embleem der K.L.M. op het revers. Daaronder een blouse met strop das, waarop het woord stewardess. Verder dra gen zij alpino-baretten, welke 's zomers wit en 's winters donkerblauw zijn. Als zij van boord gaan kunnen de baretten worden verwisseld voor hoedjes. De opleiding der meisjes duurt tot Augustus. GODSDIENST 8.00 Huizen (Schriftlezing en me ditatie) 10.30 Hulzen (morgendienst) 3.00 (Chr. lectuur) 6.50 Brussel I (dienst ter eere v. O. L. Vrouw) ORGELBESPELING 8.00 Hilversum 9.30 Hilversum (Onze Keuken) 10.15 Hilversum (arb. in continube drijven) 11.50 Droitwlch 1.35 Droitwich 2.15 Huizen 6.5Ó Droitwlch 10.40 Toulouse ORKEST-CONCERTEN 11.00 Huizen 11.40 Luxemburg 12.00 Hilversum (Zonnekloppers) 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg 12.20 Deutschlandsender 12.30 Hamburg (klein-orkest) 12.35 Droit wich 12.35 Parijs I 12.45 Huizen 12.50 Brussel I (salon) 1.00 Hilversum (Orvltropia) 1.05 Parijs II (dans) 2.00 Hilversum (Flierefluiters) 2.20 Deutschlandsender (gavar.) 2.20 Droitwlch 2.20 Hamburg (populair) 3.35 Droitwlch 3.50 Kalundborg 4.00 Huizen (trio) 4.20 Deutschlandsender Van Mozart wordt Woensdag avond over Kalundborg een compositie uitgevoerd 5.15 Brussel II (salon) 5.20 Rome (kwintet) 5.25 Milaan 5.30 Hilversum (VARA-orkest) 5.35 Droitwlch (dans) 6.20 Berlijn (Collegium Musicum) 6.45 Hilversum (strijkorkest) 7.20 Droitwlch 7.20 Boedapest (opera-orkest) 7.20 Milaan 7.30 Hilversum (Schalmei) 7.40 Berlijn (Balalaika) 7.50 Beromünster 8.05 Huizen 8.05 8,05 8.15 8.20 8.35 8.40 8.50 8.50 9.05 9.20 9.20 9.20 9.30 9.50 10.05 10.15 10.20 10.20 10.20 10.30 10.35 10.40 10.50 11.05 11.20 11.20 11.55 12.05 12.10 12.40 7.25 8.15 8.30 11.20 12.15 12.15 12.17 12.25 12.45 12.45 1.20 1.45 1.50 3.30 5.05 5.20 Toulouse (salon) Weenen (Weenen-Parijs-Lon- den) Hilversum (Dubbel X) Brussel I en II Toulouse (militair) Luxemburg (amusement) Toulouse Droitwlch Langenberg (stafmuziek) Boedapest Hamburg (Landespolizei) Weenen (Symph.) Huizen (Lobgesang) Rome symphonie Toulouse (Massenet) Hilversum (VARA-orkest) Brussel I (dans) Brussel II (trio) Parijs II Kalundborg Droitwich (kwintet) Langenberg Boedapest Toulouse (jazz) Deutschlandsender (dans) Droitwlch (Roy Fox) Toulouse (Argentljnseh progr.) Toulouse (marschen) Weenen (jazz) Toulouse (symph.) GRAMOFOON Luxemburg Hulzen Hilversum Droitwich Hulzen Brussel X Brussel II Parijs II Hilversum Luxemburg Brussel II Huizen (zang) Brussel I Hulzen Droitwich Brussel I BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331-9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 6.10 Huizen (marschen) 6.35 Brussel II 7.05 Luxemburg (accordeon) 7.10 Parijs II 7.35 Brussel I en II 9.05 Berlijn 9.35 Hilversum (Tosca) 10.00 Boedapest 10.25 Luxemburg (dar.s) 10.40 Hulzen 10.50 Parijs II 11.00 Hilversum 11.05 Weenen SOLISTEN-CONCERTEN 11.10 Langenberg (sopraan en alt) 3.10 Droitwlch (piano) 3.30 Deutschlandsender (micro foon-debutanten) 4.20 Langenberg (piano) 4.40 Kalundborg (viool) 5.25 Rome (piano, bariton, so praan) 6.10 Deutschlandsender (zang) 7.20 Deutschlandsender (piano) 8.20 Parijs I (zang) 8 50 Droitwich (Handel-concert) 9.20 Beromtinster (sopraan) 9.20 Kalundborg (zang) 10.50 Deutschlandsender (cello) 11.20 Hamburg (viool 11.35 Toulouse (solisten) 11.50 Hamburg (piano a 4 mains) OPERA EN OPERETTE 9.00 Milaan (n piccolo Marat) 9.20 Luxemburg (D'Affer Marie- Madeleine) 10.00 Toulouse (operettefragm.) VARIA 12.00 Huizen (politieber.) 2.00 Hulzen (drankbestrijding) 4.20 Hamburg 5.00 Huizen (kinderuurtje) 6.00 Huizen (zomerpostzegels) 7.00 Huizen (politieber.) 7.10 Hilversum (stadsuitbreiding) 7.15 Huizen (reportage) 7.30 Huizen (landbouw) 9.00 Huizen (rede prof. J. W. Geels) PERSBERICHTEN 7.15 Luxemburg 8.00 Huizen 8.03 Hilversum 10.20 Deutschlandsender 10.35 Huizen SPORT 2.20 Parijs IX (Tour de France) 4.50 Luxemburg (Tour de France) 5.35 Par(js II (Tour de France) 6.30 Hilversum (athletiek) 7.40 Luxemburg (Tour de France) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De suikerfabriek Tjoekir boekte in 1934 een saldo-verlies van 157.832 tegen 90 660 het vorig jaar. ij* Op een vergadering van de gouverneurs van Centrale Emissiebanken te Basel gat de voorzitter mr. Trip een uiteenzetting van he nieuwe Nederlandsche wetsontwerp tot verlaging der vaste lasten, welke de hypo theekrente verlaagt. De leiders van circu- tiebanken gaven als hun meening te ken nen, dat blijkens de ervaring hiervan sedert den oorlog, wettelijke maatregelen van dien a.ard over het algemeen het tegenoverge stelde effect geven, aangezien zij leiden tot een verstijving van de kapitaalmarkt, in plaats van gemakkelijker crediet voor debi teuren te brengen. De Rubbercultuur Mij. Kendeng Lemboe boekte in 1934 een winstsaldo van f 152.435 tegen 121.479 het vorig jaar. De Internationale scheepvaartconferentie, welke in deze maand zou bijeenkomen is tot onbepaalden tijd verdaagd, omdat er lan den zijn, die wetten in studie hebben, welke voorzien in subsidie-uitkeeringen aan de reederijen. -r Volgens berichten van de Bataafsche Pe troleum Mij. aan de Algem. Exploitatie Mij. bedroeg de productie in Juni 36.810 K.G. ton ruwe olie tegen 39.570 K.G. ton in Mei. Op de Fransche Staatsfondsenmarkt te Parijs treedt nog steeds geen herstel in. De binnenlandsche toestand is nog troebel. Hoe wel rechtsche en linksche groepeeringen aan opgewonden redevoeringen zich te buiten gaan, venvacht men tegen 14 Juli, wanneer de regeering met haar saneeringsplan voor den dag komt, geen bijzondere incidenten. Het dagblad „Le Temps", dat de samen stelling der Fransche begrooting bestudeert, raamt het aandeel der publieke schuld op 31 pCt.; de levenslange uitkeeringen op 23 pCt., de militaire uitgaven 17 pCt. en de ad ministratieve uitgaven en subisdies 29 pCt. De Amerikaansche schatkist heeft de in schrijving opengesteld op 500 milltoen bil jetten met een looptijd van 4 jaar en 5 maanden, rentende 1% pCt., welk bedrag zal worden besteed voor werkverschaffing en ongeveer het 1/10 deel uitmaakt van het bedrag ingevolge de ,Jlelief Bill." De eerste klas Amerikaansche spoorwegen boekten in Mei aan netto-ontvangsten 39.50 mill, tegen 36.69 in Mei 1934. De Illinois Central boekte in Mei aan net to-ontvangsten 386.171 tegen 905.253 in Mei 1934; in de eerste vijf maanden 4.20 mill, tegen 5.54 mill, in dezelfde periode van het vorig jaar. Morgenthau verklaarde, dat de ontvang sten uit bijzonder groote vermogens van 118 mill, tot 901 mill, kunnen worden verhoogd en dat hij van plan is, de begroo ting conservatiever te maken, door de ont vangsten met de uitgaven in overeenstem ming te brengen. Iedere extra ontvangst moet worden aangewend voor vermindering van de loopende schuld. Montgomery Ward boekte in de eerste vijf maanden aan omzetten 112.99, hetgeen, een stijging aangeeft von S 19.8 pCt. ten op zichte van ctezelfde periode in 1934. Na 193& zijn de omzetten niet zoo hoog geweest. De „Index" schrijft: De verzekering, dat de uitgaven in de toekomst binnen rede lijke grenzen zullen worden gehouden, dat de begrooting in evenwicht zal worden ge bracht en dat de valuta gezond zal blijven, zou veel meer effect sorteeren dan alle an dede maatregelen der Amerikaansche regee ring ter verbetering van den economischen toestand. De Amerikaansche staalproductie be draagt thans 35.3 pCt. den capaciteit tegen 32.8 pCt. de vorige week en 39 pCt. een maand geleden. In Wallstreet loopen geruchten als zou den de terreinen van de Southern Railway verkocht worden. De president van de Re- fico verklaarde echter, dat de problemen der South. Rw. niet besproken zijn en dat er geen aanleiding bestaat voor de flauwe stemming der aandeelen. De positie der Mij. is volgens hem volkomen in orde. Tegen het einde der iveelc zullen bespre kingen plaats hebben over de reorganisatie van de Missouri-Pocific. Het doel is, tot overeenstemming te geraken met betrekking tot de reorganisatieplannen. Van heden af zijn de leden van de New- Yorksche beurs verplicht hun cliënten me de te deelen op welke effectenbeurs de door hen opgegeven orders zijn uitgevoerd, als gevolg van de nieuioe voorschriftendie door het comité voor den beurshandel zijn uitgevaardigd. Voor de aflossing van ruim $2.5 milliien obligaties ten laste van een tioeetal doch- termijen, die in den loop van dit jaar moet plaats vinden, heeft de Republic Steel een deel van haar bezit aan aandeélen Inland Steel Corp., ongeveer 30.000 aandeden, ter beurze van de hand gedaan. In den raad van beheer van de Bank voor Intern. Betalingen te Bazel werd medege deeld, dat nog geen beslissing was genomen over het feit, dat Amerika zich in de Bank niet meer zou doen vertegenwoordigen. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Ameri kaansche bankkringen meer actief aan het werk der Bank zullen deelnemen, ingeval wijzigingen komen in den monetairen toe stand, tijdens ivelke de rol van de Bank waardevol zou kunnen worden. De Union Pacific boekte in de eerste vijf maanden aan netto-ontvangsten 10.31 millioen of 2.21 mill, minder dan in het overeenkomstig tijdvak van 1934. De netto bedrijfswinst beliep 3.59 mill, of 1.77 mill, minder. „The Lamp" merkt op, dat de meeste pe- troleummijen elkaar ernstige concurrentie aandoen, hetgeen tot gevolg heeft, dat de prijzen zich ontwikkelen tegen de wenschen der groote mij en. Het blad zegt, dat het zaak is, ook in den huidigen tijd van de pressie, een stabiliteit te bereiken. ■r De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4652 tegen 1.4654 Zaterdag j.l. DEN HAAG (R.K. Kweekschool voor onder wijzeressen, Oude Molstraat 34). Geslaagd voor het examen in nuttige handwerken alle zes candidaten, t.w. de dames H. Goddijn, te Lei den, A. Verbeeten, te Voorburg en H. Querelle, A. Peters, H. Schuurmans en G. van Heijgen, allen te Den Haag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6