WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN '0, PROGRAM VAN FRANSCH EENHEIDSFRONT De bewapening ter zee Overstrooming in China dan in de Zon De weerstoestand J Dagfilm l-SSON E INDEMAN Vrijdag 12 Juli DONDERDAG 11 JULI 1935 De veertiende Juli Amerika en Japan doen mede aan den wedloop Nieuwe hittegolf in Engeland fdtoiKafa&it IL De prins van Wales en Duitschland Kloostergoederen in beslag genomen Deviezenkwestie in het Derde Rijk VERMIST SCHIP TERECHT REISBUREAUX Senator Huey Long op 't oorlogspad NOG EEN TARWEFRAUDE Boeren zaaiden gedenatureerde tarwe SNELLE REIS VAN DE „JAGERSFONTEIN" In 15*4 dag van Southampton naar Kaapstad een Huwelijk dat niet DOORGING BRANDSTICHTING Academische examens In doozen van 20ct.af, VOORSPELLINGEN VAN EEN WARMEN ZOMER België en de Sovjets Golflengten Eindexamen Gymnasium R.K. Universiteit „Noch socialistisch, noch commu nistisch, noch radicaal" PARIJS, 10 Juli (Reuter) De oud-minister van Luchtvaart, Pierre Cot, die tot de radi caal-socialistische partij behoort en als een der leidende persoonlijkheden in de Eenheidsfront beweging wordt beschouwd, heeft aan een ver tegenwoordiger van het „Petit Journal" ver klaard, dat de eenheid der linksche partijen wel als zeker beschouwd kan worden. Het Eenheidsfront zal een program hebben, dat noch communistisch, noch socialistisch, noch radicaal-socialistisch is. Het zal scherp omlijnde eischen bevatten, als: Afschaffing der regeeringsvoogdij van de Bank van Frankrijk, nationaliseering der wapenindustrie, druk op de maatschappijen van openbaar nut, als elec- triciteits-maatschappijen, om haar prijzen te verlagen en in overeenstemming te brengen met de kosten van levensonderhoud, afschaffing van onevenredig hooge winsten, bestrijding der werkloosheid door uitvoering van groote open bare werken en de aanpassing der productie aan de nationale behoeften, en ten slotte door een sociale hervorming welke aan allen eea beter aandeel in de resultaten van den ge- meenschapsarbeid verzekert. PARIJS, 10 Juli. (Reuter) De laatste voor bereidende maatregelen worden thans getrof fen om de orde te handhaven bij de verschil lende demonstraties, welke op 14 Juli a.s., den nationalen feestdag, zullen worden gehouden. Een en ander is besproken in een bijeenkomst der betrokken autoriteiten, waarbij ook minis ter-president Laval, de minister van Binnen- landsche Zaken en die van Oorlog tegenwoordig waren. Het bestuur van den patriottischen jeugd bond heeft zich in een oproep tot het Fransche volk gericht, om op den nationalen feestdag met het nationale front tegen de revolutie van links te demonstreeren. Vooral de radicaal-so cialistische partij wordt in dit manifest scherp aangevallen. Deze partij zou, zoo heet het, alle voor het bestaan der natie zoo belangrijke be trekkingen ten voordeele van haar gunstelingen tot zich hebben getrokken en de geheime dic tatuur der internationale financieele kringen hebben geduld, die daarvan profiteerden. WASHINGTON, 10 Juli (Reuter) Swanson, de Amerlkaapeche minister van Marine, heeft me? degedeeld, dat het vlootbouwprogram der Ver- eenigde Staten voor het op 1 dezer begonnen begrootingsjaar twaalf torpedojagers, zes duik- booten en misschien ook een kruiser zal om vatten. Swanson verklaarde, dat op 1 Januari as. zal worden begonnen met den bouw der oorlogs schepen. Hij voegde er aan toe, dat de Ver- eenigde Staten van plan zijn, zich te blijven houden aan de vlootverdragen van Washington en Londen, zoolang ook de andere onderteeke naars zich houden aan de er in vervatte limie ten. Swanson wees er op, dat het besluit van Duitschland om zijn vlootsterkte te verhoogen, een Europeesche kwestie is, die geen invloed heeft op. de plannen van Amerika. De Veree- nigde Staten zouden in geen geval een vloot- wedloop ontketenen. Tijdens een persconferentie verklaarde Swan son nog, dat volgens de Vinson-wet 36 torpedo jagers en 18 dulkbooten zouden noodig zijn om de vloot der Vereenigde Staten in 1942 od ver- dragspeil te brengen. De minister herhaalde, dat er nog geen be slissing was bereikt ten aanzien van het voor stel om een van de zeven kruisers te vervangen, die bij afloop van het Washingtonsche vlootver- drag verouderd zullen zijn. De schout bij nacht Ernest King onthulde, dat de gelden, uitgetrokken voor de aanschaffing van marinevliegtuigen, waren verminderd, zoo dat er minder konden worden aangeschaft dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Hij voegde er aan toe, dat de vloot in het komende jaar 555 vliegtuigen wenscht te koopen, waarvan 282 ter vervanging van oudé Vliegtuigen en 273 voor uitbreiding van het voorhanden materieel. TOKIO. 10 Juli (Reuter) De Japansche ma- rinebegrooting voor 1935/1936, welke naar uit goedingelichte bron wordt vernomen, weldra bij het ministerie van financiën zal worden inge diend. zal dit jaar in totaal 712 millioen yen beloopen. In vergelijking met het vorige begrootingsjaar beteekent dit een stijging van 182 millioen yen. Ook in de Ver. Staten? LONDEN, 10 Juli (A.N.P.) Londen is heden bezocht door een tweede hittegolf. Het was van daag zelfs de warmste dag van de geheele maand. De temperatuur bereikte een hoogte van 80 graden Fahrenheit, hetgeen drie graden meer is dan gisteren. De normale nachttempe- ratuur voor dezen tijd van het jaar is 54 graden, maar in den afgeloopen nacht om 1 uur bedroeg de temperatuur reeds 66 graden. KANSAS CITY, 10 Juli (Reuter) Thans hebben de staten Missouri, Oklahoma en Texas opnieuw van een hittegolf te lijden. De ther mometer wees temperaturen van meer dan 104 graden Fahrenheit aan. Tot nu toe heeft de hittegolf reeds 32 dooden geëischt. 'n Heele zwoele zomerdag n oer café met Hero-vlag 'n juichkreet - nieuwe moed - men draaft Strijkt neer - Drinkt Perl en is gelaafd Wij loven deze maand de navolgende prijzen uit: Voor de foto, waarop het grootst aantal Peri-drin- ende menschen voor komt, PI. 100.-. Tevens voor de 5 meest oriaineele foto's waarop Perl voorkomt, elk Fl. 10.- FL 50.-. Millioenen menschen bedreigd HANKOU, 11 Juli. (A. N. P.) Het water van de Jangtse-Kiang en van de Hoang-Ho blijft nog voortdurend stijgen. Door de zich uitbreidende overstroomingen worden millioe nen menschenlevens bedreigd. Het thans ge ïnundeerde gebied is reeds even groot als bij de ramp van 1931, toen meer dan vier millioen menschen om het leven zijn gekomen. In de stad Hanyang staat het water ver. scheidene voeten hoog, terwijl Woetsjang ge deeltelijk overstroomd is. De dijken bezwij ken voor den aanhoudenden jVas der rivieren- Bij het reddingswerk moet men de bewoners bevrijden van de daken, de boomen en de heuveltoppen, waar zij hun toevlucht hebben gezocht. Het aantal slachtoffers en de omvang van de schade kan nog niet geschat worden; wel moet worden geconstateerd, dat de toe stand steeds ernstiger wordt. Gast der Duitsche ambassade LONDEN, 11 Juli. (Reuter,) Ter eere van den prins van Wales, die bij deze gelegenheid voor de eerste maal sedert den oorlog als gast in de Duitsche ambassade vertoefde, gaf de Duitsche ambassadeur von Hoesch gisteren een diner. Onder de gasten bevonden zich ook minister Eden en zijn echtgenoote. Bij de bespreking van een door de Wetge vende Vergadering aangenomen resolutie, waar bij het Congres verzocht werd de onlangs ont worpen ouderdomspensioenwet te vervangen door een maatregel, die senator Long had ont worpen, wees de „Kingfish" er op, dat de pen sioengerechtigden van den staat Louisiana krachtens het plan-Roosevelt slechts 3 dollar en 60 cent per jaar zouden ontvangen. „Dit," zoo barstte hij daarop los, „is waartoe Franklin Delano Roosevelt jullie hier brengt. Franklin Roosevelt is een leugenaar en een fakir. Laten ze me nu eens hierop pakken, dan zal ik bewijzen, dat hij een leugenaar is." Het Amtsgericht te Keulen heeft beslag ge legd op alle roerende en onroerende goederen, zoomede op het bij de postgiro te Keulen te goed zijnde bedrag en de daarop nog binnen komende gelden van de Congregatie van de „Armen Brüder vom H. Franziskus", gevestigd te Aachen. Het beslag zal worden opgeheven, indien een bedrag van Mk. 75.000 wordt gestort. Rechtskundige bijstand is aangezocht. Ge tracht zal worden het beslag opgeheven te krijgen. Het geldt hier een oude deviezenkwestie. Indien de beslaglegging niet spoedig wordt opgeheven, zal naar wij vernemen, de Congre gatie in faillissement moeten gaan. Zij heeft hier te lande twee obligatieleenin- gen te haren laste loopen. De „Eben-Haëzer" gestrand bij Terschelling Het schip „Eben-Haëzer" van schipper Drant, dat op 25 Juni j.l. van Rotterdam naar Oldenhoven in Groningen was vertrokken, werd sedert eenigen tijd vermist. De rivier politie te Rotterdam verzocht Woensdag op sporing van het schip. Wij kunnen echter melden, dat de „Eben. Haëzer" de vorige week reeds ten Zuiden van Schiermonnikoog op het Wad is vastgevaren. Het schip raakte met stormweer en hoogtij vast en vermoedelijk zal het minstens vier weken duren, voordat het water weer hetzelf. de hooge peil bereikt. De schipper is dan ook begonnen met een gedeelte van zijn lading overboord te werpen om te trachten bij ge woon hoog water vlot te komen. Voor het schip en de opvarenden bestaat geen gevaar. Ongeveer acht uur per dag kun nen de opvarenden zich over het Wad te voet naar het eiland begeven. „Roosevelt is een leugenaar en een fakir" NEW ORLEANS, 10 Juli. (Reuter). Senator Huey, de bekende tegenstander van Roosevelt's herstelprogramma, heeft hier voor de radio een rede gehouden, waarin hij een overzicht gaf van het werk van de onlangs gehouden speciale zitting van de Wetgevende Vergadering van Louisiana, waarin Long persoonlijk de behan deling leidde van een vijfentwintigtal wetten, die ten doel hadden zijn invloed op de regeering van den staat te vergrooten en de macht zijner politieke tegenstanders te beknotten. Amsterdan PER TREIN: WeenenBudapestPraag 11 d„ 1 Augf 125.— RÜU <u> Ahi'clal. 6 d., 15 Juli, 12 Augf 56. Zevengebergte, Rijn, 6 d„ 29 Juli, 26 Augf 53.— Harz, 7 d., 22 Juli, 19 Augf 55. Brussel, 2 d., eiken Zaterdag f 14.50 Italiannsche Meren, 9 d., 20 Juli, 3. 17, 31 Aug. f 143.— Interlaken, 9 d., 13, 27 Juli, 10, 24 Aug. f 130.— Londen, 5 d., 9. 30 Augf 65.— Noorwegen, 12 d., 31 Juli f 175. Zweden, 14 d., 24 Juli f 235.— Zwarte Woud, 8 d., 6 Augf 90. PER AUTO: Brussel, eiken Woensdag en Zat. t 16. (2 dagen) Brussel, Zeeland, 3 d., 15. 29 Juli 12, 26 Aug. f 30.— Brussel. Belg. Ardennen, 5 d.. 22 Juli, 5, 19 Augf 50.— Ahrdal, Eifel, 3 d., 13. 27 Juli, 10, 24 Aug. f 25.— Rijn. Taumis, 6 d., 22 Juli. 5. 19 Augf 60.— Harz, 8 d.. 13, 29 Juli, 10, 24 Aug. f 70. Rijn. Zwarte Woud, 9 d., 20 Juli, 3, 17, 31 Aug. f 95.— Zwitserland. 13 d.. 15. 29 Juli. 5, 19 Aug. f 165.— Groote Dolomietentoclit, 14 d„ 13 Juli, 3 Augf 175.— Vraagt verder ons gratis boekje Zomerreizen Ambtenaren van den Crisis-opsporingsdienst hebben in een aantal dorpen rondom Breda. Princenhage, Ginneken, Bavel, Ulvenhout en Chaam een fraude ontdekt, die de boeren met z.g. gedenatureerde tarwe hebben gepleegd. De boeren hadden bij een graanhandelaar uit Breda gekleurde tarwe gekocht, die hun als „kippenvoer" werd aangeboden. Daar de gedenatureerde tarwe haar kiemkracht be houdt, zaaiden de boeren deze „zomer.tarwe" uit, om na de oogst opnieuw van den tarwe- steun te profiteeren. De opzet mislukte. De tarwe, die een meng sel bleek te zijn van zomer- en wintertarwe van een twijfelachtige -kwaliteit, kwam zeer onregelmatig en bijna zonder aren op. De meeste boeren gingen er daarom toe over, om het zaaisel om te ploegen. De recherche vond deze zaak echter vreemd en stelde een onderzoek in, met het resultaat, dat de fraude uitkwam. Het onderzoek is nog in vollen gang; waar schijnlijk zullen de boeren vervolgd worden. De graanhandelaar, die alleen maar „kippen voer" verkocht, gaat vrij uit. De bezaaide oppervlakte bedraagt ca. 30 H.A. Het Nederlandsche motorschip „Jagersfontein" van de Holland-Afrika Lijn heeft een record- reis gemaakt naar Zuid-Afrlka door den afstand van Southampton naar Kaapstad af te leggen in 15 dagen, 15 uur en 40 minuten. De „Jagersfontein", een zusterschip van de „Bloemfontein", is het nieuwste schip van de Holland-Zuid-Afrika Lijn en liep in September van het vorige jaar van de werf der Nederland sche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam van sta pel. Het meet ruim 10.000 bruto registerton en is uitgerust met Stork-Hesselmann-Dieselmoto- ren die een capaciteit van 8300 R. P. K. hebben. Slechts in 1893 heeft een schip deze reis snel ler gemaakt en wel in 14 dagen, 18 uur en 58 minuten. Het was de „Scot" van de oude Union Steamship Company, welk schip echter later uit de vaart moest worden genomen omdat het te oneconomisch in het gebruik was. Woensdagmorgen zou te Ossendrecht het hu welijk voltrokken worden tusschen twee jonge menschen, beiden de 20 gepasseerd. De ouders van het meisje en de moeder van den jongeman, alsmede zusters en broers wa ren te ongeveer 9 uur op het raadhuis aanwe zig, waar het huwelijk door den ambtenaar van den Burg. Stand zou worden voltrokken. De vader van den jongeman echter was niet present. Bfj onderzoek bleek, dat hij in zijn gewone dageljjksche plunje den polder was in gegaan om te „hooien". Op het verzoek van den gemeentebode of hij even naar 't gemeen tehuis wilde komen om te teekenen, weigerde hij pertinent, zoodat tenslotte, na 2 uur te hebben gewacht, bruid en bruidegom onver- richterzake huiswaarts keerden. Voor de vacantiekamer van het Haagsche Hof hebben in hooger beroep terecht gestaan de 23- Jarige slager H. H. W. W. en de 39-jarige vrouw M. P. de B. uit Schiedam, beiden gedetineerd, die door de Rotterdamsche rechtbank terzake van opzettelijke brandstichting in het perceel Wattstraat 73 b te Schiedam op 16 Januari J.l. zijn veroordeeld resp. tot een jaar en drie maanden en tot een jaar gevangenisstraf, laatst genoemde met aftrek van de preventieve hech tenis. Na het getuigenverhoor heeft de advocaat- generaal bevestiging van het vonnis geëischt. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts mej. H. E. van Kalken, Amsterdam en de heeren J. J. Lui- ning, Haarlem; J. A. Stokvis, Bussum; M. van de Ridder, Vlaardingen en J. W. P. van Geel kerken, Amersfoort en geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de dames A. Frank, Doetinchem en C. A. van RooyenBoogaerdt, Zeist en de heeren G. J. Puister, Bloemendaal en A. de Vries, Leeuwarden. Geslaagd voor het accountantsexamen de heer C. L. Spits, Amsterdam, AMSTERDAM. Candidaats-ex. Klassieke let teren de heer F. S. Kloosterman; doet. ex. Klassieke Letteren de dames: E. A. Duparc en aiiiiiifiiiiiuiiiiiiiiiimiiimiiiimiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiM Eenigen tijd geleden kwamen in de dagbladen mededeelingen voor, waarin werd voorspeld, dat de zomer van 1935 droog en warm zou zijn. De grondslag voor deze voorspelling was, dat in het weer een honderdjarige periode zou voorkomen en in 1932 en 1933 het weer op, dezelfde wijze zou zfin verloop: n als in 1932 en 1833. Van 1932 tot 1934 werd het voortdurend warmer en dro ger, evenals in de jaren 1832 tot 1834 en daar 1835 een bijzonder warmen zomer had zou dan 1935 ook zulk een warmen zomer krijgen. Nu is het inderdaad waar, dat negen perio den van de zonnevlekken overeenkomen met een volle eeuw en dat hier en daar is kunnen wor den vastgesteld, dat de schommelingen in den gang der temperatuur een periode vertoonden die hetzelfde rhythme heeft als bij de zonnevlekken, maar dit sluit nog niet in, dat in de weersge steldheid als geheel een honderdjarige periode voorkomt, die het mogelijk maakt met wiskun dige zekerheid een warmen zomer In 1935 te voorspellen. Wel is het waar, dat in de laatste jaren de zomers warmer worden, nadat zij gedurende vele jaren achtereen te koel zijn geweest, maar zij waren de laatste jaren nauwelijks een weinig warmer dan normaal. De sprong van een nor malen zomer naar een zeer warmen in de befcee- kenis, die daaraan gewoonlijk wordt gehecht, is nog zeer groot. Tot nog toe is dan ook nog niet veel beble- ken van een warmen zomer. Mei bracht een be langrijk tekort op de warmte-balans en een voortzetting van de dalende lijn in de tempera tuur. De maand Juni' gaf een klein positief over schot, dat echter he ekor van Mei op verre na niet dekt en Juli heeft tot dusver nog slechts een knlei warmte-overschot geleverd, zoodat van Mei af gerekend er nog een groot tekort aan warmte voor dezen zomer is geweest. Als het weer doorgaat zooals het de laatste dagen is geweest, krijgen wij hoogstens voor den geheelen zomer een gemiddelde normale tempe ratuur en de rest van Juli en Augustus zou- wel een groot aantal heete dagen moeten brengen om een groot positief saldo op de warm te-balans van den zomer te geven. Dit is natuurlijk nog mogelijk maar met Wis kundige zekerheid is dit nog niet te voorspellen. Hoopvol is het, dat sedert ruim tien jaren de Augustusmaand hoe langer hoe warmer is ge worden, zoodat het waarschijnlijk is, dat de stij gende lijn wordt vervolgd. (Nadruk verboden). J. Hoekstra; Cand. ex. Geschiedenis de heer J. I-I. Rijpma. Accountsnts'examen de heer J. H. Polak. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuur kunde op proefschrift: „Investigations about the morphology and physiology of physalo- spora cydoniae arnaud" de heer E. M; van Zin deren Bakker, geb. te Opsterland en op proef schrift: „Over de polarisatie van kanaalstralen- iicht" Cum laude Mejuffrouw E. B. Venema, geb. te Haarlem en tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift: „Thomas und Gottfried" Mejuffrouw A. Dijksterhuis, geboren te Westerlee. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Genees kunde, op proefschrift, getiteld: „De ontwik keling van de branchiogene organen bij Ovis Aries", de heer B. M. Tordoir, geboren te Am sterdam. Idem, tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte, op proefschrift getiteld: „Apologetiek en christendom in den Octavius van Minicius Fe lix", de heer J. J. de Jong, geboren te Altforst (Old.). Idem, tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte, op proefschrift getiteld: „Bandjarmasin en de Compagnie in de tweede helft der 18e eeuw", de heer J. C. Noorlander, geboren te Hellevoetsluls. Doctoraal examen rechten de heeren Dr. W. de Bruin en Dr. H. Emmerich. Candidaatsexamen rechten de dames B. S. Engers en A. C. J. Kruimel. Doctoraal examen klassieke letteren de heer A. B. Nederlof. LEIDEN. Economisch doctoraal examen indo logie, de heer J. Michels. Candidaats-examen wis- en natuurkunde let ter E, de heer Ph. M. v. d. Weyde.n; idem let- 9 9 9 BRUSSEL, 11 Juli. (Reuter.) De besprekin gen inzake de hervatting der diplomatieke be trekkingen met de Sovjet-Unie zijn aanzien lijk gevorderd. GODSDIENST 11.30 Huizen (voor zieken en ouden van dagen) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich 2.50 Huizen 7.20 Hilversum ORKEST-CONCERTEN 8.40 Deutschlandsender (klein or kest) 11.40 Luxemburg 11.50 Droitwich (cinema-orkest) 12.15 Hulzen (KRO-orkest) 12.20 Deutschlandsender (blaasor- kest) 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg 12.30 Hilversum (Kovacs Lajos) 12.30 Hamburg (blaasorkest) 12.35 Parijs 1 (symphonie) 12.50 Brussel II en I 12.50 Droitwich (dans) 1.30 Huizen (KRO-orkest) 1.35 Droitwich (phllh. strijkorkest) 2.15 Huizen (KRO-orkest) 2.20 Deutschlandsender (gevar.) 2.20 Droitwich 2.20 Hamburg (populair) 3.10 Hilversum (decibels) 3.20 Droitwich 3.50 Kalundborg (blaasorkest) 4.15 Hilversum (zonnekloppers) 4.20 Deutschlandsender (stafmu- ziek) 4.20 Hamburg Argentijnsche tan go) 4.35 Droitwich 5.20 Hamburg (sextet) 5.25 Rome 5.30 Hulzen (KRO-boys) 5.30 Hilversum (orvitropla) 5.35 Droitwich (zigeuners) 6.15 Huizen (KRO-Boys) 6.30 Hilversum (Flierefluiters) Franz van Schubert, wiens symphonie in E gr. t. Vrijdag avond te 8.35 uur over alle Duit sche zenders wordt uitgevoerd. 6.50 Droitwich (kwintet) 7.20 Milaan 7.35 Droitwich (dans) 8.05 Huizen (KRO-Boys) 8.10 Beromünster 8.20 BrusBel II 8.20 Brussel I (symphonie) 8.20 Kalundborg 8.25 Toulouse (klein orkest) 8.30 Hilversum (Residentie-orkest met Palestrina-koor) 8.35 Deutschlandsender 8.40 Huizen (KRO-Boys) 8.50 Boedapest (opera-orkest) 9.00 Beromünster 9.00 Rome (gevarieerd) 9.20 Huizen (sympbonle) 10.00 Luxemburg (dans) 10.05 Toulouse (schrammel) 10.20 Brussel II en I 10.30 Kalundborg (symphonie) 10.40 Weenen 10.40 Toulouse (jazz) 10.45 Hulzen (symphonie) 10.50 Deutschlandsender (schram mel) 10.55 Parijs I (dans) 11.00 Rome (populair) 11.10 Kalundborg (dans) 11.15 Droitwich (dans) 11.20 Boedapest 11.20 Deutschlandsender (dans) 11.20 Hamburg 11.20 Langenberg 11.20 Parijs I 11.20 Toulouse (hawaian guitaar) 11.35 Toulouse (dans) 11.55 Toulouse (marschen) 12.05 Toulouse (symphonie) 12.40 Toulouse (Weensch orkest) GRAMOFOON 7.25 Luxemburg 8.00 Hilversum 8.00 Huizen 10.00 Huizen (Milaneesch Scala orkest) 10.30 Huizen (voor fabrieken) 10.35 Hilversum (symphonie) 11.00 Huizen 11.20 Hilversum (pppulalr) 12.00 Hilversum 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.25 Parijs II l.OO Huizen (zang en muziek Uit films) 1.25 Luxemburg (bioscoop-orgel) 1.30 Hilversum 1.50 Brussel II en I 2.00 Huizen (zang en muziek uit films) 3.00 Hilversum 3.20 Parijs X 4.15 Huizen 5.20 Brussel II 5.55 Luxemburg 6.20 Beromünster 6.50 Brussel I 7.05 Luxemburg (Balalaika) 7.35 Brussel II 9.10 Huizen (guitaar) 10.15 Boedapest 10.25 Parijs XI 10.35 Huizen 11.00 Hilversum (Jazz) 11.30 Hilversum (populair) 11.30 Huizen 12.05 Weenen (dans) SOLISTEN-CONCERTEN 12.40 Brussel I (zang) 4.20 Langenberg (sopraan) 6.35 Brussel II (plano) 7.35 Brussel I (zang) 8.20 Parijs I (zang) 8.50 Kalundborg (viool) 8.30 Huizen (Jongenssopraan) 8.50 Toulouse 9.00 Huizen (Jongenssopraan) 9.25 Luxemburg (zang) 10.00 Kalundborg (saxofoon) 10.40 Milaan (zang) 10.45 Brussel I (accordeon) OPERA EN OPERETTE 5.50 Brussel I (fragmenten uit „Tosca") 8.35 Toulouse (opera-aria's) 9.05 Paris I (Miss Helvett) 9.30 Beromünster (Le devln du vil lage) 9.55 Toulouse (operetteconcert) TOONEEL 8.20 Droitwich („Hassan", met zang en orkest) 8.25 Weenen (Der Diamant des Qeisterkönigs) 9.20 Deutschlandsender (Die an dere Selte) 10.00 Droitwich (Hassan) VARIA 12.00 Huizen (Politieberichten) 2.15 Hilversum (voordracht met muziek) 3.30 Deutschlandsender (kinder koor) 5.00 Huizen (land- en tuinbouw) BERLIJN 356.7 BEROMÜNSTER 539.6 BOEDAPEST 549.5 BRUSSEL I 483.9 BRUSSEL II 321.9 DEUTSCHE.SENDER 1571 DROITWICH 1300 HAMBURG 331.9 HILVERSUM 1875 HUIZEE 301.5 KALUNDBORG 1261 LANGENBERG 455.9 LUXEMBURG 1304 MILAAN 368.6 PARIJS I 1648 PARIJS II 312.8 ROME 420.8 TOULOUSE 328.5 WEENEN 506.8 M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. 5.25 Milaan (Kamermuziek) 5.50 Brussel II (kinderuurtje) 6.00 Huizen (Rembrandt-ter.toon- stelling) 7.00 Huizen (politieberichten) 7.15 Huizen (het verwaarloosde kind) 7.20 Deutschlandsender (vroolijk programma) 7.35 Huizen (vacantiedroomen) 7.50 Boedapest (accordeon) 8.25 Beromünster (mannenkoor) PERSBERICHTEN 7.50 Hilversum 8.00 Huizen 10.30 Hulzen SPORT 1.10 Luxemburg (Tour de France) 4.40 Luxemburg (Tour de France) 6.05 Parijs IX (Tour de France) 7.40 Luxemburg (Tour de France) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Deli Maatschappij boekte in 1934 met de tabakscultuur een winst van f 2.487.206 tegen een verlies van 2.567.688 het vorig jaar. De rubberoogst liet een verlies van 26.140 tegen J 275.701 in 1933 zien en de palmoogst van f 176.179 tegen 62.031. Het winst-saldo bedroeg daarom f 1.969.917 te gen een nadeelig saldo van f 2.120.542 het vorig jaar. Aan de reserve zal f 687.217 (v.j. nihil) worden toegevoegd, terwijl zal wor den voorgesteld een dividend van 5 pCt. uit te keer en (v.j. nihil). De betere tabaks- qualiteit, de oogstbeperking en de verlaging van den kostprijs droegen bij tot de gunstige resultaten der tabakscultuur. Verschillende aandeelhouders van de Steaua Romana drongen in de vergadering er op aan, dat. ondanks het geleden ver lies, een dividend van 5 pCt zou worden uitgekeerd. In antwoord hierop deelde de voorzitter mede, dat speciale omstandighe den der belangrijke onderhandelingen die momenteel te Parijs worden gevoerd, niet toestaan, dat een dividend wordt uitgekeerd. Misschien zijn 't volgend jaar tot uitkeerink van een dividend de omstandigheden gun stiger. De uitvoer van Java en Madoera bedroeg in Juni f 14 millioen tegen f 19 millioen in Juni 1934; in de eerste zes maanden f 99.8 mill, tegen 110.600.000 in dezelfde periode van het vorig jaar. i- De jongste weekstaat van de Zwitsersche Nationale Bank toont een verdere toename van den goudvoorraad aan, n.l. met fr. 25.4 millioen tot fr. 1221 millioen. De Belgische minister van financiën ver klaarde, dat de regeering een conversie overweegt der koloniale, provinciale en ge- meenteleeningen en een algemeene verla ging van den rentevoet voor leeningen op langen termijn hoopt te bereiken, hetgeen een der belangrijkste factoren voor de eco nomische ontwikkeling van het land moet worden geacht. De New-York Times meldt, dat de Ame- rïkaansche schatkist eergisteren te Londen ongeveer 12 millioen ounces zilver kocht tot het afwenden van het gevaar van een in eenstorting van den prijs. De totale aan- koopen der laatste dagen worden op 30 a 40 mill, ounces geraamd, waarvoor de Ameri- kaansche schatkist 20 a 27.5 millioen zou hebben betaald. Roosevelt verklaarde, dat de officieele Amerikaansche instanties nog steeds trach ten de zilverwet uit te voeren en een zilver dekking te vormen in een verhouding tot den goudvoorraad van 1:4, respect, een zil- verprijs van 1.29 per ounce te verkrijgen. De afleveringen van de U. S. Steel Cor poration bedroegen in Juni 578.000 ton te gen 599.000 ton in Mei en 985.000 ton in Juni van het vorig jaar. In het eerste half jaar beliepen de afleveringen 3.553 999 ton tegen 3.678.895 ton in het eerste half jaar 1934. „Iron Age" raamt de Amerikaansche staalproductie moenteel op 36v0 pCt. del capaciteit tegen 30 pCt. de vorige week en 27 pCt. in dezefde week van het vorig jaar. De vraag van de zijde der automobielin dustrie duurt voort. »!- Woolivorth Co. kondigt een onveran derd kwartaal-dividend aan van 0.60 en Continental Can eveneens een onveranderd dividend van 0.60. Cummings, attorney-general verklaarde, dat, indien geen wet wordt ingediend met betrekking tot de regeling van processen tegen de regeering wegens door de dollar devaluatie geleden verliezen, een interna tionale overeenkomst tot herstel van den gouden standaard niet te verwachten zou zijn. Hij verklaarde tevens, dat op de 10.13 milliard regeeringsleeningen met goudclau sule een verlies zou kunnen ivorden geleden van 7 milliard bij voortgang van de scha- devergoedlngsprocèssen. Door de General Motors werden 10 mil lioen lbs. koper gekocht, terwijl tevens van verschillende andere vooraanstaande maat schappijen groote orders ontvangen z\in. Men beschouwt dit als een aanwijzing, dat de grondstotfenprijzen dit jaar niet meer zullen veranderen. ter L, de dames G. S. Smid en J. Schönfeld. Candidaats-examen Ned. letteren de dames J. G. W. ten Holt en G. ten Dam Ham. Doctoraal examen rechten, de heeren J. C. v. Heuven en C. J. Woudstra. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Rechts geleerdheid, op proefschrift, getiteld: „Overzicht der staatkundige denkbeelden van Johan Ru dolph Thorbecke (1798—1872)", de heerW. V?r- bade, geboren te Amsterdam. Geslaagd Doctoraal examen Indisch recht de heer Kasiman Djojopoetranto. Doctoraal examen Rechten de heeren J. H. P. Boudewijnse en A. van Vuure. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter F, de dames J. A, de Haas en E. G. Hoskam. Doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofd vak wiskunde, de heer H. Pleysier. Examen L.O. BEVERWIJK (Bisschoppelijke Kweekschool). Geslaagd: G. Kos, Heemskerk; N. v. d. Kroft, Haarlem; J. Labots, Rotterdam; N. Molenaar, Haarlemmerliede; L. Montanus, Leiden en H. Nleuwkamp, Delft. NIJMEGEN (Staatsexamen). Geslaagd H- W. Konijnenberg te Apeldoorn, H. C. J. te Loo te Apeldoorn, J. Nieuwenhuis, idem en mej. P. Buitink te Harderwijk. De examens zijn geëindigd. STEENWIJKERWOLD (R. K. Kweekschool voor Onderwijzeressen). Geëxamineerd vijf can- didaten. Geslaagd: C. Kemps, M. Knoef, C. v, d. Meulen, G. Oonk en H. Silvius. Van de tweede groep: H. Feddema, L. Fik kers, H. Geertman, M. Heimerikx, B. v. Hout en A. Huygens. Stuurlieden-examen DEN HAAG. Geslaagd voor derden stuurman Groote Stoomvaart de heeren B. v. d. Laan en H. P. Sieges. Voor stuurman kleine stoomvaart de heeren E. R. Engelsman en G. Slump. NIJMEGEN (St. Canisiuscollege). Voor B is nog geslaagd J. Kortman te Cuyck. NIJMEGEN. Doctoraal examen in de Ned. Taal- en Letterkunde de heer G. J. Offermans te Geertruidenberg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6