mr%I v ca Zware brand te Asten A Men bcfoijft on*: 1? Weet U wat „EXWETO"beteekent? I WIJ LUISTEREN NAAR fbliifüsmfner I *f *11 ITi en em sc^eu^e CATZ-ELIXER FINANCIEN in L ucht en Zon GOEDKoèRE RETOURS De weerstoestand 0<Üef IS spuit, mineraal of sodawater, al of niet met suiker, VRIJDAG 12 JULI 1935 Kerkelijk Leven ZATERDAG 13 JULI J Dagfilm NIVEA, NIVEA-OUE, NIVEA NUT-OLIE NEDERLANDS FABRIKAAT Reeds vanaf 20 ets VIJF PERSONEN GEWOND MAN VERDRONKEN NA VIJF JAAR VAN CHRONISCH SPIT JONGEN VERMIST RETRAITEN DE MILITAIRE VIJFKAMPEN f ROST 'sHACHTS via HOEK OF OVERDAGjoaVLISSIMGEH' Nu voor goed vrij van pijn BRANDSTICHTING? PATERS VAN DEN H. GEEST HET WEER OP ZONDAG M.T.S. voor Bouwkunde Geen audiëntie Golflengten Dt IDEALE Z0HERDRANK. WERELDKAMPIOENSCHAP PEN TE FLOREFFE Geheele tricotage fabriek een prooi der vlammen In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur Is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de tricotagefabriek van de firma Te Strake en Verkouteren, gelegen aan de Kerkstraat te Asten. De brandweer kon tegen het vuur niets uit richten, zoodat de geheele fabriek, die aan ongeveer 150 personen werk verschafte, een prooi der vlammen werd. Men heeft niet kunnen vaststellen, waar de brand precies is ontstaan. Het moet geweest zijn in de strijk- of in de pakafdeeling. Het vuur greep zeer snel om zich heen en in een oogwenk stond het groote fabrieksgebouw, dat uit een gelijkstraatsch gedeelte en drie verdiepingen bestaat en on geveer 20 meter diep en 40 a 50 meter breed is, in lichterlaaie. De vrijwillige1 brandweer kon niet veel tegen de geweldige vuurzee uit richten en het geheele fabrieksgebouw werd een prooi der vlammen. Slechts de muren staan nog overeind. In de fabriek was een groote voorraad goe deren aanwezig. Omtrent de schade, die be grijpelijkerwijs zeer aanzienlijk is, kan nog niets worden medegedeeld. De firma is echter op beurspolis verzekerd. Of de ruim 150 personen, die werk in de fabriek vonden, door den brand zullen wor den gedupeerd, is nog niet bekend. den juistheidsworp1. Th. Meert, 2t Carels 3. Wiedijk, 4. Jansen, 5. Vincent, 6. Huiszoon, 7. Berlemon, 8. Pauw, 9. Haerden, 10. Mars, 11. Verdurmen, 12. Sneyers, 13. Heesterman, 14. v. d. Bongaerd, 15. Van Nuland. De verworp: 1. Vincent, 57.48 meter; Meert, 3. Haerden, 4. Carels, 5, Verdurmen, 6. Wiedijk, 7. Huiszoon, 8. Jansen, 9. Heesterman. 10. Mars, 11. van Nuland, 12 Pauw, 13. Mars, 14. v. d. Bongaerd, 15. Sneyers. 1 Eindstand granaatwerpen1. Meert, 2 Vin cent, 3. Carels, 4. Wiedijk, 5 Haerden, 6. Jan sen, 7. Huiszoon, 8. Verdurmen, 9. Pauw, 10. Berlemon, 11 Heesterman, 12. Mars. 13. v. d. Bongaerd, 14. Van Nuland, 15. Sneyers. De totaalvolgorde van deze groep vijf kam pers is geworden; 1. Vincent, 2. Verdurmen, 3. Carels, 4. Meert, 5. Haerden, 6. Huiszoon, 7. Heesterman, 8 Jansen, 9. Berlemon, 10 Pauw, 11. Sneyers, 12. v. d. Bongaerd, 13. Wiedijk, 14. Van Nuland; 15 .Mars. Donderdag is de 66-jarige H. Zaal uit Wil- nis, die in de veenderij van den Vinkeveenschen Polder werkzaam was, te water geraakt en ver dronken. Na eenige uren dreggen werd het lijk opgehaald naast den akker, waarop hij werk zaam was. (Ingezonden Mededeeling) Sedert kort wordt te Rotterdam vermist een 15-jarige scholier J- A. Dammers. Men vermoedt dat hij in gezelschap van twee vrienden naar de Belgische of Duitsche grens is vertrokken. Vliegveld te Woensdrecht De minister van Waterstaat, ir. Tkn Lidth de Jeude, zal medio September het nieuwe vlieg veld te Woensdrecht officieel openen. Bij botsing tusschen twee auto's te Baarn werden beide wagens vernield Omstreeks middernacht heeft op het kruis punt bij den Oranjeboom op den rijksweg te Baarn een ernstige botsing tusschen twee auto's plaats gehad, waarbij vijf personen wer den gewond. Op genoemd punt kwam een auto welke in de richting Hilversum reed, in botsing met een uit Amsterdam komenden auto. Beide wagens weiden bijna geheel vernield. De be stuurder van den wagen, welke op weg was naaT Hilversum, werd uit den wagen geslin gerd en bekwam evenals een inzittende, een ar tist uit Hilversum, zware verwondingen. De bestuurder van den auto uit Amsterdam, de sergenant-vliegenier v. d. H. uit Soester- berg, werd eveneens ernstig gewond. In zijn wagen waren twee soldaten gezeten, die hij even tevoren had opgenomen. Een van hen zekere S. uit Amsterdam, bekwam zware verwondingen. De tweede soldaat, liep een hoofd fractuur op. Alle gewonden zijn naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. De toestand van Sdie er het ernstigste aan toe is, baart zorg. Voor dames onderwijzeressen zullen er in de vacantie retraites worden gehouden: te Heer len (Molenberg)van 36 Aug. en van 1115 Augustus. Te Roermond (Kapellerlaan)van 2831 Augustus. Van Woensdag 31 Juli tot Zaterdag 3 Augustus wordt in het Retraitehuis „Loyola" te Vught een retraite gegeven voor heeren onderwijzers. In de Thabor te Rotterdam Maandag 15—18 Juli: Ongeh. dames midden stand. Zondag 2124 Juli: Meisjes. Zondag 2831 Juli: Meisjes. Woensdag 31 Juli3 Aug.: Meisjes. Maandag 5—9 Aug.: Dames middenstand. Zaterdag 1013 Aug.: Meisjes. Vrijdag 1619 Aug.: Meisjes. Dinsdag 20—23 Aug.: Jonge dames en onderw. Zaterdag 2427 Aug.: Meisjes. Dinsdag 2730 Aug.: Meisjes. Maandag 26 Sept.: Derde Orde St. Domi- nicus. Maandag 912 Sept.: Gehuwden. Zondag 1518 Sept.: Jongedames. Maandag 2326 Sept.: Meisjes. Maandag 30 Sept.3 Oct.: Geh. dames mid denstand. Maandag 1418 Oct.: Dames. Zaterdag 1922 Oct.: Meisjes. Dinsdag 2225 Oct.: Gehuwden. Maandag 2730 Oct.: Meisjes. Waar is Jeanne Pijper? De burgemeester van Voorburg verzoekt na mens de ouders te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Jeanne Pijper, oud 28 jaar, die Diasdag de ouderlijke woning te Voor burg heeft verlaten. Signalement: lang plm. 1.68 M., mager ge zicht, zwarte oogen, grijzend haar, slecht gebit, gekleed met leverkleurige japon, blauwen vilt- hoed, zwarte schoenen en beige kousen.- Verzocht wordt haar te bewegen naar huis te gaan, aangezien haar moeder ernstig ziek is. NAAft Vierde dag 'iimiMiimiiii IMIIIMTOHilMH l PROSPECTUS INLICHTINGEN BIJ DE S.M. ZEELAND; VLISSINGEN, HARE HOOFDAGENTEN W* H. MULLER CO.. n.v DE FA. HUDIG PIETERS. ROTTERDAM EN HOEK VAN HOLLAND. EN BIJ DE REI3BUREAUX. Vijf jaar leed hij ondraaglijke rheumatische pijnen, nu e'ndelijk is hij weer in staat het leven van den zonnigen kant te zien. Lees slechts zijn brief; „Ik heb Kruschen Salts genomen in de hoop, dat mijn rheumatische pijnen en spit zouden verdwijnen. Deze pijnen hadden mij 5 jaren lang gemarteld. Ik had alle mogelijke middelen geprobeerd, zonder eenige verbetering te be merken, totdat men mij op Kruschen Salts attent maakte. Reeds spoedig nadat ik met Kruschen begonnen was, verminderden de pijnen. Ik ben nu geheel vrij van pijn en voel mij bovendien veel gezonder dan vroeger. Ik geniet nu een uitstekende gezondhe'd en voel mij eerder 23 dan 43 jaar. Ik ben weer in staat het leven van den zonnigen kant te zien en ik voel me zoo fit als een veulen. G. G. te C. Het is algemeen bekend, dat rheumatiek haar oorzaak vindt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. De zes verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opge hoopte afvalstoffen, die het bloed verontrei nigen, pijnloos envolkomen uit het lichaam worden verwijderd. Vandaar, dat niet alleen de rheumatische pijnen verdwijnen, maar ook de geheele gezondheidstoestand bij het gebruik van de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts enorm zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralen de gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Het onderzoek der politie naar de oorzaak van een brand aan de Hommelstraat te Arnhem heeft tot resultaat gehad, dat schuld aanwezig wordt geacht. In verband hiermede is een broer van den eigenaar der zaak ter beschikking van de justitie gesteld. In het Groot-Scholastikaat der P.P. v. d. H- Geest te Gemert had 11 Juli op het Litur gisch feest van de verspreiding der Apostelen, het afscheid plaats van zeven jonge Paters, die aldaar hun studies voleindden. Zes van hen wer den benoemd voor de Missie Bagamoyo (Britsch Oost Afrika), of Cubango (Portugeesch West- Afrika), voor Bagamoyo de Weleerw. Paters J. Verbeek, uit Monster, M. Saelmans, uit Weert, F. Sanders, uit Breugel (St. Oedenrode) en J- Overgaag, uit Den Haag. Voor Cubango de Weleerw. Paters J. Bende uit Amsterdam en P. Schoonakker, uit Millingen. De Weleerw. Pa ter A. van Lierop uit Weert werd benoemd als leeraar aan het Missiehuls te Weert. Ook zes Broeders kregen hun benoeming voor de Missie. Voor Bagamoyo de Eerw. Broeders Patricius Willemsen, uit Reek, Tharcisius Wer ker, uit Amsterdam, Canisius Fransoo, uit Ble- rik, Georgius Nuyten, uit Breda en Jacobus Reijntjes uit Doenrade (Qirsbeek)de Eerw. Br. Stephanus Oomen uit Lierop werd benoemd voor Guadeloupe (KI. Antillen). B ij dezelfde gélégenheid werd als Novicenmees- "tér te Gennep benoemd de Z.Eerw. Pater Henri Strick uit Budel,. die onlangs uit de Missie repatrieerde, terwijl de Zeereerw. Pater Jacques Gij sen uit Tungelroy zijn aanstelling kreeg als Pater spiritualis aan het Groot-Scholastikaat te Gemert. Paters Montfortanen De Hoogeerw. Pater Provinciaal der Paters Montfortanen heeft benoemd: voor de missie van Mozambique (O--Afrika) den E. P. L. Lebouille uit Hoensbroek (L.). Voor de missie van Isangi (Belgisch Congo) de E.E. P.P. Ch. Frehen uit Waubach (L.) en Aug. Erckens uit Geverik.Beek. Voor de mis sie van IJsland den E. P. Eug. Liedekerken uit Schimmert (L.) De E. P. M. van Buggenum uit Haarlem is benoemd tot assistent te Egmond aan Zee; de E.E. P.P. J. Maalsté uit Lutterade-Geleen en C. Heyligers uit Haarlem tot assistenten te Voorschoten; en de [E. P. W. Loop uit Epen-Wittem tot professor aan de Apostoli sche School te Rotselaer (bij Leuven B.) Lijk opgehaald I nden Rijn te Wageningen is drijvende ge vonden het lijk van een onbekend manspersoon, waarvan het signalement luidt: oud naar schat ting 45 jaar, gezet postuur, kort geknipte kne vel/gekleed met lage zwarte schoenen, donker bruin colbertcostuum wit staande boord. Het lijk verkeerde reeds in staat va» ontbinding. Dr. Zimmerman en het. Spoor wegpersoneel. Het zij mij vergund met enkele woorden te re- ageeren op de lezing van Dr. Zimmerman voor het congres van bedrijfsautohouders: ik ben er van overtuigd, in dat opzicht de tolk te zijn 'van het overgroote deel van de Nederlandsche arbei dende bevolking. Hetgeen Dr. Z. gezegd heeft komt in hoofdzaak en in het algemeen hierop neer, dat de spoorweg voor het massavervoer niet kan worden gemist. Dat het spoorwegpersoneel een bevoorrechte klasse is van ioontrekkenden ten laste van de belasting betalers. Dat, indien men de spoorwegen- geen veel grooter vrijheid geeft ten aanzien van de arbeidsvoorwaarden, de coördinatie in het vervoer niet kan worden opgelost. Vooreerst is het niet toevallig, dat de Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland (B. B. N.) juist Dr. Z. als spreker heeft uitgenoodigd. Hier uit blijkt immers uit welk hout ookbedoelde bond gesneden is en wat het personeel der leden van dien hond heeft te verwachten. Dat de spoorwegen alleen moeten blijven be staan voor het massavervoer is een absurditeit, welke Dr. Z. natuurlijk zelf niet kan aannemen; het spoorwegbedrijf immers is uit den aard der zaak een continubedrijf, hetwelk men niet naar belleven kan stilleggen of in bedrijf stellen. Alleen voor massavervoer zou het heele- maal niet rendeerend zijn te maken en dat zou toch zeker in strijd zijn met het algemeen be lang. Wat Dr. Z. zegt over de arbeidsvoorwaarden van het spoorwegpersoneel, is niet juist voorge steld. Het is een feit, dat de spoorwegarbeider met een middelmatig gezin moet tobben om rord te komen en dat hij het mede door de op te brengen belasting en door zijn verplichtingen niet beter heeft dan de doorsnee werklooze arbeider. Het spoorwegpersoneel bevolkt dan ook niet de bioscoop of sportfestijnen. Vast staat in ieder ge val, dat Dr. Z. persoonlijk niet zou kunr.en rond komen met het gezinsinkomen van den spoorweg arbeider. En ik zou mij al zeer moeten vergissen, indien Dr. Z. als oud-burgemeester van Rotter dam niet veel meer bevoorrecht wordt uit 's Rijks kas, en dus ten laste van den belastingbetaler, dan welke spoorwegarbeider ook. Overigens pleit het door Dr. Z. aangevoerde niet voor zijn so ciaal inzicht in de huidige maatschappelijke verhoudingen. Immers kan het nooit rechtvaar dig genoemd worden, dat de voordeelen van de voortschrijdende techniek voor het grootste deel ten goede komen aan den enkeling, waardoor de massa uit het productieproces wordt geweerd, en bij de valide arbeiders de honger aan de deur klopt. Dit is ook de reden, waarom het den le den v. d. B.B.N. mogelijk is personeel te engagee- ren op voorwaarden, welke beneden 't moreel toe laatbare liggen en waardoor het indirect moge lijk is. om de althans nog eenigszins draaglijke positie, waarin het spoorwegpersoneel verkeert, en welke door de personeelsorganisaties na jaren van opoffering werd verkregen, af te breken. Want de door Dr. Z. bedoelde coördinatie is geen op bouw maar afbraak. G. J. FERRON, Condr. N. S. Amsterdam. 5 Juli 1935. Solebaijstraat 72. •iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiTiimmiiiiiiiimiiiiiimiimmiciiiiiiiiiimiii De kans op mooi weer nog zeer groot Sedert de vorige week ontwikkelde de alge- meene weerstoestand over West- en Midden- Europa zich in een bijzonder gunstige richting. Tnplaats dat het gebied van hoogen druk over Zuidwest-Europa tot dat gedeelte van ons we- lelddeel beperkt bleef, in welk geval de toestand van wisselwerking meer overheerschend zou zijn gebleven, ontwikkelde zich een nieuw ge bied van hoogen druk over de Noordzee en de omgeving zoodat ons land midden in het mooie weer kwam te liggen. De temperatuur steeg daarbij weer aanzienlijk boven de normale maar het gebied, waarin de temperatuur zoo hoog was, bleef hoofdzakelijk beperkt tot ons land en de naaste omgevijig. Van bijzonder warm weer boven Zuid-Europa, dat zoo licht aanlei ding geeft tot de ontwikkeling van uitgebreide storingen, was daardoor niet veel te merken althans niet tot aan het midden der week. Het genoemde gebied van hoogen druk heeft zich vervolgens vereenigd met het permanente hooge-druk-gebied bij de Azoren, waardoor een vrij sterke toestand is ontstaan, vooral nadat de luchtdruk vanaf Donderdag weer algemeen over West- en Midden-Europa begon te stijgen. De diepe depressie in het verre Noorwesten veranderde weinig van plaats en vertoonde geen neiging zich in de richting van het Vasteland uit te breiden. Ook losten de eerst aan den Zui delijken rand voorkomende zwakke secundaire depressies zich geheel op. Waarschijnlijk zal het gebied van hoogen druk over Zuidwest-Europa stand houden. Of de uitlooper daarvan over de Britsche Eilanden naar de Noordzee dit ook zal doen, is minder zeker. Voor zooverre het mogelijk is uit de hui dige situatie het verloop der weersgesteldheid eenige dagen vooruit te beoordeelen, schijnt de kans thans nog zeer groot, dat het weer ten minste eenige dagen droog, zonnig en warm zal blijven. De temperatuur vertoont nog steeds een stijgende tendenz, maar bij het optreden van groote hitte in het Zuiden en bij onregelmatig dalenden barometer zou de kans op de ontwik keling van een storingsgebied over Frankrijk, dat later over ons land zou trekken, spoedig en sterk kunnen toenemen. Zondag waren daar voor nog in het geheel geen aanwijzingen. Be houdens de waarschijnlijk langzaam toenemen de kansen op storingen door onweer (vooral in het Zuiden des lands) kan voor het week-ein- de droog, warm en mooi weer verwacht worden. (Nadruk verboden). Geslaagd voer het eindexamen: P. Apol, Am sterdam; A. Blankestijn, Amsterdam; G. J. H. Bolier, Hellevoetsluis; T. J. Boomsma, Amster dam; H. I. den Breeje, Utrecht; H. van Dam, Amsterdam; A. C. M. Hillege, Amsterdam; J. van Kamp, Amsterdam; H. Sikkel, Amsterdam; K. Smit, Zaandam; N. P. Steenstra, Zaandam; H. T. de Swart, Zaandam; D. Tates, Amsterdam; J. G. Visser, Amsterdam; F. J. Wiegerinck, Lich tenvoorde; H. J. Wilson, Amsterdam; K. van den Wijngaart, Amsterdam, H. J. van der Zee, Bussum. Z. II. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag, Dinsdag en Donderdag geen audiëntie verleenen. WILT In de brandende zon werd Donderdagmor gen de veldloop gehouden over 4 kilometer. Minimumtijd is 22 minuten, maar voor de deelnemers boven de 50 jaar is dat zeer ver standig op 25 minuten gebracht. De volgorde werd bij de officieren (eerste groep) 1. A. J. de Vries, tijd 14 min. 47.5 sec.; 2. Graaf, 3. J. Serré, 4. jhr. Van Geen, 5. v. d. Heyden. 6. v. d. Horst, 7. Feith, 8. v. d. Bosch, 9, Struys, 10. De Bruine, 11. Van Hootegem, 12 Dulfer, 13. Jansen, 14. Berghuis. 15. Rouffaer, 16. Poll, 17 D. C. de Vries, 18. Van Kooten, 19. Scherpenhuizen, 20 Bakker Schut, 21, Mijs- berg. Officieren (tweede groep)1. L. H. Serré, tijd 16 min. 24 .1 sec.; 2. Kroes, 3. De Koch, 4. Vergouwen, 5. Straver, 6. v. d. Molen, 7. Boutmy, 8. Wagevoorde, 9. Paling, 10. Cornelis- sen, -11. Bolken, 12. De Visser, 13. Hofman. Onderofficieren, eerste groep: 1. Quik 16 min. 58.4 sec.; 2. Brouwer, 3. Alma, 4. De Vos, 5. De Best, 6. Bouterse, 7. Souer, 8. Leek, 9. kelder Onderofficieren tweede groep: 1. Vincent 17 min. 28.1 sec.; 2. Verdurmen, 3. Meert, 4. Van Nuland, 5. Huiszoon, 6. Carels, 7. Jansen, 8. Sneyers, 9, Wiedijk, 10. Heesterman, 11. Var: Haerden, 12 v. d. Bongaerd, 13. Mars, 14 Pauw, 15 Berlemont. De veldloopen werden gevolgd door granaat- werpen. De resultaten waren hier voor de niet- ruiters: Officieren; Juistheidsworp: 1. v. d. Molen, 2. Boutmy. 3. De Visser, 4. Cornelisser., 5. Hof man, 6. Paling, 7. L. H. Serré, 8, Bolken, 9. Vergouwen, 10 Straver, 11. De Koch, 12, Wagen voorde, 13. Kroes. Verworp: 1. Boutmy 59.65 M.; 2. De Koch. 3. Straver, 4. Cornelissen, 5. Vergouwen, 6. Pa ling. 7. v. d. Molen. 8. Kroes, 9a Bolken, 10. De Visser. 11. Wagenvoorde, 12. L. H. Serré, 13. Hofman. Eindstand granaatwerpen: 1. Boutmy, 2. v. d. Molen, 3. Cornelissen, 4. Paling, 5. De Koch, 6. Straver, 7. De Visser, 8. Vergouwen, 9. Bolken, 10. Hofman, 11. L. H. Serréé, 12 Kroes, 13 Wagenvoorde. De totaalvolgorde in den vijfkamp van deze groepsofficieren is geworden: 1. Serré, 2. Stra ver, 3. Boutmy, 4. Cornelissen, 6. De Visser, 6. Vergouwen, 7 De Koch, 8. Bolken. 9. Kroes 10. v. d. Molen, 11. Paling, 12. Wagenvoorde. 13. Hofman. By de onderofficieren was het resultaat van 9999 GODSDIENST S 11.30 Huizen, (godsd. halfuurtje) S 6.50 Parijs XI (actualiteiten voor Katholieken) ORGELBESPELING m J 3.20 Droitwich 4.15 Hilversum ORKEST-CONCERTEN 8.40 Deutschlandsender 12.15 Hulzen (KRO-orkest) 12.15 Brussel I (salon) 12.20 Deutschlandsender 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg (orkest, koor, so listen) 12.25 Luxemburg 12.30 Hamburg (orkest, koor, solis ten) 12.35 Parijs I 12.50 Brussel II 12.55 Parijs II 1.00 Hilversum (Orvitropia) 1.20 Droitwich 1.35 Parijs II 2,05 Deutschlandsender (gevar progr.) 2.20 Hilversum (Zonnekloppers) 2.20 Droitwich 2.20 Hamburg (populair) 3.00 Hilversum (Flierefluiters) 3.50 Droitwich 3.50 Kalundborg 4.20 Hamburg 4.45 Hulzen l KRO-boys) 5.00 Droitwich 5.20 Brussel I (zigeuners) 5.20 Milaan (dans) 5.30 Hulzen (Kro-boys) 5.30 Rome (populair) 5.35 Droitwich (dans) 6.00 Hilversum (VAP.A-orkest) 6.35 Langenberg 7.20 Droitwich (band) 7.20 Hamburg Z. M. Koning George zal Zater dag te Aldershot een troepen revue in oogenschouw nemen. De zender Droitwich zal hier van te 11.40 een reportage geven 7.40 Milaan 8.05 Luxemburg 8.05 Toulouse 8.10 Weenen (orkest, jazz, solisten) 8.20 Droitwich (kwintet) 8.30 Deutschl.sender (gevar. progr.) 8.30 Berlijn (dans) 8.35 rarijs II 8.40 Luxemburg (galaconcert) 8.50 Toulouse (salon) 9.00 Hulzen (Kon. Harmonie Den Bosch) 9.15 Luxemburg (symphonle) 9.30 Huizen (accordeon-ensemble) 9.20 Parijs II (dans) 9.30 Hilversum (Bohemians) 9.40 Brussel I (salon) 9.50 Milaan (symphonle) 9.50 Hulzen (Harmonie Den Bosch) 9.55 Luxemburg (muzikaal allerlei) 10 20 Huizen (accordeon-ensemble) 10.20 Brussel I (Slavisch orkest) 10.20 Droitwich 10.30 Weenen (symphonle) 10.35 Huizen (Harmonie Den Bosch) 10.35 Hilversum (Fantasia) 10.35 Kalundborg (marschen en walsen) 10.40 Rome (dans) 10.55 Boedapest (opera-orkest) 11.20 Deutschlandsender (dans) 11.20 Droitwich (dans) 11.30 Kalundborg (dans) 11.55 Toulouse (dans) 12.05 Toulouse (phllharnionlsch) 12.15 Weenen (jazz) 12.20 Berlijn (piano) 12.20 Hamburg (dans 12.40 Toulouse (dans) GRAMOFOON 7.25 Luxemburg 8.00 Hulzen 8.00 Hilversum 10.00 Hulzen (balletmuziek) 10.30 Hulzen (voor fabrieken) 11.00 Huizen (Marek Weber) 11.20 Droitwich 11.55 Luxemburg 12.00 Hilversum (populair) 12.17 Brussel Et 12.25 Parijs II 1.50 Brussel II 4.15 Hulzen (zomergeneugten) 4.20 Brussel II 4.35 Brussel I 4.50 Brussel II 6.45 Huizen 6.50 Brussel II 7.05 Deutschlandsender 7.05 Luxemburg 7.20 Hilversum 7.20 Brussel I 7.35 Huizen (gevraagde platen) 8.05 Huizen (gevraagde platen) 8.15 Hilversum (gevraagde platen) 8.20 Brussel II 8.50 Parijs II 10.30 Brussel II 10.40 Luxemburg (dans) 10.50 Parijs II 11.00 Huizen 11.45 HilvefSum SOLISTEN-CONCERTEN 3.50 Luxemburg (plano) 4.35 Luxemburg (accordeon) 5.10 Luxemburg (zang) 6.20 Brussel J (zang) 6.50 Beromünster (trio) 7.20 Berlijn (duo, trio, fluit) 7.30 Hilversum (solo mannenkwar- tet) 7.50 Weenen (guitaar-duetten) 8.05 Beromünster (liedjes bij de luit) 8.05 Boedapest (Tarogato) 9.10 Hilversum (accordeon) 9.20 Kr.lundborg (fluit) 9.40 Kalundborg (zang) 10.50 Deutschlandsender (vleugel) 11.15 Hilversum (Esther Philipsc zingt) OPERA EN OPERETTE 8.20 Toulouse (De dochter van den Tamboer Majoor) 3.35 Toulouse (opera-aria's) 8.35 Hamburg (Fatinitza) 9.00 Rome (Ave Maria) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.S M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 9.05 Parijs I (Falstaff) 9.20 Brussel II ('t Minnebrugje) TOONEEL 6.35 Berlijn (Der Schatz des Kapi tein Flint) VARIA Hilversum (voor arbeiders in continubedrijven) Hamburg (koorconcert) Droitwich (reportage troepen revue) Huizen (politieberichten) Huizen (rijpere jeugd) Hilversum (groei der toon kunst) Huizen (kinderuurtje) Hilversum (Passiespelen te Te- gelen) Langenberg (vroolijk progr.) Huizen (esperantoriieuws) Huizen (journalistiek week overzicht) Huizen (politieberichten) Hilversum (stadsuitbreiding) Huizen (KRO-Iuchtlijn) Hilversum (SOS-ber.) Brussel I (Mechelens Rom- boutskoor) Hilversum (maandrevue) Beromünster (bonte avond, gevolgd door dansmuziek) Droitwich (Music Hall) Hilversum (Een Operatie-ope rette) Huizen (Daniël de Vrome) 10.15 10.35 11.40 12.00 2.00 2.00 3.00 3.45 4.20 5.30 6.20 7.00 7.00 7.15 8.00 8.20 8.30 8.30 8.50 9.00 9.30 8.00 8.03 10.20 10.20 10.30 PERSBERICHTEN Huizen Hilversum Weenen Berlijn Huizen SPORT 7.50 Luxemburg (Tour de France) 11.42 Luxemburg (Tour de France) 12.05 Parijs II (Tour de France) 1.40 Luxemburg (Tour de France) 2.30 Huizen 5.Ó5 Parijs II (Tour de France) Ooft bij eta mts zeer ye/izfd CATZ ICCMHftKüa GRONINGEN. De N.V.-Electro Zuur- en Waterstoffenfa- briek is voornemens over het afgeloopen boekjaar een dividend uit te keeren van 4 pCt. tegen 5 pCt. het vorig jaar. Op de beurs te Parijs werd met belang stelling van de toespraak van den gouver neur van de Fransche Bank in de Ameri- kaansche Club inzake de monetaire politiek van Frankrijk kennis genomen. De woor den, dat het handhaven van den frank een diep gewortelde traditie is, maakten veel indruk. Evenzoo de verklaring, dat niet is aan te nemen, dat een handvol extremisten het Fransche volk dermate verblinden kan, dat het een anderen weg inslaat dan het oude beproefde pad. sedert 135 jaar gevolgd. Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Fransche Bank met jr. 235 millioen tot fr. 71272 millioen toegeno men. De waarde van den Zwitserschen buiten- landschen handel was in Juni Zw. fr. 1.4 mill, grooter dan in Mei. Hiervan kwam fr. 600.000 op rekening van den invoer en fr. 800.000 op die van den uitvoer. De waarde van den invoer bedroeg fr. 110.4 millioen en van den uitvoer fr. 67.3 millioen. De uitvoer was in vorige jaren gedurende Mei en Juni lager. Het Courtaulds Concern declareert een interim-dividend van 2u, tec/en 1pCt. het vorig jaar. Volgens verklaring van de di rectie is de tegenwoordige situatie van den handel zoodanig, dat op een hoogere totale uitkeering over 1935 niet valt te rekenen. De General Cigar heeft een onveranderd kwartaal-dividend van 1.75 op de prefe rente aandeelen gedeclareerd. De Ford Motor Co. heeft in het eerste half jaar in het binnenland S10.700 wagens en in het buitenland 37.804 wagens ver vaardigd. Henry Ford had zich voorgesteld het millioen te bereiken. De conferentie tusschen den president van de Refico en de grootere aandeelhou ders van de Denver—Rio Grande en van de Western Pacific leidde tot goede vorde ringen met betrekking tot het reorganisa tieplan van de Denver-Rio; vermoedelijk zal dit plan binnen 4 weken gereed zijn. Het Amerikaansche ministerie van fi nanciën zal tegen de volgende week 100 millioen obligaties met langen looptijd, n.l. tot 1955 bij hoogste inschrijving aanbieden. De rente zal 2 7/8 pCt. bedragen. De U.. S. Steel Corporation gaat over tot reorganisatie van liet bedrijfd.w.z. oude en slecht gelegen fabrieken worden gesloten en de productie zal zooveel mogelijk geconcen treerd worden in fabrieken, die goed geouti- treerd worden in fabrieken, die goed geoutil- der afzetgebieden. De New-Yorksche makelaarsvoorschotten zijn in de afgeloopen week met 69 millioen tot 883 mill, gedaald. Vit een onderhoud, dat Roosevelt met den gouverneur van de Federale Reserve Bank van New-York heeft gehad, leidt men af, dat de besprekingen zouden gevoerd zijn over het stabilisatie-vraagstuk. Senator Glass verklaarde tegenstander te zijn van de voorgestelde resolutie, om goud clausule-processen tegen de regeering der Vereen. Staten te verhinderen, omdat hier door het crediet van het land in gevaar zou komen. De American Car and Foundry heeft thans orders tot een totaal van 15 millioen tegen 9'/2 mill, het vorig jaar en werkt op winstgevende basis. De maatschappij ziet een toeneming der aankoopen van materieel voor de spoorwegen tegemoet. De American Water Works boekte in het jaar per 31 Mei aan netto-inkomsten 2.69 mill, tegen 3.70 mill, het vorig jaar, het geen overeenkomt met 0.86 (v. j. 1.43) per aandeel VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Onder leiding van den algemeenen leider, den heer B. Swaab de Beer, zal de N. W. U.-ploeg op Maandag 15 Juli a.s. des morgens acht uur per autocar uit Den Haag naar Floreffe ver trekken. In Rotterdam zullen om 9 uur v.m. de ren ners uit Rotterdam en omgeving worden opge nomen, terwijl de renners uit Zuid-Nederland zich om 12 uur te Breda bij de ploeg zullen aansluiten. De ploeg zal bestaan uit de volgen de renners: J. C- van Hout, Eindhoven, J. B. Pijnenburg, Tilburg, M. Valentijn, St. Willebrord, C. P. Pel- lenaers, Terheijden, A. C. Stuyts, Hoogerheide, C. Heeren, Bosschenhoofd, G. v. d. Ruit, Ca- pelle a. d. IJsel, W. van Oers, Langweg bij Zevenbergen, Th. Middelkamp, Kieldrecht, (Bel gië), C. Wals, Tilburg, L. C. J. Rejjen, Ooster hout, J. Braspenninx, Princenhage, J. v. Geene, Waalwijk, A. Hellemans, Bleijswijk, A. C. Lang horst, Rotterdam, B. J. v. d. Voort, Utrecht, C. Nuijten, Bergen op Zoom, J. Saarloos, Rotter dam, P. Vethaak, Vlaardingen, H, Vellkeuer, Rotterdam, C. Vioen, Leiden, P. J. Zwanenburg, Rotterdam, N. van Gageldonk, Breda, C. v. d. Voorde, Clinge, L. Strobbe, Hulst, W. van Oss, Amsterdam, P. Schipper, Amsterdam, W. Kleij- nen, Nijmegen, G. Snijders, Amsterdam, H. Jansen, Breda, J. Hollander, Den Haag, P. F- van Gerven, Rotterdam, A. J. Braspenninx, Rijsbergen. De N. W. U-bestuurders P. J. Adrian en J. P. Viruly zullen den geheelen tocht meemaken, terwijl ook medegaan de N. W. U.-trainers G. Schillnig en G. Bontekoe en de masseurs L. D'idier en J- L. Muller. Al het race-materiaal wordt met een aparte vrachtauto medegevoerd. Op Dinsdag 16 Juli zullen de renners den geheelen voorgeschreven afstand moeten ril den. Deze is voor de amateurs ongeveer 182 K.M. en voor de beroepsrijders ongeveer 216 K.M. Woensdag d.a.v. zal het rustdag zijn. terwijl Donderdag 18 Juli door de renners nogmaals denzelfden afstand op het parcours gereden zal worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6