SPORT EN WEDSTRIJDEN WIJ LUISTEREN NAAR. GEEN SPRAKE VAN! Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. ZONDAG 14 JULI MAANDAG 15 JULI ZATERDAG 13 JULI 1935 Twist over geldleening Oude veete te Breda moest met het mes beslecht worden Vreeselijke vondst Gedeeltelijk verkoold lijk in de heide bij Westerbork INDISCHE VOLKSRAAD De komst van Mussert ter sprake gebracht DE OSSCHE MISDADIGERS Raadslid pleegde verduistering Zijn zetel beschikbaar gesteld FIETSRIJDER DOODGEREDEN Bestuurder van vrachtauto reed in volle vaart door Zweefvliegtuig neergestort AUTOMOBILISME Internationale Alpenrit De volledige Nederlandsche inschrijvingen STERRIT NAAR DEN BOSCH PAARDENSPORT De militarij te Berlijn ATHLETIEK NATIONALE ATHLETIEKDAG TE KAATSHEUVEL Luitenant Tonnet met Harlekijn vierde in het klassement OPLICHTERSTRUC GELUKT Juweelen betaald met waardeloos inflatiepapier VILLA DOOR BRAND VERNIELD FRIEDRICH MIHATSCH orgelbespeling V. Golflengten LAWNTENNIS Europeesche finale van de Davis Cup Stand na den eersten dag tusschen Tsjecho-Slow akijeDuitsch land 1I DE INTERN. KAMPIOEN SCHAPPEN TE NOORDWIJK Laatste vier bij heeren- en damesenkelspel De overige partijen SCHAKEN TOURNOOI TE YARMOUTH Wood wint van Prins DAMMEN Nederlandsche Dambond POLITIE-STOPTEEKENS In een der oudste volksbuurten van Breda, namelijk in de Spallingstraat, is het Vrijdag avond omstreeks elf uur tot een hevige vecht partij gekomen, waarbij zekere H. zoodanig werd gewond, dat men voor zijn leven vreest. Het was bekend, dat er sedert geruimen tijd een oude veete bestaat tusschen de families H. en Van Z„ in verband met een geldleening. Hierover was reeds meermalen twist ontstaan en de drukbevolkte volksbuurt was herhaalde lijk getuige van hevige woordenwisselingen, die Vrijdagavond tot een heftige uitbarsting zijn gekomen. De geheele buurt was weer op stelten gezet door de hevige ruzie, toen Van Z. bijgenaamd „De Krammenslikker" plotseling een groot mes trok, daarmede H. te lijf ging en hem een diepe wonde in den rug toebracht. De ontboden ge neesheer achtte overbrenging van het slachtof fer naar het St. Ignatiusziekenhuis noodzake lijk. De politie wist den dader te arresteeren, na dat de toegang tot de woning van Van Z. met geweia was geforceerd. Van Z. is afkomstig uit „Het Heike" en staat zeer ongunstig bekend, hij heeft reeds verschillende vonnissen achter den rug. In verband met de V. V. V.-week was er zeer veel volk op de been, zoodat deze twist een groote consternatie veroorzaakte. Bij informatie hedenmorgen vernamen wij, dat de toestand van het slachtoffer naar omstandig heden redelijk wel te noemen is, doch men vreest nog voor ernstige complicaties. Onder Westerbork heeft men bij het doen van opmetingen voor de Ned. Heidemaat schappij een afschuwelijke vondst gedaan. In de heide trof men het gedeeltelijk verkoolde lijk van een man aan. Uit het ingestelde onder zoek bleek het het stoffelijk overschot te zijn van den 50-jarigen landbouwer H. Hofstede uit Elp bij Westerbork. Men vermoedt, dat de man, bij een poging om een heidebrand te bedwingen, met het vuur in aanraking is gekomen. Daarbij zouden zijn kleeren hebben vlam gevat, en is de man een vreeselijken dood gestorven. eert omvat werken van Detr. Buxtehude, Joh. Seb. Bach en Franz Schmidt. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar aan het Secretariaat van de Afd. Amsterdam der Vereeniging Nederland Oostenrijk, Gabriël Metsustraat 30 te Amster dam. BATAVIA, 12 Juli. (Aneta) De Volksraad zet te de Algemeene Beschouwingen voort. De heer Soeria Atmadja (Regentenbond Sedio Moeiio) merkte op, dat de komst van den leider van de N.S.B. naar Indië niet tot verheugenis kan stemmen. Spreker vreest dat dit leidt tot politiek drijven en heeft bezw'aren tegen de ver gaderingen welke Ir. Mussert straks hier zal leiden. De heer Soeang Koepan (nationalist) merkt op, dat de Regeering, in plaats van gehoor te geven aan de grieven van de bevolking in Atjeh en Tapanoeli, soldaten zond en strafte. Spreker juicht de komst naar Indië van Ir. Mussert toe, wanneer zulks verhaast, dat Indië een volwaardig parlement krijgt. Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. P. de B., die algemeen als de organisator der Ossche misdadigers bekend staat is in verband met de bekentenis van Toon de Soep van den Bosch naar de Kazerne te Oss overgebracht. Hem werd een streng verhoor af genomen doch De B., blijft de traditie getrouw en weet van niets. De marechausseees hebben echter zooveel be wijzen tegen hem in handen, dat zijn ontken nen hem dezen keer niet helpen zal. Vrijdag is hij weer op transport naar Den Bosch gesteld. Naar wy vernemen, heeft de assistent-kassier B. van de Handelsvereeniging „Amsterdam' ten nadeele van deze vereeniging een bedrag van ongeveer f 10.000 verduisterd. B. werd bij de jongste verkiezingen voor den gemeenteraad te Hilversum gekozen op de lijst der A.R. Partij Hij heeft zijn raadszetel ter beschikking gesteld en is op staanden voet bij de H.V.A. ontslagen. Het bestuur der H.V.A. meende geen vrijheid te kunnen vinden over de toedracht der zaak nadere mededeelingen te verstrekken. Hedenmorgen fietste de ongeveer 45-jarige J. Schreuder uit Ede met zijn vierjarig dochtertje achter op de fiets op den rijksweg toen hij plot seling werd aangereden door een vrachtauto, be laden met leege kersenmanden. De heer W. S. werd bijna op slag gedood. Zijn dochtertje liep een ernstige beenbreuk op. De bestuurder van den vrachtauto reed na het gebeurde in volle vaart door. Het nummer van den auto is niet bekend. Donderdag is op een weiland te Heerlerbaan een zweefvliegtuig neergestort. Het toestel werd door den val vernield. De bestuurder, de heer Heidrisch uit Düsseldorf, werd niet ge wond. Nadat aan de formaliteiten was voldaan, is het toestel vrijgegeven en naar Duitschland getransporteerd. Naar wij vernemen zijn door de bemiddeling van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club te Den Haag de volgende Nederlandsche inschrijvingen binnengekomen voor den zeven den Internationalen Alpenrit, welke van 5 tot 10 Augustus a.s. wordt gehouden: Nederlandsch Fordteam met drie wagens, Teamleider is de heer J. A. van Beeck Calkoen (Maartensdijk) met als tweeden bestuurder ir. van Wamelen (Heemstede). De tweede auto wordt bestuurd door de heeren Bakker Schut (Voorburg) en mr. P. Lamberts Hurrelbrinck (Antwerpen), terwijl de derde wagen zal worden gereden door ir. Jaarsma (Den Haag) en den heer Couwenberg (Tilburg). Individueel hebben zich als deelnemer opge geven de heeren H. S. Heymans (Amsterdam) met Wolseley, H. V. B. Burgerhout (Den Haag) met Ford, A. van Strien (Culemborg) met Ford en W. Royaards (Den Haag) met Wolseley. Deze rit zal vooral voor de klasse met den grootsten cylinderinhoud een zeer zware worden. De eerste dag wordt gereden van München naar Dobbiaco, een afstand van 444 K.M., in welk traject de steile Katschberg voorkomt. De tweede etappe is zwaarder en loopt van Dob biaco naar St. Moritz, een afstand van 358 K.M., dwars door de Dolomieten, waarbij de Fordoïpas, de Costalungapas en de Stelvio- en Berninapassen moeten worden overgereden. Deze passen moeten worden genomen met een gemiddelde snelheid van 46 K.M. per uur, welke snelheid in de hoogste klasse gedurende den geheelen rit moet worden volgehouden. De derde dag voert de rijders van St. Moritz naar Stresa over 359 K.M., waarbij de Oberalp en de Furkapassen worden overgestoken. Te Stresa krijgen de rijders een dag rust, waarna de vier de dag gereden wordt via Milaan en Turijn over de Mont Cenis, St. Jean de "Maurienne naar Grenoble over 442 K.M. Tusschen Milaan en Turijn moet over een afstand van 100 K.M. een snelheidsproef worden afgelegd, waarbij door de wagens uit de zwaarste klasse een gemid delde snelheid van 105 K.M. per uur moet wor den bereikt. Den vijfden en laatsten dag loopt 't parcours van Grenoble naar Aix les Bains 431 K.M. over de beruchte bergpassen, als de Col Bayard, Col Glandon, Col de la Croix de Fer, Col de Vars en Col du Galibier, welke laatste verleden jaar niet gereden kon worden door den gewel digen regenval. Naar men weet is de Galibier gisteren nog door de Tour de France-renners overgestoken, een pashoogte van bijna 2700 Me ter is ook voor de automobilisten niet gemak kelijk. Zij, die dezen Alpenrit zonder strafpunten volbrengen, zullen een formidabele prestatie hebben geleverd, want om een gemiddelde uursnelheid van 45 K.M. per uur vol te houden door bergterrein met zeer vele bergpassen, zoo als de Col de la Croix de Fer, de Stelvio en de Col d'Isoard, om er slechts enkele te noemen, is een taak, die zware eischen aan de bestuur ders stelt. Omtrent de Inschrijvingen van andere landen, behalve van Duitschland, zijn nog weinig bij zonderheden bekend. Nader vernemen wij nog, dat de heer Cor nelius uit Arnhem alsnog voor den Internatio nalen Alpenrit heeft ingeschreven. I!ij rijdt met D.K.W. in de- kleinste klasse. Voor den door de KNAC op Zondag 21 Juli a.s. te organiseeren Sterrit naar Den Bosch blijkt ook bij niet-KNAC-Ieden groote belang stelling te bestaan gezien het feit, dat ook van dezel zijde geregeld inschrijvingen voor den rit uit alle deelen van het land binnen komen. Er is echter gebleken, dat velen niet weten, dat de geheele organisatie voor dezen rit bij de KNAC berust, daar tal van automobilisten zich hieromtrent met het feestcomité in Den Bosch in verbinding stelden. Daar dit onnoo- dig oponthoud veroorzaakt, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat inschrijvingen uitslui tend naar het Secretariaat van de KNAC, Lange Vijverberg 10 te 's Gravenhage, of naar een der KNAC-bijkantoren moeten worden opgezonden. Inschrijftailjetten zijn aldaar te verkrijgen, terwijl de groote benzinemaat- sqhappjjen hun medewerking hebben verleend door deze biljetten bij hun pomphouders over geheel Nederland te doen uitreiken. Daar er op den Sterritdag in Den Bosch vele attrac ties zullen worden georganiseerd, mag de ge rechte hoop worden gekoesterd, dat de 21ste Juli een grootsche dag zal worden voor de vele automobilisten, die naar de feestvierende stad zullen trekken. te houden. De redenen hiervan zijn op de eer ste plaats om propaganda te maken voor deze mooie sport in R.K. verband. Men verwacht deshalve dat de vereenigingen met hun cracks het hare zullen bijdragen om van dezen dag een echten propaganda-dag te maken. De inschrijvingen zijn geopend tot 15 Juli a.s. bij den secretaris, den heer A. van Laar hoven, Mgr. Völkerstraat, Kaatsheuvel. De jonge R.K. Athletiekvereeniging Wils kracht te Kaatsheuvel heeft het aangedurfd een nationalen athletiekdag te houden. Tevens heeft het bestuur van het Bossche Comité gevraagd tegelijkertijd de diocesane kampioenschappen In de internationale Military te Doberitz bij Berlijn werd Vrijdag het zwaarste gedeelte ver reden, n.l. de terreinrit, een uithoudingsproef, welke de hoogste eischen aan ruiter en paard stelde. In totaal moesten 36 K.M. worden afgelegd en de rit was weer onderverdeeld in 5 etappes. Het behoefde geen verwondering te wekken, dat tien van de 32 deelnemers den strijd Vrij dag hebben moeten staken. Vooral de cross country was bijzonder zwaar en helaas zijn er enkele deelnemers en paarden niet zonder on gelukken afgekomen. Onze landgenoot luitenant Pahud de Mor- tanges, die met „Madel wie Du" als 13e ge start was, moest den strijd staken, toen het paard bij een der hindernissen een bloedende verwonding opliep. Pech had ook onze landgenoot Kahn, die met „Espoir" in de cross country in een der sloo- ten terecht kwam en hier 100 strafpunten op liep! De Poolsche kapitein Kulesza kwam by een der hindernissen dusdanig te vallen, dat hij een lichte hersenschudding opliep. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, doch het geval liet zich gelukkig niet ernstig aan zien. Een zeer goed parcours reed onze landgenoot luitenant Tonnet met het paard „Harlekijn" en dank zij deze fraaie prestatie kon hij veel van het gisteren bij de dressuur verloren terrein herwinnen. Hij wist zich als vierde te plaatsen in het klassement. Luitenant Stubbendorf (Duitschland) met „Nurmi" wist de leiding te behouden en dank zij ook zijn fraaie verrichting in de dressuur heeft hij een dergelijken voorsprong verkregen, dat hem de overwinning welhaast niet meer kan ontgaan. Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper! Rubrt- c%ering en gelijkvormige zetwijze. Billijk ban- delstarief. 9 9 9 GODSDIENST 8.30 Huizen (Morgenwijding KRO) 9.05 Weenen (H. Mis uit Salzburg) 9.50 Huizen (Kerkdienst NCR7) 11.05 Parijs I („Christus in de Vrij heid", door pater Avril) 11.10 Luxemburg (Conferentie en gewijde muziek 2.00 Huizen (onderricht voor oude ren door prof. D. Bont) 4.30 Huizen (Zlekenhalfuurtje door pastoor L Willenporgj 5.50 Huizen (Kerkdienst NCRV; na afloop tot 7.45 gewijde mu ziek) 7.20 Brussel I (conferentie) 7.20 Brussel II („Zalig de armen" door rector Fr. Crols) 7.50 Huizen (pastoor H. J. v. d. Velden over Noorwegen en zijn Katholieke Missie) 10.40 Hulzen (Epiloog) ORGELBESPELING Vrijdagmiddag bracht iemand van vermoe delijk Duitsche nationaliteit een bezoek aan een inwoner van Maastricht, aan wien hij zich als juwelier voorstelde. Hij kocht" van den Maastrichtenaar een aantal juweelen en gou den voorwerpen en betaalde met een porte feuille, waarin f 3400 aan Engelsch bankpapier was, volgens zijn zeggen. Teen de man weg was, bleek de portefeuille waardelooze Duitsche inflatiebiljetten te be vatten. De politie zoekt naar den dader. Hedenmorgen ontstond brand in een villa aan de Frisolaan te Apeldoorn. Tijdens lasch- werk aan de buizen van de centrale verwarming vatte het rieten dak der villa vlam. Aangewak kerd door den Noord-Oostenwind stond het pand weldra in lichter laaie. De villa, die over enkele dagen betrokken zou worden door dr. E. W. Romme brandde tot den grond toe af. De brandweer slaagde er met veel moeite in de aangrenzende villa voor het vuur te sparen. Onder auspiciën van de Vereeniging Neder land-Oostenrijk zal de beroepide Weensche or ganist, Friedrich Mihatsch, op 26 Juli as. in de Jeruzalemkerk te Amsterdam een orgelconcert geven. Mihatsch is in 1901 te Weenen geboren, was door den oorlog gedwongen dorpsonderwijzer in Nieder-Oosterreich te zijn, studeerde daarna aan de Wiener Musikademie bij Franz Schmidt (compositie) en bij Franz Schütz (orgel). In het bijzonder door zijn interpretatie van de groote orgelcomposities van Reger heeft Mihatsch ver buiten de grenzen van Oostenrijk bekendheid verworven. Bij dit eerste optreden van den beroemden Oostenrijkschen organist in Nederland is een eere-comité gevormd, waarvan de Oostenrijksche Gezant Graaf Orsini und Rosenberg, de Oosten rijksche Consul-Generaal Mr. Dr. J. P. van Tien hoven alsmede Prof. Dr. Willem Mengelberg het beschermheerschap hebben aanvaard. Het programma van het Amsterdamsche con- 11.35 Parijs I 12.15 Hulzen j 7.50 Beromünster ORKEST-CONCERTEN 8.50 Langenberg (kamerorkest) 9.20 Hamburg (Bremer Stadsmuzi kanten, m. m. v. cello) 10.50 Langenberg (kamerorkest) 10A5 Parijs "II (Bellanger's ensem ble) 11.20 Brussel I 11.20 Brussel II (salonorkest) 11.40 Luxemburg (dans) 12.00 Hilversum (Fransch progr. Omroeporkest; Adolph Poth, viool) 12.05 Weenen (Symphonie) 12.15 Langenberg 12.15 Brussel I (salonorkest) 12.17 Brussel II 12.20 DeutschLsender (gevar. progr.) 12.20 Hamburg (stafmuziek) 12.20 Kalundborg 12.35 Parijs I 1.10 Luxemburg (amusementsmuz.) 1.15 Hilversum (populair concert) 1.15 Weenen (symphonie-orkest; populair progr.) 1.20 Huizen (KRO-orkest) 1.25 Hamburg (Hans Bund) 2.20 Droitwich (Northern-Ireland- orkest) 2.30 Huizen (KRO-orkest) 2.40 Luxemburg (amusementsmuz.) 2.55 Luxemburg (dans) 3.00 Hilversum (Residentie-orkest; Ida Rosenheimer, piano) 3.40 Luxemburg amusementsmuz.) 3.50 Droitwich^;septet en bariton) 4.20 Deutschlandsender (stafmuz.) 4.20 Kalundborg (harmonie-orkest) 5.20 Parijs I (Andolfi-orkest) 5.20 Brussel I en II (zigeuners) 5.40 Langenberg (kamerorkest en mannenkoor) 5.50 Milaan (mandoerne-orkest) 5.50 Rome 5.55 Luxemburg (amusementsmuz.) 6.20 Brussel I (salonorkest) 6.40 Boedapest (concert-salonork.) 6.55 Luxemburg (amusementsmuz.) 7.20 Hamburg (mandoline-ensem ble) 7.25 Beromünster (klein orkest) 7.40 Luxemburg (dans) 7.50 Weenen (radio-potpourri) 8.10 Hilversum (Kovacs Lajos; the Song-Singers; Beuker en De nijs. twee vleugels) 8,15 Huizen (KRO-Boys) 8.20 Berlijn (stafmuziek. klein-or- kest. sopraan en luit) 8.20 Brussel I (symphonie) 8.20 Brussel II 8.20 Deutschlandsender (gevarieerd concert, m. m. v. solisten) 8.20 Langenberg (een zomeravond aan den ^jjn) 8.25 Toulouse 8.30 Kalundborg (Fransche opera muziek) 8.55 Luxemburg (dans) 9.00 Huizen (KRO-Boys) 9.00 Beromünster (klein orkest) 9.00 Rome (m. m. v. viool en so praan) 9.20 Brussel II 9.20 Droitwich (sted. orkest Bour nemouth) 9.20 Hamburg 9.20 Parijs II (Music-Hall-progr.) 9.25 Luxemburg (amusementsmuz.) 9.30 Huizen (populair concert Sted. Orkest Maastricht) 9.30 Hilversum (Residentie-orkest) 10.00 Luxemburg (amusementsmuz.) 10.15 Luxemburg (dans) 10.30 Hilversum (AVRO-decibels, dansmuziek) 10.30 Brussel I en II (Magiaro-or- kest) 10.35 Toulouse (Argentijnsche ka pel) 10.40 Luxemburg 10.40 Rome (populair) 10.50 Kalundborg (dans) 10.55 Boedapest (Jazz) 11.05 Hamburg (dans) 11.05 Parijs I (dans) 11.10 Hilversum (AVRO-decibels) 11.10 Luxemburg (amusementsmuz.) 11.20 Bei-lijn 11.20 Deutschlandsender (dans) 12.05 Toulouse (philharm.) 12.20 Weenen (Canada-band) 12.35 Toulouse (militair) GRAMOFOON 7.50 Luxemburg 7.55 Luxemburg (Engelsche platen) 8.55 Hilversum 9.30 Huizen (gewijde muziek) 9.30 Hilversum 9.50 Parijs II 10.20 Brussel I en II 10.35 Weenen 10.40 Luxemburg (Engelsche volks liederen 11.30 Hilversum (gevraagde platen) 11.40 Parijs II 11.50 Deutschlandsender (volksmu ziek) 12.15 Huizen 12.25 Parijs I en II 12.55 Hilversum 1.20 Brussel I en II 2.30 Hilversum (modern progr.) 2.50 Deutschlandsender muziek uit Italië, Hongarije, Denemar ken en Polen) 3.20 Droitwich 4.20 Milaan 5.00 Huizen (gewijde muziek) 5.10 Weenen (dans) 5.20 Parijs II 5.45 Hilversum 6.20 Brussel II 6.30 Hilversum 7.35 Brussel I en II 7.45 Huizen 7.50 Milaan 7.55 Parijs I 10.35 Huizen 10.50 Parijs II 11.20 Brussel I 11.20 Brussel II (dans) 1.1.30 Hilversum 1.20 Parijs I (dans) SOLISTEN-CONCERTEN 10.00 Hilversum (viool, cello en spi net) 10.50 Hilversum (viool, cello en spi net) 1.50 Droitwich (piano) 2.35 Parijs (zang en accordeon) 4jQ0 Weenen (viool, viola en gui taar) Het beeld van de Zoete Lieve Vrouw van 's Hertogenbosch, ter eere van wie Zondag de plech tige omgang wordt gehouden. (Reportage Huizen 3.154.30) 5.40 Droitwich (strijkkwartet en sopraan) 7.20 Berlijn (pianoduetten) 8.20 Beromünster (Debussy-con- cert;, sopraan, cello en plano) 9.30 Beromünster (jodelzang; ac cordeon en cither) 10.20 Droitwich (trio) 10.40 Toulouse (zang) 10.50 Deutschlandsender (vleugel) 11.55 Toulouse (zang) OPERA EN OPERETTE 8.20 Boedapest (Die S&ngerir.nen auf dem Dorfe) 9.00 Milaan (II ballo delle ingrate) 9.20 Toulouse (Die Walküre) 9.20 Weenen (Cavalleria Rusticana) 10.50 Weenen (Paljas) 11.20 Toulouse (operettefragm.) TOONEEL 6.20 Berlijn (Der fremde Matrose) VARIA 9.00 Hilversum (postduivenber.) 9.05 Hilversum (de oogst van groenten en fruit) 10.30 Hilversum (schaken) 11.15 Hilversum (gedichten Adama van Scheltema) 1.00 Huizen (boeken en schrijvers) 2.00 Hilversum (boekenhalfuur) 3.15 Huizen (reportage van den Omgang te Den Bosch) 3.50 Deutschlandsender (boeren liederen en -dansen) 5.00 Hilversum (koorzang) 7.35 Droitwich („Die Haghe Sang- hers" o. 1. v. Jos Vranken m. m. v. piano) 8.45 Huizen (voordracht door Paul Kuypers) 9.15 Kalundborg (koorzang) 9.15 Kuizen (jictueele aetherflit- sen) 9,15 Hilversum (radio-journaal) 10.15 Hilversum (Louis Noiret; Su sie Klein; Wouter Loeb. Jopie Koopman en Alex de Raas) 11.00 Huizen (lezing in het espe ranto) PERSBERICHTEN 7.25 Luxemburg 8.00 Hilversum 8.10 Luxemburg 8.10 Huizen 10.30 Hujzen 11.00 Hilversum 11.30 Luxemburg SPORT 5.30 Hilversum (tenniskampioen schappen) 7.05 Berlijn (reportage) 8.30 Luxemburg (Tour de France) GODSDIENST 8.00 Huizen (schriftlezing en me ditatie N.C.R.V.) 10.00 Hilversum (morgenwijding AVRO) 10.30 Huizen (morgendienst NCRV) 12.15 Huizen (Leger des Heils) 4.00 Huizen (bijbellezing NCRV) 11.00 Hilversum 11.50 Droitwich 12.30 Hulzen ORKEST-CONCERTEN 8.40 Deutschlandsender (klein or kest) 9.00 Hilversum (ensemble Rent- inficstör) 10.30 Hilversum (ensemble Rent meester) 10.35 Deutschlandsender (muziek uit Beethoven's Jeugd) 11.40 Luxemburg 12.00 Hilversum (Cantabilé-orkest) 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg 12.25 Parijs II (Bellanger's or kest) 12.20 Deutschlandsender 12.20 Droitwich (Schotsch Studio orkest) 12.35 Parijs I 12.40 Hamburg (symphonie-orkest) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M, BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 12.50 1.35 2.20 2.20 3.00 3.20 3.50 4.20 4.35 5.15 5.25 5.25 5.30 5.35 6.45 7.00 7.05 7.20 7,20 7.20 7.20 7.20 7.35 8.05 8.20 8.20 8.20 8.20 8.20 8.20 8.30 8.30 8.30 8.35 8.35 9.00 9.00 9.05 9.05 9.20 9.20 9.25 9.30 9.50 10.00 10.20 10.20 10.25 10.35 10.35 10.40 10.40 10.40 10.50 11.05 11.10 11.15 11.35 11.55 12.35 Brussel I (salonorkest) Droitwich (Midland-orkest) Deutschlandsender (gevar. concert) Hamburg (populair) Hilversum (Kovacs Lajos) Droitwich (Hucknall Silver orkest) Kalundborg Deutschlandsender (vliege nierskapel) Droitwich (Colombo's orkest) Brussel II (salonorkest) Milaan (sextet) Rome (m. m. v. piano, tenor en sopraan) Hilversum (Octophonikers) Droitwich (Tango-orkest) Hilversum (AVRO-decibels) Boedapest (zigeunerkapel) Brussel II (salon-orkest) Beromünster Deutschlandsender Langen terg (kwintet) Droitwich (dans) Milaan Hamburg (dans) Huizen (Arnhemsche Orkest- vereenigir.g) Weenen (Boedapester concert orkest) Beromünster (klein orkest, m. m. v. vrouwenkoor; volkslie deren) Boedapest (m. m. v. zangso listen) Brussel I (symphonie-orkest) Brussel II Luxemburg Hamburg (m. m. v. piano) Deutschlandsender (kamer orkest) Langenberg (klein orkest) Kalundborg Parijs II Milaan (symphonie) Hilversum (omroeporkest, m. m. v. Dr. Emerich von Pallo, bariton) Droitwich (m. m. v. sopranen, bariton, hobo en harp) Parijs I Brussel II (symphonie-orkesli, m. m. v. Caecilla-koor uit Ant werpen en sopraan) Parijs II Luxemburg (Oostenrijksch progr.) Huizen (Arnhemsche Orkest vereniging m. m. v. Mieke Hartveld-Doelmann, piano) Weenen (Schubertconcert) Toulouse (symphonie) Parijs II Hilversum (Kovacs Lajos) Droitwich Milaan (mandoline-orkest) Toulouse Boedapest (jazz) Langenberg (m. m. v. bariton zangers, schrammel en klein orkest) Weer.en (symphonie, m. m. v. saxofoon, klarinet en piano) Toulouse Argentijnsch or kest) Parijs I (dans) Hilversum (John van Brück's orkest) Kalundborg (dans) Drotwich (band) Toulouse (dans) Toulouse (militair) GRAMOFOON 7.15 Luxemburg 8.00 Hilversum 8.15 Huizen 10.15 Hilversum 11.20 Droitwich 11,30 Huizen (gedeelten uit ora toria) 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.45 Luxemburg 1.05 Droitwich 1.20 Brussel II 1.50 Brussel I 2.35 Droitwich 3.00 Huizen (orkest) 3.30 Hilversum 4.15 Hilversum 5.00 Huizen (Chor der Berlijnsche Singakademie) 5.15 Brussel I 5.55 Luxemburg (Engelsche pla ten) 6.05 Parijs I 6.15 Huizen (Philad. Symph. or kest) 6.45 Parijs II 6.50 Brussel I 7.05 Luxemburg (mandoline) 7.35 Brussel I 8.05 Hilversum (a la carte) 8.05 Luxemburg 9.05 Luxemburg 9.20 Berlijn 10.20 Beromünster (populair) 10.20 Brussel I 10.20 Luxemburg (dans) 10.40 Huizen 10.50 Parijs II 11.35 Boedapest 11.55 Weenen SOLISTEN-CONCERTEN Huizen (alt, piano en cello) Droitwich (viool en piano) Kalundborg (piano) Deutschlandsender (2 piano's en bariton) Brussel II (piano) Droitwich (trio) Kalundtiorg (Deensche liede ren) Boedapest (piano-soli van Schubertliederen) Kalundborg (populaire lie deren) Kalundborg (1ste en 2e viool, viola en cello) Berlijn (bariton, plano, viool 1.30 4.05 4.45 6.20 6.35 6.55 8.20 9.50 10.10 10.45 10.50 10.50 12.05 en cello) Deutschlandsender hobo en piano) Toulouse (hoorn, OPERA EN OPERETTE 8.50 Toulouse (operetteconcert) 9.00 Rome (La duchesa di Holly wood) 10.05 Toulouse (La damnation de Faust) 11.20 Toulouse (operettefragm.) TOONEEL 4.20 9.35 11.00 12.00 2.00 4.20 4.30 435 5.15 6.30 7.00 7.15 7.30 7.30 8.05 8.20 9.00 10.00 7.15 8 00 8.00 10.00 11.00 Berlijn (Geschichten vom Rübezahl) Deutschlandsender (Der Schmied) VARIA Huizen (lezen van christ. lec tuur) Huizen (Politieberichten) Hilversum (voordracht Mie ke Flink-Verstraete en piano) Langenberg (kinderkoor) Hilversum (causerie Max Tak over „Warner Shorts") Parijs I (zang, viool en piano) Huizen (Joh. de Heer zingt, m. m. v. viool) Huizen (vragenuurtje) Huizen (polltieber. en Ned. Chr. Persbur.) Hulzen (radio-reportage) Huizen (vragenuurtje) Hilversum (voorjaar in de die renwereld; causerie O. de Jos- selin de Jongh) Droitwich (int. volksliederen en -dansen) Droitwich (Russisch cabaret) Huizen (Rijksmuseum en Rembrandt-tentoonstelllng; rede ds. J. C. van Djjk) Hilversum (Causerie dr. P. H. Ritter jr.) PERSBERICHTEN Luxemburg Huizen Hilversum Huizen Hilversum SPORT 7.40 Luxemburg (Tour de France) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De eindstrijd der Europeesche zóne in het Davisbekertournooi tusschen Tsjecho-Slowakije en Duitschland is Vrijdag te Praag aangevan gen met de beide enkelspelen. R. Menzi (Tsje cho-Slowakije) wist na drie uur spelen den Duitscher H. Henkei in 5 sets met 75. 61, 4—6, 26, 64 te slaan, ter wijt- von Cramm (Duitschland) van den Tsjech Caska won met 6—2, 64, 62. Stand na den eersten dag: 1—1. Zoowel in het heeren- als in het damesenkel spel is men thans genaderd tot de halve eind strijden. In het heerenkelspel werden Vrijdag twee van de kwarteindstrijden beslist in 3 sets De laatste vier bij de heeren zijn De Stefani (Italië), de Australiërs Hopman en Quist en de Oostenrijker Bawarowski. De Stefani won met sprekende cijfers van Leembruggen n.l. 6—0, 6—3, 6—2. Toch was de tegenstand van onzen landgenoot grooter dan men zou vermoeden. Hopman had in zijn wedstrijd tegen Kukul- jevic twee sterke punten in zijn spel, n.l. zijn harde effectvolle service en zijn volleeren. De cijfers waren 61, 63, 62. Bawarowski had zijn sterke spel gevonden. Hy won van Bally met 62, 66, 62>. Met zijn crossvollies behaalde Quist de meeste punten en met een 62, 62, 61-overwinning op Gabrovitz kwam hij in den halven eindstrijd. Bij de dames exploiteerde Mme Mathieu zoo wel de drive als de dropshot en zij bleek veel te sterk te zijn voor mej. Sander. Met 6—0, 6—1 plaatste zij zich in de halve finale. Mevr. Hopman won van mej. Barbier met 6—1, 6—1. Mej. van Lindonk verloor met 6—3, 6—3 van mej, Adamoff. Een aardig spel ontwikkelde zich bij de hee- rendubbels tusschen Jamain—Troncin en Ku- kuljevic—Gabrovitz. Met 6—8, 8—6, 6—2, 0—6, 75 plaatste het Oost-Europeesche paar zich een ronde verder. De andere uitslagen luidden: Hopman en Quist (Australië) sloegen Grand- guillot—Bally (Egypte—Frankrijk) met 6—3, 6—4, 6—2. Damesdubbelspel. Kwarteindstrijden Mej. Rollin Couquerque en Mme Mathieu sloe gen mej. Groenewegen en mej. Knottenbelt met 6—3, 6—1. Mej. Hom en mej. Sanders sloegen mevr. De Bruyn Kops en mevr. Dralle 62, 63 Mevr. Hopman en Miss Mac Ostrich sloegen mevr. Isaac en mej. Solé met 60, 61. Mej. Adamoff en mej. Barbier sloegen mej. Roosen en mej. Kessler met 62, 46, 62. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: Mej. Rollin Couquerque en Hopman sloegen mevr. Isaac en Heynen 6—3, 6—4. Mej. Hom en von Metaxa sloegen mevr. Poui- liart en Troncin 63, 61. Mme Mathieu en Kukuljevic sloegen me\ r. Dralle en dr. Busz 62, 60. Mej. Barbier en Grandguillot sloegen mej. Menko en Menko 61, 64. Mej. Belzer en Knottenbelt sloegen Miss Mac Ostrich en Bawarowski met 3—6, 75, 75. Mej. Sanders en Nourney sloegen mej. Ada moff en Destrameau 62, 108. Kwarteindwedstrijden Mej. Rollin Couquerque en Hopman sloegen mej. Horn en von Metaxa 6—3, 79, 61. Mme Matheieu en Kukuljevic sloegen mej. Gallay en Bally 63, 62. Mej. Belzer en Knottenbelt sloegen mej. Bar bier en Grandguillot 108, 16, 64. Mevr. Hopman en Quist sloegen mej. Sanders en Nourney 60, 63. De resultaten van de vierde ronde van het Internationaal toumooi te Yarmouth luidden: Wood won van Prins. Klein won van Ivanoff. De andere partijen werden afgebroken. De afgebroken partijen uit de derde ronde hadden het volgende resultaat: Resjevsky won van Dr. Seitz. Ivanoff won van Kitto. ButcherConde voor de tweede maal afge broken. Door de overwinning van Wood op Prins leidt Wood thans met 4 punten uit vier par tyen. Resjevsky staat op de tweede plaats met 3 punten en 1 hangparty. In het toumooi om het Engelsche kampioen schap won Sir Thomas van Spencer en de eerste heeft thans de leiding met Z'A punt. Op hem volgt Michell met 3 punten en 1 hang- partij. By de dames won mevr. Michell in de 4e ror.de van mevr. Thomson en heeft nu de lei ding met 3'/, punt. Op haar volgen mevr. Ste venson en mevr. Thomson, ieder met 3 punten. De Damclub ,,Scneveningen" heeft meda namens een groot aantal by den Nederl. Dam bond aangesloten vereenigingen aan het be stuur van den Nederl. Dmbond verzocht binnen den kortst mogelyken tyd 'n butengewone alge meene vergadering uit te sehryven met als eengst put op de agenda: „Het 25-jarg be staan van den Nederl. Dambond." 1tf Voor verkeer, dat den agent van achteren nadert. Voorverkcer, dat den agent van voren en achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van vozen nadert.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10