HAteiiftÈK <7iïSt%fê9 "„"^JAPONNEN De Graal betuigt hulde en trouw Principieele grondslag der K.J.M.V. STOOMEN Wèg met die benauwde Hitte MORGEN, DINSDAG 16 JULI DEMONSTRATIE VOOR MGR. AENGENENT HET EERSTE LUSTRUM Familieberichten VACANTIEKLEEDIN G HEEMSTEDE HAARLEM ALB. M. BIJVOET Tegen halve prijzen KATHOLIEKEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Alle gezag komt van God Zang, muziek en spel Adverteert in dit blad KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. Vooral onder de jongeren moet de eerbied voor het gezag worden aangekweekt Betooging te 'sGravenhage Hulde uit Kennemerland FIETSER ZWAARGEWOND In „Krasnapolsky" te Amsterdam werd een bondsdag gehouden waar rector Beune een treffende rede hield „Wij zijn jong en dat is fijn!" Rede rector Beune De principieele grondslag Waardeerende woorden RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN VLUGGE AFLEVERING NELLY G. FABER heeft de praktijk HERVAT V0N WINNING AFWEZIG A. PLANTEYDT PRAKTIJK HERVAT N.V. Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. BEIJNES te HAARLEM. Houdt Uw kamers koel DOORZICHTIGE ZONGORDIJNEN v-x Caarte/n Wijziging Uitbreidings plan „Noord" Grijs haar maakt oud Instituut Kuyper Boekhouden M. O. Staathuishoudkunde M. O. Staatsinrichting M. O. Staatspractijkex. en Practijkexamens Boekhouden Handelskennis L. O. Gemeente Administratie en Belastingrecht Inlichtingen en prospectus aan bovenstaand adres Neem wat Eau de Co logne Boldoot mee. De fijne opwekkende geur ontspant Uw zenuwen en een paar druppels reeds verdrijven de benauwd heid en maken U weer frisch en koel. KUNSTGEBITTEN PIANO 75.— OUD ADRES ZANDVOORTSCHELAAN No. 46 NIEUW ADRES HENDRIK ROOZENLAAN No. 13 De negende week van de Bewegingscampag ne van de Graal is bestemd om aan alle Gees telijke en wereldlijke autoriteiten gehoorzaam heid, eerbied en trouw aan het wettige, door God gestelde gezag. En waar in Haarlem de Bisschop op de eerste plaats de vertegenwoor diger is van het Geestelijk gezag, zoo besloten de Haarlemsche Graalwachters aan Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haar lem, haar trouw en aanhankelijkheid te too- nen, welke demonstratie Zondagmiddag om streeks half vier plaats vond. Vanaf het Graalhuis aan het Spaarne, waar de opstelling plaats had, marcheerde de Graal- stoet zingend langs Spaarne en Kouöenhorn tot vóór de Bisschoppelijke woning aan de Nieuwe Gracht. Op het bordes verschenen daar Mgr. Aengenent en Z.D.H. Mgr. M. P. J. Möll- mann, vicaris-generaal, alsmede de beide secre tarissen van het bisdom. Nadat de Graal haar groet had gebracht, werd een spreekkoor gedeclameerd. In dit spreekkoor werd uiteengezet wat de Graal wil: niet het geven van amusement, maar het vol brengen van den plicht welken ieder Katholiek meisje als zoodanig heeft. Dan sprak een der vrouwen van Nazareth den Bisschop toe. Zij zeide, dat de demonstratie ten doel had de trouw en aanhankelijkheid van de Graal aan het gezag te toonen. Talrijke leden hebben er prijs op gesteld daarbij tegenwoordig te zijn, aldus spr. Zij verzocht den Bisschop Zijn Zegen aan de Graal te willen schenken en dankte hem voor de buitengewone wijze, waarop hij steeds de Graal gestuwd en gesteund heeft. Dan werd een op perkament geschreven oor konde voorgelezen en aan den Bisschop aan geboden. Mgr. betuigde zijn tevredenheid met dit geschenk. Deze oorkonde luidt als volgt: „De leden van de Vrouwelijke Jeugdbeweging van Katholieke Actie „De Graal" stellen er prijs op haar eerbiedige aanhankelijkheid te betuigen aan het Kerkelijk Gezag in den per soon van haren Bisschop, Z. H. Exc. Mgr J. D. J. Aengenent". Zij nemen zich voor, altijd en in alle omstan digheden, zich te toonen Katholieken van de daad en haar geloof te vereeuwigen en te ver sterken. De Bisschop hield vervolgens een toespraak, waarin hij de Graal hartelijk dankte voor de mooie betooging. Deze actie is buitengewoon geschikt voor dezen tijd. Wij leven in een tijd van groote be roering en verandering in het maatschappelijk leven. Niet alleen heerscht er een verschrik kelijke stoffelijke nood. maar de grootste ramp is wel, dat zaken van enorme geestelijke be- teekenis worden veronachtzaamd en ob den achtergrond dreigen te geraken. Een daarvan is de eerbied en gehoorzaam heid aan het gezag. Juist onder de jongeren heeft deze eerbied en aanhankelijkheid veel ge leden en onder hen moet dit dus vooral wor den aangekweekt. Daarom achtte de Bisschop het van zoo'n groot belang, dat de Graal blijkt te bestaan uit meisjes die eerbied en trouw toonen aan het gezag. Ve len uwer, aldus Mgr. tot de Graalleden, zijn de toekomstige moeders. Het is een verheven en vertroostende gedachte te weten, dat gij later uw kinderen zult opvoeden in liefde voor het wettige gezag. Verder was deze demonstratie voor den Bis schop zoo sympathiek, omdat de Graai in haar Gezagshulde niet alleen de geestelijke, maar ook de burgerlijke overheid had betrokken. De Graal heeft daardoor bewezen begrepen te hebben dat; ook het burgerlijk gezag van God komt en wordt gedragen in Zijnen naam. Mgr. hoopte, dat de goede geest, die de Graal blijkt te bezielen, en ernaar streeft de echte Katholieke deugden in de meisjes aan te kwee ken, meer en meer tot ontwikkeling zal komen, niet alleen in het belang van de Kerk, maar ook in het belang van de geheele burgerlijke maatschappij. Mgr. gaf vervolgens in het openbaar Zijn Ze gen, waarna de Graal het Pionierslied song en de stoet verder trok om langs Zijlvest, Wilhel- minastraat, Emmastraat en door den Hout, het Graalhuis aan het Spaarne te bereiken. Aan Mgr. Aengenent werd, toen hij het bor des verliet, door het publiek een hartelijke ovatie gebracht. Woensdagavond a.s. zal de huldebetooging aan den Hoogeerw.. Heer H. C- J. Sondaal, De ken van Haarlem, en den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester van Haarlem, plaats hebben. Ook in Den Haag heeft „De Graal" Zondag middag haar hulde en trouw aan het gezag betuigd. Te vier uur stelden enkele honderden meis jes, onder leiding van de huis-overste, mej. S. Kerkhoff zich op bij St. Antoniushove te Voor burg, alwaar de Hoogeerw. Heer J. M. van der Tuijn, Deken van 's Gravenhage op het bor des had plaatsgenomen. Nadat met een spreekkoor de huldebetuiging was ingeleid, hield een der leidsters een korte toespraak tot den Deken, waarna hem een oor konde van het gesprokene werd overhandigd. In zijn beantwoording verklaarde Deken van der Tuijn dat deze demonstratie hem zeer getroffen had, wegens den eerbied die eruit sprak voor de kerkelijke overheid. Hij hoopt dat het goede voorbeeld van „De Graal" het resultaat zou hebben van een algemeene toe wijding tot het gestelde doel, die boven het oppervlakkige getuigenis uitging. Na zijn dank voor de betuiging van deze gezagserkenning, wenschte hij de Haagsche Graal grooten bloei toe. Een défilé besloot de korte plechtigheid, die gevolgd werd door een propagandatocht door een gedeelte van Den Haag, waarna de stoet optrok naar het stadhuis. Aldaar werd onder groote belangstelling van de zijde van het pu bliek dezelfde manifestatie gehouden voor den burgemeester van Den Haag, Mr. S. J. R. de Monchy. Na de toespraak en de overhandiging der oorkonde sprak de burgemeester zijn er kentelijkheid uit voor deze uiting van gezags- waardeering door de Graal. De eerbied voor 't kerkelijk gezag werd gedragen door de ge loofsovertuiging, die voor 't wereldlijk gezag zocht spr. in de gemeenschappelijke liefde die wij hebben voor H. M. de Koningin. Als ver tegenwoordiger van 't plaatselijk gezag bood de burgemeester aan de leidsters van de Graal de gedenk- en eerepenning van de gemeente 's Gravenhagen aan, om die te bewaren in het archief. Na het zingen van 't Wilhelmus trokken de deelneemsters weder naar hun hoofdkwartier. Gelijk overal in ons Diocees, hebben ook de Graalwachten in Kennemerland gisteren hulde en trouw betuigd aan het geestelijk en wereld lijk gezag, welke gevoelens werden neergelegd in een oorkonde, die aan den zeereerw. heer Pastoor en aan den burgemeester werd aan geboden. Te Beverwijk werd de hulde in ontvangst ge nomen door Deken J. M.LucasSen, die daartoe de afgevaardigden van den Beverwijksche Graalwacht gisteravond in den tuin van de pastorie ontving. Mede aanwezig was de burgemeester van Beverwijk, Mr. H. J. J. Scholtens, die een verzekering van trouw aan het wereldlijk gezag inon tvangst zou nemen. Nadat de oorkonden waren overhandigd, res pectievelijk door de leidsters mej. S. Numan en mej. C. v. d. Kolk, nam deken Lucassen het woord. Sprekende tot de geheele Graalwacht dankte de Deken voor de betuiging van aan- zekering was Z. Hoogeerw. daarvan reeds over- hankelijkheid en trouw. Ook zonder deze ver- tuigd, evenals van de toewijding van de Graal leden, die bij vele gelegenheden hebben ge toond wensch te zijn, niet alleen in het woord, maar ook van den daad; die doen wat wij zeg gen en ook weten wat zij willen. De Deken spoorde dan de Graalleden aan zóó door te gaan. Zij zaaien voor de toekomst en mogen zij zelf al niet de vruchten oogsten, de resultaten van hun werk zullen later voor de kerk een rijke oogst beteekenen. Burgemeester Scholtens verklaarde hierna getroffen te zijn door deze verzekering van trouw en eerbied, juist nu zij gegeven wordt in een tijd van geestelijke ontwrichting, welke wij thans beleven. Reeds bij zijn komst in deze gemeente had spr. zich tot de Graal aangetroffen gevoeld en hij was overtuigd, dat deze begeestigde be weging, frisch en correct als zij is, juist in dezen tijd zeer veel zal kunnen bereiken. De burgemeester dankte tenslotte voor de hulde en verzekering, met groote belangstelling de prachtige jonge beweging te zullen blijven volgen. Zaterdagavond is op den Rijksstraatweg naar Alkmaar, nabij de Marquettelaan onder de ge meente Heemskerk, de wielrijder H. Winters- dijk uit Alkmaar, die links van den weg reed, door een personenauto aangereden. De man sloeg met het hoofd door de voorruit en werd met kracht tegen den grond gesmakt. In zorg- wekkenden toestand is W. naar het Roode Kruis-Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. „Als de Haarlemsche K J.M.V. haar bondsdag houdt, is het mooi weer" verzekerde ons een ingewijde, „vier bondsdagen, vier mooie zomer dagen!" Wij hebben ons gisteren voor dit jaar van de waarheid kunnen overtuigen en het was een feest de wapperende vanen van vele afdeelingen in de stralende zon te zien, toen meer dan 300 K.J.M.V.'ers in optocht en onder het zingen van het bondslied door Amsterdam marcheerden. Om kwart voor elf droeg de bonds.moderator, rector L. Beune, een plechtige H. Mis op in „Het Torentje". Assistentie verleenden Kap. W. Burghouwt, moderator van Naaldwijk, Kap. P. M. Verhoofstad, moderator van Leiden, ter. wijl als ceremoniarius fungeerde rector A. M. Kok uit Amsterdam. De massa-zang der K.J.M.V.'ers voldeed zeer goed. In „Krasnapolsky" werd om half één de lunch gebruikt, waarna om 2 uur het middagcongres begon. Tevoren had een uitstekende band der afdeeling Delft reeds een aantal vroolijke num mers ten beste gegeven, terwijl de zangers van de Haagsche afdeeling hun kunnen in eeni- ge goed-gekozen hymnen demonstreerden. De voorzitter, de heer Ton Lohman, opende de bijeenkomst met den jongerengroet en een woord van welkom speciaal tot de gasten w.o. de directeur van het Mannelijk Jeugdwerk in het bisdom Haarlem, rector J. Mol en van het werk in het Aartsdiocees, rector v. d. Berg, de voorzitter der Mannelijke Jeugdbe weging voor Katholieke Actie, Mr. J. Vollaerts, pater Alexander, de bekende kernleider, afge. vaardigden der K.J.M.V.-bonden in Utrecht, Den Bosch, Breda en Limburg, afgevaardigden van den R.K. Ned. Middenstandsbond, van het Retraitehuis te Noordwijkerhout etc. „Wij zijn jong en dat is fijn", aldus de voor zitter, „fijn, omdat wij de toekomst dragen en omdat daarom alles van ons te verwachten is." Spr. meende, dat na deze 5 jaren wel even terug gezien mag worden op de dagen van het eerste zwoegen. En dan gingen zijn gedachten natuur lijk uit naar pastoor Timp, den oprichter der KJMV, voor geheel Nederland (langdurig ap plaus). Door parochiaal werk kon de pionier niet komen, maar hij wenschte de vergadering een heerlijken dag en een gelukkige toekomst. Dan bracht spr. dank aan de leden, die in deze 5 jaren steeds achter het bestuur hebben ge staan. Het komende seizoen moet gestaag ge werkt worden, het winterprogramma moet ieder lid individueel volkomen beleven. Staande baden de congressisten daarna een Onze Vader en Wees Gegroet voor de zielerust van de overleden leden. Besloten werd een telegram van aanhankelijk. heid te zenden aan Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent en van voortdurende vriendschap aan pastoor J. B. M. Timp. Dan was het woord aan bondsmoderator Beune. Spr. wees er op, hoe hij na 14 jaar parochieelen arbeid plotseling 'n geheel andere zielzorg op zijn schouders zag gelegd. De schrik van het eerste oogenblik is echter geheel en al verdwenen door het contact met de leden, maar vooral met de leiders. Hun ideaal is ook spr.'s ideaal geworden: de KJMV omhoog te brengen tot een pracht jeugd-middenstands- organisatie. Spr. wenschte op dezen dag een eere-saluut te brengen aan de zwoegers van het verleden, aan de stille werkers. Eén naam wilde spr. noemen. Eén naam: Ton Lohman, de bonds voorzitter, die vandaag met den bond zijn lustrum viert (langdurig, daverend applaus). Ton, ging spr. voort, is de rechterhand van rector Timp geweest. Vijf jaar dag in dag uit heb je gezwoegd en geploeterd voor de KJMV. Je hebt dit alles als een levensroeping bedoeld, een voorbeeld was en ben je voor de honderden. Een krans zal ik je niet geven, maar de be lofte van alle KJMV'ers, dat ze zullen voort- werken op de door jou geheide, onverwoest bare betonpalen (ovatie). De moderator kwam dan tot zijn lezing en stelde voorop, dat de crisis en malaise in het voordeel der beweging zijn. N u is het crisis/ maar de toekomst zal beter zijn en in die toekomst zullen jullie, jongeren, aan het roer staan. De periode van uitgaan, van fuiven en feesten is voorbij, er is geen geld meer, pa maakt het bedje niet meer klaar. Jonge Middenstanders hadden in de gouden jaren niet altijd een gouden naam, het ging te goed. Maar de KJMV heeft een eind gemaakt aan dit alles, dat behoeft niet nadrukkelijk verzekerd te worden, dat kan men overal dui delijk waarnemen, Spr. drong er op aan de vermakelijkheden gezond en voornaam te houden. De KJMV heeft den tijd mee! Nood leert bid den, na tijden van afbraak is opbouw noodig en aantrekkelijk. Spr. noemde eenige fouten: toenemende onzedelijkheid, hebzucht, zucht naar eer en roem. En wat is het gevolg? Werk loosheid, ellende. Waarom? Omdat wijsheid zonder God krankzinnigheid is, omdat uitban, nen van God gewraakt zal worden. De KJMV moet haar eerste terrein dan ook op algemeenen principieelen grondslag zoeken. Natuurlijk is vakkennis noodzakelijk, maar de practische beleving van onze Katholieke be ginselen staat vóór alles en boven alles. Door die beginselen zullen we de schoonheid in het leven terugvinden, ondanks crisis, hoe lang die ook moge duren. Aller gulle, 18 karaats, 100 pCt. medewerking is daartoe noodzakelijk. Spr. richtte zich dan speciaal tot de mode ratoren, die een groote, positieve leiderstaak hebben in de vormende beweging. Het winterprogramma is op dit alles ge baseerd, het zal straks in groote gewestelijke bijeenkomsten uiteengezet worden. Het lande lijk orgaan „De Keten" zal mét het Leidersblad daarbij onontbeerlijk zijn. De Katholieke Actie dient in iedere afdeeling door te dringen. Spr. besloot zijn enthousiaste rede met eenige aan halingen uit het lustrum-boekje en met den oproep om de KJMV te maken tot 'n instituut van diepe vorming en breede massaliteit (lang durig applaus). De voorzitter dankte den moderator voor zijn rede en wat de hulde aan hemzelf gebracht be treft, hield hij zich aan de woorden van Paulus: „Bidt voor mij, opdat ik niet, na anderen ge preekt te hebben, zelf verloren ga." Vervolgens werden eenige mededeelingen ge daan betreffende de obligatieleening voor „Het Ketenfonds", het aanschaffen van demonstra- tievlaggen etc. Rector J. Mol, directeur van het Mannelijk jeugdwerk bood daarna zijn gelukwenschen aan. Korten tijd was hij moderator van den bond en hij heeft aan het samenwerken met de leiders heerlijke herinneringen. Tevens ont dekte hij hoe groot de steun der KJMV voor de ontwikkeling van het nieuwe jeugdwerk zal zijn. Ook spr. bracht hulde aan de pioniers, aan pastoor Timp en Ton Lohman. Als gevolmach tigde van den Bisschop voor de Katholieke Actie verklaarde spr. zich verheugd over de wijze waarop de jonge middenstand zich veree- nigt en hoe hij zich moeite geeft om de maat schappij te verchristelijken. Verschillende gasten voerden daarna nog het woord, o.a. namens het verbondsbestuur de heer Cor Kloppenborg uit Utrecht. Deze her innerde er aan hoe het grootste deel der KJ MV-ontwikkeling door Haarlem gestimuleerd is, en hoe voor de toekomst nog veel van dit diocees verwacht wordt. Mr. Vollaerts, voorzitter der Mannelijke Jeugd beweging voor Katholieke Actie zette nogmaals de beteekenis dier actie uiteen en uitte zijn waardeering voor de leiding. De heer Lohman sprak daarna een slotwoord. Later in den middag voerde de tooneelclub afdeeling Lisse onder regie van Anton Zweers op „De klucht van den gehangene met den koorde" van Henri Ghéon. IJMUIDEN, 15 Juli. Rijksvischafslag. Tarbot 7476 cent per kg. Tong 0.661.15 per kg. Groote Schol 15.0018.50, middel Schol 14.0017.00, Zet- schol 12.0015.00. kleine Schol 3.7013.00, Schar 4.104.90, Tongschar 20.0021.00, Pieterman en Poon 0 502.50, groote Schelvisch 26.00. middel Schelvisch 13.00—17.50. kl. midd. Schelvisch 6.30 —11.50. kleine Schelvisch 2.006.00 per 50 kg. Kabeljauw 20.00—40.00 per 125 kg. Gullen 2.80— 10.00 per 50 kg. Leng 4055 cent per kg. Heil bot 1.201.40 per kg. Wijting 2.303.30 per 50 kg. Koolvisch 4290 cent per stuk. Makreel 5.00 —9.00 per 50 kg. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Ewald 260 manden 3610.Rotterdam 150 man den 1260.Carolina 640 manden 2600.Timor 435 manden 1860.Oentoeng 140 manden 830. Petten 450 manden 1700. KOTTERS E 92 470.—, E 76 530.—. LOGGERS IJm. 204 330.266 330.—, K.W.: 112 36—, 178 420.177 40O.28 360.154 580.27 300.—, 91 490.108 430.89 470.175 550.—. 182 410.—, 104 500.—. 105 380.—, 46 550.—, 36 500.—, 52 390.—, 42 290.95 430.110 350.24 530. 35 420.107 390.69 270.51 520.65 590. 147 420.—. Verloofd: MIEP GIEBELS S. TH. KIEWIED. Julianalaan 259, Overveen Soengei Gerong (Palembang) 14 Juli 1935 «tinillMlIMIiniliniMMIHIIlIHlMIMIItMMnMIIIIIMIHIi Arts Vrouwenarts, VAN 17 JULI TOT NADERE AANKONDIGING Waarn.: Dr. Götte, Dr. Melchior TANDARTS Buitengewone Algemeene Vergade ring van Aandeelhouders op Donderdag 1 Augustus 1935, des voormiddags om 11 uur, in de boven-voorzaal van Café Brink- mann, Groote Markt, Haarlem, Eenig punt van behandeling: voorstel tot wijziging der statuten. Het concept der gewijzigde sta tuten met toelichting ligt vanaf heden ter inzage van Aandeelhou ders ten kantore der Vennootschap. Aandeelhouders, die de vergade ring wenschen bij te wonen, zijn verplicht hunne aandeelen uiterlijk op 26 Juli tegen ontvangstbewijs te deponeeren ten kantore der Naam. looze Vennootschap, Stationsplein 14, Haarlem. Alleen tegen vertoon van dat bewijs heeft de aandeelhouder, te wiens name dat bewijs gesteld is, het recht de vergadering bij te wonen. Daar in de op 2 Juli jj. gehouden vergadering niet 2/3 van het ge plaatste maatschappelijk kapitaal vertegenwoordigd was, zal ingevolge art. 44 der statuten de thans opge roepen vergadering een besluit kun. nen nemen, ongeacht het vertegen woordigd kapitaal. Vraagt ons inlichtingen Afd. Ijzerwaren Geop. v.m. 86 n.m„ Zat. v.m. 89 n.m. Nederlandsche Spoorwegen Een dag op reis voor hal ven prijs! I T.m. 10 Sept. verkrijgbaar Zomer-Dagretours van Amsterdam, Haarlem en Zaandam naar Almelo, Apeldoorn» Deventer, Enschede, Hengelo en Oldenzaal eiken Dinsdag en Zondag, en naar' Groningen eiken Woensdag en naar Leeuwarden eiken Dinsdag, en naar Maastricht en Valkenburg eiken Don derdag en Zondag. Vraagt even strooibiljet. Laat U daarom voordeelig behandelen bij Mevr. v/d Werff Kenaupark 25 - Haarlem Telefoon 14084 Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Haarlem heeft voor een ieder ter inzage nedergelegd op de gemeente-secretarie, 7e Afdeeling, het bij Raadsbesluit dd. 12 Septem ber 1934 no. 21 vastgesteld en door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bij besluit van 3 Juli 1935 no. 189 goedgekeurd uitbreidings plan „Wijziging No. 12" (behoorende bij de bladen 11 en 15) met daarbij behoorende Toelichtende Beschrij ving en Bebouwingsvoorschriften, voor het gedeelte der gemeente ge legen ten oosten van de z.g. Voge- lenbuurt, ten zuiden van de Hek- sloot, ten westen van het Noorder Buiten Spaarne en ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. AANBESTEDING VERFWERK Door het bestuur van de Woningbouwvereen. „St. Bavo" te Haarlem-Noord zal op 25 Juli 1935 worden aanbesteed: Het verfwerk ten behoeve der 52 en 6 woningen, respectievelijk gelegen aan en nabij de Haitsma Muiier- en Leeuwerikstraat te Haarlem-Noord. Bestek en voorwaarden zijn verkrijgbaar bij den portier van het Bouw- en Woningtoezicht, Kruisstraat 45, tegen den prijs van 1. Dir. Drs. J. L. Meij Jr. Reynier Vinkeleskade 61 K Amsterdam-Z. Telef. 27409 Inschrijving voor de nieuwe cursussen: Docenten: Drs. J. L. Meij Jr., Dr. J. Valkhoff, Dr. P. G. v. d. Vliet, Dr. J. C. Choufoer, Dr. J. G. v. Dillen, J. P. H. Smits e.a. Tot de Repetitiecursussen voor de Examens 1935 kunnen nog deelnemers worden toegelaten. Er zijn thans ook practische platte ileschjes tn den handel voor de handtasch. Veritable slechts 50ets. en Imperiale 60ets. Koop nog vandaag voor de reis een fleschje Eau de Co logne Boldoot. VERITABLE »5r 80cl..fl. I.- .m. IMPERIALE d. ben. kwaliteit 65 el. I H0. I 2.20 •nx. en repar. worden bill, gemaakt door tandtechniker. Br. onder No. 19605, bur. van dit blad. Te koop: zwarte piano met ga rantie, ook termi^ibetaling. W, BOEREE Schagchelstraat 16 Voor opleiding op de Standaard- en Cottonafdeeling worden EENIGE NETTE FLINKE MEISJES gevraagd. Sollicitanten moeten zoonoodig bereid zijn in ploegen te werken. Leeft, 1620 jaar. Aanm. bij den portier voor 6 uur n.m. HET BUREAU VAN ARCHITECT IS HEDEN VERHUISD Magazijn geopend v. 10—12.30 en v. 1420 u KRUISSTRAAT 5 koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthusiaansche arti kelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 8