STADSNIEUWS m Zoekt gij betrouwbaar Personeel? 1 j Plaats dan 'n „Omroeper" voor 80. OOO gezinnen Het concours-hippique te Hoofddorp Laatste Nieuws Disconto verlaagd GOEDE DAG VOOR DE PAARDENSPORT LxweJbo* - ö&g&ftda wmMmMm DONDERDAG 18 JULI 1935 Graal betuigt hulde Aan den Deken en den Burge meester Bij den burgemeester GEVAL VAN AFSCHUIVING? Haarlemmermeer contra Schagen Maandag 22 Juli begint de loteri. 20 KORTING op onze Haarden, enz VOOR DEN KANTONRECHTER Bollen teelen zonder vergunning Het Spaarne bevuild Om uw studiezin. De Brock way-Bus Mij. Bekroning R.K. Industrie- en Huishoudschool Examen hoofdakte P.V. Amsterdamsch Kwartier CRICKET HAARLEM—R.C.H. mmim mm m PING-PONG Ping-pong tournament „Rijnegom" BLOEMEND AAL VELSEN Het programma was dit jaar vooral ook voor léeken interessanter dan ooit DUIVENSPORT „De Reisduif" De liefde voor Diana, Poletta en Natacha Safety first" bij de K.L.M. Het Tweede Kamerlid van Braam beek vraagt om een onderzoek Staking^ diamantbewer kers Te Antwerpen Maandag-Dinsdag 22-23 Juli Tvoeedaagsche Zaterdag-Zondag 27-28 Juli T weedaagsche Maandag - Dinsdag - Woensdag 29-30-31 Juli Driedaagsche Zondag-Maandag 4-5 Aug. Tweedaagsche Maandag - Dinsdag - Woensdag 5-6-7 Augustus Driedaagsche Woensdag 7 Augustus Eendaagsche Zondag-Maandag 11-12 Aug. T weedaagsche Maandag - Dinsdag - Woensdag 12-13-14 Aug. Driedaagsche Donderdag 15 Augustus Eendaagsche Zaterdag-Zondag 17-18 Aug. T weedaagsche Maandag-Dinsdag-W oensd.-Donderd. 19-20-21-22 Aug. Vierdaagsche Enzoovoort Enzoovoort - Enzoovoort Prijzen: Eendaagsche 8.75 Tweedaagsche ƒ15.50 Driedaagsche 25.50 Vierdaagsche 35.50 Spionnage te Lyon Duitscher in arrest gesteld DE „RIETVINK" IN ATHENE DE UITBREIDING VAN HET STADION Goedkeuring door de aandeel- houd er sv er gad ering GRIEKSCHE SCHEPEN Aangekocht door Italië KERKELIJKE LEENING Parochie H. Josef Hilversum De Merapi NEW-YORKSCHE BEURS Nagekomen koersen NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiü Voor de tweede maal trokken gisterenavond de Haarlemsche Graalleden uit om hulde en trouw te betuigen aan het gezag thans aan de verte genwoordigers van het geestelijk en wereldlijk gezag in de gemeente Haarlem, n.l. den Hoog- eerw. heer H. C. J. Sondaal, Deken van Haarlem en den heer C. Maarschalk van Egmond en Rin- negom, burgemeester van Haarlem. Om kwart over acht vertrok de stoet van het Graalhuis aan het Spaarne. Weer liepen slechts geuniformden mede en weer werden tal var, vlaggen in den stoet medegedragen. Alhoewel er nu geen warme middagzon was om luister bij te zetten, maakte het mozaïek van kleuren der kleeding en vlaggen in het avondlijke duister toch een schoonen indruk. Langs Spaarne, Kampervest en Kleinen Hout weg werd tot voor de Mariastichting gemar cheerd, waar Deken Sondaal, alsmede de zus ters en de zieken, voor zoover mogelijk, den stoet in oogenschouw namen. Nadat een spreekkoor ten gehoore was ge bracht, sprak en der Graalleidsters enkele woorden tot Deken Sondaal. Zij zeide dat de Graal het ten zeerste waardeert, dat de Deken haar in de gelegenheid gesteld heeft om hulde, trouw en eerbied te betuigen aan het geestelijk gezag, en zij beloofde dat alles wat de Graal zou zingen en spreken door haar in de toekomst in daden omgezet zou worden. De oorkonde werd Deken Sondaal dan aangeboden. Deken Sondaal dankte de Graal heel hartelijk dat zij hier gekomen was zoo voor het tehuis, waarvan de naastenliefde over geheel de staa uitstraalt, om hem als vertegenwoodiger van het geestelijk gezag haar eerbied en aanhankelijk heid te betuigen. Spr. wenschte ze toe dat haar de geest en de wil, om voor de zaak van Christus, dus voor het waarachtig heil van de menschen te werken mogen blijven bezielen. Spr. hoopte dat d6 Graal zal bloeien en groeien, de honderdtallen leden tot duizenden zullen vermeerderen. Gij zult zeker alle krachten inspannen dat de Graal te Haarlem de mooiste en grootste wordt van geheel het bisdom. Lang leve de Graal, God ze- gene haar! Spr. zeide vervolgens dat de Hoogeerw. heer plebaan Westerwoudt, die naar men weet, ern stig ziek in de Mariastichting verpleegd wordt en thans herstellende is. naar deze demonstra tie ziet en luistert. Spr. verzocht speciaal voor hem te bidden opdat hij weer spoedig naar zijn kathedrale parochie moge kunnen terug keeren Vervolgens werd het Pionierslied ten gehoore gebracht en gedefileerd en trok de stoet weet verder naar de woning van den burgemeester aan de Crayenesterlaan. Ook hier werd het spreekkoor en het Pioniers lied ten gehoore gebracht, hield een der leidsters een toespraak en werd een oorkonde overhan digd. De burgemeester dankte de Graalleidsters bij herhaling voor de hem gebrachte hulde en zeide dat hij de betuiging van trouw en aanhankelijk heid aan het burgerlijk gezag waarvan de Koningin op de eerste plaats de vertegenwoor digster is zeer sympathiek vond en ook zeer op prijs stelde. Spr. verzocht zijn dank aan de leden te willen overbrengen. Na het défilé voor den burgemeester, die met zijn gezin in den ingang van zijn woning de hulde in ontvagst am, marcheerde de stoet luid zingend langs Spaamelaan, Fonteinlaan. Dreef, Baan en Kleine Houtweg terug naar het Graal huis aan het Spaarne. Ook gedurende den marsch door den Hout mocht de Graal veel be langstelling van de zijde van het publiek onder vinden. Deze tweede demonstratie mag eveneens uit stekend geslaagd heeten. Door haar kloeke over tuigingskracht. haar keurige wijze van uitvoe ring en haar vrouwelijke distinctie zal ze haar doel zeker bereikt hebben. Voor Ged. Staten van Noordholland is giste renmiddag behandeld een klacht van de gemeen te Haarlemmermeer tegen de gemeente Scha gen betreffende een geval van afschuiving van armlastigen. Drie gezinnen te Schagen kregen geld om te verhuizen naar den Haarlemmer meer, waar de vaders wel eenigen tijd in het vrije bedrijf hebben gewerkt, maar spoedig door het Maatschappelijk Hulpbetoon moesten ge steund worden. Haarlemmermeer vroeg nu be taling van de ondersteuningskosten aan Scha gen, le omdat de burgemeester van laatstge noemde gemeente de gezinnen geprest zou heb ben om te gaan verhuizen en 2e omdat het ge meentebestuur van Schagen niet zou hebben onderzocht of de vaders van dg 3 gezinnen wel werk konden vinden in hun nieuwe woonplaats. De burgemeester van Schagen ontkende ten sterkste, dat er eenige pressie was uitgeoefend. De gezinnen zijn volgens hun eigen vrijen wil verhuisd en het gemeentebestuur meent dat in zoo'n geval niet behoeft onderzocht te wor den of de vaders in hun nieuwe woonplaats wel werk zouden kunnen vinden. De standpunten werden ter zitting monde ling toegelicht door de heeren M. J. Oggol, se cretaris-penningmeester van Maatschappelijk Hulpbetoon van Haarlemmermeer, namens deze gemeente, en J. Cornelisse, burgemeester van Scnagen, namens de gemeente Schagen. De voorzitter van Ged. Staten, Jhr. Mr. Dr. A. Röell, merkte op, dat volgens de jurispruden tie van de Staten de gemeentebesturen zich moeten vergewissen, alvorens aan armlastigen van hun gemeente toestemming te geven in een andere gemeente te gaan wonen, of deze armlastigen in hun nieuwe woonplaats in hun onderhoud kunnen voorzien. De heer Cornelisse zeide dat het gemeente bestuur van Schagen dit niet wist. Het vergoedt thans niet meer de verhuiskosten van armen, die in een andere gemeente willen gaan wo nen. De beslissing van Ged. Staten zal later bekend gemaakt worden. Het getuigschrift „namiddagcursus" aan: N. van Aken, A. Moolenaar, C. van Nes, M. van Norden, J. van Schie, A. v. d. Veldt, M. Zwa nenburg, herexamen 1, met 1 leerlinge wordt het examen voortgezet. Het getuigschrift voor den 2-jarigen avond cursus aan alle 10 leerlingen, n.l.: M. Bosman, A. van Hoorik, N. Kramer, W. Schouten, M. Smit, M. Schrama, M. Stöver, A. Sonneveld, B. Tiboel, J. Umans. SCHAGCHELSTRAAT 6 - HAARLEM Alleen Theo Rozenheek, Schagchelstr. 6, Haarlem NIEUWE HOLL. DAMES. EN H.-RIJ WIELEN remnaaf 19.volle garantie. - Alleen bij Theo Rozenheek Schagchelstr. 6, Tel. 14450, Haarlem „Het bloembollenbedrijf is in dezen tijd aan zware banden gelegd, en die banden zijn in den vorm van crisiswetten opgediend, die er zijn orr» nageleefd te worden". Dit zei de Kantonrechter tegen een inwoner van Wijk aan Zee en Duin, die in het tijdvak van 1 Januari tot 7 Juni op zijn terrein aan de Kruisberglaan bloembollen had geteeld zonder vergunning. Hoewel hij dus niet bij de sierteeltcentrale was aangesloten, had hij toch gesaneerd en geregeld bepaalde hoeveelheden naar den saneeringshoop ge bracht. De stukken van overtuiging bestonden uit verschillende bollen waar oogenschijnlijk geen verschil in was, maar waarin een hoofd-contro- leur op verzoek van den Ambtenaar van het O. M. allerlei verschillende soorten herkende. De Ambtenaar zei, dat er meerdere overtreders zijn. Vroeg of laat loopen ook zij tegen de lamp. Op deze overtreding heeft de Minister een geldboete van f 10.000 gesteld. De eisch luidde f 100 boete, subs. 50 dagen hechtenis. Verdachte vroeg de uiterste clementie, daar hij met zijn teelt alleen maar stroppen had ge had en de schade van het te vroeg rooien ook niet onderschat moest worden. Hiermee rekening houdend veroordeelde de Kantonrechter hem tot f 50 subs. 20 dagen. Het Spaarne is een bij Haarlemmers geliefd water, niet alleen voor de expediteurs, maar ook voor baders en zwemmers. Maarals zij wis ten welk een rommel er in het zilten nat terecht komt, zouden zij zich wel drie maal bedenken voor zij een stap in Haarlems lijfstroom zet ten. Voor den Kantonrechter verscheen een man, die, zooals het behoort, zijn straatje voor het huis schoon veegde, maar het vuil in het Spaar ne wierp. Zoo deed hij iederen Zaterdag. De brugwachter, tevens onbezoldigd rijksveldwach ter, was een proper man. Hij kon niet hebben, dat zijn Spaarne bevuild werd en (hij vertelde het zelf) hij had gedurende 10 jaar iederen Za terdag weer den man gewaarschuwd. Den laat- sten tijd zette deze een grooten mond op, wat den brugwachter niet aanstond. Was het nu maar bij één grooten mond gebleven, maar de mond werd steeds grooter en de woorden, die daaruit geboren werden steeds onbehoorlijker. Toen zei de brugwachter „Schlusz" en maakte procesverbaal op. Edoch.... hij was niet „goochem" zou een ras Haarlemmer zeggen, hij zette in zijn pro cesverbaal, dat de man een pak kranten in het water had geworpen. Er waren wel kranten- snippers bij geweest, maar een pak kranten niet. De Ambtenaar van het O. M. vroeg dan ook vrijspraak en de Kantonrechter veroordeelde conform, met de waarschuwing „en doe het nu nooit weer." Het was geen ernstig feit, dat een inwoner van onze Spaarnestad had gepleegd, maar toch wel vermeldenswaard, omdat hij om zijn „stu diezin" een verminderde boete kreeg. De heer. want een heer was het en tevens leeraar, was met de fiets vanaf den Kruisweg de Nieuwe Gracht opgereden, om bij de leeszaal te komen. Hij reed dus in een verboden rich ting. De agent, die daar geposteerd stond, hield hem aan en vroeg of hij het bord niet ge zien had. Dit bleek wel het geval te zijn, maar de snuggere zei gedacht te hebben, dat het alleen voor auto's gold. De agent noemde het een smoesje en zette hem op den bon. Voor den Kantonrechter bleek de heer zeer verontwaardigd te zijn over het feit, dat de agent gemeend had, dat hij „smoesjes" ver kocht. Hij waS bestudeerd en kende de nieuwe borden zoo niet. Hier onderbrak de Kantonrechter hem, daar hij een langdurig pleidooi verwachtte en gaf het woord aan den ambtenaar, die f 3.boe te eischte. „Om uw studiezin zal ik u veroordeelen tot f 2.boete subs. 1 dag hechtenis" zei de Kan tonrechter. De heer ging met een verrukt gezicht heen, want dank zij zijn studiezin had hjj 1 gulden gewonnen. B. en W. stellen aan den raad voor hen te machtigen, om de op 27 November 1928 met de N-V. Haarlemsche Brockway-Bus Maat schappij gesloten overeenkomst betreffende het exploiteeren van drie autobuslijnen bin. nen de gemeente Haarlem opnieuw te verlen gen en wel tot 1 Juli 1945, onder voorwaarde, dat 11 nieuw aan te schaffen autobussen uiter lijk op 1 Maart 1936 blijvend in dienst zullen zijn gesteld. Het te Haarlem zoo gunstig bekend staande dubbelmannenkwartet, „Euterpe", behaalde op het Zondag j.l. gehouden concours te Amster damDuivendrecht, uitgeschreven door het „comité ter bevordering van de muziekbeoe fening door amateurs," den eersten prijs. Als bijzonderheid geldt nog, dat deze ver kregen werd met het bijzonder hooge aantal van 374 punten. Het getuigschrift voor huishoudkunde werd uitgereikt aan: J. Baaten, L. v. d. Bergh, M. Bosch, W. Gielen, H. van Klein-Schiphorst, C. Kort, P. v. d. Sman, R. Simons, M. Swarte, A. Vester. Afgewezen 1. Door 2 leerlingen werd aan het examen niet deelgenomen. Het getuigschrift hulp in de huishouding: aan alle 12 leerlingen, n.l. B. Bamhoorn, Gr. Ber- sée, T. Evers, D. Korstjens, H. van Lierop, A. Luiten, M. Rooyers, A. Stals, W. Tol, J. Ver meulen, Tr. Vermeulen, C. Witteman. Het getuigschrift voor „costuumnaaister" aan: C. Heesterbeek, A. v. d. Helm, H. v. d. Heyden, L. Meure, B. Wassenaar, afgewezen, 1. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Ge slaagd: P. Bonnema, Heemstede; P. Dekker, Schagen; D. Heinis, Gr. Schermer; J. A. Ho- fer, IJmuiden; H. Kok, Enkhuizen. In concours 273 duiven. De prijzen werden gewonnen als volgt: J. Broekhof 1, 40, 53, 54; C. Verdonk 2, 22, 39, 41; J. Th. Hensbergen 3, 5; C. Alders 4, 15, 34, 48; P. Kroon 6, 11; J. J. v. Staveren 7, 13, 14, 18, 29, 32, 42, 46, 52; J. Th. Bakker 8, 16, 30, 51: P. A. Blommaert 9, 28, 36; C. Stolk 10, 17, 27; C. v. 't Ende 12; G. H. Brem del 19, 33, 50; H. Everts 20, 26, 43, 44; N. We zenbeek 21, 35; P. v. Andel 23; J. F. Scherf 24 W. Jansen 25, 31, 38, 49; P. Louwerens 37, 47 en Jac. Plas 45. Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven van Roosendaal 1 3 4 9 C. Koning, 2 5 6 11 16 S. Heitlager, 7 13 17 J. H. Koning, 8 18 H. J. Petter, 10 G. H. Stouten, 12 C. Schuur- huizen, 14 20 H. van Alphen, 15 21 J. W. Cornet, 19 A. Breeuwer, 22 J. J. Hart. Tevens werd een wedvlucht van Lier ge houden, waarvan de uitslag is als volgt: 1 II. J. Petter, 2 9 14 J. J. Hart, 3 4 5 6 12 13 S. Heitlager; 7 H. J. Koning, 8 11 C. Ko ning, 19 H. van Alphen; 15 J. W. Cornet. Een sterke Haarlem comb, ontving aan den Schoterweg een dito RCH-elftal, waarin 6 eer ste elftalspelers, bovendien nog versterkt door den CVH.speler G. Zeeuwe. Drs Kleefstra wint den toss en gaat batten. J. Voogd en P. A. J. van den Bergh openen zeer succesvol. Vooral v. d. Bergh scoort in keurigen stijl. Voogd speelt meer verdedigend. In het eerste half uur wor den er 60 runs gemaakt, waarvan v. d. Bergh 40 en Voogd 12. Pas op 80 valt het eerste wicket, wanneer Voogd voor een goede 20 door Zeeuwe gebowld wordt. J. J. de la Mar (1) faalt, ter wijl op 92 v. d. Bergh voor een zeer goede 64 door Hellingman gebowld wordt. Het RCH bow len wordt dan plotseling veel beter, zoodat F. v. Dalsum en O. Abendanon tot verdedigen worden gedwongen. Vooral Zeeuwe is er goed in. Langzamerhand verloopt de aanval echter weer, zoodat Abendanon eenig boundaries kan scoren. Op 135 komt de scheiding daar Aben danon voor 24 l.b.w. gaat. Kleefstra probeert het te forceeren, doch ziet zijn partner v. Dal sum voor 23 al spoedig vertrekken. Samen met A. v. d. Bergh voegt hij echter snel tientallen runs aan het totaal toe. Vooral het runnen is zeer snel. Voor 31 wordt Kleef stra tenslotte in 't verre veld gevangen. Samen met den veteraan Ferman (ex-Volharding en VRA) brengt A. v. d. Bergh het totaal echter boven de 200 en op 214 voor 9 sluit capt. Kleef. stra-A. v. d. Bergh 16 en Ferman, die het nog niet verleerd is, 8®. Het keepen bij RCH was zwak, zoodat er 20 byes waren. W. Klein bowlde 024, L. Kuyt 353, J. Zeeuwe 351, E. van Musscher 014, J. Hellingman 141, J. Paaoer 2—8. Het openingspaar van RCH: E. van Musscher en D. Tel beginnen op het zuivere bowlen in een zeer kalm tempo. Vooral D. Tel verdedigt zeer stug. Van Musscher geeft eenige mooie off-slagen. Op 24 gaat v. Musscher l.b.w. Hei mig voor 18. G. Zeeuwe wordt, zonder gescoord te hebben door Abendanon gebowled, waarna ook D. Tel voor 8 door Heimig gecleaned. Hoewel de volgende batsmen wel tegen stand bieden weet de Haarlem-aanval 't scoren te beletten. Op 43 zijn reeds 6 wickets down. J. Paape en W. Klein houden dan stand en weten een dertigtal runs aan de score toe te voegen, hoewel Klein vrij onbesuisd speelt. Op In verband met de V.V.V.-week te Utrecht den burgemeester, die de vloot van is Dinsdag een motorshow gehouden voor uit de varende boot bezichtigde 74 wordt hij voor 12 runs gevangen. Samen met de laatste batsmen voert Paape, door tactisch spel de score nog snel op. Steeds kiest hij den juisten bal uit om runs op te maken en weet tevens het bowlen aan zich te houden. Tenslotte gaat hij met den laatsten man in run-out bij 'n gewaagde poging een drie te forceeren. 't To taal is nog 110 geworden, waarvan J. Paape een goede 59. Haarlem won dezen prettig ge speelden wedstrijd dus met bijna 100 runs. a. Abendanon bowlde 2—10, F. W. G. van Dalsum 021, drs. B. Kleefstra 06, A. Heimig 326, J. J. de Ia Mar 113, T. Stam 214. Van 21 tot 27 Juli wordt in de openlucht op de oefenbaan van het Tennispark „Rijnegom" een ping-pongtournament georganiseerd. De wedstrijdleiding, bestaande uit de heeren'René Rahusen en Anton Gall, heeft gemeend, de in schrijfgelden zeer laag te moeten houden, zoo. dat het noch voor jong, noch voor oud een bezwaar behoeft te zijn om aan de wedstrijden deel te nemen. Het Sportmagazijn Gretha de Bruyn heeft verschillende fraaie prijzen be schikbaar gesteld. Inschrijvingen kunnen ge schieden tot 20 Juli bij het Sportmagazijn Gre tha de Bruyn, Twijnderslaan 7, tel. 15116, René Rahusen, Oosterduinweg 256, Aerdenhout, tel. 26503 en bij den baanchef van het tennispark Rijnegom. Voor verdere inlichtingen wende men men zich tot de wedstrijdleiding. Burgerlijke Stand Geboren: d. van C. J. ClaüWimmer; d. van L. C. Brouwervan der Spiegel; z. van F. WarmerdamSmit; z. van E. J. Bus—Schrijver. Ondertrouwd: P. J. Amse en T. de Cock; S. M. D. Valstar en M. J. Slebe; G. Lem en A. Schuijt; L. Jansen en E. A. Rover; P. A. M. Haanappel en M. A..K. F. Reijners. Getrouwd: C. Th. Steffelaar en M. J. J. Schmidt. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. A. Roozenbeek en A. van Roon; B. J. Markus en A. E. van Dunnen; D. Offenberg en M. Jonk- Bovengenoemde vereeniging organiseerde op Zondag 14 Juli j.l. een wedvlucht van Lier (140 K.M.). Om 8 uur 30 min. in vrijheid gesteld, bereikte de eerste prijswinnende duif' haar hok om 10 uur 49 min. Hoofddorp, Woensdag Drie factoren kenmerkten het Concours Hip- pique te Hoofddorp: het was lang niet zoo druk als anders, het programma was vooral voor lee- ken interessanter dan ooit en last not least, er waren dit jaar nu eens geen millioenen kleine vliegjes, die in neus, ooren en haren kruipen en een verblijf op het groote terrein zeker niet veraangenamen. Dat er minder publiek was is louter en al leen te wijten aan de crisis. Men moet twee a drie gulden entrée betalen, dan op het terrein lunchen of dineeren en bovendien nog de reis kosten voor kort of lang traject bü elkaar heb ben. Er waren veel minder autobussen dan an dere jaren; op de overdekte tribune zag men groote gaten en de uiterste vleugels waren zelfs geheel verlaten, staanplaatsen waren beter ge' wild, maar tochtoch was de gezellige druk te van weleer gematigd door de malaise. De ijsco-man op het terrein klaagde zijn nood, de kellners liepen elkander in den weg, de mare- chaussées konden op hun gemak een sigaartje rooken. Nu is het fout uit deze ontboezeming de conclusie te trekken, dat het een dooie boei daar in Hoofddorp was. Verre van daar! Het prachtige weer in de morgenuren maakte het tot een waar genot om het jaarlijksche paar denfestijn bij te wonen; in den middag werd het bij bedekte lucht en een flinke bries tamelijk frisch en toen om ongeveer half zeven de jacht- rit begon, viel er zelfs een frisch buitje. Daar om bleven de vliegjes weg en daarom was het verblijf aangenamer dan de laatste jaren. De gebruikelijke nummers stonden natuurlijk weer op het programma, luxe en boerentuigpaarden tippelden voor kittige karretjes, boerenwagens hobbelden weer ongemakkelijk over de gras vlakte, het schoonste rijpaard werd weer voor gereden en het aantrekkelijke springconcours, dat helaas thans niet meer internationaal kan zijn, ontbrak vanzelfsprekend niet. Het springen in groepen van drie bleek niet zoo gemakkelijk te zijn en door de sterk af wisselende fouten die de paarden maakten, ge noot het publiek misschien meer dan de be rijders der onwilligen verwachtten. Een nieuwtje was dit jaar o. a. het Klaver- tje-Vier-rijden. De Landelijke Rijvereenigingen dienden daartoe vier paarden te kiezen, die pre cies hetzelfde zijn in kleur, met of zonder bles, in lengte van staart, van manen etc. Ook de berijders dienen even groot te zijn, dezelfde kleeding te dragen. Vijf groepen van vier deden aan dit nummer, dat door het publiek hoog lijk gewaardeerd werd, mee en zij maakten ver schillende wandelingen langs de tribunes, waar door ieder voor zich kon raden waar de prijs zou moeten vallen. Om drie uur kreeg het publiek volop waar voor zijn geld. Niet minder dan 80 bereden paarden reden caroussel over het terrein, de vaandeldragers der verschillende vereenigingen droegen den standaard mee en het geheel stond onder goede leiding van luitenant Bartels. Er zat discipline in! Tusschen de nummers dribbelden als attrac tie vier pony's, voor een kleine coach gespan nen, over het grasveld. Men verzekerde ons, dat deze liliputpaardjes meer en meer in de mode komen en gefokt worden en dat zij o.a. den trek hond op waardige wijze vervangen. Het springconcours was ditmaal zeer zwaar en moeilijk gemaakt, de hindernissen waren talrijk en werkelijk voor menig paard te vermoeiend. Geen van de 26 deelnemers bracht het er zon der fouten af. De zege^werd tenslotte behaald door ritmeester de Kruyff met 4 fouten en in een tijd van 1 minuut en 37 seconden. De groote attractie was dit jaar de jachtrit met eindloop over 2000 meter, achter jagermeester. Zestien paarden liepen in dit nummer mee en het was een gedraaf en gestei- ger alsof het een jacht op leven en dood be trof Duidelijk is ons te Hoofddorp opnieuw ge bleken, dat de liefde voor het paard nog niet dood is en dat de machine deze sport nooit zal kunnen verdringen. Het komt ons echter voor, dat het bestuur van de vereeniging „Vooruit" bok met zijn tijd mee zal moeten gaan en de entree-prijzen veel lager zal moe ten stellen. Belangstelling is er nog voldoende, maar het geld om die interesse te uiten ont breekt! Het 25e concours is geslaagd. Nora, Pautje, Black, Quick Boy, Merry Girl of hoe ze ook mogen heeten, hebben de liefde van honderden opnieuw gewonnen. Het zal anderen gegaan zijn als ons, toen wij gisteravond laat thuis kwamen en een kopje thee dronken: het klontje suiker gunden we aan Madrusa, aan Corrie en Poletta, aan Diana of Natacha.. och, wat heerlijk, dat er niet alleen motoren op de .wereld bestaand man; R. Masereeuw en A. Prins; H. T. van Eden en A. Ch. Brandenburg; J. H. van Dalen en W. E. Scheffer. Getrouwd: J. C. de Vlugt en M. v. d. Steeg; G. Boonstra en G. Gorgel; J. Hollenberg en A. Kossen; S. N. van Homburg en K. Fan- nasch; W. Metselaar en P. J. Druessen. Geboren: P. W. SlootwegOerlemans z; C. A. BeentjesBerkhout z; M. E. Beusenberg v. d. Hout d; W. DijkstraDocter d; C. C. W. NijmanFransen z; E. Amiabelde Jeu, z; F. B. SchiphorstAppelboom z; J. Dekker—Ras d; H. GroenProchazka d; M. GuijtSchaap d; J. J. KrooneKoster z. Overleden: P. Voogt, 43 j„ echtgen. van N. Punt; W. Staals, 52 j., echtgen. v. E. J. Ja cobs. 99 Het Tweede Kamerlid Van Braambeek heeft aan den Minister van Waterstaat gevraagd, of de ernstige ongelukken, die het laatste half jaar aan vliegtuigen der K.L.M. zijn overko men, den Minister van Waterstaat de overtui ging hebben doen behouden, dat de zorg van de K.L.M. voor de veiligheid op hetzelfde hoo ge peil is gebleven, ook bij het verlangen om de diensten snel uit te breiden en de vlieg- tijden te verkorten. Heeft de Minister met name genoegzame ze kerheid, dat deze snelle uitbreiding heeft plaats gevonden met vliegtuigen, omtrent wier kwa liteiten voldoende gerustheid bestaat; en is met het oog daarop de omzetting van den weke- lijkschen dienst op Indië in een dienst twee maal per week in elk opzicht verantwoord te achten en overeen te brengen met den eisch eener maximale veiligheid, zooais de K.L.M. deze in het verleden steeds liet zwn? Is de wijziging in dezen dienst geschied met uitschakeling van eiken drang om nog niet ge heel verzekerde vluchten te doen uitvoeren, mede met vliegtuigen, die hun doelmatigheid nog niet afdoende hebben bewezen? Verder vraagt hij, of de Minister in de be doelde ongevallen geen aanleiding vindt, om een diepgaand onderzoek te doen instellen naar de gestie der K.L.M. voornamelijk met het oog op de veiligheid. Zoo ja, is de Minister dan bereid het resul taat van dat onderzoek aan de Kamer over te leggen, opdat de zich thans openbarende on gerustheid zoo spoedig mogelijk weer kan plaats maken voor de wetenschap, dat het „sa fety first" bij de K.L.M. niet heeft geleden? ANTWERPEN, 17 Juli. (Reuter) Ongeveer duizend diamantbewerkers zijn wegens een sa lariskwestie in staking gegaan. INL.: CENTRAAL REISBUREAU V.K.P. N. Z. VOORBURGWAL 65—73 - A'DAM ONDER MOTTO: „EXWETO" De Nederlandsche Bank deelt mede, dat de rente-tarieven met ingang van heden met een half procent zullen worden ver laagd, zoodat het wisseldisconto van dien datum af, drie pCt. zal bedragen. PARIJS, 17 Juli (Reuter) Te Lyon is een Duitscher, Peter Ostermann, gearresteerd onder verdenking van spionnage en beschuldigd van vervalsching van stempels en het opgeven van een valschen naam aan de Fransche autoritei ten. Ostermann gaf Duitsche les aan een Fransch ambtenaar te Lyon, Wien hij verteld had een anti-fascistisch emigrant te zijn, die uit een concentratiekamp was gevlucht. De Franschman ontdekte na eenigen tijd op Oster- mann's schrijftafel brieven van verdachten aard, die boven de onderteekening den Duit- schen groet „Heil Hitier" droegen. De Fransch man kreeg hierdoor argwaan en deed aangifte bij de politie, die de zaak onderzocht en den Duitscher, die in goede relatie met de Duitscb overheid bleek te staan, arresteerde. De „Rietvink", die Woensdagmorgen om half elf onder commando van Parmentier van Schip hol is vertrokken naar Bushir, om daar beman ning en passagiers van de verbrande „Maraboe" op te nemen en naar Amsterdam te brengen, is Woensdagavond in Athene aangekomen. Onder voorzitterschap van den heer J. H. Scheltema werd Woensdag de jaarl. algemee- ne vergadering gehouden van aandeelhouders der Maatschappij tot Exploitatie van het Ne- Gerlandsch Sportpark te Amsterdam. Het jaarverslag over 1934, uitgebracht door den heer J. H. Scheltema, werd zonder discus sie goedgekeurd. Met algemeene stemmen wer den vervolgens de balans en de winst- en ver liesrekening over 1934 aangenomen. De periodiek aftredende leden van den Raad van Commissarissen, de heeren W. A. Holdert, E. J. Bonnike en Jhr. J. Feith, werden her kozen. Aan de orde was vervolgens het voorstel van het bestuur om het Stadion dusdanig uit ts breiden, dat het 60.000 toeschouwers kan bevat ten. Dit voorstel, dat de volledige instemming van de vergadering had, werd met algemeene stem men aangenomen, -n. ATHENE, 17 Juli (Reuter) De bladen mel den, dat vertegenwoordigers van Italiaansche reeders in den Pyraeus zijn aangekomen om te onderhandelen over den aankoop van Grieksche vrachtschepen, welke moeten dienen voor het vervoer van oorlogsmateriaal naar Afrika. Het Kerkbestuur van de parochie van den H. Josef te Hilversum bericht de uitgifte van 4 pCt. onderhandsche schuldbekentenissen in bedragen van 1000, 500 en 100 met Aartsbisschop pelijke goedkeuring en met garantie voor rente en aflossing van het Aartsbisdom Utrecht. Het Kerkbestuur vJenscht een leening aan te gaan voor den bouw van een nieuwe kerk en pastorie. Het Kerkbestuur stelt zich ten volle aanspra kelijk voor rente en aflossingen, terwijl het Aartsbisdom Utrecht zich verbonden heeft, in dien het Kerkbestuur de volle rente en aflos sing niet zou kunnen opbrengen, telken jare het ontbrekende bij te passen, zoodat hier eene zeer veilige geldbelegging wordt aangeboden. Deze leening draagt een rente van 4 pCt. 's jaars, halfjaarlijks betaalbaar. De betaling der toegewezen schuldbekentenis sen kan ook geschieden op een nader overeen te komen tijdstip. De geleende bedragen zijn wederzijds opzeg baar en aflosbaar met inachtneming van een termijn van drie of zes maanden, met dien ver stande, dat de eerste 2 jaren na plaatsing ;eeii opzegging door deii houder der schuldbekente nissen kan geschieden. De aflossing geschiedt a 100 pCt., zoodat koersrisico geheel is uitgesloten, terwijl de be legging, indien gewenscht, geheim blijft. BANDOENG, 16 Juli. (Aneta) De Merapi ver toont afstortingen. Dr. Stehn zal overmorgen daarheen vertrekken. Ass. Gas K Chic. Milw. 13/8 Gen. Gas idem A 3/8 Greath North 217/8 Nat. Cash 17 Wabash 11/8 Am. Car 20 y. Cities Service 1 5/8 Mac Keesport 112^ Miss. Kansas 2 5/8 Nat. Steel i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4