„De oorlog rukt elk uur meer naderbij," zegt de Negus De politieke ontwikkeling van Bulgarije Negus doet een beroep op zijn volk Het nieuws van heden Haile Selassie houdt een groote rede in het parlement; Abessinië zal tot den laatsten man voor zijn vrijheid vechten Diamantbewer kers staken KEIZER STORMACHTIG TOEGEJUICHT KONING BORIS WIL ZELF REGEEREN DE ONRUST IN MEXICO DE BAROMETER VRIJDAG 19 JULI 1935 Ochtendblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19444 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Het Weer Italiaansche pers over Engelands houding De Volkenbondsraad Soldaat hakt zijn hand af Om niet meer te hoeven dienen Rietvink" Donderdag middag te Boeshir Ruim dertig uur na vertrek Amsterdam Relaas van een ooggetuige Passagiers Zondag op Schiphol Ernstige relletjes te Antwerpen SPECIAAL VOOR U DAMES WAT DE TONG STREEl In groote volksvergaderingen wordt de rede van den vorst besproken Volkenbondsraad bijeen na 25 Augustus ADDIS ABEBA, 18 Juli. (Reu ter). Keizer Haile Selassie heeft de parade bijgewoond van 3.000 man der Keizerlijke Garde en zich ver volgens naar het Parlement begeven, om zijn aangekondigde groote rede voering te houden. Haile Selassie, Reiser van Abessinië Rede maakte diepen indruk op het volk Geen Italiaansche vliegtuigen over Egypte? De oude grondwet heeft afgedaan. Hoe wordt de nieuwe? Demo cratisch of autoritair? Weinig stabiliteit op den Balkan Cardenas treedt op tegen den leider der roodhemden President van Bolivia overleden Dr. Daniel Salamanca Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VERWACHTING: Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaar H bewolkt tot betrokken, regenbuien, weinig 5 verandering in temperatuur. Verd. vooruitzichten: Weinig verandering. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli ROME, 18 Juli (Reuter). In zes maanden is Eritrea geheel veranderd en is het in staat een groot aantal menschen te ontvangen en in hun behoeften te voorzien. Mussolini wenschte generaal Emilio de Bono geluk met dit succes in zijn functie van Hoogen Commissaris van Oost-Afrika. De Noord-Italiaansche pers bespreekt weer uitvoerig de houding van Engeland in het Ita- liaansch-Ethiopisch conflict. De „Popoio dTtalia" schrijft, dat terwijl Italië zich beroept op zijn goed recht, en in versneld tempo de maatregelen neemt, welke de toestand eischt, spreekt de Britsche pers over de mogelijkheid van een regeling met den Negus, welke nog slechts een academische kwestie is. De „Stampa" schrijft dat Engeland tracht Italië met mooie woorden te misleiden; aange zien de eerste harde woorden niet hielpen, pro beert men het thans met zachtere methoden. Mobilisatie van den Volkenbond is zonder toe stemming van Frankrijk van tevoren tot mis lukking gedoemd. GENèVE, 18 Juli. (Reuter). De leden van den Volkenbondsraad zijn telegrafisch verzocht zich gereed te houden voor een buitengewone zitting van den Raad tusschen 25 Augustus en 4 September ter be handeling van het Italiaansch Abessinische conflict. Het plan om den Volkenbondsraad bijeen te roepen tot bijlegging van het geschil tusschen Italië en Abessinië, vond .heden den moreelen steun van hef Amerikaansche departement van buiteniandsche zaken. Men deelde te Washington mede, dat de Amerikaansche regeering met stijgende on rust kennis neemt van de oorlogstoebereidselen. PARIJS, 18 Juli. (A. N.P.) Een soldaat van het 32ste luchtvaartregiment, die met verlof thuis vertoefde te Charlon-sur-Saöne, heeft, om niet naar zijn regiment te moeten terug- keeren, zelfverminking willen plegen. Met een bijl wilde hij zijn linkerarm verwonden, doch deed dit met zooveel kracht, dat hij de linker hand afhakte. In ernstigen toestand is hij naar net militaire hospitaal overgebracht. Na zijn herstel zal hij voor den krijgsraad moeten te rechtstaan. In verband met de ongeregeldheden in Belfast zijn door de autoriteiten scherpe maatregelen genomen 99 Naar Reuter seint is Donderdag middag 15.40 Greenwich tijd (tien minuten voor half vier Amsterdam- schen tijd) de „Rietvink", gezag voerder K. D. Parmentier, op het vliegveld van Boeshir aangekomen, om de passagiers van de verbrande „Maraboe" over te nemen en naar Nederland te vervoeren. De „Rietvink" is te Boeshir ge land dertig uur en twintig minuten nadat het toestel van Amsterdam was vertrokken. Een ooggetuige geeft, naar Reuter ons uit Boeshir seint, het volgend relaas van den on dergang der „Maraboe": Het vliegtuig startte goed. Het was nog don ker, maar heldere maan. Plotseling raakte het vliegtuig, zonder dat het nog voldoende stijg- snelheid had, een oneffenheid van den bodem, waardoor het ruim drie meter van den grond sprong. Bij den terugval raakte de rechtervleu gel den grond, waardoor de rechter poot van het landingsgestel terugschoot en de draaiende propeller eveneens den bodem raakte. Hierdoor ontstond terugslag in den motor met als gevolg benzinebrand. Drie passagiers zijn in den loop van Donder dag met het Fransche postvliegtuig doorgereisd naar Bagdad, de overigen wachten op de „Riet vink". De .Rietvink" met de passagiers van de „Maraboe" wordt in den loop van Zondag op Schiphol terugverwacht. ANTWERPEN, 18 Juli. (A.N.P.) Aan het ein de van de vorige week beggmnen de leden van den Antwerpschen Diamantbewerkersbond een actie tegen het bestuur. De leden brachten een duizendtal handteekeningen bijeen ter onder steuning van een motie, waarin zij de volgende punten naar voren brachten: 1. invoering van de 40-urenweek; 2. loonsverhooging van 20 pet.; 3. aftreden van den bondsraad; 4. een algemeene ledenvergadering. Maandag j.l. legden de zagers het werk neer en trokken naar het bondsgebouw, teneinde daar hun wenschen te kennen te geven. Thans hebben de slijpers zich bij hen aangesloten, met het gevolg, dat in geheel Antwerpen he denmiddag geen bondsfabriek meer werkte. Het bestuur van den A. D. B. maant nog steeds zün leden aan het werk te hervatten met de belofte, dat het zal doen wat mogelijk is. Onze Brusselsche correspondent seint ons: Vandaag hebben zich te Antwerpen in ver band met de staking der- diamantbewerkers vrij ernstige relletjes voorgedaan. De stakers werden door communisten opgehitst. In de straten, waar zich de fabrieken bevinden, had den samenscholingen plaats, welke spoedig tot botsingen met de politie leidde. Het aantal stakers bedraagt momenteel drie duizend man. Ophoopen Laat nooit uw werk zich ophoo penDenk nimmer: ik blaas even uit, ik doe 't straks wel. Stel niet uit wat ge heden doen kunt en maak het u niet moeilijk door werk, dat ge af kunt doen, te laten rusten. Ge moet iets afmaken doch denkt „morgen komt er iveer een dag" en laat het werk liggen. Maar er komen dien vol genden dag onverwachte en veel drin gender bezigheden en hetgeen toch óók afgedaan had moeten worden blijft onvoltooid. „Doe het nu" is een Engélsch ge zegde dat de dagleus van ieder moest zijn. Stel nooit uit. Van uitstel komt zoo dikwijls afstel, maar van uitstel komt ook zoo dikwijls te laat zijn en slecht jachtwerk. Stel niet uit! Laat het werk zich niet ophoopen. Het parlement was omgeven door een enorme menschenmenigte. Alle Abessinische leiders wa ren bijeen. Eerst schilderde de Negus de ver schillende étapes van het conflict met Italië tot aan het afbreken der besprekingen van de scheidsrechterlijke commissie, die in Sche- veningen is bijeengekomen. Ondanks de permanente betuiging van zijn liefde voor dep vrede, zet Italië zijn bewape ning voor een veroveringsoorlog voort. Abes sinië daarentegen heeft driemaal een beroep op den Volkenbond gedaan om het geschil vreedzaam op te lossen. In dit verband wees de keizer op de vriend schappelijke betrekkingen van Abessinië met Engeland en maakte melding van Engelands poging om door afstand van gebied den vrede te bewaren. Mussolini echter heeft alle vre- desaanbiedingen van de hand gewezen, heeft Abessinië beleedigd en beschuldigd van bar- baarschheid en slavernij, welke in werkelijkheid reeds uit den weg zijn geruimd. Vervolgens verklaarde de kiezer, dat zijn land zich gehouden heeft aan alle verdragen en ook bereid is geweest de beslissing van den Volkenbond te aanvaarden en Italië schadeloos te stellen, indien de volkenbond in dezen zin zou beslissen. Ondanks deze bereidwilligheid is Italië echter voortgegaan met troepen en oor logsmateriaal naar zijn beide koloniën te zen den. De Negus verklaarde woordelijk: Nu staat de oorlog voor de deur. Trots den vredeswil, dien wjj betoond hebban, rukt tte oorlog elk uur meer naderbij. Het is onze plicht ons land te verdedigen. Ook in het jaar 1896 heeft Abessinië den oorlog niet gewild. Toen hebben de Italianen ons land overvallen met veroveringsdoeleinden en thans willen zij dit herhalen. Met Gods hulp heeft Abessinië dezen oorlog gewonnen, het resultaat van den slag bij Adoea heeft het echter ,in politiek opzicht niet ten volle benut. Wij hebben alles ga.«an om den vrede te handhaven. Ter wille van het vader land echter wijzen wij een Italiaansch protec toraat van de hand; wij zijn zuiver van geweten en dragen geen schuld aan den oorlog. Abessinië strijdt tot den laatsten man voor zijn onafhankelijkheid. Abessinië zal tegenover de moderne wapenen van Italië de bereidwil ligheid stellen om zijn land en zijn keizer tot in den dood te verdedigen. De keizer zal met zijn volk liever strijden en sterven dan de vrij heid verliezen. De Negus sloot met een oproep tot het Abes sinische volk, om alle verschillen in stand en godsdienst ter zijde te stellen en schouder aan schouder tp staan in den strijd. De vrou wen riep hij op zich gereed te houden als ver pleegsters. Leve Abessinië! Wü sterven voor Abessinië's vrüheid! God met ons! Onder tranen van geestdrift brak de verga dering in stormachtige toejuichingen uit. De groote rede van den keizer heeft diepen indruk gemaakt op de bevolking. Overal wor den reusachtige volksverzamelingen gehouden in de open lucht, waarbij priesters het woord voeren en de hoofdgedachten van 's keizers rede verduidebjken. De vergaderingen worden besloten met ge- meensehappelijk gebed. In het geheele land heerschen orde en ver trouwen. In regeeringskringen wordt de hoop op een vreedzame regeling van het geschil en op een toegeven van Italië nog niet opgegeven. De eenige dagen geleden opgerichte „vereeni- ging van Abessinië's jeugd" krijgt grooten aan hang en telde vandaag reeds 14.000 leden. KAïRO, 18 Juli. (Reuter). In een interview met het blgd „Al Ahram" verklaarde de Negus, dat hü het ais een „onvriendebjke daad" zou beschouwen, als Egypte zou toestaan, dat Ita liaansche militaire vliegtuigen over Egyptisch gebied vlogen. De Negus verklaarde verder, dat de Italianen er niet in geslaagd zijn tweedracht te zaaien tusschen zijn Mohammedaansche onderdanen en anderen. BERN, 18 Juli. (Reuter). De regeering van Ethiopië heeft den wensch te kennen gegeven toe te treden tot de internationale Roode Kruis, conventie van 1929, inzake de verbetering van het lot van gewonden en zieken van strijdende legers. De besprekingen zün nog niet beëindigd. (Büzondere correspondentie). Van de in den grooten oorlog overwonnen rijken is Bulgarüe het eenige waar de dynastie zich heeft weten te handhaven. Dat koning Ferdinand afstand van den troon moest doen, heeft Boris niet belet zün vader op te volgen en zich sindsdien op den troon te Sofia te handhaven. Niet dat de omstandig heden hem het regeeren gemakkelük gemaakt hebben. Verre van dien. Het koninschap heeft sinds 1918 zéér sombere en moeilijke jaren gekend. Toen Boris den troon besteeg, kwam hü aan het hoofd te staan van een land, dat niet meer dan zes millioen inwoners telde, welks leger door het verdrag van Neuilly tot een gewapend corps van dertig duizend man was terugge bracht, een land dat bovendien door een lange reeks oorlogen, waarvan de laatste het nood lottig werd, in financieel opzicht de uitputting nabij was. Nauwelijks was de oorlog ten einde of gevaarlüke woelingen onder de boerenbevol king van het platte land brachten regeering en dynastie in ernstig gevaar. De leider der agra riërs, een man met een ijzeren vuist, kreeg de overhand: in 1922 was de boer Stamboeljisky eerste minister van het Bulgaarsche Koninkrijk. Zeer welgezind was hij den koning niet; uit opportuniteitsoverwegingen duldde hü hem. Tijdens Stamboeljisky's heerschappü beperkte Boris' rol zich tot het onderteekenen der stuk ken, die zijn premier hem voorlegde. Evenwel, het rad der fortuin draaide. Een revolutie maakte aan Stamboeljisky's dictatuur een einde, de premier verloor het leven en het ge vaar voor de monarchie was voor het oogenblik geweken. Maar de rust in het land keerde niet terug. De politieke partü'en begonnen een ge- nadeloozen strüd om de macht; de Mace doniërs en de communisten trachtten een schrikbewind te vestigen. Dat men in de hoofd stad kogels hoorde fluiten verwonderde nie mand. Aanslagen waren aan de orde van den dag. Ieder herinnert zich nog dat op een kwa den dag de kathedraal te Sofia in de lucht vloog. De verwarring, waarvan het binnenland het tooneel was, belette Bulgarüe tegenover het buitenland een krachtige positie in te nemen Buigarüe's buren, de aangrenzende rijken, die nog zoo kort geleden vüanden waren, wan trouwden het land. Vooral Joego-Slavië toon. de zich ongerust, vooral omdat de regeering te Sofia een uiterst slappe houding aannam tegenover de Macedonische terroristen, die in de beruchte O.R.I.M. een organisatie vonden waarvan steeds het ergste te wachten was. Niemand zal kunnen volhouden dat Joego. Slavië's wantrouwen ten aanzien van de O.R. I.M. ongerechtvaardigd was; de aanslag te Marseille, waarbü koning Alexander en de Fransche minister Louis Barthou het leven verloren, ligt daarvoor te versch in het ge heugen. Steun vond Bulgarüe alleen bü Italië in den tijd dat de Italiaansche diplomatie Joego slavië op den Balkan den voet overal trachtte dwars te zetten. Het huwelijk van Boris met een prinses uit het Huis van Savoie dateert uit dien tijd. Sedert dien is de verhouding met Joego-Siavië verbeterd. Italië zoekt zün toe komst niet meer op den Balkan, maar in Afrika. En Sofia heeft van Rome niet veei meer te verwachten. Dit alles is oude geschiedenis. Bulgarije's nieuwe tijdperk vangt aan met den staatsgreep van 19 Mei '34. Profiteerend van de vermoeidheid en den weerzin, die de eeuwige krakeelen en kuiperijen der politieke partüen bü de bevolking' veroorzaakt hadden, maakten njilitaire elementen zich van de macht meester. Zij werden daarbü door de leden der Zveno-groep geholpen, een organisatie, die voor een goed deel uit nationalistisch gezinde intellectueelen bestaat, aanhangers van een extra-parlementair regiem. Generaal Georgieff werd leider van het nieuwe kabinet. Met hem traden verscheidene andere hooge officieren in het ministerie, terwijl Bataloff, Buigarüe's ge. zant te Parijs, met de leiding der buiteniand sche aangelegenheden belast werd. Achter de schermen bleef kolonel Veltsjef, die een der hoofdaanleggers van het militaire complot was, in het leger naar men zeide grooten aan hang bezat, maar dié het voor het oogenblik voorzichtiger oordeelde geen officieele functie te aanvaarden. De politieke partijen regeerden nauwelüks Zij toonden zich volstrekt machteloos, niet in staat bij het ten uitvoer leggen van haar pro gramma eenige moeihjkheid te bezorgen. Een van de voornaamste punten van dat pro. gramma had het scheppen van een betere ver standhouding met de omliggende rijken op het oog. Reeds hadden Alexander van Servië en Boris van Bulgarüe persoonlük pogingen ge. daan toenadering tusschen Joego-Slavië en Bulgarüe te bewerkstelligen. Maar een kerke- Iüke verzoening stuitte altüd weer op de Ma- cedoniërs en hun ..kwestie" af. Georgieff be greep dat het van het grootste belang was de onruststokende Macedoniërs onschadelük te maken. Hij ontwapende ze. 11.000 geweren, 7000 granaten en 47 mitrailleuses werden in beslag genomen. Deze politiek had onmiddellük geluk kige resultaten. Het Joego-Slavisch konings. paar kon te Sofia plechtig en hartelijk ontvan gen worden. Verschillende overeenkomsten die het verkeer tusschen beide landen in de toekomst verge- makkelüken zouden, kwamen bij die gelegenheid tot stand. Ook met Roemenië verbeterde de verhouding, zoo zelfs dat eindelijk aan de in stelling van een ferry-boot-dienst over den Donau-grensrivier, kon gedacht worden. Voor wat het binnenland betreft trachtte het kabinet in de eerste plaats tot een slui tende begrooting te komen. Er was een tekort van niet minder dan 3200 millioen levas. In stelling van alcohol- en tabaksmonopolies en een ingrijpende reorganisatie van het ambte lijke raderwerk waren de krachtige remedies, die het kabinet voor gezondmaking der staatsfinanciën meende te moeten toepassen. Maar niet minder noodzakelük achtte het een hervorming van het regeeringsstelsel. Ko lonel Veltsjef was voorstander van de stichting van een soort Raad van State, waarvan hü-zeif voorzitter zou zijn en welke Raad voortaan den minister-president zou benoemen. Zou dit plan verwezenlijkt zün, dan zou daarmee de koning van een züner voornaamste prerogatieven -.yn beroofd. Boris begreep dat hü zich tot iederen prüs van hervormers ais Veltsjef bevrijden moest. Een groot aantal koningstrouwe off!, eieren was het met den vorst op dit stuk vol maakt eens en dank zii hun steun konden Georgieff en- de zünen op 22 Januari van dit jaar genoopt worden hun ontslag in te dienen. Kolonel Zlateff volgde Georgieff op. Een zijner eerste regeeringsdaden was, zoo als verwacht mocht worden, de publi catie van een plechtige verklaring van aanhankelijkheid aan de monarchie en aan den persoon van Koning Boris. Voor de rest was het nieuwe kabinet het democratiscne parlementarisme al even weiiyg welgezind als de regeering-Georgieff. De socialistische afge. vaardigde Pastukoff, die een terugkeer tot de vroegere grondwet bepleit had, werd naar Burgas verbannen. Maar het kabinet ontmoet te gevaarbjker tegenstanders. De oud-minister Tsankoff eischte dat de militairen naar dun kazernes zouden terugkeeren. Wei antwoordde Zlateff met de gevangenneming van den al te stoutmoedigen Tsankoff terwül hü ook ziin voorganger Georgieff en den chef der hoofd stedelijke poliMe deed arresteeren maar verscheidene ministers vonden dezen maatregel te kras. Een deel van het kabinet nam ont slag en op 20 April stond Zlateff geen anderen weg open dan den Koning te verzoeken het ontslag van het geheele ministerie wel te wil len aanvaarden. Zoo was eind April Boris arbiter van de situatie. Het leger was verdeeld; de oude par tüen trachtten zich rond Tsankoff en de lei ders der agrariërs opnieuw te groepeeren; Macedoniërs en communisten hielden en hou den zich rustig, maar wachten slechts op een goede gelegenheid. In deze omstandigheden heeft de Koning de regeering aan een burger toevertrouwd, aan den 67-jarigen ouden professor Tosjeff. Maar Boris zelf neemt aan het bestuur des lands even üverig als zün ministers deel. Er is geen sprake van dat de oude grondwet uit haar slaap zal worden gewekt. Zü zal vervangen worden door een nieuwe, waarvan de bepa lingen zich zoo goed mogelijk zullen aanpas sen aan de tegenwoordige behoeften van land en volk. De sociale maatregelen nemen op het programma der nieuwe regeering een belang- rüke plaats in. Het manifest van den koning, waarin va» deze plannen sprake is, is door de bevolking goed 'ontvangen. De toekomst alleen evenwo' zal leeren in welken geest het land weldra zal worden bestuurd. Boris is zonder twüfei een monarch van democratische opvattingen, maar een krachtig bewind is voor Bulgarüe in de huidige omstandigheden het éénig mogelüke Boris en zijn raadgevers hebben uitersten te verzoenen, en dat is geen gemakkelüke taak. De Bulgaarsche na-oorlogsche evolutie is nog steeds niet voltooid. De wün in het Bulgaar sche vat gist nog. Dat is overigens geen reden om te wanhopen. Want in dat opzicht zitten alle Balkanstaten in hetzelfde schuitje. Grie kenland staat op het punt opnieuw een konink rük te worden, in Joego-Slavië moeten Serven en Kroaten zich verzoenen, in Roemenië is de strüd om de macht volstrekt niet gestreden. Het kookt en bruist op het schiereiland en de werkelüke stabiliteit is niet voor morgen. Negus van Abessinië houdt een groote rede in het Parlement. De president van Bolivia, dr, Daniel Salamanca, overleden. De staking der diamantbewerkers te Antwer pen; ernstige relletjes. Teraardebestelling van mr. P. W. A. Cort van der Linden. De „Rietvink" in ruim dertig uur naar Bushir gevlogen. In den Amsterdamschen Gemeenteraad is een motie aangenomen, die pleit voor een tunnel onder het IJ. Scheepvaartwetten dankbaar door de Tweede Kamer aanvaard. Bezuinigingsdebat voortgezet. New Yorksche beurs: Na vaste opening op de beurs trad op diverse afdeelingen een reactie in. O MEXICO-STAD, 18 Juli. (Reuter.) De politie ke moorden te Villa Hermosa, de hoofdstad van de provincie Tobasco, hebben in het geheele land groote opwinding veroorzaakt. Op het vliegveld van Mexico stond gisteren een groote menschenmenigte de aankomst af te wachten van de lijken der slachtoffers. Vandaag wordt een groote protestbetooging gehouden tegen den leider der Roodhemden, Garrido Canabal, wiens aanhangers de moorden bedreven heb ben. President Cardenas heeft» een gestreng on derzoek naar het geval laten instellen. Reeds heeft hij den plaatselüken commandant van Villa Hermosa afgezet en de politie aldaar, die Garrido Canabal en zijn Roodhemden vrien delijk gezind is, doen terugtrekken naar de ka zerne, terwijl bondstroepen thans de orde en veiligheid moeten handhaven. Uit Guadalajara wordt gemeld, dat president Cardenas daar in een boerenvergadenng ver klaard heeft, dat zijn landbouwprogram o. a. in hield de vorming van een boerenreserveleger, zoodat de boeren in staat zouden zijn hun eigen belangen te verdedigen en de rechten, die zij door de revolutie hadden verkregen, te be schermen. NEW YORK, 18 Juli. (Reuter.) Namens 242 leden van het Representantenhuis is aan pre sident Roosevelt een petitie overhandigd, waar in om een onderzoek wordt verzocht naar den. godsdienstigen status van Amerikaansche bur gers in Mexico. LA PAZ, 18 Juli. (A. N. P.) De president van Bolivia tüdens het geheele conflict in den Gran Chaco met Paraguay, dr. Daniel Salamanca, is gisteravond tengevolge van een hartver lamming overleden. Dr. Salamanca aanvaard de zün ambt op 5 Maart 1931 en had dit jaar moeten aftreden. Stand op Vrijdag 1 uur v.n;.: 753 Vorige stand: 757.9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1