1 Mussolini over het conflict met Abessynië ITALIË WIL ALLES OF NIETS De R.K. Duitsche pers Het nieuws van heden DE NEGUS NIET OP ZN MONDJE GEVALLEN ZIJN MEENING OVER DEN VOLKENBOND GEEN SPRAKE VAN! DE BAROMETER ;jta -mteEBw mvfset VEREEMGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 20 JULI 1935 BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Avondblad ^EN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19447 Arme Volkenbond De Jodenvervolging in Duitschland „Hebt geen medelijden met de Joden!" Dollfuss-herdenking te Rome Het Weer Noorwegen en de Volkenbond Een interview met minister Koht Gasmaskers-bons - Zijn haar laatste dagen aangebro ken, nu de driemaandelijksche termijn van Amann afloopt! Opent de Germania den doodendans Italië moet bereid zijn, ingeval Abessynië het aangrijpt" Een conferentie te Rome? Een conferentie te Rome? DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Het nieuwe Grieksche kabinet De botsingen in Belfast Vragen in het Lagerhuis Communistische agita tie in Roemenië Namaak van spoorkaartjes voor propagand areizen Een steenlawine Op lijn SalzburgInnsbruck Tegen bezuiniging Rumoerige bijeenkomst der oudstrijders MILITAIRE LUCHTVAART- SCHOLEN LILIAN HARVEY GEWOND ijl Is NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. BIJ contract sterk verlaagde prijzea Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Mussolini en de Negus negusti heffen een beurtzang aan en doen voor elkaar in forschheid van geluid niet onder. Ter wijl Italië Abessinië verwijt, dat het agressief optreedt en de veiligheid der Italiaansche kolo nies in Oost-Afrika bedreigt, en het beschul. digt van barbaarschheid en onbeschaafdheid, van achterlijkheid en het tolereeren van slaver nij, klaagt Abessinië Italië aan als vrede-ver- stoorder, als machtsbegeerige en landhongerige veroveraar. De Duce schroeft, volgens zijn jour. nalistieke spreektrompet Gayda voortdurend zijn eischen op. Hij zal nu niet eens meer genoegen nemen met een mandaat over Abessinië gelijk aan dat, wat Engeland over Irak heeft uitge oefend, neen, hij wil een speciaal mandaat, want de onbeschaafd en achterlijk gescholden Abes- siniërs zijn volgens het oordeel van Italië toch wel zoo listig en handig, dat zij een dergelijk mandaat zouden weten te saboteeren of er bin nen korten tijd aan zouden weten te ontkomen en hun zelfstandigheid zouden weten te herwin nen. Keizer Hailé Selassie, die in tegenstelling met Italië, dat niets van een inmenging van Genève wil weten en bij het eerste afkeurende woord van den Volkenbond dezen den rug wil toekeeren, niet zonder talent den braven Hen drik uithangt, is echter niet van plan zich ook maar in het magerste mandaad van Italië over Abessinië te schikken. Hij is niet bereid eenige territoriale concessie te doen, tenzij deze door door een uitweg naar zee wordt gecompenseerd. Van bewaakte spoorwegzones moet hij niets heb ben, want de geschiedenis van Mandsjoerije heeft hem geleerd, dat deze vroeg of laat op an nexaties uitdraaien. Hij wenscht zich te hou- houden aan de verdragen, welke hij volgens Italië reeds sinds lang geschonden heeft en zal, gezéten op een wit strijdros, zijn zwarte horden eventueel aanvoeren in den steeds meer onver mijdelijk schijnenden oorlog. In interviews, pers telegrammen en parlementaire redevoeringen slaat de Keizer van Ethiopië een toon aan, die als olie moet werken op het door den Duce hevig aangeblazen Italiaansche strijdvuur. Is het voor de trotsche Romeinen niet om uit hun blanke vel te springen, wanneer de zwarte heerscher vrijmoedig herinnert aan de verpletterende nederlaag, welke de Italianen indertijd bij Adoea leden, een nederlaag, welke door Italië als een nationale schande wordt gevoeld en welke het thans door 'n volledigen triomf wil uitwisschen? En hoe moet het den Italianen, die uit expan. siedrang koloniseeren of euphemistisch uitge drukt beschaven willen, in de ooren tuiten, wanneer Hailé Selassie de beschuldiging, dat hij de slavernij in zijn land niet heeft afgeschaft, beantwoordt met de tegenbeschuldiging, dat on der het beschermingslievend Italiaansch bewind in Tripolis en Erythraea nog steeds slavenjach ten worden gehouden en slavenhandel wordt ge dreven? Neen, wanneer de Italiaansche en de Abessinische uitlatingen niet met een zak rhetorisch zout moeten worden op genomen, en zuiver de gezindheid van beide partijen weergeven, dan is er geen schijn van kans op een vreedzame oplossing van het Ita- liaansch-Ethiopische vraagstuk. Italië heeft Abessinië als het meest geschikte kolonisatie gebied „uitgekozen" en Abessinië zal zich met hand en tand tegen deze „uitverkiezing" ver betten. De Duce heeft den gouverneur van Oost- Afrika de Bono, een van de vier, die met Mus solini indertijd den marsch der fascisten naar Rome leidden, een dankbaar telegram gestuurd voor het geweldige werk, dat deze ter voorbe reiding van den oorlog in Erythraea heeft ge- praesteerd, en de Abessinische keizer heeft zijn millioenen-volk te wapen geroepen en zijn stem heeft in het eigen land meer weerklank gevon den dan in Genève. De Volkenbond zit in zak en asch, want hij voorziet, dat zijn prestige zw'are klappen zal krijgen. De jammerlijke ge schiedenis van de machtelooze Volkenbonds bemoeiing in den strijd van Japan en China staat op het punt zich te gaan herhalen in de Abessinische kwestie. Engeland wil niet alleen Italië de Volksbondbei aanbinden en Frank rijk kan van den eenen kant den Volkenbond niet verloochenen terwille van de nieuwe Ita liaansche vriendschap, omdat het daardoor de andere bondgenooten van zich zal vervreemden, en van den anderen kant kan het den Volken bond niet steunen, omdat het daardoor de Euro- peesche samenwerking met Italië op het spel zou zetten. Abessinië heeft echter eenmaal den Vol kenbond ingeschakeld. Engeland en Frankrijk trachten nu Italië te bewegen zijn bezwaren te gen het lidmaatschap van Abessinië duidelijk te formuleeren en te Genève in te dienen, doch Mussolini heeft daartegen bezwaar, niet alleen omdat hij de Abessinische kwestie als een zui ver Afrikaansche aangelegenheid beschouwd wenscht te zien en een tegenstander is van de Volkenbondsbemoeiing in deze, maar ook om dat hij onder geen beding den schijn kan ver dragen als zouden Italië en Abessinië te Genève als volkomen gelijkgerechtigde Volkenbondsle den worden behandeld. Engeland en Frankrijk oefenen echter aandrang in deze richting uit in de hoop tijd te winnen en den Volkenbond gelegenheid te geven het doen van een uitspraak tot St. Juttemls te verschuiven. Waarschijnlijk zal binnenkort de Volkenbond bijeenkomen en kel en alleen om een vijfden arbiter te benoe men overeenkomstig het op 25 Mei j.l. genomen besluit, nu de arbitragecommissie definitief is vastgeloopen, en dan haastig weer uiteengaan en de zaken op haar onvermijdelijk beloop Ia- ten. Erg verheffend is dit alles niet. Het is met de internationale beschaving en de internatio nale rechtsbeginselen nog niet zóó gesteld, dat Abessinië met zijn zwarte huid over zichzelf behoeft te blozen, gesteld dat het dit kon doen. BERLIJN, 20 Juli. (Reuter). Opnieuw moest hier hedenavond politie-versterking worden ont boden, in verband met anti-Joodsche ongere geldheden. Door de voornaamste straten liepen groepen menschen, die schreeuwden: „Weg met de Jo den, heb geen medelijden met de Joden." Eenige Joodsch-uitziende personen werden uit café's in het Westen van Berlijn gesleurd, anderen op de vlucht gejaagd. Een aantal rustverstoorders, dat in botsing kwam met de politie, werd ge arresteerd. De correspondent van Reuter zag, dat een Jood op straat werd achtervolgd door eenige woestelingen, die hem ten slotte in het nauw dreven. Vier of vijf mannen begonnen hem te mishandelen, doch ten slotte slaagde de Jood er in zich tusschen de menigte in veiligheid te brengen. VATICAANSTAD, 20 Juli. (A.N.P.) Ter ge legenheid van het feit, dat het een jaar geleden zal zijn, dat Dollfuss werd vermoord, zal .in de parochiale kerk van het Vaticaan een plechtige kerkdienst worden gehouden, waar de kardinalen en het corps diplomatique aanwezig zullen zijn. VERWACHTING: Matige, Zuidelijke tot E Westelijken wind, betrokken tót zwaar EE bewolkt, aanvankelijk regenbuien met EE kans op onweer; later opklarend, iets EE koeler. Hoogste stand: 761.3 te Biarritz. S Laagste stand: 747.3 te Aberdeen. Zon op v.m. 5.03, onder nan. 9.08. Lacht op 9.38. Maan op n.m. 10.43, onder v.m. 10.52. Laatste kwartier 22 Juli. OSLO, 19 Juli (Reuter) In een onder den Volkenbond te gaan, antwoordde Koht: dit minister van Buitenlandsche Zaken H. Koht, dat voor den Volkenbond een moeilijke toe stand is ontstaan. Drie belangrijke leden van den bond, zoo zeide hij, zijn reeds hun eigen weg gegaan, eerst Japan, toen Duitschland en nu Italië. De Volkenbondsidee zelf staat op het punt te verbrokkelen. De groote mogendheden vormen groepen en treden onafhankelijk op, zonder acht te slaan op den Bond. Op de vraag of Noorwegen overweegt uit den Volkenbond te gaan, antwoordde Koht: Dit is misschien te sterk gezegd. Maar wel zullen we verscheidene kwesties aangaande den Volken bond onder het oog moeten zien. Ik bedoei voornamelijk de sancties. ROME, 20 Juli. (A. N. D.) Een aantal sigaret- tenfabrikanten in Italië heeft voor degenen, die hun binnen een zeker tijdsbestek de meeste bons verpakt bij de betreffende sigaretten merken toezenden, een aardige verrassing- beschikbaar. De 500 inzenders van de grootste hoeveelheid sigarettenbons ontvangen n.l. een gasmasker van het nieuwste model. Het betreft hier een samenwerking van de sigarettenfabri- kanten met de chemisch-militaire afdeeling van het Italiaansche ministerie van Oorlog. Op deze wijze tracht men het groote publiek vertrouwd te maken met afweer- en beschermingsmidde len tegen gasaanvallen. H. U. de Koningin bracht, vergezeld van Prinses Juliana, een onverwacht bezoek aan de Belgische Koningskinderen, die te Noordwijk aan Zee vertoeven De hoogste autoweg in Midden-Europa, welke voert over de Glockner is bijna voltooid Naar wij uit goede bron vernemen zal de „Germania", het katholieke dagblad van Berlijn, waarvan de aandeelen hoofdzakelijk in de han den van ex-kanselier von Papen zijn, zeer binnenkort ophouden als dag blad te bestaan. Het blad zal veran derd worden in een weekblad. De maatregelen daartoe zijn reeds ge troffen. Van andere zijde ontvangen wij het volgende bericht over de zieltogende katholieke pers in Duitschland. De katholieken, die in de laatste weken door nagenoeg alle instanties van het Duitsche regime in 't nauw gedreven worden, zoodat 'n angstige spanning hen bevangen heeft over hun toekomst, zullen een dezer dagen wederom een belangrijk steunpunt in hun strijd voor hun beginselen gaan verliezen. Dato 24 Juli loopt de driemaan delijksche termijn af, welken de voorzitter van de Rijksperskamer Amann aan de katholieke pers gesteld heeft om haar karakter van confes sioneel orgaan te wijzigen en zich volledig in te stellen op de Nazipers. Het staat te vreezen, dat op dien datum of in den loop van de weken daaropvolgende talrijke katholieke kranten' noodgedwongen zullen op houden te verschijnen. Niet onmogelijk is, dat LONDEN, 20 Juli. (Reuter) In een heden door de „Daily Express" gepubliceerd onderhoud met Mussolini over het geschil tusschen Italië en Abessynië, gaf de Duce te verstaan, dat zijn Afrikaansche plannen noch door een Europee- sche crisis, noch door het ingrijpen van Euro- peesche mogendheden beïnvloed kunnen wor den. Mussolini verklaarde van meening te zijn, dat er de eerste drie jaren in Europa geen oorlog zal komen. Op een vraag naar de reden van de mili taire toebereidselen van Italië, ontkende Mus solini, dat hij een aanvalsoorlog tegen Abes synië wil ondernemen. Wij moeten bereid zijn, zoo zeide hü, ingeval de Abessyniërs ons aan vallen. Vervolgens sprak de Duce over de buitenge wone moeilijkheden, verbonden aan een mili taire onderneming op 3000 mijl afstand van het moederland. De vraag of een oorlog onvermijde lijk was, beantwoordde hij met de ontwijkende woorden: „Dat wil ik niet zeggen." Aangaande de mogelijkheid van een gemeen schappelijk protectoraat in Abessynië van Italië, •Engeland en Frankrijk, verklaarde Mussolini: „Dat is onmogelijk en niet voor uitvoering vat baar." Toen de correspondent over de mogelijkheid van een vreedzame oplossing sprak, zeide de Duce: „In Amerika roepen ze allemaal om vre de, vrede! De Communisten, Socialisten, Bolsje wisten en politieke Vrijmetselaars roepen ook om vrede. Het is gemakkelijk om vrede te roe pen, maar ik bevind mij in een zeer moeilijke positie. Ik moet op alle mogelijkheden voorbereid zijn. Ik moet klaar staan voor een aanval op een afstand van 3000 mijl van het moederland. Op de vraag of Italië uit den Volkenbond zal treden, gaf Mussolini ten antwoord: „Dat wil ik niet zeggen. Ik zal Italië niet nu den Volken bond doen verlaten. Ik geef er de voorkeur aan lid te blijven. Ik geloof wel, dat de Volkenbond op de een of andere wijze moet ingaan op het beroep van Abessynië, maar in het geval van China heeft de Volkenbond niets gedaan, en hij heeft ook den oorlog in den Gran Chaco niet verhinderd. Vervolgens vroeg Mussolini: „Waarom zijn de Vereenigde Staten geen lid van den Volkenbond geworden?," waarop de correspondent ant woordde: „Omdat de Vereenigde Staten geen voorstanders zijn van het verdrag van Ver sailles." Hierop antwoordde de Duce: „Het ver drag van Versailles heeft zoo goed als afgedaan. De herstelbetalingen zijn verricht, de Rijnland bezetting is verdwenen, de ontwapening is ten einde." Op de vraag of de koloniale ontwikkeling van Abessynië hand in hand zal gaan met militaire operaties, antwoordde Mussolini: „Ja, u heeft gelijk." Aan het slot van het onderhoud gaf de Duce toe, dat mogelijkheid voor een vreedzame oplossing van het geschil nog altijd bestaat. NEW YORK, 20 Juli. («(Reuter) Italië, dat de zer dagen belangrijke scheepsaankoopen heeft verricht in Griekenland, heeft thans ook in Amerika verscheidene schepen voor transport doeleinden aangekocht, n.l. de „Montawk" en „Montana" van de Atlantic Transport Lines, de „Byrn" en „Edison" van de National Steam Navigation Company en de „Fort George" van de Grieksche Furness reederij. ROME, 20 Juli. (Reuter) De politieke aspec ten van 't Italiaansch-Abessinisch geschil kun nen thans als volgt worden samengevat: le. De vooruitzichten op een discussie tus schen Italië, Groot-Brittannië en Frankrijk op basis van het verdrag van 1906 zijn hoopgevend, al is Mussolini van oordeel, dat zulk een voor stel eigenlijk zes maanden geleden zou moeten zpn gedaan. 2e. De datum van bedoelde discussie zal bin nen de eerstvolgende 24 uren worden vastge steld. De besprekingen zullen te Rome worden gevoerd tusschen Mussolini namens Italië, den Britschen ambassadeur sir Eric Drummond na mens Groot-Brittannië en den Franschen am bassadeur graaf de Chambrun namens Frank rijk. 3e. Berichten dat de Britsche ambassadeur te Rome instructies heeft ontvangen om Mus solini voor te stellen Italië's grieven tegen Abessinië in de eerstvolgende zitting van den Volkenbondsraad te formuleeren, zijn op zijn minst genomen voorbarig. Tot gisteravond laat heeft de Italiaansche regeering een dergelijk voorstel niet ontvangen. Daarentegen verluidt te Rome, dat aan de Ita liaansche regeering is gevraagd, of zij de kwes tie op grondslag van het verdrag van 1906 met de Engelsche en Fransche regeering wil be spreken. De vermoedelijke aard van deze besprekin gen is nog niet omlijnd. Reuter meent te weten, dat zij langs diplomatieken weg zullen geschie den en dat de belegging van een conferentie niet waarschijnlijk is. Daarentegen meldt de „Daily Telegraph", dat de vooruitzichten voor een conferentie te Rome tusschen de vertegenwoordigers van Engeland, Italië en Frankrijk beter zijn geworden. Italië zou vertegenwoordigd worden door Mussolini zelf, Engeland en Frankrijk door hun gezant te Rome, resp. Sir Eric Drummond en Graaf de Chambrun. Te Rome is men *an meening, dat de zitting van den Volkenbondsraad niet kan plaats vin den, alvorens de voorgenomen besprekingen zijn afgeloopen. De Duce zou echter op het stand punt staan, dat de conferentie reeds een half jaar geleden had dienen te worden voorgesteld, en in sommige kringen gelooft men, dat het nu reeds te laat is. enkele organen zullen getolereerd blijven van wege hun beteekenis voor het buitenland, doch ook deze bladen zullen naar het uiterlijk zich nauwelijks onderscheiden van de Nationaal- Socialistische-Partijorganen. Alleen wie tusschen de regels door weet te lezen en vooral acht geeft op de inleidingen en opschriften waarmee de partij-artikelen gesierd zijn die in de bladen geplaatst worden, zal weldra constateeren, dat bedoelde artikelen slechts van „boven af" ge dwongen aan de lezers worden voorgelegd. Hoe dat zjj, eerlang zullen de katholieken ook in hun pers geen voorlichting meer vinden omtrent* hun houding ten aanzien van de mo. reele, godsdienstige en religieus-cultureele vraag stukken, waarmee zij in hun levenspraktijk zul len te maken hebben. Velen hunner zHllen geen uitweg meer wetende, zich in bittere gewetens conflicten gaan bevinden. De onzekerheid en vertwijfeling zal metterdag groeien met het ge. volg, dat men zich in arrenmoede, in de armen zal werpen van het Nationaal-Socialisme. Europa zal dan wederom een land bezitten, waaruit de katholieke pers aan banden gelegd Is en haar stem niet meer zal weerklinken ter voorlichting aan het katholieke volk. Intervieuw met Mussolini over Abessinië en Volkenbond. De laatsié dagen der Katholieke pers in Dritschland. Het nieuwe Grieksche cabinet. Het Nationaal Crisis Comité opgeheven. Wijziging in de Iuchtverbindingen der KLM. Benoemingen in het bisdom Roermond. Vleeschvergiftiging te Roosendaal; twee broers overleden. Nieuwe bekentenissen inzake de brandstichting op Spitsbergen bij Oss in 1926, waarbij 'n moe der en drie kinderen omkwamen. ATHENE, 20 Juli (Reuter). De reconstructie van het kabinet is een feit geworden en de nieu we ministers hebben gisteravond den eed afge legd. De voornaamste posten worden als volgt bezet: Tsaldaris, eerste minister. Condylis, vice-premier en minister van oorlog. Admiraal Dousmanis, minister van Marine. Maximos, minister van buitenlandsche zaken. Pesmazouglou, minister van financiën. Rallis, minister van binnenlandsche zaken. In politieke kringen is men van meening, dat de nieuwe regeling meer naar rechts is gericht dan de vorige. LONDEN 19 Juli. (D. N. B.) De bloedige bot singen tusschen Protestantsche Orangisten en katholieke nationalisten in Belfast zijn heden door den leider der oppositie, Lansbury, in het Lagerhuis ter sprake gebracht. De minister van binnenlandsche zaken, Sir John Simon verklaarde daarop, dat het welis waar ging om een aangelegenheid, die slechts de Noord-Iersche regeering aanging, maar dat hij toch kon mededeelen, dat de toestand beter is geworden. Een vrouw en zes mannen zijn gedood en 95 personen zijn gewond bij de verschillende bot singen. Lansbury wees er vervolgens op, dat confessio- neele onlusten niet alleen in Noord-Ierland, maar ook in andere deelen van het Engelsche Koninkrijk zijn voorgevallen. Hij stelde een bij eenkomst voor van Baldwin met de hoofden der Engelsche kerk teneinde den toestand te bespreken en een ernstiger verwikkeling te voorkomen. Sir John Simon antwoordde, dat het niet ze ker was, dat dit een aanleiding zou kunnen vormen om de kerkhoofden bijeen te roepen. Niet zij zijn verantwoordelijk, maar eenige hun ner onrustige volgelingen. De Noord-Iersche minister president, Lord Craigavon is intusschen in Londen aangeko men en heeft heden een bespreking gevoerd met Baldwin en Sir John Simon. BOEKAREST, 20 Juli. (D. N. B.) De Roe- meensche politie heeft in een voorstad van Boe karest eenige communistische agitatoren ge arresteerd, die bezig waren met het namaken van spoorkaartjes, die zij voor propagandarei- zen wilden gebruiken. In een andere voorstad zijn agenten, die een huis wilden binnendrin gen, waarin communisten vergaderden, met revolverschoten ontvangen. De agenten beant woordden het vuur en arresteerden negen com munisten, van wie twee gewond bleken te zijn. In Jassy is een geheime communistische propa- gandacentrale ontdekt. Er wordt op gewezen, dat de communistische agitatie, welke kort voor en na de hervatting der diplomatieke betrekkingen met sovjet-Rus- land was gestaakt, thans wordt hervat. WEENEN, 20 Juli. (Reuter). Het spoorweg verkeer op de lijn Salzburg-Innsbruck is tus schen Loegang en Hochfilzen door steenlawines gestremd. Vermoedelijk zullen de steenmassa's in den loop van den dag worden weggeruimd. Het internationale verkeer is omgeleid over Salzburg—RosenheimKufstein. PARIJS, 20 Juli. (Reuter). De Fransche oud strijders hebben in de Salie Bullier te Parijs een rumoerige bijeenkomst gehouden. Vertegenwoor digers van alle organisaties van oud-strijder», welke tot de nationale federatie behooren, heb ben zich eenstemmig uitgesproken tegen de decreten, waardoor de oud-strijders en oor logsslachtoffers worden getroffen. De oud minister van Pensioenen, Rivollet, die secretaris is van de federatie, zeide, dat het federatiebe stuur Maandag de beslissingen zal nemen,.die de situatie noodzakelijk maakt. Terwijl daarop een gedeelte van de aanwe zigen de „Internationale" aanhief, verliet een groep ontevredenen de zaal, waarna ten slotte met meerderheid van stemmen een resolutie werd aangenomen, die door het federatiebestuur was ingediend. PARIJS, 19 Juli. (A. N. P.) De minister van Luchtvaart, generaal Denain, heeft besloten een parachute-school, een school voor snelvlie- gers en een school voor hoogvliegers te openen. Nog dezen zomer zullen de werkzaamheden aan dese instellingen een aanvang nemen. BERLIJN, 20 Juli (A.N.P.). Reeds eenige da gen doen in de U.F.A.-studio's te Neu Babels- berg allerlei geruchten de ronde omtrent een verwonding, die de bekende Engelsch-Duitsche filmster Lilian Harvey zou hebben opgeloopen. Naar thans verluidt is zij verleden week tijdens een filmopname door niet nader medegedeelde oorzaak in den arm geschoten. Zij wordt dage lijks door een medicus behandeld doch gaat goed vooruit en behoeft niet het bed te hou den. Volgens mededeelingen van de U.F.A. zou zij zich bezeerd hebben aan een splinter. Lilian Harvey, die pas kortgeleden uit Holly wood via Amsterdam naar Berlijn terugkeerde, speelt de hoofdrol in een film „Schwarze Ro sen" tezamen met Willy Fritsch. Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper! Rubri ceering en gelijkvormige zetwijze. Billijk han delstarief. --j I IL3 Stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 752.2 yorige stand: 752.6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1