POKON M Zonnebrand PUROL IWIJ LUISTEREN NAAR. Schoenmakers in nood ONZEN OMROEPER MARKTEN ZATERDAG 20 JULI 1935 Het vrije bedrijf I ZONDAG 21 JULI MAANDAG 22 JULI Winkeliers door concurrentie van warenhuizen met onder- gang bedreigd NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES Protestvergadering R.K. Boter- handelaren DOOR AUTO AANGEREDEN Wielrijder maakte verkeerde manoeuvre MOLESTATIE VAN WERK WILLIGEN BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTOBUS Te laat signaal gegeven? INBRAKEN TE LEEUWARDEN Nog twee arrestaties ACHTERSTALLIGE HANDELS VORDERINGEN Op Duitsche debiteuren ZIEKTE VAN WEIL Gevaarlijk water rond Mijdrecht Naar de missie Examen voor Belastingconsulent Nederlandsche Organisten Vereeniging Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest „DAT DOET JE WEER GOED?" N.V. Nationale Revue Paardenvoeding Braat niet toegelaten In vrijheid gesteld De „Koetilang" naar Indië vertrokken Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen zal Zondagmorgen om half elf een pontificale Hoogmis opdragen in de St. Jan te Den Bosch, die over Huizen uitgezonden wordt. Golflengten WIELRENNEN ONZE RENNERS NAAR FLOREFFE Nederlandsche ploeg voor de wereldkampioenschappen De Nederlandsche R.K. Bond van Schoenwin keliers- en Schoenmakerspatroons-vereenigingen heeft een adres gezonden aan den minister van Economische Zaken, waarin gesproken wordt over den „bijzonderen noodtoestand" welke heerscht onder de schoenmakers en schoenwinkeliers. Wij ontleenen aan dit adres het volgende: Het deel van de handeldrijvenden en kleinnijveren, door onze organisatie verte genwoordigd, begint allengs tot de grootste armoede te vervallen. Kon het overgroote deel van hen, die in ons bedrijf werkzaam waren, zich tot voor eenigen tijd door hard werken een bestaan verzekeren, thans wordt dit welhaast onmogelijk. De enorme concurrentie van warenhuizen en grootwinkelbedrijven, de eigen-winkels van schoenfabrikanten en de invoer van buitenland- sche, vaak minerwaardige producten bedreigen de schoenwinkeliers met volledigen ondergang. Daarbij komt nog, dat op het platteland, en vanaf het platteland in de steden, wordt ge leurd door fabrieksarbeiders met schoenen van hun fabriek of met het werk, dat gemaakt wordt in huisarbeid na den vastgestelden arbeidstijd. In de schoenmakerij is het evenzoo gesteld. Iedereen kan zich vestigen als schoenmaker. Uit- gestootenen uit andere bedrijfstakken aan wie elke vakkundigheid vreemd is, zoeken hun be staan door het oprichten van een schoenmakerij, waar eerste klas maatwerk heet te worden ge maakt. Het teveel aan bedrijfsgenooten wordt vervol gens vermeerderd door de vestiging van buiten landers in het bedrijf en door het uitoefenen, van de schoenmakerij als nevenbedrijf door Rijks- en Gemeente-ambtenaren, terwijl reeds de toe nemende zelfreparatie een groot deel van het werk aan de bestaande vakbekwame schoenma kerij heeft onttrokken. Het bestuur dringt tenslotte bij den minister aan op het nemen van de volgende maatregelen. Ie. Het tot stand brengen van een wettelijke regeling, welke het mogelijk maakt de vestiging in het bedrijf te binden aan bepaalde eischen. 2e. Ware een regeling te treffen waardoor de vestiging van buitenlanders slechts bij hooge uitzondering nog mogelijk is. 3e. Het bevorderen van een regeling, welke aan Rijks- en Gemeente-ambtenaren het verrichten van nevenwerkzaamheden in het bedrijf ver biedt en ook aan de fabrieksarbeiders het wer ken na dagtaak in concurrentie met ons bedrijf belet. de oplosbare Kunstmest voor kamerplanten, f 0.40 p. flesch m. gratis ver zorgingsaanwijzing, bij Bloem- en Zaadwinkels Met betrekking tot de a.s. Dinsdag met meer dan vijftienhonderd deelnemers naar Lourdes vertrekkende Nationale Bedevaart, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: De twee uit Roosendaal vertrekkende pelgrims- treinen staan onder leiding van Deken Meyer (roode trein) uit Asten en Rector Looymans uit Breda (blauwe trein), resp. Voorzitter en Onder- Voorzitter van het Comité tot Samenstelling van Nederlandsche Bedevaarten. De grootste der vier treinen, die over Nijmegen —Maastricht loopt, wordt begeleid door de Pas toors Ingendael (Maastricht) en Wiegerink (Doornenburg) Op den Zieken trein zijn aanwezig de Direc teur der Ziekenverpleging, Jhr. Mr. van Nispen tot Sevenaer, alsmede de Aalmoezenier der Zie ken, Deken Huibers uit Hoorn. De technische leiding van de geheele Bede vaart is, tengevolge van de verhindering van den Directeur om de reis mede te maken, ge durende de reis in handen gelegd van den Di recteur der Ziekenverpleging, Jhr. Mr. van Nis pen tot Sevenaer. Nog kan gemeld worden dat deze te Lourdes verblijf houdt in Hotel Modem, terwijl de Ad ministrateur, de heer van den Camp in Hotel Impérial zijn intrek zal nemen. Laatstgenoemde zal de reis in den rooden trein meemaken. Volledigheidshalve wordt nog speciaal de aan dacht gevestigd op het feit, dat de roode trein niet om 14.45 maar om 14.16 uur uit Roosen daal zal vertrekken. Donderdag 25 Juli zal de R. K. Ned. Bond van Boter- en Margarinehandelaren in gebouw Amicitia, Westeinde 15 te Den Haag een pro testvergadering houden, in verband met de moeilijke toestanden in het bedrijf. Vrijdagavond omstreeks zeven uur reed on der de gemeente Dubbeldam de melkwagen van den heer K. van Vugt over den weg van Moer dijk naar Dordrecht, waarbij hij begeleid werd door zijn knecht B. van Wijk, die er op de fiets naast reed. Achter hen naderde een auto van de firma Anton de Jong uit Tilburg, be stuurd door den heer P. C. A. L. uit die ge meente. De bestuurder gaf signalen en hier door is de knecht waarschijnlijk zenuwachtig geworden; hij maakte tenminste een uithaal naar links, waardoor de automobilist niet kon verhoeden, dat hij hem van achteren aanreed, terwijl hij zelf de macht over het stuur verloor en aan de linkerzijde van den weg in een sloot reed. De knecht was er het ergst aan toe, hij had een vrij ernstige hoofdwonde opgeloopen en is naar het ziekenhuis in Dordrecht vervoerd. De inzittenden van den auto hadden slechts snij- en schaafwonden opgeloopen. Het waren, behalve de bestuurder nog de heer J. F. M. de J. uit Tilburg en drie kinderen. De wagen werd door een passeerenden vracht wagen uit de sloot getrokken en kon, na een kcrte reparatie, weer zijn weg vervolgen. Op 14 Mei werd de 29-jarige metselaar P. A.. F. door de rechtbank te Alkmaar wegens ge weldpleging veroordeeld tot 10 maanden gevan genisstraf. In den vroegen ochtend van 14 Maart reed een auto met werkwilligen op den openbaren weg te Heiloo, in de richting van Santpoort naar een werk, waar een staking was uitgebroken. De auto werd plotseling met stee- nen bekogeld, zoodat hij beschadigd werd; de inzittenden liepen geen letsel op. Verdacht van deze geweldpleging werd F. gearresteerd, die door een der inzittenden werd herkend als een der daders. Verdachte ontkende: hij was wel 's ochtends ter plaatse geweest, doch, ofschoon hij met de stakers sympathiseerde (hij was se cretaris van den R. K. Bouwvakarbeidersbond) uitsluitend „om gras voor zijn konijnen te snij den." Verdachte is nooit eerder veroordeeld; de pro cureur-generaal bij het Amsterdamsche Ge rechtshof, mr. D. Reilingh, eischte bevesti ging van'het vonnis der rechtbank te Alkmaar. De verdediger, mr.'v. Maarseveen concludeer de tot vrijspraak. Arrest 24 Juli. Omstreeks half vijf Vrijdagmiddag heeft op den hoek ZuidwegKruisbroeckweg te Naaldwijk een botsing plaats gehad tusschen een auto bus van de V.I.O.S. uit Wateringen en een vrachtgoederentram der Westl. Stoomtramweg Maatschappij. Volgens verklaringen van den chauffeur van den bus heeft de machinist te laat 'n signaal ge geven, zoodat de tram op het laatste oogenblik door hem werd opgemërkt. Een botsing was toen niet meer te voorko men; de bus werd door de tram gegrepen en opzij geworpen. Het voertuig kwam in den berm van een sloot terecht en bleef daar nog juist hangen. Er hadden geen persoonlijke ongevallen plaats; de bus heeft nogal wat averij. Nadat dezer dagen in verband met inbraken vijf personen gearresteerd zijn, heeft de politie Vrijdagnacht wederom twee arrestaties verricht. Omstreeks 1 uur in den nacht zag de politie een tweetal personen de terreinen van de peper- muntfabriek der firma Van Slooten opsluipen. Beiden werden gearresteerd. Het zijn de recidi visten K. en V. Later is gebleken, dat voordat zij de pepermuntfabriek bezochten, zij ingebro ken hadden bü het filiaal van de „Arbeiders pers" in Leeuwarden, waar het hun gelukte een bedrag van f60.mee te nemen. K. en V. worden er voorts van verdacht aan eenige in braken, die den laatsten tijd in Leeuwarden zijn gepleegd, medeplichtig te zijn geweest. In de week van 15 tot en met 20 Juli 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een be drag van omstreeks R.M. 700.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden af gerekend. De nummers van deze posten liepen van 77671 tot 77931. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto uitstaande posten, die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M, 45,3 millioen. De Sonderkonto- posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Ne derlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer R.M. 300.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volgordenummer was 15764. Het totale bedrag van de op het Treuhander- konto Niederlande uitstaande vorderingen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 17.1. millioen. De Treuhanderkonto-posten, waarvoor koers fixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Nadat Donderdag een geneesheer bij en 20- jarigen H. Bos, die had gezwommen in open vaarwater nabij het dorp Mijdrecht, de ziekte van Weil had geconstateerd, werd Vrijdagmid dag door een anderen geneesheer dezelfde ziekte waargenomen bij den 27-jarigen P. Pooij, ie zich ip den polder ten Westen van Amsterdam te water had begeven. Naar omstandigheden maken beide patiënten het goed. Het vaarwater rond Mijdrecht verkeert voor zwemmen in zeer slechten toestand en levert groot gevaar voor de gezondheid op. De eerw. pater H. Somers uit Amsterdam van de Afrikaansche missiën, die aanvankelijk aan gewezen was leeraar te worden aan het semi narie te Cadier en Keer, heeft nu de benoeming gekregen om als missionaris naar de missie aan de Goudkust te gaan. In den loop van de maand October zal pater Somers naar de plaats van bestemming ver trekken. De Bond van Belastingconsulenten heeft het volledig diploma als belastingconsulent uitge reikt aan de heeren J. K. A. Rombach te 's-Gravenhage; J. Boon te Eindhoven; S. Wie ling te Schiedam; T. Vuyk te Boskoop. Voor deel I van het examen (de bijvakken) slaagden de heeren: P. J. J. Bollweg te Amster dam; W. Kuyper te Hoven-Zutphen; C. L. G. van Deutekom te Haarlem; J. B. Grijpstra te Zuidbroek en J. Wittenaar te Groningen. i Geslaagd voor het getuigschrift: „Kerkelijk Orgelspel": mevr. J. Steenbergenv. d. Hulst te Naarden en de heer N. P. Dekker Jr. te Am sterdam. hoort niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling, wenscht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijks bereikt hü 80.000 ge zinnen. Hij zal D dus zeker van dienst kunnen zijn. Doos 30. Tube 80 ct. Bij Apoth. Drogisten De N.V. Nationale Revue, directeur Bob Peters, zal ook dit jaar gedurende de zomer maanden te 's-Gravenhage een reeks opvoe ringen geven van hare nieuwe revue. In afwij king van vorige jaren zullen de voorstellingen niet plaatsvinden in „Scala", doch ditmaal in het gebouw van Kunst en Wetenschappen. De première zal 25 Juli a.s. worden gegeven terwijl het in het voornemen ligt' het gebouw voer K. en W. tot 9 September te bepalen. „What is a name?" Een rc-vue-titei moet het „doen". De titels der vorige revues: „Hallo Hierheen", „O, bedoel je dat?" en „Dat zou je wel willen" hebben niet weinig bijgedragen tot- het succes 'en medegewerkt om de N.V. Natio nale Revue te maken tot een permanente- revue-ondememing, die zich. ondanks minder gunstige tijden, heeft weten staande te houden. De titel van de nieuwe revue is gebaseerd op gezond optismisme. Maar alleen met optisme kan een zaak geen stand houden. Het streven van de directie de*- Nationale Revue is haar onderneming zóó zakelijk te leiden, dat zij ook in de toekomst kan blijven voortbestaan. Dit is het belang van alle aan deze onderneming en hare zuster onderneming de N.V. Renriëtte Davids Revue verbonden 120 medewerkenden. Wij meenen goed te doen er op te wijzen dat beide genoemde gezelschappen „vaste" ge zelschappen zijn een geen door omstandig heden „toevallig" samenwerkende artisten die een revue in elkaar zetten en deze voor- zoolang-het-gaat-het? opvoeren. Een goede revue moet in de eerste plaats zorgvuldig worden voorbereid. Maanden achter een wordt hard gewerkt om een geheel te ver krijgen waarmee de onderneming met vertrou wen een jaar „in zee" kan gaan. „De inhoud van elke revue moet ais 't ware op een weeg schaal worden afgewogen. Zij moet vooral door iedere richtitng 'en eiken 'eeftijd kunnen vorden gezien". Zoo verklaart de directie zelf. Een groot aantal fraaie costumes zijn ont worpen en uitgevoerd in de groote Parijsche revue-ateliers van Max Weldy en op eigen ateliers. Wat de solisten: Behalve Lou Eandy zijn aan het gezelschap verbonden: Wiesje Bouwmeester, Clairette Hammé, Mimi Lebret, Lous Franken, Frans Bogaert, Nol Nabarro, Johannie Riscoe en Egon Karter. Verder werken mede de 16 Muriloff National Girls en de 16 National Mannequins. Het met zorg samengestelde orkest, bestaande uit 12 Nederlandsche musici, staat onder leiding van kapelmeester Suzan. Auteurs van de revue zijn Jasques van ^ol er. anderen. De directie en algemeene leiding is in handen van Bob Peters. 9 9 9 We ontvingen een brochure „Paarden die den haver verdienen", welke door de oliefabriek Calvé-Delft gratis wordt toegezonden aan hen die zich interesseeren voor paardenvoeding met Delfïa-paardenkoekjes. Naar „Het Volk" verneemt is aan den ver tegenwoordiger in Drente van het zoogenaamde „Volksfront", opdracht gegeven het oud-kamer lid Braat mede te deelen, dat hij niet toegelaten kan worden ais lid van het Volksfront. De heer. F. B., voorheen penningmeester van de afdeeling Bergen op Zoom van den R.K. Me- taalbewerkersbond „St. Eloy", is Vrijdagmorgen uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Hij zal niet verder worden vervolgd wegens onvoldoende bewijzen. Hedenmorgen te 5.58 uur is het K. L. M.-vlieg- tuig de „Koetilang" van Schiphol naar Indië vertrokken. Vier passagiers maken de reis mee," respectievelijk 2 tot Cairo, één tot Athene en één tot Bushir. Verder vervoer het toestel 182.830 Kg. post, 4,240 Kg. pakketpost, 21.500 Kg. betalende lading en 77 Kg. bagage. GODSDIENST 8.30 Huizen (N.C.R.V. morgenwij ding) 9.05 Weenen (H. Mis uit de Aarts abdij St. Pieter te Salzburg) S 10.20 Beromünster (conferentie door Dr Alois Schenker) I 10.30 Huizen (Pontificale Hoogmis in de Kathedraal van St. Jan te Den Bosch door Z. H- Exc. Mgr. A. F. Diepen) 5 11.20 Boedapest (H. Mis met predi- catle) 12.05 Parijs I (Paier Avril: le divin et l'humaln) S 5.00 Huizen (N.C.R.V.-kerkdienst) 7.20 Brussel I (conferentie) 7.20 Brussel II (rector Fr. Crols over: Zalig de zachtmoedigen) ORGELBESPELING 10.50 Deutschlaudsender I 11.35 Parijs I Pl.m. 6.30 Huizen (N.C.R.V.) 7.25 Hamburg (Bachconcert) ORKEST-CONCERTEN 9.20 Hamburg (orkest uit Stettin) 10.20 Brussel I (Salonorkest) 10.55 Parijs II (populair concert) 11.20 Brussel II (Salonorkest) LI.40 Luxemburg (dans) 12.15 Huizen (K.R.O.-orkest) 12.15 Brussel I (Omroeporkest) j 12.20 Kalundborg (Omroeporkest) i 12.20 Hamburg (stafmuziek) 12.20 Langenberg (concert) 12.30 Hilversum (Groninger Orkest- Ver.) S 12.35 Parijs I (orkest m. m. v. zan geres) 12.50 Dr.oitwich (Fanketh Tannery Band) 1.05 Weenen (Weensch kameror kest) 1.10 Luxemburg (concert) S 1.20 Huizen (K.R.O.-boys) 1.50 Droitwich (Bernard Croot- kwintet) S 2.30 Brussel II (omroeporkest) 2.40 Luxemburg (concert) 2.55 Luxemburg (dans) 3.00 Hilversum (Kurhaus: Residen tie-orkest m. m. v. tenor) S 3.05 Droitwich (Northern Ireland Orkest) 3.40 Luxemburg (concert) 4.05 Droitwich (Balalaika-orkest) 4.20 Deutschlandsender (Front- kampferbund Orkest) 4.20 Kalundborg (Harmonie-ork.) S 4.20 Langenberg (Kamerorkest) 4.30 Huizen (Patronaatsharmonie St. Cathrien) S 4.30 Hilversum A.V.R.O.-decibels) 5.00 Hilversum (V.A.R.A.-orkest) S 5.20 Weenen (Omroeporkest) 5.20 Brussel II (dansmuziek) 5.20 Parijs I (populair concert) i 5.40 Luxemburg (dans) 5 50 Rome (concert m. m. v. zang) S 5.55 Luxemburg (concert) 6.00 Hilversum (V.A.R.A.-orkest) 6 20 Brussel II (Salonorkest) S 6.20 Brussel I (Omroeporkest) 6.40 Langenberg (kwintet-orkest) 6.55 Luxemburg (concert i 5 7.25 Beromünster (omroep klsin- orkest) 7.40 Luxemburg (dans) 7.50 Kalundborg (dansmuziek) 7.50 Langenberg (orkest) 8.15 Huizen (K.R.O.-orkest) 8.15 Hilversum (Kurhaus: Residen tie-orkest) 8.20 Langenberg (omroep klein-or- kest) s 8.20 Brussel I (Salonorkest) 8.20 Brussel H (radiosymphonie- orkest) 8.30 Huizen (Bossche muziekcorps: marschen en walsen) S 8.55 Boedapest (Salonorkest Be rend) S 8.55 Luxemburg (dans) 9.00 Rome symphonie-orkest) 9.15 Hilversum (Avro-decibels) S 9.20 Droitwich (B.B.C.-Theater-or kest) 9.25 Luxemburg (concert) S 9.30 Hulzen (K.R.O.-orkest) 9,45 Hilversum (A.V.R.O.-Aeolian- orkest) 10.10 Luxemburg (dans) 10.20 Parijs II (populair concert) 10.20 Brussel I en II (dansmuziek) 10.20 Droitwich 10.30 Kalundborg (Omroeporkest) 10.40 Toulouse (Argentijnsch ork.) 10.40 Luxemburg (concert) 10.45 Boedapest (Zigeunerkapel) 10 45 Weenen (Strauss-Lanner) 10.50 Parijs II (dansmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.10 Hilversum (Kovacs Lajos) 11.10 Luxemburg (concert) 11 20 Deutschlandsender (dansmuz.) 11.20 Kalundborg (dans) 11.40 Boedapest (jazz-kapel) 12.20 Berlijn (Ilja Livschakoff) GRAMOFOON 7.55 Luxemburg 9.30 Hilversum (Stemmig progr.) 9.30 Huizen 9.50 Parijs II 10.20 Brussel II 10.20 Weenen 10.40 Luxemburg (Eng. volksliede ren) 11.10 Luxemburg (Rel. muziek) 11.20 Parijs I 11.20 Brussel I 11.35 Parijs II 11.50 Deutschlandsender 12.20 Brussel II 12.25 Parijs I 1.20 Brussel I 2.35 Droitwich 2.45 Huizen 3.00 Deutschlandsender (uit Am sterdam) 4.20 Milaan 5.20 Brussel I 5.20 Parijs II 6.20 Beromünster 7.00 Huizen (gewijde muz.) 7.30 Hilversum (wij draaien....) 7.35 Brussel I en II 7.45 Huizen 7.50 Milaan 7.50 Parijs I 8.20 Milaan 8.25 Toulouse 8.45 Hilversum 8.50 Milaan 10.05 Brussel I 10.15 Huizen 10.35 Huizen 10.35 Hilversum (disco-nieuws) 11.20 Brussel I en II SOLISTEN-CONCERTEN 11.40 Langenberg (mannenkoor) 2.30 Hilversum (mannenkoor) 3.40 Kalundborg (Harmonica-con cert) 4.00 Weenen (Kamerconcert 5.50 Brussel I (viool en piano) 5O0 Droitwich (strijkkwartet met zang) 5.50 Rome (concert m. m. v. piano en zang) 6.45 Hamburg (concert) 7.00 Hilversum (viool en piano) 7.05 Brussel II (zangrecital) 7.35 Droitwich (zangrecital) 8.10 Beromünster (gem. koor en orkest) 8.20 Parijs I (zangrecital) 9.50 Boedapest (vioolconcert) 10.50 Deutschlandsender (piano en cello OPERA EN OPERETTE 8.20 Hamburg (operaconcert) 8.35 Berlijn (Taming of the shrew) 8.35 Toulouse (opera-aria's) 9.00 Milaan (Andrillon van Masse net) 9.20 Toulouse („La Tosca", Pucci ni) VARIA 12,00 Hilversum (bezoek aan het laboratorium van prof. dr. P. Zeeman) 1.00 Huizen (Boekenhalfuur) 21)0 Huizen (Flitsen uit Den Bosch: stoet der Brabantsche gilden) 3.00 Huizen (Ziekenhalfuurtje door kap. A. M. Jansen) 4.20 Hamburg (gevarieerd program ma) 6.40 Deutschlandsender („Fahrt in den Süden" m. m. v. muziek kapel 7.50 Huizen („Kapitaal en Herstel" door J. v. Dongen) 9.00 Huizen (Flitsen uit Den Bosch) 9.30 Beromünster (literair muzi kaal program) 10.40 Huizen (Epiloog) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum 8.10 Huizen 1020 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 10.30 Huizen HBO Hilversum SPORT 2.30 Huizen (reportage van de zwemkampioenschappen te Bergen op Zoom door Passe partout) 3.30 Huizen (reportage zwemkam pioenschappen) 5.30 Hilversum (bespreking zwem kampioenschappen) 5.50 Hilversum (sportuitslagen A. N. P.) 8.30 Luxemburg (reportage Tour de France Ch. Deutsch). GODSDIENST 8.00 Huizen (Schriftlezing N.C.R. V.) 10.30 Huizen (Morgendienst N.C.R. V.) 4.00 Huizen (Bijbellezing N.C.RV.) ORGELBESPELING 11.50 Droitwich 12.30 Huizen ORKEST-CONCERTEN 11.15 Hilversum (Orvitropia) 11.40 Luxemburg (concert) 12.00 Hilversum (Zonnekloppers) 12.17 Brussel II (Max Alexy's ork.) 12.20 Deutschlandsender (Otto Do- bindt's kapel) 12.20 Droitwich (Studio-orkest) 12.20 Kalundborg (Strjjkensemble) 12.20 Langenberg (symphonie-ork.) 12.25 Parijs II (omroeporkest) 12.35 Parijs I (orkestconcert) 12.40 Hamburg (symphonie-orkest) 12.45 Luxemburg (concert) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 12.50 Brussel I (Omroeporkest) 1.15 Hilversum (Flierefluiters) 1.35 Droitwich (B.B.C.-orkest) 2.20 Hamburg (populair concert) 3.20 Droitwich (Colliery Band) 3.50 Kalundborg (Omroeporkest) 4.20 Deutschlandsender (muziek kapel 4.35 Droitwich (Metropole-orkest) 4.35 Parijs I (Concert) 5.00 Hilversum (Notenkrakers) 5.00 Huizen (klein-orkest der H. O. V.) 5.30 Rome (orkestconcert) 5.35 Droitwich (orkest m. m. v. tenor) 5.45 Hilversum (Eddy Walls) 5.55 Luxemburg (concert) 6.50 Droitwich (B.B.C.-dansorkest) 7.10 Boedapest (Orkestconcert) 7.20 Langenberg Omroepkleinork.) 7.35 Droitwich (B.B.C.-orkest) 7.40 Beromünster (Sted. Orkest v. Bern) 8.05 Rome (gevarieerd concert) 8.10 Hilversum (de Bohemians) 8,20 Brussel II (Salonorkest) 8.20 Brussel I (Omroeporkest) 8,20 Droitwich (Trio-concert) 8.20 Luxemburg (Ital. concert) 8.20 Kalundborg (omroeporkest) 8.30 Langenberg (Duitsch Natio naal orkest) 8.35 Toulouse (Weensch orkest concert) 8.50 Hilversum („Fantasia" o. 1. V. Eddy Walls) 9.00 Milaan (Jazz-concert) 9.00 Luxemburg (concert) 9.05 Parijs I (Casino-orkest) 9.20 Hamburg (Omroeporkest) 9.30 Beromünster (Omroepkleinor- kest) 10.00 Luxemburg (dans) 10.05 Toulouse (,,Azor"-orkest) 10.05 Parijs II (Saxophoon-kwartet) 10.15 Hilversum (Mozart-program- ma) 10.40 Boedapest (Zigeuners) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.20 Hamburg (orkest uit Stettin) 11.20 Deutschlandsender (dansmuz.) 11.35 Touluose (Balalaika-orkest) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 11.55 Touiouse (dansmuziek) GRAMOFOON 8.00 Hilversum 8.15 Huizen 8.30 Hilversum 10.35 Hilversum (Symphonie) 11.20 Droitwich 11.30 Huizen 12.15 Brussel I 12.15 Huizen (viool- en pianosoli) 12.45 Hilversum 1.05 Droitwich 1.30 Luxemburg 1.50 Brussel I 2.00 Huizen 2.35 Droitwich 3.15 Huizen (Symphonie) 5.20 Brussel I 6.05 Parijs I 6.15 Rome 6.20 Brussel I 6.20 Deutschlandsender 6.35 Kalundborg 6.45 Parijs II 7.15 Huizen 7.25 Parijs II 7.35 Brussel I 9.30 Huizen (Concertgebouworkest) 10.00 Hilversum 10.20 Brussel I 10.40 Kalundborg 10.50 Parijs II 11,00 Weenen 11.00 Huizen 11.10 Hilversum 11.40 Boedapest SOLISTEN-CONCERTEN 4.00 Hilversum (viool-piano) 4.05 Droitwich (cello-piano) 4.20 Berlijn 4.45 Kalundborg (pianorecital) 5.00 Hamburg (zang en piano) 5.25 Milaan (sextet) 5.30 Hilversum (saxophoon en pia no) 5.30 Rome (piano en zang) 5.35 Droitwich 6.15 Hilversum (altviool-piano) 6.35 Brussel II (zang) 6.50 Beromünster (pianotrio) 6.50 Brussel I (cello-recital) 6.50 Brussel II (kamerconcert) 7.05 Luxemburg (Ital. zang) 7.20 Langenberg (solistenconcert) 7.20 Berlijn 7.30 Hilversum (alt en piano) 8.05 Huizen (koor en solisten) 8.20 Droitwich (trio) 8.20 Parijs I (orgel, zang en fluit) 8.30 Deutschlandsender (fluit-cem- balo-orkest) 8.30 Langenberg (recital) 8J5 Droitwich (gev. prog. en so listen) 9.25 Luxemburg (zang) 10.00 Huizen (Trio) 10.05 Kalundborg (vioolconcert) 10.25 Droitwich (cello en piano) 10.50 Deutschlandsender (piano) 10.50 Kalundborg (viool, viola en cello) 11.30 Berlijn OPERA EN OPERETTE 2.00 Hilversum („Rigoletto" op gra- mofoon) 8.30 Toulouse (operette-fragm.) 8.50 Toulouse (opera-aria's) 8.50 Rome („La duchessa di Hol- liwood", operette van Ranzato) VARIA 12.00 2.35 3.30 4.30 630 7.00 7.10 Pl.m. 8.05 8.50 9.00 9.20 9.20 9.30 Huizen (politieberichten) Huizen („Dankbare rozen voor den tuin") Hilversum (voor de vrouwen) Hilversum (Carel Rijken ver telt voor de kinderen) Hilversum (muzikaal babbel tje: Piet Tiggers over Richard Wagner) Huizen politieberichten) Hilversum („Boschbouw in Ne derland" door M. d. Koning) 7.15 Huizen (reporttge) Huizen (dameskoor) Droitwich (gevarieerd pro gramma) Huizen („Indisch scheeps- praatje") Deutschlandsender (vroolijk programma) Brussel II (reportage van de tentoonstelling) Hilversum (Humor in Duitsche literatuur) PERSBERICHTEN 8.00 Huizen 8.03 Hilversum 9.55 Huizen 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender I SPORT 9.20 Luxemburg (reportage Tour de France) 1.15 Luxemburg (Reportage Tour de France 3.20 Luxemburg (reportage Tour de France) 4.50 Parijs II (reportage Tour de France) 7.40 Luxemburg (reportage Tour de France) 7.50 Parijs II (reportage Tour de France) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS AMSTERDAM. 20 Juli, Aardappelprijzen. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 169.700 kg. AMSTERDAM, 20 Juli. Visch. Aangevoerd door 5 motorbotters benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal Dp Ruij- terkade, Amsterdam. Besomming der botters 58.00290.00, Handschol per kist 7.50—10.50, klei ne Schol 5.607.00, Tarbot per kg. 52 cent, groote Tongen per kg. 82 cent, middel Tongen per kg. 78—92 cent, kleine Tongen per kg. 5262 cent. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal per pond 1545 cent. Harder Bokking per 100 stuks 2.502.75, Garnalen per 15 kg. 2.00. AMSTERDAM, 19 Juli. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 18 Juli. Rozen, diverse soorten 1.503.00, Gladiolen 0.60 I.50 Am. Anjers 2.004.00. Violieren 1.002.00 per 100 stuks. Lilium Longiflorum 4.005.00, Ll- lium Oratum 4.00—6.50 per 100 kelken. Convilie 58 cent, Lathyrus 24 cent. Zonale 69 cent, Alstromenia 37 cent, Plumosa 815 cent, Sprengeri 510 cent per bos. Potplanten: Hor tensia's 4060 cent. Plumosa 1216 cent, Spren geri 1220 cent, Cloxinia's 1022 cent, diverse Geraniums 59 cent, Fuchsia's 53 cent per stuk. Kleine potten: Varens 35 cent, Plumosa 34 cent. Begonia's 24 cent. Lobelia's 24 ct. per stuk. Aardappelenveiling van 19 Juli. Muizen 3.80 4.30, Drielingen 2.804.40, Blauwe Eigenheimers 5.20—5.60.' per 100 kg. Groentep.veiling van 19 Juli: Tomaten: A 13.00 16.00, idem B 12.0016.00, idem C 10.0012.00, Snijboonen 15.0022.00. Spercieboonen dubbele II.0014.00, Tuinboonen 1.002.50, Doppers 6.00 —11.00. Postelein 2.00—3.00, Spinazie 4.006.00 per 100 kg. Komkommers, geel I 1.001.70, Bloemkool I 9.0011.50, idem II 4.006.50, Sla I 0.50—1.20 per 100 stuks. Peen 2.003.50. Peter selie 3.005.00, Selderie 1.00—3.00, Rabarber 2.00 3.50 per 100 bos. Andijvie 0.601.50 per 100 st. Fruitveiling van 19 Juli. Meikersen 12— 16 cent, idem rood 810 cent, idem zwart 1618 cent, idem Volgers 2024 cent, idem oogst 1418 cent, per kg. Proleficbessen 1620 cent, idem rood 810 cent, idem zwart 1417 cent, idem wit 1214 cent per kg. Kruisbessen 4—10 cent per kg. Frambozen 3050 cent per kg. Perziken I 6.007.50, idem II 3.004.00 per 100 stuks. ALKMAAR, 20 Juli. Botermarkt. Boter 0.65—0.72,5, eieren 2.603, eendeieren 1.75. ALKMAAR, 19 Juli. N.V. Alkm. Exportveiling. Aardappelen 3.504.80 per 100 kg. Aardbeien 51 80 cent per slof. Aalbessen 4.0010.00 per 100 pond. Andijvie 0.50—2.70, Bloemkool I 7.0014.00, idem II 2.004.50, per 100 stuks. Doperwten 1.50 6.50. Druiven 20.0025.00 per 100 pond Kropsla 0.501.80. Komkommers 1.003.00, Meloenen 12.00—28.00 per 100 stuks. Peterselie 2.00 per 100 bos. Perziken 5.0010.50 per 100 stuks. Postelein 1636 cent per bakje. Peulen 2.5010.50 per 100 kg Rabarber 1.004.00 per 100 bos. Roode kool I.902.60 per 100 kg. Selderie 0.502.60 per 100 bos. Spinazie 4090 cent per bak. Snijboonen. II.0018.00, dubbele Spercieboonen 6.507.00, Tuinboonen 0.502.00, Tomaten 8.0011.00 per 100 pond. Uien 1.10—1.90, Wortelen 2.004.50 per 100 bos. Zwarte bessen 5.006.00 per 100 pond. AMSTERDAM, 19 Juli. Ansjovis. Gedaan werden 1934er (middelsoort) a 16.75, 1935er (middel soort a 14.00. ALKMAAR, 20 Juli. Veemarkt. 4 paarden 100.00 250.00, 13 melkkoeien 100.00—170.00, 15 nuch tere slachtkalveren 4.0012.00, 13 lammeren, 6 biggen van 10 weken 10.00, 3 bokken en geiten 10.00—14.00. AVENHORN, 18 Juli. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. Vroege aardappelen. Schotsche: 30300 kg. grof 3.00, 25000 kg. groote 3.503.60. 5700 kg. kleine 1.507.60 per 100 kg. Doorgedraaid: 86325 kg. groote. 7700 kg. Drielingen, 11825 kg. grol. 35 zak dubbele Slaboonen z. dr. van 15 kg. 1.101.40 per BEVERWIJK, 19 Juli. Vereen Veilingen Ken- nemerland en Vrije Veiling. Breekpeen 2535 ct., Sla 15—25 cent. Postelein 1424 cent, Andijvie 1525 cent per kist. Wortelen 2.54 cent, Ra barber 24 cent, Peterselie 35 cent, Selderie 34 cent per bos. Bloemkool I 812 cent, id. H 46 cent per stuk. Tomaten 820 cent. Peulen 1020 cent. Doppers 818 cent, Capucijners, W. 713 cent, Idem B. 1020 cent. Raspers 1222 cent, Snijboonen 1428 cent, Dikke Boonen 12 18 cen,t Spercieboonen z. dr. 2022 cent, idem m. dr. 20 cent, Tuinboonen 2.58 cent per kg. Komkommers I 13 cent, idem II 46 cent per stuk. Aardbeien 4565 cent per slof. Frambozen 1215 cent per doosje. Zwarte bessen 3552 ct., Roode bessen 3045 cent. Witte bessen 4048 cent per kg. Perziken 27 cent per stuk. BEVERWIJK. 19 Juli. Aardbeienveiling „De Mo len" Per 100 kg. gaven de fabrieken 19.00 20.00, binnenland 20.00, extra Amazone per slof 0.780.81, Moulin Rouge 6774 cent. Per ÏPQ, doos 11.0015.00. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juli. Aan gevoerd werden: 8400 kg. tomaten A 11.80 13.90, idem B 12.60, idem C 9.40—10.33, idem CC 5i305.50, 26500 kg. aardappelen: Schot sche muizen 3.50—4.30, schoolmeesters 3.50, eigenheimers 3.70, blauwe eigenheimers 3.60 4.70, drielingen 1.50—2.50, 3700 bos peen 2.—, 17000 kg. roode kool 1.60—2.50, 1500 kg. gele kool 2.50—2.70, 150 kg. vroege witte kool 2.40, 800 kg. zilvernep 5.30—6 90, zilverdrielingen 3.10, 2200 stuks bloemk'ool le kw. 616.70, id, £<e kw. 2.50—3.10, 600 kg. slaboonen 8.90—10 80. BOVENKARSFEL, 19 Juli. „De Tuinbouw" 800 stuks Bloemkool: I 9.00, II 2.004.00, Hl 1.50 per 100 stuks. 2500 kg. Roode kool 1.00 per 100 kg. 50 kg. Augurken: fijn 10 cent, fijn bast 24 cent, basterd 1 cent, grof 1 cent per kg. 10 zak dubb. Slaboonen 1.50 per zak per 15 kg. 4100 baal aard appelen. Schotsche: fijn 1.751.90, grof 1.501.55, klein 0.75—1.20 per baal. Eigenheimers: fijn 1.90 —2.45 erof 1.70—1.90, klein 1.30—1.45 per baaL BLOKKER, 19 Juli. „Op Hoop van Zegen" Andijvie 0.501.60. Bloemkool 5.808.10, Kom kommers 2.00—5.90, Gele kool 2.70—3.00, Rabar ber 2.20, Sla 1.602.70, Slaboonen 11.0012.60, Snijboonen 19.0023.00. Tuinboonen 1.102.40, Wortelen 2.704.40, Trosbessen 7.608.70, Prole ficbessen 9.4015.00, Meloenen 2229 cent per st. Kersen 30.0032.00, Haantjespeer 11.00, W. Drui ven 20.0049.00. Schotsche aardappelen: groote 3.504.00, Drielingen 1.502.20, Eigenheimers groote 5.00. Aardbeien 25.00—38.00, Kruisbessen 5.60—11.20. Roode bessen 5.607.50, Witte bessen 5.406.50. Zwarte bessen 11.0011.90, Druiven 27.0043.00, Frambozen 20.0040.00, Perziken 3 007.40, Pruimen 4.606.10,10.00, Tomaten 17.0019.10, Yellow 8.0012.00. DEN BOSCH, 19 Juli. Botermijn. Aanvoer 16.900 kg. Hoogste prijs 1.48, laagste prijs 1.42, middelprijs 1.46. ENKHUIZEN, 18 Juli. Visch. 62 vaartuigen met 9000 pond Koraal 24.5—27 cent, 13 vaartuigen met 350 nond Lijnaal 2"640.5 cent per pond. ENKHUIZEN. 19 Juli. Veiling Bloemenlust. Bloemen: Statice 79 cent, Achilla 23 cent. Gips 3—6 cent, Godetia 45 cent, Centaurea 4— 6 cent. Anjers 25 cent. Gladiolen 513 cent, Lathyrus 23 cent, Sierdistels 614 cent, Zinnia 1315 cent. Aardappelen: Eigenheimers 1.752.55, Schot sche 1.75, kleine 0.75. Groenten: Bloemkool 5.305.70, Sla 0.501.00, Snijboonen 8.8010.00, Slaboonen 11.4012.00 per 100 kg. Komkommers 3.103.30. Haantjes 12.40 per 10Ó kg. LEIDEN, 19 Juli 88 partijen Goudsche kaas: le soort 16.00—17.00, 2e soort 12.0014.00. 36 partijen Leidsche kaas: le soort 14.0016.00, 2e s. 12.0013.00 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 19 Juli. Buitenl. granen. Gele Laplatamais disp. 91.00 boordvrij Leeuwarden, Gele Laplatamais disp. 84.00 boordvrij Rotterdam. La Platagerst disp 106.00 boordvrij Leeuwarden. La Platagerst disp. 98.00 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. Lijnkoeken disp. 5.25 boordvrij Leeu warden, idem idem disp. 4.75. boordvrij Rotter dam, idem idem disp. 5.20 boordvrij Rotterdam. Door de Nederlandsche Wielren Unie worden naar de wereldkampioenschappen te Brussel de navolgende wielrenners afgevaardigd: Professionals sprint: Van Egmond. Amateurs sprint: A. van Vliet, Ooms, v. d. Vijver en B. Leene. Voor de 100 K.M. achter groote motoren: v. d. Wulp. Voor den weg de professionals Middelkamp en Stuyts en de amateurs Braspenninx Jr., Jansen, Schipper en Nuyten. Ofschoon er op den weg slechts drie ama teurs mogen deelnemen, zullen zij nog op het traject te Floreffe oefenen en op den dag vóór c»n wedstrijd zal uitgemaakt worden wie van het viertal afvalt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9