STADSNIEUWS VERPLAATSINGS-UITVERK00P FA. VAN BASTEN'S V. K. P. Laatste Nieuws GEEN SPRAKE VAN! Haarlem, 21 Juli meer bijzonderheden StLUaaa beJJx/dvrJ voor één derde van den prijs WONING-INRICHTING IE EENMAAL REISDE MET -v DE GAAT WEER MEE! PLEIN 19 - TELEFOON. 11159 - HAARLEM - ZONDAG 21 JULI 1935 BLOEMBOLLEN SURPLUS- FONDS OOGST 1935 18 Juli opgericht Vergoeding Vervolgcursussen PERSONEELE BELASTING Haarlem weer in de derde klasse GEMEENTEZAKEN Vergoeding L.O. Een aanbestedingskwestie Verkoop grond GEMEENTERAAD Middelbare Technische School te Haarlem VOOR UW, GR. HOUTSTR.166 Jeugd-concours Personalia Examen hoofdakte Graal-agenda BURGERLIJKE STAND Toumement Groenendaal Tennispark Hetis nutijd/Van de gelegenheid te profiteeren, UW huis eerste klas in te richten of deels te vernieuwen WACHT NIET TE LANG, DEZE GELEGENHEID UIT TE BUITEN, DE VOORRAAD IS NIET OVERGROOT MEER UITSLUITEND CONTANT Wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Weer een neger gelyncht KEUKENZOUT INPLAATS VAN COCAINE NIJVERHEIDSSCHOLEN Toelatingsleeftijd vastgesteld AGENDA 21 Juli 22 Juli Voor officieel onderzoek zijn inspecteur v. d. Heide en ir. Maas afgereisd Begrafenis der slachtoffers Wij lezen in het „Weekblad voor Bloembollen cultuur": Op 18 Juli 1935 is, in overeenstemming met net communiqué van het Landbouwcrisisbureau ^an 13 Juni j.L, opgericht de stichting „Bloem bollen Surplusfonds oogst 1935", die ten doel heeft de uitvoering ter hand te nemen van den opkoop, betaling en bestemming, met inbegrip van vernietiging van een eventueel surplus van den oogst 1935 aan bloembollen, van als bloem bollenkweekers, -exporteurs, -handelaren en -veilingen bij de Nederlandsche Sierteeltcentra- 'e aangeslotenen en daartoe een fonds te vor ken. Onder bloembollen worden verstaan Hya cinthen, Tulpen en Narcissen. Deze stichting is, op uitnoodiging van den Re geringscommissaris voor de groenten-, fruit en sierteelt, tot standgekomen met medewerking van de Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur, den Bond van Bloembollenhandela- ren, het Hollandsch Bloembollenkweekersge- hootschap en den R. K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond in het bisdom Haarlem, die elk een bestuurslid der stichting hebben aangewe- Sen en wel resp. de heeren A. Verduyn Jr. te Lisse, J. M. van Til te Lisse, S. Schoneveld te Rijnsburg en D. W. Lefeber te Lisse, terwijl- Voormelde vereenigingen te zamen in onderling overleg als lid en voorzitter hebben aangewezen den heer E. H. Krelage te Haarlem. Het bestuur, dat reeds als commissie van voor bereiding de werkzaamheden der stichting had aangevangen doet hierbij mededeeling van de •bet de veilingen overeengekomen regeling over den opslag en de vernietiging der surplusbollen en van de wijze waarop door de exporteurs ze kerheid moet worden gesteld, teneinde export vergunningen van de Ned. Sierteeltcentrale te kunnen verkrijgen. Het adres der nieuwe stichting is Krelagehuis, Leidschevaart te Haarlem. stemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. B-enW. stellen den Raad voor het gemiddeld bedrag hetwelk per leerling van het openbaar vervolgonderwijs over het dienstjaar 1932 ten laste der gemeente is gebleven, vast te stellen voor de gewone vervolgcursussen op ƒ68.60; en voor den buitengewonen vervolgcursus op 117.32. Uit te keeren aan de school van: Klarenbeek- straat 62 ƒ2617.78; Kleine Houtweg 22 4105.24; Nieuwe Gracht 16 ƒ3865.78; Tugelastraat 5 ƒ2661.14; Nic. v. d. Laanstraat 25 ƒ2577.41. Stad NHC De ongunstige financieele toestand der ge meente was oorzaak, dat bij besluit van den Raad van 27 Juli 1932 de gemeente voor de heffing van de personeele belasting met in gang van 1 Januari 1933 werd overgebracht Van de derde naar de vierde klasse. Aangezien met ingang van 1 Januari 1935 de wet, houdende voorzieningen terzake van gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg in Werking is getreden, zal de gemeente die op brengst niet meer in haar geheel ontvangen. Immers moet, ingevolge het bepaalde bij art. 3, eerste lid dezer wet, tachtig ten honderd Van de hoofdsom der personeele belasting, baar de grondslagen huurwaarde, mobilair en dienstboden, worden afgestaan ten behoeve Van het Werkloosheidssubsidiefonds. Het voordeel, hetwelk de gemeente genoot door overgang naar de vierde klasse, is der halve thans gereduceerd tot f 195.000, vermin derd met 80 pet. van pl.m. f 75.000, blijft f 135.000. Handhaving in de vierde klasse zal tot ge- Volg hebben, dat, bij vergelijking met de der de klasse, de belastingplichtigen f 195.000 hieer opbrengep,waarvan f ,60.000 en f-,27.000, &an het ^Werkloosheidssubsidiefonds ten goede komt, zoodat het netto voordeel voor de- ge- hieente nog slechts f 108.000 bedraagt. Gaat de gemeente er voor het belastingjaar 1936 toe over zich weder te rangschikken in de derde klasse, dan zal overeenkomstig art. I der bovengenoemde wet aan haar over 1935 «en bijzondere uitkeering worden gedaan, Welke zooveel mogelijk zal benaderen het be drag, dat het fonds minder zou hebben ont vangen, indien de gewijzigde classificatie reeds met ingang van het belastingjaar 1935 zou Zijn ingegaan. Als gevolg hiervan zal over 1935 op een niet bij de begrooting voorziene extra- bate van omstreeks f 60.000 aanspraak kun nen worden gemaakt. Daar tegenover staat evenwel, dat de op brengst van de personeele belasting aisdan Voor 1936 en volgende jaren, zooals hiervoren uiteengezet, f 135.000 lager zal moeten wor den gesteld. Hoewel bij overgang naar de derde klasse voor de gezamenlijke belasting betalers een verlichting van druk tot een be. drag van f 60.000 wordt verkregen, zal, ten «inde de geraamde lagere opbrengst van I 135.000 op te vangen, vermoedelijk verhoo ging van het aantal opcenten moeten plaats Vinden. Op grond van het voronstaande stclicn js. «n W. voor om met ingang van 1 Januari 1936 de gemeente voor de heffing der Per soneele belasting te rangschikken in de 3e klasse. B. en W. doen daartoe het voorstel. B. en W. stellen voor aan de besturen van de hieronder vermelde scholen, over het jaar 1934, ingevolge artikel 100 der Lager-onder- Wijswet 1920, een vergoeding toe te kennen, Zooals achter elk dier scholen is vermeld: le doopsgezinde School Groot Heiligland 10 1 2.348.77; R. K. School Heerensingel 75„ f L60693; R- K. Schooi Jacobijnestraat 28— 32 4287 79' R- K- School Koningstraat 20 (L.o5.815.83; R. K. School Linschoten. straat 23 2009.81; R. K. School Nagtzaam- Straat 54 f 2.222.64; Chr. School Nassauplein 2 (Lo) f 1.256.50; R. K. School Nieuwe Dracht 16 f 2.925.81; 2e Doopsgezinde School Ripperdastraat 13a f 1617.99; R. K. School "Rugelastraat 5 f 1.706.81; R. K. Schooi Ko- bingstraat 20 (U.l.o.) f 2.845.10. Totaal 28.637.98. In verband met een verzoekschrift van A A. Dalandt en Zonen, alhier, d.d. 8 Januari, deelen R. en W. mede, dat aan adressnten 3 Augustus 1934 is kennis gegeven dat het cokes-vervoer zal Worden opgenomen in het bestek voor het aan ziend rijwerk, enz. ten behoeve van „centraal Vervoer" gedurende het jaar 1935 Dat adressanten er rekening mede hielden, dat met ingang van 1 Januari 1935 wijziging kwam in den bestaanderi toestand, blijkt dui delijk uit hun inschrijvingsbiljet d.d. 15 Decem ber i934i ten behoeve van de op 17 December I934 gehouden openbare aanbesteding. Adressanten konden evenwel niet voor de ®bnning van het cokes-vervoer in aanmerking komen, omdat een ander daarvoor tegen be- ,ahgrijk lagere prijzen had ingeschreven. B. en meenen, dat er geen aanleiding bestaat Adressanten' de gevraagde schadeloosstelling te v«rleenen. B. en w. stellen voor aan Gebr. Molenaar, 7° Haarlem, tegen den prijs van 13 per M2 in y.°°P af te staan grond, gelegen aan de oost- A'Jde van de Van Oosten de Bruynstraat, groot b;-m. 48i M2, zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen vier woonhuizen, elk be- De agenda der vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 24 Juli 1935, des namiddags te 1.30 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur, vermeldt o.m. de volgende punten: Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen le den; Vergoeding ingevolge de L. O.-wet 1920 over 1932 aan bijz. scholen; Verleenen medewer king veranderen sanitaire inrichting bijzondere school Linschotenstraat 23; Verkoop grond; Aanvaarding van voor straat bestemden grond Jansweg, hoek Parklaan; Verlaging rente voor schot voor verbeteringen perceelen Haarlemmer- liedestraat; Overeenkomst met Bloemendaal inzake verbinding transportleidingen, enz.; Rui ling perceelen Antoniestraat; Reorganisatie scholen voor gewoon lager onderwijs en over plaatsing en ontslag onderwijzend personeel; Voorstel-Brants inzake opheffing functie des kundige aanschaffing handwerkbenoodigdhe- den; Overeenkomst fa. Droste en Co. inzake vliegasehinstallatie enz.; Verlenging overeen komst N. V. Haarl. Brockway Bus Mij. inzake exploitatie drie buslijnen; Beroepschrift J. A. H. van Deïst tegen weigering vergunning bouw atelier Emmalaan; Overneming strooken grond verbreeding Zijlweg; Classificatie der gemeente voor de personeele belasting; Bouw 16 wonin gen voor ouden van dagen aan de Zomervaart; Benoeming: lid bestuur vereeniging voor Nij verheidsonderwijs. Het toelatingsexamen voor de M.T.S. werd af genomen op 16, 17 en 18 Juli. Aangemeld hebben zich 218 candidaten. Totaal' toegelaten: 146. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde: le jaar theoretici: 18 candidaten. Te weten: E. Bellaart. Haarlem; C. P. M. Boutes, Lei den; J. Cupido, IJmuiden; Th. C. Drijver, Haar lem; W. van der Eyk, Alkmaar; A. A. Hofman, Haarlem; L. Jepsen, Aerdenhout; M. F. Koert, Leiden; J. v. d. Land, Haarlem; A. H. Lang- ridge, Den Haag; C. F. Libau, Den Haag; M. L. Lindhout, Haarlem; F. var. Praagh. Den Haag; B. G. Rexwinkel, Voorst; H. A. Stokvis, Bussum; W. Viets, Bloemendaal; D. van der Waay, Santpoort; A. Wille, Haarlem; J. Wijker, IJmuiden. Teruggetrokken en afgewezen 4. Tot de afdeeling Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde, le jaar practici: 9 candidaten, t.w.: J. M. Aarst, Driehuis; J. M. van Gasteren, Haarlem; W. Kok, Haarlem; J. Kops, Heiloo; H. H. van der Meyden, Den Haag; G. P. On- verwagt; Delft; At Portier1. N.O.I.; O. -M.k Ven- nik, Alkmaar; J. C. Wurzer; Leiden. Teruggetrokken en afgewezen 2 Tot de afdeeling Werktuigbouwkunde en Electrotechniek, le jaar theoretici, 48 candi daten, t.w.: A. G. W. van Andel, Overveen; R. Ch. J. Bakker, Overveen; J. M. Bakker, Nieuw- Vennep; A. A. E. Besier, Den Haag; H. F. Beu ter, Hilversum; J. Boogaarts, Leiden; A. B. Bronkhorst, Den Haag: B. P. de Bruyn, Den Haag; K. Buitenhuis, Heemstede; E. J. A. Cre- veld, Haarlem; F. J. Dalhuisen, Hengelo (O.); J. L. Harmsen, Aalsmeer; F. M. Hauber, Haar lem; S. J. Hellings. Heemstede; F. van Hout, Haarlem; J. J. de Jong, Heemstede; P. J. Key- man, Alkmaar; H. de Kiewit, Haarlem; J. Klin gen, Haarlem; H. J. van der Klip, Leiden; W. H. Kruissink, Koekanje; H. A. van der Laan, HaarlejpC. A. Lukaart, Haarlem; H. de Mare, Den Haag; E. O. Mettivier Meyer, Den Haag; N. P. van der Meulen, Haarlem; R. Moorer, Haarlem; R. Mulder. Haarlem; F. F. van Noort, Eindhoven; J. R. Ott, Haarlem; J. A. Rhee, Heemstede; G. C. Roelse, Apeldoorn; J. Schaap, Wijk aan Zee en Duin; W. Schalken, Heemstede; G. J. Scholtens, Santpoort; A. W. Schüsler, Den Haag; A. Stam, IJmuiden; M. G. v. d. Steeg, Den Haag; A Stevenhagen, Haarlem; J. G. Tromp, Lisse; H. P. Valentijn, J. A. Valentijn, Den Haag; J. B. Velthuisen, Den Haag; G. Wee huizen, Haarlem; K. Wilgenhof, Beverwijk; H. Wijma, Alkmaar; G. J. Wijngaard, Soest; M. W. Zonneveld, IJmuiden. Afgewezen en teruggetrokken 14. Tot de afd. Werktuigbouwkunde en Electro techniek, le jaar, practici; 24 candidaten, t.w.: P. J. Barnhorn, Haarlem; N. Barsingerhorn, Warmenhuizen; C. den Boer, Haarlem; J. Boode, Den Haag; L. Booth, Alphen a. d. Rijn; T. J. Broers, Den Haag; H. J. M. Fischer, Alkmaar; P. Gerrits, Amsterdam; R. van Graft, St. Pan- eras; R. R. Herfst, Santpoort; J. H. Hultzer, Aerdenhout; Z. H. Jole, Haarlem; G. Klupper, Haarlem; A. W. H. Kneifer, Den Haag; I. D. Kuipers, Wassenaar; A. Nijhuis, Den Haag; J. Ootes, Haarlem; E. Ponfoort, Velzen; J. C. Roe- lofs, Apeldoorn; J. C. Scholten, Hengelo (O.); F. E. Schrijer, Bergen; J. Seton, Haarlem; H. A. E. Spaanenburg, Deventer; H. A. Verkuylen, Den Haag. Afgewezen en teruggetrokken 18. Tot de afdeeling Scheepsbouwkunde, le jaar, theoretici: 8 candiaten, t.w.: Th. J. Boot, Alphen a. d. Rijn; A. van 't Hooft, Haarlem; F. A. dé Neyn van Hoogwerff, Haarlem; H. van Lien- den, Haarlem; J. Liesker, Haarlem; J. M. Pluut, Den Haag; F. Voest, Amsterdam; J. Vonk, Haar lem. Afgewezen en teruggetrokken 1. Tot de afdeeling Scheepsbouwkunde, le jaar practici: teruggetrokken 1. Geslaagd, doch voorloopig niet toegelaten we gens plaatsgebrek 21 candidaten: H. A. N. Boekelman, Loosduinen; J. J. W. van Delft, Haarlem; H. M. Goldberg, Haarlem; Th. J van Haren Noman, Heelsum; W. Harsman, Zandvoort; H. W. Hoes, Haarlem; S. Lisser, Heemstede; H. Loven, Rijswijk; N. G. Michiel- sen, Haarlem; L. Schoemaker, Den Haag; J. Prins, IJmuiden; W. H. Rinkema. Aerdenhout; N. Seyffert. Haarlem; K. W. ten Seldam, Over veen; P. Smits, Nijmegen; J. Steegstra, Haar lem; A. H. Stijger, Santpoort; A. H. Tomson, Scheveningen; W. Verspoor, Heemstede; J. H. Dinkelaar, Den Haag; R. D. van Zoelen, Heem stede. Toegelaten tot de afdeeling Bouwkunde, 2e studiejaar, 5 candidaten, t.w.: W. J. Derx, Haarlem; W. J. de Jongh, Haarlem; J. Lou- ï'ijsen, Haarlem; J Oudes, Aerdenhout; J. Zee man, Overveen. Teruggetrokken 1. Tot de afdeeling Weg- en Waterbouwkunde 2e studiejaar, 6 candidaten: H. Ferwerdam, Haarlem; D. A. Krayenhoff van de Leur. Alk maar; L. A. Nelissen, Haarlem: J. J. van Noort, Eindhoven; G. Schuilwerve, Rijswijk; J. E. Willemsen. Den Haag. Teruggetrokken 4. Tot de afd. Werktuigbouwkunde, 2e studiejaar, 9 candidaten: M. Beun, Haarlem; H. J. Bosch, NAAP Leiden, T. Hellwig, Santpoort; W. G. ten Houte de Lange, Den Haag; T. A. Huiting, Haarlem; A. Kruyshoop, Bentveld; A. H. Saltet, Den Haag; A. A. Spitz, Haarlem; J. J. Zeegers, Den Haag. Teruggetrokken 3. Tot de afd. Electrotechniek, 2e studiejaar, 6 candidaten: L. Abas, Bloemendaal; E. Bosloper, Haarlem; H. G. Bruining, Wageningen; A. B. Pot, Alkmaar; C. C. Vis, Den Haag; T. W. van Wijk, Den Haag. Teruggetrokken 2. Tot de afdeeling Scheepsbouwkunde, 2e studie jaar, 3 candidaten: H. Asselbergs, Bloemendaal; P. M. A. Huurman, Bussum; A. N. Nolke, Haar lem. Nog zijn toegelaten tot de afd. Bouwkunde, 2e studiejaar: W. K. de Wijs, Enschede. Tot de afdeeling Bouwkunde, laatste studie jaar: H. Borgerding, Haarlem, F. van Naers- sen, Haarlem. Tot de afd. Weg- en Waterbouwkunde, 2e studiejaar: E. G. Klees, Hengelo (O.); H. Th. Swart, Zaandam; A. H. van Velze, Haarlem; R. van Wetter, Haarlem; A. J. van Zanen, Haarlem. Naar aanleiding van het onlangs gepubliceer de bericht in de plaatselijke pers wordt nog na der bericht, dat het groote Jeugd-Concours voor kinderen van leden van alle hengelsportver- eenigingen van Haarlem en Omstreken plaats vindt op a.s. Zondag. Aan de Academie voor Lich. Opvoeding te Amsterdam slaagde voor de acte Lich. Opv. M. O. mej. P. R. Stol te Haarlem. Voor het examen eerste gedeelte Nederlandsch Diploma zijn geslaagd de dames C. Th. C. Nuyten, te Haarlem en A. H. van Waveren te Heemstede. Geëxamineerd 3 vrouwelijke en 5 mannelijke candidaten. Geslaagd mej. A. van der Stam, Den Oever; J. B. M. .Walla, Alkmaar, en de heeren P. C. Beers, Akersloot; C. B. M. Reyer- bacht, Santpoort;' I. W. Sinter, Anna Pau- lowna; F. B. Smalde, Edam. Clubhuis Rijksstraatweg. A.s. Zondag is het clubhuis gesloten. Donderdagavond om 8 uur algem. ledenver gadering. Vrijdagavond 8 uur Dadenclub de Elfen. Vrijdagavond 9 uur Dadenclub de Populieren. Ieder die mee wil met den 30 K.M. tocht geeft zich zoo spoedig mogelijk op. i. Geboren20 Juli, R. BoswinkelGeerdink, dochter; 18 Juli, J. A. AppelmanStuart, dochter; 18 Juli C. C. KneijnsbergDrogtrop, dochter; 20 Juli, H. H. HennemanVan Oost veen, d'ochter; 19 Juli, A. M. van Buuringen Boone, zoon; 19 Juli, C. de Jong—Schouten, zoon; 19 Juli, J. FolkersmaNeuriesser, zoon; 19 Juli, J. E. Lips—Molenkamp, 2 dochters; 20 Juli, J. GoversTer Maat, zoon; 19 Juli, A. NegermanRies, dochter; 18 Juli, G. van Wal- linea—H'oltermann, dochter. 34 Onder flinke belangstelling zijn Vrijdag de wedstrijden v'oor bovengenoemd toumement voortgezet. Dank zij de gunstige weersomstandigheden en dank zij de vlotte leiding van den wed strijdleider J. Plak, werd het programma vol ledig afgewerkt, zoodat morgen de finales ge speeld kunnen worden. Dames Enkelspel Mej. Blikslager sl. mevr. Kuhn 6—0, 3—6, 6—2 Dames Dubbelspel Mej. D. v. d. Haar en mevr. v. d. Veer w. o. versus mej. Huisman en mej. v. Waaien. Mevr. van Snaar en freule van Randwijck sl. mej. A. van Huissteden en mej. W. Leen- derts 60, 6—1 Mej. Blikslager en mej. van Rooy sl. mej. v. d. Haar en mevr. v. d. Veer 63, 62. Heeren Enkelspel H. Seveke sl. jhr. H. van Foreest 6—1, 62. M. Schönthaler sl. J. Klok 6—3, 6—2 P. Schut sl. H. Blom 7—9, 8—6, 6—1. Heeren Dubbelspel P. Schut en jhr. N. van Foreest sl. D, Nie- man en K. Giesberts 62, 75 J- de Ruiter en v. Stederen sl. J. Bijlma en A. Bijlma 8—6, 6—1. Gem*ngd Dubbelspel Mevr. Melse en v. Stederen sl. mej. L. Schut- tevaer en J. Hermes 61, 62 Mevr. Gies berts en J- Saarberg sl. mej. van Rooy en H. Houtman 61, 86. Mej. Uitenhage de Mist en J. Klok sl. mej. A. Huisman e:i W. ten Houte de Lange 6—1, 6—0. Mevr. en heer Schönthaler sl. mevr. en heer Oremus 64, 36, 63. Mej. Terwey en H. Blom sl. mevr. en heer Scholten 6—2, 6—1. Troostronden Heeren Enkelspel L de Kadt sl. R. Trant 1—6, 6—4. 7—5. Nieman w/o. versus v. Someren W. Aarts w.o. versus F. Aarts. Dames Enkelspel Hej. Schuttevaer sl. mevrouw Schönthaler 9—7, 6—3. Drie slachtoffers van de jongste vliegramp. Links de marconist Aafjes; in het midden onze redacteur J. van Langen en rechts de gezagvoerder van der Feijst. Bovengenoemde vereeniging zal aan de a.s. vierdaagsche afstandmarschen, welke van 23, 24, 25 en 26 Juli a.s. te Nijmegen worden gehou den, met een volledige groep deelnemen. De deelmende groep bestaat uit de heeren H. F, Kooien, Joh. Hendriks, A. v. d. Gevel, P. J. Janbroers, J. W. Schorfhaar, J. J. Slot, Joh. Kroon, J. C. v. Looif, P. Weedijk, Th. IJzerman, J. Swart en P. Wikke, terwijl de heer H. Klas horst als verzorger zal fungeeren. De leiding van deze groep berust bij den heer H. F. Kooien. De groep zal uitkomen op de 4 x 55 K.M. De groep vertrekt a.s. Maandag te 1 uur van af het station Haarlem en wordt des Zaterdags te 3 uur n.m. wederom te Haarlem verwacht. Scheiden doet wee. Het was Vrijdagmiddag voor den heer K. Tinholt, hoofd van school C aan den De Genestetweg, een dag van wee. Na ruim 20-jarigen dienst in de gemeente als hoofd van genoemde school zag hij zich om gezond heidsredenen genoodzaakt ontslag te nemen. Vrijdag was het zijn laatstee schooldag. Na de icihërvacantie zal hij de school niet meer als onderwijzer betreden, 't ïs té begrijpen, dat dit heengaan niet geheel zonder eenig blijk van waardeering is geschied, hoewel het de uitdruk kelijke wensch van den heer Tinholt was, dat dit afscheid zonder eenig officieel gedoe zou plaats hebben. Zulks met het oog op zijn ge zondheidstoestand. Maar ouders, personeel en kinderen moesten toch gelegenheid hebben afscheid te nemen van den man, die steeds met groote liefde en met getrouweplichtsbetrachting 't onderwijs en het belang van de jeugd heeft gediend. Het „zeg het met bloemen" werd bij deze ge legenheid èn door de kinderen èn door de ouders druk in praktijk gebracht. Maar ook op meer blijvende wijze werd getoond, dat het werk van den heer Tinholt is gewaardeerd. Nadat namens de ouders een groote encyclopaedie in 13 deelen was aangeboden, werden zij in de ge legenheid gesteld persoonlijk afscheid te nemen. Gok de leerlingen werden in den loop van den middag, klas voor klas, in de gelegenheid ge steld mijnheer Tinholt in zijn kamer de hand te drukken. Behalve dat zij op eenige versnape ringen werden getracteerd, ontvingen zij alle maal als geschenk van de oudercommissie een foto van het schoolgebouw met daarvoor de heer Tinholt temidden van het personeel. Na dat de heer Tinholt ook van het personeel af scheid had genomen, was deze voor den heer Tinholt zoo tot droefheid stemmende zitting voorbij. Koninginnefeesten Voor de Koninginne- feesten, welke dit jaar weer op Duin-en-Daal zullen gehouden worden, is het volgende pro gramma samengesteld; De burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex, zal 's morgens om 10 uur de feestelijkheden openen. Hierna zullen de kinderfeesten een aan vang nemen, welke in de middaguren zullen worden voortgezet. De muziekvereenigingen „Sursum" en „Euphonia" zullen voor muzikale opluistering zorgen, 's Avonds zal de gemengde zangvereeniging onder directie van Piet Hal- sema in 't Bloemendaalsche Bosch een concert geven. Tot slot zal een vuurwerk worden afge stoken. Op 't terrein zal een aantal tentjes aanwezig zijn, waarin Bloemendaalsche dames 't een en ander te koop zullen aanbieden. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan 't Bloemen daalsche Crisiscomité. Natuurlijk zullen de gebruikelijke attracties niet ontbreken op het terrein. Huldiging Burgerlijk Gezag De afdeeling Halfweg van de vrouwelijke jeugdbeweging voor katholieke actie „De Graal" is ten raadhuize ontvangen door burgemeester Simons. „De Graal" wenschte haar gehoorzaamheid, eerbied en trouw aan het burgerlijk gezag te toonen. Met de kleurige vlaggen trok men in optocht naar het Raadhuis, waar de burgemeester werd toegesproken door mej. Treesroof. Nadat een oorkonde was aangeboden, sprak burgemeester Simons eenige zeer waardeerende woorden. De burgemeester, die op zijn beurt ook weer onder hooger gezag staat, vindt het een verblijdend feit, dat in dezen tijd, waarin men aan alle ge zag tornt, steeds een groep van getrouwen aanwezig is. Verkoop O. L. School Houtrakpolder Te gen het raadsbesluit, waarbij de voormalige O. L. School in den Houtrakpolder onderhands werd verkocht aan den heer M. van Zuylen, is door Ged. Staten van Noord-Holland be zwaar gemaakt. w jr"4 ■V,T, Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een OmroeperRubri ceering en gelijkvormige zetwijae. Billijk han delstarief. NEW YORK, 20 Juli. (Reuter) Naar uit Fort Lauderdale in Florida wordt gemeld, is aldaar een neger gelyncht. Honderd gemaskerde man nen maakten de politie een neger afhandig, die gewapend met een mes een aanval zou hebben ondernomen op een blanke vrouw. Zij sleepten hem naar een bosch en hingen hem op aan een boom. De recherche te Heerlen heeft Vrijdag een goede vangst gedaan. Het drietal R., woonachtig te Eeerlerbaan, K. wonende te Hulsberg en de caféhouder M. uit Kerkrade hadden kans gezien in den loop van eenige maanden den markthouder C. uit Wil- ten voor een bedrag van f 1560.op te lich ten door met hem een handel te beginnen met z.g. cocaïne. Men verkocht steeds cocaïne aan C., welke bij onderzoek gewoon keukenzout bleek te zijn. C. betaalde hiervoor bedragen varieerende van f 300 tot f 600. C. moest bijvoorbeeld voor 1 K.G. cocaïne f 600 betalen. C. ging hierop in, daar men hem in het vooruitzicht had gesteld, dat hij hiertjp duizenden guldens kon verdienen. Een broer van K. zou n.l. de cocaïne van C. koopen. Het drietal ging met C. per auto naar Maas tricht, waar de broer van K. aanwezig zou zijn om de cocaïne te koopen. Bij aankomst te Maastricht bleek de cocaïne, welke men on der den kap van den auto verborgen had, ver dwenen te zijn. De politie werd met het geval in kennis ge steld en kon de oplichters arresteeren. Zij zul len ter beschikking van den Officier van Ju stitie te Maastricht worden gesteld. Het ligt in het voornemen der regeering, dat met ingang van 1 Januari 1936 de volgende be paling van kracht wordt: Tot de eerste klassen van de scholen, be doeld in art. 11, eerste lid der njjverheidsonder- wijswet, worden alleen toegelaten zij, die bij den aanvang van den cursus welke zij wenschen te volgen: tenminste 12 jaar en 8 maanden oud zijn en tevens voldoend lager onderwijs hebben genoten; of b. indien zij 12 jaar doch nog geen 12 jaar en 8 maanden oud zijn een bewijs over leggen, dat zij het zevende leerjaar eener la gere school met vrucht hebben doorloopen. Den Hout Concert H.O.V., half 3. Rembrandt-theater „Leise flehen meine Lieder". Op het tooneel Resua Sisters, sensatie op rolschaatsen, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace „Vrouwenoogen". Op het tooneel Alex de Haas, liedjes aan den vleugel, 2 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Fraulein Hoffmanns Erzahlungen", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Groote verwachtingen 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. T Rembrandt-theater: „Leise flehen meine Lie der". Op het tooneel Resua Sisters, sensatie op lolschaatsen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palaoe: „Vrouwenoogen". Op het too neel Alex de Haas, liedjes aan den vleugel. 7 en 9.15 uur. Frans Halsthcater: „Fraulein Hoffmanss Er zahlungen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Groote verwachtingen 7 en 9.15 uur. Kunsthandel J. H. de Bois: Zomertentoon- stelling moderne prentkunst. 95 uur. Kunstzaal Reeker: Tentoonstelling werk van mej. Konijnenburg. 16—7 uur. Zooals elders reeds gemeld werd is de heer Piek agent der K. L. M. te Milaan, naar de plaats van de ramp vertrokken, terwijl de hoofd inspecteur van de K. L. M., de heer Moes, die toevallig te Frankfurt was, inmiddels te Zurich is aangekomen en van daar is doorgei eisd in gezelschap van den directeur van de Swissair. Uit Amsterdam zijn Zaterdagavond tegen 7 uur met den nachttrein naar Bazel vertrokken de heeren Van der Heide, Inspecteur voor de Luchtvaart, en Dr. Ir. van der Maas, van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart. Zij kun nen morgen in den loop van den dag op de plaats van het ongeval zijn. Inmiddels had men bij de K. L. M. nadere bij zonderheden vernomen omtrent de om het leven gekomen passagiers, wier adressen men thans wist, zoodat de familie gewaarschuwd kon worden. De Engelschman Commander Arthur George Watts, wonende te Londen Hampstead, was ge huwd en 52 jaar oud. Hij is een bekend schil der en caricaturist en teekende vaak ook voor groote magazines. Levi Marrianno Nesbit was een bekend schry- ver en leverde dikwijls groote reportages aan verschillende uitgevers. Hij was thans op den terugweg van Addis Abeba naar Londen, waar hij een conferentie zou hebben met den kran tenmagnaat Lord Beaverbrook. De Duitscher G. A. Flohr was Directeur van een metaalwarenfabriek te Worms en gehuwd. De K. L. M. had verbinding gekregen met zijn compagnon, die de familie zou waarschuwen. De heer A. Content die te Berlijn woonde was Nederlander en was te Berlijn vertegenwoordi ger van Van der Bergh's Margarinefabrieken. De passagier uit Dordrecht was de heer 8. Hoogstra, Directeur der N. V. tot Exploitatie der Haveninrichting te Dordrecht. Jos. van Langen, redacteur van het dagblad „De Tijd", woonachtig te Amsterdam, onge huwd, die' van zijn vacantie naar Nederland terugkeerde. Naar wij vernemen, heeft de Begrafenison derneming Innemee van de KLM. opdracht gekregen de noodige maatregelen te treffen voor het vervoer van de lijken van de slacht offers van de Gaai. In verband hiermede is een der directeuren der onderneming hedenavond per trein naar Zwitserland vertrokken. Hij zal morgenavond op de plaats van de ramp arriveeren en dan da delijk de maatregelen nemen, welke noodig zijn. Bord met r o o d e n rand, rood kruis en blauw veld Waar zoo'e bord staat mag geen enkel voer' tuig stoppen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 3