Hoe de „Maraboe" verging Twee nieuwe zwemrecords De a.s. opheffing van het N.C.C. DE TOESTAND IS NU GECONSOLIDEERD OFFICIEEL RAPPORT DE KAMPIOENSCHAPPEN TE BERGEN OP ZOOM ZONDAG 21 JULI 1935 Ophaaldienst die niet afdroeg 800 Haagsche belastingbetalers gedupeerd WERKVERSCHAFFING IN NOORD-BRABANT Rijkscommissie van advies geïnstalleerd Uiteenzetting van voorzitter jhr. van Citters op de algemeene vergadering Hoe in de hulp wordt voorzien Huidige toestand blijft Bouw van een nieuwe Statendam ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD LAWNTENNIS AMERIKA LEIDT MET 1—0 Interzonefinale Ver. Staten Duitschland WIELRENNEN PIJNENBURG-WALS WINNEN TE LEEUWARDEN Nederlandsche renners goed op dreef Eindelijk zijn na aankomst van de „Rietvink" nadere bijzonder heden over het vergaan van de JMaraboe" bekend geworden Verhaal van bemanning en passagiers Hoe het ongeval te Bushir gebeurde Gesprekken met passagiers RECLASSEERINGSDAG ROUW PLECHTIGHEID TE SOESTERBERG Bijzetting van in den oorlog gestorven Fransche vluchtelingen DE VENTVERGUNNINGEN De Minister van Binnenlandsche Zaken komt bona-fide-venters te hulp Fraaie prestaties van Sipkema op de 200 meter vrije slag en van Van Aelst op de 300 meter wisselslag Geringe belangstelling neer gemeenten slechts ventvergunningen uit reiken met een geldigheidsduur van niet lan ger dan een dag, wordt de legesheffing voor de bona fide venters, die doorgaans onbemid deld zijn ik denk hier b.v. aan de venters met visch een ondraaglijke last vooral in het geval, dat zij meer dan een gemeente per dag bezoeken. In verband hiermede komt het mij noodzakelijk voor, dat aan de bestaande m.i. met onredelijke bezwaren wordt tegemoet ge komen. Gaarne zou de minister vernemen op welke wijze, naar het oordeel van de Colle ges, die bezwaren zouden kunnen worden ondervangen. Daarbij ware er van uit te gaan, dat plaatselijke protectie niet is toe te laten. Aan perosnen, die het venten als nor maal beroep uitoefenen is een ventvergun ning te verleenen met een zoo min mogelijk beperkten geldigheidsduur en de voor die vergunningen te heffen leges dienen te wor den gesteld op een bedrag, hetwelk de kos ten, aan de uitreiking van die vergunning verbonden, niet zal overtreffen. Zooals gemeld, zijn eenigen tijd geleden ver duisteringen gepleegd door een Haagschen op haaldienst van belastinggelden van kleine be lastingbetalers, die aan dezen ophaaldienst we kelijks een klein bedrag betaalden, om zoo ge leidelijk hun belastingschuld af te doen. Het bleek, dat de directeur, zekere L., het geld verduisterd had. Thans is, naar de „Telegraaf" bericht, bij het onderzoek uitgekomen, dat circa 800 belasting betalers gedupeerd zijn, voor een totaal bedrag van ruim f 5000. De directeur, die zwaar ziek was, is dezer dagen naar het ziekenhuis ge bracht, waar hem inmiddels eenige malen een verhoor is afgenomen. Een Schiedamsche advocaat, die eenigen tijd als president-commissaris heeft gefungeerd, doch vóór de débacle zich had teruggetrokken, is eveneens aan een verhoor onderworpen. Hedenmiddag heeft de minister van Sociale Zaken te Den Bosch de rijkscommissie van ad vies voor werkverschaffing in Noord-Brabant ge- installeerd. In zijn begroetingsrede zeide de commissaris der Koningin in de provicie Noord-Brabant, dat Gedeputeerde Staten het initiatief tot vor ming dezer commissie hadden gen'omen, toen zij vernamen, welk gunstig resultaat met zulk een commissie in Gelderland was bereikt. Het verheugde spr., dat de minister bereid was deze commissie te installeeren. Minister Slotemaker de Bruine hield vervol gens een rede, waarin hij getuigde van zijn groote persoonlijke belangstelling in de werk verschaffing. Deze taak van het departement van Sociale Zaken is minder van socialen dan wel van mo- reelen aard, n.l den nood der door de crisis ge teisterde arbeiders te lenigen. Faticuliere besprekingen in Gelderland ga ven hem den indruk, dat met georganiseerd 'overleg wel iets te bereiken is en door dat idee kwam de commissie tot stand, wier ar beid vruchten heeft afgeworpen. Men houde er echter rekening mee, dat het karakter van het werk in de verscheidene pro vincies ook verschillend is. In Brabant is reeds zonder een commissie veel bereikt. Het aantal tewerk-gestelden in werkverschaffing is in verhouding tot het aantal steuntrekkenden zeer bevredigend. Zijne Excellentie sprak de beste wenschen uit voor het slagen van het werk der dommisse en verklaarde de commissie vo'or geïnstalleerd. De voorzitter der commissie, de heer A. van Rijen, sprak een dankwoord, waarna de heer A. van Geelen, directeur-generaal voor de werkverschafing en steun-verleening van het departement van Sociale Zaken een uiteen zetting gaf van de verhouding der resultaten van de werkloosheidsvoorziening, in het Rijk en in de provincie Noord-Brabant. Met behulp van enkele grafieken gaf de heer N. Meijer de Vries, inspecteur van de werkverschaffing nog een toelichting op het verloop der cijfers der werkverschaffing en steunverleening. Ter toelichting van het bericht betreffende de opheffing van het Nationaal Crisis-Comité herinneren wij aan de openingsrede van Jhr. S. van Citters, voorzitter van het Nationaal Crisis-Comité, op de vergadering van het Al gemeen Comité op Donderdag 11 Juli. Uit deze rede bleek, dat de inzamelingen der Plaatselijke Comités niet onbedenkelijk terug gaan: de inkomsten waren over 1931/32 f 207.070.—, 1933 f 145.858.—, 1934 f 112.687.— Niet alleen, dat deze teruggang het werk der Comité's zelf stremt, maar het leidt er toe, dat toenemend beroep wordt gedaan op de mid delen van het Centrale Comité; een gang van zaken welke toch te snel tot uitputting zijner middelen moet leiden. Tweeërlei kwaad schuilt hierin men wordt plaatselijk minder offervaardig en gaat meer leunen op het N. C. C., zoodat dit geleidelijk zou worden omgevormd tot een element van Gewoon Maatschappe lijk Hulpbetoon (wat in enkele plaatsen feitelijk reeds geschiedt), iets wat niet mag gebeuren; men lette slechts op den naam waaruit het tijdelijk karakter duidelijk spreekt. Nu is er sedert men van het intreden van crisis kan spreken, ook sedert de opirchting van het Comité veel veranderd. Van crisis als acuut verschijnsel kan bezwaarlijk meer wor den gesproken; de toestand consolideert zich gaandeweg, zij het ook in een voor ons volk ongunstigen zin. Tal van maatregelen, van overheidswege genomen, hebben de strekking om het volksleven weder in meer normale ba nen te leiden. Hiermede valt samen de neiging om indivi dueel minder te doen. Dit wil nu echter niet zeggen, dat steunverleening niet meer noodig zou zijn, allerminst. Er zullen tegenover de ingetreden algemeene verarming méér dan daarvóór steunbehoevenden blijven, jaren lang blijven. Er begint gaandeweg te ontstaan een nieuwe vaste categorie van steunbehoevenden, waarvan men tevoren weet, dat ze niet tijde lijk, maar vrijwel zeker blijvend, niet in staat zijn in eigen onderhoud te voorzien. Dezen zullen bezwaarlijk kunnen worden aan gewezen op de Plaatselijke Crisis Comité's, af hankelijk van de toevallige vrijgevigheid der bevolking, wier meer of mindere offervaardig heid van verschillende omstandigheden, ook van psychologischen aard, afhangt, waarvan het constateeren even gemakkelijk is" als het verklaren moeilijk. Deze problemen zijn door het dage- Hjksch bestuur meer dan eenmaal met de regeering, bij monde van den Minister van Sociale Zaken, besproken, wat geleid heeft tot het verzoek in ieder geval door te gaan tot 1936, einde winter. Dat wil dus zeggen, dat in de a.s. winterperiode gerekend kan worden op steun van het N. C. C., op gelijken voet als in vorige jaren. Het Dageljjksch Bestuur heeft zich daarmede accowd verklaard, daarbij re kenend, dat de ons door het Nederland- sche volk tot dusverre geschonken mede werking ons ook voor die periode niet zal ontbreken. Besloten is dan ook in Octo ber weder een groote campagne tei be ginnen voor de inzameling van gelden ten behoeve van Plaatselijke Comité's en Algemeen Comité. Enkele comité's hebben verzekerd, dat wan neer het thans gaat om een laatste inzame ling, gerekend kan worden op een opleving van offervaardigheid en harleving der am bitie om het werk in den aanstaanden winter met kracht aan te vatten. In hoeverre die zienswijze juist is, zal de ondervinding moe ten leeren. Zal dan, aldus jhr. v. Citters, na Mei 1936 alle steun moeten op houden? Dat zij verre en dit zal ook niet de zienswijze der Regee ring zijn, waar de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan vaard een aanbod van de Neder- landsche Vereeniging voor Armen zorg en Weldadigheid om ten deze van advies te dienen, terwijl het in het voornemen van den Minister van Sociale Zaken ligt met betrek king tot het toekennen en beschik baar stellen van Rijkssubsidiegelden ten gunste van behoeftige werkloo- zen, te bevorderen, dat in het al gemeen voorloopig wordt voortge gaan op denzelfden weg als zulks reeds thans geschiedt. Men mag dus aannemen, dat na het ophou den der werkzaamheden van het N. C. C. een behoorlijke oplossing zal zijn gevonden om de nog noo- dige steunverleening op te vangen. Op de vraag, waarom thans reeds een be sluit genomen is, antwoordde jhr. v. Citter, dat reeds thans verschillende organen zich bezig houden met het vraagstuk der opheffing; bovendien is het noodig, dat de plaatselijke comité's niet in onzekerheid verkeeren met betrekking tot de in den aanstaanden winter aan te nemen houding. Ten derde is het noo dig, met het oog op eventueel na beëindiging der werkzaamheden van het N. C. C. in Mei 1936, geen tijd verloren te laten gaan ter voorbereiding van hetgeen dan zal geschie den. Tenslotte eischt de Stichtingsacte op een besluit tot opheffing of beëindiging de goed keuring der Algemeene Vergadering. Te Wageningen worden, naar het Hbld. meldt, proeven genomen met modellen voor den scheepsvorm, schroeven en roer voor het nieuwe mailschip van de HollandAmerika Lijn, het zusterschip van de „Statendam". Dergelijke proeven worden in den regel genomen vóór met den bouw van groote nieuwe schepen begon nen wordt. Een „Oceanflyer" zal het nieuwe schip niet worden. Een snelheid van 21 mijl en een over tocht in 6% dag wordt als norm gesteld. Ook bij een dergelijk vaartuig echter is van groot belang, dat voor het verkrijgen van deze snel heid zoo min mogelijk weerstand moet worden overwonnen. Scheepsvorm, schroeven en roer kunnen daartoe het hunne bijdragen. Het pro fijt komt dan ten goede aan de brandstoffen- rekening. In den loop van eenige jaren is op dit gebied reeds een enorme vooruitgang aan te wijzen. Het nieuwe schip zal waarschijnlijk weer eco_ nomischer zijn dan de „Statendam". Te Pondersend verbeterde de Londensche athleet Cooper het wereldrecord over 3000 me ter snelwandelen, door dezen afstand af te leg gen in 12 min. 38.2 sec. Het oude record stond op naam van den heer Rasmussen en was reeds 17 jaren oud. Zaterdag is te Wimbledon aangevangen de eindstrijd tusschen de Vereenigde Staten als winnaar der Amerikaansche en Duitschland als winnaar der Europeesche zone. In verband met zwaren regenval kon slechts één der beide enkelspelen worden gespeeld, n.l. tusschen Do nald Budge en Heinrich Henkei. De tweede partij tusschen Von Gramm en Allison is uit gesteld tot Maandag a.s. Na feilen strijd slaagde Budge er in den Duit- scher in 4 sets te slaan, n.l. met 75, 119, 68, 61, cijfers, die duidelijk wijzen op ver woeden tegenstand van Henkei. Na den eersten dag leidden de Vereenigde Staten dus met 10. Nu het tweede enkelspel tot Maandag is uit gesteld, is het vanzelfsprekend, dat het dub belspel eerst Dinsdag en de beide laatste en kelspelen Woensdag zullen plaats vinden. Onder groote belangstelling werd Zaterdag avond op de Leeuwarder wielerbaan een lan- denwedstrijd NederlandDuitschland gehou den, welke door de Nederlanders met 18 tegen 6 punten werd gewonnen. De resultaten waren: Sprint 600 Meter (3 ronden)le serie: L Pijnenburg 12.8 sec.; 2. Funda 13 sec.; 2e serie: 1. Oszmella 13.8 sec.; 2. Metz 14 sec.; 3e serie: 1. Stapensea 13 sec. 3. Goebel. Finale: 1. Pijnenburg 12.5 sec.; 2. Stapensea 12.5 sec.; 3. Oszmella 12.6 sec. Klassementwedstrijd 5 K.M.: 1. Hoffmann (Duitschland) 9 punten. Op 1 ronde: 2. K. de Vries 6 punten; 3.H. Adan 3 punten. Koppelwedstrijd 100 KM.: 1. Pijnenburg-Wals 14 punten. Tijd 1 uur 36 min. 4 sec. Op 2 ronden achterstand: 2. StapenseaDe Vries 9 punten; 3. Goebel-Hse 7 punten; 4. Funda-Hoffmann 5 punten; 5. Adan-Meü 1 punt; 6. Oszmella-Schorn 0 punten. Totaal: Nederland 18 punten, Duitschland 6 punten. Elk jaar krijgt de klasse, die de beroemde Fransche Militaire Academie Saint Cyr te Versaills bezoekt, een naamwaarbij dit jaar die van „Alexander van Joego slavië is gegeven. Onmiddellijk na de aankomst van de .Riet vink" op Schiphol begaven gezagvoerder Hon- dong en mécanicien Veenendaal van de veron gelukte „Maraboe" zich naar een der bureaux, waar zij het officieele rapport van het gebeurde uitbrachten aan de commissie van onderzoek, bestaande uit ir. dr. Van der Maas, van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart en den heer Van der Heyde, inspecteur voor de Lucht vaart. Ook de heer Guillonard, onder-directeur der KLM. en tot voor kort chef van den tech- nischen dienst, was hierbij tegenwoordig en heeft na afloop den aanwezigen journalisten eenige mededeelingen uit het officieele rapport gedaan. Het weer was Dinsdag zoodanig geweest, dat Hondong besloot, niet te probeeren dien dag, overeenkomstig het reisschema, Bagdad nog te halen, dooch bleef in Bushir en deelde den passagiers mede, dat, om dit verzuim in te halen, doch in Bushir te blijven en hij deelde den gestart zou worden. Het was nog donker, toen tegen vier uur ge start werd. De startbaan was uitgezet met merk- lampen. Het toestel zal ongeveer 300 M. gerold hebben en had dus al een vrij groote snelheid, vermoedelijk ongeveer 120 K.M„ toen het plot seling in aanraking kwam met een oneffenheid van den bodem en opsprong. Volgens de inzit tenden is deze stoot niet zoo zwaar geweest, zij voelden althans een lichten schok, doch uit het later onderzoek is gebleken, dat het toestel te gen zijn rechterwiel een hevigen stoot moet hebben gehad. Volgens den mécanicien Veenen daal was de oliedruk-cylinder, waarmee het on derstel wordt opgehaald of neergelaten, en die bestaat uit zwaar metaal, later teruggevonden net een stevige deuk erin. De pal, waarmee de wielen als zij zijn uitgelaten op hun plaats worden gehouden, werd afgerukt, waarbij ook een gedeelte van het overige materiaal werd meegerukt en de in de buurt liggende benzine leidingen moeten zijn beschadigd. De motoren draaiden toen nog en waarschijnlijk is de uit- loopende benzine, of zijn de ontsnappende ben- dnegassen door de vlammen van den uitlaat in brand geraakt. Zoodra Hondong bemerkte, wat n gebeurd was, zette hij den motor af om de machine verder te laten uitloopen. Aan het einde van het vliegveld bevindt zich een hobbelige karavaanweg en tenge volge van het gedeeltelijk naar binnen schieten van het rechter wiel, raakten de rechter vleugeltip en de rechterschroeftip den grond, en werden daardoor licht be schadigd. Hondong riep onmiddellijk, dat de pas sagiers het toestel moesten verlaten en de deur werd geopend, waarna allen in goede orde en zonder paniek uit het toestel kon den stappen. Alleen de Engelsche passa- giere Miss Kennedy was nerveus en sprong uit het toestel, waarbij zij op haar gelaat kwam te vallen, waarvan zij nog de sporen droeg. Ook de baby werd rustig door andere passagiers aan de moeder toegereikt en de bemanning kon door de cabine den cockpit en het toestel verlaten. Het vliegtuig brand de geheel uit, doch explosies deden zich niet voor. Tot zoover de officieele lezing van het on geval, die ons uit gesprekken met passagiers werd bevestigd. Allen waren vol lof over de De collecte voor den Nationalen Reclassee- ringsdag heeft tot 1 Juli opgebracht f70043.75, hetgeen een groote voldoening is voor al dege nen, die hiertoe zoo „con amore" hebben mee gewerkt en waardoor aan een 22-tal reclas- seeringsvereenigingen van verschillende staat kundige en godsdienstige richting flinke be dragen konden worden uitgekeerd, om met kracht het mooie reclasseeringswerk voort te zetten. wijze, yaarop ^de koelbloedigheid, Hondong waarmee Hondong en de overige leden der bemanning wa ren opgetreden. Twee dagen was men te Bus hir de gast geweest van den Perzischen agent der K. L. M. en ook de Engelsche consul had veel gedaan, om de van al hun bagage be roofde passagiers te helpen. De heer F. M. van Westreenen uit Palem- bang gaf als zijn meening te kennen, dat het ongeluk uitsluitend moet worden beschouwd als doodgewone pech, die voornamelijk was veroorzaakt door het slechte terrein. Uiterst sportief vond hij de wijze, waarop de K. L. M. had gezorgd, dat de passagiers op de snelste manier naar Amsterdam werden gebracht. Tenslotte bevestigde ons ook nog de heer P. J. van den Broeke, dat niemand het ge voel had, aan een vreeselijk ongeluk ontsnapt te zijn. Men had het bericht van de ramp van de „Kwikstaart" vernomen en natuurlijk was men diep begaan met het lot der omgekomen bemanning en der beide passagiers, doch nie mand maakte zich ongerust of was er van onder den indruk, voor wat de eigen reis be trof, en zonder eenige aarzeling had iedereen zich welgemoed aan de .Rietvink" toever trouwd. Te Bagdad hadden verschillende passagiers kleine toiletbenoodigdheden gekocht en som migen, die in hun hemdsmouwen rondliepen, hadden zich daar een pull-over aangeschaft. Dank zij de medewerking van overheidszij- de, hadden alle passagiers de terugreis naar Nederland kunnen maken op een gezamenlijk paspoort, dat hun was verstrekt. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur heeft op het R.K. Kerkhof te Soesterberg de bijzetting plaats gehad van de 102 Fransche vluchtelingen, die in den oorlog van 1914—1918 in ons land ge storven zijn. In den stoet, die voorafgegaan werd door den zeereerwaarden heer Mokking, pastoor te Soesterberg, werden opgemerkt de heer J. de Blaisson, eerste secretaris der Fran sche legatie te Den Haag, J. d'Aler, adjunct militair attaché van Frankrijk en A. Ryns en D. Ouler, beiden kapitein, toegevoegd aan de Fransche legatie. Nadat in de kerk de pastoor de absoute had verricht, zong het koor, onder leiding van den heer Wegman, de „De Profundis". Nadat de kisten een voor een in het massa graf waren neergedaald, werd daarop door den heer de Blaisson een krans neergelegd met het opschrift „Pour la Republique franqaise". De Fransche regeering heeft het stuk grond, waarin een massagraf is aangebracht, aange kocht. en er zal een grafmonument worden op gericht, dat door de Fransche regeering zal worden onderhouden. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken het yolgend schrijven tot de Colleges van Gedeputeerde Staten ge richt; „Ik heb de eer Uw College mede te dee- len, dat de bepalingen, in plaatselijke alge meene politieverordeningen opgenomen met betrekking tot het verleenen van vergunningen tot venten, in den laatsten tijd mijne bijzondere aandacht hebben getrokken. Het Is mij geble ken, dat sommige gemeenten de vastgestelde voorschriften, welke voornamelijk bedoeld zijn als maatregel van politie ter wering van ver momde bedelarij, aanwenden om, veelal op aan drang van den plaatselijken winkeliersstand, bona fide venters, die elders wonen, uit de ge meente te houden. Aldus worden bedoelde voorschriften aange wend in het belang van plaatselijke protectie, waartegen bij de Regeering overwegend be zwaar bestaat. Behalve het middel van de al gemeene politieverordening, wordt ook de hef fing van leges voor ventvergunningen aange grepen om het venten door personen, die dit als normaal beroep uitoefenen, tegen te gaan door het vorderen van hooge legesbedragen. Wan- Te Rotterdam heeft Vrijdag de begrafenis plaats gevonden van den Marine-Officier Holewijn, die met zijn vliegtuig naar beneden is gestort op het vliegveld De Kooy bij Den Helder In het American Museum te New-York werd het model van een Maya-Tempel tentoongesteld, die voor meer dan 1200 jaar in Mexico werd gebouwd. Het merk waardige is, dat twee Amerikaansche vorschers den tempel fotografeerden, maar sedert dien is het bouwwerk, trots alle nasporingen, nergens meer te vinden geweest Zaterdagmiddag zijn te Bergen op Zoom de Nederlandsche zwemkampioenschappen aange vangen en reeds op den eersten dag werden twee Nederlandsche records verbeterd. In de eerste plaats valt te memoreeren het nieuwe record van Sipkema op de 200 meter vrije slag heeren, hetwelk hij vestigde met een tijd van 2 min. 241/5 sec. Het oude record stond op naam van Mooi met een tijd van 2 min. 24 3/5 sec. Zeer fraai was ook de recordverbetering van van Aelst op de 300 meter wisselslag. De Hage naar had dit record reeds op zijn naam staan met een tijd van 4 min. 25 sec. en hij bracht het thans op 4 min. 18 2/5 sec. De organisatie dezer kampioenschappen be rust in handen van de vereeniging „Juliana". Jammer was het, dat kort voor den aanvang van de wedstrijden een zware donderbui, ge paard gaande met hevigen bliksem, zich boven Bergen op Zoom ontlastte. Aanvankelijk was de publieke belangstelling dan ook zeer gering, doch allengs vulden zich de tribunes der Ge meentelijke Bad- en Zweminrichting. De resultaten waren: 1500 meter vrije slag heeren: 1. Voorwinde (RZC) tijd 22 min. 22 4/5 sec.; 2. Charité (ZIAN) tijd 22 min. 241/5 sec.; 3. Schoemaker (ZIAN) tijd 22 min. 33 2/5 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette dames: 1. Rotterdamsche Dames Zwemclub met de zwemsters Brouwer, Olsen, Van Leeuwen, Tim mermans en Den Ouden. Tijd 2 min. 40 4/5 sec. 2. Amsterdamsche Dames Zwemclub. Tijd 2 min. 48 2/5 sec.; 3. Het Y tijd 2 min. 48 3/5 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren: 1. Z.I.A.N. Den Haag, met de zwemmers v. Duin, Jong bloed, De Haas, Verveer en v. d. Hoek. Tijd 2 min. 20 3/5 sec.; 2. D.J.K., Amsterdam, 2 min 22 1/5 sec.; 3 Het Y, Amsterdam, 2 min. 23 1/5 sec.; 4. Rotterdamsche Zwemclub tijd 2 min. 25 sec.; 5. H. Z. en P. C. Tijd 2 min. 25 1/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Jenny Kastein H.D.Z., tijd 3 min. 13 1/5 sec.; 2. C. Eikebroek O.D.Z. Rotterdam, tijd 3 min. 18 sec.; 3 J. Waalberg ADZ, tijd 3 min 19 2/5 sec; 4 J. Stroomberg, Het Y, zelfde tijd. 200 M. schoolslag heeren: 1 P. Kruithof, Rot terdamsche Zwemclub, tijd 2 min .561/5 sec.; 2 Van Duin, ZIAN, tijd 3 min. 2/5 sec.; 3 H. Maier, Het Y, tijd 3 min. 4 2/5 sec. 200 M. vrije slag heeren: 1 H. C. Sipkema, HPC, Heemstede, 2 min. 241/5 sec. (Nieuw Ne- derl. record). Oud record: Mooi, tijd 2 min. 24 3/5 sec.; 2 Kreffer, DJK, Amstrdam, 2 min. 25 3/5 sec.; 3 Scheffer DJK, 2 min. 27 2/5 sec.; 3 SL, Mooi. Haarlem, 2 min. 27 3/5 sec. Schoonspringen dames: 1. L. Moolen, HDZ, 66.02 punten; 2 J. Waalberg, ADZ, 57,38 p.; 3 N. Zeeman, ADZ, 54.57 p. 4 x 200 M. vrije slag heeren: 1 De Jonge Kampioen, Amsterdam, 10 min. 161/5 sec. Zwemmers de heeren: Senff, Winckel, Scheffer en Kreffer; 2 Heemsteedsche Polo Club 10 min. 18 3/5 sec.; 3 Rotterdamsche Zwemclub, 10 min. 301/5 sec.; 4 ZIAN, Den Haag, 10 min. 43 1/5 sec.; 5 Het Y, Amsterdam, 10 min. «^2/5 sec. 300 M. wisselslag dames: 1 A. Timmermans, RDZ, 4 min. 412/5 sec.; 2 J. Oortgyzen, ADZ, 5 min. 13 1/5 sec.; 3 C. Huybers, Het Y, 5 min. 33 1/5 sec. 300 M. wisselslag heeren: 1 Van Aelst, HZ en PC, 4 min. 18 2/5 sec. (Nieuw Nederlandsch record). Oud record: 4 min. 25 sec. op naam van Van Aelst; 2 Metman, Het Y, 4 min. 46 4/5 sec. Gedisqualificeerd wegens verkeerd nemen der keerpunten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6