V.K.P. New-Yorksche Beurs 'N TROUWE KLANT MARINEBEGROOTING IN HET LAGERHUIS IE EENMAAL REISDE MET DE GAAT WEER MEE! DINSDAG 23 JULI 1935 Oppositie aan het woord Italië en Joego-Slavië Ex-Koning George van Griekenland Mislukte proefvlucht te Moskou De „Stürmer" verboden en weer toegestaan Legerbegrooting van Japan Een opzienbarende arrestatie in Aken Korte berichten Ministerieel bezoek aan Kootwijk Vrachtschip in beslag genomen Op den voorgrond stond het Duitsch-Britsche vloot- verdrag Betoogingen te Agram Blijft voorloopig in Engeland Nieuw toestel neergestort 38.000 gulden in een piano MACHINEGEWEREN OF SNEL- VUURKANONNEN? „De Rijksradiodienst staat aan de spits" FRANSCHE VLUCHTELINGEN BIJGEZET In een massagraf op het R. K. kerkhof te Weert LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER De Nijmeegsche kermis Amerika speelt tegen Duitschland gelijk WEER EEN AANBOD VOOR PERRY VOETBAL ENGELAND—SCHOTLAND Een extrawedstrijd in verband met het regeeringspubileum SCHAKEN TOURNOOI TE YARMOUTH Na vaste opening trad midden- beurs een lichte reactie in, het slot was vast en op het hoog ste punt. Gulden flauw WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 22 Juli STOOMVAARTLIJNEN Verdacht van tabaksmokkelarij LONDEN, 22 Juli. (Reuter.) In het Lager huis had heden een debat plaats over de ma- rinebegrooting en de supplementaire begroo ting op de luchtvaartbegrooting. Op den voorgrond van de debatten stond het Duitsch-Britsche vlootverdrag. De Eerste Lord der Admiraliteit, Sir Bolton Eyres Monsell, zeide in antwoord op de voor dracht van den Labour-vertegenwoordiger Cocks, dat de Duitsche regeering een proviso risch program van den Britschen vlootbouw was medegedeeld, dat zekere provisorische cijfers aan de Duitsche regeering werden medege deeld als een onderhandelingsbasis. Deze cijfers echter zijn hypothetisch, aan gezien zij afhankelijk zijn van de bouwprogram ma's van andere mogendheden. Het zou een gevolg van de komende vloot- conferentie veronderstellen, indien men ze op het oogenblik reeds zou publiceeren. De vertegenwoordiger van de Labour-oppositie Hall herhaalde de reeds eerder opgeworpen argumenten dat het Duitsch-Britsch vlootver drag niet in overeenstemming zou zijn met het protocol van Londen van 3 Februari en met de politiek van Stresa. Het Duitsch-Britsch vlootverdrag is volgens dezen afgevaardigde een mooi voorwendsel voor een bewapeningsprogramma. Het is te betreuren, dat dit program Duitsch- land en den anderen vlootmachten is mede gedeeld, doch niet aan het Britsche Lagerhuis. Vermoedelijk is de Britsche regeering be angst voor de openbare meening, in verband met de groote kosten van het Britsche vloot- bouwprogram. welke nu reeds op 130 millioen pond worden geschat. Nadat Hall namens de Labour-oppositie een vermindering van de Marinebegrooting had voorgesteld, zeide de conservatieve vice-admiraal Campbell, dat het voor Engeland een nadeel was dat Duitschland zijn vloot slechts voor verdediging heeft te bouwen, terwijl Engeland aan zijn overzeesche bezittingen moet denken. Bovendien heeft! het vlootverdrag tengevolge, dat Duitschland een volkomen nieuwe vloot verkrijgt, terwijl een groot deel van de Brit sche vloot aan de ouderdomsgrens staat. De duikboot-oorlog is een van de meest on- menscheiyke oorlogsmethoden, welke men zich kan denken. Hopelijk zal Engeland in de toekomst energiek aandringen op afschaffing van duikbooten. Campbell besloot zijn rede met een aanspo ring tot nauwe samenwerking tusschen de Brit sche en de Amerikaansche vloot tegen iederen overtreder van het Kelloggpact en tot het in standhouden van den wereldvrede. BELGRADO, 22 Juli (Reuter). De afgevaar digde Dimitrijevitch van het regeermgsblok, wees er Maandag tijdens de debatten in de Kamer over de begrooting van Buiteniandsche Zaken met nadruk op, dat Joegoslavië afwijzend staat tegenover een herstel der Habsburgfamilie in Oostenrijk. Hij verklaarde dat ten aanzien van dit punt bij de leden der Kleine Entente eenstemmig heid bestaat. Overigens wenscht Joego-Slavië toenadering tot Italië en met dat land tot een overeenkomst te geraken, maar Italië moet van zijn kant bewijzen, dat het eenzelfden wensch koestert. Aan het slot van zijn rede sprak- Dimitrije vitch zich uit voor een herstel der diplomatieke betrekkingen met Sovjet-Rusland. Het moet echter aan de regeering worden overgelaten, het oogenblik voor de wederop name der betrekkingen met dat land vast te stellen. BELGRADO, 22 Juli (Reuter). De „Prawda" maakt melding van nieuwe botsingen te Agram, die Maandagmidag hebben plaats gehad. Een groep jongelui, die met een Zuid-Slavi sche vlag een tegen-demonstratie op touw wil den zetten, werden overvallen en zwaar mis handeld. Verder werden eenige winkels vernield, waar van de eigenaars als regeeringsgezind bekend stonden. Volgens de „Prawda" werden in totaal dertig personen gewond. Bovendien zouden er twee of drie dooden gevallen zijn. Dr. Matschek is uit Agram vertrokken en heeft zich naar zijn landgoed begeven. Den opsporingsbeambten, belast met het on derzoek van deviezensmokkelarijen tegen kloos terlingen/was gebleken, dat de familie Nickes voor een viertal jaren obligaties van de Con gregatie van de Zusters der Christelijke Liefde in Paderbom met goud betaalde en dat ze van de zusters de méér.waarde in Duitsch geld te rug ontving. Matthias en zijn zuster werden verhoord, doch hun antwoorden waren met el kaar in tegenspraak. Onverwijld werd daarna in de woning van N. een huiszoeking gedaan. In de meest onmogelijke bewaarplaatsen werd geld gevonden, in het geheel niet minder dan 54.000 mark. Ook de piano werd grondig onderzocht; daarin waren verborgen 38.600 Nederlandsche guldens. N. en zijn zuster zullen zich eerlang te verantwoorden hebben o.a. wegens ontduiking van de vermogensbelasting. LONDEN, 22 Juli (Havas). Ex-koning George van Griekenland, die vandaag Londen heeft verlaten, om het weekeinde buiten door te brengen, blijft tot Augustus in Londen en wil daarna naar Cromer gaan. Door de Londensche luchthaven Croydon wordt het bericht tegenge sproken, dat opdracht zou zijn ontvangen, om een vliegtuig gereed te houden, dat direct naar Athene zou kunnen vertrekken. MOSKOU, 22 Juli. Naar eerst thans bekend wordt is Zaterdag een Sovjet-Russisch vlieg tuig, lezen wij in De Telegraaf, dat speciaal voor lange-afstandsvluchten was gebouwd, naar beneden gestort. Als oorzaak van het ongeval, dat tijdens een proefvlucht in de omgeving van Moskou geschiedde, wordt een te sterke vibratie opgegeven. Op het moment, dat de versterkin gen der draagvlakken zich begonnen los te wer ken, bevond de machine zich op 2500 M. hoogte en had een snelheid van 295 K.M. per uur. De piloot Popof en de ingenieur Jegorof zagen nog kans met hun parachute uit het toestel te springen, doch de werktuigkundige Totof kwam om het leven. Popof en Jegorof hebben voor hun getoonden moed de orde van de Roode Ster ontvangen, terwijl de omgekomen werk tuigkundige op kosten van den staat zal wor den begraven en zijn nabestaanden een levens lang pensioen zullen genieten. Het neergestorte vliegtuig was juist gebouwd door het centrale instituut voor Aërodynamisch onderzoek te Moskou. BERLIJN, 22 Juli (Havas). Het blad „Der Stürmer" is vandaag verboden, omdat het niet slechts een heftige anti-semietische campagne voerde, doch ook een aantal nationaal-socialis- tische persoonlijkheden had aangevallen Nader meldt Havas, dat het verbod weer is ingetrokken. BERLIJN, 22 Juli (Havas). Naar wij onder herroeping van het Stürmerverbod nader ver nemen, heeft Julius Streicher, die een persoon lijk vriend is van Adolf Hitler, een onderhoud gehad met den Führer, waarna het verbod van „Der Stürmer" is ingetrokken. Streicher zou hebben beloofd, dat een einde zal worden gemaakt aan de aanvallen op offi- cieele persoonlijkheden. TOKIO, 22 Juli. (A. N. P.) Berichten in de dagbladen deelen mede, dat de legerbegrooting van het volgend jaar zal bedragen ongeveer 670 millioen yen, zijnde een vergrooting ten opzich te van de thans loopende begrooting met 178 millioen yen. De reeds bejaarde rentenier en eigenaar van een landgoed, M. Nickes en zijn zuster, beiden ongehuwd, wonende te Aken, zijn gearresteerd en naar de gevangenis te Berlijn overgebracht. Ze zijn zeer vermogend en hebben ook in Kerk- rade uitgestrekte landerijen liggen. LONDEN, 22 Juli (A.N.P.) De '„Sunday Dispatch" meldt, dat door het Britsche ministe rie van luchtvaart geheime proeven worden genomen, die moeten uitmaken, of de militaire vliegtuigen in plaats van machinegeweren snel vuurkanonnen zullen meedragen. Terwijl de vuursnelheid van een machinegeweer vele ma len grooter is, richten de granaten van een snelvuurkanon meer schade aan. Een autobus, waarin zich een groot aantal inboorlingen bevond, is op weg naar Bouche- ron op een steile helling over den kop gesla gen. De autobus was geheel vernield. Vijf in zittenden werden gedood, acht gewond. Bij het starten op het vliegveld Hayling Is land te Hants is een vliegtuig, bestuurd door Moorby, verongelukt. De machine verbrandde gedeeltelijk. De piloot werd gedood. Men is te Moskou gereed gekomen met de inrichting van een telefoon-installatie op de Oostelijke helling van den Elbroes in den Kau- kasus. Op hoogten van 5597, 4250 en 3200 M. zijn toestellen en instrumenten aangebracht. Daarmede is de hoogste telefoon-installatie ter wereld tot stand gebracht. De Amerikaansche schrijver Halliburton, die, zooals eertijds Hannibal, op den rug van een olifant over de Alpen wil trekken, is Zondag op den Grooten St. Bernard aangekomen. De laatste kilometers van den weg waren bij zonder moeilijk. De olifant wilde niet verder, aangezien hij de hooge luchtlagen slecht kan verdragen. Officieel wordt medegedeeld, dat de plaats vervangende volkscommissarissen voor de bin nenscheepvaart, Janson en Fonin, door Kalinin van hun ambt zijn ontheven. Tot hun opvolgers zijn benoemd Sasjibajef en Rosenthal. Officieel wordt medegedeeld, dat de 22-jarige Angela Golla uit Siemianowitz door den derden Senaat van het Volksgerechtshof te Berijn we gens landverraad is veroordeeld tot zeven jaar tuchthuisstraf. De oceaanvlieger Solberg is volgens een draadloos bericht te Cartwright op Labrador geland. Maandagmiddag bracht de minister van Bin- nenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, ver gezeld van den directeur-generaal der P.T.T., een bezoek aan het Rijksradiostation te Koot wijk. De minister nam aldaar met belangstelling kennis van het sedert enkele maanden toege paste éénbandsysteem, waarmede de Rijksradio dienst te Kootwijk de radiotelefoonverbinding met Ned.-Indië verzorgt. In herinnering mag worden gebracht, dat dit voor de korte golf de eerste toepassing van dit overigens bekende systeem is. Voorts bezichtigde de minister den nieuwen, door den Rijksradiodienst gebouwden langegolf- omroepaender van groot vermogen, waaraan in verband met den internationalen toestand op omroepgebied dringend behoefte bestond en welke sedert 1 Juli gedurende de avonduren regelmatig in bedrijf is. Na het beëindigen van den rondgang betuigde de minister aan prof. Koomans en zijn mede werkers zijn groote bewondering voor hetgeen hem getoond was, waaruit zoo overtuigend bleek, dat de Rijksradiodienst by voortduring een eervolle plaats inneemt, men mag zeggen „aan de spits staat." Het was den minister dan ook een groote vol doening te kunnen mededeelen, dat het H. M. de Koningin behaagd had prof. Koomans te benoem entot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. Onder zeer groote belangstelling had Maan dagavond op de R.K. Begraafplaats te Weert de bijzetting plaats van de 54 in Nederland, tydens den wereldoorlog overleden Fransche vluchte lingen en soldaten. Onder treurmuziek trok de stoet van autori teiten van het hotel de Engel naar de R.K. begraafplaats, waar een groote menigte in af wachting van de plechtigheid aanwezig was. In den stoet merkten wy o.m. op den Fran- schen gezant Baron d'Aulnes de Vitrolles, den vertegenwoordiger van den Franschen minister, belast met de monumentenzorg, M. Hourlier uit Ryssel en Mr. Donker Curtius, secretaris-gene raal van het Roode Kruis te Den Haag. Voor het geopende massagraf waarlangs de zinken kisten in keurige orde zyn geplaatst, was een kunstig gevormde Fransche vlag van bloe men aangebracht en op de plaats, waarop het monument zal staan, verrust een berg van sparregroen en rouwversieringen. Onder het spelen van de Marseillaise werden de 54 zinken kisten één voor één in het massa graf neergelaten. Hierna bood pastoor en deken Souren onder treffende bewoordingen aan de Fransche regeering het stuk grond aan, waar het massagraf is aangebracht. De heer Hupperetz, loco-burgemeester van Weert, sprak namens de gemeente. De Fransche gezant legde een krans op het massa-graf, waar na hij namens de Fransche regeering het woord voerde. Vervolgens werd wederom de Marseillaise ge speeld, waarna mr. Donker Curtius een bloem, stuk op het graf legde en een toesprraak hield, waarin hy hulde bracht aan het verdiensteiyk werk van den heer Knelpkens, den voormaligen voorzitter van het Weerter Roode Kruis. Twee bruidsmeisjes met sjerpen in de Fran sche kleuren strooiden bloemen op de kisten, onderwijl de harmonie treurmuziek speelde. Hiermede was de plechtigheid beëindigd. De redevoeringen werden alle in het Fransch gehouden. By de Maandag gehouden verpachting van staanplaatsen der Nijmeegsche kermis 1935 werd slechts ingeschreven tot een bedrag van f 17.787.35, een bedrag dat nog niet de helft haalt van vorige jaren. w, Maandag is te Londen het tweede enkelspel gespeeld van de interzonefinale tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland, welke Za terdag j.l. geen doorgang kon vinden in ver band met de slechte weersomstandigheden. Naar bekend had Budge Amerika met 1—0 de leiding gegeven door den Duitscher Henkt* in 4 sets te slaan. Von Cramm maakte door een overwinnnig op Allison in straight sets den stand weer ge lijk, 1—1. De cyfers, waarmede von Cramm wonen, waren 86, 63, 64. De Amerikaansche tennismanager Jack Cur- ley heeft wederom een aanbod gedaan aan Perry om professional te worden. Hy garan deerde den Engelscren Daviscupspeler een be drag van 25.000 dollar voor het eerste jaar. In verband met het regeeringsjubileum van Koning George van Engeland zal op Woensdag 21 Augustus as. in Hampden Park te Glas gow een extrawedstryd worden gespeeld tus schen Schotland en Engeland. De resultaten der laatste afgebroken partyen in het internationaal schaaktournooi te Yar mouth luidden: Prins remise met Fajarowitz (9e ronde). Prins remise met Butcher (10e ronde). Klein won van Conde (10e ronde). Butcher won van Fajarowitz (11e ronde). Conde won van Ivanoff (11e ronde). De eindstand was de volgende: Winnaar Resjevsky met 10 punten; 2. Dr. Seitz S!4 punt; 3. Vera Menchik 7 punten; 4. en 5. Conde en Fajarowitz beiden 6% punt; 6. Klein 5K punt; 7. en 8. Sonja Graf en Wood beiden 5 punten; 9. en 10. Prins en Butcher elk 4 punten; 11. Ivanoff 314 punt; 12. Kitto l'A punt. NEW YORK, 22 Juli. (Part.) De beurs was heden vast, terwyi de handel vry ruim was. Kleine koersreacties, die nu en dan optraden, werden spoedig overwonnen, hetgeen de alge- meene stemming ten goede kwam. Petroleum- aandeelen boden weerstand, ondanks de be richten, dat de productie van hot-oil weer grooter wordt. Men verwacht, dat de eendrach tige samenwerking tusschen de maatschappijen het euvel den kop zal kunnen indrukken. Voorts waren het staal- en automobielwaarden, die zeer druk verhandeld werden, onder lei ding van Bethlehem Steels en Chrysler. Op de afdeeling van vliegtuigwaarden openden Dou glas Aircraft 1 punt hooger, doch in het ver der verloop trad hier een lichte reactie in. De vaste stemming voor granen vond weerklank op de afdeeling der equipmentshares en aan- deelen in fabrieken van landbouwwerktuigen. Van de chemische waarden noteerden Du Pont ruim 1 punt hooger, hoewel ook hier deze winst niet behouden bleef. Mynen en meerdere in dustrials kwamen eveneens hooger te liggen. Warenhuisaandeelen lagen tamelijk onbewogen in de markt. Voor de meeste spoorwegshares bestond goede kooplust, waarbij Union Pacific 1 dollar winst boekten; daarentegen waren Ca nadian Pacific luier. Voor public-utilities was de vraag gering en voor de meeste waarden viel een koersafbrokkeling te registreeren in ver band met den toenemenden aanhang van Roose velt, om de passage van liquidatie der betref fende maatschappyen in de public-utility-hol- dingbill te handhaven. De omzet in het eerste uur bedroeg 340.000 shares. De vaste stemming kon zich met uitzondering van enkele afdeelingen, ook in de middaguren handhaven, doch de voordeelige verschillen be perkten zich tot pl.m. 1 dollar. Automobiel waarden maakten een reactie mee, waardoor Chrysler ongeveer 1 punt terug liepen. Ook che mische waarden reageerden iets. Laatbeurs en meer in het byzonder het laatste half uur nam de kooplust zeer groote afmetingen aan en in snel tempo werd het koerspeil de hoogte in ge werkt. Atchison Topeka's liepen IA, Beth. Steel 1, American Can 2. Case Treshing 2 en Du Pont 1}4 punt op, hetgeen verband hield met beleggingsaankoopen zoomede met hernieuwde geruchten over inflatie. Het bericht, dat in de Staten Texas, Oklahoma en Kansas een restric tie van de petroleum-productie tot 8 pet. zal worden doorgevoerd, oefende een gunstigen in vloed op het koersverloop der betreffende waarden uit. Vele public-utilities sloten zich by de algemeene vaste stemming aan. doch Consol Gas en eenige andere waarden op deze afdeeling boekten een bescheiden verlies. Het slot kwam op het hoogste punt van den dag, met winsten van IA pet. 3<4 pet. voor Chrys ler, Socony Vacuum, American Can, Du Pont, Case Treshing, Steels, Beth. Steels, National Steels, Atch. Topeka, Reading Railroad en Union Pacific, waardoor eenige fondsen een nieuw hoogterecord boekten. Op de wisselmarkt bestond een zeer flauwe stemming voor den gulden. De omzetten bedroegen 1.370.000 shares. Slotkoersen Juli v 11 iod Chemical American Can Co. American Car. ©Foundry American Sm-'"- American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Ca Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Ca Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 llawesleening 5% Youngleenlng Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Ca General Electric General Gas El. cL A General Motors Great Northern Hudson Motors Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Ca National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Ca Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. ot Ana. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands standard Oil ot N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Cora A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric Woolworth Building koersen I aexdlv. ex claim I gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen. geen bied. (slotj GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 22 Juli. Tarwe. Oct. 5.0 >4, Dec. 4.11%, Maart 4.11 y,. 22 20 19 158% 157% 159% 145 141% 141 21% 20 20 42»A 42 42% 127V4 126% 1273/s 97% 97 96% 10% 10% 10", 16 15% 15% 54 51»* 51% 11% lH/8 107/g 34% 32% 313/4 9% 9% 97/g 64 61 603/4 29% 28% 29 44% 44% 44% 1% 1% 1% S/4 567/g 54% 537/8 1% 1% 1% 24% 2SI/4 25% 20% 19% 191/2 35% 35% 35 24% 24% 25% 32% 31% 303/4 105 106 10bs/4 147 147 1461/2 8 8% 8% 28 27% 273/8 3/8 37% 36% 36% 21% 20% 20 >/g 8% 8 8% 14 Vs 13% 13 49% 48/4 49 27% 26% 26 h 9 78 9% 93/g 19% 191/4 191/4 42 41 41% H9% 117 114 2% 2% 2% 1 1 1 1% 1% 1% 30% 30 293/4 17% 17Vs 17 271/4 26% 27 17% 16% 17 56 54% 54% 18 171/4 17% 16% 16% lb% 182 181 181 25 243/s 24 Vs 53 52% 52% 36% 363/g 36% 6% 6% 6% iO 48 49 9% 9% 9 -3% 12% 12 191/4 6% 18% 18 6 6% 16Vf 15% 15% 4b 453/g 40% 10 9% 9/4 117% 17% 106 17 1U0 16% 31/4 3V4 3Vi 12% 12% 12% o83/8 1% 6OV4 40% 3y lVs 1% 611/é 60L/2 62/8 623/4 62 72 ex coupon bieden NEW-YORK, 22 Juli 22 Juli 20 Juli 22 Juli 19 Juli NEW-YORK, 22 Juli 22 Juli 19 Juli Suiker Juni 2.27-28 2.25 Jan. 2.10 2.10 Sept. 2.31-32 2.27-28 Mei Dec. 2.32-34 2.32-33 CtCuba 3.20 m 3.20 Suiker (nieuw contract) slot Juli 2 23 2.23 Dec. 1.97-93 1.94-96 Sept. 2.25-26 2.24-25 Jan. 1.93-99 1.95-96 Mei 2.19-20 2.17-18 Mei 2.03-04 2.00-01 Rubber Standaard Juli 11.91: 11.95: Dec. 12.23 12.27 Sept. 12.01 12.05: Jan. 12.31 12.35 Oct. 1208 12.12 Mrt. 12.47 12 50 Mei 12.58 12.61 22 Juli 20 Juli 22 Juli 20 Juli Katoen Loco 12.25 12.20 Dec. 11.35 11.28-32 Juli 11.91 11.81-84 Jan. 11.33 11.28 Aug. 11.77 11.70 Febr. 11.31 11.27 Sept. 11.63 11.59 Mrt. 11.29-30 11.27 Oct. 11.50-51 11.48-50 April 11.29 11.26 Nov. 11.43 11.28 Mei 11.29 11.25-28 Tin Loco 52.75 52.70 Aug. 52.45 52.15 Suiker Rubber en Koffie gesloten. 22 Juli 19 Juli 22 Juli 19 Juli Tarwe Roode Winter loco 913/, 95 Harde Winter loco 107% 104 Koffie (Rio) (Santos) Juli 5.12: 5.10 Juli 7.r5 7.53 Sept. 5.10 5.08 Sept. 7.55 7.53 Dec. 5.22 5.19 Dec. 7.65 7.63 Mrt. 5.29 5.29 Mrt. 7.71 7.69 Mei 5.35 5.36 Mel 7.75 7.7 3 Juli 5.35 Juli 7.75 CHICAGO, 22 Juli 22 Juli 20 Juli 22 Juli 20 Juli Tarwe Haver Juli 843/4-% 85% Juli 33?4 33% Sept. 85 -3/g 8:>7/f-% Sept. 31% 31% Dec. 87%-% 86% -% Dec. 33 33 Maïs Rogge Juli 8 3 3/g 83% Juli 45%-3/8 46 Sept. 75 53/4 Sept. 4 5 Va 45% Dec. 63 64% Dec. 48 48% Reuzel Duiuth Lijnzaad Loco 14.32% 14.30 Juli 1.583/4 1.-8 3/4 Juli 14.32% 14.27L/s Sept. 1.-83/4 1.583/4 Sept. 14.60 H.02vs Oct. 13.65 13.i0 Dec. 12.75 12.60 WINNIPEG, 22 Juli 22 Juli 20 Juli 22 Juli 20 Juli Tarwe Gerst Juli 803/4 80% Juli 35 35% Aug. 81 80'/g Oct. 35% 35%. 35% 453/4 Rogge Lijnzaad Juli 3 7/g 36 Juii 1.23 1.217/f Oct. 383/4 38% Oct. i.20% 1 19% Dec. 40 40 Haver Oct. 433/8 43 Vs Dec. 31s/4 31Vs 29% 297/g 22 Juli 20 Juli Brussel 16A0 16.91%Dslo 24.95 24.95 Rome 8.25 8.26L/£ A'dam 67.68 68 01 Madrid 13.73 13.70 Londen 4.96% 4.96'4 Bern 32.74 32.82 Parys 6.62% 6.63% Weenen 19.00 19.02 Berlyn 40.30 40.41 (Medegedeeld door Simoons en Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slüper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Beth. Steel U. S. Steel 18634—187 1011/2 19 15/16—20 24 Van 4.30—5 uur Kon. Olie Beth. Steel 187'/4—187 20 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 22 Juli: Texelstroom, sLiverpool; Lingestroom, s., Bristpl. Vertrokken 22 Juli: Hoogland, s., Tyne. Aangekomen 22 Juli: Rhein, s. .Hamburg; The Baron, s., Swansea. AMSTERDAM. Aangekomen 22 Juli: Texel stroom, Liverpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Lingestroom, Bristol, stukgoed, Handelswade, idem. Aangekomen 22 Juli: Buyoant, m'.s., Deventer, uitklaren, De Ruyterkade, De Vries Co.; Rhein, Hamburg, stukgoed. De Ruyterkade, Van Es van Ommeren: The Baron, Swansea, steenkolen, Hoofdkanaal Oost, Ned. Bevr. kantoor. IJMUIDEN. Aangek. 20 Juli: Wea, m.s., Lon- den; Aurora, s., Middl. Zee; Antje, m.s., Londen. 21 Juli: Ariadne, s.. Kopenhagen; Jolly Nights, m.s., Mistley; Hoogland, s., Swansea; Theano, s., Fowey; Csta Rlca, s., W.-Indië; Merel, s., Londen; Cordilera m.s.. Hamburg (blijft te IJmuiden); Ravonia, s., Port Talbot; Venezuela, s., Hamburg; Vliestroom, s., Huil; Flandria (Zweed) s., Gothen burg; Ulysses, s., Ham-burg. 22 JuliBrunla, s„ Oslo; Borthwick, s. Leith. Vertrokken 20 Juli: Harcalo, s., Newport. 21 Juli: Ransdorp, m.s., Londen; Diana, s., Koningsbergen; Cordillera, m.s., W.-Indië; Lucer- na, tank, Houston via Vlissihgen; Roberta, m.s, Kinsglynn. Uitgaande vastgemaakt: Aamazone, m.s., Kings- AMSTERDAM. Aangek. 20 Juli: Aurora, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoors kantoor; Antje, Londen, bananen. Handelskade, Wm H Muller Co.; Wea, Rochester, cement, Rietlanden, Salomon's Kustvaartbedrijf. 21 Juli: Ariadne, Kopenhagen, stukgoed, Le- vantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Jolly Nights, Mistley, ledig, Zoutkeetsgracht, Abeca; Hoogland, Swansea, steenkolen. Rietlanden, Scheepv. Steenk. Mij; Theano, Fowey, stukgoed en kiel, Rietlanden, Verg. Cargadoorskantoor; Costa Rica, W.-Indië, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmall; Merel Londen, stukgoed, Handelskade, General Steam Transport Cy; Ravonia, Port Talbot, steen kolen, Rietlanden, Ruys Co.; Venezuela. Ham burg, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmall; Vechtstroom, Huil, stukgoed. Handelskade, hou. Stoomb. Mij. 22 Juli: Flandria (Zweed), Gothenburg, stuk goed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadorskantoor; Ulysses, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor: Borthwick, Leith, stukgoed en steenkolen, J. P. Coenhaven, idem; Brunla, Oslo, stukgoed. Handelskade, idem. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. ARIADNE, 21 Juli van Kopenhagen te Amsterd. AURORA, 20 Juli Van Middl. Zee te Amsterdam COSTA RICA, 21 Juli van W.-Indië te Amst. VENEZUELA, 21 Juli van Hamburg te Amsterd. ULYSSES, 22 Juli van Hamburg te Amsterdam. CERES, Rotterdam naar Middl. Zee, pass. 21 Juli Dungeness. VULCANUS, 20 Juli van Middl. Zee te Rotterd. VENUS, Rotterdam naar Middl. Zee, pass. 21 Juli Dungeness. AJAX 21 Juli van Amsterdam te Odense. AMOR, 20 Juli van New-York n. Curagao. AMAZONE, 21 Jui van Vigo n. Amsterdam. BAARN, 21 Juli n.m. 4 uur van Rotterdam te Hamburg. BODEGRAVEN, thuisreis, 21 Juli te Liverpool. CALYPSO, 20 Juli van Catania n. Venetië. GANYMEDES, 20 Juli van Salonica te Sam'os. HERMES, 21 Juli van Varna te Constanza. IRIS, 18 Juli van Cristobal naar Buena Ventura. JUNO, 20 Juli van Setubal naar Olhao. MEROPE. Amsterdam naar Kopenhagen, pass. ,21 Juli- n.m. 6 uur 30 Holtenau. Verdacht van het smokkelen van tabak is op den Donau in de nabijheid van Linz een Neder- landsch vrachtschip, eigendom van de Comes (Continentale Motorschiffahrt)door douane ambtenaren in beslag genomen. Het schip was van Bulgarije stroomopwaarts gevaren en had in Weenen belangrijke hoeveel heden Bulgaarsche tabak gelost, zonder de ver schuldigde rechten te betalen. ORANJE NASSAU, 20 Juli van Amsterdam te Paramaribo. ORESTES, 21 Juli van Izmir te Piraeus. PLUTO, 21 Juli van Izmir te Plreaus. PLUTO, 21 Jul van Kopenhagen te Stettin. VAN RENSSELAER, 20 Juli van New-York n. Port-au-Prince. SATURNUS, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 20 Juli nama Gibraltar. STELLA, Rotterdam naar Middl. Zee, pass. 21 Juli Dungeness. THESEUS, 21 Juli n.m. 6 uur 30 van Amster dam te Hamburg. PERSEUS, naar Amsterdam, pass. 21 Juli n.m. 10 uur Brunsbuttel. EUTERPE, Amsterdam naar Bordeaux, pass. 21 Juli Dungeness. MIJ NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, wordt volgens nader bericht Woensdagochtend c.a. 9 uur te IJmuiden en 1 uur n.m. te Am-sterdam verwacht. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis, 21 Juli te Sabang. TARAKAN, kampeerrreis, 22 Juli te Fjaerland. POELAU TELLO, uitreis, 20 Juli van Napels. JAN JZ. COEN, thuisreis, 21 Juli van Sabang. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, pass. 20 Juli Gibraltar; wordt Woensdagochtend 6 uur van Batavia te IJmuiden en 10 uur te Amsterdam verwacht. TABINTA, uitreis, pass. 21 Juli Ouessant. JAVA—NEW-YORK LIJN. SALAWTI, Java naar New-York, 22 Juli van Port-Said. DJAMBI, 19 Juli van Batavia naar New-York. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, uitreis, 21 Juli te Zanzibar. JAGERSFONTEIN, uitreis, 21 Juli te Beira: vertrekt 23 Juli naar Mozambique. BLOEMFONTEIN, 21 Juli n.m. 4 uur van Southampton naar Tenerlffe. BOSCHFONTEIN, 21 Juli n.m'. 8 uur van Tan- ger naar Antwerpen. MELISKERK, 20 Juli van Teneriffe naar Duin- kerken JAGERSFONTEIN, 20 Juli Van Lorenzo Marques naar Beira. HEEMSKERK, uitreis, was 20 Juli 5 uur 45 n.m. 80 mijlen Z.Z.O. van Lands End. SPRINGFONTEIN, uitreis, pass. 20 Juli Dun geness. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. STREEFKERK, uitreis, pass. 19 Juli Bevezier. HOLLANDO.-AZIË LIJN. GROOTEKERK, 2i Juli van Japan te Rotterdam MEERKERK, thuisreis, 21 Juli van pairen. KONINKL. PAKETV. MIJ. BONTEKOE, 20 Juli van Durban n. East London TASMAN, 19 Juli van Batavia n. Hongkong. NIEUW ZEELAND, 20 Juli van Melbourne naar Singapore. SILVERJAVA—PACIFIC LIJN. TOSARI, 19 Juli van Seatte te Vancouver. KOTA INTEN, 20 Juli van Lorenzo Marques naar Beira. KEDOE, 20 Juli van Rotterdam te New-Orelans JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIBESAR, 19 Juli van Macassar te Batavia. TJISAROEA, arr. 19 Juli te Manilla. ROTTERD. LLaVD^ SIBAJAK, thuisreis, 22 Juli van Singapore. KOTA TJANDI, 21 Juli van Rotterdam te Ba tavia. GAROET. thuisreis, 20 Juli 's nachts 12 uur van Belawan. KOTA AGOENG, thuisreiss pass. 20 Juli n.m. 4 uur Kaap dei Armi. TAPANOELI, uitreis, 21 Juli v.m. 5 uur te Ant werpen. BLITAR. uitreis, 22 Juli v.m. 1 uur van Port- Said. slamat, toeristenvaart, 22 Juli v.m, 11 uur te Ulvik. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALPHERAT, thuisreis, pass. 19 Juli Madeira. ALCHIBA, 20 Juli van B.-Aires naar Rotterdam. KONINKL. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND, uitreis, was 20 Juli 12 uur 10 v.m. 90 mijlen Z.Z.O. van Lands End. WATERLAND, 21 Juli van Amsterdam te Hamb. MONTFERLAND, uitreis, 21 Juli n.m. 4 mu te Rio Janeiro. ZAANLAND, thuisreis, 22 Juli v.m. 3 uur van Las Palmas. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM, 22 Juli n.m. van New-York te Rot terdam. BURGERDIJK, thuisreis, pas. 21 Juli n.m. Dungeness. STATENDAM, New-York naar Rotterdam, 24 Juli v.m. te Plymouth verwacht. BBEMSTERDIJK, uitreis, 19 Juli van Tampico. VEENDAM, 22 Juli n.m. 4 uur 30 van New-- York voorgaats van den N. Waterweeg verwachtt. BOSCHDIJK, 20 Juli van Rotterdam te Bal- timore. DRECHTDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 20 Juli van Swansea. DINTELDÏJK, Pacific Kust naar Rotterdam, 21 Juli te Londen. VOLENDAM, toeristenvaart, 21 Juli te Clvlta VficchiE MAASDAM, RoRtterdam naar New-York, pass. 21 Juli Wight. DAMSTERDIJK. thuisreis, was 21 Juli 12 uur 8 n.m. 30 mijlen N. van Lands End. java-new-york lijn TANIMBAR, Java naar New-York, 22 Juli Van Napels. HALCYON lijn. STAD ARNHSM. Rotterdam naar Barl, pass. 21 Jui Dungeness. MIJ. OCEAAN. DOLFUS, Java naar Amsterdam, 20 Juli te Marseille. PROMETHEUS. Java naar Amsterdam, pass. 20 Juli Perim. PEISANDER, Java naar Am-sterdam, 21 Juli te Marsielle. POLYPHEMUS, 20 Juli van Amst. te Batavia. DIVERSE SCHEPEN. AALSUM, 20 Juli van B.-Aires naar Santa Fé- BRITSUM, Rotterdam naar La Plata, pass. 21 Juli Ouessant. LEERSUM. Archangedl, naar Nederland, pass. 21 Juli Röst. SLIEDRECHT, Rotterdam naar Batoum, pass. 21 Juli Dungeness. NIEUWLAND, 22 Jul van Rotterdam te Gran gemouth. GRUTTO, 21 Juli van Rotterdam te Londen. BATAVIER VII, 22 Juli van Rotterdam te Midd- lesbro. BATAVIER I. 2l Juli van Rotterdam te Hamb. BATAVIER V, 21 Juli van R.dam te Gra\esend. AMSTERDAM, 22 Juli. Het s.s. „Salabangka" is Zaterdaf J.. door het m.s.. „Tajandoen" op Bleep- touw genomen, met bestemming Tandjong Priok- Alles wel aan boord. JONGE ELISABETH, 21 Juli van Rotterdam te Sete. GENOTA, Huil naar Gibraltar v.o., pass. 20 Juli Spurn Head. Scheepshohw. Het by de N.V. Scheepswerf Gebr. v. d. Werf té Deest, voor binnenlandsche rekening in aan bouw zijnde m.s. „Kunlabori", is met goed g®" volg te water gelaten. Het schip wordt voorzie» van een Bolnes-Dieselmotor, met een capaciteit vaij 250 P.K., van de Machinefabriek v.h. J. H. van Cappellen te Bolnes. Nietwaar, U bent "n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens 1» grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hy plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek juist zoo veelzydig doen zyn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaad tnotiyeereo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2