Het conflict met Abessinië m De politieke situatie De organisaties in Duitschland ITALIË RAAKT GEÏSOLEERD k Wisseldisconto verhoogd Het nieuws van heden DE VOLKENBONDSRAADS VERGADERING DRASTISCHE MAAL REGELEN DE VOLKENBOND KOMT BIJEEN DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 24 JULI 1935 6UREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Avondblad EEN EN ZESTICSTE JAARGANG No. 19453 ,yHet moorden zal afgrijselijk wor den".... zegt Dr. Martin te Londen Zal Italië bijdraaien? Een principieele behandeling? Eenig optimisme te Parijs Beleedigingen van Abessinië Kan Italië nog terug? Blank en Bruin Het Weer Alle tarieven 2 pet. hooger LUCHTMANOEUVRES TE LONDEN Hedenmiddag bespreking tusschen H. M. de Koningin en den minister-president Bezuiniging teruggenomen Morgen opnieuw Minister raad bijeen Geen valutacrisis Een warnet, dat moet scheuren Men beschuldigt de organisaties buiten de staatsjeugd van politiek Hitier en de Stahlhelm Seldte bij Hitier Te Erfurt geen Stahlhelm Katholiek verzet tegen sterilisatiewet Verzet in Spanje De ex-koning van Griekenland DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ctv Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek LONDEN, 23 Juli. (Reuter.) Naar de diplo matieke correspondent van Reuter weet te mel den, zal de Engelsche regeering op de aan staande zitting van den Volkenbondsraad aan dringen op een bespreking der diverse gezichts punten in het Italiaansch-Abessinisch conflict. De mogelijkheid dat nog vóór de raadszitting door diplomatieke besprekingen te Rome mo gelijkheden worden gevonden om tot een vreed zame oplossing van het geschil te komen, is thans zeer gering. Met zekerheid kan men ver wachten, dat de Engelsche eisch tot een uit gebreide bespreking van het vraagstuk te Ge neve, door Frankrijk zal worden gesteund. Indien Italië zijn zaak niet op de zitting van den Volkenbond zal verdedigen, zal waarschijn lijk artikel twaalf van het volkenbondspact een zeer belangrijke rol op deze bijeenkomsten spe len. Een absolute afwijzing door Italië zou als een schending van artikel twaalf en als een open lijke stellingname van dat land tegenover den Volkenbond worden opgevat. PARIJS 23 Juli. (Reuter) Minister-president Laval had Dinsdag een onderhoud met den secretaris-generaal van den Volkenbond, Ave- noi. Omtrent dit onderhoud werd geen offi- cieele mededeeling verstrekt. Men verwacht thans in Parijs de aankomst van den volks commissaris voor Buitenlandsche Zaken Litwi- now, die momenteel te Karlsbad vertoeft. PARIJS, 24 Juli. (Reuter) Nadat de Britsche ambassadeur gisteren opnieuw met minister president Laval inzake het Italiaansch-Abes sinisch geschil van gedachten heeft gewisseld, zal vandaag de secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, een bespreking hebben over de definitieve vaststelling van het tijdstip van bijeenroeping van den Volkenbondsraad. Men schijnt in welingelichte kringen te ver wachten, dat Italië niet van de Raadszitting zai wegblijven, onder voorwaarde, dat het Abes- sinisch geschil niet principieel ter sprake ge bracht, de besprekingen tot 48 uur beperkt en alle beslissingen, ook die inzake de eventueele toepassing van artikel 15 van het Volkenbonds handvest, tot de Raadszitting van 25 Augustus uitgesteld zullen worden. Onder deze omstandigheden acht men de vooruitzichten op een vreedzame regeling wei nig gunstig. LONDEN, 24 Juli. (Reuter) De Parijsche correspondent van de „Times" schrijft, dat het eenige doel der Fransche regeering thans is. tijd te winnen om het verzoenings-apparaat van den Volkenbond gelegenheid te geven, zijn werk te doen. De correspondent voegt eraan toe, dat, hoe ernstig de toestand ook schijnt te zijn, te Parijs het weliswaar zwakke, doch niettemin hard nekkige geloof bestaat, dat Mussolini er door de zorgen van zijn eigen generalen staf, de moeilijkheden met de lire en den onverwach ter. tegenstand van Japan, toe gebracht zou f.unnen worden, geen stappen te doen, die niet meer goed gemaakt zouden kunnen wor den, alvorens niet elke mogelijkheid van be hoorlijke genoegdoening zonder verstoring van den vrede is uitgeput. LONDEN, 24 Juli. (Reuter) De correspondent van de „Morning Post" te Rome schrijft, dat directe dreigementen hebben plaatsgehad, vol gens welke Italië zich ingeval van een vrijge ven der wapenleveranties aan Abessinië ge rechtigd zou achten, zijn politiek ten opzichte van het Britsche Rijk te wijzigen, en in andere deelen van Afrika tegen Engeland gerichte acties te steunen. In een uitvoerig bericht uit Addis Abeba in zake de viering van den verjaardag van den keizer van Abessinië wijst de speciale corres pondent van de „Times" erop, dat slechts de gouverneur van de geen gevaar loopende Wes telijke provincie Wallega aanwezig was, terwijl alle andere gouverneurs op hun post zijn ge bleven. De afwezigheid van den Italiaanschen ge zant zouden de Abessiniërs nog als een groo- tere inbreuk op de eer hebben beschouwd als dit aan een Europeesch hof het geval geweest zou zijn. Aan den anderen kant werd het vriendschap pelijke felicitatie-telegram van koning George van Engeland, dat als eerste gelukwensch bin nenkwam, ten zeerste gewaardeerd. WASHINGTON, 24 Juli. (Reuter) President Roosevelt heeft den keizer van Abessinië ter gelegenheid van diens verjaardag een telegram gezonden. ROME, 23 Febr. (Reuter) De Italiaansche gezant te Addis Abeba heeft de uitnoodigingen tot deelname aan de feestelijkheden ter gele genheid van den verjaardag van den keizer, welke Woensdag zullen plaats hebben, afgewe zen, en zal dus niet deelnemen aan het diner dat aan het keizerlijk hof zal plaats vinden. Naar uit goede bron verluidt, heeft de Ita liaansche gezant in deze op eigen initiatief ge handeld en niet op aanwijzing zijner regeering. PARIJS, 24 Juli. (Reuter) De Abessinische gezant te Londen, dr. Martin, verklaarde te genover een correspondent van de „Echo de Paris", dat een accoord in het Italiaansch- Abessinisch geschil nog nauwelijks denkbaar is. Daarvoor is het te laat. 1 Italië heeft vele millioenen uitgegeven en 200.000 man naar Afrika gezonden. Hoe zou het thans van zijn plan kunnen afzion? Abessinië zal echter van zijn onafhankelijk heid geen afstand doen. Zijn bewoners zullen tot den laatsten man sterven. Het moorden zal afgrijselijk worden. Abessinië zal, zoo noodig, ten gronde gaan, doch er bestaat een God en de dag der vergel ding zal komen. De strijd zal in ieder geval zeer hard en lang durig zijn. De niet aan het klimaat gewénde Italiaansche troepen hadden reeds thans ge weldig te lijden. De moderne oorlogsmiddelen konden tegen Abessinië moeilijk in het veld worden gebracht. De gezant is ervan overtuigd, dat de strijd ver zal uitgaan boven het kader van een plaatse lijken oorlog. Het zal het sein worden voor de aaneensluiting van alle gekleurde rassen tegen de blanken, het begin van een kruistocht tegen de koloniseerénde volkeren. Wanneer Engeland en Frankrijk, zoo ver klaarde dr. Martin ten slotte, aan Italië een deel van hun eigen bezittingen zouden willen af staan, dan moeten zij dit doen. Abessinië zal niet toegeven. TOKIO, 24 Juli (Reuter) De Italiaansche pers tracht systematisch het Ethiopisch con flict uit te breiden tot een algemeen conflict tusschen het blanke ras en de gekleurde ras sen, schrijft Asahi Sjimboem. Italië tracht Engeland en Frankrijk te dwin gen het te ondersteunen. In het algemeen is de Japansche pers kalm, aangezien zij, naar de woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken mededeelt, weinig waarde hecht aan hetgeen in een dic tatoriaal bestuurd land wordt geschreven, min der dan aan hetgeen wordt geschreven in een land, waar een vrije pers is. De woordvoerder zeide verder, dat in Januari een Japansche gezant te Addis Abeba wordt be noemd. LONDEN, 23 Juli. Reuter meldt uit Genève: Men verneemt hier, dat Japansche agenten haastig groote hoeveelheden wapenen en munitie naar Djiboeti verzenden, bestemd voor Abes sinië. VERWACHTING: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, half tot licht bewolkt, droog weer, behoudens ge- Ej ringe onweerskans; warm. EE Zon op 5.08 - onder 9.04 - Licht op 9.34 EE Maan op n.m. 12.14 onder n.m. 4.20 EE Nieuwe Maan 30 Juli EE Zon op 5.08 - onder 9.04 - Licht op 9.34 EE EE Maan op n.m. 12.14 onder n.m. 4.20 EE Nieuwe Maan 30 Juli iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï De Nederlandsche Bank ver hoogt met ingang van 25 Juli a.s. haar tarieven over de geheele linie met 2 pet. Het wisseldisconto zal derhalve 5 pet. bedragen. Het promessedisconto, disconto voor belee ningen van effecten, en op goederen en voor schotten in rekening-courant zal dan 5)4 pet. bedragen. LONDEN, 24 Juli. (Reuter). Tijdens de groote manoeuvres, die op het oogenblik boven Londen en de omliggende graafschappen worden gehou den, is gisterenavond tegen middernacht nabij Bayshot (graafschap Surrey) een bommenwer per vernield. Het toestel kwam bij de landing met zulk een kracht neer, dat het brak en in vlammen op ging. Van de vijf inzittenden liepen er drie zware verwondingen op, die echter niet levensgevaar lijk zijn. Het toestel zelf brandde geheel uit. p (ijitHj Te Harlem, het negerkwartier van New-York, is een bureau op gericht waar zwarte vrijwilligers voor het Abessinische leger zich kunnen aanmelden Omtrent den hedenochtend gehouden minis terraad vernemen wij nader, dat deze gewijd was aan een bespreking van de politieke situatie. Voorts vernemen wij, dat de minister-pre sident een onderhoud met H. M. de Koningin heeft aangevraagd voor hedenmiddag. Nu het bezuinigingsontwerp voor het oogenblik niet verder behandeld wordt, en een spoedige hervatting van de behandeling daarvan ook niet waarschijnlijk is, zullen de be grootingen moeten worden inge diend zonder rekening te houden met het bezuinigingsontwerp, het geen beteekent, dat de in verband daarmede in die begrootingen reeds verwerkte bezuinigingsmaatregelen zullen worden teruggenomen. De Regeeringspersdienst deelt offi cieel mede: Hedenochtend is de Ministerraad in buitengewone zitting bijeen geko men om overeenkomstig de gister avond door Minister Colijn in de Tweede Kamer afgelegde verkla ring zich te beraden over de poli tieke situatie. Een definitieve be slissing over het aan de Kroon uit te brengen advies wordt in een morgenochtend te houden vergade ring van den Ministerraad genomen: Ten aanzien van de zitting van den Ministerraad van hedenoch tend kan alleen nog worden mede gedeeld, dat daarin het Kabinet op nieuw zijn wil heeft bevestigd om zoo noodig met de krachtigste mid delen op te treden tot handhaving van den gaven gulden. Reuter seint uit Parijs: De economische en financieele moeilijkheden, die op het oogenblik in Nederland heerschen, worden te Parijs met het oog op den mogelijken invloed ervan op de valutapositie nauwlettend gevolgd. Men acht de moeilijkheden geenszins onoverkomelijk en gelooft, dat Nederland niettegenstaande de Londensche speculatie geen valutacrisis behoeft door te maken. In ieder geval zouden de invloeden van een voorbijgaande valutacrisis in Nederland geen ernstige gevolgen voor den Franschen franc kunnen hebben, want deze is voortaan tegen iedere poging van de internationale speculatie beveiligd. Prof. Aalberse, de leider der R. R. Tweede Kamerfractie verlaat het gebouw van de Kamer In tegenstelling met de kleine, betrekkelijk machtelooze mogendheden, die zich wel door de groote moeten laten ringelooren om het leven te kunnen houden, vertoonen de groote mogendheden de neiging zich tegen iedere pressie van welken kant ook te verzet ten, ook al raken zij daardoor hachelijk ge- isoleerd. Dat heeft de jongste geschiedenis van Duitschland geleerd, waar het vasthouden aan den Versaillesgeest door de vroegere geallieer den de opkomst van het nationaal-socialisme en de „Deutschland über Alles"-mentaliteit heeft verhaast en bevorderd. Eigenmachtig heeft Duitschland zich bevrijd van de laatste sleepboei van Versailles tot aanvankelijke ont steltenis van de wel luidkeels protesteerende, maar geen vinger verroerende cipiers, van wie ten slotte Engeland op het zoo uiterst belang rijke terrein der marine gemeene zaak met den bevrijden krijgsgevangene maakte. Duitschland heeft het gevangenisreglement van Versailles geschonden en overtreden en een revolver ge grepen door zijn weermacht te herstellen. Het heeft zich daardoor weer tot een macht ge maakt, waarmee men liever onderhandelt dan vecht. De Duitschland isoleerende muur, waar aan Frankrijk en zijn bondgenooten zoo naar stig hebben gebouwd, vertoont ernstige gapin gen, waardoor een fi'issche zeebries naar bin nen stroomt. Thans dreigt Italië, 'dat zich nu eenmaal als een jachthond heeft vastgebeten in het Abessinische wild en er niet aan denkt goedschiks de begeerde prooi los te laten, in een politiek geïsoleerde positie te geraken. En geland is weer tot de Volkenbondspolitiek, welke het een oogenblik scheen te willen op geven, teruggekeerd en schijnt Frankrijk te hebben gebracht tot het inzicht, dat het niet verstandig zou doen alles op de ééne Ita liaansche kaart te zetten. Het heeft boven dien besloten Abessinië vrijelijk van wapens en munitie te voorzien. Het staat thans vast, dat de Volkenbond zich wel degelijk met de Abes sinische kwestie en zeer binnenkort weer zal gaan bemoeien, al zal die bemoeiing er meer op gericht zijn het reeds zwaar gehavende pres tige van den Volkenbond dan de internationale rechtsbeginselen te redden. Een pikante bijzon derheid is, dat de Sovjet-Russische volkscom missaris voor buitenlandsche zaken Litwinov straks den voorzitterszetel in het Volkenbonds- sanhedrin zal bezetten, wanneer geheel het Italiaansch-Abessinische probleem te Genève aan de orde wordt gesteld. De communist zal leiding moeten geven aan de vergadering der kapitalistische mogendhe den, waarin de gedragingen van het fascisti sche Italië ten opzichte van Abessinië onder een politiek zwaar beslagen loupe zullen moe ten worden genomen. Behalve Engeland en Frankrijk heeft thans ook Japan een voor Italië ongun stige zwenking gemaakt. Aan het eind van het jaar zal een Japansch gezantschap in Addis Abeba worden ingesteld. Er moet in Abessinië een aanzienlijke zen ding oorlogstuig uit Japan zijn aangekomen, welke nog door andere zal worden gevolgd. Abessinië wordt hoofdzakelijk door geldgebrek en gebrek aan modem oorlogstuig gehandi capt in zijn wil om zich tegen den Italiaan schen expansiedrang te verzetten. Zoowel van Amerika, Engeland als Japan zal het thans wapentuig kunnen betrekken en de daarvoor benoodigde middelen zal het waar schijnlijk van Engelsche zijde kunnen leenen. Officieel heet het, dat de nieuwe Abessinische gezant te Londen besprekingen en onderhande lingen voert om ten behoeve van het onder wijs, de economische en cultureele ontwikkeling in Abessinië een geldleening van 2 millioen pond sterling te verkrijgen, maar in werkelijk heid zal deze som wel moeten dienen voor het weerbaar maken van het Abessinische volk, want dat is op het oogenblik de meest dringende be hoefte van het land. De Vereenigde Staten staan met hun sympathie eveneens aan de zijde van den Negus, terwijl in Egypte en Arabië mede door den invloed van Engeland de gezindheid sterk ten gunste van het in zijn onafhankelijk heid bedreigde Abessinië is geporteerd. Evenals Duitschland en Japan wordt thans Italië met den dag wilder onder de steeds duidelijker en algemeener wordende afkeuring van zijn houding door de wereldopinie. Het tracht zich de aureool om de slapen te leggen--van een miskenden en daardoor juist des te heldhaftigeren verdediger van de Westersche beschaving tegen den aan val der gekleurde rassen, maar, hoeveel succes en enthousiasme deze voorstelling in Italië zelf ook oogst, buiten het dictatoriale rijk van Mus solini maakt zij weinig of geen indruk. De ge schiedenis van den strijd, tusschen Japan en China heeft bewezen, waartoe de als edelaardige beschavings- en pacificatie-politiek voorgestelde gecamoufleerde of openlijke veroveringsoorlogen in de practijk leiden. De wereld laat zich daar door niet meer misleiden, ook al mist zij de kracht en den wil om zich tegen dergelijke methoden metterdaad te verzetten. De geschie-, denis van het tegen de verdrukking en het wereldoordeel zich schrap zettende Duitschland en Japan leert echter ook, dat een geestelijke en politieke isoleering voor staten, mits zij maar machtig genoeg zijn, geen onoverkomelijk be letsel behoeven te vormen voor het bereiken van de nagestreefde doeleinden. Mussolini schijnt bereid het hoogste spel te spelen, 'hoe kostbaar dat ook moge zijn. En dat het kostbaar is, be wijst de maatregel van het verlagen van de verplichte gouddekking van de lire, welke nood zakelijk is geworden om de militaire maatrege len in Oost-Afrika te bekostigen. KARLSRUHE, 24 Juli (A. N. P.) Officieel wordt medegedeeld: Sedert maanden moest worden geconsta teerci, dat de buiten de staatsjeugd staande jeugdorganisaties optraden op een wijze, wel ke m een geordend staatswezen op den duur niet kan worden geduld. Met negatie van hun taak en onder aanma tiging van eigen politieke doelstellingen wis ten deze organisaties zich in min of meer be wuste tegenstelling met den staat en de Na tionaal Socialistische beweging. Deze bestreden de staatsjeugd het uitslui tend recht de opgroeiende generatie in haar rijen op te nemen met het doel deze politiek op te voeden. Daardoor brachten zij ten slotte de politieke eenheid van ons volk in de na tionaal socialistische idee in gevaar. Door deze staatsvijandige houding von den zij evenwel juist bij de beste elementen van onze jeugd geen gehoor, veeleer vereenig- den zich met hen elementen die minder ge ïnteresseerd zijn bij vruchtdragenden arbeid. Zienderoogen namen de excessen toe, in het bizender overvallen op individueele leden der Hitlerjeugd en van het „jonge volk", zoodat de minister van Binnenlandsche Zaken zich eenige weken geleden genoodzaakt heeft ge zien den leden der niet-nationaal socialisti sche jeugdorganisaties te verbieden uniformen te dragen en in de open lucht op te treden, ten einde op die wijze preventief op te treden tegen de de veiligheid in gevaar brengende samenscholingen. In de eerste plaats waren daarbij betrokken leden van de Deutsche Jugendkraft, een organisatie, welke zich in hoofdzaak met sport bezighield en er onder religieuze voorwend selen naar streefde de Hitlerjeugd afbreuk te doen. Om deze misstanden uit den weg te ruimen, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken de organisatie Deutsche Jugendkraft met al haar nevenorganisaties ontbonden en verboden en tegelijkertijd hun vermogens in beslag ge nomen. i Voorts werd ter uitbreiding van de vroegere verordening den niet-nationaal socialistischen jeugdorganisaties en diengenen, die vertrouwd zijn met de opvoeding van de jeugd, verboden op eenige wijze in de openlucht op te treden, zoomede gymnastiek en sport in gesloten ruim ten te beoefenen. Op deze wijze wordt de taak van deze orga nisaties beperkt tot het gebied der religie, der cultuur en der weldadigheid. BERLIJN 23 Juli. (Havas). Seldte, de leider van den Stahlen Helm, is te Berlijn terügge- keeid uit Bergtesgaden, waar hij een onder houd heeft gehad met Hitier. Men meent te weten dat geen ontbinding beoogd wordt van den Stahlen Helm, maar dat waarschijnlijk binnenkort ee/i fusie zal wor den verwezenlijkt van alle vereenigingen van oudstrijders. ERFURT, 23 Juli (A. N. P.) De staatspolitie heeft het dragen van insignes of uniformklee- ding, welke zouden wijzen op het lidmaatschap van den NSDFB (Stahlhelm) verboden. Tegelijkertijd zijn alle vergaderingen van den Stahlhelm verboden, evenals het openlijk vertoonen van de Stahlhelmvlag. STETTIN, 23 Juli (D. N. B.) In de katholie ke kerk te Stralsund heeft Zondag j.l. de Je zuïetenpater Krauss een schrijven voorgelezen van den vicaris-generaal te Berlijn, waarin op scherpe wijze critiek wordt geoefend op de re cente verordening van den Pruisischen premier Göring. De pater voegde hieraan nog eenige opmerkingen toe, waarbij hij vooral scherp stelling nam tegen de sterilisatiewet. Hij ver klaarde, dat geen katholiek deze wet behoeft te erkennen en dat dit de onveranderlijke meening van de kerk is. In verband daarmede merkt de „Angriff" op, dat het in dit geval gaat om openlijk ver zet van de betrokken kerkelijke persoonlijk heden tegen den staat. De verklaring van pa ter Krauss, dat geen katholiek de sterilisatie wet behoeft te erkennen, staat lijnrecht te genover de verklaringen van den rijksminister van Binnenlandsche Zaken, dr. Frick, die op ondubbelzinnige wijze eerst kort geleden naar voren gebracht heeft, dat de wetten van den staat ook voor de katholieken gelden. Daaruit moeten de consequenties getrokken worden. MADRID, 23 Juli. (A.N.P.) De ministerraad heeft zich vandaag o.m. bezig gehouden met de kwestie van het vinden van een bom langs den spoorweg, welken de minister van Ooslog Gil Robles moest passeeren op den terugkeer van de legeroefeningen in Asturië. De ministerraad besloot elke politieke pro paganda ten gunste van amnestie der October- opstandelingen zoo lang te verbieden totdat alle opstandelingen hebben terecht gestaan. Alleen reeds in Asturië moeten meer dan 100 zaken door de krijgsraden worden behandeld. LONDEN, 24 Juli. (Reuter). Na drie dagen achtereen besprekingen te hebben gevoerd met ex-koning George van Griekenland, is de bur gemeester van Athene heden naar Grieken land teruggekeerd. Hij verklaarde aan Reuter, dat de ex-koning de restauratie beschouwt als een Grieksch patriot; hij wordt alleen gedreven door het wel en wee van het land en het verlangen van het welzijn van het volk. Cotzias is op eigen initiatief naar Londen gekomen, om dien koning den toestand in Griekenland en de houding van de verschil lende partijen uiteen te zetten. BEZUINIGINGSMAATREGELEN TERUGGE NOMEN. Dr. COLIJN HEEFT HEDENMIDDAG EEN ONDERHOUD MET H. M. DE KONINGIN Abessinië voelt zich zwaar beleedigd. Japan zendt wapens. Voorbereiding van de Volkenbondsraadsverga dering. Te Parijs heerscht nog eenig optimisme. Een schietpartij in het Argentijnsche parle ment. Senator Behera bezweken. In Baden zijn de jeugdorganisaties buiten de Hitier-jeugd verboden. Ook tegen de Stahl helm nieuwe maatregelen. Persstemmen na de verklaring van prof. Aal berse in de Tweede Kamer. Ned. Bank verhoogt haar tarieven met 2 pCt. Verschenen is het definitief rapport van de Commissie van onderzoek naar de gestie der Ned. Varkenscentrale. De „Gaai"-slachtoffers heden in Amsterdam. O Stand op Woensdag 1 uur n.m.: 767.6 Vorige stand: 769.8.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1