I Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan 'n „Omroeper" voor 80. OOO gezinnen j STADSNIEUWS Laatste Nieuws Zwendelbanken te Amsterdam Door het open, vrije veld Waf de tonq streelt GEEN SPRAKE VAN! m VIER DAGEN 0P PAD imüiiiUiuiiiuiiüiimimiiiuuiiiiiiijmiiiüiiMiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii^iiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimg WOENSDAG 24 JULI 1935 VOLKSCONCERT DER H.O.V. Soliste: Jo van de Meent Walter, alt FAILLISSEMENTEN Orgelbespeling Gevonden voorwerpen en dieren Personalia Ping-Pong-Tournament „Rijne- gom" Vischwedstrijd voor werkloozen Examen hoofdakte Haarlemsche Schaakclub HONKBAL Competitiestanden BURGERLIJKE STAND Strafrechtelijk is er weinig tegen te doen Reeds den eersten dag lieten 120 deelnemersverstek gaan Zestien uitvallers Natuurpracht Voor één gulden TWEE GEMESTE PIEPKUIKENS J. A. Eldering Tel. 14880 - Nassaustr. 14 - Haarlem De parlementaire toe stand Het legercommando in Indië Dinsdagmorgen plechtig over gedragen Verlaging van sommige vaste lasten Misverstanden inzake voorgestelde huur verlaging Nederlandsch schip aan den grond Op eigen kracht weer vlot gekomen en door Japansche autoriteiten aangehouden De Volkenbondsverga dering NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT giiiiiiinniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiis SlililIlIIllIIIllllllllIllllllIlllIllllIilIlIlIIIlIlllillllllIllIIllIKIIlllIlIllIilillIIllIllllllIIIIlilllllllUllIUIlllIllIIlIIIllIIllIlliS Om verschillende redenen moest een wijziging gebracht worden in de volgorde, waarin de so listen op de Volksconcerten dezen zomer zouden optreden, waardoor het publiek Donderdagavond a.s. Jo van de MeentWalter, die voor het eerst als soliste bij de H. O. V. optreedt, zal kunnen begroeten. Deze eerste kennismaking zal ongetwijfeld een aangename zijn, omdat deze soliste, blijkens persbeoordeelingen uit andere plaatsen, over een diepe altstem beschikt, die ook in het hooge register bekoort. Het orkest opent den avond met Sinfonia in F dur van Bach, vervolgt met twee aria's uit „Stabat Mater" van Pergolese en sluit voor de pauze met vier deelen uit de „Haffner Sere nade" van Mozart, waarin Hans Bijvanck de solo speelt. N ade pauze is het programma geheel ge wijd aan Nederlandsche componisten: Ouverture „Cyrano de Bergerac" van Joh. Wagenaar, Nachtlied uit „Also sprach Zarathustra" van Willem Landré en als slot de Piet Hein Rhap- sodie van dr. P. v. Anrooy. Een programma dat zeer zeker in den smaak zal vallen van het publiek. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft op 23 Juli de volgende faillissementen uitgesproken: J .H. Warnier Jr., boekdrukker, wonende te Haarlem, Gierstraat 8. Curator mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. B. M. Schol, echtgenoote van J. A. Tjaden, pensionhoudster, wonende te Wijk aan Zee, Og- tropweg no. 12. Curator mr. L. G. van Dam, alhier, J. van Baaren, bouwondernemer, wonende te Haarlem, Sparrenstraat 10. Curatrice mej. mr. M. J. Kluitman, alhier. F. Demmenie, vischhandelaar, wonende le Haarlem, Tetterodestraat 31. Curator mr. J. v. d. Vegt, alhier. F. M. Kramer, winkelier in kruidenierswaren, wonende te Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 103a. Curator mr. O. H. van Wijk, te Heemstede. Rechter-Commissarismr. E. J. W. Top. Opgeheven zijn, wegens gebrek aan actief, de faillissementen van: J. A. Brands, kapper, wonende te IJmuiden, Prins Hendrikstraat 79. Curator mr. E. van Tuinen, te Beverwijk. J. B. Rijs, schilder, wonende te Haarlem, Jan de Braystraat 2. Curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. W. Eyk, tuinder en voorheen veehouder, wo nende te Wijde Wormer. Curator jhr. mr. W. A. Baud, alhier. H. Sondorp, bouwvakarbeider, wonende te Heemstede, Glipperweg 59 c. Curator mr. L. Ali Cohen, alhier. Vernietigd is op grond van verzet het fail lissement van: Klaas Kalf, kippen- en eendenhouder, wo nende te Westzaan, Zuid B 15. Curator mr. J. Deenik, alhier. Geëindigd zijn, wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, de faillissementen van: Jac. Ton, aannemer, wonende te Den lip, ge il pendam. Curator mr. H. H. Riepma, te Edam. De nalatenschap van wijlen A. Schuyt, in le ven zonder beroep, gewoond hebbende te Heems kerk, Rijksstraatweg 34. Curator notaris J. H. Bremmers, te Beverwijk. J. van Etten, Bd der Vennootschap onder de fa. J. van Etten, in liquidatie, wonende te Be verwijk, Adrichemstraat 20. Curator mr. B. W. Stomps, alhier. Het programma van de orgelbespeling in die Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 25 Juli a.s. des middags van 34 uur door den heer Egbert Vos, luidt: 1 Par tita sopra: Jesu meine FTeude van j. G. Wal- ther; 2 Praeludium und Fuga e. kl. t. van J. S. Bach; 3 Zwei Choralvorspiele van J. S. Bach; 4 Concerto d. kl'. t. van Handel; 5 Andantino van C. Franclf6 Sonate a kl. t. van Borowski. Handschoenen en ceinturen, Politiebureau, Smedestraat; autoped, Kemps, Olmenstraat 53; broche, v. Kordelaar, Witstraat 25rood; dames- jas, Pepijnstraat 18; zwemkaart, Korvose, Saen- redamstraat 23rood; paar kousen, Hoogendonk. Judith Leijsterstraat 28; damesmanteltje, Van leeuwen, Bakenessergraaht 7rood; medaillon, Politiebureau, Smedestraat; damesparaplaie, Rjjnveld, Groote Houtstraat 18a; portemonnaie, Vredenburg, Oudeweg 117; rijwielplaatje, Per son, Prinsessekade 33; idem, Teunissen, M. van Heemtkerkstraat 41zwart; lederen riem, War merdam, v. Oosten de Bruynstraat 75; een paar schoenen en een paar pantoffels, Politiebureau, Smedestraat; sleutels aan ring, Koster, Rijks straatweg 461; taschje, Politiebureau, Smedestr.; idem, Jongkind, Schotersingel 117; idem, Hein tjes, Ridderstraat 23; zwempak met handdoek, v. d. Vliet, Bellamystraat 11. Voor het examen in de Engelsche Handels correspondentie van de Vereeniging van Lee raren in de Handelswetenschappen is geslaagd mejuffrouw J. M. H. Bijker, alhier. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 20 Juli 1935 aan den heer mr. C. H. Guépin te Santpoort, plaatsvervangend lid, tevens plaats vervangend voorzitter der Tariefcommissie, on der dankbetuiging voor de in zijn functies bij de Tariefcommissie aan den lande bewezen diensten, op zijn daarto gedaan verzoek, eervol ontslag uit die functies verleend. Met ingang van 20 Juli 1935 is benoemd tot gewoon lid, tevens ondervoorzitter der Tarief commissie mr. dr. A. Slotemaker te Aerden- hout. Uitslagen van Maandagavond: Heeren-enkelspel le rondeRobbers sl. Reus 21— 18, 21—8; Heybroek sl. Brinkman 21—15, 21—12; Korsten sl. W. de Graaf 21d» 2112. 2de ronde: Heeck sl. v. Son 2117, 2113; Janchewsky sl. Kragt 21—13, 21—15; De Vries sl. Heybroeck 219, 2119. Dames-enkelspel gesp. gew. verl. Mevr. Metz 2 2 Mevr. Jurgens 5 2 3 Mevr. Van Zanten 3 12 Mej. C. Vogelzang 3 3 Mej. P. Vogelzang 4 4 Mej. C. Kamstra 3 3 Mej. A. Heybroek 6 4 2 Mej. O. Gall 6 2 4 Mej. J. Tuinder 8 5 3 Mej. R. de Kadt 6 5 1 Heeren-dubbelspel Van SonHeeck FranssenC. Gall C. Vogelzang—Rahusen JanchewskyA. Gall HoyingHenfling De KadtWester gesp. gew. verl. 2 2 1 1 2—2 3 3 2—2 2 11 Gemengd dubbelspel gesp. gew. verl. Mej. C. Vogelzang en Franssen 2 2 Mej. P. Vogelzang en A. Gall Mej. R. de Kadt en Janchewsky 1 1 Mej. J. Tuinder en C. Gall 1 1 Op Donderdag 1 Augustus zal door het Cen traal Comité voor Werkloozen, evenals de vorige jaren, een Vischwedstrijd voor werkloozen wor den georganiseerd. Financieele of natura-bijdra- gen voor dezen wedstrijd kunnen worden gezon den aan het secretariaat van het Comité H, H. Luijken, Nieuwe Kruisstraat llrood, Haarlem. Men is gaarne bereid de bijdragen af te halen. HAARLEM, 23 Juli. Geëxamineerd 1 vrouwelijke en 7 mannelijke candidaten, 5 afgewezen. Geslaagd de heeren G. Anema, Zijpe; J. Leys, Heemstede en C. E. M. Schutijzer, Ooster- Blokker. De uitslagen van den Maandag j.l. gespeelde partijen voor de vierde ronde van den Zomer wedstrijd luiden als volgt: Hoofdklasse D. J. S. de LangeC. B. Akkerman 10 J. W. BrugmanH. de Jong 00 Eerste Klasse: Th. van den BosPh. Van der Kolk 01 Th. D. HetemJ. H. Kruijt afgebr. W. J. JolinkL. de Jonge 10 W. Geuzebroek Jr.H. I. van Es 10 W. A. LindemanPh. van der Kolk 01 Ph. BakkerC. E. Abspoel afgebr. Th. van den BosA. Breet 01 Tweede Klasse: F. van WieringenRich, van Drielen 01 J. A. HoebenG.. van Lent 01 Derde Klasse S. KoornK. Koedooder 01 De Britsche mailstoomer „Empress of Britain" moest na de aanvaring met het s.s. „Kalfristan" dokken. Het groote schip in het droogdok te Southampton Rayon Haarlem. 3 A DEV 1 RCH 1 Swastika 1 Swastika 1 EDO 2 Haarlem 3 Schoten 1 EDO 3 HHC 3 Duvianen 2 3 C DEV 2 RCH 2 Swastika 2 EDO 4 Haarlem 4 Schoten 2 Rayon Amsterdam. 5 5 5 13 9 2 2 2 10 6 6 5 1 6 5 1 10 6 5 1 10 7 4 3 8 6 2 4 4 5 1 4 2 i !6 1 5 2 Geboren: 20 Juli: d. van G. C. Hoekstra Schoute; 21 Juli: d. van J A. P. BoutDoezie; d. van B. DorresteinKlein Molekamp; 22 Juli: z. van P. KosterOpmeer; z. van A. B. Weijs Trappel; 23 Juli: twee d, van W. Bantzde Vries; z. van J .E. EijldersKoers. Ondertrouwd: 23 Juli: P. J. Akkerman en M. P. A. H. Meester. Overleden: 21 Juli: W. F. F., 5 m., d. van T. Kroon, Gasthuisvest. 3 A DWS 1 6 4 2 8 VVGA 3 6 4 2 8 Quick 2 5 2 3 4 fcjimson 1 5 1 4 2 3 B Shell 1 6 5 1 11 AMVJ 2 6 4 1 1 9 AFC 2 6 3 3 6 ZRC 2 3 3 The Catchers 2 5 5 De gevolgen van de autobotsing op den Rijksweg bij Oegstgeest; zwaar gehavend staan de auto's langs den weg Het is onder den weidschen naam „Am- sterdamsch Commissiekantoor voor Effec ten- en Termijnhandel" geweest, dat de sinds 9 Juni met de Noorderzon vertrokken, zich bankier noemende heer L. zijn finan cieele transacties bedreef, waardoor tiental len menschen in de hoofdstad en de provin cie kleine en groote bedragen, die vaak hun spaarduitjes uitmaakten, zijn kwijtgeraakt. Ook dit kantoor was niet meer dan een animeerbankje, dat zijn tusschenkomst ver leende in het sluiten van effectentransac ties, die in werkelijkheid nimmer werden uitgevoerd. - Tal van cliënten, wien, met de mededeeling dat de voor hen gekochte effecten belangrijk in waarde waren gestegen, geadviseerd werd deel te nemen aan een nieuwe transactie, welke nog meer winst zou afwerpen, gingen daar op in en voelden zich, nog zonder een cent ontvangen te hebben, al rijker en rijker worden, tot zij plotseling bericht ontvingen, dat hun effecten tegen alle verwachting in gekelderd waren en een verlies van idem zooveel gulden moest wor den bijbetaald. Politie noch justitie kunnen prac- tisch tegen deze practijken iets uitrichten, omdat de „bank" in haar voorwaarden uit drukkelijk vastlegt, dat zij zich het recht voorbehoudt, „opdrachten van cliënten in zichzelve af te sluiten". Zij kan derhalve practisch doen wat zij wil. Genoemd kantoor hield zich ook bezig met het vormen van syndicaten. Voor de door cliën ten gestorte syndicaatsgeldenveelal bedragen- van 25 of veelvouden daarvan heette het, dat de bank effecten zou koopen, om deze, in geval de markt gunstig was, van de hand te doen, waarna den deelnemers aan het syndicaat een aandeel in de winst zou worden uitge keerd. Inderdaad gebeurde het ook, dat aan deelnemers een winst van vijf gulden of daar omtrent werd uitbetaald. Verheugd over dezen goeden afloop stortten zij dan gaarne nieuwe De eerste dag was eên zonnedag voor de wandelaars. Niet dat de zon haar volle glan zen over het land wierp, maar juist omdat zij bleef weggedoken achter de wolken, zoodat zij niet kon branden op onbeschutte wegen. De eerste dag, althans de morgen, bracht ideaal wandelweder en als men dan hoort, dat er van 3030 deelnemers, die den eersten dag op marsch gingen er nog 16 uitvielen, dan moet dat niet geweten worden aan tropenweer, maar waarschijnlijk aan onvoldoende training van mannen, die meenen toch wat te kunnen praesteeren zonder behoorlijk te hebben ge oefend. NBLO wil lichamelijke opvoeding op ver standige manier toegepast en wee hem, die zich waagt buiten de gewoonten, welke een ernstige voorbereiding tot een vierdaagsche met zich brengen. Maandagavond werd nog de 3200ste deelnemer ingeschreven en Dinsdag ochtend bleek, dat er 167 waren afgeschreven, en dat drie die wel gekomen waren, aan de start ontbraken, zoodat er in totaal 3030 de poort uitgingen. Ditmaal werd streng de hand gehouden aan de vertrekuren, welke voor de deelnemers waren vastgesteld. Alles ging cor rect op de minuut af om te voorkomen, dat vooral de wegen in de dalen van Berg en Dal en in de ravijntjes van den Jansberg bij de Plasmolen niet overbevolkt zouden worden. Want men vergete niet dat er 's morgens een klein dorp uittrekt. Om vier uur was het re veille. Er schoot voor allen een uur tijd over om zich marsch- en strijdvaardig te maken voor den langen afstand, alvorens het signaal voor het vertrek zou klinken. Allen, traditie getrouw op den eersten dag, stonden al te trappelen van ongeduld om weg te komen. Kapitein Breunese stond zelf met eenige offi cieren aan den slagboom en liet niemand door die probeerde voor zijn tijd er tusschen uit te trekken. Zoo leerden velen zelfbeheersching en wenden er aan om 's morgens niet voor den tjjd zich te melden. Ieder krijgt zijn elf uur toegemeten voor den tocht, zoodat hij nimmer beangst behoeft te zijn in iets te kort te komen Het parcours liep door de prachtige con treien van Zuid-Gelderland en ging over Groesbeek, Piasmolen, over Kiekberg en langs St. Jansberg naar Mook-Middelaar, om van daar via den Molenhoek, Heumen en Overas- selt te bereiken en zoo via de Hatertsche ven nen op Nijmegen aan te trekken. De wegen waren schitterend, maar het eind droeg hierbij den last, toen bleek, dat de stadsdijk ter hoog te van het Maas- en Waalkanaal een minder aangenaam parcours bood. Wij kregen den in druk, dat op dit laatste gedeelte sommige deelnemers zijn gestruikeld. Vandaar dan ook het betrekkelijk groote aantal van 16 uitval lers op deze bijzonder geschikten wandeldag. Onder de uitvallers waren geen buitenlanders en ook geen dames, zoodat het gros moet ge zocht worden in de burgerdeelnemers, die dit maal voor het eerst in getal het militaire element overtroffen. De Amsterdamsche en Utrechtsche vereeni- gingen, waaronder weer voornamelijk opvielen de burgerwacht van Amsterdam en D.I.O. van Utrecht en L.U.B.R.O. van Utrecht, hadden al terstond de bijzondere aandacht door hun kloek marcheeren en hun op tijd arriveeren, zonder zich aan overhaasting schuldig te maken. Trouwens, zoowel bij hen als bij de anderen was het tempo op den eersten dag matig en kwamen slechts weinigen voor het middaguur binnen. De genie uit Utrecht maakte als steeds een fermen indruk ondanks het feit, dat ook een deel van de route door begrinting voor deze soldaten niet meeviel. Over het geheel maakten alle groepen zoowel van dames als heeren een indruk van groote opgewektheid en velen lieten het lied luid klinken. De mariniers, populaire types, zongen wel het hoogste lied, in tegen stelling met de buitenlanders, vooral de En- gelschen van de Road Walking Association en de leden van de Parijsche Politie, die hun taak ernstig, maar ook weer niet al te zwaar opvat ten. Het mag als een bijzonderheid gelden, dat op de 51 buitenlandsche deelnemers niet één was, die nu zwak zijn taak vervulde en dat van de dames, die toch 400 in getal zijn, niet één is uitgevallen. Men is vol goede hoop op den twee den dag en verwacht dan nog meer officieele belangstelling. Heden werd die getoond door Generaal-Majoor v. d. Vijver, Commandant der 3de Divisie, door Generaal-Majoor de Jong, in specteur van den Vrijwilligen Landstorm, door de Fransche en Engelsche militaire attaché's en door den heer Knocke van der Meulen, voor zitter van den Zuid-Hollandschen Ijsbond. De tippelaars, onder wie dit jaar verschillende oude heeren zijn, die reeds ver in de zestig loopen, of reeds over de zeventig heengingen, deden van zich spreken juist door hun fier en vief loopen en hun correcte houding. Woensdag gaat de tocht door Maas en Waal, dat met een nieuwe hoofdweg verrijkt is en uit het gebied der rivieren over Bergharen naar Wychen, waar het weer N.B.L.O.-feest zal zijn op de Markt, de traditioneele verzamelplaats van alle aanhangers van de wandelsport, die weer zullen onthaald worden op een vrooltjk muziekje. Woensdagavond worden de N.B.L. O.'ers tevens vergast op een reclame-optocht, georganiseerd door de Nymeegsche R. K. Mid- denstandsvereeniging. S.v.p. tijdig te bestellen OMTRENT DE VOORWAARDEN voor deelname aan deze rubriek zal onze administratie U gaarne elke gewenschte inlichting verschaffen. bedragen voor de vorming van een tweede syn dicaat, ontvingen dan bijvoorbeeld een winst- uitkeering van zeven gulden, namen vervolgens met veel grootere bedragen aan een derde en vierde syndicaat deel, om ten slotte tot de ont dekking te komen, dat met den „bankdirecteur" ook hun goede geld verdwenen was. In werkelijkheid waren voor de syndicaats gelden geen effecten gekocht en waar de bank dit in dit geval had moeten doen, zou zulks, naar het oordeel van de recherche-administra tie van het Hoofdbureau van Politie, welke af- deeling zich ijverig bezighoudt met dergelijke zwendelaffaires, het misdrijf van verduistering opleveren, zoodat, mocht de „bankier" terugkee- ren, hij op dit punt wellicht zou kunnen worden aangepakt. Deze syndicaataffaires betreffen echter in hoofdzaak kleinere bedragen; tegen de veel grootere, vaak in de duizenden loopende prolongatie-effecten en goederentermijnzaken kan strafrechtelijk weinig of niets worden ge daan. Naar men ons mededeelde, zijn er op het oogenblik in de hoofdstad een tiental van der gelijke animeerbankjes, die met elkaar in ver binding staan en waarmede het publiek waar schijnlijk dezelfde ervaringen opdoet. Genoemde afdeeling van het hoofdbureau moet zich dau ook in hoofdzaak bepalen tot het doen hooren van een waarschuwende stem, opdat niet steeds meer menschen in de val loopen, die zoo han dig voor hen is opgezet. De in vele kringen heerschende opvatting, dat deze bankjes gedreven worden door buitenlan ders, is te eenen male onjuist. Het zijn thans vrijwel uitsluitend Nederlanders, die deze prac tijken waarschijnlijk van buitenlanders, die zich er een paar jaar geleden mee bezig hielden» hebben afgekeken. De Regeeringspersdienst bericht: Naar aanleiding van de verklaring door minister Colijn, Dinsdagavond na mens het Kabinet in de Tweede Kamer afgelegd, wordt er ter voorkoming van alle misverstand, de aandacht op ge vestigd, dat het Kabinet niet als demis- sionnair beschouwd mag worden. Het Kabinet kan pas demissionnair genoemd worden wanneer het beraad, tot het houden waarvan het op grond van de politieke situatie aanleiding vindt, er toe leidt dat het, kiezende tusschen aftreden en Kamerontbinding, aan de Koningin zijn ontslag aanbiedt. Het Kabinet blijft in functie en er ver andert zoolang het zijn verantwoorde lijkheid draagt, niets aan het Regeerings- beleid. Dit betreft ook het Regeeringsbeleid t.o.v. onze munt. Ook te dezen aanzien blijft het Kabinet-Colijn op zijn post en met betrekking tot het vraagstuk der devaluatie huldigt het onveranderd het afwijzende standpunt, door den voor zitter van den Ministerraad en den Mi nister van Financiën Vrijdag j.l. uiteen gezet. Hieruit kan tevens worden afge leid, dat het Kabinet zoonoodig zonder verwijl de krachtigste maatregelen zal nemen om den gulden tegen directe of indirecte aanvallen, in welken vorm dan ook, te beschermen. V". BANDOENG, 23 Juli. (Aneta). Hedenmorgen had op het Andir-terrein de overgave van het commando door luitenant-generaal Koster aan den nieuwen legercommandant, luitacant- generaai Boerstra, plaats. Deze overdracht ging gepaard met een zeer indrukwekkend troependefilé en demonstraties van de luchtvaart-afdeeling. De plechtigheid werd bijgewoond door tallooze militaire en civiele autoriteiten alsmede door een groot aantal particulieren. Talrijke vooraanstaande figuren van het K. N. I. L., o.a. de hoofdofficieren van Batavia en Magelang, waren voor deze gelegenheid over gekomen. Verschillende Iandskantoren waren tijdelijk gesloten, om het personeel de gelegenheid te geven getuige te zijn van de eerste maal dat de overdracht-leger-commando plaats had op het parade-veld instede van op het Departe ment van Oorlog, waardoor deze overdracht een zaak van publieke aandacht werd. Naar aanleiding van het bij de Tweede Ka mer ingediende wetsontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten en van huren, bereiken de Regeering herhaaldelijk berichten, waaruit blijkt, dat tal van huiseigenaren in de meening verkeeren, als zouden door de voorgestelde maatregelen de woninghuren, welke alreeds een aanzienlijke vermindering hebben onder gaan, nogmaals met 20 pet. verlaagd moeten worden. Ter voorkoming van misverstand zij er ech- der opgewezen, dat, juist am te vermijden, dat de huren, die gedurende de laatste jaren reeds verlaagd zijn nogmaals, thans door een van boven af opgelegde verlaging, getroffen zou den worden, het ontwerp als uitgangspunt heeft gekozen het huurpeil van het jaar 1931. Alle verlagingen, welke sedert 1 Januari 1931 hebben plaats gevonden, zullen dus bij de thans voorgenomen 20 pet. verlaging meetel len. Een ander veel voorkomend punt van mis verstand is, dat een huiseigenaar, die in het verleden nimmer zijn huren heeft opgeslagen, thans door de voorgestelde regeling gedwongen zou worden zijn huren met 20 pet. te verla gen. Ook dit is niet juist, daar een huiseige naar onder dergelijke omstandigheden aan de betrokken ambtelijke instantie inspecteur der belastingen of kantonrechter aanneme lijk zal kunnen maken, dat het huurpeil anno 1931 in zijn geval niet als een „juiste" maat staf kan gelden, hetgeen den inspecteur of kantonrechter bevoegdheid geeft, om, indien daartoe termen aanwezig zijn, een andere, in dit geval hoogere, huurwaarde vast te stel len. Het is dus mogelijk, dat in dergelijke ge vallen aan den huiseigenaar géén of een lagere huurverlaging dan 20 pet. zal worden opgelegd. Het 5792 ton metende Nederlandsche tank schip „Semiramis", van de Ned.-Indische Tank Stoomboot Maatschappij is Dinsdagmorgen bij het vertrek uit Yokohama op weg naar Kobe door het volgen van een verkeerden koers ter hoogte van Yokosoeka aan den grond geloo- pen. De stranding droeg echter geen ernstig karakter, want het schip kon na korten tijd op eigen kracht weer vlot komen. Het kreeg echter van de Japansche autori teiten order, naar Yokohama terug te keeren, waar de militaire overheid een onderzoek wil instellen, vermoedelijk naar de eventueele mo tieven waarom het schip niet direct den juisten koers heeft gestuurd. PARIJS, 23 Juli (Reuter) De Britsche en Fransche regeering zijn overeengekomen dat da Volkenbondsraad de komende week zal ver gaderen. De juiste datum zal nader door Litwinofï worden vastgesteld. Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper! Rubri ceering en gelijkvormige zetwijze. Billijk ban- dels tarief.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4