Kruschen Salts WIJ LUISTEREN NAAR. t KWIEK EN VIEF ss T eleurstelling 1 Kerkelijk Leven WAARSCHUWING. r Sport en spel WATERSTANDEN ZONDAG 28 JULI MAANDAG 29 JULI f s ZATERDAG 27 JULI 1935 Handel met Dene marken Zal de overeenkomst worden opgezegd? NED. TARWECENTRALE Benoemingen van bestuursleden Gewestelijke tarweorganisaties R.K. HERSTELLINGSOORDEN Verslag over bet jaar 1934 verschenen SIERTEELT-CENTRALE De heer Segers nieuwe directeur NAT. BEI A A RDWEDSTRIJD TE ZWOLLE ARBITRAGE OPGELEGD HET WEER WERD KOELER H.H. WIJDINGEN Benoeming VOOR UW JONGEN, Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. Britsch Consulaat Notarieel examen Hoofdakte examen Examen handelskennis L. O. Examen Handenarbeid Examens nijverheidsonderwijs Tweedaagsche Exweto, welke niet doorging Golflengten ROEIEN Roeikampioenschappen te Sloten Drie voorwedstrijden op den laatsten avond In doozen van 20cia£ CRICKET Programma voor Zondag Tour Free Foresters 8 1 5 3 6 - Naar ons ter oore komt zijn er ernstige moei lijkheden gerezen in verband met de handels betrekkingen tusschen Nederland en Denemar ken. Deze moeilijkheden, welke niet van den jongsten tijd dateeren, doch reeds lang het handelsverkeer tusschen beide landen belem meren, zijn in hoofdzaak het gevolg van een niet of niet voldoende beschikbaarstellen van deviezen voor Nederlandsche artikelen door de Deensche deviezeninstanties. De bestaande moeilijkheden zijn van dien aaard, dat de Nederlandsche regeering er hoogstwaarschijnlijk toe zal overgaan de be staande handelsovereenkomst met Denemar ken op te zeggen. Tot leden van het bestuur van de Ned. Tarwecentrale zijn benoe'md: J. M. van Bom mel van Vloten, te Goes; J. Bos Kzn. te Wil- dervank; ir. W. J. M. Dekker, te Haarlem, dr. ir. W. Droesen, te Roermond; K. L. Gaai- kema Schuiringa, te Ruigezand (voorzitter); J. P. F. Janssen, te Amsterdam (ondervoor zitter), ir. W. Oosterbaan, te Tjummarum; H. Ruyter, te Arnhem; R. C. Schenk, te Heem stede; P. M. Sneep, te Dinteloord; aangewezen als lid, dat met den voorzitter en ondervoor zitter het dagelijksch bestuur van genoeïnde Stichting vormt: dr. ir. W. Droesen, te Roer mond; verder zijn benoemd tot directeur van genoemde Stichting: ir. C. C. C. van Stolk, te Rotterdam en tot secretaris van genoemde Stichting: mr. Chr. M. Pool, té Wassenaar. Tot leden der gewestelijke tarweorganisaties zijn benoemd in Gelderland, Utrecht en Over ijssel: tot leden van het bestuur: G. Boschloo, te Almen; G. J. de Bruin, te Vuren; F", van Haaren, te Lent; A. W. de Jager, te De Knm; J. Lokhorst, te Wijk bij Duurstede, A. Roeter- ding, te Gorssel; A. Vernooi, te Houten; tot voorzitter van het bestuur: G. Boschloo, te Almen; Noord- en Zuid-Holland: tot leden van het bestuur: G. C. van Balen Blanken, te Anna Paulowna; J. Biemond, te Bleiswijk; C. Dekker, te Barendrecht; ir. W. J. M. Dekker, te Haar lem- R. C. Schenk, te Heemstede, J. Verkuyl, te Haarlem; C. L. de Wit, te Oude Tonge; tot voorzitter van het bestuur: R. C. Schenk, te Heemst e de Noord-Brabant: tot leden van het bestuur. P. J. van Haaren, te Tilburg, C. G. de Jong, te Almkerk; J. Kavelaars, te Zevenbergschen- hoek; G. J. Kokke, te Nijmegen; C. Moors, te Nieuw-Vosmeer, A. D. van der Schans, te An- del" P. M. Sneep, te Dinteloord; tot voorzit- ter'van het bestuur: C. Moors, te Nieuw-Vos- meer; Limburg: tot leden van het bestuur: V. Beer- kens, te Siebengewald; P. Diederen, te Linden- heuvel (post Urmond), dr. ir. W. Droesen, te Roermond; H. Frederix, te Afferden (L.); M. Hemmens, te Amby; H Joosten, te Vlodrop, Jos. Senden te Voerendaal; tot voorzitter van het bestuur dr. ir. W. Droesen, te Roermond. mwm.aWëC„etaoinshrdlucmfwypmwmwmen en Het verslag van de Vereeniging Roomsch- Katholieke Herstellingsoorden voor Longlijders en Zwakke Kinderen over 1934 is verschenem De schuldenlast der vereeniging is ruim 885.0UU terwijl de sanatoria na zeer ruime afschrijving te boek staan voor ruim 900.000. Het voordeelig saldo op het sanatorium „Dek- kerswald" verkregen werd besteed voor hoog- noodige uitbreidingen en verbeteringen, o.a. nieuwe operatie-kamer en Röntgenkamer met moderne installatie, terwijl het sanatorium „Heliomare" met een verlies werkte van bijna 8000, dat gelukkig beneden de raming bleef. Uit de suppletie-fondsen en het vrij bedden- fonds „Sjerps" werd ruim ƒ4000 besteed voor hen, die niet bij machte waren den vernleegprijs te betalen, terwijl nog voor hetzelfde doel wer den gebruikt de bedragen, ontvangen uit de Emmabloem-colleete en het aandeel in de op brengst van de postzegels „Voor het Kind In sanatorium „Dekkerswald" te Groesbeek werden gemiddeld 220 patiënten verpleegd, met 79940 verpleegde gen. Het sanatorium was voort durend bezet- Nog steeds is er een waehtlnst zoowel voor volwassenen als voor kinderen. Het kinderpavil.ioen is veel te klein, daar er slechts 30 kinderen kunnen worden oogenomen. Ook het sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee voor been- en gewrichtstuberculose en chronische beenziekten was aan het einde van het jaar bijna geheel bezet. In dit sanatorium werden gemiddeld per dag 125 patiënten ver pleegd met 45746 verpleegdagen. In beide sanatoria werden zeer gunstige resul taten verkregen. Uit het verslag der vereeniging en dat der beide sanatoria blijkt dat veel meer op dat ge bied kan geschieden, indien de vereeniging over meer kapitaal beschikte en zeer te betreuren is het dat giften en legaten in de laatste jaren veel minder inkomen. „Hobaho" meent te weten, dat tot opvolger van den heer Postman, die binnenkort als directeur van de Ned. Siorteeelt Centrale af treedt, de heer G. C. Segers benoemd zal worden. De heer Segers is reeds geruimen tijd aan de Sierteelt werkzaam. Vrijdagavond is de vierde nationale Beiaard wedstrijd van de Nederlandsche Klokkenspelver- eeniging te Zwolle aangevangen met een wed strijd voor de bewerkingen van bekende compo sities voor den Beiaard. De heer N. de Bruin te Almelo behaalde den eersten prijs met 43 pun ten met het door hem zelf gecomponeerd „Twentsch Volkslied". Tweeden prijs kreeg de heer Ferd. Timmer mans te Roterdam, die 39 punten behaalde mét het Allegro uit de Sonate Altre in D. van J. M. Le Clair. Als tweede onderdeel van het wedstrijdpro gramma kwam vervolgens de improvisaties. De heer Roelofs te Apeldoorn behaalde hier bij den eersten prijs met 44 punten, de heer Ferd. Timmermans met 42 punten den tweeden prijs. Zij kregen een diploma van de Nederlandsche Klokkenspelvereeniging. Soortgelijke onderschei dingen werden ook toegekend aan de „Bewer kingen". Hierna is een aanvang gemaakt met een wed strijd „beiaard-bespeling." Een eerste prijs werd niet toegekend, doch de heer P. A. van Langen uit Alkmaar werd een goede tweede met 383 punten. Hij speelde een eigen improvisatie. In deze afdeeling bestonden de onderschei dingen in geldprijzen. De bekende Belgische beiaardier Leon Henri uit Nivelles gaf vervolgens nog een carilloncon cert, waarvan zeer werd genoten. Bovendien heeft de Zwolsche beiaardier Wil lem Creman eenige nummers gespeeld, o.m. het „O, Heer, die daar Uw tenten spreidt" van Va lerius als hulde aan de nagedachtenis der vo rige week omgekomen vliegers. De Minister van Economische Zaken heeft aan een aantal landbouwers te Baarderadeél, Vries en Kollumerland, die georganiseerd zijn bij de Landbouw-Crisis-Organisaties respectie velijk voor Friesland, Drenthe en Friesland, op grond van artikel 3 lid 1 der Crisis-Organisatie beschikking 1934 II arbitrage opgelegd inzake de vaststelling van de arbeidsvoorwaarden der bij hen werkzame landarbeiders. Tot arbiter is benoemd: voor Baarderadeel: de heer H. van Boeyen, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, te Voorburg; voor Vries: Prof. Mr. Dr. I. B. Cohen, te Groningen; voor Kollumerland: de heer J. J. G. S. Fal- kena, burgemeester van Heerenveen. Niettegenstaande de weersgesteldheid dezelfde schijnt te zijn gebleven is het sedert gisteren aanmerkelijk koeler geworden. Deze afkoeling is gemakkelijk te verklaren. De voorafgaande temperatuurstijging was een gevolg van den toevoer van warme lucht uit 't Oosten door een Oostelijken wind. Door een betrekkelijk kleine verandering in de verdeeling der luchtdrukking over de Noordzee kwam gis teren een Noordelijke wind door, die veel koe lere lucht aanvoerde, afkomstig uit den bree- den stroom van koele lucht, die uit den Oceaan in het Westen komt. De algemeene weerstoestand in West-Europa is nog altijd die van wisselwerking tusschen het gebied van hoogen druk dat zich in het Zuid- Westen van ons werelddeel handhaaft en de de pressies welke over de Noordelijke helft van Europa voorbijtrekken. Had de laatste dagen dit gebied van hoogen druk bij ons de over hand, doordat de depressies in 't Noorden wat sterker zijn geworden is het weer nu onder den invloed hiervan gekomen. De verandering in den aanvoer van lucht is mede hiervan een gevolg. Reeds eenigen tijd geleden heb ik er op gewezen, dat voor de eerstvolgende weken deze toestand van wisselwerking overheerschend zou zijn. De voordeelen van dezen toestand, name lijk dat het weer vaak mooi en droog is, terwijl de temperatuur gematigd blijft, zijn den laat- sten tijd wel heel duidelijk uitgekomen, maar 't nadeel is een zekere onstandvastigheid. Gewoonlijk verloopt deze toestand van wis selwerking op den langen duur in een toene mende onstandvastigheid van de weersgesteld heid, doordat de depressies gaandeweg dichter langs ons heen trekken, terwijl het gebied van hoogen druk zich meer en meer in het Zuiden terug trekt. Hoewel in de laatste dagen de in vloed der depressie weer grooter is geworden, waarvan koel weer voorloopig het gevolg zal zijn, schijnt het nog niet zoo ver te zijn, dat 't terugtrekken van het gebied van hoogen druk spoedig te verwachten is. Ook andere omstan digheden wijzen erop, dat voorloopig het weer bij afwisseling warm zal zijn. (Nadruk verboden) Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, heeft op 25 Juli in de paro chiekerk der Paters Augustijnen, Graafschen Weg te Nijmegen, de volgende H.H. Wijdingen toegediend: Het H. Subdiaconaat aan de eerw. Fraters Eduardus Hollink, Franciscus Jutte, Albertus Sluis, Henricus Cuppen, Clemens Kauling, Jo annes Coenen, Adrianus Emmen, Joannes van Duynhoven, Lambertus Vollaers, Albertus Zwart, Marianus Fleskens en Henricus Went- holt van de Orde der Kruisheeren. Het H. Diaconaat aan de eerw. Fraters Bavo Link, Caecilianus Steinhauer, Ludgerus van de Borg, Leander van Lieshout, Athanasius van der Weyden en Thaddeus Kolsteren van de Orde der Augustijnen. Het H. Priesterschap aan de eerw. Fraters Josephus Vlind, Petrus van den Heuvel, Arnol- dus Vermeulen, Wilhelmus Oostendorp, Hen ricus Reukers, Joannes van Kilsdonk, Egidius van Toor, Barthelemeus Leenders, Martinus van Roosmalen, Cornelius Mooy en Joannes van Duijnhoven van de Orde der Kruisheeren; aan de eerw. Fraters Theophilus van Zijl, Raöbodus de Groot, Juvenalis Westing, Hono- rius Moonen, Bruno Donné, Modestus van Straaten en Apollinaris Grijpink van de Orde der Augustijnen; aan de eerw. Fraters Philippus van Esch, An- tonius Jong, Johannes van Horrik, Josephus Vermeulen, Waltherus van den Hout, Gerardus Schramma, Josephus Poell, Johannes Kehl, Jo hannes Glaudemans, Johannes de Boer, Johan nes Moors, Antonius Verstegen en Leo Mertens van de Congregatie van den H. Geest en van het Onbevlekt Hart van Maria. Z. H. Exc. de Bisschop van 's Hertogenbosch heeft benoemd tot pastoor te Hooge Zwaluwe den zeereerw. zeergel. heer dr. E. J. J. Koeken, Rector van het Sanatorium „Dekkerswald" te Groesbeek. (Ingezonden Mededeeling) DIE BIJZONDERE HULP EN LEIDING BIJ STUDIE NOODIG HEEFT, IS EEN PLAATS BESCHIKBAAR IN KLEIN INTERNAAT, ONDER GEZINSVERBAND. Maximum aantal leerlingen 8. Schitterende resultaten. Prima referentiën. Br. onder C 7958, bur. v. d. blad. Ingaande Zaterdag 27 dezer zal het Britsche Consulaat-Generaal voorloopig tot eind Augus tus iederen Zaterdag reeds te twaalf uur geslo ten zijn. s-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel I de heeren D. Botje te Groningen en P. A. H. Del- trap te Den Haag. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I: I. W. Mendes da Costa, Amsterdam; J. A. Post, Vijf huizen (Haarlemmermeer); P. C. J. Janssen, Nijmegen. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren H. den Engelse, Loosduinen, J. C. v- d. Hilst Lisse, J. Kouwenhoven en A. W. v. d. Schilde, beiden Den Haag. 's GRAVENHAGE. Geëx. 8 candidaten. Ge slaagd de heer J. E. Brederveld, Leiden. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren H. van den Hoonaard, Hillegersberg, H. G. van Ingen, Wildendorp, D. J. W. Janssen, Venray, J. H. Jongebloed, De Steeg en J. Kamerbeek, Genderingen. DEN HAAG. Geslaagd- de dames: J. J. Alof- sen, E. S. Boland, A. J. Doppenberg, G. J. M. van der Dussen, H. J. de Groot, E. J. Hanse, L. B. van Roijen, J. C. Schell, P. T. E. Terweij, A. M. Verburg, M. G. Visser, allen uit Den Haag. 's-GRAVENHAGE. Akte N IXa (hand- en decoratie-teekenen)geslaagd de heeren W. R. Bloembergen, Doesburg en J. H. A. J. L. M. Bousel, 's-Hertogenbosch. Akte N IXb (decoratief boetseeren), geslaagd Den Tweedaagschen Exweto-trip naar de we reldtentoonstelling te Brussel, welke hedenmor gen zou vertrekken, moesten wij tot onze spijt aflasten. Er waren Donderdag weinig deelne mers en toen er een drietal wegens omstan digheden moest opzeggen, konden wij geen ri sico nemen en besloten dezen tocht niet te laten doorgaan. In den loop van Vrijdag kwamen zich nog verscheidene deelnemers melden, die wij nu moesten teleurstellen. De les is: wacht niet tot het uiterste, maar als U mee wilt met een van onze mooie tochten naar de Brusselsche wereld tentoonstelling, geeft U dan zoo tijdig mo gelijk op. Het adres is bekend? de heeren H. J. M. Basart, Voorburg en P. H. M. Roovers, Nijmegen. Akte N XI (teekenen nijverheidsonderwijs aan meisjes), geslaagd de dames J. Bom, Nij megen, A. E. A. F. Coenraad, Scheveningen en O. V. M. van Dobben, Overschie. Akte Ne (schilderen), geslaagd de heeren H. B. van Kaathoven, Vught, P. M. van Leusden, Wassenaar, A* B. v. Rootselaar, Wervershoof en H. C. W. Suijkerbuijk, Bergen op Zoom. Akte Nf (meubelmaken), geslaagd de heeren A. G. van der Lee en J. v. d. Most, beiden Rot terdam. Akte No (kleermaken), geëxamineerd twee candidaten, geslaagd de heeren C. Bierman, Alkmaar en K. Hassing, Groningen- Akte Nb (timmeren), geëxamineerd zes can didaten, geslaagd de heeren A. J. Hogeboom, Apeldoorn, H. Ketting en A. H. Nooijen, beiden Rotterdam, H. G. Moen, Helder, L. M. Pas sier, Tilburg en S. Plantinga, Amsterdam. Akte N 1 (natuur- en werktuigk-), geëxami neerd zes candidaten, geslaagd de heeren G. J. den Otter, Rotterdam, N. A. B. F. Pels Utrecht, H. H. de Rouw, Maastricht, A. H. F. Saeijs, Haarlem en A. I- Schaafsma, Roosendaal. 9 9 9 GODSDIENST 8.30 Hulzen (Morgenwijding door pater J. Dito) 9.05 Weenen (H. Mis uit de Aarts abdij St. Peter te Salzburg) 9.50 Huizen (NCRV-kerkdiensti 12.05 Parijs I Pater Avril: „Le divin et 1' humain") 2.00 Huizen (Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Borst, pr.) 4.30 Huizen (Ziekenhalfuurtje door kap. A. M. Jansen) 5.50 Huizen (NCHV-kerkdienst) 7.20 Brussel II (Rector F. Crols over „De Zaligheden") 7.50 Huizen („Misgewaden door pastoor F. C. v. Beukering) 10.40 Huizen (Epiloog door klein- koor o. 1. v. Jos. H. Plekkers) ORGELBESPELING 9.30 Hilversum (orgelspel Joh. JoneJ 11.35 Pariis I (orgelconcert) 6.50 Beromünster (orgelconcert) 9.30 Hilversum (orgelspel Pierre Palla) ORKEST-CONCERTEN 8.50 9.20 10.45 10.50 11.05 11.20 11.25 11.30 11.50 12.15 12.17 12.20 12.20 12.35 12.35 12.35 1.05 1.20 1.20 1.30 2.30 2.50 2.55 3.00 3.00 3.05 4.20 4.20 5.00 5.20 5.20 5.20 5.50 5.50 6.10 6.20 6.20 7.20 7.25 7.30 8.05 8.10 8.20 8.20 8.30 8.30 9.00 9.20 9.20 9.50 10.15 10 20 10.20 10.25 10.40 10.50 10.50 Langenberg Hamburg symphonie-orkest) Hilversum (Hugo de Groot en VARA-orkest) Langenberg (koor) Parijs II Brussel II (Max Alexys' orkest) Hilversum Weenen (Weensch Symphonie- ork.) Deutschlandsender Brussel I (Omroeporkest) Brussel II (Max Alexys' ork.) Kalundborg Hamburg (gevar. concert) Langenberg (stafmUziek) Parijs I Deutschlandsender (gevar. concert) Parijs II Weenen (Wiener Symphoni- ker) Brussel II Huizen (De Bossche Feest- marsch door dertig Harmo nieën) Huizen (Harmonieconcerten ui) Den Bosch) Luxemburg (Vroolijk progr.) Deutschlandsender Hilversum (Residentie-ork. o. 1. v. Ignaz Neumark) Hamburg (populair progr.) Droitwich Deutschlandsender (stafmuz.) Kalundborg (harmonie-ork.) Hilversum (Dubbel X o. 1. v. Cor Steyn) Parijs 1 (pop. concert) Brussel II Rome (vocaal en instrum. concert) Milaan (mandoline-ork.) Hamburg Brussel II Deutschlandsender (Duitsche volksliederen) Berlijn Beromünster Boedapest (Salonork.) Toulouse (mil. marschen) Hilversum (Groninger Ork. Vereen en tenor) Berlijn (militair concert) Hamburg Toulouse (hawaiïguitaar) Huizen (KRO-Boys) Rome (Symphonieconcert en piano) Parijs II (Music Hall-progr.) Droitwich Hilversum (Groninger Ork. Vereen.) Hilversum (Kovacs Lajos) Brussel I (dans) Brussel II Kalundborg Toulouse (pop. concert) Toulouse 'zang) Weenen (Wiener Symphoni- ker) „Beatrijs"het spel, dat tijdens de Bossche feesten wordt opge voerd en waarvan de K. R. O. Zondagavond (9.55-10.30) frag menten zal uitzenden Rome (dans) Parijs I (dans) Hilversum (AVRO-Decibels) Hamburg (dans) Boedapest (Lou Baker's Jazz orkest) Deutschlandsender (dans) Toulouse (dans) Kalundborg (dans) Boedapest (Zigeunerorkest) Toulouse (Argentijnsche tan go's) Toulouse (pop. concert) Berlijn (Hans Bund's ork., dans) Toulouse (mil. marschen) Weenen (Zigeunermuz. uit Boedapest) GRAMOFOON 10.50 11.05 11.10 11.10 11.10 11.20 11.20 11.20 11.50 11.55 12.05 12.20 12.20 12.20 8.55 9.30 10.00 10.20 10.20 10.20 10.42 11.10 11.20 11.53 12.00 12.15 12.25 1.20 120 1.40 1.50 2.30 4.20 4.20 4.30 5.00 5.05 5.20 6.50 6.50 6.50 7.35 7.35 7.40 7.50 7.50 8.15 8.20 8.20 8.50 8.50 9.10 10 35 10.50 11.20 11.20 12.50 1.10 1,10 2.35 2.35 3.50 Hilversum Huizen (NCRV. Gewijde muz Hilversum (Scandinavische volkslied.) Brussel I Brussel II Parijs I Parijs I Hilversum (gevraagde platen) Parijs I Parijs II Hilversum (eigen opnamen o. 1. v. Alb. v. Raalte) Huizen (pop. ork. repertoire) Parijs I Brussel X Huizen (Joseph Schmidt, te nor) Huizen (oude meesters) Parijs II Hilversum Rome Milaan Hilversum Huizen (gewijde muz.) Weenen (dans) Parijs II Deutschlandsender Brussel I Kalundborg Brussel I Brussel II Deutschlandsender Milaan Parijs I Huizen Milaan Rome Milaan Rome Hilversum (radiojournaal) Huizen Parijs II Brussel I Brussel II SOLISTEN-CONCERTEN Droitwich (Serge Krish Septet) Hilversum (Renova-kwintet) Kalundborg (zang en piano) Parijs I (zang) Droitwich (vioolrecital) Hamburg (harmonica-recital) 4.00 Weenen (guitaar, fagot, viool, viola en fluit) 4 20 Hamburg (pianorecial) 4.50 Langenberg (kamerorkest en zes zangeressen) 5.40 Droitwich (Lyra-kwartet, fluit, viool, viola en harp m. m. v. tenor) 6.20 Brussel I (cellorecital) 7.10 Langenberg (Rich. Wagner- feestweek 1935. Ork., sopraan en tenor) 7.35 Droitwich (sopraan en harp) 8.20 Brussel I (symphonie-orkest met zang en fluit) 8.20 Parijs I (zang) 8.30 Kalundborg (Zweedsche lied, zang en piano) 8.35 Langenberg (Joh. Straussconc., sopraan, tenor en bariton) 9.15 Huizen (Klavierrecital door Fred. Boshart) 9.25 Huizen (zangsoli door M. Wol. no Wischnewski) 9.35 Huizen (klavierrecital door Fred Boshart) 9.45 Huizen (zangsoli door M. Woi- no Wischnewski) 10.30 Boedapest (vioolrecital en piano) 10.50 Berlijn (cembalo: Goldberg Variationen v. Bach) 10.50 Deutschlandsender (fluit en piano). OPERA EN OPERETTE 8.20 Brussel II („Ihre Hoheit tanzt Walzer", operette) 9.00 Milaan (muzikaal spel) 9.20 Toulouse (operettemuziek) 11.35 Toulouse (operetteconcert) TOONEEL 3.15 Huizen (bespreking „Zeven Blijdschappen van Maria") 6.20 Berlijn (Abenteuer auf Teil- zahlung) 9.55 Hui_zen (fragm. uit „Beatrijs VARIA 9.00 Hilversum (postduivenberich- ten) 9.05 Hilversum: (Tuinbouwhalfuu- tje) 12.55 Hilversum (voordracht) 1.00 Huizen (Boeken en Schrijvers „Bartje") 2.00 Hilversum (Boekenhalfuur) 3.20 Parijs I (literair muz.-progr.) 8.10 Beromünster (reportage mu ziekfeest te Luzern) 11.00 Huizen (Esperantolezing door pastoor L. Poell) PERSBERICHTEN 7.25 Luxemburg 8.00 Hilversum 8.10 Huizen 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 10.30 Huizen 11.00 Hilversum 11.30 Luxemburg SPORT 10.25 Hilversum (Schaaktechniek) 11.20 Langenberg (reportage v. d. rennen o. d. grooten prijs v. Duitschland) 12.20 Deutschlandsender (ber. v. d. rennen op den Nürnburgring) 1.20 Deutschlandsender (ber. v. d. rennen o. d. Nürnburgring) 1.20 Langenberg (reportage v. d. rennen o d. grooten prijs v. Duitschland) 4.20 Parijs II (reportage aankomst deelnemers Tour de France) 5.30 Hilversum (Sport v. d. dag) 5.45 Hilversum (sportuitslagen) 8.05 Langenberg (reportage v. d. roeiwedstrijden o. h. Baldeney- meer) GODSDIENST 8.00 Huizen (Schriftlezing N. C. R. V.) 10.00 Hilversum (Morgenwijding AVRO) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 10.30 Huizen (Morgendienst N. C. R. V.) 4.00 Huizen (Bijbellezing NCRV) 8.15 Huizen (herdenking 200-jarig bestaan Evang. Luth. Gem.) ORGELBESPELING 11.50 Droitwich 12.15 Brussel I ORKEST-CONCERTEN 8.40 Deutschlandsender 9.00 Hilversum (ensemble Fran cis Keth) 10.30 Hilversum (ensemble Fran cis Keth) 12.20 Droitwich (Schotsch Stu dio-orkest) 12.20 Deutschlandsender (concert en dans) 12.20 Kalundborg (concert) 12.25 Parijs I 12.30 Huizen (Amsterdamsch Sa lon-orkest) 12.30 Hilversum (Kovacs Lajos) 12.35 Parijs I 12.40 Hamburg (Symphonie-ork.) 12.50 Brussel I 12.50 Brussel II (salonork.) 2.20 Deutschlandsender (gevar. concert) 3.50 Kalundborg (concert) 4.20 Deutschlandsender (stafmuz.) 4.35 Droitwich (E. Colombo's orkest) 4.35 Parijs I 5.35 Droitwich (Henry Hall dans) 6.55 Droitwich (Pruisische muz.) 6.45 Hilversum (stafmuz. 5 R. I.) 6.50 Brussel I 8.00 Droitwich (zang) 8.05 Hilversum (stafmuz. 5 R. I.) 8.05 Beromünster (Ital. muziek) 8.05 Rome (gev. concert) 8.20 Kalundborg (Kalman-Léhar- concert) 8.25 Toulouse (salonork.) 8.20 Brussel II (symphonie-ork.) 8.50 Milaan (symphonie-ork.) 8.50 Toulouse (Weensche muz.) 8.35 Parijs II (Léoni-ork.) 9.05 Parijs I 9.20 Parijs II (Orkestconcert) 9.30 Hilversum (Residentie-ork. O. I. v. Carl Schuricht) 10.05 Parijs II (Goethe en Schu bert progr.) 10.20 Parijs II 10.30 Hilversum (AVRO-decibels) 10.40 Toulouse (mil. marschen) 10.45 Milaan (dans) 10.50 Toulouse (jazz-muz.) 11.10 Parijs I (dans) 11.10 Hilversum (AVRO-Decibels) 11.10 Boedapest (Berend's Jazzork.) 11.20 Deutschlandsender (dans) 11.20 Kalundborg (dans) 11.35 Toulouse (pop. concert) 11.55 Toulouse (Argentijnsche tan go's) 12.05 Toulouse (zigeunermuziek) 12.05 Weenen (dans) 12.20 Toulouse (mil. marschen) GRAMOFOON 8.00 Hilversum 8.15 Huizen (morgenconcert N.C. R.V.) 10.15 Hilversum 11.05 Droitwich 11.20 Droitwich 11.30 Huizen 12.15 Huizen (Joh. de Heer zingt) 12.17 Brussel II 1.05 Droitwich 1.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.00 Huizen 2.50 Droitwich 3.00 Hilversum (eigen opnamen) 4.15 Hilversum 5.20 Brussel II 5.20 Brussel I 5.30 Hilversum 6.05 Parijs I 6.35 Brussel II 7.05 Parijs II 7.15 Huizen (radio-reportage) 7.20 Beromünster 7.33 Hilversum (Iersche liede ren) 7.35 Brussel II 7.35 Parijs II 8.05 Huizen (Basalica koor) 8.30 Hilversum 8.30 Berlijn 10.20 Hilversum 10.20 Brussel II 10.20 Huizen 10.50 Parijs II 11.05 Weenen 11.30 Hilversum SOLISTEN-CONCERTEN 10.50 Langenberg (accordeon en bariton) 11.30 Hilversum (orgel en zang) 12.20 Langenberg (oikest en zang) 1.35 Droitwich (zang en orkest) 3.30 Hilversum (piano-recital) 4.20 Langenberg (piano-duetten) 5.00 Huizen (zang, piano, fluit) 5.25 Milaan (sextet) 5.50 Brussel I (piano-recital) 6.20 Deutschlandsender (zang. fluit, cembalo) 7.20 Boedapest (piano) 7.35 Hamburg (solistenconcert) 8.20 Droitwich (balalaika en zang) 8.50 Beromünster (accordeon) 9.20 Brussel I (viool, cello, orkest) 9.30 Beromünster (zang, orgel or kest) 10.25 Droitwich (orkest en zang) 10-30 Weenen 10.50 Deutschlandsender (piano) OPERA EN OPERETTE Z 8.05 n.m. Toulouse (operettemuz.) J 8.35 Toulouse (operettemuz.) 8.40 Boedapest („La Bohème") 9.00 Rome („Das Holland weib- chen", operette v. Kalman) 9.55 Toulouse (operamuziek) 10.05 Toulouse (fragm. uit „Le petit due") Vrijdagavond werden de voorwedstrijden der Nederlandsche roeikampioenschappen te Sloten voortgezet met een drietal races, waarvan twee in het skiffnummer en een heat in het nummer twee met stuurman. Het nummer double sculls verviel dit jaar, omdat geen inschrijvingen waren binnenge komen, een gewoonte overigens in de roei- wereld, die uit het jaar 1933 dateert. Daar kwam nog bij, dat enkele ploegen ach vlak voor de kampioenschappen terugtrokken, terwijl in de meeste nummers zoo weinig in schrijvingen waren binnengekomen, dat de be trokken ploegen onmiddellijk in den eindstrijd konden worden geplaatst. Alleen in het skiffnummer en in de twee met stuurman waren wat meer inschrijvingen binnengekomen, zoodat hiervoor enkele heats moesten worden geroeid. Kwalitatief viel er echter van weinig goeds te genieten en wij zouden ons moeilijk kunnen voorstellen, dat b.v. een skiffeur naar de Euro- peesche roeikampioenschappen te Berlijn zou worden uitgezonden. In de beide heats van het skiffnummer was bovendien geen sprake van strijd. Spanning was er alleen in den voorwed. strijd der gestuurde twee tusschen Hunze en. Argo en deze spanning vergoedde voor een be langrijk deel het gemis aan technisch behoorlijk roeien. De uitslagen waren: Skiff: le heat: 1. De Hoop (Moltzer) 7 min. 53 sec.; 2. Spaarne (de Ridder) vijf lengten. 2e heat: 1. Maas (Witkamp) 7 min. 531/5 sec.; 2. De Hoop (Zeegers) anderhalve lengte. Gestuurde twee: 1. De Hunze 8 min. 271/5 sec.; 2. Argo lengte. Het programma der eindwedstrijden op Zater dagmiddag is als volgt samengesteld: 14.30 uur Vier met stuurman, boei 1 Argo, boei 2 Nereus. 15.00 uur: Twee zonder stuurman, boei 1 La- ga, boei 2 De Hoop. Skiff 15.30 uur: Boei 1 Maas (Witkamp), boei 2 De Hoop (Moltzer). 16.00 uur: Twee met stuurman, boei 1 Spaar ne, boei 2 Hunze. 1630 uur: Vier zonder stuurman, boei 1 De Hoop, boei 2 Nereus. 17.00 uur: Achten, boei 1 Triton-Njordcom- binatie, boei 2 Laga. 11.00 11.00 12.00 2.15 2.45 4.30 6.00 7.00 8.20 8.30 10.20 VARIA Hilversum (voordracht) Huizen (lezen van Chr., lec tuur) Huizen (Politieberichten) Hilversum (Kamermuziek) Huizen („Hendriks trio") Hilversum (Max Tak over: „Fox films") Hilversum Lyra-trio) Huizen politieberichten) Weenen (pop. progr.) Langenberg (gevar. progr.) Kalundborg (Kamermuziek) PERSBERICHTEN 7.15 Luxemburg 8.00 Huizen 8.00 Hilversum 10.15 Huizen 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 11.00 Hilversum SPORT 3.20 Droitwich (Verslag van de Daviscup-wedstrijden te Wim bledon) 4.50 Droitwich (Verslag vair de Test match EngelandZ. Afrika) 6.45 Droitwich (Verslag van de Test match EngelandZ. Afrika) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN j KATHOLIEKEN RADIOGIDS le klas. HOC I—HDVS (Zaterdag 27 Juli). HOC I—VRA VVV-HOC 2 RWHaarlem VOC—HDVS Overgang. SpartaSCHC HBSExcelsior RCHHCC 3 2 A. Hercules—BSCC Haarlem 2Vleermuizen VRA 2—VW 2 UW—RIO Wij herinneren er aan dat de Free Foresters Maandag en Dinsdag as. te Haarlem tegen het N.C.B.-elftal uitkomen. Woensdag en Donderdag wordt te Laren tegen een Flamingo-elftal gespeeld terwijl de tour wordt besloten met een match tegen het Ned. Elftal te 's-Gravenhage op 3 en 4 Augustus. is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hi) steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. ZATERDAG, 27 Juli. Sedert 2o S vorige Waar- a> m S 2 opgave nemings- i hooger SS AMSTERDAM Runten gem. 192: Keulen 6 u Lobitb 39.24 10.95 37.85 10.47 6 4 Kanaalwater 8 n.0.45—AP 12 0.45- 2 0 00- Nijmegen 8.65 8.16 2 St. Andr. W. 3.62 2.77 2 Arnhem 8.60 8.22 3 Vreesw. 1. w. 1.76 0.44 4 Stadswater Westervoort 9.18 8.72 4 8 a.0.45— Deventer 3.08 2.53 3 12 0.45- Kampen 0.20 0.07 7 2 0.00- Eijsden 46.50 45.94 6 Amstelwater Maastr. H.s. 41.65 8 a.0.45 1) Borgh. 41.30 40.54 5 12 0.45- Grevenbicht 28.56 27.72 5 2.0.00-.. Venlo 9.75 10.71 8 IJsselm. water Grave stad 5.35 8 r, 0.16—A 2) Sluis 5.70 3.84 36 12 0.25 - St. Andr. M. 1.85 0.62 10 2 0.00- WATERSTAND OP DEN RUN 27 Juli 26 Juli 27 Juli 26 Juli Rheinf. 2.88 2.91 Caub 2.26 2.29 Breisacb 2.02 2.08 Ems 1.04 1.04 Kehl 3.08 3.10 Coblenz 2.16 2.21 Maxau 4.49 4.57 Trier 0.07 0.05 Diedesh. 2.30 2.40 Keulen 1.91 1.97 Mannh. 3.53 3.60 Dusseld 1.30 1.35 Lohr 0.91 0.91 Ruhrort 047 0 51 Mainz 1.09 1.15 Wesel 0.27 0.31 Bingen 2.06 2.10 Emmerik 1.51 1.54

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9