V.K.P. bedenkt het telkens weer.. CRICKET IN ENGELAND ook uit zijwegen komt verte IE EENMAAL REISDE MET| DEI GAAT WEER MEE! MAANDAG 29 JULI 1935 De vierde testmatch Engeland Zuid-Afrika op Old Trafford te Manchester Engeland scoort 357 VOETBAL OM DEN MiTROPACUP Ferencvaros en Sparta in den eindstrijd ATHLETIEK GEEN AMERIKANEN NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN? Voorzitter van Athletiekbond verzet zich R.K.V.B. EN K.N.V.B, Overname van spelers ROEIEN NEDERLANDSCHE ROEIERS IN DUITSCHLAND De Jonge Acht van de Amstel tweemaal geslagen Twintig-jarig bestaan van den Bosschen Bond LAWNTENNIS FrankrijkNederland voor beroepsspelers DUAC-KAMPIOENSCHAPPEN TE ARNHEM Een Nederlandsch en een Duac- record verbeterd U kent deze nie uwe borden nog niet ze worden ge plaatst op punten, waar de weggebrui ker in 't bijzonder aan anderen gevaar of hinder kan veroorzaken (Blauw veld met witten driehoek en dito tekst) Wherrywedstrij den DAMMEN Een nieuw damwonder? Hoofdklasse-competitie AUTOMOBILISME DE GROOTE PRIJS VAN DUITSCHLAND Nuvolari met Alfa Romeo winnaar PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE OSS H. Gescher met Dakoto en Majoor de Kruyff met Berly winnen de springconcoursen ZWEMMEN 3X2 K.M.-ESTAFETTE TE HALFWEG Overwinningen van A. Z. 70 en De Waterratten NATIONALE WEDSTRIJDEN U.Z.C. Nationale wedstrijden te Zutphen Kringkampioenschappen te Zaandijk WIELRENNEN Vekawielerbaan SCHERMEN Internationale wedstrijden te Zandvoort GYMNASTIEK NEDERLAND—FRANKRIJK Op 8 Maart 1936 te Haarlem Amsterdamsche wielerclubs Flamingo'sBritish Society C. C. Cricketuitslagen Engeland verscheen met Bakewell van Nor- thants voor A. Mitchell, Yorkshire, die gebles seerd is. J. C. Clay werd uit het team gelaten. Wyatt won den toss voor Engeland en onder gunstige weersomstandigheden op een goed wicket openden Smith en Bakewell op het bow len van Crisp en Bell. Engeland moet dezen wedstrijd winnen om nog een kans op het win nen van den rubber te behouden. Snel scoren was derhalve het consigne en het openingspaar begon dan ook in een sneller tempo dan in een testmatch gewoonlijk het geval is. Crisp bowlde zeer goed en snel. Bell's inswingers waren uiterst gevaarlijk. In tegenstelling met de voorafgaande matches was het fielden der Zuid-Afrikanen thans minder goed. Onder de 50 die in 53 minuten op het scoringbord kwam gaven beide batsmen 5 kansen weg. De jonge Bakewell debuteerde prachtig en vooral op Vin cent trad hij aanvallend op. Op 71 wordt een 6nel opkomende korte bal van Bell Smith nood lottig. Voor een goede 35 vangt Mitchell hem in de slips. Op 77 gaat Barber reeds C. Langton b. Bell voor 1. Bij de lunch is de stand 99 voor 2. Hammond en Bakewell brengen het in snel tempo tot 123 op welk totaal Hammond voor 29 door Crisp gebowld wordt. 13 runs later valt het wicket van Wyatt l.b.w. b. Crisp voor 3 en wanneer dan op 141 het 5de wicket valt dat van Bakewell b. Crisp voor een prachtige 63 begint het er donker voor de Engelschen uit te zien. Leyland en Robins doen de kansen keeren. De beide lefthanders spelen schitterend. Robins laat het beste batten van den dag zien. Crisp, Bell, Vincent noch Lang ton vermochten dit paar te scheiden alvorens de score met 105 runs verhoogd was geworden. Op 246 ging Leyland op first slip c. Mitchell b. Crisp voor een hoogst waardevolle 53. Nadat een half uur voor regen gestopt was geworden bedroeg de score bij de theepauze 2656 Robins 65 not out. In den namiddag werd het weer slechter. Verity en Robins voerden het totaal op tot 302. Verity ging voor een zeer nuttige 16 l.b.w. b Langton. Tate met een fraaie 34 (c. Viljoen b. Vincent) bracht het met Robins tot 338 op welk totaal Robins voor een schitte rende 108 door Bell gebowld werd. Duckworth valt als 5de slachtoffer van Crisp, Bowes blijft not out waarna de innings sluit op 357. Crisp bowlde 599, Bell 390, Vincent 185, Lang ton 159, Bruce Mitchell 011. Kort nadat Bruce Mitchell en Rowan voor Zuid-Afrika de innings geopend hadden werd een appèl tegen het slechte licht toegewezen. Op 3 voor 0 werden de stumps tot Maandag opgeborgen. Arnhem 9.545 M.; 3 E. de Graaf, DWS, Bü's- sum 9.225 M. Na afloop van deze geanimeerde wedstrijden deelde de geestelijke adviseur van de Duac, kapelaan Van Straelen, de prijzen uit. In zijn daarbij gehouden toespraak wekte de eerw. spreker o.m. allen op propaganda te maken voor de athletiek in R.K. verband. Namens de Duac richtte spr. een speciaal woord van dank tot den heer Velman, onder wiens leiding de wed strijden zoo vlot verliepen en waaraan hij buitengewoon veel werk had verricht. In den returnwedstrijd te Weenen tusschen Ferencvaros (Boedapest) en Austria (Weenen) voor den Mitropacup wonnen de Weeners met 3—2, nadat de rust met gelijken stand was in gegaan: 101. Daar de Hongaren Zondag j.l. te Boedapest met 4—2 hadden gewonnen, besliste dus het beter doelgemiddelde van de Hongaren, zoodat Ferensvaros in den eindstrijd komt. De derde ontmoeting tusschen Sparta Praag en Juventus Turijn te Bazel een beslissings wedstrijd werd met 51 door Sparta gewon nen. Ruststand 30 voor de Tsjechen. Sparta Praag en Ferencvaros Boedapest ont moetten elkaar dus voor den eindstrijd van den Mitropabeker. Een Reuter-bericht uit New.York (tneldt, dat volgens de „New York Herald Tribune" Mahoney, de voorzitter van den Amerikaan- schen "Athletiek Bond, verklaarde, dat hij zich zal verzetten tegen Amerika's deelneming aan de Olympische Spelen te Berlijn in 1936, indien het w&ar is, dat Duitschland zijn athleten niet op voet van gelijkheid behandelt op grond van godsdienstige overwegingen. Op de Zondag 1.1. in Den Bosch gehouden al- gemeene vergadering van den Bosschen Dioce- sanen Voetbalbond werd met algemeene stem men het voorstel van het dagelijksch bestuur aangenomen om aan de R. K. F. te verzoeken artikel 4 van de bepalingen van de gerechtig heid van spelers te doen vervallen. Dit besluit is een gevolg van de weigering van den K. N. V. B. om mogelijk overleg te plegen in zake overname van spelers. Waar de R.K.V.B. tot nu toe steeds eenige bepalingen gesteld had, welke moesten nagekomen worden, wilde een K. N. V. B.-er naar den R.K.V.B. overkomen, komen nu deze bepalingen te vervallen en zullen in het vervolg spelers uit neutraal verband onmiddel lijk in R.K.V.B. verband worden opgenomen Men gaf toe, dat zulks vooral in het Zuiden van het land tot een chaotischen toestand in zake spelers-opname kan leiden, maar alle verant woordelijkheid blijft hier aan de zijde van den K.N.V.B., wijl deze pertinent weigerde tot een overeenkomst inzake overname van spelers te komen. speeld, die door de Franschen met 32 werd ge wonnen. De Amerikaan Vines speelde in het Nederlandsche team als gast mee. De uitslagen waren: Zaterdag: Ramillon (Frankrijk) sloeg Hem mes (Nederland) 64, 64, 63; Vines (Ame rika) sloeg Waasdorp (Nederland) 57, 6—4, 64, 75; Plaa en Ramillon (Frankrijk) sloe gen Vines en J. Goedraad (AmerikaNeder land) 7—5, 6—4, 6—4. Zondag: Vines (V. S.) sloeg Plaa (Frankrijk) 46, 62, 64, 64; Ramillon (Frankrijk) sl. Waasdorp (Nederland) 62, 63, 6—3; Hemmes en Vines (NederlandAmerika) sloegen Plaa en Ramillon (Frankrijk) met 36, 61, 75, 62. Aan de jaarlijksche Hügel-Regatta op het Baldeney-meer nabij Essen werd ditmaal deel genomen door de juniores vier 'en acht van de roei- en zeilvere'eniging „De Amstel" te Amsterdam. De ploegen hebben het echter niet tot een overwinning kunnen brengen. Het nummer Jonge Vier werd gewonnen door de Regensburger R. V. 1898, met grooten voorsprong op de overige vier ploegen, w.o. de Amstel vier. In de race der Jonge Achtten werd de zege behaald door de ploeg van de Berliner Ruder- klub „Hellas" in den tijd van 7 min. 0.6 sec. 2 Kölner Klub f. Wassersport, 7 min. 3.3 sec. 3 Ruderriege Etuf (Essen), 7 min. 3.9 sec. 4 De Amstel, 7 min. 16.5 sec. Het nummer Baldeney-meer-achten werd gewonnen door Etuf, in 7 min. 2 Ruder Verein Munster 1882 in 7 min. 4.2 sec. 3 De Amstel, 7 min. 6.6 sec. De ploegen van De Amstel waren als volgt samengesteld: Vier: A. de Bruyn (bg), J. Moolhuyzen. Jim. de Ridder, K. Best (sl.) C. Huying (stuurman) Acht: A. de Bruyn (bg), Y. Klop, Sj. Klop, H. Lindzen, J. de Knegt, J. Moolhuyzen, Jim de Ridder, K. Best (sl.), C. Huying (stuur man). Naar wij vernemen hoopt de Bossche Dioce sane Voetbalbond op 10 December a.s. zijn twin tigjarig bestaan te vireen. Het feest zal offi cieel herdacht worden op 8 December a.s. in een feestvergadering te 's-Hertogenbosch. Zaterdag en Zondag werd te Noord wijk de ontmoeting FrankrijkNederland voor profs ge- Ondanks de minder fraaie weersomstandig heden in de morgenuren, klaarde het weer later dermate op dat bovengenoemde kampioen schappen, welke door Swift op het Gem. Sport park te Arnhem werden georganiseerd, gunstig verliepen. De publieke belangstelling was be vredigend te noemen al zijn wij nog lang niet waar wij wezen moeten. De prestaties van dezen athletiekmiddag wa ren goed. Op de eerste plaats verbeterde H. de Lange (Jong Leven) een Ned. record door de 100 M. in 11 sec. te loopen en verder bracht H. Janssen (Swift) het Duac-record verspringen op 6 M. 22.5. Eerstgenoemd record zal echter wel niet erkend worden daar de Lange met wind in den rug liep. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 100 M. cracks: 1 H. de Lange, Jong Leven, A'dam 11 sec.; 2 A. Galekop, Swift, Arnhem 11.8 sec.; 3 H. Willemsen, idem, 12 sec. 400 M. cracks: 1 H. Bootsma. VDZ, Arnhem 56.1 sec.; 2 H. Spijker, Emos (Twente); 3 J. Blom, VIF (Hilversum). 800 M. cracks: C. Meskers, DWS, Bussum 2 uur 14.3 sec.; 2 N. Hiihorst, idem; 3 J. Jochems, Swift, Arnhem. 1500 M. cracks: 1 J. Hummels, Swift, Arnhem 4 min. 39 sec.; 2 C. Meskers, DWS, Bussum; 3 W. Bom, VIF. 5000 M. cracks: 1 J. Hummels, Swift, Arnhem 15 min. 45 sec.; 2 H. Beckers, Vosta, Enschede 17 min. 55 sec.; 3 Pekelharing, Swift, Arnhem. 4x100 M. cracks: 1 Swift, Arnhem 481/5 sec.; 2 Achilles, Hengelo; 3 VIF, Hilversum. Hoogspringen cracks: 1 P. Kuis, DWS, Bus sum 1.70 M.; 2 B. Krijnen, idem 1.65 M.; 3 W. Willemsen, Swift. Arnhem 1.65 M. Verspringen cracks: 1 H. Janssen, Swift, Arn hem 6.225 M.; 2 B. Krijnen, DWS, Bussum Ï.005 M.; 3 H. Weustink, BEG, Twente 5.99 M. Kogelstooten cracks: 1 J. Messing, VDZ, Arn hem 10.275 M. Hinkstapsprong cracks: 1 H. Janssen, Swift, Arnhem 12.45 M.; 2 B. Krijnen, DWS, Bussum 12.29 M.; 3 J. Blom, VIF 12.01 M. Discus cracks: 1 Hiihorst, DWS, Bussum 30.50 M.; 2 Heethuis, BEG, Twente €9.75 M.; 3 C. Kuit, DWS, Bussum 26.75 M. Speerwerpen cracks: 1 K. Baren brug, Swift, Arnhem 36.90 M.; 2 H. Bootsma, VDZ, Arnhem 36.10 M.; 3 E. de Graaf, DWS, Bussum 33.74 M. 100 M. nieuwelingen: 1 H. v. d. Kant, DIO, Tiel 11.6 sec.; 2 P. Talsma, Swift, Arnhem 12.1 sec.; 3 J. Lakeman, idem. 1500 M. nieuwelingen: 1 N. v. Bakelen, Jong Leven, A'dam 4 min. 48.4 sec.; 2 O. v. Bakelen, idem 4 min. 49.6 sec.; 3 Hofstede, Vogido, Twente. Verspringen nieuwelingen: 1 K. Barenbrug, Swift, Arnhem 5.845 M.; 2 N. Hendriks, VDZ, Arnhem 5.755 M.; 3 W. Mols, VIF, Hilversum 5.745 M. Kogelstooten nieuwelingen: 1 W. te Riele, Al- tior, Deventer 9.675 M.; 2 J. Lakeman, Swift, KERK SCHOOL Zondag werden door het Comité voor Wher rywedstrijden te Amsterdam georganiseerd twee kringvaarten, n.l. „Nieuwersluis om" en „De Waver om". De start en finish waren bij het clubhuis van de R. V. Willem IH te Amster dam. De heeren roeiden de Kringvaart „Nieuwersluis om" langs de baan Omval, Diemertrekvaart, Gaasp, Merwedekanaal tot bij Nieuwersluis, Amstel langs Loenersloot, Maambrugge, Ab coude, Bullewijk, langs Ouderkerk, Amstel naar het clubhui^ van Willem III. De resultaten waren: Tweepersoons outr. wherries, maximum tijd 5 uur: 1 „Najade" van R.V. Nautilus met L. Bakker en W. van Ingen, st. F. Dungelman, tijd 4 uur 17 min. 12 sec.; 2 „J. v. d. Kous" van R.V. Poseidon met H. Groen en D. Logger, st. Ed. Mayer, tijd 4 uur 28 min. 8 sec. Tweepersoons inrigged wherries, maximum tijd 5M uur: 1 „Kras" van de K.R.V. De Hoop met Th. B. M. Rikkers, M. Bingers, R. G. Tam- boezer en E. J. Zeegers, tijd 5 uur 3 min. 12 sec.; 2 „Waterlander" R.V. Willem III met J. Meyjes, H. J. Bots, P. M. da Costa en F. Duggeli, tijd 5 uur 21 min. 47 sec. Eenpersoons outrigged wherries, maximum tijd 514 uur: 1 „Zwaan" van de K.A.R, De Hoop met J. Zeegers Jr. en A. P. Gaarlandt, tijd 4 uur 52 min. 26 sec. ;2 „Halve Eeuw" van R.V. Poseidon met D. Blitz en E. Blom, tijd 5 uur 16 min. 2 sec. De dames' roeiden de Kringvaart „De Waver om" langs Omval, De Amstel, langs Ouderkerk, De Bullewijk tot den Voetangel, de Waver tot Wessersluis, terug de Amstel, langs Ouderkerk naar het clubhuis van Willem III. Tweepersoons inrigged wherries, maximum tijd 4% uur: 1 „Lizan" van de R.V. Willem III met de dames C. G. Kunst, B. Stom, N. Slag en mevr. R. BotsKayser tijd 3 uur 33 min. 15 sec.; 2 „Zambezi" van de K.A.R. De Hoop met de dames mevr. Hulsinga, mej. M. E. E. Zee gers, mej. C. M. Calkoen en mej. E. Staal, tijd 3 uur 37 min. 46 sec. vereeniging „Zaterdagsche Damkring" de tien jarige Piet Rozenburg, aspirant-lid van deze vereeniging, een simultaan-séance gegeven tegen 28 spelers van eerste en tweede klasse sterkte, speciaal geëngageerd door het bestuur der vereeniging, dat opmerkzaam was geworden op het resultaat van den jeugdigen dammer, en nu eens een krachtproef wilde nemen. De séance heeft plaats gevonden in een der zalen van het Oude Raadhuis en de jeugdige Rozen burg kreeg zelfs hoofdklassers tegenover zich. Na een inleiding door den voorzitter begon hij zijn rondtocht, welke hij na 2 uur en 45 minu ten beëindigde. De jeugdige simultanist verloor van de 28 partijen slechts 9, won er 8 en maakte er 11 remise, waaronder o.a. tegen den heer Niestadt, ex-kampioen van Zuid-Holland. Ook de blinde dammeester A. M. Olsen had van de uitnoodiging gebruik gemaakt en won natuur lijk. Het slotresultaat was dus, dat Rozenburg 37 van de 56 te behalen punten in ontvangst nam, of wel ruim 66 pCt. in nog geen zes minuten per partij. Voorwaar een prachtig resultaat! In Rotterdam heeft, naar wij aan „Het Dam spel" ontleenen, in de aldaar gevestigde dam- Het ligt in de bedoeling van het bondsbestuur om de hoofdklasse-competitie van den Nederl. Dambond ongeveer September te doen aan vangen. Het Bondsbestuur heeft daarbij overwogen, naar „Het Damspel" meldt, om het aantal te spelen zetten voor den speelavond in één tijds duur vast te leggen. Het speeltempo bedraagt namelijk 45 zetten in anderhalf uur, daarna 15 zetten per half uur, met tot gevolg vaak afbreken en arbitraire beslissing. Om dit euvel, dat reeds jaren bestaat, te verhelpen, stelt het bondsbestuur voor, de bezwaren te ondervangen door vast te leggen, dat 55 zetten gespeeld moe ten worden in Zy2 uur tijd. Als basis is ge nomen een partij, die minimum 3 y2 uur duurt, Mocht er meer tijd beschikbaar zijn, dan moeten voor elk volgend half uur 15 zetten gespeeld worden. Men hoopt op deze wijze het aantal af gebroken partijen tot een minimum te redu- ceeren en verkrijgt dan den werkelijken en niet den arbitrairen uitslag van een partij. Bovendien bestaat door de invoering van deze idee nog de gelegenheid, om invallers steeds te kunnen plaatsen, wanneer deze er slechts voor zorg dragen, dat het vereischte aantal zetten in den vastgestelden tijd wordt verricht, waardoor papieren overwinningen eveneens van de baan zijn. De Groote Prijs van Duitschland werd Zon dag op den Nürburgring ven-eden en gewonnen door den Alfa Romeocoureur Nuvolari, die de ruim 500 K.M. aflegde In den tijd van 4 uur 8 min. 40,2 sec. d. w. z. met een gemiddelde uursnelheid van 121,1 K.M. In de laatste ronde had von Brauchitsch met Mercedes Benz een voorsprong van 32 sec. doch enkele Kilometers voor de finish sprong een der banden, zoodat Nuvolari zijn kans kreeg om voor zijn concur rent te eindigen. Door de pech met zijn bb.nd werd von Brauchitsch vijfde! In het Gemeentelijk Sportpark te Oss werd Zondag onder groote belangstelling het jaar lijksche concours-hippique gehouden. De uitslagen waren: Concours koudbloedpaarden: 1 Makkie van H v. Wanroy Vinkel; 2 Marie van A. van Op- dorp, Zevenbergen; 3 Fientje van W. M. Bens Escharen; 4 Liza van J. Berends, Langenboom; 5 Betsie van M. J. v. Sonsbeek, Kessel. Springconcours B (gereden door amateurs en professionals)1 Majoor J. M. de Kruyff. Breda, op Berly, 0 fouten, 1 min. 5 sec.; 2 W. R. J. v. Oppenraay, Bemmel, op Fledermaus; R. J. v. Oppenraay, Bemmel, op Fledermaus, 0 fouten, 1 min. 6 sec.; 3 D. H. Pasman, Sche veningen, op Buchanan, 0 fouten, 1 min. 7 sec.; 4 luitenant Le Fèvre de Montigny, Ede, op Tilly, 0 fouten, 1 min. 13 sec.; 6 A. v. Geloven, Tilburg, op Nestor, 0 fouten, 1 min. 13 sec.; 7 N. Uytendaal, Breda, op Pince, 0 fouten, 1 min. 14 sec.; 8 N. Uytendaal, Breda, op Jolly Joker, 0 fouten, 1 min. 19 sec.; 10 H. de Brouwer, Til burg, op Olga, 4 fouten, 1 min. 13 sec. Eervolle vermelding: Alb. Pistorius, Nijmegen, op Hilde, 4 fouten, 1 min. 2 Osec.; 's Gravenhaagsche Concours Handelsstal, Den Haag, met Sauer- sapfj 4 fouten, 1 min. 17 sec. Concours éénspannen (in Nederland geboren), tvpe landbouwtuigpaarden1 Dumas van K. Rosmalen, Oss; 2 Riek van Van Engelen, Bavel; 3 Rumanda van J. v. Kollenburg, Best. Schoonste rijpaard: 1 Scottish Dream Isabel van R. J. J. Hiemstra, 'sGravenhage; 2 Ismaël van H. Hertzberger, Rotterdam; 3 Hyde Park Sensation van *J. v. d. Eynden, Arnhem; 4 Mill Hill's Trixe van denzelfden eigenaar; 5 Allerstolz van L. J. Uytendaal, Rijen. Concours éénspannen (luxe tuigpaarden) open klasse (hengsten uitgesloten)1 Quick Boy van C. G. H. Otjen, Dongen; 2 Breynhaer Beau van J. de oMoy, 'sGravenhage; 3 Lady Love van C. G. H. Otjens te Dongen. Groot springconcours H (open voor alle paar den) gereden door amateurs en professionals. Parcours van 14 hindernissen; 1 H. Gescher, 's Gravenhage, op Dakota, 0 fouten, 1 min. 1 sec.; 2 J. H. v. d. EEynden, Arnhem, op Alma (berijder K. Hensen), 0 fouten, 1 min. 2 sec.; 3 J. Rijks, Nijmegen, op Trapadoeli, 0 fouten, 1 min. 27 sec.; 4 mevr. K. Pasman—Gosselaar, Beerta, op Lotka (ber. C. Dietrich), 4 fouten. 1 min. 6 sec.; 5 Ritmeester G. P. de Kruyff. 'sGravenhage, op Tahiti, 8 fouten, 1 min. 3 sec.; 6 P. de Gruyter, 's Hertogenbosch, op Gramecock, 8 fouten, 1 min. 6 sec.; 7 luitenant Vlielander, Numansdorp, op Mucke, 8 fouten, 1 min. 6 sec.; 8 K. Hensen, Scheveningen, op lie de France, 8 fouten, 1 min. 7 sec.; 9 mevr. Hensen, Scheveningen, op Klein Duimpje, 8 fouten, 1 min. 8 sec.; 10 majoor J. M. de Kruyff, Breda, op Berli, 8 fouten, 1 min. 9 sec.; 11 J. H. v. d. Eynden, Arnhem, op Aal (ber. K. Hensen), 8 fouten, 1 min. 9 sec.; 12 DorhoutMees, "sGravenhage, op Alfred, 8 fouten, 1 min. 9 sec. Eervolle vermeldingen: A. v. Geloven, Tilburg, op Nestor, 8 fouten, 1 min. 13 sec.; luitenant Vlielander, Numansdorp, op Wapi, 8 fouten, 1 min. 10 sec.; majoor J. M. de Kruyff, Breda, op Gloria, 8 fouten, 1 min. 12 sec.; L. J. Uytendaal, Nijmegen, op Clou de Fer, 8 fouten, 1 min. 14 sec.: N. Uytendaal, Breda, op Prince, 8 fouten, 1 min. 14 sec. Jachtrit met eindwedloop (gereden door ama teurs en professionals). Jagermeester I. v. Zwa nenberg, Nijmegen. 1 P. de Gruyter, 's Herto genbosch, op Kingsday; 2 mr. Bartels, 'sGra venhage, op Framona; 3 Vughtsche Manege, met Snip (ber. Poerink); 4 's Gravenhaagsche Concours en Handelsstal, 's Gravenhage, met Maikater (ber. mevr. Modderman). Zondagmiddag werd in de Ringvaart bij Half weg een 3x2 K.M. estafettewedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen luidden: Vrije slag klasse: 1. A. Z. 1870 Amsterdam, tijd 1 uur 41 min. 54 sec.; 2. Het Y Amsterdam, tijd 1 uur 43 min. 24 sec.; 3. Schiedamsche Zwem- club, Tijd 1 uur 49 min. 50 sec.; 4. Dolfijn I; 5. Dolfijn II; 6. De Jonge Kampioen. Schoolslag klasse: 1. De Waterratten, Haar lem, tijd 1 uur 59 min. 34 sec.; 2. De Dolfijn, tijd 2 yur 4 min. 25 sec.; 3. De Waterratten II, Haarlem, tijd 2 uur 9 min. 39 sec. Bij de gisteren gehouden nationale zwamwed- strijden van U. Z. C. is het niet tot bijzondere praestaties gekomen, en hoo gopgevoerde span ning was er niet. De voornaamste uitslagen zijn: 50 M. vrije slag heeren juniores: 1. J. Rickers, H.Z.P.C. 28 2/5 sec. 2. H. Maier, H.Z.P.C. 28 2/5 sec. 3. P. Winckel D.J.K. 29 2/5 sec. 100 M. vrije slag dames juniores: 1. C. v. Zuu- ren R.D.Z. 1 min. 18 sec. 2. E. Volmer, O.D.Z. 1 min. 18 1/5 sec. G. van de Zanden, O.D.Z. 1 min. 20 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. P. C. Mooi H.P.C. 1 min. 2 sec. 2. C. A. Kreffer D.J.K. 1 min. 3 1/5 sec. 3. A H. Sipkema H.P.C. 1 min. 4 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. J. v Duin Z.I.AN. 3 min. 3 1/5 sec. 2. A. C. de Bruin H.P.C. 3 min. 9 1/5 sec. A. v. Kalken D.J.K. 3 min. 10 1/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. C. Eikenbroek O.D.Z. 3 min. 14 4/5 sec. 2. J. Kleinoot O.D.Z. 3 min. 15 1/5 sec. 3. J. Waalberg, A.D.Z. 3 min. 19 sec. 100 M. rugslag seniores: 1. D. Mastenbroek O.D.Z. 1 min. 19 3/5 sec. 2. L. Oortgijzen A.D.Z. 1 min. 26 4/5 sec. Zweedsche estaffette vrije slag heeren: 1. H.P.C. Heemstede, 5 min. 34 2/5 sec. 2. D.J.K., Amsterdam 5 min. 48 3/5 sec. Het IJ, Amster dam,5 min. 55 2/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estaffette dames: 1. 0 D.Z. Rotterdam, 1 min. 51 sec. 2. W.Z.C. Utrecht, 1 min. 53. 3/5 sec. 3. R.D.Z. Rotter dam, 1 min. 55 1/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1 D.J.K. Amsterdam, 1 min. 39 2/5 sec. 2. U.Z.C. Utrecht, 1 min. 43 sec. 3. Star, Utrecht, 1 min. 45 sec. H.Z. en P.C., Den Haag, met 1 min. 37 3/5 sec. werd gedisqualificeerd wegens te vroeg starten. Schoonspringen heeren: 1. J. L. Stotijn, H.Z. P.C. 65,73 punten; 3. N. v. d. Voort, Haarlem, 48,83 punten. Schoonspringen dames: 1. L. Tholen, H.D.Z. 50.99 punten; 2. N. v. Ende, O.D.Z. 42,86 punten. 5 x 50 M.M estafette vrije slag dames: 1. P.C. Den Haag, 2 min 59 2/5 sec. O.D.Z., Rotterdam, 2 min. 49 2/5 sec. 2. H.Z. en 5 x 50 M. estafette vrije slag heeren: 1. H.P.C. Heemstede, 2 min. 27 sec. 2. Het IJ, Amsterdam, 2 min. 27 1/5 sec. 3. D.J.K., Amsterdam, 2 min. 27 1/5 sec. Waterpolo finale polodag U.Z.C.: Het IJ H.Z.R.C. 2—6. U.Z.C—Gem. zevental Kikvor- schen 15. Zondag hield de Zutphensche Zwem- en Polo club „Neptunus" haar jaarlijksche nationale zwemwedstrijden. De uitslagen hiervan waren: 100 meter rugslag heeren: 1 A. Bouman (Nep tunus) Zutphen 1 min. 34 4/5 sec.; 2 H. W. Gerrits (H.Z.C. Hengelo) 1 min. 42 sec.; 3 R. Sent (Neptunus Zutphen) 1 min. 514/5 sec. 5 maal 50 meter vrije slag estafette (ge mengd) 1 Neptunus (Zutphen) in 2 min. 514/5 sec.; 2 A.Z.C. (Apeldoorn) 2 min. 521/5 sec.; 3 B.Z.Z. (Zwolle) in 2 min. 55 1/5 sec. 100 meter schoolslag heeren seniores: 1 H. Schutten 1 min. 27 4/5 sec. (Neptunus Zut phen); 2 A. Spaay (A.Z.C. '82 Arnhem) 1 min. 30 3/5 sec.; 3 A. Wierts (Neptunus Zutphen) 1 min. 32 sec. Zweedsche estafette. Afstanden 50, 100, 150, 200, 150, 100 en 50 meter: 1 B.Z.Z. (Zwolle) 10 min. 53 3/5 sec.; 2 Neptunus (Zutphen) 11 min. 2 4/5 sec. Estafette 3 maal 50 meter wisselslag dames: 1 B.Z.Z. (Zwolle) 2 min. 21/5 sec.; 2 A.Z.C. '82 (Arnhem) 2 min. 11 sec.; 3 A.Z.C. (Apeldoorn) 2 min. 17 3/5 sec. 100 meter vrije slag heeren seniores: 1 E. Meyerink ('t Weusthag Hengelo) 1 min. 13 sec.; 2 A. G. Brandt (Neptunus Zutphen) 1 min. 13 sec.; 3 D. Stigter (A.Z.C. Apeldoorn) 1 min. 13 3/5 sec. 100 meter vrije slag dames seniores: 1 D. Gijsbers (B.Z.Z. Zwolle) 1 min. 23 4/5 sec.; 2 J. v. d. Stel (A.Z.C. Apeldoorn) 1 min. 30 2/5 sec.; 3 T. ter Haar (B.Z.Z. Zwolle) 1 m£|v 33 sec. 100 meter schoolslag dames seniores: 1 B. Stevens (A.Z.C. '82 Arnhem) 1 min. 35 sec.; 2 A. Bartels (Neptunus Zutphen) 1 min. 43 sec.; 3 W. v. Dijk (Neptunus Zutphen) 1 min. 47 2/5 sec. (na loting met mej. M. Sprakel, 't Weust hag). Polowedstrijden: Neptunus I't Weusthag I 10 (rust 10). Neptunus kampioen Oostelijke 2e klasse van den K.N.Z.B. Neptunus II't Weusthag III 20 (rust 10). Te Zaandijk vonden onder groote belang stelling en flinke deelname zwemwedstrijden plaats, waaraan enkele kampioenschappen van zwemkring Noord-Holland benoorden het IJ verbonden waren. De uitslagen luidden als volgt: 100 M. vrije slag dames: 1. J. Spreeuw, Nereus 1.16.8; 2. H. de Carpentier, D.A.W. 1. 26.6. 100 M. vrije slag Heeren (Kringkampioen schap) 1. J. S. Wegener, Nereus, 1.5.4; 2. M. Kostelijk, D.A.W., 1.7.2; 3. P. Leenheer, D.A.W., 1.11.2. 50 M. rugslag Dames (Kringkampioenschap) 1. A. Vermeulen, Den Helder, 47.4; 2. C. Breg- geman, Nereus, 48.4. 200 M. schoolslag Heeren (Kringkampioen schap) 1. P. Schuitemaker, De Ham, 3.18; 2. J. Hoogland, D.J.K., Hoorn, 3.21.8; 3. B. Schuite maker, De Ham, 3.24.2. 5 x 50 M. vrije slag estafette Heeren: 1. Ne reus 2.38.2; 2. D.A.W., 2.42.2. 4 x 50 M. vrije slag estafette Dames (Kring kampioenschap)1. Nereus 2.31.8; 2. H.Z.V. Den Helder, 2.42.6. 4 x 25 M. vrije slag estafette Adspiranten: 1. Nereus 1 min; 2. Het Zwet, 1.5.-. 550 M. vrije slag Adspiranten Jongens: 1. E. Breeuwer, Nereus, 32.2; 2. H. Hofland, Nereus. 32.6; 3. J. J. Ero, Nereus 33,8. 50 M. vrije slag Adspiranten Meisjes: 1. G. Hagenaar, Nereus, 36.-; 2. C. Jonk, P.Z. P.C., 37.2; 3. G. de Boer, P.Z. en P.C, 39.4. tigjarig bestaan van de Gymnastiek- en Sport- vereeniging Concordia en het veertigjarig be staan van de Gymnastiekvereeniging Bato, welke Vereenigingen hierbij samenwerken, zal deze internationale ontmoeting Nederland Frankrijk op Zondag 8 Maart 1936 in het Ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem worden gehouden. De Amsterdamsche Ren- en Tourclub „Le Champion", welke vereeniging er onlangs op nieuw in slaagde, het club-kampioenschap van Nederland op de baan op zoo'n schitterende wijze te veroveren, organiseert op Woensdag 31 Juli a.s. des avonds zeven uur op de Veka-Wie- lerbaan haar club-kampioenschappen over den korten en langen afstand 50 K.M., met de beste renners, w.o. Pelser, Sliphorst, v. Stek, Frank, Stroop, Zwarts, Nagel e.a. De geheele kampioensploeg van „Le Cham- pioen" komt dien avond aan de start. Arie v. d. Linden zal voorts een poging on dernemen het wereldrecord van den Fransch- man Faucheux over Li Eng. mijl te verbeteren. Gelijk bekend heeft v. d. Linden dit record reeds op z'n naam gehad. Denzelfden avond doet de bekende Cham- pion-rijder Juul Visser een aanval op het 10 K.M. wereldrecord, dat momenteel staat op naam van Jan v. Hout. De toegangsprijs is uiterst laag gesteld. Te Zandvoort werden internationale scherm, wedstrijden gehouden. Hét programma omvatte een wedstrijd op sabel voor heeren en een op floret voor dames met acht deelnemers in elke afdeeling. Het resultaat was: Wedstrijd op sabel voor heeren: 1 J. Schriever 6 gew. part. 20 ontv. tr. 2 Montfoórt 5 21 3 Mosman 5 22 4 Dullemond 4 24 5. Sjerp 4 26 6 Munnik 2 33 7 Garbin 1 33 8 Bierman 1 33 Wedstrijd floret voor dames: 1 Th. v. d. Klauw 6 gew. part. 15 ontv. tr. 2 mevr. Schiedam- Teerink 6 19 3 mevr. Hessink- Teerink 5 16 4 Delhees 4 19 5 v. d. Sluis 3 20 6 van Es 2 23 7 B. Kruisman 1 25 8 L. Kruisman 1 27 Burgemeester van Alphen heeft met een kor te toespraak de beide wisselbekers en de overige prijzen aan de winnaars uitgereikt. De Fransche Turnbond heeft de uitnoodiging van Het K. N. G. V. tot het houden van een landen wedstrijd in 1936 aangenomen. Ter gelegenheid van het vijf en twintigjarig bestaan van den Kennemer Turnkring, het vijf- De Amsterdamsche Sportclub „De Gazelle" hield Zondag een wedstrijd over een afstand van 72 K.M. A.-klasse: L. P. Bakker; 2. G. Dre- wes; 3. J. Muller; B-klasse: 1. J. Rietbergen; 2. R. Rooy; 3. A. v. d. Neut; C-klasse: 1. H. Schuurman; 2. J. v. Noord; 3. Holthuyzen. Juniores (afstand 40 K.M.)A-klasse: 1. Wes tendorp; 2. H. Vos; 3. A. Wahl; B-klasse 1. W. Prins; 2. D. Goossens; 3. W. Derkse; C-klasse: K.M. (20 KMO: 1. G. Noverra; 2. M. Breeu wer; 3. H. Siebring. De Amsterdamsche Sportclub De Germaan heeft een wedstrijd verreden over een afstand van 60 K.M. Het resultaat luidde: Amateurs: 1. L. de Beer; 2. G. Snijders; 3. Neerings. Nieu welingen: 1. Bollekamp; 2. A. v. d. Stroom; 3. Marijt; Beginnelingen: 1. Willemvreke; 2. Dier- dorp; 3. Bosbaan; Juniores- A-klasse: 1. Lode- wijks 2. Artmanni; 3. Heemskerk; Juniores B- klasse: 1. Lobberecht 2. Bijleveld; 3. Baerts. De wielrclub Vitesse reed een wedstrijd over 66 K.M. De uitslag was: A-klasse: 1. G. J. H. de Boeve; 2. F. Pronk; 3. J. Beusekom; B- klasse: 1. J. Melhado; 2. J. Boogaard 33 Schon- hage. De Amsterdamsche Sportvereeniging Germa- nia hield Zondag haar derde Recordrit over 55 KM. met den volgenden uitslag: A. klasse: 1) Appel (1-33-9); 2. P. Visscher. B klasse: 1. B. Ruesink (1-37-16); 2. P, Suu- rendonk; 3. A. Voordenhout. C. klasse: 1. D. Box (1-35-48); 2. J. J. Spits. 3. J. J. Cornet. 4. de Haan. De Amsterdamsche Renners Club „Ulysses" hield een rit over 90 K.M., waarvan de uitslag als volgt luidt: A. klasse 1. J. Vastenhout, tijd 2 uur 59 9min. 455 sec. 2. J. A. Loos. 3. A. Ste kelenburg. 4. W. de Fost. 5. G. Schulte. C B- klasse: 1. A. C. Smits, tijd 1 uur 41 minuten. (60 KM 2. K. K.ramer. 3. C. Buiten. 4. M. v. Ingen. 5. W v Hoff Winnaar troostprijzen: 1. J. Vastenhoudt, 2. A. C. Smits en 3. W. v. Hoff. Kleine Ulysses. 30 KM. A. klasse: 1. De de Jong, tijd 55 min. 15 sec. 2. G. Loos, 3. P. Bik. B-klasse: 1. B. Santing, tijd 1 uur 22 min. 2" sec. 2. P. Kerkelaan. 3. J. Mulkhuizen. De Zaterdag te Laren gespeelde ontmoeting tusschen een elftal van de Flamingo's en dat van de British Society Cricket Club eindigde in een draw. De B.S.C.C. maakte 174 runs tegen de Flamingo's 115 runs voor 9 wickets. V.V.V.—H.C.C. II Draw. H.C.C. II le innings 188 voor 7 (gesl.). V.V.V. le innings 176 voor 7 (ttijd). R. en W.Haarlem. Gewonnen door Haar lem met 6 runs op de le innings. Haarlem le innings 183. R. en W. le Innings 177. H.C.C. I—V.R.A. Draw. V.R.A. 274 voor 7 (gesl.). H.C.C. I 120 voor 4 (tijd). V.O.C.Hermes D.V.S. Gewonnen dooor V.O.C. met 95 runs op de le innings. Hermes D.V.S. le innings 75. V.O.C. le innings 170. Hermes D.V.S. 2e innings 73 voor 3 (opgeg. door V.O.C.). OVERGANGSKLASSE R.C.H.H.C.C. Ill Gewonnen door R.C.H. met 60 runs op de le innings. H.C.C. 40 en 52 voor 4 (gestopt). R.C.H. 100. H.B.S.Excelsior. Gewonnen door H.B.S. met 107 runs op de le innings. H.B.S. 223 voor 7 (gesl.). Excelsior 116. SpartaS.C.H.C. Gewonnen door Sparta met 6 runs op de le innings (Nog 2 wickets in handen). S.C.H.C. 184, Sparta 190 voor 8. 2e KLASSE V.R.A. II—V.V.V. II Gewonnen, door V.R.A. II met innings en 54 runs. V.R.A. 185—7 (gesl.). V.V.V. 80 en 51. Haarlem IIVleermuizen. Gewonnen door Haarlem II met 59 runs op de eerste innings. Vleermuizen 91. Haarlem II 150. H.C.C. IVV.U.C. Gewonnen door V.U.C. met innings en 58 runs. H.C.C. 58 en 22. V.U.C. 138. L.C.C.Excelsior II. Gewonnen door Excel sior II met innings en 161 runs. Excelsior 263. L.C.C. 36 en 66. 3e KLASSE V.C.C.Leonidas. - Gewonnen door V.C.C. met 54 runs op de le innings. V.U.C. 93. Leonidas 39. S.C.H.C. IIA.C.C. II. Gewonnen dooor A.C.C. II met 3 wickets. S.C.H.C. 65 en 71. A.C.C. 15 en 124 voor 7. Excelsior IIIHermes D.V.S. III. Gewonnen door Hermes D.V.S. Ill met innings en 77 runs. Excelsior 27 en 54. Hermes D.V.S, 158. H.B.S. IVH.B.S. III. Gewonnen door H.B5. III met 144 runs op de le innings. H.B.S. III 213 voor 8 (gesl.) H.B.S. IV 69. 2e KLASSE (OOST) P W. IIU.D. Gewonnen door P.W. II met 121 runs op de le innings. P.W. 184. U.D. 63. U.V.V.R.I.O. Gewonnen door U.V.V. met 44 runs op de innings. U.V.V. 109. R.I.O. 65. („De Courant"). w,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10