ÜfïÜStB ïfjïglt KATH. TURNBEWEGING DEMONSTREERT MEER STILTE MAANDAG 29 JULI 1935 CRICKET ROOD EN WIT—HAARLEM Na een spannende finish wint Haarlem met 6 runs R.C.H.—H.C.C. 3 R. C. H. wint met 60 runs Haarlem IIVleermuizen Teekens om sneller te gaan rijden VOETBAL HONKBAL R. Z, C.Haarlem 22 Postaal voetbaltournooi te Haarlem WIELRENNEN HEEMSTEEDSCHE WIELER BAAN Wedstrijden afgelast LAWNTENNIS Tournament „Brederode" R. K. Wielrennersvereeniging Amsterdam ALKMAARSCHE WIELER BAAN Nieuwelingen en amateurs in actie 1 VRAGENBUS De Jonge Kampioen H. S. V „de Kampioen" VISSCHEN Onderlinge wedstrijd Visch- college ,,'t Baarsje" Vischcollege Morgenrood WATERPOLO Beslissingswedstrijd TURNEN Tijdens den tocht door de stad trok de fleurige stoet groote belangstelling Uitstekend geslaagde kringwedstrijden RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Waarom niet uw vertrouwen In EXWETO gesteld? Hier huldigt men de leuze: Geen zorgen, en geen geld! Ook de 2e wedstrijd in dit seizoen tusschen de plaatselijke eerste klassers verspeeld is in eene overwinning van Haarlem, zij 't een moei zaam bevochten, geëindigd. Tot den laatsten bal zaten de talrijk aanwezigen in spanning of Bood en Wit dan wel Haarlem met de twee punten zou gaan strijken. Maas, die weer pre sent was, won den toss en ging batten met Healy en Voogd op het bowlen van Yates en v. d. Togt. Het openingspaar begon goed en nam allen tijd voor het maken van de runs. Aantrekkelijk was het batten, dat Haarlem over het algemeen te zien gaf niet, daarvoor was speciaal het tempo te langzaam. Op 36 viel het 1ste wicket, dat Voogd 1. b. w. b. v. d. Togt 16. Onmiddellijk daarna wordt Fortgens voor 0 door v. d. Togt gebowld. H. de la Mar en Healy laten dan goed verdedigend spel zien zonder de scoringkansen voldoende te benutten. Op 75 neemt v. d. Togt zijn derde wicket, door Healy voor een geduldige 36 te bowlen. Maas gaat op dezelfde wijze voor 8, wanneer de score 89 bedraagt. Op welk totaal ook aan de innings van H. de la Mar door 'n goeden vang van v. d. Togt op Yates' bowlen voor 28 een einde komt. Kleefstra in gezelschap van J. de la Mar, die zijn wicket ophoudt, speelt de beste innings aan de Haarlem-ziide. vooral zijn legspel was als gewoonlijk goed. Op 136 viel het 6e wicket, dat van J. de la Mar (9) c. Davidson b. Yates. Kleefstra wist meermalen de boundary te vin den, passeerde zijn 50 en werd op 151 voor een goede 54 (8 x 4) prachtig door A. van Baas- bank gevangen. Geen van de volgende batsmen kwam meer boven het bowlen uit, het tempo bleef traag. Na bijna 4 uren spelen kwam het einde, inclusief 14 extra's op 183. Het fielden van Rood en Wit was in de morgenuren goed, des middags een stuk minder. Yates bowlde 35 1/6 13_6i_4. a. v. d. Togt 22—6—544. W. Kra mer 10—3—22—1, A. van Baasbank 3—1—10—0, Dr. S. Posthuma 51151. Met circa 2'/2 uur speeltijd voor den boeg be gon Rood en Wit met Wim en Rolf Kramer op de Ruyg en J. de la Mar. Het begin is niet fortuinlijk. W. Kramer gaat op 7 1. b. w. b de Ruyg, maar zijn broer met Bt. Posthuma samen bespelen het niet lastige bowlen zonder veel moeite. Op 46 valt het wicket van R. Kramer c Kleefstra, b. Fortgens 12. 2 runs later heeft Fortgens weer succes door op second slip André van Baasbank (0) gevangen te krijgen door van Dalsum. Onmiddellijk daarna gaat het wicket van Yates op dezelfde wijze 4 v. 48. Het blijft slecht gaan want op 55 neemt de eenvoudige stof werpende Fortgens zijn 4e wicket. Posthu ma gaat voor een goede 26 caught en bowled- A. v. d. Togt en P. Hagenaar komen nu sa men. v. d. Togt's batten boezemt direct ver trouwen in, hij staat safe te spelen. Hagenaar begint wat onzeker maar wanneer beide bats- men ingespeeld zijn, krijgen wij het beste cricket van den dag te zien. De bowlers, vooral de Ruyg, wiens lengte zoek is, worden geducht onder handen genomen. Eenige prachtige legslagen van Hagenaar dienen vermeld. Wanneer er nog 25 runs noodig zijn met een klein half uur speeltijd, komt de inzinking. Op 159 gaat v. d. Togt c. Kleefstra b. Maas voor een aantrekke lijke in goeden stijl gescoorde 49. J. van Baasbank wordt direct door Fort gens op de Ruyg gevangen. Een bal van Maas waar Hagenaar overheen zwiept, beslist dan den strijd in het voordeel van Haarlem, want de laatste twee wickets Menalda van Schouwen burg en de Rood en Wit-captain weten geen draw meer te forceeren. Met nog 7 runs noo dig voor de overwinning zette Davidson zijn been voor een rechten bal van de Ruyg. P. Hagenaar scoorde een buitengewoon goede en harde 70. Ongeveer 5 minuten voor het verstrij ken van den speeltijd viel het laatste wicket op 177. P. de Ruyg 13—1—59—3. J. de la Mar 5—0—17—0, A. Maas 18—4r-63—3. J. Fortgens 9—0—33—4. De verjongingskuur die R. C. H. ondergaat, schijnt het allerminst kwaad te doen, ook nu wisten zij het tegen de Haagsche tot een be hoorlijke en verdiende overwinning te brengen. H. C. C. 3 dat eerst bat, heeft op het zeer goede bowlen van Zonneveld schijnbaar geen kijk. Met uitzondering van den jeugdigen Arendse de Wolff die een nuttige 23 runs scoort, is er niemand die eenigen tegenstand weet te bieden. Op 40 heeft H. C. C. 3 een beurt gehad. H. Zon neveld noteerde de prachtige cijfers 8 voor 16, D. Radsma 1 voor 2 en L. Kuijt 1 voor 17. Voor R. C. H. openden van Musscher en Sie- gerist en het is al spoedig te zien dat R. C. H. dit schamele totaal wel zal overschrijden het geen dan ook voor het verlies van 3 wickets ge schiedt. Uitstekend veldwerk der H. C. C. is en kelen R. O. H.-ers noodlottig, C. Hellingman werd op bijzonder fraaie wijze uitgevangen. Op precies honderd runs sluit het R- C. H.- totaal waarvan G. v. Musscher 13. J. Siegerist 14, L. Kuyt 10, H. Kuyt 15 en C. Scheffer 14. Voor H. C. C. bowlden P. Niks 1 voor 14, E. Hagen 2 voor 17, A. Dankelman 6 voor 32, Teeu- wisse 0 voor 8, Arendse de Wolff 0 voor 6 en J. P. Boots 2 voor 12. Met nog bijna 2 uur speeltijd wordt aan een 2e innings begonnen. Als op 11 reeds het eerste wicket valt is er alle hoop dat R. C. H. er zelfs in zal slagen om een extra punt te bemachtigen. A. Dankelman en v. d. Oever halen dan ech ter den aanval uit elkaar. Met 4 wickets neer voor 52 runs wordt dan de wedstrijd gestaakt. Voor R. C. H. bowlden nu W. Klein 2 voor 7, D. Radsma 1 voor 2, H. Zonneveld 1 voor 11. R. C. H. won dus met 60 runs op de le inning. Met ruim verschil wist Haarlem n in de meerderheid te blijven. Capt. de Boer wint den toss en kiest fielden. De taktiek om Vleemingen voor een laag totaal uit te krijgen, lukt, dank Snelheidsvermeer-Snelheidsvermeer dering voor ver-: dering voor ver keer, dat den agent i keer, dat den agent van links nadert.i van rechts nadert zy goed bowlen van Van Musscher. Wél levert de openingsstand 34 runs op, waarvan L. Woud stra een kalme 17 en C. Lapierre 16. Het beste bat Ingelse wordt met den eersten bal door A. vd.Bergh gecleaned. Het goede fielden houdt de score laag. Slechts Schutte weet de bowlery, door aanvallend spel, de baas te worden. Wan neer hij voor 35 moet vertrekken is het spoedig all out voor 91. O. Abendanon bowlde 018, J. de Boer 1—35, A. v. d. Bergh 110, E. v. Mus scher 725. A. v. d. Bergh en J. Mulder zetten dan een flinken spiningstand op. Uitstekend spel brengt de 40 op het bord. A. v. d. Bergh vertrekt dan voor 17. Jan Mulder speelt zeer safe door. A. Hartog maakt nog 10 runs, waarna op 82 vier wickets down zijn. Samen met Abendanon (21) weet Mulder (32) het totaal van Vlee mingen te passeeren, waarna hitting-orders vol gen. Wel slaat E. v. Musscher (12) drie vieren en geeft capt. de Boer met 15 (1 x 6) het goede voorbeeld, doch samen met 20 legs wordt het totaal slechts 150, zoodat gestopt wordt. F. Burger bowlde 755, C. Lapierre d'Arman- de 131, H. Schutte 011, H. Jansen 229. In een buitengewoon spannenden strijd heeft Haarlem Zondagmiddag een kostbaar punt ver overd. De Rotterdammers spelen vooral in de eerste helft een vlot open spel, waarbij de oud- Haarlemmer Van den Bogaardt van dichtbij het eerste doelpunt scoort. Kort daarop vergroot R. Z. C. den voorspring door een fraaien boog- bal van Regter in den uitersten hoek. De 20- achterstand met rust is voor Haarlem geen re den om bij de pakken neer te zitten. Integen deel pakt de voorhoede wat feller aan, waarbij Zeeman met een mooi schot succes heeft. R. Z. C. probeert zich met verre schoten veilig te stellen. Hölsken houdt echter zijn doel ver der schoon, bijgestaan door de achterhoede CapteinW. HölskenBos, die het tegen de snelle Rotterdamsche voorhoede hard te verant woorden krijgt. Uit een scrimmage voor het R. Z. C.-doel scoort Van Hemsbergen den ge lijkmaker. Het gelijke spel van dezen fraaien» strijd geeft ook volkomen de verhouding weer. R. Z. C. is hiermede uitgeschakeld voor de bovenste plaats in deze afdeeling. De competitie stand is momenteel van de kopgroep: Haarlem S. V. H. R. Z. C. G. Z. C. 9 6 1 2 13 24—10 1.56 10 7 0 3 14 39—14 1.40 9 5 1 3 11 29—17 1.22 10 6 0 4 12 32—27 1.20 A.s. Donderdag speelt Haarlem zijn laatsten wedstrijd tegen R. Z. C. 's avonds om acht uur aan de Kleverlaan. Haarlem moet in ieder geval winnen om kam pioen te worden. Bij een gelijk spel komen S. V. H. en Haarlem gelijk en zal een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden. Op het E.D.O.-terrein werd Zondag onder groote belangstelling begonnen met het Postaal voetbaltournooi, georganiseerd door Postalia uit Haarlem. Nadat de heer Phaff, directeur van het Post kantoor te Haarlem, den aftrap had verricht, namen de diverse wedstrijden een aanvang met het volgende resultaat: Afd. IIA: Postalia (Haarlem)—Telefonia (Haarlem) 01; Postalia (Den Haag)A.S.C. P. en T. (Amsterdam) 3—1; Postshotters (Zeist) vrijgeloot. 2e ronde: Postalia (Den Haag)Telefonia (Haarlem) 2—2. (Postalia wint na strafschop pen). Finale: Postshotters (Zeist)Postalia (Den Haag) 61. Afd. IIB: Asd. C.S. (A'dam)—de Post (Apeldoorn) 11. Asd. C.S. wint na straf schoppen); PVC (Arnhem)SVV (de Post, Schiedam 1—0; VVPTT (Delft)—VVPTT (Rotterdam) 12; 2e ronde: Asd. CS (Amster dam—PC (Arnhem) 3—1. (Rotterdam vrijge loot. Finale: Asd. CS (Amsterdam)VVPTT (Rot terdam) 10. Na afloop der wedstrijden die in den middag door de Post-Harmonie weiden opgeluisterd, werden met eenige toepasselijke woorden de diverse prijzen aan de winnaars uitgereikt. Zondag a.s. volgt de eerste afdeeling, met als opluistering een wedstrijd tusschen EDO en de Zuidelijke le klasser Juliana. Wegens de geringe belangstelling zy'n de wie lerwedstrijden, die gistermiddag op de Heem- steedsche baan zouden gehouden worden, niet doorgegaan. Zaterdag en Zondag werden de wedstryden voor bovengenoemd tournament voortgezet en beëindigd. De uitslagen luiden als volgt: Dames enkelspel: demi-finale: mej. Kerk hoven slaat mej. v. d. Haar 75, 62; finale: mej. Kerkhoven sl. mej. Veendorp 6—4, 61. Heeren enkelspel: demi-finale: J. v. Heek sl. P. Schut 6—3, 4—6, 6—4; H. Blom sl. v. d- Ploeg 6—3, 6—1; finale: J. v. Heck sl. H. Blom 64, 61 Dames dubbelspel: demi-finales: mevr. Kra mer en mevr. v. d. Klashorst sl. mej. J. v. Laar en mej. M. Kluitman 75, 63; mej. Uiten- hage de Mist en mej. v. d. Haar sl. mevr. Boer- rlgter en mevr. Melse 62, 60; finale: mej. Uitenhage de Mist en mej. v. d. Haar sl. mevr. Kramer en mevr. v. d. Klashorst 61, 62. Heeren dubbelspel: J. Klok eh D. Nieman sl. G. v. d. Klashorst en dr. Th. de Crauw 86, 64; demi finales: J. Dolleman en P. Gunning sl. J. Klok en D. Nieman 97, 46, 61; H. Blom en P. v. Driessum sl. v. d. Ploeg en Land 6—3, 9—7; finale: H. Blom en v. Driessum sl. J. Dolleman en P. Gunning 79, 7—5, 64. Gemengd dubbelspel: demi finales: mevr. Kiihn en Chr. Melse sl. mevr. Kamerbeek en P. v. Heek 6—1, 75; mej. E. v. Hasselt en P. Gunning sl. mevr. de Ruiter en P. Schut 63, 1917; finale: mevr. Kiihn en Chr. Melse sl. mej. E. v. Hasselt en P. Gunning 6—4, 64. Troostronden: heeren enkelspel: Sikker sl. v. Hasselt 6—3, 5—7, 6—3; W. Aarts sl. Sikkes 63, 3—6, 6—1; dr. Th. de Crauw sl. Rooda 4—6, 62, 62; demi finales: H. Lazet sl. W. Aarts 7—5, 4—6, 6—2; J.. Klok, sl. dr. Th. de Crauw 6—3, 6—2; finale: J. Klok sl. H. Lazet 86, 61. Na afloop reikte de wedstrydleider, dr. Th. de Crauw in welgekozen bewoordingen de prij zen uit. Spr. bracht de gebruikelijke bedankjes aan deelnemers(sters), organisatoren, ballen- jongens, umpires, enz. Speciaal drukte hij den deelnemers (sters) op het hart zooveel moge- ïyk medewerking bü tournaments te verleenen met het oog op tijd en beschikbaar zijn van banen. Voor elk der gelukkige winnaars (ressen) had hij een vriendelijk woord. Namens deelnemers (sters) sprak de heer J. Klok een kort maar krachtig woord, waarby hy den wedstrijdleider dank bracht en hem na mens allen een fraaien mand deed overhandi gen. Het in alle opzichten geslaagde tourna ment behoorde hiermede tot het verleden. Een record-rit over 60 K.M. om den Kikkert- beker en andere pryzen. De wind was nogal van invloed op den gemaakten tyd. De uitslag luidt: Amateurs: 1. J. Ruiter 1.49.23 2. F. Klink hamer 1.51.33 4/5 3. C. Oorbals 2.2.38 4/5. Buiten mededinging: J. de Boer 1.52.52. Nieuwelingen: 1 J. Bosman 1.49.3; 2 P. Jon- geneelen 1.5017; 3 A. Kolsteag 1.50.24 4/5; 4 G. Oorbals 1.52.59. Juniores: H. Miedema 20 K.M. 42.25. Beginnelingen: 1 R. Krol 1.59 3/5; 2 A. Gou- werok 1.59.20; 3 A. v. Son 2..45 3/5; 4 Ven- nema 2.1.46 4/5; G. Selie 2.4.3; 6 P. Reinders 2.6.57 3/5. Op dezen avond zal tevens optreden de be kende musicienne Jopie Keijzer met haar part ner „Fred". Zondagavond werden op de Alkmaarsche Wielerbaan wedstryden gehouden, speciaal voor amateurs en nieuwelingen. Het moet aanstonds geconstateerd worden dat deze wedstryden uit stekend geslaagd zijn. De belangstelling voor dit avondprogramma was flink te noemen en de toeschouwers heb ben een gevarieerd programma gezien met vele spannende wedstryden. Er was een spannende omnium-wedstryd voor de amateurs, waarvan na harden strijd H. Bol winnaar werd. Verder een inhaal-wedstrijd voor de nieuwe lingen en een 5 K.M.-wedstrijd voor nieuwelin gen en een voor amateurs, waarvan de laatste met klassementen. Tot slot twee koppel-wedstryden, een voor de nieuwelingen over 25 K.M. en eeh voor de ama teurs over 35 K.M. Er werd door de nieuwelingen in zulk een hoog tempo gereden, dat geen der koppels er in vermocht te slagen een ronde uit te loopen, on danks de vele pogingen. De klassementen moes ten dus beslissen en hierin was het koppel PronkDerksen het sterkste en het won dan ook verdiend den koppel-wedstryd voor de nieuwe lingen. Bij de amateurs ging het eveneens snel, maar niettemin wist het sterke Haarlemsche koppel de Brey—Scheidier 'n ronde uit te loopen. Wel deden verschillende koppels pogingen dezen achterstand in te halen, maar steeds tevergeefs, want de Haarlemmers wisten aanstonds de vluchtelingen te achterhalen. De uitslagen waren: Omnium wedstrijd voor amateurs: 1 H. Bol 5 pnt.; 2 G. Heijne; 3 J. Homan. Inhaalwedstrijd voor nieuwelingen: 1 B. Glas 2 J. Zandvoort. Klassement-wedstryd voor amateurs over 5 K.M.: 1 P. Braas, tijd 6.46.4; 2 J. Tel; 3 de Breij. Wedstryd voor nieuwelingen over 5 K.M.: 1 Duineveld, een ronde uitgeloopen; 2 J. Pronk; 3 P. Zandvoort. Tijd 6.514/5. Koppel-wedstrijd voor nieuwelingen over 25 K.M.: 1 J. W. DerksenJ. Pronk 14 pnt.; 2 B. GlasJ. Duineveld 12 pnt.; 3 J. ZandvoortP. Zandvoort 5 pnt. Tijd 33.54 4/5. Koppelwedstryd voor amateurs over 35 K.M.: 1 J. P. de BreijL. Scheidier 8 pnt. Op een ronde: 2 J. Tel—J. Bak 11 pnt.; 3 Braas—Persoon 10 pnt. Tyd 49.20 4/5. -VT».*-'* v I- v ■•IS Nu komt er rustl Nu zijn ovur- bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 'tWerd tijd: Én toeterden er maar op losl Wie..? Bovengenoemde vereeniging hield onder groote belangstelling onder niet al te mooi weer voor A. en B. klasse haar 4den recordrit over 60 K.M. voor den Kikkertbeker, die bij de A. en B. klasse dien dag schitterend werd gewonnen door Kees Steinen. De C. klasse reed een recordrit over 40 K.M. voor de P.. J. K.-beker. Hier wist Bouw man, die buiten mededinging meereed, den snel- sten tijd van den dag te maken. De Junioren reden een recordrit over 30 K.M. voor den D. J. K.-beker. Hier was het Jan van Breukelen die schitterend reed. De uitslagen luiden: A. en B. 1 Kees Steinen 1.55.27 sec., 2. Ted Handgraaf 1.59.31 sec. Overige renners opgegeven door pech. C. Klasse: 1. Bouwman buiten mededinging 1.15.30 sec., 2. Verboom 1.15.34 sec.; 3. H. Koe- lemij 1.18.8 sec., 4 Van Haarlem 1.18.35 sec.; 5 B. Schell Jr. 1.19.10 seo. Hier vielen ook ver schillende renners door pech uit. Uitslag Junio ren: lè Bakker 1.2.53 sec.; 2. Jan van Brepkelen 1.4.35 sec.; 3 Bram Jansen die met lekke ban den had te kampen, wist nog een tijd te maken van 1.8.50 sec. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging, zal a.s. Dinsdag 30 Juli geen ledenvergadering plaats vinden. Ech ter zullen wel alle leden en donateurs a.s. Dins dag bij den heer G. Scheffer, Kleine Houtstraat bij elkaar komen, ter viering van een z.g.n. „Oudejaarsavond". Leden en donateurs, die hire- van nog niet in kennis waren gesteld, wekken wij alsnog op dezen avond by den heer Schef fer blijk van hun belangstelling te geven. Het Bestuur heeft gemeend, ondanks het zeer drukke wielrenseizoen, de datum 26 Juli niet on gemerkt te laten voorbijgaan en dezen as. Dins dag op eenvoudige wyze te herdenken. Bedoeld natuurlyk als een kleine voorlooper van de groote festiviteiten van den as. winter. Zondag j.I. hield bovengenoemd Vischcollege een onderlingen wedstryd in haar eigen visch- water, de Kruisvaart achter de Cruquis. De vangst was byzonder groot. Het kleine aantal leden mocht het genoegen smaken bijna 500 stuks te vangen, wat een prachtpraesta- tie is. le pry's Smit-Jongbloed h. v. d. D. meeste en grootste met 135 stuks; 2e prys T. Bezooyen, 118 stuks; 3e prys v. d. Pol, 67 st.; 4e prys P. Esveld, 55 st.; 5e prijs Nicolaï; 6e prys J. Kuyer 7e prijs B. Veen; 8e prys S. Rosman; 9e prys Th Kuyer. Bovengenoemd college hield Zondag een on derlingen wedstrijd in de Leidsche Vaart bij de Bartenbrug. De vangst was gunstig; in totaal werden gevangen 276 st. De leden, die voor een prijs in aanmerking kwamen, waren: 1 A. v. Qyk 64 stuks en de grootste; 2 W. v. Keulen, 3 J. v. Dijk, 4 A. v. d. Pol, 5 J. Hommers, 6 O. v. d. Pol, 7 Schouten, 8 v. d. Meer, 9. Heinzber- gen, 10 Stevenhage, 11 Janse-Kok, 12 Vreden- burg. Woensdagavond zal in den zwemvyver aan den Glipperweg te Heemstede een beslissings wedstrijd gespeeld worden tusschen L.Z.C. en D.J.K. om de bezetting van de onderste plaats van het ranglystje. De leiding berust by den heer A. Braam. ZONDER VOORUITBETALING SCHOTERWEG 1 - Tel. 16639 Om half twee verzamelden de turners en turnsters zich in de Kathedraal, waar een kort Lof werd gecelebreerd. De Latijnsche gezangen werden door allen medegezongen, zooals bij sportdemonstratie tegenwoordig gewoonte is. Dit was een mooie opening van dezen verder zoo goed verloopen turndag. Het Lof werd gecele breerd door den hoogeerw. heer deken H. J. Sondaal. Vervolgens stelden de deelnemers zich op voor den marsch door de stad. De fleurige stoet trok veel belangstelling. Niettegenstaande het weer was toch een aar dig aantal belangstellenden aanwezig. Op de oficieele tribune hadden plaats genomen pastoor Schalke, de weleerw. heeren Deutemeyer en Alkemade, terwijl tevens aanwezig was een Oostenrijksch adviseur, hier te lande vertoeven de. Verder waren vertegenwoordigd wethouder J. B. van Liemt, de heer Weustink, oud-inspec teur Lager Onderwys, de Sportraad van De Graal, de Haagsche Turnkring en de Amsterd. Turnkring. Om half drie marcheerde de fleurige stoet het terrein op. Hierop volgde de demonstratie van de vrye oefening voor de meisjes. De oefen stof was niet gelukkig gekozen en werd te lang zaam uitgevoerd. Terwijl alle deelnemers in den stand stonden heette de heer Th. Vreeswijk allen hartelijk welkom. Spreker hoopte, dat de be langstelling in Haarlem voor de turnsport weer zou stijgen en worden zooals vroeger. De demonstratie van de heeren was goed. De oefenstof werd gelyk uitgevoerd in pittig tempo. De dames overtroffen de heeren nog en dat kwam door de prettige muziek. De knotsoefe ningen van gemakkelijke samenstelling waren een lust om te zien. Nadat het veld weer was vry gemaakt werd met de wedstryden begonnen. Aan de verschil lende toestellen werden de wedstryden C en B verwerkt. Wedstrijdleider Vreeswyk hield door zijn inlichting het publiek goed oop de hoogte. Nadat de turners op dreef waren, begonnen de dames met het eigen gekozen werk. De Leoni- dasdames handhaafden haar ouden roem en door hun goede afwerking behaalden zy één punt meer dan de Beverwykers. De dames van SSS hadden een mooie rhythmische oefening en een goed gevoel voor dezen moeilyken vorm. Het publiek bewees door een harteiyk applaus zijn instemming. In wedstryd C bewees Pelops, dat het haar meenens was. De turners hadden serieus geoefend en de noodige aandacht be steed aan de afwerking. Winfried eindigde met een vijftal punten verschil op de tweede plaats In den B-wedstryd had SSS het gemakkeiyk, daar door ziekte haar tegenstandster niet kon uitkomen. Het aantal punten bewyst, dat zy toch hun beste beentje hebben voorgezet. Ook de jongens waren intussenh begonnen. Hierin bleek een sterke meerderheid van de Winfriedploegen, in D en E plaatsten zy zich nummer één. De meisjes van SSS deden het beter en lieten Leonidas achter zich. Door de groote afwisse ling bleef het publiek gespannen toekyken. Steeds was er iets nieuws en op het knusse veld was alles góed te volgen. De heer Vreeswijk dankte onder het 'program ma de gevers van verschillende prijzen, waar onder er waren van den hoogeerw. heer deken en den zeereerw. heer rector van Son, districts adviseur van de K.J.C. Tot slot kwam dan de A-wedstryd, een per- soonlyke kamp met kampiooenschap van den Haarlemschen Turnkring aan brug, rek, rin gen, springen en vrije oefening. Begonnen werd met de vrye oefeningen. De groote pretendent Van Rijn handhaafde zich slechts met moeite. De stryd bleek al onmiddel- ïyk te gaan tusschen de beide leden van de oude garde H. van Ryn en A. Verheem, terwyl de beide jongeren een hartig woordje meespra ken. Het was jammer, dat deze beide laatsten vermoeid waren van het vele werk voor dezen dag verricht en het verschil werd daarom wel wat al te groot. Over het algemeen was dit een spannenden wedstryd. Het mocht den heer Vei- heem gelukken den heer Van Rijn voorby te streven. Aan de brug behaalde Van Ryn 234 punt voorsprong op Verheem; aan den rekstok wist Verheem zijn clubgenoot te evenaren en by de ringoefening zelfs te overtreffen. Toen er aan den paardsprong begonnen werd begonnen, had Van Rijn nog 1 punt voor sprong en wat niemand verwachtte gebeurde: de sprong van Van Rijn mislukte voor 't groot ste gedeelte, terwijl die van Verheem volmaakt was. Het verschil was 4 'A punt, zoodat Verheem dezen keer Van Ryn heeft overtroffen en het kampioenschap heeft behaald. V. d. Veldt ein digde op de derde plaats met een punt ver schil op G. A. Comaita. Dit was dus een waar dig slot van dezen Kringwedstryd. De voorzitter van Winfried sprak hierna het dankwoord aan allen, die hadden medegewerkt tot het slagen van dezen dag. Om half zes werden vervolgens de pryzen uitgereikt, waar na de heer Th. Vreeswijk namens den R. K. Haarlemschen Turnkring en alle medewerken de vereenigingen de vereeniging Winfried een byzonder woord van dank bracht voor het or- ganiseeren van dezen zoo schitterend geslaag den turndag. Vr.: Tot 13 April 1935 heb ik gewoond te Zwanenburg, gem. Haarl.meer en daarna te Haarlem. Dezer dagen ontving ik uit de Haar lemmermeer een aanslagbiljet over 1 jaar van de personeele belasting. Bestaat er voor my nu een verzoekschrift in te dienen voor ont heffing van die 8% maand, die ik daar in 1935 niet meer woonachtig ben? Antw.: U kunt een verzoekschrift indienen om ontheffing. Vr.: In mijn huis vind ik dikwijls een vreemdsoortig insect. Het krult zich op als een worm, is roodachtig bruin, ongeveer 1J4 a 2 c.M. lang met van achter een pluimstaartje. Ze zitten hoofdzakelijk in 't donker. Wat zijn dat voor insecten en hoe kan ik die bestrij den? Antw.: Ons niet bekend. Vr.: Kunt U my ook adressen van besturen van postduiven-vereenigingen verstrekken? Antw.: Wend U zich tot den heer S. Meul- man, Nieuwe Gracht 31, secr. van den Haarl. Postduivenbond. Vraag: Zijn de volgende loten reeds uitge loot? 's Lands Weerbaarheid 1871 Serie No. 18; Gebouw Kunsten en Wetenschappen, Am sterdam 1921, Serie 2366 No. 7. Antw.: Niet uitgeloot. Vraag: Kunt u mij eenige adressen op geven van gymnasia of lycea in Noord-België (liefst Aalst of Brussel) voor meisjes-inter naat? Wat zijn de pryzen hiervan? Antw.: Wendt u om inlichtingen tot den heer Ernest Tilemans, Defacqzstraat 108. Brus sel. Vraag: Indien men nog vóór devaluatie.zijn geld belegt b.v. in huizen, is men dan voor- deeliger af als met den nieuwen geldkoers? Antwoord: Dat hangt er natuurlyk geheel van af, welk bedrag men na de devaluatie voor zyn huizen krijgt. Het bedrag zal waarschyn- lijk wel hooger zijn, maar of 't zooveel hooger is, dat het de devaluatie goed miakt, is van te voren niet te zeggen. Vraag: 1. Bestaat er te Haarlem een Katho lieke Dames-athletiekclub? Zoo ja, tot wien moet ik my wenden? 2. Bestaat er te Haarlem een R. K. Zwem- club? Antw.: 1. Wend u tot de Graal, Spaame 29, Haarlem. 2. Zwemvereeniging „St. Bavo", secretariaat Bakenessergracht 26a, te Haarlem. Vraag: Hoé kan ik hortensia's stekken? Antw.: Neem een jonge scheut en snijd deze onder een knoop (verdikking) schuin af en stek deze in zanderige aarde. Antwoord op uw andere vraag is ontken nend. Vraag: Ik heb aan een stoomery een japon meegegeven, die naar myn oordeel geheel ver knoeid is. Mag ik de japon behouden zonder het stoomen te betalen en hoe kom ik aan schade vergoeding? Antw.: U kunt de directie der stoomery by den kantonrechter aanspreken voor schadever goeding. Vraag: Bestaat er gelegenheid voor een jong gehuwd echtpaar, met behulp van den Staat voor emigratie naar Zuid-Afrika en waar moet men zich vervoegen? Antw.: Voor zoover ons bekend, bestaat die gelegenheid niet. Inlichtingen betreffende emi gratie kunt u bekomen bij het informatiebu reau der Nederlandsche Stichting voor land verhuizing, Bezuidenhoutscheweg 97, Den Haag. Vraag: Wat is het adres van de Dir. of Chef Ing. van de Fokkerfabrieken? Antw.: De Fokkerfabrieken zijn gevestigd te Amsterdam, Rokin 84. Vraag: Kan u mij s.v.p. opgeven een of meer adressen van een Reddingbrigade? Antw.: Het secretariaat van de Amsterdam- sche R. B. is Mesdagstraat 53. Vraag: Hoe verwyder ik groene grasvlekken uit suède schoenen? Een rubber of gummi bor stel en benzine baat niet. Antw.: Probeert u het eens door met oud brood flink over de vlek te wryven. Indien er reeds te veel bedorven is, doet u misschien be ter de schoenen te verven. Vraag een drogist. Vraag: Iemand heeft zyn spaargeld in Ned. Staatsleeningen belegd. By eventueele devalu atie zou dus de werkelyke waarde daarvan verminderen. Is deze risico niet te voorkomen door inplaats van Nederlandsche, thans bui- tenlandsche effecten te koopen, en deze na de valuatie weer voor Nederlandsche te ruilen? Antw.: Indien er devaluatie zou komen, zou dit een mogelijkheid zyn. De moeilijkheid zal echter wel wezen om de juiste papieren te kie zen. Wendt u tot een bankinstelling. Vragen van twee vrienden te Alkmaar die een kampeertochije willen maken. Antw.: Het ligt niet op onzen weg om kam- peertochtjes uit te stippelen. Bovendien hou den wy van kampeerterreinen geen aanteeke- ning, daar op de gegevens hierover geen staat gemaakt kan worden. Vraag- Is lot Serie 27539 No. 44 van de Holl. Grondcredietbank reeds uitgeloot? Antw.: Nog niet. Vraag: Zyn de navolgende loten van de Holl. Grondcredietbank reeds uitgeloot? Serie 5620 no. 7, Serie 7035 no. 25, Serie 31713 no. 34, Serie 49952 n.j. 30, Serie 66174 no. 8. Antw.: Nog niet. Vraag: Ik ben woonachtig in Heemstede en als volgt aangeslagen: Personeele belasting 1935 Huurwaarde 450.hoofdsom 1ste grondslag 28.hoofdsom 2de grondslag "ubilair) 6.hoofdsom 5de grondslag (motor) 6. opc-.iten 44.totaal 84.Is deze aan slag juist? Ik heb geen kinderen. Antw.: Die aanslag is juist. Vraag: 1. Hoe groot is de aanslag van de per soneele belasting in Haarlem op een huurhuis van 7.25 per week? Meubilair werd volgens 1935 berekend op 4.50, geen kinderaftrek. Ik woon samen met een ongehuwde meei der jarige dochter met een eigen inkomen. Ik zelf ben weduwe. 3. En hoe groot is de aanslag van de personeele belasting te Castricum met een huur van 5.50 per week en dezelfde gegevens als Dovengenoemd? Antw.: 1. In cotaal 61.75; 2. Ons niet be kend. Vraag: Ik ben aangeslagen in de personeele belasting 1935 voor 74.36. Is deze aanslag juist? Mijn huishuur is 28 per maand. Voor meubilair 3. Ook heb ik een motorrijwiel dat ik niet beryd. Wat zou ik moeten betalen als ik geen motor had. Ik ben gehuwd en heb geen kinderen. Antw.: Uw aanslag zal wel juist zijn. Voor een motorrijwiel ingericht voor één persoon be taalt u in hoofdsom 6; voor een motorrijwiel ingericht voor meer dan één persoon (of met zijspanwagen) 8. U deelde ons niet mede welk soort motorrijwiel u hebt. Vraag: Mij wordt verboden om sigaren en sigaretten te verkoopen. Ik ben in dienst van een kruidenier, die tabaksvergunning heeft. Heeft die ambtenaar het recht om den bediende te verbieden de sigaren, welke bij hem worden besteld bij de klanten te bezorgen? Antw.: Zooals u de vraag stelt moet het ant woord ontkennend luiden. Wy zouden u echter willen aanraden om uw moeilijkheden met den chef van den betrokken ambtenaar te bespre ken. Vraag: Hoe worden bij de gemeenteraadsver kiezingen de zetels der verschillende fracties toegewezen? Gebeurt dit ook bij de volgende verkiezingen? Antw.: In gemeenten met minder dan 20.000 inwoners geschiedt dat door middel van het stelsel der grootste overschotten; in gemeen ten met meer dan 20.000 inwoners volgens het stelsel der grootste gemiddelden, indien er geen wetswijziging komt, zal deze methode ook bij volgende verkiezingen worden toegepast. Aan uw verzoek om den verkiezingsuitslag der gemeen te Chaam op te geven kunnen wij tot onzen spijt niet voldoen. Vraag: Waar kan men zich vervoegen voor controleur of administrateur in Rijksdienst? Antw.Uw vraag is zeer onduidelijk gesteld. Welke controle of administratie bedoelt u? Vraag: Moeten er voor vrouwen en meisjes die in het aangenomen bloembollen pellen tegen een zeker bedrag per maand rentezegels geplakt wor den en zoo ja, voor welk bedrag? Antw.: Ja. Het bedrag is afhankelijk van den leeftyd. Van 1416 jaar zegels van 30 ct.van 1621 jaar zegels van 40 ct.; boven 21 jaar ze gels van 50 ct. Mocht korter dan vier dagen gewerkt worden, wan kan men volstaan met dagzegels (resp. van 7.5 ct., 10 ct. en 12,5 ct.) Vraag: Hoe verwijdert men hooiluisjes uit een hooischuur waarin nog oud hooi ligt van het vorig jaar? Ook in geheel ons huis kruipen die beestjes. Antw.: Ons niet bekend, tenzy het hooi ver- wyderd wordt. Vraag: Ik woon op een gedeeltelijk gemeubi leerde kamer met middageten, onderhoud, ver warming, licht en water. Daarvoor betaal ik 12 per week. Ben ik verplicht personeele be lasting te betalen? Zoo ja, hoeveel? Antw.: Voor gemeubileerde kamers wordt niet de gebruiker in de personeele belasting aange slagen, doch de verhuurder, die dan maar moet trachten deze belasting terug te vinden in den te bedingen huurprijs. Vraag: Wanneer begint de zomer-glasblazers- cursus te Leiden? Antw.: Ons niet bekend. Vraag: 1. Ik heb coupons van The Universal Coupon (Economy Coupons). Hebben deze nog waarde? Wat is het adres van den vertegen woordiger in Haarlem? 2. Wanneer begint de kermis te Uitgeest en die te Santpoort? Antw.: I. Ons niet bekend. Vraag: Mijn clivia bloeit 3 jaar na elkander. Dit jaar echter 2 maal in een jaar. In de maand April en Juli. Hoe komt dat nu? Is dit een zeldzaamheid? Ik doe niets bijzonders aan myn plant. Antw.: Dat gebeurt wel meer, maar 't blijft toch uitzondering. Vraag: Zijn de volgende premie aandeelen der Holl. Grondcredietbank uitgeloot? Serie 63181 no. 40, Serie 48725 no. 46, Serie 63158 no. 2. Antw.: Nog niet uitgeloot. Vraag: 1. Hoe verwijdert men een vetvlek van jus uit een cocosmat? Warm sodawater baat niet. 2. Is het mogelijk inkt uit een groen laken van het bureau te halen, zonder het laken te beschadigen? 3. Ik heb inlaid zeil, houtnerf, parket patroon, vrij licht van kleur. Het ziet op de plaatsen waarop niet geloopen wordt zeer vuil. Met heet sodawater, benzine, terpe- tyn is al geprobeerd. Niets helpt. Kunt u mij misschien een middel aan de hand doen? Antw.: 1. Met harden schuier en benzolum stevig afschuieren. Met een doek droog wrijven en onmiddellyk bedekken met een laagje magnesia. Laten drogen en daarna afborstelen: 2. Druppel wat citroensap op de vlekken en laat dat eenigen tyd inwerken. Dan met lauw water afnemen en de plek droogwrijven. Zoo noodig herhalen. Vraag: Zijn de volgende loten reeds uitge loot? Congo-lot Serie 37010 no. 16; Het Witte Kruis, Serie 3358 no. 39; Paleis voor Volksvlyt, Serie 4893 no. 47, Serie 2055 no. 38, Serie 700 r. 30, serie 5917 no. 8. Serie 3880 no. 7, Serie 2874 no. 4; 's Lands Weerbaarheid, Serie 5545 no. 3. Antw.: Niet uitgeloot. Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van Philippine naar Zeebrugge? Antw.: Philippine, IJzendyke, Waterlands kerkje, Kleinbraband, Oostburg Sluis, St. Anna ter Muiden, Knocke, Heyst, Zeebrugge, 50 KM. Vraag: 1. Welke is de kortste weg per fiets van Bennebroek naar Delft? 2. Van Benne- broek naar Spanbroek (N.H.)? Antw.: Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Oegstgeest, Voorschoten, Voorburg, Rijs wijk, Delft, 44 K.M. 2. Bennebroek, Santpoort, Velsen, Beverwyk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, St. Pancras, Oterleek, Hensoroek, Obdam, Spanbroek, 52 K.M. Vraag: „Waar en wat is het adres van den zeereerwaarden heer L. H. Perquin, hoofdredac teur van den K. R. O.-gids" (particulier adres) Antw.: Pastorie ,,'t Torentje", Singel 154, Amsterdam (C.). ÏJMUIDEN, 29 Juli. Rijksvischafslag Tarbot 0.82—1.20 per kg. Griet 11.00—28.00 per 50 kg. Tong 0.82—1.40 per kg. Groote Schol 35.00, middel Schol 16.0020.00, Zetschol 13.0017.50, kleine Schol 6.00—22.00. Schar 7.50, per 50 kg. Vleet 63 cent per stuk. Pieterman en Poon 0.604.50, kl. midd. Schelviscli 13.0018.00, kleine Schelvisch 4.3014.00 per 50 kg. Kabeljauw 14.0050.00 per 125 kg. Gullen 3.1012.50 per 50 kg. Leng 4575 cent per stuk. Heilbot 1.25 per kg. Wytlng 2.30 4.00 per 50 kg. Koolvisch 1325 cent pèr stuk. Makreel 4.7011.00 per 50 kg. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS H. C. 21 680 manden 3390.Oden IJm. 98 237 manden 3850.Ewald 115 manden 1520. Rotterdam 260 manden 3220.Timor 515 man den 2860.—, Protinus 445 manden 2240.—, Witte Zee 500 manden 3100.Petten 425 manden 2260.Condor 155 manden 2020. A 11 920. KOTTER LOGGERS R. O. 9 980.—. IJm 204 380.—K.W.: 60 330 169 390.—, 89 350.—, 162 470.—, 175 440.—. 75 300.—, 34 620.— 101 600.— 153 390.—, 46 390.—, 52 390.—, 158 400.—, 104 390.—. 64 530.—, 42 530.—. 95 370.—, 135 610.—, 110 340.—, 173 490.—. 135 350.—, 69 520.—, 35 740.— 178 430.— 177 450—, 27 290.— 154 210 91 430.—, 147 350—, 114 380.41 500.—, 18 330.—, 62 530.24 390.— 155 460.—. 107 280.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 11