1 Naar de Brusselsche Wereld tentoonstelling MET EXWETO Pepermunt OhUbedoeltJ\ #w G MAANDAG 29 JULI 1935 Dus U ook TELEFOONGESPREKKEN OP GRAMOFOONPLATEN Afwikkeling achterstallige han delsvorderingen op Duitsche debiteuren Bollenkoopers, past op! Indisch leger Geen audiëntie. Examen Hoofdakte Examens Nijverheidsonderwijs Notarieel examen KUNST VAN HEDEN OPENLUCHT-THEATER VALKENBURG „De Notabelen van Kraaiennest" De draak van Heel Examens Handteekenen L.O. Examen Handelskennis L. O. Wij willen alle V.K.P.-lezers in de gelegenheid stellen een bezoek aan de Belgische hoofd stad te brengen T weedaagsche Driedaagsche Vierdaagsche De programmets Het hoofdgebouw der Brusselsche wereldtentoonstelling TONNEMA C|E - 5NEEK FOTOREPORTAGE II1PJ1 TONNEMA C1E - SN EEK VOO Der flic nie# buiK bek in ter twe een strc; def< will dit zon alw ces R® daa kwei Zat den op zitti bep nen welli not» Abe Ir gee* zoet dat Oea sini dig zaaï king hou stel* hou W haa daa: zitti ninf zake bezi om gan; niet zich king Vod keiij Voll sink grer sche H nog is v Mas den alléi Oea Itai: ven tot zitti wac Ti de i Eng staa legg uits; han M ders de E dat min ning val verf niet en i zoer zou Abe koes gelu min O feit* Vooi tari; Brit met geni dat de mei hari c«m bere bijei dan wek niet dez* arbi zoo* nerl uite gin( (ma: Abe stei De De Amerikaan Vines m actie bij de internationale tennis- Het retraitehuis .St. Clemens" te Noordwijkerhout bestaat 25 jaar, De organisator van de feestelijkheden in het jubileerend 's Hertogenbosch, de heer Herman van Eerenbeemt, is be- wedstrijden welke Zondag te Noordwijk zijn gehouden bij welke gelegenheid door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van noemd tot eereburger der stad en Zaterdag door het gemeentebestuur en de burgerij gehuldigd Haarlem, een Pontificaal Lof in de openlucht werd gecelebreerd Ten behoeve van den vischstand wordt voor de stuw bij Lith een „visschen- pas" gebouwd, waarlangs de visschen, steeds hooger komende, de stuw kun nen passeeren Met ingang van 1 Augustus a.s. kan, op de zelfde wijze als in het radiotelefoonverkeer met Ned.-Indië reeds mogelijk is, op verzoek van den aanvrager van een internationaal te lefoongesprek, den inhoud van dat gesprek op een gramofoonplaat worden vastgelegd. In verband met de noodige voorbereiding ver dient het aanbeveling, het verzoek daartoe zoo tijdig mogelijk te doen. Boven de gewone gesprekkosten is verschul digd: een vastrecht van ƒ2.50 benevens een be drag van 2.50 per gesprek van 3 minuten of gedeelte daarvan. In voorkomende gevallen verstrekken de Rijkstelefoonkantoren nadere inlichtingen. In de week van 22 tot en met. 2T Juli 1935 is door de Nederlandsche Bank in totaal een be drag van omstreeks R.M. 750.000 van de op haai Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden af gerekend. De nummers van deze posten liepen van 77932—78109. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op 't oogenblik omstreeks R.M. 44.6 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hier onder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Ne- derlandsch Bank gedurende dezefde periode in totaal een bedrag van ongeveer R.M. 300.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volgordenummer was 15868. Het totale bedrag van de op het Treuhander- konto Niederlande uitstaande vorderingen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM. 16.9 millioen. De Treuhanderkonto-posten waarvoor koers fixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. In verband met bij hem ingekomen klachten geeft de Burgemeester van Hillegom belangheb benden in overweging alvorens bloembollen te bestellen bij: A. Baert en Co. te Hillegom, Ka- rel de Groote, Postbox Vogelenzang, Markman en Co. en Achillis Cauwenberghe, bij hem om trent deze firma's inlichtingen in te winnen. Eigenaar van deze firma's is Frans Gijselaar, wonende Weeresteinstraat 65 te Hillegom, die onder bovengenoemde handelsnamen, ook in buitenlandsche bladen, collecties bloembollen, tegen vooruitbetaling, te koop aanbiedt. Uitgevers van dag- en weekbladen en perio dieken wordt in overweging gegeven van deze firma's geen advertenties op te nemen. F. Gij selaar tracht meestal door bemiddeling van het door hem zelf geëxploiteerde advertentiebureau „EFGEE" annonces geplaatst te krijgen. Betaling van geplaatste advertenties blijft meestal achterwege. Bij besluit van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië zijn met ingang van 2 Augustus a.s. •r tot tweeden-luitenant bij 't Koninklijk Neder- landsch-Indisch leger benoemd: bij het wapen der infanterie: A. L. Statius Muller, J. H. Raaft, H. J. M. A. Mieras, H. Bata, G. van Ginkel, A. J. Schotman, D. Berlijn, G. H. O. de Wit, B. C. Blom, M. A. Kroon, A. Sijbrandi, W. A. van der Palm, D. ter Brugge, C. R. R. van der Vecht, Raden Didi Kartasas- mita, A. Zijlmans, F. Th. Segers, Chr. Klau, L. Chr. G. F. Onvlee, M. Horstink, C, D. Bak ker, H. F. Zeijlemaker, F. C. A. von Raesfeld meijer, J. Creutz Lechleitner, V. F. Th. Stei- ginga, C. W. Geerlings, O. F. over de Linden, R. de Jager, A. O. Radema, E. j Steen; bij het wapen der artillerie: H. Deibei, A. Benthem, J. M. L. van Roon, W. Jager Gerlings; bij het wapen der genie: A. Cramwinckel, P. C. Timmer; bij de militaire administratie: M. Vos, P. J. Zandstra, J. A. Hermes, E. A. van Steensel van der Aa. De Minister van Defensie zal tot nadere aan kondiging geen audiëntie verleenen. DEN HAAG. Geëx. 7 cand. Geslaagd de dames F. Hartzema en W. E. Anthonijs, beiden te 's Gravenhage. DEN HAAG. Akte N. IXa (handteekenen en decoratief-teekenen). Geslaagd de heeren: K. J. van Beekum te Rotterdam en J. Oostveen te Utrecht. Akte N. IXb. (decoratief boetseeren). Deze examens zijn afgeïoopen. Akte N. XI. (teekenen voor het Nijverheids onderwijs aan meisjes). Geslaagd de dames: A. den Hollander, 's Gravenhage; T. A. Kint, Bussum en H. A. Leppink, Amsterdam. Akte Ne. (schilderen). Geslaagd: de heeren J. G. Bresser, te Velsen; C. Kruijt, te Katwijk a/Zee en P. S. van Wersch te Eijs.Wittem. Akte N.f. (meubelmaken). Geslaagd de hee ren: C. Antheunisse, St. Laurens (Z)J. Th. Bloemen, Groningen en K. Ensing, Groningen. DEN HAAG. Akte N. III (bouwkunde)Geëx. 9 cand. Geslaagd: C. W. Veldhuizen, Arnhem; N. Hos, Amsterdam (W)N. Keersemaker, Middelburg; A. P. Kemps, Udenhout; R. Kooi, Groningen; J. C. Lobeek, Winterswijk; J. van der Mei, Dokkum en H. P. Nelissen, Hoeven. Akte N. I. (Natuur- en Werktuigkunde). Geëx. 6 cand. Geslaagd J. Heijboer, Rotterdam; A. W. J. Sluijter, Rotterdam; J. Sparreboom 's Gravenhage en J, Stel, Winterswijk. Akte H. b (timmeren). Geëx. 6 cand. Ge slaagd: L. M. Schoen, Sappemeer; P. J. van den Berg, Sambeek; P. Boutkan, Nieuwenhoorn. Akte No (kleermaken). Geëx. en geslaagd S. H. Aartsen te Vorden en G. C. M. de Haas te Nijtnegen. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I: P. J. Postma te Leeuwarden. Voor 'n goed bezet amphitheater is opgevoerd de première van „De Notabelen van Kraaien nest" door het gezelschap van. den Kon. Nederl. Schouwburg te Antwerpen onder Joris Diels' re gie, bewerkt door Jos. Janssen. Dit kluchtspel van Kotzebue zal met „De getemde Feeks" van Shakespeare gedurende het hoogseizoen wel veel menschen weten te trek ken, daar beide werken voortreffelijk worden uitgebeeld. De vertooning van bovengenoemde première heeft de toeschouwers hartelijk doen lachen. De inhoud van het stuk was daarvan niet direct de oorzaak, maar de first class typeering van die kleine menschen door de temperamentvolle spelers. De schrijver heeft de bekrompenheid en den hoogmoed van de eerste notabelen van een provinciestadje, die groot gaan op hun titula tuur en allen eenvoud missen, in het volle licht gesteld. Daartegenover plaatst hij een pretentis- loozen ambtenaar uit de residentie, die door warme aanbeveling van den minister van Bin- nenlandsche Zaken bij den burgemeester van Kraaiennest een hartelijk onthaal vindt. Met allerlei vergissingen, ontstaan door verschillende nare denkbeelden der familie van den burge meester, beleven we de grappigste tooneeltjes. De dames E O. Camp, Ida Wassermann en de heer Ed. Gorlé vormden het trio, dat den humor van den avond droeg. 11 Augustus a.s. wordt in het landelijke Heel, gelegen tusschen Roermond en Thorn, de pre mière gegeven van het openluchtspel: Helena en Gehenna, geschreven door den zeereerw. pater dr. Renatus Ritzen O. F. M., leeraar aan de R.K.H.B.S. te Heerlen. Volgens oude traditie is de schutterij „St. Sebastianus" belast met het bewaken van den draak. Telken jare moet hij aan de bevolking getoond worden. In de laatste jaren werd de geschiedenis van den draak geweld aangedaan. Daarom nam het be stuur der schutterij het besluit de legende weer levend te maken onder de bevolking. DEN HAAG. Geslaagd de dames: W. A. van der Bijl, Zeist; G. W. van Oudheusden, Am sterdam en M. C. J. Oosterdijk, Nijmegen; en de heeren: J. M. Lankreijer en J. Pop, Hilver sum; N. W. Maas, Schiedam; H. H. Maijer, Enschede; T. J. Mees, 's Hertogenbosch; A. T. B. Paashuis, Vught; M. L. Pauw, Zeist; J. H. G. Renaud, 's Gravenhage; J. p. c. van Riel, Tilburg; W. J. Roldaan, Rotterdam; J. P. M. van Rooij, St. Michiels Gestel en W. H. J. Schalken te Echt. DEN HAAG. Geslaagd C. J. Knop, Delft; FL Kolenbrander, Gorinchem; A. P. van der Kraan, Leiden en J. Wevers, 's-Gravenhage. Op herhaald verzoek publiceeren wij hier nog eens de volledige gegevens over on ze Ex weto-trips. In verband met de groote belangstelling welke dit jaar bestaat voor de reizen naar Brussel, heeft de V. K. P. terwille van haar lezerskring aan haar centrale reisafdeeling een aparte afdeeling toegevoegd voor excursies naar de wereldtentoonstelling. Kortweg aangeduid met „Exweto." Wij hebben een gevarieerd pro gramma samengesteld en zooveel reizen uitge stippeld, dat practisch alle lezers dit jaar een bezoek aan de wereldtentoonstelling kunnen brengen. De organisatorische en technische ver zorging van deze reizen hebben wij in handen gesteld van Brugman's Auto Reisbureau te Am sterdam. Wij nemen alle zorg op ons. Indien u niet in het bezit is van een geldige pas of bewijs van Nederlandschap, zorgen wij voor een algemeene reispas, waarvoor slechts een kwartje verschuldigd is. U gelieve dan aan ons op te geven: naam en voornamen voluit, plaats en datum van geboorte, beroep en te genwoordige woonplaats. wordt gedineerd. Thuisreis langs den zelfden weg met oponthoud in Wuest Wezel. Aankomst plm. 11 uur Utrecht, 12 uur Amsterdam en 12.30 uur Haarlem. Kosten: Alles inbegrepen f 8-75. Vertrek Haarlem 6.30, Amsterdam 7, Utrecht 8 uur. Via Gorkum-Breda naar Wuest-Wezel. Kort oponthoud. Dan naar Antwerpen, waar een uitgebreide warme lunch gereed staat. Over Mechelen naar Brussel. Aankomst pl.m. half drie. Groote rondtoer door de stad. Half zes prima diner, dan naar de tentoonstelling. Rond wandeling onder leiding. Tocht met lilliput- terstrein over het fantastisch verlichte ten toonstellingsterrein. Bezoek aan „Oud-Brussel" met zijn vermakelijkheden. Ongeveer 12 uur worden de deelnemers naar de hotels gebracht. Den tweeden dag kunnen de deelnemers uit slapen, wandelen en winkelen. Om twaalf uur verzamelen aan een warme lunch, dan naar Antwerpen. Groote rondtoer door deze haven stad. Prima diner in Antwerpen en dan via kort oponthoud in Wuest Wezel huis toe. Aan komst Utrecht 10.30, Amsterdam 11.30, Haarlem 12 uur. Kosten: Alles inbegrepen f 15.50. Eerste dag gelijk aan eersten dag van twee- daagsche. Tweede dag. Na ontbijt schitteren de tocht door Ardennen en Maasdal. Via Wavre- Gembloux-Namen naar Dinant. Hier lunch. Bezichtiging Dinant. Bezoek o.a. aan Citadel. Schitterend vergezicht. Via Yvoir-Tailfer- Samson-Ardenne-Hoei-Ivon naar Luik. Hier diner en logies. De avond is vrij. Den derden dag na het ontbijt gelegenheid om te winkelen. Tien uur vertrek naar Nederland. Tocht door Limburg. 1 uur te Valkenburg, uitgebreide kof fietafel. Via Roermond naar Eindhoven. Hier vindt het afscheidsdiner plaats. Aankomst Utrecht 10.30, Amsterdam 11.30, Haarlem 12 uur. Kosten: Alles inbegrepen f 25.50. Eerste dag gelijk aan den eersten dag van de tweedaagsche. Tweeden dag om elf uur vertrek via Overijssche-Wavre-Namen naar Dinant, waar de lunch wordt gebruikt. Bezoek aan de Citadel, waarna fraaie tocht naar het bede vaartplaatsje Beauring. Hier oponthoud van ongeveer een uur, dan prachttocht via Wellin naar Rochetfort, waar gedineerd en gelogeerd wordt. Den derden dag vroeg opstaan. Won dermooie tocht via March-Caomblain au Pont- Aywaille-Remouchamp naar Spa. Lunch in Spa. Bezoek aan het Casino. Over Jalhay wordt de reis voortgezet naar Gileppe, waar de groote waterwerken worden bezichtigd. Daarna naar Luik, waar gedineerd en gelogeerd wordt. De vierde dag is gelijk aan den derden dag van de driedaagsche. Kosten: Alles inbegrepen slechts f35.50. Vertrekplaatsen. Haarlem: voor het bureau van de Nieuwe Haarlemsche Courant, Nassau- laan 51. Amsterdam: Kasteel van Aemstel, N. Z. Voorburgwal 6573. Utrecht: Centraal Station. Als er voor een van onze reizen bij U interesse is, geeft u zich dan vooral zoo tijdig mogelijk op. Wij willen niemand teleurstetllen. Inlichtingen en opgave tot deelname aan het Centraal Reisbureau van de Ver. Kath. Pers, N. Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam. Onder Motto Exweto. Ten eerste organiseeren wij dagtochten. Vertrek Haarlem 6.30, Amsterdam 7.en Utrecht 8 uur. In luxe reiswagens via Utrecht naar Gorkum, overvaart naar Sleeuwijk en over Breda naar het grensplaatsje Wuest-Wezel, waar een consumptie wordt aangeboden. Via Brasschat naar Antwerpen. Tocht door Ant werpen. Dan naar Brussel. Ongeveer 1 uur uit gebreide lunch op het terrein van de wereld tentoonstelling. Bezichtiging van de tentoon stelling. Rit in den Lilliputterstrein over de geheele tentoonstelling. Vijf uur vertrek. Rond toer door Brussel, dan naar Antwerpen, waar De Nederlandsche Scheldevlucht heelt Zaterdag wederom plaats gehad. - Een kijkje op het vliegveld bij Vlissingen Een fraaie sprong van een der deelnemers aan het groote con cours hip- pique, dat Zondag te Oss werd gehouden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4