Maes wint den Tour de France f De jongeren laten zich gelden I RONSSE WINT DEN STAYERS WEDSTRIJD TE RIJSWIJK FRANSCHE HEGEMONIE GEBROKEN INTERNATIONAAL PRO GRAMMA TE TILBURG MANERA OP DE TWEEDE PLAATS JAZET NEEMT REVANCHE MAANDAG 29 JULI 1935 Ook in het landenklassement bezet België de eerste plaats voor Frankrijk, dat niet min der dan 2V2 uur achter stand heeft De laatste étappe van Caen naar Parijs De laatste etappe Algemeen klassement Land enklassement Speciale prijzen Nederlandsche athleten te Schaerbeek Successen voor Roelofs, Osendarp en De Bruin Onze ruiters te Spa Luit. Greter deelt een eersten prijs met den Franschen Luit. de Castries Drie ploegen naar Berlijn De Europeesche roeikampioen- schappen 't Belgische koppel Debruycker- Verhaegen tuint den 60 K.M.- koppelwedstrijd Van Hout klopt Kremers in de achtervolging Cor Wals wint de tweede manche op fraaie wijze en eindigt op de vierde plaats Zege van B. Leene in het sprintnummer J. van KempenSlaats winnen te Almelo de koppelachtervolging van KilianVopel en den 75 K.M.-koppel- wedstrijd Engelmoer in twee ritten geklopt De wereldkampioenschappen Gouden Wiel van den Rijn Toni Merkens verovert wederom den titel Duitsche amateurkampioen schappen te Erfurt NA DE VIERDAAGSCHE Bekroningen voor de beste marschkleeding UIT DE SPORTWERELD OHMf Zooals verwacht mocht worden, heeft Romain Maes Zondag de 29ste ronde van Frankrijk gewonnen. Van de eerste etappe af was de 22-jarige Belg drager van de gele trui, d.w.z. leider in het algemeen klasse ment en zonder de leiderspositie ook maar één enkele maal te hebben afgestaan in de 29 etappes, is R. Maes weer als overwinnaar te Parijs teruggekeerd. In de laatste etappe CaenParijs over 221 K.M. wist Romain Maes op het laatste gedeelte te ontsnappen en met een voorsprong van meer dan een halve minuut alleen aan de finish op de Pare des Princesbaan te arriveeren, luide toegejuicht door. de tienduizenden in de Pa- rijsche straten en op de tribunes van de wielerbaan. De 4338 K.M. legde Romain Maes af in den tijd van 141 uur 32 min. 39 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 30.618 K.M. Ook in het landenklassement bezette België de eerste plaats, n.l. met een totaal- tijd van 425 uur 36 min. 9 sec. van R. Maes, F. Vervaecke en Sylvere Maes. Frankrijk bezette in het landenklassement de tweede plaats met niet minder dan ongeveer 2 y, uur achterstand. En dit mag wel als het belangrijkste resul taat dezer ronde beschouwd worden: De he gemonie van Frankrijk is gebroken! Van 1930 af hebben Fransche renners beslag gelegd op de eerste plaats, n.l. Leducq in 1930, A. Magne in 1931, Leducq in 1932, Speicher in 1933, Mag ne in 1934, terwijl telkenmale Frankrijk in het landenklassement won. Deze overwegende meerderheid is nu radicaal gebroken, zoowel in het persoonlijk als in het landenklassement. Dat niet-Franschen de Ronde van Frankrijk nog zouden kunnen winnen: het werd de laat ste jaren als vrijwel onmogelijk gehouden. Het is nu geschied, dank zij den goeden ploeggeest bij de Belgen, dank zij ook de prachtige indi- vidueele prestaties van de beide Maesen, van een Vervaecke, van een Lowie en anderen. België bezet in het algemeen klassement de eerste, de derde, de vierde en de vijfde plaats, terwijl de Italiaan Morelli de tweede plaats in neemt. Eerst op de zesde plaats komt een Franschman, Speicher, met bijna een uur ach terstand op R. Maes. Zelfs in het bergklassement waren de buiten landers beter; Vervaecke bezette de eerste plaats voor S. Maes en den Franschen toerist Ruozzi. Vanzelfsprekend bleef het peleton na het vertrek uit Caen bijeen. Men bewaakte elkaar nauwkeurig en uitloop pogingen hadden geen succes. De route ging van Caen over Lisieux naar Evreux en Mantes, waar men verder de rivier de Seine volgde. De laatste 10 K.M. van Ver sailles naar Parijs stonden de toeschouwers rijen dik langs de wegen en het was de drager van de gele trui, Romain Maes, die men het eerst kon bejubelen. Hij was er niet ver voor Versailles in geslaagd te ontsnappen en eeni- gen voorsprong op het peleton te nemén. Hij verdedigde, gegrepen door de eerzucht, dezen voorsprong energiek en toen Morelli zich op maakte voor de achtervolging ging Vervaecke mee, evenals Chocque. Zij slaagden er echter niet in Romain Maes te achterhalen en de jeugdige Belg kwam alleen op de stampvolle baan van het Pare des Princes aan, storm achtig toegejuicht door de menigte. Na Maes kwamen Vervaecke, Morelli en Choc que tegelijk binnen, waarbij de Belg natuurlijk in den sprint won. Met 5 minuten achterstand op R. Maes kwamen Le Greves, Pelissier, Jean Aerts, Lachat en de andere renners binnen. Een eereronde werd door allen gemaakt en daarmede was de 29ste ronde van Frankrijk ten einde. Het resultaat van de 21ste en laatste etappe was: CaenParijs 221 K.M. 1. R. Maes (België) tijd 6 uur 57 min. 45 sec. 2. Vervaecke (België) 6 uur 58 min. 24 sec. 3- Morelli (Italië), 4. Chocque (Frankrijk), allen zelfden tijd. 5. Le Greves (Frankrijk) tijd 7 uur 2 min. 32 sec. 6. Pelissier (Frankrijk). 7. Jean Aerts (België), 8. Lachat (Frankrijk). 9. Alle andere renners. Winnaar van de ronde van Frankrijk: Ro main Maes (België). Totaaltijd van 141 uur 32 min. 39 sec. Gemiddelde van 30.618 K.M. per uur. 2. Morelli (Italië), 141 uur 49 min. 52 sec. 3. F. Vervaecke (België), 141 uur 56 min. 6 sec. 4. S. Maes (België), 142 uur 7 min. 24 sec. 5. Lowie (België), 142 uur 23 min. 26 sec. 6. Speicher (Frankrijk), 142 uur 26 min. 29 sec. 7. Archambaud (Frankrijk), 142 uur 41 min. 28 sec. 8. Vietto (Frankrijk), 142 uur 53 min. 3 sec. 9. Ruozzi (Frankrijk), 143 uur 6 min. 2 sec. Eerste der toeristen. 10. Thierbach (Duitschland), 143 uur 32 min. 4 sec. 11. Cogan (Frankrijk) toerist. 12. Benoit Faure (Frankrijk), toerist. 13. Ch. Pelissier (Frankrijk), eerste der indi- vidueelen. Totaal-tijd 144 uur 1 min. 21 sec. 14. Bernard. 15. Legreves. 16. Fay olie- 17. Leducq. 18. Cloarec. 19. Maucalir. 20. Dignef. In de laatste étappe i? de Duitscher Stach uitgevallen, zoodat in totaal 45 renners de ronde hebben beëindigd. 93 renners vingen op 4 Juli 1.1. de ronde te Parijs aan, zoodat meer dan 50 procent den strijd hebben moeten staken. 1. België met R. Maes, Vervaecke en S. Maes. Totaaltijd 425 uur 36 min. 9 sec. 2. Frankrijk met Speicher, Archambaud en Vietto. Totaaltijd 428 uur 1 min. 0 sec. 3'. Duitschland 435 uur 33 min. 26 sec. 4. Italië 437 uur 52 min. 3 sec. 5. Spanje 438 uur 55 min. 55 sec. Winnaar van het bergklassement is de Belg F. Vervaecke voor zijn landgenoot S. Maes en den Franschen toerist Ruozzi. De meeste etappes werden gewonnen door Jean Aerts (Eeigië) en Le Greves (Frankrijk), elk met 4. De premie voor dien renner, die in een etappe met den grootst mogelijken voor sprong heeft gewonnen, verviel aan den Franschman Moineau, die te Bordeaux met 16 minuten voorsprong alleen was gearriveerd. Voordat de leuzen van den weg op de Pare des Princesbaan aankwamen, vonden nog enkele stayerswedstrijden plaats Lacquehaye werd winnaar met 3 punten over 3 ^nanches voor Brossy met 5 punten, Grant *6 punten, Grassin 6 punten, Lemoine 11 punten en Guimbretiere 11 punten. Een omniumlandenwedstrijd werd door de Franschen met 37 punten gewonnen voor België, Italië en Engeland. Ook dit jaar namen weer enkele Nederland sche athleten deel aan de internationale athle- tiekwedstrijden te Schaerbeek, waarbij zij en kele fraaie successen konden behalen. De weers omstandigheden waren verre van fraai, hetgeen de prestaties merkbaar beïnvloedde. Zoo won Osendarp het nummer 100 Meter in 11.2 sec., een verre van f raaien tijd dus! De belangrijkste resultaten waren: 100 Meter hardloopen finale: 1. Osendarp 11.2 sec. 2. Don- delinger, Frankrijk op 2 Meter. 3. Cuvelier, Frankrijk. Hoogspringen: 1. Roelofs 1.85 Meter. 2. Jansz 1.80 Meter. 400 Meter hardloopen: In de eerste serie ein digde Visser als vierde achter Henry, Charles en v. d. Broeck. In de tweede serie werd Eikema derde achter Prinsen en Francois. In de derde serie liepen geen Nederlandsche athleten mee. Geen der bovengenoemde Hollanders wist zich op een der drie eerste plaatsen in den eindstrijd te handhaven. 110 Meter hordenloop: 1. Jansz 17.2 sec. Vèrspringen: 1. Baudry (Frankrijk) 6.60 Me ter. 2. De Bruin 6.25 Meter. Kogelstooten: 1. de Bruin 15.15 Meter. 2. Spa- hitsch (België) 13.60 M. 3. v. d. Voorde (België) 13.23 Meter. 4. Mingels (België) 11.80 Meter. 5. Limpens (België) 11.54 Meter. 6. Roelofs 10.76 Meter. Zondag werd het Internationaal Concours Hip- pique te Spa beëindibd met een concours om den Prix de Spa. Het was een wedstrijd over 20 hindernissen met een maximale hoogte van 1.60 Meter, ter wijl de lengte van het parcours 1050 Meter be droeg. Ei' waren 73 inschrijvingen. Alleen het aantal fouten telde, niet de gemaakte tijden. De eerste prijs werd gedeeld door luitenant Greter met „Ernica" en luitenant de Castries (Frankrijk) met „Tenace", beiden met 0 fouten. De andere Nederlandsche deelnemers brach ten het er niet zoo uitstekend af. „Godard" van Ritmeester Grovestins startte niet, evenmin als „Jimmy". „Jagdheld" onder den heer Pasman alsmede „Dünenbank" onder luitenant Greter maakten 8 fouten, terwijl luitenant Steenkamp met „Arkansas" 12 fouten liet noteeren. In het concours hoogspringen werd de Fran sche luitenant de Maupeau met „Henri 6'' eerste met een afstand van 2.10 Meter. De tweede plaats werd bezet door „Perin Dandin" van den zelfden ruiter, terwijl luitenant Greter met „White Eear" als derde eindigde met een sprong van 2 Meter. Voorts vond nog een wedstrijd in het breedte- springen plaats, waarbij luitenant de Maupeau met „Tenace" het wereldrecord verbeterde door 7.60 Meter ver te springen. Het oude record was 7.50 Meter. Nederlanders deden er in dit concours niet mede. Bij de prijsuitreiking der Nederlandsche roeikampioënschappen te Sloten werd Zaterdag avond bekend gemaatk, dat het bestuur van den Nederlandschen Roeibond besloten heeft drie ploegen uit te noodigen deel te nemen aan de Europeesche kampioenschappen, welke van 16 tot 18 Augustus a.s. te Berlijn plaats vinden en wel voor het nummer achtriemsgiekten Triton (Utrecht), voor het nummer vier met stuur man Nereus (Amsterdam) en voor het nummer twee zonder stuurman Laga (Delft). Romain Maes, de winnaar van den Tour de France, bij zijn aankomst te Luchon Links de Belgische renner Romain Maes, de winnaar van den Tour de France. Rechts zijn landgenoot Sylvère Maes, die vierde werd in het eindklassement en in het midden de Italiaan Morelli, die de tweede plaats bezette Door het dreigende weer viel de belangstel ling voor de internationale wedstrijden op de Tilburgsche Wielerbaan tegen. De wedstrijden werden ongeveer een complete dverwinning voor de jongere generatie over de oudere, slechts in de achtervolging moest Kremers de over- groote meerderheid en de buitengewone klasse in de achtervolging van v. Hout erkennen. Na dat Kremers een voorsprong verkregen had van ongeveer 30 M., verhoogde v. Hout z'n tempo en liep geleidelijk in, nam voorsprong om pa 3.3 K.M. Kremers in te halen. De overige nummers waren met grooten voor sprong voer Kremers, zoodat de jonge Tilbur- genaar ten slotte toch nog de winnaar van den omnium werd. Hij won den springt met ander halve lengte en de tydrace over 500 M. met meer dan 2 sec. verschil. In het sprintnummer was het Willy Vroomen, die de jongere generatie de overwinning be zorgde. In zijn serie klopte hij Debruycker met vrij groot gemak en in de finale verraste hij v. d. Horst zoodanig, dat de Eindhovenaar het niet verder dan de trapas van den jon gen Limburgenaar kon brengen, v. d. Horst had in zijn serie een oude glorie, Frankensteijn ge klopt, die in den strijd om de 3e en 4e plaats ook in Debruycker zijn meerdere moest erken nen. Ook in den klassementswedstrijd zegevierde een jongere, Rossau, over de ouderen Küster en Verhaegen. O. i. maakte in dit nummer de jury een vrij groote fout. v. Schijndel was tusschen het 2e en het laatste klassement on geveer 3/4 baan uitgefoopen. Volgens de nieuwe reglementen had de wedstrijdleiding hem een volle ronde toe moeten kennen. Zij gaf hem echter de eerste plaats in het klassement, waardoor hem een zekere eerste plaats ontging. Doordat Rossau zich in dit laatste klassement wist te plaatsen en dit bij Verhaegen niet 't geval was, won Rossau met 2 punten voor sprong. In den koppelwedstrijd ondernamen de ge broeders Vroomen de eerste uitlooppoging die al spoedig door de Duitschers Küster-Franken- steijn te niet gedaan werd. Zij probeerden het op hun beurt eens, maar ook zij werden ingeloopen. Voor de wedstrijden, welke Zondag op de Rijs- wijksche Wielerbaan werden gehouden, bestond vrij groote belangstelling. Begonnen werd met een sprintwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken over 800 meter (2 ronden). De uitslagen van de series luiden als volgt: Eerste serie 1. S. Duin, 2. Grimme; Tweede serie: 1. v. Es, 2. Arnds; Derde aerie: 1. Rutgrink, 2. Nelepmi; Vierde serie: 1. Buchly, 2. Cornelis- sen; Vijfde serie: 1. B. Leene, 2. Van Hal; Zesde serie: 1. Van Gelder, 2. Meyer. Eerste demi-finale: 1. Van Gelder; laatste 200 Meter 13 3/5 sec. Niet geplaatst: Rutgrink, Cor- nelissen en Arnds. Tweede demi-finale: 1. Duin; laatste 200 Me ter 13 3/5 sec. Niet geplaatst: Buchly, Nelepmi en Van Hal. Derde demi-finale: 1. B. Leene; laatste 200 Meter 13 2/5 sec. Niet geplaatst: v. Es. Grimme en Meyer. Finale: 1. B. Leene, laatste 200 Meter 14 sec. 2. S. Duin op wiellengte; 3. Van Gelder. In de eerste manche van den stayerswedstrijd over 20 K.M. was de startvolgorde: Alkema. Ronsse, Manera, Blekemolen, Wals. Direct na den start nam Ronsse den kop vóór Alkema, terwijl Wals een halve baan achter was. De eer ste aanval van Alkema op Ronsse ihislukte door losraken, waarvan Manera profiteerde om snel tweede te worden. Daarna kwam ook Blekemolen goed opzetten, doch vooralsnog kon hij Alkama niet bereiken. Wals kwam na 15 ronden goed op tempo en ging in een fraaie spurt over Bleke molen heen. De eerste aanval op Alkema mis lukte doordat Slesker steeds te hoog in de baan reed en ook een tweede aanval had geen resul taat. Na 40 ronden zette Manera den aanval op Ronsse in, dien hij met een vaart van 86 K.M. fraai passeerde De uitslag werd: 1. Manera (Manera Sr.) in 16 min. 46 4/5 sec. 2. Ronsse (Plasquier) op 50 M. 3. Blekemolen (Wiersma) op 80 M. 4. Alkema (Slesker) op 300 M. 5. Wals (Ceurremans) op 380 M. In de tweede manche over 30 K.M. was de startvolgorde aldus: Wals, Blekemolen, Manera, Ronsse Alkema. In dezelfde volgorde hadden de renners hun motor te pakken, en de volgorde bleef eenigen tijd zoo, waarbij Alkema iets af zakte. Na 10 ronden volgde een felle strijd tus schen Manera en Ronsse, welke de Italiaan won. Ronsse raakte los en Alkema kwam daardoor op de vierde plaats, om direct daarop met een fraaie spurt over Manera heen naar de derde plaats te gaan. Ronsse kreeg terzelfder tijd van het geheele veld 'n lap. Ronsse kwam hierna ge weldig opzetten en nam in snel tempo zijn lap terug van het geheele veld, behalve Wals. Ma nera ging dan naar de tweede plaats door keu rig Biekemolen te passeeren, die losraakte en spoedig een lap te pakken had. Inmiddels ging Wals nog steeds onbedreigd, met Vrij grooten voorsprong aan het hoofd. Alkema verbeterde gaandeweg zijn positie en kwam op de tweede plaats. Na 50 ronden was de volgorde: 1 Wals; 2 Alkema; 3 Ronsse; 4 Manera; 5 Blekemolen. Hierbij moet in aan merking worden genomen dat Manera wegens ongeoorloofd rijden bij een aanval op Ronsse was gedistanceerd, daar deze anders de tweede plaats zou bezetten. Wals reed thans een betere course dan in de eerste manche en zonder noe- menswaardigen strijd te hebben geleverd won hij de manche op keurige wijze. De uitslag werd 1 Wials in 23 min. 53 3/5 sec.; 2 Alkema op 300 meter; 3 Ronsse op 420 meter; 4 Manera op 490 meter; 5 Blekemolen op 680 meter. Na twee manches was daardoor de stand: Ronsse en Manera elk vijf punten; Wals en Alkema elk 6 punten; Blekemolen 8 punten. De start-volgorde voor de derde manche over 40 K.M. was: Blekemolen, Ronsse, Wals, Ma nera en Alkema. Ronsse was het eerste op gang, zoodat hij den kop kon nemen voor Bleke molen. Alkema ging direct over Manera heen, om vijf ronden later ook Wals te passeeren, wiens even te voren ingezette aanval op Bleke molen mislukt was. Het veld werd hierna ver uiteen gerukt en de course was vrij dood. Ma nera ging in een schitterende sprint over Wals en Alkema heen, om direct daarna ook Bleke molen te passeeren en de tweede plaats achter Ronsse te bereiken. Ook Alkema slaagde er in over Blekemolen heen te komen en na 50 ron der was de stand: Ronsse, Manera, Alkema, Blekemolen en Wals. Hierna veroverde Wals direct de vierde plaats. Blekemolen verdedigde zich taai tegen een lap van Ronsse, een strijd, welke rondenlang duurde, totdat Ronsse even afwachte. Manera profiteerde hiervan, daar flink op Ronsse in te loopen. De volgorde bleef lan gen tijd ongewijzigd. Toen er nog zes ronden te rijden waren, kwam Wals en Blekemolen iets opzetten doch er kwam geen wijziging meer, zoodat de uitslag van de derde manche luidt: 1 Ronsse in 31 min. 14 sec.; 2 Manera op 30 meter; 3 Alkema op 50 meter; 4 Wals op 200 meter; 5 Blekemolen op 300 meter. De totaal-uitslag werd: 1 Ronsse 6 punten; 2 Manera 7 punten; 3 Alkema 9 punten; 4 Wals 10 punten; 5 Blekemolen 13 punten. De uitslagen van de verdere wedstrijden waren: Achtervolgingswedstrijd Noord-Holland tegen Zuid-Holland over Maximum 4 KM. Noord-Holland kwam uit met de renners Van Wees, Westbroek, Van Hal en Zwartepoor- te Zuid-Holland met Bats, Koen, Zwanenburg en Hellemans. Gewonnen door de Noord-Hollandsche ploeg, welke na 4 K.M. 10 m. was ingeloopen. Tijd 5 min. 8 2/5 sec. Klassementswedstrijd: 1 Van Bs 7 pnt.; 2 Van Hal 5 pnt.; 3 Gfimmo 4 pnt. Na ongeveer 10 min. moest v. Hout wegens spierverrekking opgeven. Plotseling schoot v. d. Horst er tusschen uit, Gommers loste goed af en al spoedig hadden zij een halve baan voorsprong, voordat het veld er erg in had, was het koppel Gommersv. d. Horst een baan- ronde uitgeloopen. Ook Rossau wilde het pro- beeren en nam 'n halve ronde, maar na 'n korten hevigen strijd werd dit koppel ingeloopen door VerhaegenDebruycker dat zelf een goedge- lukten tegenaanval ondernomen had en er in slaagde 1 ronde te nemen. De strijd duurde voort Weer ontsnapte Rossau en nu scheen het be ter te gaan, want het peleton had geen zin meer in achtervolging en na 10 ronden hadden zij hun ronde te pakken. Het eerste klassement werd gewonnen door Kremers voor v. d. Horst, Debruycker en Willy Vroomen. Direct na dit klassement ontwikkelde zich een geweldige jacht door een krachtig offensief van de Duitschers. Enkele rondèn werden er genomen en verloren. Geregeld werden er uit looppogingen ondernomen en afgeslagen. En kele lukten er maar van. Door dit vuurwerk zagen v. d. HorstGommers en Verhaegen Debruycker kans om alleen aan den kop te komen. Daar er geen koppelgenoot voor hem kwam opdagen, staakte ook Kremers den strijd. De uitslag van 't 2e klassement luidde: 1. Willy Vroomen, 2. v. d. Horst, 3. v. Schijn del, 4. Küster. En nog steeds jachten. Er vielen veel slacht offers. Op een gegeven oogenblik reden er nog maar 3 koppels, waarbij Rossauv. Schijndel, Verhaegen—Debruycker een ronde achterstand bezorgden. Na deze jachten luidde de stand: 1. DebruyckerVerhaegen. Op 1 ronde: 2. Gommersv. d. Horst, 3. Rossauv. Schijndel. Op 4 ronden. 4. Gebr. Vroomen, 5. Franken steijnKüsters. Een periode van kalmte volgde. De strijd bleek te veel van M. Vroomen's krach ten gevergd te hebben. Hij moest opgeven we gens maagkrampen. W. Vroomen vormde toen met Kremers 'n nieuwen koppel op 3 ron den achterstand. Nauwelijks was het nieuwe koppel op de baan op het begint op een gewel dige manier te jagen en haalde na harden strijd een ronde van zijn achterstand in. Het derde klassement verviel en het vierde verliep als volgt: 1. Kremers, 2. Rossau, 3. v. d. Horst, 4. Fran kensteijn. De laatste ronden leverden het gewone beeld van het einde van een wedstrijd. Verdedigen van de eerste plaatsen door de leiders en wan hopige pogingen van de minder goed geklas- seerden om hun positie te verbeteren. De laat ste sprint werd gewonnen door Rossau voor v. d. Horst, Kremers en Debruycker. De uitslagen luidden: Omnium Kremersv. Hout. Sprint: 1. Kremers (tijd 10 3/5 sec.); 2. v. d. Hout tijdrace: 1. Kremers in 33 2/5 sec. 2. v. Hout in 35 4/5 sec. Achtervolging v. Hout haalt Kremers in na 3 K.M. 300 in den tijd van 4 min. 34 l/5*sec. Sprint: le serie: 1. v. d. Horst (tijd. 10 4/5 sec.). 2. Frankensteijn. 2e serie 1. W. Vroomen (tijd. 11 1/5 sec.). 2. Debruycker. 3e serie 1. De bruycker (tijd. 10 2/5 sec.). 2. Frankensteijn. Finale: 1. W. Vroomen (tijd 10 4/5 sec.) 2. v. d. Horst. Klassementrace: 1. Rossau met 10 pnt. 2. Verhaegen met 8 pnt. 3. Küster met 6 pnt. 4. v. Schijndel met 5 punten. 5. Gommers met 4 punten. 6. M. Vroomen (opgegeven). 60 K.M. koppelwedstrijd: 1. DebruyckerVer haegen met 4 punten. Op 1 ronde: 2. Rossau v. Schijndel 15 punten. 3. Gommersv. d. Horst met 14 punten. Op 2 ronden: 4. KremersW. Vroomen met 14 punten. Op 6 ronden. 5. Küs terFrankensteijn met 2 punten. Tijd 1 uur 29 min. 33 sec. Zondag draaide de Almelosche Wielerbaan weer voor een talrijk opgekomen publiek, waar onder veel werkloozen, die tegen sterk geredu ceerde prijzen toegang hadden. De belangstelling ging vooral uit naar de revan chematch tusschen En gelmoer (Amsterdam) en Jazet (Almelo). In de Ned. kampioen schappen had, zooals men weet, Engelmoer Jazet in f|| de finale geklopt. Thans nam Jazet schitterend re vanche en sloeg zijn ri vaal in beide ritten. Ja- zet's tijd in dén eersten rit was 101/10 sec. over de laatste ronde, den tijd van het baanrecord van Pijnenburg. Jazet Een koppelachtervolging tusschen J. v. Kem pen—Fr. Slaats en W. Kilian—J. Vopel met aflossing over max. 5 K.M., was voor Van Kem penSlaats. De afvalwedstrijd voor profs en onafhanke lijken werd gewonnen door D. van Dijk, terwijl in den 75 K.M. koppelwedstrijd de zege kwam aan het koppel Van KempenSlaats. De gedetailleerde uitslagen zijn: Sprint over 4 baanronden tusschen J. Engel- inoer en H. Jazet. 1ste rit: 1. Jazet, 101/10 sec. (baanrecord); 2. Engelmoer. 2e rit: 1. Jazet, 10 4/10 sec.; 2. Engelmoer. Winnaar is dus H. Jazet, Almelo. Koppelwedstrijd voor profs over max. 5 KM. met aflossing. Na 20 ronden loopen J. v. Kem penSlaats KilianVopel in in 3 min. 54 3/10 sec. Afvalwedstrijd voor profs en onafhankelijken: 1. D. van Dijk; 2. H. Adan; 3. Van der Eist. Koppel wedstrijd over 75 K.M. met 6 klasse menten. Uitslag: 1. Van KempenSlaats, 11 punten; 2. KilianVopel, 5 punten; 3. op 2 ronden: Van Dijk—v. Rossum, 19 punten; 4. op 2 ronden: Jazetv. d. Heiden, 17 punten; 5. Engelmoer Rakers, 9 punten; 6. op 3 ronden: AdanVan der Eist, 0 punten; 7. op 5 ronden: Hargeerds Zwiers, 0 punten. Tijd van Van KempenSlaats 1 uur 45 min. 1 2/5 sec. Engeland zal by de aa. wereldkampioenschap pen met de volgende renners vertegenwoordigd zyn: Sprint professionals: Cozens. Sprint amateurs: Higgins en Hom. Wegwedstrijd amateurs: Holland, Stellard en Youll. Stayers: Grant. Op 2 Aug. a a. wordt te Keulen een stayers wedstrijd gehouden om het Gouden Wiel van den Rijn. In dezen wedstrijd starten Krewer (Duitschland), Schön (Duitschland)Lacquehaye (Frankrijk), Blanc Garin (Frankijrk), Suter (Zwitserland) en Leuer (Duitschland). Te Erfurt zijn Zondag de Duitsche baankam- pioenschappen voor amateurs gehouden. Toni Merkens slaagde er wederom in den titel te ver overen op de 1000 Meter sprint. De tweede plaats werd bezet door Ihbe. Derde werd Hom, terwijl Karsch als vierde eindigde. De kampioenschappen voor de professionals werden te Breslau verreden. Bij de sprinters Won Richter in de finale van Engel in drie ritten. Eerste rit: Richter 12,1 sec. 2. Engel 1 lengte. Tweede rit: Engel 12.1 sec. 2. Richter halve Derde rit: Richter 12 sec., Engel op ander halve lengte, lengte. Eindklassement: Kampioen Richter. 2. Engel. 3. Steffes. 4. Rieger. Stayerswedstrijd 100 K.M. Kampioen Metze in den tijd van 1 uur 35 min. 20 sec. 2. Lohmann op 1240 Meter. 3. Wissbroecker op 1800 Meter. 4. Schindler op 1820 Meter. 5. Hille op 2130 Meter 6. Krewer op 2200 Meter. 7. Moeller op 3600 Meter. 8. Mueller op 8750 Meter, Ter bevordering van het dragen van goede marschkleeding was ter gelegenheid van den Vierdaagschen afstandsmarsch te Nijmegen een jury benoemd, welke te beoordeelen had, wie der deelnemende groepen het best verzorgd en meest sportief gekleed was. De jury kende een bekroning toe aan de vol gende ploegen: Sportvereeniging Landsdrukkerij S. V. L„ 'sGravenhage; S.H.E.L.L., Amsterdam; Natio naal Jongeren Verbond. Rotterdam; Wandel- sportvereeniging „Al zingende voorwaarts," Am sterdam; „De Optimisten," Amsterdam; Uni lever Sportvereeniging (U.S.V.) heerengroep, Rotterdam; Unilever Sportvereeniging (U.S.V.) damesgroep, Rotterdam; „Excelsior," Utrecht; Rotterdamsche meisjes gilde S.O.S., Rotterdam; Rotterdamsche Wandelsport Vereeniging, Rot terdam; W.S.V. „Amsterdam," Amsterdam; L.U.B.R.O., Utrecht; Nationaal Jongeren Ver bond, afd. Den Haag; Wandelsportclub „De Princevlag," 's Gravenhage. De Italiaan Nuvolari won met zijn Alfa Romeo gisteren den grooten Prijs van Duitschland

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9