Gemeenteraad van Velsen wnm fc/ r( De Volkenbonds zitting Het Centrum 1 GASPRIJSNIET VERLAAGD Optimistische stemming te Genève Wij schrijven voor U op advertentien! JAPONNEN SCHORTEN MUTSEN SPOTGOEDKOOP WOENSDAG 31 JULI 1935 Huldiging en afscheid Nieuwe Haarlemsche Courant WIL STEENWEG 37 UTRECHT v v v art s 2 flescbje» ^«ensap samen va Q bü -nkoopv-^». u"a" „„a, HEERLIJKE NAGERECHTEN MET DE GRUYTER'S BESSENSAP De Gruyter's Rijst Opheffing of verlaging van de straatbelasting onmogelijk De nestor gehuldigd De gasprijs De straatbelasting Afscheid AERDENHOUT BEVERWIJK BENNEBROEK HALFWEG HEEMSTEDE OVERVEEN SPAARNWOUDE ZAANDAM SCHAKEN Haarlemsche Schaakclub TENNIS Tournament Jatilo Weer een scherp artikel van de Tribuna Columba DUIVENSPORT Haarl. Amsterdamsch Kwartier Postduiven-Vereeniging „de Snelvlieger" WIELRENNEN NIEUW SWIFT—ACHILLES Op de Heemsteedsche Wielerbaan NASSAULAAN 51 - HAARLEM Examens Modevakschool Orgelbespeling RIJKS VISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN kotters HUISHOUD- en INDUSTRIESCHOOL UW ADRES: Levering naar maat SPP BELT U OP 12854 B. A. JANSSEN PIANO'S TE HUUR W. BOEREE, Schagchelstr. 16 V V Cl AVoor1^r: 7, |Eéng^do-j 9 Per flesch. .13 Voor bet aanmaken van de Gruyter's Bessensap Maïzena .per pak 8-10 Suikertegen dagprijs De Gruyter's Pudding Diverse smaken p. pak 7-12-15 Griespudding p.ons 10 Grove Rijst. 6-8 Tafelrijst. 12-16-20 De gemeenteraad van Velsen kwam Dinsdag voor het laatst in zijn tegenwoordige samenstel ling bijeen. Afwezig waren de heeren Maas, v. d. Flier, v.. Rummelen, Zalm en van Woensel. Alvorens met de behandeling van de agenda te beginnen wenschte de VOORZITTER den heer Vermeulen geluk met het feit, dat hü ge durende 35 jaren onafgebroken in den raad zit ting heeft gehad. Ofschoon de ambtelijke instanties deze periode niet als een officieel jubileum beschouwen, is t feit, dat iemand gedurende 35 jaar zonder on derbreking deel uitmaakte van een college als de raad van Velsen, inderdaad vermelding waard. Gedurende den tijd dat de heer Vermeulen als raadslid en wethouder zijn arbeid voor de ge meente heeft gegeven is er veel gebeurd. Spr. wilde niet treden in een summiere behandeling van alles wat tot stand is gekomen, doch hü wilde gaarne uiting geven aan zijn vreugde, ook van het college en den raad, dat de heer Ver meulen nog altijd in staat is om zijn arbeid voor het welzijn der gemeente te verrichten. De herdenking van een dergelijk feit brengt meestal de gedachte in zich aan een naderend einde. Dat is echter niet het geval bij den heer Vermeulen die meeging met den groei van zijn generatie en die, door den aard van zijn dage- lijkschen werkkring, voor de gemeente meerma len een groote steun is geweest. Spr. hoopte dan ook dat deze periode van 35 jaar gevolgd zal worden door die van 40 jaren en zoo mogelijk nog langer. (Applaus). De heer VERMEULEN dankte met een kort woord voor deze vriendelijke woorden. Naar aanleiding van de mededeeling van B. en W. dat verdere verlaging van den gasprijs niet mogelijk is. ontspon zich eenige discussie. De heer STARK betoogde, dat de uitkomsten bewezen hebben, dat de verlaging niet groot ge noeg is geweest. Bij een verdere prijsverlaging had het bedrijf waarschijnlijk het debiet kunnen behouden. De heer HOMBURG meende dat de terug gang van het verbruik nog niet verontrustend is; het kan echter verontrustend worden. Om verderen teruggang te voorkomen achtte spr. een herziening van den gasprijs gewenscht. Hij achtte het niet juist, te trachten het verbruik zoodanig op te jagen, dat meer verbruikt wordt dan noodig is. Daar is de tijd niet naar. Iets anders is de concurrentie van een ander artikel het hoofd te bieden. De heer TEN BROEKE vroeg daarop of de directie van het bedrijf zich voldoende op de hoogte stelt van de nieuwe technische vindin gen. die het verbruik bevorderen. Wethouder DUNNEBIER beantwoordde deze laatste vraag bevestigend. Vervolgens wees hij erop, dat by een verdere verlaging van den gasprijs de ontvangsten nog minder zouden zijn geweest. Ofschoon de be woners om der zuinigheidswille minder verbrui ken, toch dient dankbaar te worden geconsta teerd, dat althans de aansluiting niet wordt op gezegd zooals elders veel gebeurd. Men blijft zij het in mindere mate afnemer. De propa ganda heeft in dit opzicht ook meegewerkt. Tenslotte moet spr. den raad de illusie van een gasprijsverlaging ontnemen. Daar is geen kans op. Hierna werden de geloofsbrieven onderzocht van de nieuw inkomende leden, waarna tot toe lating werd besloten. Aan de orde kwam het adres van den voor- maligen beltbaas bij den Reinigings- en Ont- smettingsdienst, om de mogelijkheid te scheppen om alsnog door den Raad van Beroep te wor den gehoord en zijn wachtgeld te verlengen. De heer GROENEVELD vond de straf voor den betrokkene te zwaar. De justitie vond des tijds geen reden tot ingrijpen; ware de zaak voor een ambtenarengerecht behandeld geworden, dan zou het waarschijnlijk anders geloopen zijn. Spr. wees op de gevolgen van deze zaak voor de pensioenregeling van den betrokkene. De heer VERMEULEN betoogde 't tegenover gestelde. Hetgeen gebeurd is vond spr. zóó er gerlijk, dat B. en W. eigenlijk nog te barmhar tig zijn geweest. Dat de justitie geen reden tot ingrijpen vond sluit nog niet uit, dat er omstan digheden kunnen zijn, die de gemeente het recht en zelfs den plicht geven om hem te verwijjde- ren. De heer VAN HEUST vond ook de straf te zwaar in aanmerking genomen dat de man 27 jaar in gemeentedienst is geweest. De heer TEN BROEKE herinnerde eraan, dat de raad indertijd behandeling door den Raad van Beroep niet in het voordeel achtte van den betrokkene. Wanneer deze het echter zelf wenscht, welnu, dan is er geen bezwaar tegen. Wethouder DUNNEBIER vroeg zich hierna af, of dit nu een behandeling is door een raad van 27 leder.. De raad besloot destijds unaniem om den man eervol ontslag te verleenen hetgeen reeds beroep uitsluit. Mede op verzoek van den raad is hem daarop herplaatsing aangeboden in een lagere positie, hetgeen de man geweigerd heeft. Nu zijn wachtgeld ophoudt moet hij de volle conse quenties van zijn daden dragen. Hij heeft het zelf zoo gewild. Na eenige discussie werd het adres afge wezen. Goedgekeurd werd hierna een wijziging van de verordening op de straatbelasting. Naar aanleiding van een desbetreffende op merking wees wethouder NIJSSEN erop, dat de nieuwe bepaling heel billijk is. Voorheen was het niet mogelijk om bewoonde perceelen aan te slaan voordat de straat in eigendom aan de gemeente was overgedragen. De nieuwe bepa ling maakt dat wel mogelijk. Nadat nog verschillende minder belangrijke voorstellen waren goedgekeurd, o.m. een grond- ruiling ten behoeve van de doortrekking van de Velserbeekstraat te Santpoort ging de raad in besloten zitting. Na heropening der vergadering kwam aan de orde een adres van de Huurwaarborgvereeniging Velsen, met 't verzoek de straatbelasting op te heffen en wanneer dit niet mogelijk mocht zijn, de aanslagen met 50 pet. te verlagen, teruggaaf te verleenen van de aanslagen voor leegstaande perceelen en het aantal betalingstermijnen te vergrooten. Teruggaaf van belasting voor leegstaande per ceelen is reeds geregeld in de gewijzigde veror dening. Met de inning wordt de noodige soepel heid betracht. Indien een belastingschuldige in termijnen wenscht te betalen wordt met dien wensch rekening gehouden. Het adres is overi gens, zoo deelden B. en W. mede, vanzelfsprekend niet voor inwilliging vatbaar. Zij adviseerden hen te machtigen adressante dienovereenkom stig in te lichten. Aldus werd besloten. Van dezelfde vereenigmg was een adres inge komen met verzoek het daarheen te leiden, dat aan „den ongebreidelden bouw van nieuwe wo ningen paal en perk wordt gesteld of althans eenige beperking toe te passen." B. en W stellen voor, hen te machtigen adres sante mede te deelen, dat de raad niet bevoegd is de gevraagde regeling te treffen. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag antwoordde wethouder DUN NEBIER, op de vraag van den heer de Waal, dat de naam van wijlen den heer Schilling te z\jner tijd aan een straat in IJmuiden zal wor den verbonden. De heer DIEPENDAAL dankte B. en W. voor de huurverlaging, welke voor de woningbouw- vereenigingen doorgevoerd zal worden. Aan het eind der vergadering dankte de voor zitter de leden, die niet meer in den raad zullen terugkeeren, voor hetgeen zij in het belang der gemeente gedaan hebben. Inzonderheid den heer Handgraaf, die reeds sedert 1900, met verschil lende onderbrekingen, zitting heeft gehad. Spr. hoopte, dat de heer Handgraaf, ook als ambteloos burger belangstelling voor de ge meentezaken zal blyven behouden. De periode, welke achter ons ligt was niet ge makkelijk. Verschillende beslissingen moesten genomen worden waarbij teniet gedaan werd wat gemeenschappelijk was opgebouwd. Het zal den leden moeilijk gevallen zijn deze besluiten te nemen. Spr. wenschte den scheidenden leden toe, dat zij van zich zelf kunnen zeggen: „ik heb het ge meen gediend als mijn eigen." De heeren HANDGRAAF en DIEPENDAAL, alsook andere scheidende leden, dankte hierna voor de samenwerking. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: H. L. J. El frink en C. E. Hirs; M. Saia en T. Masereeuw; H. J. van Leeuwen en A. v. d. Leek. Gc-trouwd: J. Nuijens en M. C. Maarschalk; J. H. Bosman en A. C. Slootmans; H. Tj. van Eden en A. C. Brandenburg; D. Offenberg en M. Jonkman; J. H. van Dalen en W. E. Schef- fer; R. Masereeuw en A. Prins. Geboren: J. PirovanoPolak, z.; J. v. d. Plas Spruijt, z.; G. BroekZwart, z.; Th. A. Jee- ningaFlohr d.; A. S. Holling—v. d. Merwe, d.; A. v. Dijk—Nederlof, d.; W. C. Pirovano— Koller, d.; E. RasBakker, z.; J. A. v d Pol Leenman, d.; Th. Drenth _v. d. Zwet Sloten maker, d.; C. J. BurgersMolenkamp, z.; F. v. d BergeSchouten, z. Overleden: C. Hoenderdos, 58 j„ echtgen. van I. J. Keunen; M J. Duink, 53 j., echtgen. van G. van Zanten; E. Buis, 66 j., wed. van Ph. Prins; H. W. lijding, 62 j., echtgen. van W. M. Bakker; J. C. Hovestadt, 83 j., echtgen van C. P. Rijkers. Diefstal van geld Mej. de B„ uit Vlaardin- gen en haar verloofde die Dinsdagmiddag om streeks half drie van een wandeling terugkeerden naar hun auto, die zy aan den Zwaluwenweg hadden achtergelaten, kwamen zij tot de ont dekking, dat een ruit van den auto was ver nield. Uit een taschje dat in den auto achterge laten was, werd een bedrag van twaalf gulden vermist. De Harddraverij De harddraverij op 5 Sep tember zal worden afgewisseld door een wieler wedstrijd, welke na den eersten omloop wordt gehouden en waarvan de snelste sprinters van de B. R. c. ,,Kennemerland" zullen deelnemen. De winnaar van dezen sprint zal rijden tegen het snelste paard in den eersten omloop. De Harddraverijvereeniging heeft voor dezen wedstrijd fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Voorts zal de Beverwijksche Harmoniekapel de courses wederom opluisteren, terwijl de Ne- derlandsche Spoorwegen eenige extra-treinen zal laten rijden. Gemeenteraad De agenda voor de verga dering van den Raad dezer gemeente op Woens dag 31 Juli, des namiddags acht uur, ten raad- huize, vermeldt o.a.: Onderzoek van de geloofs brieven van de nieuwgekozen raadsleden. Be sluit tot het aangaan van een geldleéning. Overeenkomst met den Rijkswaterstaat voor het hebben van standplaatsen langs den Rijks straatweg. Gemeenschappelijke regeling inzake wederzijdsche hulpverleening bij brand. Oranjefeesten Het bestuur van de Christel. Oranjevereeniging alhier heeft besloten de Oranjefeesten te vieren op Zaterdag 31 Augus tus. In de voorbereidingen zijn opgenomen vele nieuwe spelen voor de kinderen. Ook sullen dit jaar weer spelen voor grooten gehouden wor den. Een luisterrijke optocht zal voorafgaan. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: N. C. Leuven en S. L. Hoppe. H. van Winsum fen A. van Beneveld. Getrouwd: G. Hoekman en J. E. Mijnarends. L. L. ten Brink en J. H. de Zwart. H. A. Smits en E. J. Schuitz. Geboren: d. van M. de Groot-v. d. Heijden. z. van C, J. Hattink-Brokke. z. van A. M. Kerkvliet-Leuven. Overleden: B. Opdien, 83 j., geh. met A. Middelbeek. Rijwiel ontvreemd Dinsdagmorgen 7 uur plaatste de heer S. uit Haarlem zijn vrijwel nieuwe Gazelle fiets voor den Fotowinwel van den heer V. aan den Bloemendaalscheweg 277. Toen de heer S. des namiddags buiten kwam, was de fiets verdwenen. R. K. Tooneelver. „St. Jacobus." Het be stuur van bovengenoemde vereeniging verzoekt ons mede te deelen, dat het in zijn laatst ge houden vergadering besloten heeft over te gaan tot het gemengd spel bij de tooneelvereeniging- Als er Katholieke dames zijn die hun mede werking willen geven en toe willen treden tot deze vereeniging, verzoekt het bestuur haar zich op Woensdag 31 Juli in het vereenigingsgebouw des avonds te half acht te komen opgeven. GEMEENTERAAD Dinsdagavond werd de Raadszitting ter be handeling van de begrooting voortgezet. Bij de 30.000 subsidie aan de Ambachtsschool dient de heer PLOOYER (S.D.A.P.) een mo tie in, houdende een verzoek om bij de Regee ring te protesteeren tegen het plan om van den driejarigen 'n tweejarigen cursus te maken. Wethouder KELDER (S.D.A.P.) deelt hierop mede, dat verscheidene besturen van Nyver- heidsscholen in Nederland hiertegen geprotes teerd hebben. Spr. geeft in overweging B. en W. te verzoeken stappen te doen bij de Regee ring in samenwerking met het bestuur van de Ambachtsschool. De heer TELKENA (A.R.) voelt veel voor het voorstel van den wethouder. De heer EMMER (S.D.A.P.) acht de redac tie van de motie beter in dezen zin, dat de Raad zich aansluit bij de aangenomen resolutie tot behoud van den driejarigen cursus van de vergadering te Den Haag van de leeraren bij het Nijverheidsonderwijs. De Raad neemt deze motie aan met alge- meene stemmen. Bij den post voor het hyschen van de na tionale driekleur bij Koninklijke feestdagen, vraagt de R.S.A.P.-er POPPE stemming. De VOORZITTER is van meening, dat het uitsteken van de nationale vlag tot doel heeft uiting te geven, dat men een deel is van dc natie. De Koninklijke verjaardagen zijn hier voor geschikte gelegenheden. Uit de stemming blijkt, dat alleen de R.S.A. P.-er en de communist tegen het vlag uitste ken zyn. Bij de werkloozenuitkeering informeert de communist naar de mogelijkheid om slechts eenmaal per dag te mogen stempelen. Vervol gens bepleit spr. een steunregeling voor de binnenschippers. Een drietal voorstellen volgt hierna. De heer PLOOYER (S.D.A.P.) is ook van meening, dat er een noodtoestand onder de binnenschippers heerscht. Door het bestaan van een schippersbeurs komen tal van schippers naar Zaandam, zoodat een steunregeling voor onze gemeente te kostbaar is. Spr. geeft in over weging te ijveren voor een rijkssteunregeling. Wethouder KAN (A.R.) noemt dit hoofdstuk het meest sombere van de begrooting. Als men alle uitgaven over dezen dienst bij elkaar neemt, komt men tot een som van f 1.602.000. Van eenmaal stempelen per da£' door on georganiseerden is nergens sprake, zelfs zijn er plaatsen, waar dergelijke werkloozen viermaal per dag moeten stempelen. Het gemeentebestuur heeft zich direct gewend tot het Departement met het verzoek om een speciale steunregeling voor de binnenschippers. De zitting wordt verdaagd. Burgerlijke Stand Geboren: Theodora Wie- seke, d. van H. C. Buissant des Amorie en H. S. M. van Alewiik; Cornells Gerardus, z. van P. L. Dimmers en P. M. Schaap; Margaretha Ja- coba, d. van G. Seijsener en J. Schaapsherder; Pieter, z. van A. Mejj en E. van der Brugge; Aloysia Maria, d. van V. Kramer en M. J. Ol- gers; Margriet, d. van K. Hooijschuur en A. Offenberg; Adriaan, z. van J. Blaauw en L. Prins; Franciscus Comelis, z. van A. Koedoo- der en A. M. Kerkhoff; Gerdina, d. van C. Kraaier en G. A. Bleyenberg; Bernardus, z. van D.. Jacobs en N. Prins; Annie, d. van D. Goe- zinne en D. Pfersick; Willem, z. van W. de Nie en T. Mai): Lumina, d. van B. Helms en C. J. Roels; Hendrik Gerald, z. van A. Bouman en T. Russelman; Frans Hendrik, z. van K. Kruit en A. Burggraef; Elly, d. van F. W. Wezel en E. de Haas; Jacob, z. van D. Ryfers en J. Vree ken, wonende te Alphen a.d. Rijn. Ondertrouwd: W. Boterman en Th. W. A. Bartscher; J. Stanthardt en G. Duurhout; D. Sijbrands en J. J. Siersema Getrouwd: A. E. van Dijk met R. Hagenaar; J. F. Brouwer met M A. Koekkoek; L. van Of- fenbeek met M. Pelle; J. Tatje met C. S. Val- star; H. G. J. Slenters met N. Groot; J. K. van Born met G. Veenman. Overleden: Grietje Kwak, oud 77 jr., wed. van J. de Graaf; Jacob Koene, oud 74 jr., geh. met L. Wiepkes, wonende te Wormerveer; Grietje Veerman, oud 60 jr., wed. van A. Betlehem. Levenl. aang.: Een kind van A. Koedooder en A. M. Kerkhoff; een kind van J. Roelofs en P. D. Tramper. De uitslagen van de Maandag j.l. gespeelde partijen voor de vijfde ronde van den Zomer wedstrijd luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. A. Zoontjes—J. W. Brugman yy, D. J. S. de LangeI. L. Sohlberg 1o~ i Eerste klasse: L. de JongePh. Bakker y,y F. AbspoelTh. D. Hetem 1o L. de Jonge—C. E. Abspoel afgebr. Ph. Bakker—J. van Dijk afgebr! Ph. van der KolkW. Geuzebroek Jr. I0 A. BreetH. I. van Es Io Bij de voortzetting der wedstrijden op Dinsdag werden bij bovengenoemd tournament de vol gende resultaten bereikt: Lange sl. F. Wildeboer 6—4, &-4; M. v. d. Veen sl. W. v. Hees 6—3, 7—5. 2e ronde: F. Aarts sl. A. Baart 6—4, 6—3; J. de Ruiter sl. Gomperts 6—2, 6—3; A. Nieland sl. W. Aarts 7—5, 6—2; J. Ten Have sl. S. de Kadt 7—5, 8—6. Gemengd Dubbelspel. Ie ronde: Mevr. de Ruiter en G. v. d. Klashorst sl. mej. Josso en den heer Josso 6—1, 57, 6—2; mevr. v. d. Klashorst en v. Driessum sl. mevr. Jacobs en den heer Jacobs 62, 61; mej. Laberté en v. d. Bliek sl. mej. v. d. Kolk en Sprengers 63, 6—4. 2e ronde: mevr. Melse en v. Stederen sl. mej. v. Rooy en Kramer 64, 63; mevr. Kamer beek en v. d. Vliet sl. mej. Blikslager en Lazet 86, 64. t Dames Dubbelspel. Ie ronde: mevr. V. d. Veen en mevr. Bromberg sl. mevr. de Ruiter en mevr. Boerrigter w. o.; mej. Kerkhoven en mej. de Roos sl. mevr. Kramer en mej. v. Rooy 46, 6—4, 6—4. 2e ronde: mevr. Kamerbeek en mevr. Kühn sl. mevr. v. d. Veen en mevr. Bromberg 64, 75. Heeren Dubbelspel. Ie ronde: v. Stederen en v. Houtum sl. Wellinkhof en S. de Kadt 62, 6—2. Dames Enkelspel. Ie ronde: Mej. Kerkhoven sl. mej. M. de Roos 61, 46, 62. 2e ronde: Mej. Leeuwenberg sl. mej. Josso 61, 46, 60; mej. P. v. Rooy sl. mej. F. v. Rooy 61, 36, 63; mevr. Kühn W.o. versus mevr. de Ruiter; mej. Salomons sl. mevr. Saar- berg 61, 62. Halve eindstrijd: Mej. Blikslager sl. mej. Salomons 46, 61, 61. Heeren Enkelspel. Ie ronde: Ten Houte de LONDEN, 30 Juli. (Reuter). Hedenavond heerschte te Genève een optimstische stem ming; men hoopt, dat een formule zal gevon den worden, waardoor een onmiddellijke crisis voorkomen en een uitstel van vier weken ver leend wordt, zoodat in dien tusschentijd be proefd kan worden het Italiaansch-Abessinisch probleem op vredelievende wijze op te lossen. GENèVE 30 Juli (Reuter). De Sowjet-Russi- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Lit- winoff, die in de Raadszitting van Woensdag weer het voorzitterschap zal bekleeden, is Dins dag in den namiddag te Genève aangekomen. In den loop van den nacht wordt de leider der Italiaansche delegatie, Baron Aloisi, te Ge nève verwacht. Andere leden van de Italiaansche delegatie zyn reeds Dinsdagavond met de beambten van het Volkenbonds-secretariaat in contact getre den. Woensdag vroeg worden Eden en Laval hier verwacht, zoodat reeds in den loop van den voor middag de gebruikelijke voorbesprekingen, waarin dit keer wel het zwaartepunt van de geheele raadszitting zal gelegen zijn, kunnen worden begonnen. De eigenlijke Raadszitting zal Woensdag om 5 uur in den namiddag beginnen en wel met een niet-openbare bijeenkomst. De openbare bijeenkomsten zullen waar schijnlijk eerst dan beginnen, wanneer de rich ting, waarin de onderhandelingen zich zullen bewegen, eenigszins vaststaat. Met hoe weinig welgevalligheid de Italianen in deze dagen den Volkenbond bekyken, blykt wel zeer duidelijk uit een artikel van senator Forges Davanzati in de „Tribuna". De senator noemt daarin de Geneefsche in stelling een slecht alibi voor alle huichelarijen, tegenspraken en arglistigheden, die tegenwoor dig vol onheil rusten op de politiek van Euro pa en de wereld, „wy verklaren openiyk, dat wy er meer dan zeker van zijn, dat de Volken bond op geen enkele wijze de beslissing kan dwarsboomen die uitsluitend Italië in het Ita liaansch-Abessinisch geschil kan nemen. In dit gevoel der zekerheid kan, naar wy gelooven. ook het oogenblik gekomen zyn, waarop over wogen zal moeten worden, of het voor het Italië van Mussolini niet tyd is, met een beslissenden stap Europa te bevryden van de drukkende onzinnigheid, die de volkenbond vormt." Uitslag wedvlucht Neufviller 210 K.M. P. Boeree 1, 8, 11, 17, 19. T. van Dam 2, 4, 5, 18. M. C. Fehres 3, 12, 20. L. Gitmbrère 6. 7, 10, 14, 15, 16. G. Mollema 9. F. Neuman 13. Tweede klasse: G. van LentRich, van Drielen H. de VriesRich, van Drielen Derde klasse: S. KoomP. Eykelboom 0—1 1—0 0-1 Uitslag van de wedvlucht van Neufvilles (jonge duiven)1, 4, 5, 11 H. J. Petter; 2, 12 C. Schuurhuisen; 3, 7 S. Heitlager; 6, 10, 15, 17 J. J. Hart; 8, 14, 16 J. W. Cornet; 9, 13 C. Koning. Uitslag wedvlucht Neufvilles op 28 Juli. Af stand 210 K.M. A. Sweerts 1, 7, 11, 12, 13, 18, 19, 22, 24; J. Muning 2, 5, 8, 10, 31; H. V. Roosdorp 3, 20; P. J. van Daalen 4, 6, 14, 16, 17, 25; P. A. Bosse 9, 23; C. Kraan 15. Men schrijft ons: Voor bovengenoemde ontmoeting, welke op Dinsdagavond 30 Juli plaats vond, bleek, on danks het dreigende weer, aardig wat belang stelling te bestaan. Jammer genoeg verschenen een paar Leide- naren niet aan den start, terwijl ook eenige jon gens van „Achilles" op het appèl ontbraken, waaraan ook het slechte weer zeer zeker debet was. Overigens bleken de renners van „Achilles" overtuigend sterker dan de „Nieuw Swift"- menschen en werd dan ook de sprint zoowel als de ploegachtervolging door Achilles gewonnen. Toen een aanvang gemaakt zou worden 'met den koppelwedstryd, trad de regen als spelbre ker op. Daar het, alvorens de baan weer droog zou zyn, volkomen donker zou zyn, werd be sloten den wedstryd af te lasschen. De uitslag der verreden ritten was als volgt: Sprint: le rit: T. Wester (Achilles); 2. R. Riethoven (Nw. Swift). 2de rit: 1. H. van Beugen (Achilles); 2. C. Verburg (Nw.Swift). 3de rit: 1. R. Riethoven; 2. H. van Beugen. 4de rit: 1. T. Wester; 2. C. Verburg. In de eerste serie van den wedstrijd over 20 ronden, voor leden van beide vereenigingen, die niet in de clubontmoeting uitkwamen, plaatsten zich voor de finale: Godde, K. Oos- terbaan, J. Engel en J. Rozekrans. In de tweede serie plaatsten zich J. Klinken berg, J. v. Maris, H. v. Maris en H, de Lange. De finüle van deze beide ritten had het vol gende resultaat: 1. J. Engel; 2.' J. van Maris; 3. H. v. Maris; 4. Klinkenberg; 5. Rozekrans. Hierbij willen wij nog even wijzen op 't ryden van ons juniorlid Jan Rozekrans, die eerst voor de tweede maal op de baan reed, doch zich kranig weerde en zelfs op de vijfde plaats wist te eindigen. De ploegachtervolging vond hierna plaats. Voor Nieuw-Swift startten: Strijk, Verburg en Schuller. Voor Achilles startten: G. v. Wees, B. v. d. Aart en J. Rusman. Reeds dadelijk nam de Achillesploeg 'n voor sprong, welke ronde na ronde werd vergroot, zoodat de ploeg van Nieuw-Swift in de tiende ronde werd gepasseerd. Juist nadat bekend was gemaakt in welke kleuren de diverse koppels zouden uitkomen, maakte de regen er een einde aan. Daar de eerste twee deelen reeds door Achil les waren gewonnen, kon haar de eindoverwin ning niet meer ontgaan. Zeer waarschynlijk zullen wy a.s. Dinsdag de gast zijn van „De Jonge Kampioen" op de Half- wegsche Wielerbaan en wy raden onze jongens aan, vóór dien tijd vooral nog goed op die baan te trainen, zoodat zy ook daar beslagen ten ijs komen. Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending ado den steller der annonce. OMROEPER-SERVICE Kantooruren van hall 9 tot hall 6 's Zaterdags van half 9 tot halt 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt Bij de examens, uitgaande van de Alg. Ned. Mode-vakschool Ver. slaagden voor het diploma costumiëre de dames A. M. Kóelemij-Brand en J. J. v. Kaam uit Haarlem, en voor het diploma coupeuse A. J. Appelboom, J. P. Megens, even eens uit Haarlem, en S. v. Beijeren uit Spaam- dam, leerlingen der mode.vakschool van mevr. H. de Braai, Kloppersingel 75. Verder slaagden voor het diploma costumière de dames T. Atsma, N. Hartog, beiden uit Sant poort, en A. Druyf uit Haarlem, leerlingen der mode-vakschool van mevr. C. Broekhuizen, Mo lenstraat 25, Santpoort. Bij de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk op Donderdag 1 Augustus, des na middags van 34 uur, te geven door den heer Egbert Vos, zal het volgende programma wor den uitgevoerd: 1. Partita Lopra: Jesu meine Freude, J. G. Walther. 2. Praeludium und Fuga e. kl. t., J. S. Bach. 3. Zwei Choralvorspiele, J. S. Bach. a. Christ lag in Todesbanden; b. Herzlich that mich verlangen. 4. Concerto d. kl. t., Handel-Best. a. Andante; b. Larghetto; c. Air; d. Fuga. 5. Andantino, C. Franck. 6. Sonate a .kl. t„ F. Borowski. a. Allegro ma non trappo; b. Andante; c. Allegro con furi. IJMUIDEN, 31 Juli. Rijksvischafslag. Tarbot 42 96 cent per kg. Griet 16.0032.00 per 50 kg. Tong 0.931.45 per kg. Groote Schol 29.0032.00, middel Schol 24.00—28.00, Zetschol 14.00—22.00, kleine Schol 4.0017.00. Schar 8.009.00 per 50 kg. Vleet 1.602.45 per stuk. Pieterman en Poon 2.00—2.60, groote Schelvisch 37.00, middel Schel- visch 35.0036.00, kl. midd. Schelvisch 15.0024. kleine Schelvisch 5.4016.00. per 50 kg. Kabel jauw 32.0062.00 ner 125 kg. Gullen 3.10—11.00 per 50 kg. Leng 1.45 per stuk. Heilbot 1.30 per kg. Wijting 2.80—3.50 per 50 kg. Koolvisch 2040 cent per stuk. Versche Haring 5.4011.00 per kist. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Flamingo 100 manden 1020.Elie Chenevière 140 manden 1540.Eendracht 270 manden 2300.De Hoop 275 manden 2150.—. Margaretha 240 manden I860.—, En. avant IJm. 8*400 manden 3070.—, Roode Zee 45 manden 710. DUITSCHE TRAWLER D G 430 manden 3200. E: 409 230.—, 282 300.—. 61 200.—, 541 580— loggers K.W.: 74 1450.—, 51 520—, 134 560.—, 38 760— 39 640.129 460.48 540.65 630.36 560— zonder prysverhooging! LOOD-, ZINK, LEI- EN MASX1EK- BEDEKKING Aanleg van sanitaire- en electrlsche installaties. Ik verstrek U vakkundige adviezen en begrootingen en beiast mi) met het opzicht over Ov per ceelen. Landelijk erkend gas- en waterfitter. SCHOUWTJESLAAN 80 VOOR men tn Utrecht en breede omgeving, in Twente enz. met succes ad verteeren, dan is t aangewezen blad daarvoor B. K. DAGBLAD Bureaux: TELEFOON 10064 •nd yy, (6 cent statiegeld voor (letch)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10