New-Yorkscke Bears Sport en spel WOENSDAG 31 JULI 1935 Het ongeluk te Amsterdam De strijd om de wereld titels Engeland wint met 5-0 SPECIAAL VOOR U DAMES is de rubriek WAT DE TONG STREELT (pag. 4) Nog een doode LANDGOED „DE WOUD- HUIZEN" Voor het publiek geopend LOF VOOR ZEELUI" Doom Raad voor de Scheepvaart Première „De Kribbebijter" uitgesteld Kerkelijk orgelspel Notarieel examen Hoogduitsch M.O. (A) Hoogduitsch L.O. ATHLETIEK DE KAMPIOENSCHAPPEN Het aantal inschrijvingen WIELRENNEN Na den Tour de France Belgische renners met groote geestdrift te Brussel ontvangen LAW NT EN NIS De Challenge-round voor den Davis-beker Ook van der Linden en Blekemolen naar Brussel WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN Inschrijvingen van Oostenrijk, Zwitserland en België WEDSTRIJDEN OP DE STADIONWIELERBAAN Een interessant programma in verband met de a.s. wereld kampioenschappen CRICKET De Zuoz Corinthians naar ons land SCHAKEN HET SCHOOLSCHAAKTOUR- NOOI TE UTRECHT De eerste en tweede ronde PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN De Nederlandsche deelneming ROEIEN VIER MET STUURMAN VAN NEREUS KOMT NIET UIT De Europeesche roeikampioen- schappen ZWEMMEN NAT. ZWEMWEDSTRIJDEN TE DOORWERTH Goede inschrijvingen AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 30 Juli Een bewogen marktverloop na lagere opening volgde koersverbeteringdaarna ech ter weer lichte reactie. ïoh Geen audiëntie WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank De postvluchten STOOMVAARTLIJNEN De heer J. G. M. Strack van Schijndel, uit Haarlem, die Dinsdagmorgen bij het verkeers ongeluk op den Haarlemmerweg te Amsterdam zwaar werd gewond is Dinsdagavond in het Wil- helminagasthuis aan de gevolgen hiervan over leden. Bij beschikking van de Ministers van Econo mische Zaken en van Financiën is het landgoed „De Woudhuizen'' gelegen ten Oosten van Apeldoorn en ten Noorden van den Rijksweg ApeldoornVoorst onder de Natuurschoonwet gerangschikt. Het landgoed, dat ruim 100 H. A. groot is, is van 8 uur tot één uur voor zonsondergang en in den winter tot 16 uur voor het publiek open gesteld op vertoon van kaarten, welke tegen betaling van 10 cent per persoon verkrijgbaar zijn bij den jachtopziener H. Hazelaar, wonen de op het Spijker. De kaarten zijn gedurende een kalenderjaar geldig. Aan excursies wordt op aanvraag vrije toegang verleend. De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake het breken van de schroefas van het stoomschip „Linge" gedurende de reis. Er zijn verschillende oorzaken denkbaar. Wel echter kan worden geconstateerd, dat het in draaien van de as, gelijk dit hier is geschied, als een constructiefout moet worden beschouwd en ten zeerste moet worde nontraden. Immers, de spanningen concentreeren zich op het punt, waar door de indraaiing, de middellijn van de as plotseling kleiner wordt en daarmede ook het traagheidsmoment. Naar den Raad is me degedeeld, is dit thans veranderd. Het is mogelijk, dat de schroef ergens tegen aan heeft geslagen, doch noodzakelijk is dit niet. Ook het critische toerental kan hier een rol hebben gespeeld. De Raad heeft met groote voldoening ken nis genomen van het zware en moeilijke werk. dat te Libreville door eigen perosneel van het schip is verricht door het verwisselen van de schroefas en het aanbrengen van de schroef. Aan allen, die daaraan hebben medegeholpen, doch inzonderheid aan den eersten machinist P. isser, onder wiens leiding de werkzaamhe den zijn uitgevoerd, betuigt de Raad zijn war me waardeering voor de groote toewijding en bekwaamheid hierbij aan den dag gelegd. Naar wij vernemen heeft een onverwachte ver traging in de totale verbouwing, die het Pas sage-theater te Den Haag ondergaat het theater wordt met ongeveer 300 plaatsen uitge breid er toe geleid, dat de Nederlandsche première van „De Kribbebijter", die aanvanke lijk op 1 Augustus was bepaald, een week zal worden uitgesteld. De nieuwe Nederlandsche film met Cor Ruys en Louis de Bree in de hoofdrollen zal thans Donderdag 8 Augustus om 2015 uur plaats vinden. De opbrengst van de gala-openingsvoorstelling van het verbouwde theater zal het Roode Kruis ten goede komen. AMSTERDAM. Ned. Organisten Vereeniging. Geslaagd voor het A-diploma mej. Ch. A. Kulshoff te Haarlem; voor het getuigschrift ..Kerkelijk orgelspel'* de heer C. Smit te Haarlem. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I: L. J M. Reynders te Eindhoven. DEN HAAG. Geslaagd: Mej. E. M. Allard, Den Haag; mej. E. M. E. Riep, Hilversum'; P. D A veen, Amsterdam. Afgewezen 2 candidaten. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: R. Bok, Bor- S^r-Compascuuiu; A. Tib. L. Doove, Rotterdam; F, A. Hanegraaf, Heemstede; J. J. van Leerdam. Rotterdam; A. Waldus. Den Haag: R. Wesseltne Rotterdam; W. A. A. Bijen, Utrecht: W. Griind- lehner, Zwljndrecht; J. Schönberger, Dordrecht; K. J F. W. Snel, Rotterdam: J. H. Uttien, Haarlem: de dames: R. u. L. Ahsmann. Reeuwijk: F. W. Westendorff. Amsterdam; D. Rottier, Til burg; R. Vltek, Tilburg Voor de onderscheidene nummers van de Nederlandsche athletiek kampioenschappen wel ke Zaterdag en Zondag fc.s. op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam verwerkt wor den, zijn de inschrijvingen als volgt: 100 M. hardloopen: 16 deelnemers; 200 M. hardloopen: 20; 400 M. hardloopen: 20; 800 M. hardloopen: 12; 1500 M. hardloopen: 15; 5000 M. harloopen: 15; 110 M. hordenloop: 9; 400 M. hordenloop: 5; verspringen: 18; hoogspringen: 10; hmk-stap-sprong: 14; polstokhoogspringen: 9; discuswerpen: 7; kogelstooten 10; speerwerpen 8; kogelslingeren 4 deelnemers. Aan de estafette 4 x loo M. nemen 4 ploegen deel, aan de 4 x 400 M. 6 ploegen. Voor het nummer 1500 M. snelwandelen hebben 4 deelne mers ingeschreven, voor de 5000 M. snelwande len 7. Tijdens deze nationale kampioenschappen worden ook eenige juniores kampioenschappen verwerkt. Hiervoor zijn de inschrijvingen als volgt 100 M. hardloopen: 16 deelnemers; 4 maal 100 M. estafette 3 ploegen; speerwerpen 6 deel nemers; hoogspringen 6 deelnemers. In totaal nemen aan de wedstrijden op Za terdag en Zondag a.s. 180 deelnemers aan de persoonlijke nummers deel, bij 231 inschrijvin gen. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 30 Juli: Te Brussel werden de Belgische wielrenners, die de overwinning hebben behaald in de ronde van Frankrijk, Dinsdagavond door een reus achtige menigte opgewacht aan het Zuid- Station bij hun aankomst uit Parijs en in triomf door de hoofdstraten der stad naar de Martelarenplaats geleid, waar een receptie werd gehouden in de gebouwen van den Belgischen Wielrennersbond. Vervolgens werden de renners op de Wereld tentoonstelling door het gemeentebestuur van Brussel gehuldigd. Burgemeester Max presen teerde den eerewijn aan Romain Maes en zijn makkers. De Belgische overwinnaars werden od de schouders van het volk over de tentoonstel ling gedragen. Na dien werden te hunner eere nog groote feestelijkheden gehouden in Oud- Brussel, die tot diep in den nacht hebben ge duurd. De strijd om d#n Davis-beker is weer gestre den. Engeland is, door het winnen van het dub belspel, Maandag reeds als winnaar uit den strijd te voorschijn gekomen. Dinsdagmiddag werden de beide enkelspelen ook door de Engelsehen gewonnen, waardoor de eindstand 50 voor Engeland is geworden, een resultaat, dat sinds tien jaar niet meer is voor gekomen. Austin sloeg Budge met 62, 64, 68, 75: Perry won van Allison met 46, 64, 75, 6—3 In zijn strijd tegen Austin was Budge in het geheel niet op dreef, terwijl de Engelschman juist buitengewoon in vorm was. Het is daar door een vrij eentonige, weinig spannende wed strijd geworden. In de derde set leefde Budge iets op. welke set hij dan ook won Daarna was het echter spoedig afgeloopen, daar de ople ving van den Amerikaan niet van blijvenden aard was. Perry had met Allison meer moeite, hoewel zijn overwinning geen oogenblik bedreigd werd. Allison was vast besloten zich tot den laat- sten slag te verdedigen en zoo mogelijk de eer van Amerika te redden door een winstpunt te behalen. Werkelijk gelukte het den Amerikaan de eerste set te winnen, doch daarna moest Al lison, hoewel in zijn besten vorm, de meerder heid van den Wimbledon-kampioen erkennen. Met dezen wedstrijd was het Davis-bekertour- nooi formeel ten einde. Naar wij vernemen, zal ook de Nederland sche sprinter A. van der Linden deelnemen aan de wereldkampioenschappen te Brussel, welke 10 en 11 Aug. a.s. plaats vinden. Van der Linden komt uit voor eigen rekening. Naar be kend, wordt Van Egmond uitgezonden voor rekening van de N.W.U. Naar wij voorts nog vernemen, bestonden er plannen om Wals alsnog te laten inschrijven voor de wereldkampioenschappen achter groote motoren over 100 K.M., welke deelneming dan zou kunnen geschieden voor rekening van de directie van de Stadionwielerbaan. Deze had echter als voorwaarde gesteld, dat Wals dan van af 31 Juli tot aan de wereldkampioenschap pen geen ploegkoersen of andere wedstrijden meer zou rijden. Wals heeft echter geen kans gezien om voor dit tijdvak reeds afgesloten contracten te annuleeren. Dit had tot gevolg, dat de directie van de Stadionbaan zich gedwongen zag van haar voornemen om Wals naar Brussel te zenden, af te zien. Niettemin zal Nederland te Brussel toch nog door twee stayers vertegenwoordigd worden. Cor Blekemolen Is n.l. van plan om voor eigen rekening in te schrijven, zoodat behalve van der Wulp ook Blekemolen de nationale kleuren zal verdedigen in dit nummer. Oostenrijk zal bij de a.s. wereldkampioen schappen wielrennen te Brussel met de volgen de ploeg vertegenwoordigd zijn; Sprint amateurs: Dusika, Mohr en Kecourek. Wegwedstrijd amateurs: Kuhn, Sehnalek. Maier en Hofner. Wegwedstrijd profs: Max Bulla, Thallinger en Dunder. Zwitserland stuurt het volgende team: Sprint amateurs: Waegeli en W. Kauff- mann. Sprint profs: Dinkelkamp. Stayers 100 K.M.; Gilgen en H. Suter. Wegwedstrijd profs: P. Egli, Amberg, A. Bula en Blattmann. België neemt deel met de volgende renners: Sprint amateurs: Antoine, Callant, Cools en Cop. Sprint professionals: Scherens, Arlet, Huy- bi echts en A. de Graeve. Wegwedstrijd amateurs: v. d. Veken, Hogne, Tack en reserve Dumoulin. Wegwedstrijd profs: Danneels, Romain Maes, Jean Aerts en Rebry. Een dezer renners 'is reserve. Stayers 100 K.M.: Ronsse en Seynaeve. Donderdagavond 1 Aug. a.s. worden twee in teressante wedstrijden op de Stadionbaan ge houden, n.l. een stayerskoers over 2 x 50 K.M. en een sterk bezet sprintnummer voor profes sionals. Daar vrijwel alle deelnemers aan den stayerswedstrijd, zoowel als aan den sprint wedstrijd, zullen uitkomen in de a.s. wereld kampioenschappen te Brussel, kan men spre ken van een hoogst belangwekkende kracht meting tusschen de voornaamste candidaten voor de verschillende titels. Wat de wedstrijden achter groote motoren over 2 x 50 K.M. betreft, Duitschland is Don derdagavond vertegenwoordigd door den kam pioen van 1935 Metze, tevens wereldkampioen 1S34. Frankrijk heeft Lacquèhaye afgevaar digd, die als een der meest serieuze candidaten wordt beschouwd voor den titel, terwijl Severg- nini voor Italië start. De Belgische kampioen Ronsse, die reeds verschillende successen te Rijswijk heeft behaald, is ook van de partij, terwijl de Nederlandsche kleuren zullen wor den verdedigd door den kampioen 1935 van der Wulp en voorts door Wals, die ditmaal achter Ceurremans rijdt. In den sprintwedstrijd, welke wordt verreden in 15 matches a, deux, zullen uitkomen de we reldkampioen Scherens (België), Michard, kam pioen van Frankrijk 1935, die momenteel in buitengewonen vorm is, Gérardin, de tweede Fransche vertegenwoordiger bij de wereldkam pioenschappen, voorts Richter, de Duitsche kampioen 1935, j.l. Zondag te Breslau gewor den en de Nederlandsche kampioen van Eg- mond. Als zesde renner zal onze landgenoot van der Linden in dit nummer uitkomen. Het programma wordt tenslotte nog aange vuld met een klassementwedstrijd voor onaf- hsnkelijken, alsmede een achtervolging voor dezelfde categorie. Van 8 tot 15 Aug. zullen de Zuoz Corinthians, het cricketelftal, hetwelk twee jaar geleden reeds aardige successen hier te lande boekte, onder leiding van mr. E. J. Gordon Spencer, wederom eenige matches spelen. Als standplaats is Zeist gekozen van waaruit o. a. matches te Utrecht en omstreken zullen worden gespeeld. Hét cricket-team bestaat uit leeraren, leer lingen en oud-leerlingen van het Lyceum Alpi- num te Zuoz, hetwelk hier te lande groote bekendheid geniet. De uitslagen van de eerste en tweede ronde var. het schoolschaaktournooi te Utrecht zijn: Eerste ronde: H.B.S.A.St. Bonifacius Ly ceum 4'A3 'AL. S. Noordzeestraat IMulo, Bussum A7J7; chr. GymnasiumL. S. Noord zeestraat II 8—0; H. B. S. B.—R. H. B. S. 2A—5A. Tweede ronde: H. B. S. A.—Mulo, Bussum 5—3; L. S. Noordzeestraat I—St. Bonifacius Ly ceum 35; Chr. Gymnasium—H. B. S. B. 35; L. S. Noordzeestraat II—R. H. B. S. 3—5. Naar wij vernemen, zal Nederland op het a.s. Internationaal- Ooncours Hippiqüe te Dublin, dat van 610 Aug. a.s. wordt gehouden, door de volgende Nederlandsche officieren vertegen woordigd zijn: Ritmeester Heuff met „Godard" en „Jimmy"; Luitenant Ruys de Perez met „Eichenkranz" en „Isolde" en Luitenant de Bruine met „Tam- belle" en „Gawein". Ritmeester jhr. Gevaerts van Nuland zal als chef d'équipe optreden. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van Nereus besloten om de vier met stuurman, welke door het bestuur van den Nederlandschen Roeibond was uitgenoodigd om deel te nemen aan de Europeesche roeikampioenschappen van 16 tot 18 Augustus a.s. te Berlijn, niet uit te zenden, daar het niet mogelijk is de ploeg zoo sterk mogelijk samen te stellen. Naar bekend vinden ter gelegenheid van den waterpolowedstrijd NederlandDuitschland op Zondag 4 Augustus in het natuurbad te Door- werth enkele zeer belangrijke nationale wed strijden plaats, welke reeds daarom van het grootste gewicht zijn uit hoofde van het feit, dat zij als selectiewedstrijden worden beschouwd voor de a.s. Olympische Spelen. De inschrijvin gen zijn nog niet gesloten, doch wij vernamen o. m., dat op de 200 M. schoolslag dames zul len uitkomen de zwemsters Eikenbroek en Kruis, bejden van de O. D. Z. en Kleinood en Stroom- berg van het IJ. In hetzelfde nummer voor de heeren start de Nederlandsche recordhouder Kruithof van de R. Z. C. De 100 Meter rugslag heeren belooft zeer spannend te worden. Hier in komen uit van de Hoek (Zian), Van Aelst (H. Z. en P. Z.), Van Heteren (H. Z. en P. C.) en Metman (IJ). De organisatie van dezen zwemdag berust in handen van de zwemclub Doorwerth. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Philips H. V. A. Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Adj. Milw. Shell Union 189—18834 102K 254 173—175 915/16 22)4—22 25 7/8—26 1/8 2 3/8 6 13/16 Van 4.305.00 uur Kon. Olie Beth Steel U. S. Steel 188 J4 22 1/16—22 26 NEW YORK 30 Juli (Part.) De markt had vandaag een bewogen verloop. De koersen kon den zich aanvankelijk goed handhaven en het aanbod werd gemakkelijk opgenomen. In het verloop van de ochtenduren echter nam het aan bod toe, met het gevolg, dat de koersen algemeen terug liepen en hier en daar zelfs vrij belang rijk beneden het siotpeil van gisteren terecht kwamen. Het duurde echter niet lang, of op het lagere niveau kwamen nieuwe kooporders binnen en tenslotte bleven de koersverschillen beperkt. De berichten omtrent de algemeene si tuatie geven de markt steun. In een maand tijd is de bedrijvigheid in de staalindustrie met bij na 50 pCt. gestegen. De kwartaalsverslagen van verschillende petroleummaatschappijen zijn veel gunstiger dan die van het vorige kwartaal en van het tweede kwartaal in 1934. De industriee- le ondernemingen brengen eveneens gunstige/ verslagen en gezien de ontwikkeling in het nieuwe kwartaal mag de verwachting worden gekoesterd, dat het derde kwartaal eveneens gunstig zal uitvallen. Alleen met de spoorweg maatschappijen wil het nog niet vlotten. Veie ondernemingen zijn niét in staat om hun vaste lasten te verdienen en de meening, dat het meerendeel der Amerikaansche spoorwegmaat schappijen zal moeten overgaan tot een reorga nisatie van het kapitaal vindt hoe langer hoe meer ingang. De meeste afdeelingen rangeer den met de noodige fluctuaties binnen nauwe grenzen. Voor de fondsen, die den laatsten tijd sterk de aandacht hadden getrokken door flink te monteeren, viel heden groot aanbod te re- gistresren, waarbij o. a. American Can 1)4 pCt. en Allied Chemical ruim 1 punt in koers terug vielen. Ook voor Bethlehem Steels nam het aanbod toe. Aandeelen in fabrieken van land bouwwerktuigen en warenhuisaandeelen ver keerden eveneens in reactie. Spoorwegfondsen boden goed weerstand en Union Pacific stel den zich bij de opening 1 dollar boven het vorig slot. In het eerste beursuur werden 570.000 shares verhandeld, terwijl in het daarop vol gende 310.000 shares van eigenaar verwisselden. Het herstel, dat zich middenbeurs schoorvoe tend baan brak, stelde de noteeringen weer op wat hooger niveau, terwijl in verscheidene ge vallen het In de ochtenduren geleden verlies werd teniet gedaan. Olie- en natte waarden betoonden zich zeer goed prijshoudend, even als aandeelen in luchtvaartmaatschappijen, die gevraagd waren in verband met de verwachting op groote orders van legervliegtuigen, terwijl de toeneming van het luchtvaartverkeer even eens stimuleerend werkte. Rubberwaarden slo- tep zich hierbij aan. Gedurende eenigen tijd kwam er geen noe menswaardige verandering in de algemeene beurstendenz, doch laatbeurs werd opnieuw door verkoopen druk op het koerspeil uitge oefend, waarbij American Can 1 en Allied Che mical een tweetal punten terugvielen. Waren huisfondsen en mijnen verkeerden ruim 1 punt m reactie. Het slot was flauw met verliezen van 1 pCt. a 2 5/8 pCt. voor Amer. Tel. Tel., American Can, Air Reduction, Allied Chemical, Int. Harvester, Case Treshing, Woolworth, Eastman Kodak, Goodyear, Beth. Steel, Amer. Smelting, Northern Pacific en Union Pacific, terwijl National Biscuit 1 punt winst boekten. De omzetten bedroegen 1.680.000 shares. Slotkoersen Juli Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American Smeu American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co, Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem SteeJ Co. Canadian Pacific Case Treshina Chase National B. Chesapeake Ohio Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Conso) Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5 Vi Youngleening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas El. cL A Genera) Motors Great Northern Hudson Motors Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. TeL Kennecott Copper Koninklijke Olie Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk 6? Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell UniOD Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil ot N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric Woolworth Building 5 exdlv. t ex coupon m ex claim bieden I gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied. (slot) koersen 30 29 27 160 162 159 142 144% 141 23 23% 21 4-'% 433/8 44 130% 131% 129% 99% 100 993% 11% 117/8 11% 15Vs 16% 16% 54%$ 57% 553% 13% 13% 12% 36% 37% 36 10 103/g 10% 67 68% 68% 30% 31 31 45% 45% 453/g 1% 1% 1% 1%' 7/8 7/8 587a 59'% 593/8 1% 1% 1% 267/8 27% 26% 20% 21 21% 32% 32% 33% 22% 22% 21 34% 34% 31% 107 107Va 1071/3 147 148 147 9% 9% 97% 29% 29% 29% 3/8 38 38 38% 207/8 213% 207/3 8% 8% 8% 15 15% 143% 51% 52% 51% 28 28% 28 10% 10% 10 20 20% 20% 41% 417/gj 42% 118 121% 121 3 3 2% 1% 13/g 1% 2% 21li 2 31% 323/a 321% ,6% 173/g 17 28 34 29% 29 16% 16% 16 3/8 607/g 61 60 20 203/g 18% 18% 18% 18% 185 185 183 2t% 2b~% 25% 52% 52% 5/3% 38% 38% 38% 6% 68A b% 51% 51% 51% 11 101/8 13 127/a 12% 19% 193% 18% 7% 7% 71/8 16 16 16 47 461/3 461% 10% 10 10% 166 107% 106% 167/g 163% 171/8 3üi 3% 3% 6% 133/g 137/s 137/s 43 43 421/g 1% 1% 1% 6 4 Va 65 63 bl% t)3 623/g De gewone audiëntie van den minister van Waterstaat zal Maandag 5 Augustus as. niet plaats vinden. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 2 Augustus a.s. niet plaats vinden, 30 Brussel Rome Madrid Bern Weenen NEW-YORK, 30 Juli Juli 29 Juli 30 Juli 29 Juli 16.94 16.94 Oslo 24.92% 24.95% 8.20 8.19 A'dam 67.72 67.84 13.70 13.71 Londen 4.96% 4.96% 32.70 32.70 Parijs 6.613/g 6.61% 18.95 18.95 Berlijn 40.34 40.30 30 Juli 29 Juli Suiker Sept. 2.30-32 2.31-32 Dec. 2.39-42 2.41-43 NEW-YORK, 30 Juli Jan. 2.16 Mei CtCuba 3.20 30 Juli 29 Juli 2.16 3.20 Suiker (nieuw contract) slot Sept. 2 27-28 Mei 2.29-20 Dec. 2.07-08 Rubber Standaard Sept. 12.01 Oct. 12.07 Dec. 12,21 Koffie Katoen 2.28-29 2.29-20 2.07-08 Jan. Mei Juli 2.C9-10 2.09-10 2.14-15 2.14-15 2.18-20 2.18-20 Loco Aug. Sept. Oct. Nov. Dec. Tarwe 12.00 11.31 11.28 11.46-48 11.41 11.36-37 Karde Wil Tin Loco 52.70 (Rio) 11.98 Jan. 12.29 12.24: 12.05 Mrt. 12.42 12 39: 12.19 Mei 12.52 12.52: 12.05 Jan. 11.34 11.35 11.35 Febr. 11.30 11.32 11.42 Mrt. 11.26 11.28 11.50 April 11.24 11.27 11.44 Mei 11.22 11.26 11.37 Juni 11.20 11.25 Juli 11.18 11,-23 99% 100% 115% 116% 52.70 Aug. 52.55 (Santos) 52.45 Sept. 4.92 4.94 Sept. 7.35 7.37 Dec. 5.03 506 Dec. 7.49 7 50 Mrt. 5.13 5.15 Mrt. 7.54 7.54 Mei 5.20 5 22 Mei 7.58 7.58 Juli 5.i2 5.24 Juli 7.60 7.60 CHICAGO, 30 Juli 30 Juli 29 Juli 30 Juli 29 Juli Tarwe Juli Sept. Dec. Mei 90% 9.%-% 92%-% 94%-% 92 Juli 923/„-%Sept. 93%-% Dec. 9ri/8-9cMei 367/s 33% 3^ 37% Mai's Juli 82% Sept. 76% Dec. 6.7/8 Mei 65% Reuzel Loco 15.17% 15.12 14.82 k 14.35 13.35 83 77 64% 663/g Juli Sept. Dec. Juli Sept. Oct. Dec. 15.17% Juli 15.22 72 Sept. 14.87% 14.37% 13.35 Haver 39 337/8 34% 36 Rogge 45 45% 48% 5l?4 Duluth Lijnzaad 1.621/2 169 1.62% 1.69 46% 47 497/6 30 Juli 29 Juli WINNIPEG, 30 Juli 30 Juli 29 Juli Tarwe Gerst Juli 843% 85% Juli 3b 37 Aug. 847% 8o3/g Oct. 363% 371% 3'% 377/g Rogge Lijnzaad Juli 393/g 39% Juli 1.32% 1.35 Oct. 40% 417/g Oct. 1.307s 1.3)3% Dec. 423/g 433/8 Dec. 1.28% 1.31% Haver Oct. 41% 417/s Dec. 34% 347/g 317/8 32% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 30 Juli. Tarwe: Oct. 5/2 3/8, Dec. 5/13/8, Maart 5/11/2. Activa: Binnenl. Wisisels, Prom., enz. in disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. i. disc. Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet '19 K.B. V..28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap. Res. en Pensioenf Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken 29 Juli '35 38.165.411 1.681.755 3.742.104 43.589.271 356.500 356.500 173.713.588* 14.440.596 40.683.741 228.837.926 221.573.750» 7.264.175 228.837.926* 123.594.040 434.071.561 557.665.601 22.737.671 Totaal W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. i.h. buitenl. Besch. Metaalsaldo. (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3 Schatkistp., rechtst. b. d. Bank ond.gebr. 580.403.2731 39.594.297 4.600.000 2.854.929 15.486.148 915.722.348 20.000.000 4.049.884 5.675.000 9.917.053 818.746.220 79.091 9.136.119 45.627.840 2.491.138 915.722.348 71.153.775 33.054.893 231.769.495 22 Juli '35 22.019.504 309.113 2.455.560 24.784.179 356.500 356.500 91.600.871* 6.758.301 35.960.679 134.319.853 128.739.566* 5.580.287 134.319.853* 114.594.080 573.874.372 688.468.452 23.025.293 711.493.746t 39.594.297 4.600.000 3.033.232 15.486.148 933.667.957 20.000.000 4.049.834 5.675.000 9.917.053 811.745.135 19.960' 17.510.406 62.392.167 2.358.352 933.667.957 71.153.775 20.375.103 355.343014 RENTESTAND Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Eff. Beleen, van Goed, Voorsch. in Rek.-C, 6 pet. sedert 26 Juli 1935 6pet. sedert 26 Juli 1935 6 a pet. sedert 26 Juli 1935 6 A pet. sedert 26 Juli 1935 öjü, pet. sedert 26 Juli 1935 De „Lijster" is op de heenreis te Rangoon aangekomen. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 29 Juli, Ousel, s., Liverpool; 'iartary, s., Londen (voor Zaandam). 30 Juli, Euterpe, s-. Bordeaux. Vertrokken 29 Juli, Chatwood, s., Newcastle; Ransdorp, m.s., Hamburg. 30 Juli, Lancresse, Goole; Ardenhall, s., Durban. Uitgaande vastgemaakt; Sirius, s„; Gem, Groemo, s.; Antje, m.s. IJMUIDEN, uitgaande vastgemaakt 30 Juli, Tartary, s. AMSTERDAM, aangekomen, 29 Juli, Ek, Oslo laatst Velsen, stukgoed, Handelskade, Verg. C'argadoorskantoor. 30 Juli: Oussel, Livrepool, stukg., Handelsk., Holl. Stoomboot Mij; Euerpe, Bordeaux, stuk goed, Surinamekade, N. Rijnv. Mij.; Cargadoor van het s.s. Katwijk is Sliethoff's Bevr. kantoor. .Vertrokken 30 Juli, Borthwick, s„ Leith; Ask, s., Oscarshamn; Merel, s., Londen; Vllestroom, s„ Hull; Achilles, s., Rotterdam; Amstelkerk, 6., West-Afrika via Bordeaux. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BENNEKOM, 29 Juli van Cristobal naar Curasao. COTTICA, wordt 31 Juli v.m. 6 uur van West- Indië te Plymouth en 2 Aug. v.m. te Amsterdam verwacht. GANYMEDES, 29 Juli van Varna naar Con- stanza. HERMES, 29 Juli van Piraeus naar Izmir. NEREUS, 29 Juli van Valencia naar Malg. OBERON, 29 Jtili va nConcubion naar Amst. VENUS, 29 Juli vn Oran naar Barcelona. MEROPE, 29 Juli van Danzig naar Kopen hagen. EUTERPE, 30 Juli van Bordeaux te Amsterd. TELAMON, Rotterdam naar Middl. Zee, pass. 29 Juli Ouesant. HERCULES, 3 OJuli van Haifa naar Beyrouth. SIMON BOLIVAR, thuisreis, 30 Juil n.m. van Lvngseidet naar Raftsund. ACHILLES, 30 Juli van Amsterdam naar Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 30 Juli van Amsterdam Vla Bordeaux naar West-Afrika. MAASKERK, 28 Juli van Duala naar Lagos. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ, HOLLAND—AFRIKA-LIJN BOSCHFONTEIN, 29 Juli van Rotterdam naar Hamburg. MELISKERK, thuisreis, 30 Juli te Rotterdam: vertrekt 31 Juli n.m. naar Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 27 Juli van Medras. HOLLAND—O.-AZIE LIJN MEERKERK, thuisreis, 27 Juli van Osaka JAVA—NEVV-ORK-LIJN TALISSE, New York naar Java, 29 Juli van Algiers. DJAMBI, 29 Juli van Belawan naar New- York. DJAMBI, 30 Juli van Sabang naar New York, ROTT. LLOYD KOTA RADJA, uitreis, pass. 29 Juli Perim. INDRAPOERA, uitreis, 29 Juli n.m. 2 uur van Lissabon. BALOERAN, 30 Juli van Batavia te Rotterdam. KOTA AGOENG, thuisreis, 29 Juli n.m. 6 uur te Londen. TAFANOELI, uitreis, pass. 29 Juli St. Vincent. DEMPO, uitreis, 29 Juli van Belawan. DEMPO, uitreis, 30 Juli van Singapore. KOTA GEDE, thuisreis, 29 Juli van Singapore. INDRAPOERA, uitreis, 30 Juli van Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN STATENDAM, toëristenvaart, 29 Juli te Kopen hagen. BOSCHDIJK, 29 Juli van Philadelphia naar Rotterdam. BLOMMERSDIJK, Rotterdam naar New-York, pass. 28 Juli n.m. Lands End. KON. PAKETVAART MIJ. SINABANG, arr. 29 Juli te Rangoon. HOUTMAN, 29 Juli van Singapore naar Kaap stad. SWARTENHONDT, 28 Juli van Sabang naar Batavia. NIEUW-HOLLAND, pass. 29 Juli Thursday Island. SAWAHLOENTO, 28 Juli van Batavia te Reu nion. BONTEKOE, 29 Jul van Manilla te Durban. TASMAN, 27 Juli van Batavia te Hongkong EARENTZ, arr. 29 OJuli te Sjanghai. MIJ. OCEAAN FEISANDER, Java naar Amsterdam, via Havre, was 29 Juli 8 uur 10 v.m. 109 mijlen Z. van Lands Enda. ALCINOUS, Amsterdam naar Java, 28 Juli te Swansea. JAVACHINAJAPAN LIJN TJIKARANG, 29 Juli van Macassar. TJIKEMBANG. arr. 28 Juli te^Hongkong. TJISADANE, 28 Juli van Hongkong te Sjanghai MIJ. NEDERLAND POELAU LAUT, thuisreis, pass. 29 Juli Ouèe- sant. POELAU LAUT, thuisreis, 30 Juli te Londen. JOHAN DE WITT, uitreis, 30 Juli te Port Said. TARAKAN, kampeerreis, 30 Juli te Gudvangen. STAD ZALTBOMMEL, naar Savona. was 29 Juli 8 uur 50 v.m. 90 mijlen Z. O. van Lands End. HALCYON LIJN STAD VLAARDINGEN, 29 Juli van Wabana. STAD ZWOLLE, 28 Juli van Huelva te Nanres. VREDENBURG, 28 Juli van Vlaardingen te Narvik. DIVERSE SCHEPEN. JONGE JOHANNA, Rotterdam naar Barcelona, pass. 30 Jul Gibraltar. Mi'RACH, Rotterdam naar Onega, pass. 30 Juli Noordkaap. MIJDRECHT, 29 Juli van New-Orleans te Avonmouth. RANDWIJK, Archangel naar Londen, pass. 29 Juli Lodingen. STOLWIJK, Lenningrad naar Dordrecht, pass. 29 Juli Holtenau. EMMAPLEIN, 29 Jui van Lulea n. Rotterdam. BUSSUM. 29 Juli van Liverpool naar Archangel WOLSUM, 29 Juli van Vlissingen n. Archangel BEURSPLEIN, Archangel naar Birkenhead, pass. 29 Juli Noordkaap. WESTPLEIN, Rotterdam naar CiVlta Vecchia. pass. 29 9Juli Gibraltar. BATAVIER V, 30 Juli van Rotterdam te Gravesend. HENNIE, 28 Juli van de Tyne te Goole. LAUWERZEE, sleepboot, Antwerpen naar Hon- fleur, pass. 29 Juli Vlissingen, met de lichter Neeriandia op sleeptouw. DEN HAAG, 27 Juli van Hamburg te Constanza ALBIREO, 29 Juli van Archangel n. Garston. ALHENA, 27 Juli van San Nicolas te Zarate. ALDERAMIN, 29 Juli van San Pedro te B.- Aires. ALUDRA, B.-Aires naar Leith, 299 Juli van Portland. AMELAND, pass. 29 Juli Koperick; wordt 31 Juli v.m. 11 uur te Rotterdam verwacht. TARA, Bahia naar Havre en Antwerpen, pass. 29 Juli Ouessant. BRITSUM, Rotterdam naar B.-Aires, 29 Juli van St. Vincent. TEXELSTROOM, 28 Juli van Amsterdam te Liverpool. THEANO, 30 Juli van Rotterdam te Belfast!. PHOBOS, naar Rotterdam, pass. 29 Juli Prawlepointt. BERKEL, 26 Juli van Libreville te Rochefort. MOORDRECHT, naar Lamede, pass. 29 Juli Gibraltar. JONGE ELISABETH, 27 Juli van Valencia n. Londen. JONGE JAC'OBUS. 27 Juli van Cannes naar Torrevleja. MIJDRECHT, naar Avonmouth, was 28 Juli 9 uur 50 n.m. 75 mijlen van Lands End. OOSTZEE, sleepboot. Rotterdam naar St. Malo, was 29 Juli 8 uur v.m. 30 mijlen O. van Niton. RIJNSTROOM. 29 Juli van Amsterdam te Leith. ST. PHILIPSLANP, 29 Juli van Zaandam te Shields. .SCHIELAND. 29 Juli van Rotterdam te Shields VECHTSTROOM, 29 Juli van Amsterdam te Huil. ROSSUM, Amsterdam naar Leningrad, pass. 28 Juli Elseneur. VOOR RUSLAND. De derde sleepboot, genaamd „Tiflis", die hij Verschure Co.,s Scheepswerf en Machine fabriek voor Russisihe rekening is gebouwd, zul Donderdag a.s. op de Noordzee den proeftocht houden. De „Kijew", de vierde sleepboot, wordt 31 Juli n.m. 3 uur 30 te water gelaten. Ml

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2