De Volkenbondsraad bijeen BEMIDDELINGSVOORSTEL GEDAAN Radio-rede van dr. Colijn De vlootkwestie in Amerika Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1935 BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE; NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Avondblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19467 Men wacht met spanning op Mussolini's antwoord Japan telefoneert Italië wil geen gedeeld protectoraat Mussolini kijkt schilderijen Een verward telefoontje Aviateur wil vechten Abessinië en Zweden Eind Augustus opnieuw vergadering? Weer nieuwe troepen Geen geld voor Italië De definitieve formule Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Abessinische rijksgrooten in 'hun krijgshaftige uitrusting f De tentoonstelling te Brussel Wederom een bezoek van het Belgisch koningspaar De vergane duikboot Meest marineleerlingen omgekomen Mijnramp in Transvaal Levend begraven De „Preuss. Jahrbücher" verdwijnen Prins Michael van Roemenië brengt een bezoek aan Brussel. De ont' vangst aan het Noorderstation Versterkingen op de eilanden in den Stillen Oceaan Fransche socialisten Gezamenlijk tegen de bezuiniging DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Belastingontduikers De rijkste Amerikanen schuldig WILEY POST GESTART Weensche communisten Vonnissen wegens agitatie in het leger Stakingsonlusten in Mysore Burgemeester Waugh in ons land Zijn plannen voor de drie weken, die hij hier zal verblijven Bezoek aan 25 scholen Weer een treinoverval in Mandsjoekwo HITTE IN AMERIKA NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Zooals wij hebben gemeld is te Genève Woensdag zeer laat in den avond tusschen Laval en Eden overeenstemming bereikt aangaande een compromisformule inzake het Italiaansch-Abessinisch conflict. De formule bevat de volgende punten: le. De arbitrage-procedure zal voortgang vinden. 2e. Tijdens den duur van het arbitrage proces zal geen oorlog worden gevoerd. 3e. Een vijfde iid in de arbitrage-com missie zal worden benoemd. 4e. De onderteekenaars van het verdrag van 1906 zullen worden geacht de uitvoe ring dezer overeenkomst te handhaven. De formule werd door Laval direct aan den Italiaanschen gedelegeerde Baron Aloisi mede gedeeld en toegelicht. Aloisi heeft haar naar Rome doorgezonden en om instructies van zijn regeering verzocht. Ook de Abessinische vertegenwoordigers heb ben zich met hun regeering in verbinding ge steld. Met spanning wordt vooral het antwoord van Mussolini tegemoet gezien. LONDEN, 1 Aug. (Reuter). Tijdens de be sprekingen te Genève, welke tot middernacht duurden, stelde de Britsche minister voor Vol kenbondszaken Eden, een aantal vergaande wijzigingen voor in het Fransche ontwerp. Naar verluidt vormden deze wijzigingen het minimum, van hetgeen door de Britsche re geering als bevredigend wordt beschouwd. Verder wordt vernomen, dat indien het niet gelukt de toestemming van Italië en Ethiopië te verkrijgen voor de opgestelde formule, Engeland vermoedelijk zal verlangen, dat de kwestie ih haar geheel in de huidige zitting van den Volkenbondsraad wordt behandeld. LONDEN, 31 Juli. (A. N. P.) Naar Reuter uit Rome verneemt, verwacht Italië nog steeds, dat Engeland en Frankrijk iets zullen ondernemen, ten einde een conferentie tot stand te brengen, welke het Italiaansch-Abessinische conflict zal behandelen op den grondslag van het drie-mo- gendheden-verdrag van 1906. Men gelooft, dat Italië op een dergelijke con ferentie zijn standpunt zal uiteen zetten. Evenwel zou iedere poging om de koloniale politiek van Italië te controleeren door dit land worden afgewezen. Verder zou Italië ook weigeren de conferentie bij te wonen, indien deze niet beperkt zou blij ven tot de onderteekenaars van het verdrag van 1906. Een Volkenbonds-protectoraat over Abessinië levert Italië geen voordeel. Mussolini heeft reeds verklaard, dat hij een protectoraat, dat Italië met Engeland en Frankrijk zou moeten deelen, als een onmogelijkheid beschouwt. Hij wenscht de controle te verkrijgen over de grondstoffen en dit zou zeer moeilijk gaan in geval van een Volkenbondsprotectoraat over Abessinië. ROME, 31 Juli. (Reuter.) Na een langdurig verblijf op zijn landgoed in de Romagna en in het aan zee gelegen Riccione, is de Italiaansche regeeringsleider, Mussolini, Woensdag naar Rome teruggekeerd. Woensdagmiddag nam hij aan de plechtige opening deel van de Quadriennale, een tentoon stelling van hedendaagsche Italiaansche kunst, waarbij hij ook het woord voerde. LONDEN, 1 Aug. (Reuter.) De Engelsche avondbladen van Woensdag brengen de be richten over de ontwikkeling van den toestand te Genève gedeeltelijk groot opgemaakt. De „Evening Standard" wijst er in het bij zonder op, dat de Abessinische vertegenwoordi ger te Genève Woensdag nog een telefonisch onderhoud had met Tokio. Naar Reuter daaromtrent meldt, trachtte de Japansche spreker te weten te komen, of Abes sinië naar de meening van zijn vertegenwoor diger te Genève, tijdens de huidige Raadszit ting op den steun van Engeland zou kunnen rekenen. Als gevolg van de slechte telefonische verbin ding en ook moeilijkheden met de taal, zou de Abessinische vertegenwoordiger niet in staat geweest zijn, de identiteit van den Japanschen spreker aan het apparaat vast te stellen, en door de reeds genoemde moeilijkheden was het onderhoud dan ook weinig samenhangend ge weest. Blijkbaar wenschte de spreker te Tokio ook te vernemen hoe Abessinië zou staan tegenover een eventueel voorstel om Italië een zekere po litieke heerschappij over Abessinië te ver schaffen. De Abessinische vertegenwoordiger, Tekle Hawariak, antwoordde daarop, dat Abessinië geen enkel dergelijk voorstel zou kunnen aan nemen. (Wanneer de diplomaten allen Fransch ken den, gelijk vroeger, zou de heele politieke toe stand klaarder zijn. Red.) LONDEN, 1 Aug. (Reuter.) De Zuid-Afri- kaansche vliegenier Roy Tuckett, die in 1929 alleen een vlucht van Londen naar Kaapstad heeft gemaakt, en die heeft deelgenomen aan de LondenMelbourne-raoe, heeft den keizer van Ethiopië het volgende telegram gezonden: „Ik bied mijn diensten aan voor de verdediging van uw land. Tijdens mijn loopbaan van zeven jaar als bestuurder van lichte vliegtuigen heb ik 80.000 K.M. over woestijnen en onder tropi sche omstandigheden gevlogen, meest in Afrika. Ik ben bereid met mijn vliegtuig naar Addis Abeba te komen." ADDIS ABEBA, 31 Juli. (A. N. P.). Het verluidt, dat de Zweedsche handelsattaché na de onderteekening van het handels- en vriend schapsverdrag met Abessinië nog te Addis Abe ba zal blijven, om na de intrekking van het tijdelijke Zweedsche verbod van wapenlevering, welke intrekking, naar hier verluidt, spoedig zal geschieden, Abessinië door de levering van wa penen de mogelijkheid te geven zich te verde digen. PARIJS, 1 Aug. (Reuter). Uit de be richten van de Fransche correspondenten te Genève blijkt, dat men in Fransche krin gen tevreden is over het ontwerp, dat door Laval en Eden is opgesteld. Voorloopig worden hierdoor vier weken armenevenwel is men bezorgd, dat de eigenlijke oplossing van het conflict nog vier weken is uitgesteld. De medewerkster van de „Oeuvre" mevrouw Tabouis, die zeer goede betrekkingen onderhoudt met het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, bericht, dat de volgende zitting van den Vol kenbondsraad 2 September zal plaats heb ben. De voornaamste moeilijkheid is de tegen strijdige opvattingen van Italië en Engeland over de bevoegdheden van den oppersten scheidsrechter te overbruggen. Het deel van het conclusie-ontwerp, dat zich bezig houdt met het scheidsgerecht is de bron van alle moeilijkheden, aangezien hierdoor het geheel van het conflict ter sprake kan worden gebracht, hetgeen Italië niet wenscht. Wel zou Italië zich kunnen verplichten tot de komende zitting van den Volkenbondsraad niet naar de wapens te grijpen, doch Engeland verlangt, dat deze verplichting voor onbepaal- den tijd wordt aanvaard, terwijl het wijst op het verdrag van 1928 tusschen Italië en Ethio pië, waarin wordt vastgesteld, dat bij conflicten tusschen Italië en Abessinië niet van geweld gebruik zal worden gemaakt. In verband met het ter sprake brengen van het verdrag van 1906 tusschen Frankrijk, En geland en Italië, wordt de aandacht er op ge vestigd, dat Ethiopië dit verdrag nooit heeft goedgekeurd. De besprekingen zullen derhalve zeer moei lijk zijn. Tenslotte zou het eigenlijke doel van de be sprekingen zijn de Italiaansche invloedszone in Abessinië te vergrooten. Men moet vooreerst Mussolini tevreden stel len, die verplichtingen tegenover het Italiaan sche volk op zich heeft genomen en zich met zooveel geweld in de expeditie heeft gestort. Ook de Negus heeft verplichtingen tegenover zijn volk en de stamhoofden op zich genomen en hij gelooft bovendien in staat te zijn Musso lini met de wapenen te overwinnen. ROME, 1 Aug. (Reuter) Op den dag, dat de Volkenbondsraad bijeenkomt, zijn weer groo- te troepenverschepingen naar Oost-Afrika inge zet. Vanuit Napels zijn de schepen „Romolo" met 37 officieren, 667 soldaten en 465 werklieden, en de „Viminale" met 64 officieren, 350 soldaten en 150 vaklieden naar Afrika in zee gestoken. Beide schepen zullen Messina aandoen, om aldaar nog meer troepen en materiaal aan boord te nemen. Ook is vertrokken het schip „Abba- zia", eveneens met militairen en materiaal aan boord, dat in Messina en Napels geladen heeft. LONDEN, 1 Aug. (A.N.P.) De „Daily Herald" meldt, dat Italië wanhopige pogingen doet, tot nog toe echter zonder succes, om in de Londensche city credieten van eenige millioe- nen ponden op te nemen. De Londensche filia len der Italiaansche banken hebben in opdracht van hun regeering en met steun van de Ita liaansche ambassade onderhandelingen gevoerd. De Londensche bankiers zijn er echter van over tuigd dat de Italiaansche financieele toestand zoo ernstig is, dat het niet verstandig is nieuwe credieten toe te staan. Ook heeft, naar verluidt, de leiding van de Bank van Engeland zich uit gesproken tegen het verstrekken van leeningen die voor den aankoop van munitie gebruikt kunnen worden. De onderhandelingen duren weliswaar nog voort, doch er is nauwelijks eenig succes van te verwachten. LONDEN, 1 Aug. (Reuter) De speciale correspondent van de „Times" meldt, dat op grond van besprekingen tusschen Eden, Laval en VERWACHTING: Meest zwakke wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen, afnemende bewolking, weinig of geen EE regen, warmer overdag. Hoogste barometerstand: 766,0 te Han- nover. Laagste barometerstand: 751,8 te Sey- disfjord. Zon op v.m. 5.20, onder n.m. 8.52. Licht s op n.m. 9.22. Maan op v.m. 7.38, onder n.m. 9.15. Eerste kwartier 7 Augustus. Illllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllillllllllllli Litwinoff de gewijzigde formule thans de vol gende punten omvat: 1. In de verzoeningscommissie zal een vijfde arbiter benoemd worden. 2. De verzoeningscommissie zal uiterlijk 4 September rapport moeten uitbrengen. 3. Op dezen datum zal een zitting van den Volkenbondsraad worden gehouden. 4. Indien in den tusschen tijd geen overeen stemming is bereikt, zal de Volkenbondsraad op genoemden datum een aanvang maken met de bespreking van de Italiaansch-Abessinische kwestie in haar geheel. De „Times"-correspondent voegt hier nog aan toe, dat deze formule, indien Italië en Abes sinië ermede accoord gaan den Volkenbond als resolutie ter aanneming zal worden voorgelegd. Indien Italië en Abessinië met deze procedure accoord gaan, zal direct een conferentie tus schen de drie signatairmogendheden van he( verdrag van 1906 worden gehouden, en er gaan stemmen op om de Abessinische regeering reeds in het eerste stadium tot deelname uit te noo- digen. Voorgesteld wordt deze conferentie zooal niet te Rome, dan toch in een geschikte plaats in Italië te houden, om Mussolini in staat te stel len, persoonlijk eraan deel te nemen, indien hij dit wenscht. Het is zeer wel mogelijk, dat in dit geval Frankrijk door Laval zal worden vertegenwoor digd. LONDEN, 1 Aug. (Reuter). De bijzondere cor respondent van de „Times" te Addis Abeba, meldt, dat de Negus ieder mandaat of protecto raat van de hand wijst, hetzij dit aan 'n bepaal den staat wordt opgedragen, hetzij dit inter nationaal is. Zelfs indien achter een dergelijk protectoraat geen hebzucht zou schuilen, dan kan de keizer van een land dat zoo trotsch is op zijn onaf hankelijkheid als Ethiopië, dit nog niet dulden. De paleis- intriges, welk eerst den laatsten tijd hebben opgehouden, zouden opnieuw be ginnen; de beteekenis van den Negus als voor stander van moderne methoden zou worden te niet gedaan. Verder zou het optreden van een raad van buitenlanders voeren tot een verscherping van de stemming, welke vijandig is jegens vreem delingen. Om deze eenvoudige redenen en nog een aantal andere is ieder voorstel van buitenland sche controle onaannemelijk. Indien het ergste geschiedt en geen sanc ties worden genomen tegen Italië, dan stelt de regeering van Ethiopië geen overdreven hoop op Britsche hulp. Bij het volk van Ethiopië zou den evenwel een wijziging komen in de houding van vrien delijkheid en dankbaarheid, welke momenteel tegenover de Engelschen heerscht en hierdoor zou misschien tegenstand kunnen ontstaan te. gen de eventueele maatregelen voor de veilig heid van Britsche onderdanen. De aangekondigde radiorede van den minister-president Dr. H. Colijn zal morgenavond (Vrijdag) om acht uur over de beide zenders worden uitgezonden. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 31 Juli: Dinsdagnacht hebben Koning Leopold III en Koningin Astrid nog een bezoek incognito ge bracht aan de feestverlichting van de Brus selsche Wereldtentoonstelling. Tevens bezoch ten de hoöge gasten Oud-Brussel, waar zij in de „plezante stede" zich onder de talrijke toe schouwers mengden, die de feestelijkheden bij woonden voor de overwinning van Romain Maes in den Tour de France. Enkele ingewijden herkenden de vorstelijke personen, die na middernacht zich te voet naar hun kasteel Stuyvenberg begaven. Dinsdagmiddernacht hadden sedert de ope ning ruim 9.700.000 personen de wereldtentoon stelling bezocht, wat overeenkomt met een ge middelde van ongeveer 100.000 bezoekers per dag. MOSKOU, 1 Aug. (Reuter). Omtrent de ramp van den Sovjet-onderzeeëer in de Finsche Golf wordt nader gemeld, dat de meesten van de 55 opvarenden lerlingen van de Sovjet-school voor marine-officieren waren. Men zal trachten het schip te lichten en de slachtoffers zullen in dat geval op staatskosten te Kronstadt ter aarde worden besteld. De Sovjet-regeering heeft besloten aan de familie van elk slachtoffer 1000 roebel uit te keeren, benevens pensioen. JOHANNESBURG, 1 Aug. (Reuter). Alle hoop is opgegeven om de 3 Europeesche en 74 inland- sche mijnwerkers, die gisteren in de Marsfield- steenkoolmjjn, na een ondergrondsche ontplof fing, levend werden begraven, nog te redden. Het in wetenschappelijke kringen hoog aan geschreven historische tijdschrift „Preussische Jahrbücher" verdwijnt als offer van het na- tionaal-socialisme. Met de derde aflevering van het 240e deel komt er plotseling een einde aan dit tijdschrift, dat twee generaties lang veel beteekend heeft voor het worden van den Duit- schen staat. Het bestond 78 jaar Heinrich von Treitschke vooral had het periodiek gemaakt tot het leidende geestelijke orgaan van het zelfbewuste Pruisendom. De bruine cultuur speelde het klaar het tijdschrift in twee jaren te vernietigen. Waarom? De laatste redacteur kan natuurlijk niet in het openbaar zeggen, dat de onderdrukking der meenings- en drukvrij- heid de oorzaak is van dit jammerlijk debacle. Hij doet het echter toch door een oordeel over von Treitschke af te drukken: „Het lag hem niet, zijn meening te verbergen en ieder woord angstig te wikken en te wegen. Zonder acht te slaan op de meeningen van den dag uitte hij zijn overtuiging hard en duidelijk." Dit is duidelijke taal. Binnenkort is de „Völk. Beobachter" de eenige representante der geheele Duitsche „Kultur". WASHINGTON, 31 Juli. (Reuter.) De Mi nister van Marine, Swanson, verklaarde in de persconferentie, dat het Ministerie van Marine overweegt nieuwe versterkingen aan te leggen in den Stillen Oceaan na 31 December 1936, en tevens den bouw overweegt van nieuwe slag schepen en kruiser, om op gelijken voet te blij ven met de vlootversterkingen van andere mo gendheden. Swanson verklaarde echter, dat het niet in de bedoeling lag het aantal steunpunten in den Stillen Oceaan te verhoogen voor den afloop van het Londensche vlootverdrag. Op een vraag met betrekking tot de Philip- Pijnen, het standpunt der Amerikaansche Azia tische vloot, antwoordde minister Swanson: „Voor het geval wij de Philippijnen zouden verliezen, zouden wij misschien een ander steunpunt moeten zoeken." De minister van Marine verklaarde verder, dat de Vereenigde Staten ondanks de mededee lingen, dat Engeland voornemens is in de aan staande zeven jaren 750 millioen dollar uit te geven voor de modemiseering der vloot, zich aan het bouwprogramma in de Simson-wet vastgelegd zullen houden, behalve met betrek king tot slagschepen en kruisers. Met betrekking tot de slagschepen zullen de Vereenigde Staten zich richten naar hetgeen andere staten zullen doen. Deze verklaring van den Amerikaanschen minister van Marine werd afgelegd slechts en kele minuten, nadat president Roosevelt in de Persconferentie had verklaard, dat de geruch ten dat de Vereenigde Staten het voornemen hadden, na het afloopen van het vlootverdrag van Londen en Washington, Amerikaansche eilanden in den Stillen Oceaan te versterken, slechts op vermoedens berustten. PARIJS, 31 Juli (Reuter) De afgevaardig den van drie kleine socialistische partijen, n.l. de Nieuw-socialisten, de Fransch-socialisten en de Republikeinsch-socialisten, die tezamen over ongeveer 60 zetels beschikken, en welke zich tot een partij willen aaneensluiten kwamen Woensdag in de Kamer bijeen en hebben stelling genomen tegen de bezuinigings-deereten der re- geering-Laval. Omtrent de voorgenomen fusie der drie par tijen werd geen besluit genomen. Eenige nieuw- socialistische afgevaardigden verzetten zich n.l. tegen een overijld handelen. Er werd daarom besloten een fusie-congres bijeen te roepen, zoodra de drie partijen na rijpelijk overleg hun toestemming tot de fusie zullen hebben gegeven. 0e Vereenigde Staten versterken de eilanden in den Stillen Oceaan. Eden en Laval bereiken overeenstemming. Een ontwerp-accoord is opgesteld. Aller oogen zijn gericht op Mussolini, die pas te Rome is weer gekeerd. De radio-rede van Dr. Colijn wordt Vrijdag avond over beide zenders uitgezonden. Ernstig ongeluk bij tankbouw te Pemis. Een doode en drie gewonden. WASHINGTON, 1 Augustus (Reuter) Roosevelt verklaarde, dat 58 van de rijkste fa milies in Amerika de belastingen ontdoken. Niettegenstaande zij de hoogste inkomens van het land hebben, betalen zij ongeveer 63 pCt. van hun belasting. Roosevelt verklaarde verder, dat hij zijn be lastingvoorstellen door zal drijven in de huidige zitting van het Congres, niettegenstaande den tegenstand van de leden van het Congres, die verlangen de zomerhitte der stad te ontvluch ten. LOS ANGELES, 1 Aug. (A.N.P.) De we reldvlieger Wiley Post is gisteren in gezelschap van zijn echtgenoote en den filmacteur Will Rogers gestart voor de eerste etappe van zijn wereldvlucht. Via Alaska begeeft hij zich naar Siberië, waar hij eenigen tijd hoopt te blijven om op groot wild te jagen. WEENEN, 1 Aug. (Reuter) In het proces voor de militaire rechtbank, over de communis tische agitatie in het Bondsleger, werd Woens dag uitspraak gedaan. Van de zeven infanteristen van het Ween sche garnizoen, die wegens de vorming van com munistische cellen voor den rechter moesten verschijnen, werden er twee veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. De overige vijf werden vrijgesproken, doch aan de politie overgeleverd, ter eventueele ver- oordëeling door den burgerlijken rechter. Alle beklaagden werden veroordeeld tot ver wijdering uit het leger. LONDEN, 31 Juli (A.N.P.) Naar uit Bom bay gemeld wordt is het in Mysore, in het Zui den'van Britsch-Indië tot ernstige botsingen gekomen tusschen de staatspolitie en stakers. De politie opende het vuur op een menigte van 3000 stakende Indiërs, aangezien zij meende, dat de stakers de goudmijnen en de goudop slagplaatsen wilden aanvallen. Een Indiër werd gedood, 3 anderen werden gewond. De stakers staken het regeeringsgebouw in brand en brach ten ernstige schade toe aan verscheidene andere gebouwen. De heer Alfred Waugh, de Burgemeester van Albury, Nieuw Zuid-Wales (Australië), die, toen het K. L. M.-vliegtuig „Uiver" als deelnemer aan de LondenMelbourne-., race nabij Albury in nood verkeerde, bij de noodlanding zooveelhulp aan de Neder- landsche vliegers heeft verleend, vertoeft op het oogenblik te Londen. Hij heeft eenigen tijd een toer op het continent gemaakt, van welken hij Woensdag in zijn hotel te Londen terugkeerde. Vrijdagavond zal hij weer uit Londen vertrekken om Zaterdagochtend in Nederland aan te komen, In de eerste plaats zal de burgemeester zich naar Amsterdam begeven, om zijn ambtgenoot Dr. W. de Vlugt een bronzen maquette aan te bieden, waarop de inwoners van Albury afge beeld staan wanneer zij de gestrande „Uiver" uit het moeras van Albury trekken, waar het toestel was neergekomen. Spoedig na zijn aankomst te Amsterdam op Zaterdagochtend hoopt Mr. Waugh ook den Eer sten Minister te ontmoeten, terwijl hij het op prijs zou stellen door H. M. de Koningin in audiëntie te worden ontvangen om Haar per soonlijk namens de inwoners van Albury en de bevolking van Australië te danken voor de on derscheiding, welke Zij hem heeft willen ver- leenen. Eindelijk heeft Mr. Waugh een afspraak met den heer Plesman, den Directeur van de K. L. M. De Burgemeester van Albury zal eenige dagen te Amsterdam blijven, voor hij een reis door Nederland maakt, welke naar verwacht wordt, ten minste drie weken zal duren. Van zeker 25 scholen in Nederland heeft Mr. Waugh na de aankomst van de „Uiver" in Mel- xmri.e ii p:ii »oJe- geteekend door alle leerlingen der scholen. Deze scholen liggen in verschillende gedeelten van het land en de burgemeester heeft op alle brieven geantwoord en beloofd een bezoek te zullen brengen. Daar naast ontving hij nog vele afzonderlijke brie ven, vooral van schoolkinderen. „Voor geen geld van de wereld zou ik willen verzuimen al die kinderen, die mij zoo vriende lijk schreven, te bezoeken," heeft Mr. Waugh verklaard. SJANGHAI, 31 Juli (Reuter) Volgens een bericht uit Charbin hebben ongeveer 60 bandie ten op den Oost-Mandsjoerijschen spoorweg een aanslag gepleegd op een geheel bezetten perso nentrein. Zij hadden dynamiet op de rails gelegd, doch de machinist zag nog net bijtijds het gevaar en kon den trein tot stilstand brengen. De bandie ten openden daarop het vuur, doch de militaire treinbewakers sloegen den aanval af. Met mede neming van hun dooden en gewonden kozen de bandieten het hazenpad. Twee man van de treinwacht werden door schoten gewond. NEW YORK, 1 Aug. (Reuter) Het aantal dooden tengevolge van de hittegolf van de sta ten in het Midden-Westen bedraagt minstens 100. Er is weinig vooruitzicht, dat de temperatuur binnenkort zal dalen. Stand op Donderdag 1 uur nun.: 764.8 Vorige stand: 765.0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1