WIJ LUISTEREN NAAR. FINANCIEN ^cDoorziffen Sport en spel De weerstoestand Dagfilm JROOTE MOCELIJKHtDÊN VRIJDAC 2 AUC. J DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1935 Ernstig ongeluk bij tankbouw Een arbeider gedood en drie ge wond, waarvan twee ernstig DEVIEZENSMOKKELAAR IN DE VAL Een lang verdacht echtpaar ECHTELIJKE TWIST IN EEN AUTO De kantonrechter komt er aan te pas BRANDWEER TE HELMOND HAD DRUK WERK Twee branden op een avond GEVAARLIJKE CHAUFFEUR Voorbeeldige straf GEVOLGEN VAN HOOIBROEI? Boerderij en 100.000 pond hooi te Ommen door het vuur vernield DOOR EEN AUTO GEGREPEN Twee-jarig jongetje te Deurne overreden en gedood WIELRIJDER AANGEREDEN Plotseling overgestoken zonder teeken te geven Kerkelijk orgelspel Stempeling van rijwiel-belasting- merken Ned. R. K. Kerkmuziekschool te Utrecht BRAND TE NIJMEGEN Bakkerij door het vuur verwoest 'eikorn thuis Open autódeurei Naturalisaties en werkgelegenheid Registermarken voor reis doeleinden 'Shik/oopen, Zonnebrand WIELRENNEN PIJNENBURG—WALS WINNEN OP DE GOOISCHE WIELER BAAN Sprintnummer voor Arie van Vliet Clubkampioenschappen „Le Champion" De Postvluchten Temperatuurstijging te wachten Regenkansen zijn gering WEINIG REGEN IN JULI Meer zonneschijn dan gewoonlijk UITLOTINGEN 9 9a GODSDIENST ORGELBESPELING ORKEST-CONCERTEN Golflengten GRAMOFOON Een Beethoven-concert wordt Vrijdagavond te 9.20 over Berlijn uitgezonden SOLISTEN-CONCERTEN OPERA EN OPERETTE VARIA PERSBERICHTEN VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Volgens de Javabodestaat het thans wel vast, dat de „modus" om bij invoering van het uitvoerrecht op ondernemingsrub ber den termijnhandel te laten voort bestaan, is gevonden. Het blad schrijft, dat intusschen nog steeds onzekerheid bestaat, omtrent de vraag, of het uitvoerrecht reeds bij een marktprijs van 17 cent zal worden geheven, dan welof dit minimum hooger zal worden gesteld. Er schijnt vrees te be staan, dat bij zulk een laag minimum die producenten in gevaar zouden worden ge bracht, die niet alles hebben gedaan, om hun kostprijs zooveel mogelijk te verlagen, In de Londensche city wordt verklaard, dat het prachtig herstel van den gulden voornamelijk te danken is aan de succesvol le pogingen van Colijn, waardoor de baisse speculatie is gedwongen, zich nog verder te dekken. De kap'itaalvlucht uit Nederland is opgehouden. Interventies ten gunste van den gulden worden natuurlijk niet meer onder nomen- De voorzitter van de Oost-Borneo Mij. verklaarde, dat aan de wenschen van aan deelhouders inzake de uitkeering op de pre ferente aandeelen thans was tegemoet gekomen en sprak er zijn voldoening over uit, dat tot dividend-uitkeering op de ge wone aandeelen kon worden overgegaan. „Financial Times" verneemtdat waar schijnlijk einde Augustus een belangrijke vergadering zal worden gehouden van de internationale stikstofconferentie, waaraan vertegenwoordigers van de Chïleensche Sal peter-industrie en de Europeesche Stikstof industrie zullen deelnemen. Men verwacht, dat deze bijeenkomst zal leiden tot een overeenkomst, betreffende de productie en den verkoop van salpeter op de verschillen de markten. De Engelsche minister van Mijnwerken verklaarde in het Lagerhuisdat de Imperial Chemical Industries succes hebben bij de winning van olie uit steenkolen in de fabrie ken te Willingham. Ongeveer 1000 arbei ders zijn in deze fabriek werkzaam. Als gevolg van de Fransche maatregelen zal de ontwikkeling van het handelsverkeer tusschen Frankrijk en Duitschland in de toekomst worden gekarakteriseerd door een aanzienlijke vermindering van den Fran- schen uitvoer naar Duitschland. De Londensche financieele instellingen voelen op het huidig moment weinig voor liet verleenen van credieten aan Italië, aan gezien deze wellicht direct of indirect voor oorlogsdoeleinden zouden bedoeld zijn. De Standard Oil of California behaalde in het tweede kwartaal een netto-winst van 5 5.69 mill, egen 4.01 mill, in dezelfde pe riode van het vorig jaar, of 0-43 tegen 0.31 per aandeel. De dochtermijen van de United Gas Cor poration boekten in het jaar per 31 Mei aan bedrijfsinkomsten 26.21 mil. tegen S 22.42 mill, het vorig jaar en een netto-winst van 4-40 mill, tegen 3.47 mill. De bank- en valutacommissie uit den Amerilcaanschen Senaat heeft het voorstel der regeering, om goudclausule-processen tegen haar te verbieden, verworpen. Hier voor in de plaats kwam een voorstel, waarbij alle processen, die thans loopende zijn, zul len worden toegelaten, terwijl andere pro cessen binnen zes maanden na aanneming van de resolutie zullen moeten zijn inge diend. De National Steel boekte in het tweede kwartaal een netto-winst van 1.48 per aandeel tegen 1.20 het vorig jaar. De Standard Brands boekte in het tweede kwartaal een netto-winst van 0-21 tegen 0.31 het vorig jaar. De Dollar noteerde gisteren te New York 1.4704 tegen 1. 4767 eergisteren. Het Pond Sterling beiooog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.27y„7.30 (v. slot 7.28); de Frank op 9.73-9-75 19.731/en de Dollar op 1.46Vs147% (1.47). De gemiddelde prolongatiekoers te Am sterdam was in Juli 1935 2-7460 tegen Juni 1935 3.7458 en Juli 1934: 1 pet. Geslaagd Opleiding voor Gymnastiek M- O. Hedenmorgen is bij den tankbouw op 't ter rein van de Bataafsche Petroleum Mij. op de Vondelingenplaat te Petnis een ernstig onge luk gebeurd. Zes werklieden waren bezig een plaat te leggen op het dak van de tank, toen plotseling de plaat ging schuiven en terecht kwam op de tien meter hooge stelling waarop de werklieden stonden, waardoorde consol, waarop de stelling rustte, brak. Vier arbeiders vielen naar beneden. De 34-jarige C. de Wijze, wonende te Rotterdam, was onmiddellijk dood. De 29- jarige E. C. Bijkerk uit Schiedam en de 22- jarige H. C. Bijl uit Vlaardingen bleken zeer ernstig te zijn gewond. De vierde per soon bekwam slechts lichte verwondingen. Dr. Mol uit Hoogvliet verleende de eerste geneeskundige hulp. De gewonden werden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. Omtrent het ernstig ongeval, dat heden ochtend op het terrien van de Bataafsche Pe troleum Maatschappij te Pernis heeft plaats gehad, vernemen wij nog het volgende: Eenige honderden arbeiders zijn bezig op ge noemd terrein een groote tank te bouwen. De^e tank is nagenoeg geheel opgetrokken en he denmorgen was men in zoover gevordred, dat ae bovenplaat moest worden aangebracht. Door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak is deze plaat gaan schuiven, zoodat zij terecht kwam op een tien meter hooge houten klimstelling. Onder het gewicht van de plaat is deze stelling bezweken. Zij stortte in en zes arbeiders, die zich er op bevonden, vielen mee naar beneden. De droevige gevolgen daarvan zijn reeds be kend. Twee der arbeiders kwamen met den schrik vrij. De bouw van de tank werd uit gevoerd door Swarttouw's Constructie-werk plaats en Machinefabriek te Schiedam. Voor zoover valt na te gaan, zijn bij den bouw alle voorgeschreven maatregelen voor vei ligheid genomen/ De politie en arbeids-inspectie waren spoedig na het ongeval ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Sedert langen tijd hielden de douanen te Wijier een echtpaar uit Nijmegen in het oog, dat hen zeer verdacht voorkwam. Eindelijk ge lukte het den Duitschen kommiezen beide ver dachten bij het overschrijden der grens te Beek bij Nijmegen aan te houden. Terwijl op de vrouw niets verdachts gevonden werd en men haar dus vrij uit moest laten gaan, liep de man in de douaneval als gelschieber. Na lang zoeken vonden de Duitsche beambten in een lucifersdoosje, fijntjes onder een laag lucifers verborgen, een biljet van honderd markt, dat de man geïnd had op zijn registermarkcheck en dat hij naar Nederland wilde smokkelen. Tege- lijfcertijd- narnen-de kommiezen lOp Jiem in beT rslag een 'pas, terwijl 'hij te kennén gaf slechts 'een dagpasje in zijn bezit te hebben; ten einde de beambten te kunnen overtuigen, dat hij op reischecks reisde en bovendien wilde verhinde ren. dat de kommiezen zouden kunnen nagaan hoeveel reismarken zij of hij pas reeds opge nomen had. De verdachte liep nu heelemaal vast en werd onmiddellijk voor den snelrechter te Kleef gebracht, aan wien hij toegaf gedu rende den laatsten tijd 500 mark uit Duitsch- land naar Holland gesmokkeld te hebben. De Kleefsche rechtbank veroordeelde hem wegens ongeoorlcofden uitvoer van geld tot een gevan genisstraf van zes maanden en bovendien als Schadevergoeding voor gesmokkelde gelden tot 1000 mark schadevergoeding of 'n maand ge vangenisstraf. Daarbij werden het rijwiel van verdachte en de ontdekte honderd mark nog in beslag genomen. Wegens vroeger gepleegde strafbare daden werd hij nog veroordeeld tot 300 mark boete of vier dagen gevangenisstraf. Een minder gelukkig geslaagd familiefeestje had tot, wat. men noemt „echtelijke oneenig heiö" geleid bij een Voorburgsch echtpaar, en tijdens den autorit van Rotterdam naar de woonplaats ontspon zich in den auto een zeer geanimeerde discussie. Het gevolg was, dat de echtgenoot meer lette op hetgeen zijn echtge noote hem toevoegde, dan op de gevaren die hem vanwege het verkeer bedreigden. En dit werd hem noodlottig, want bij Delft tornde het ruzieënde echtpaar in volle vaart tegen een st:lstaanden kraanwagen op, die tot naam drceg .JPechjager", en aldus zijn naam gegronde eer aandeed. Deze afbreking van de echtelijke oneenigheid bracht de echtgenoote die een lichte ver wonding bekwam in het ziekenhuis, en de echtgenoot op het Delftsche politiebureau. Doch daarbjj trok de politie de conclusie, dat de laatstgenoemde lichtelijk onder den invloed van sterken drank was, een voor een automobilist zeer verzwarende omstandigheid. Het echtpaar stond Woensdag weer in vollen vrede voor den Delftschen kantonrechter, waar de verdachte, zijn echtgenoote en een advocaat het ongeval op rekening schoven van de ech telijke twist, doch de politie en enkele andere getuigen den alcohol als veroorzaker ervan aanwezen. De ambtenaar van het O. M. nam dit laatste als vaststaand aan en zeide dat een echtelijke oneenigheid niet als een excuus voor een auto botsing kan worden aangemerkt. Daarom vor derde hij een maand hechtenis, en intrekking var, het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Na pleidooi van den advocaat, veroordeelde de kantonrechter tot ƒ250 boete subs. 50 dagen ei. intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een half jaar. Woensdagavond omstreeks elf uur was men in garage „Het Centrum" van den heer Gorp aan den Kanaaldijk te Helmond bezig met het lasschen van een motor, toen plotseling een vonk van het laschapparaat op de werkbank terecht kwam, waar men bezig was, onderdee len met benzine te reinigen. In een oogenblik stond de geheele werkbank in volle vlam. Daar de werkbank in een aparte ruimte is ondergebracht, liep de garage geen direct gevaar. Toch werd de brandweer gealar meerd. die het vuur na een uur werken wist te bedwingen. De schade is niet zeer groot. Terwijl de brandweer nog bezig was, werd zij gealarmeerd voor een uitslaanden brand in de Molenstraat. Een aantal woningen, die dienst doen als bergplaats, bleek door het vuur te zijn aangetast. De brand, die vermoedelijk op den zolder in een partij emballage is uitgebroken, woedde met groote hevigheid. De brandweer moest met alle macht ingrijpen, daar de groote wagenfabriek van de firma Vosters, die naast de brandende perceelen gelegen was, ook door het vuur was aangetast. Dit pand wist men echter te behouden. De bergplaats brandde geheel uit. De eige naar, de heer Colen was niet verzekerd. J. v. d. Cr. een autobestuurder te Nijmegen die reeds meermalen door roekeloos rijden ern- tige ongelukken veroorzaakte, onlangs te Sie- bengewald een kommies dood reed en nu pas weer op den weg NijmegenVenlo bij Heumen een ijscoventer zeer ernstig verwondde, moest zich voor den Nijmeegschen kantonrechter we gens roekeloos rijden in staat van dronkenschap en aanranding der openbare zeden verantwoor den. Tegen J. v. d. Cr. werd geëischt drie maan den gevangeinsstraf en twee jaren lang ontzeg ging van het recht een auto te besturen. Hedenmorgen is in het Arrierveld te Ommen de kapitale boerderij van den heer T. Bakker te Zwollerkerspel, bewoond door den landbou wer A. Bezoen, tot den grond tóe afgebrand. De geheele hooioogst van dit jaar, zijnde 100.000 pond, ging in de vlammen op, terwijl ook een groot gedeelte van den inboedel door het vuur verteerd werd. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk hooibroei. Verzekering dekt de schade, die vrij aanzien lijk is. Woensdagmiddag omstreeks vier uur is het tweejarig zoontje van den heer A. Manders te Liessel (gem. Deurne) door een passeerenden auto gegrepen en op slag gedood. Woensdagmiddag om kwart voor drie had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuur 1 door A. V., wonende te Amsterdam, en een wielrijder, genaamd K. M., wonende te Win schoten. Het ongeval had plaats, doordat de wielrij der, die reed in de richting Haarlem—Benne- broek, plotseling van rechts naar links den weg overstak, zonder dat hij te voren daartoe een teeken had gegeven, zoodat hij door den achter hem aankomenden auto werd gegrepen en tegen den grond geslingerd, waardoor hij aan het hoofd werd gewond, terwijl zijn rijwiel wera vernield. Na ooor een ter plaatse verschenen dokter te zijn behandeld is hij naar zijn verblijfplaats, bij familie te Heemstede, overgebracht. AMSTERDAM. (Ned. Organistenvereeniging) Geslaagd voor het B-diploma de heer J. H. Ormel te Terborg en voor het getuigschrift „Kerkelijk Orgelspel" H. Hartog te Zaandam en D. Klaassen, te Hoofddorp. AMSTERDAM, Geslaagd voor het getuig schrift „Kerkelijk orgelspel" de heer P. H. Broerse te Serooskerke. Deze examens zijn thans geëindigd. In de practijk kon bij ongevallen, reeds eeni ge malen, de identiteit van een verongelukt wielrijder worden vastgesteld, doordat hun rij wielplaatje hiervoor aanwijzingen gaf. Verder was het reeds verschillende malen mogelijk, helers van gestolen belastingmerken te straf fen, omdat gestempelde belasting-merken op hen werden gevonden. Om deze redenen heeft de Bond van Rijwiel handelaren (B. R. H. N.) besloten, de mogelijk heid van stempeling van rijwielbelastingmer- ken aanmerkelijk uit te breiden. Bij alle leden van den landelijken bond be staat thans gelegenheid, de rijwiel-belastingmer- ken van naam en adres te voorzien. Dit stempel is op geen enkele wijze te ver wijderen. Het Ministerie van Financiën heeft toe stemming voor de stempeling verleend. De pos terijen hebben goedgevonden, dat gevonden plaatjes in de standaard-brievenbussen worden geworpen. Zij worden dan, tegen vergoeding van de ge wone porto, aan den eigenaar terugbezorgd. Hedenmorgen vroeg is door onbekende oor- zaak brand uitgebroken in de bakkerij van de firma Gelsing aan de St. Jacobslaan te Nijme gen. De brand bleek uitgebroken te zijn op den meelzolder en breidde zich vandaar naar de bakkerij uit. Bakkerij en zolder gingen geheel verloren. Het woonhuis kon gedeeltelijk gespaard blijven. De brandweer bestreed het vuur met twee puiten en was spoedig dsn brand meester. De oorzaak van den brand is onbekend. De heer Gelsing was tegen brand- en bedrijfs schade verzekerd. Door het behalen van het vereischte cijfer in alle vakken heeft de heer Johan van Geld^e uit Rotterdam het Laureaat der school verwor ven. Het getuigschrift werd uitgereikt aan de heeren: Gerrit Tiemessen uit Megchelen (Gld.), Jan Nieuwenhuysen uit Oosterhout (N.-Br.j en Herman Huls uit Zeist. Alle vier ontvingen de officieele Zangerszege ning uit de handen van Pater Dom J. van Gen nep, Benedictijn uit de St. Paulus-Abdij te Oos terhout (N.-Br.) Uitstappen: het einde van den rit. Het portier gaat open voorzichtig Ianders is het uit met de vreugde. Want het roekeloos openen van het por tier kan f 150,— boete kosten I Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over eenige naturalisatie-ont werpen. Tegenover de categorie van hen, die hier „in geburgerd" zijn, staat een, waarbij het Neder landerschap om zuiver m.aterieele belangen wordt begeerd. Uit een en ander blijkt weder, dat zulke naturalisaties een ongunstigeri in vloed oefenen op de arbeidsmarkt ten onzent. Wenscht men de werkloosheid tot het uiterste te bestrijden, dan zal men ook bij naturalisatie beperkingen moeten betrachten, welke onder normale omstandigheden niet in acht behoef den te worden genomen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat bij verordening van 24 Juli 1935 in Duitschland strafbaar is gesteld het overtreden van de voorschriften van de Reichsbank betreffende hét gebruik van Registermarken voor reisdoel einden. Opzet en schuld worden bij overtre ding gelijkgesteld. De straf bedraagt een boete van R.M. 3. tot R.M. 10.000.met vervangende hechtenis. Bovendien kunnen chèques, credietbrieven en Marken verbeurd verklaard worden. Zooals bekend, zijn de voorschriften van de Reichsbank in de reis-chèque-boekjes afge drukt. Doos 30en 60d. Bij Apoth.en Drogisten if\fl Op de Gooische wielerbaan te Hilversum wer den Woensdagavond wedstrijden gehouden. Er was een sterke bezetting; o.m. reden mede Pijnenburg, Wals, Braspenninx, Charlier, De- neef en GöbelIlse. Van de amateurs waren er de 'meest bekende. Zeer velen waren geko men om dit aantrekkelijk wielerprogram te zien; de baan was dan ook zoo goed als uitver kocht. De uitslagen luiden: Sprintmatch a deux voor amateurs: le rit: 1 A. van Vliet, laatste 200 meter 16 3/5 sec; 2. B. Leene. 2e rit: 1. Ooms, 16 3/5 sec; 2. J. Peperkamp. 3e rit: 1. B. Leene 16 2/5 sec; 2. Ooms. 4e rit: 1 A. van Vliet 16 2/5 sec; 2 J. Peper kamp. 5e rit: 1 B. Leene 16 2/5 sec; 2 J. Peperkamp. 6e rit: 1 A. van Vliet 16 1/5 sec; 2 Ooms. Totaal-uitslag: 1 Arie van Vliet, 6 pnt; 2 B. Leene, 5 pnt; 3 Ooms, 4 pnt; 4 Peperkamp. 3 pt O'mniumlandenwedstrijd HollandBelgië voor profs: le rit: 1 Pijnenburg, 17 sec; 2 Charlier. 2e rit: 1 Deneef, 17 1/5 sec; 2. Wals. Achtervolging: PijnenburgWals halen na 8 ronden CharlierDeneef in. Tijd 2 min. 36 sec. Totaal-uitslag: 1 Holland, 5 pnt; 2 België, 4 pnt. Achtervolging over 12 ronden om de Brassard van de Gooische Wielerbaan: de houder, J. Westbroek, wint met 15 meter verschil van J. de Rijk. Wedstrijd over 40 ronden voor profs en onaf- hankelijken met 2 klassementen: 1 Braspenninx, 18 pnt, 2 v. d. Horst, 10 pnt; 3. Göbel, 6 pnt; 4. Stapensea, 4 pnt; 5. Korri- don, 3 pnt; tijd 13 min. 04 4/5 sec. Ploegachtervolging UtrechtHilversum over 16 ronden. Utrecht met de renners Westbroek, J. v. d. Voortr, H. Poppes en Pistorius wint door inhalen in de 14de ronde van Hilversum met de renners J. de Rijk, Th. de Groot, T. Poepjes en J. Makkinje, tijd 4 min. 48 1/5 sec. Koppelwedstrijd over 60 K.M. 240 ronden meti 4 klasseimenten 1 Pijnenburg—Wals, 19 pnt, tijd 1 uur 22 min. 36 4/5 sec; 2. Braspenninx-v. d. Horst, 12 pnt, 3. Göbel—Ilse, 0 pnt. Op 1 ronde: 4 StapenseaGramser, 7 pnt, 5 CharlierDeneef 6 pnt, 6 MatenaRiethoven 3 pnt, 7. KorridonBosland 2 pnt. Onder zeer groote belangstelling heeft de Amsterdamsche rennersclub „Le Champion" de kampioenclub van Nederland 1935, op de Veka-wielerbaan haar baankampioenschappen laten verrijden. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen (3 K.M.) l.'H. v. Gemen; 2. B. v. Gemen; 3. C. Branden burg. Clubkampioenschappen „Le Champion" 1935. Korte afstand: 1. G. Pelser (kampioen); 2. F, Zwarts; 3. N. Sliphorst. Lange afstand (50 K.M.)1. A. Quee; 2. C. Dijkstra; op 1 ronde: 3. N. Sliphorst; 4. W. Frank; 5. A. Loozer; 6. G. Pelser. Tijd 1 uur 11 min. 54 sec. De „Lijster" is op de uitreis te Bandoeng aan gekomen. De „Nachtegaal" is op de heenreis te Athene geland. vorden U geboden door advertentie-reclame in le rubriek „Omroepers". Laat die U niet ont- lippen. De prijs kan geen bezwaar zijn. want oor slechts 50 cent per regej komt Uw zaken- Omroeper onder de aandacht van 80.000 ge winnen. fitiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimmtiitiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiti De hooge druk over de Britsche Eilanden breidde zich Westwaarts uit. Hij staat nog in verbinding met het maximum ver in het Westen over den Oceaan. De depressie over de Oostzee vulde op, ter wijl het lage druk gebied nabij IJsland zich Oost-Noordoostwaarts verplaatste en thans ge volgd wordt door vrij flinke drukstijgingen. Tengevolge van den invloed van deze depres sie heeft het hooge drukgebied aan zijn Noord zijde een weinig aan beteekenis verloren, doch het zal waarschijnlijk daar weer versterken. Over het geheele waarnemingsgebied is het rustig weer. In onze omgeving is de lucht nog betrokken of zwaarbewolkt, in Frankrijk is het helder, evenals in Zuid West-Duitschland. Over bijna het geheele waannemingsgebied is de tem peratuur gestegen, slechts in IJsland werd hte aanmerkelijk kouder. Boven ons land zijn de bovenluchttemperaturen wederom hooger gewor den, de bewolking belette echter een aanwarming van de onderste luclhtligen van eenige betee kenis. Toch moet men verwachten dat bij den heerschenden hoogen druk toestand de bewol king op gaat lossen, hetgeen een aanzienlijke stijging van temperatuur tengevolge moet heb- hebben. De regenkansen zijn gering. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1 graad boven normaal. In de eerste decade was de temperatuur ander halve graad en in de tweede twee graden bo ven normaal, in de derde een halve graad be neden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den eersten en den 31en, resp. 5 graden beven en 3 graden beneden normaal. De gemiddelde maxi mum-temperatuur was 1 graad, het gemiddelde minimum een y, graad boven normaal. Het aantal dagen met een maximum-temperatuur boven 25 graden bedroeg te De Bilt 10, tegen 6 normaal. De neerslag was over het geheele land beneden normaal. In Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, West Brabant en Zuid Limburg viel slechts 20 tot 35 procent van de normale hoeveelheid, in Fries land, Noord-Limburg en Oost Brabant onge veer 40 procent en in het overige deel van het land 50 tot 65 pCt. Te De Bilt werden 245 uren zonneschijn waar genomen, tegen 208 normaal. Trekking 11 Juli 1935 3 pet. Oblig. Foncierès 1903 Oblig. no. 219.844 met 150.000 fr. Oblig. no. 374.793 met 30.000 fivs 'F Oblig. no. 15,448 met 5.000 fr. Oblig. no. 33.606 met 5.000 fr. Oblig. no. 220.214 met 5.000 fr. Oblig. no. 491.408 met 5.000 fr. Oblig. no. 565.092 met 5.000 fr. Oblig. no. 568.159 met 5.000 fr. Oblig. no. 568.339 met 5.000 fr. Oblig. no. 595.240 met 5.000 fr. De 130 volgende obligaties zullen aflosbaar zijn met 1.000 fr. 948 31.926 60.667 87.035 108.729 130.496 154.038 180.058 202.860 228.273 255.183 296.186 319.734 350,652 393.428 426.580 474,420 493.631 514.310 541.093 568.345 586.688 5.781 38.442 64.032 87.953 113.105 130.933 157.845 180.582 205.439 240.926 256.197 296.288 322.057 371.208 400.083 451.703 474.652 496.958 523.189 548.511 568:440 590.747 10.857 39.376 67.377 93.360 114.842 136.358 160.289 181.151 211.001 244.109 258.428 300.985 325.843 376.358 405.209 459.232 476.156 499.001 527.201 554.929 572.913 596.695 15.698 42.598 71.561 102.722 116.640 139.299 169.567 188.617 212.689 244.650 269.489 302.799 238.824 385.828 407.858 463.694 481.487 503.810 535.509 561.052 580.757 597.031 19.122 46.817 76.544 104.327 122.221 151.309 175.179 190.742 220.423 245.613 288.321 310.471 342.422 388.459 413.288 469.323 489.153 506.485 536.152 564.812 583.497 28.823 50.659 83.830 106.017 130.467 153.215 176.283 196.430 222.824 251.451 292.937 312.585 349.621 392.332 417.508 472.767 491.632 507.511 537.142 565.709 584.583 3.00 Huizen (NCRV. Schriftlezing) 10.30 Huizen (NCRV. Morgendienst) 12.15 Huizen (Leger des Heils-kwar- tier) 11.20 Droitwich (Reginald New) 4.00 Huizen (bespeling NCRV-or- gel) 6.45 Droitwich (Reginald Dixon) 8.20 Parys I 10.50 Deutschlandsender 8.40 Deutschlandsender 11.40 Luxemburg (Omroeporkest) 11.50 Droitwich 12.20 Deutschlandsender (blaasork 12.20 Langenberg (concert uit Frankfort) 12.30 Hulzen (middagconcert) 12.30 Hilversum (Kovacs Lajos) 12.35 Parijs I 12.50 Droitwich (Henry Hall) 12.50 Brussel I (Salonorkest) 1.20 Brussel 1 (Grieg-progr.) 1.35 Langenberg (IIja Livschakoff) 2.20 Droitwich (Theater-orkest) 3.00 Hilvfrsum (Decibels) 3.20 Droitwich 4 20 Hamburg (radio-darisorkest) 4.35 Droitwich (Metropole-orkest) 5.20 Hamburg (Omroeporkest) 5.25 Milaan 5.30 Hilversum (dinermuz.) 5.35 Droitwich (dansorkest) 620 Hilversum (concert) 7.20 Hilversum (orkestmuz.) 7.20 Droitwich (militair orkest) 7.20 Deutschlandsender (Hans Bund) 7.20 Hamburg 7,20 Langenberg (Marinekapel) 7.50 Luxemburg 8.00 Huizen (concert uit Den Haag) 8.10 Beromünster (omroepklein- orkest) 8.20 Droitwich 8.20 Brussel I 8.2C Rome (gevar. cono.) 8.30 Hilversum (Kurhaus: Residen tie-orkest o. 1. v. Carl Schu- richt) 8.40 Luxemburg (militaire mar- schen) 8.50 Beromünster (Omroepklein- orkest) 9.00 Rome (concert) 9.20 Berlijn (Beethoven-concert) 9.2C Huizen (concert) 9.20 Brussel II (omroeporkest) 9.20 Langenberg (Omroeporkest) 9.30 Beromünster (Symphonie-con- cert) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM 1875 M. HUIZEN 301.5 M. KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 9.30 Boedapest (zigeuners) 10.00 Luxemburg (dansmuz.) 10.05 Kalundborg (omroeporkest) 10.20 Brussel II (dansmuz.) 10.20 Rome (dansmuz.) 10.40 Toulouse (Argentijnsche muz.) 10.45 Kalundborg (pop. muziek) 11.05 Parijs I (dansmuz.) 11.05 Weenen (pop. concert) 11.20 Berlijn (marschen) 11.20 Deutschlandsender (dansmuz.) 11.20 Kalundborg (dansmuz.) 11.35 Droitwich (dansmuz.) 11.35 Toulouse (Jazz) 11.50 Boedapest (zigeuners) 12.05 Toulouse (Weensche muziek) 12.35 Toulouse (militair concert) 8.00 Hilversum 8.15 Hulzen 10.35 Hilversum 11.20 Hilversum (pop.) 12.00 Hilversum 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.45 Luxemburg 1.20 Brussel II 1.25 Luxemburg 1.35 Droitwich 2.00 Hulzen 2.20 Parijs II 2.30 Hilversum 3.20 Parils I 3.35 Deutschlandsender 4.00 Hilversum 5,00 Huizen (Symphonie 2 v. Beet hoven) 5.20 Brussel I 6.10 Parils I 7.05 Luxemburg 7.20 Parijs II 7.45 Parijs II 9.40 Luxemburg 9.55 Kalundborg 10.00 Huizen 10.20 Brussel I 10.50 Parijs II 11.00 Hilversum (jazz) 11.20 Parijs I 11.30 Hilversum (pop.) 11.00 Huizen (cello recital) 2.50 Hilversum (pianosynopations) 3.00 Huizen (zangrecital) 4.00 Langenberg (pianoduetten) 5.15 Brussel I (zang) 5.25 Rome (solistenconcert) 5.30 Hulzen (solistenconcert) 5.50 Brussel I (accordeon) 7.35 Brussel I (zang) 7.35 Boedapest (zang en plano) 7.50 Weenen (zang) 8.05 Droitwich (zang) 8.50 Toulouse (zang) 9.05 Parijs 1 (solistenconcert) 9.20 Droitwich (trio) 10.10 Droitwich (kwintet) 10.20 Boedapest (kamermuziek) 10.30 Weenen (Bach-recital) 10.45 Milaan (cello) u w 8.25 Toulouse (operamuziek) 8.35 Parijs II („Manon" v. Masse- net) 9.20 Deutschlandsender („Der be- trogene Kadi" v. Von Gluck) 10.00 Toulouse (operettemuziek) 10.05 Toulouse (Puccini-concert) 11.20 Toulouse (opera-muziek) 10.15 11.00 12.00 2.00 2.30 Hilversum (voordracht) Hilversum (voordracht) Hulzen (Politieberichten) Hilversum (voordracht) Huizen (Lezen van Chr. lec tuur) 5.00 Hilversum (voor de kinderen) 6.00 Hilversum (voordracht) 6.30 Huizen („Vroege bloembol len") Huizen Huizen 7.00 7.30 8.20 8.55 (Politieberichten) (literair halfuurtje) Brussel II (cabaret-progr.) Huizen („optocht in de Mid deleeuwen") 7.50 Hilversum 8.00 Huizen 9.55 Huizen 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 10.45 Hilversum o" •V De Amerikaansche bankier Morgan bracht een bezoek aan den Engelschen minister president Baldwin. In bankkringen circu- leeren onbevestigde geruchten, als zouden vooruitzichten voor een stabilisatie der va luta's hierbij besproken zijn. Te Parijs loopen geruchten omtrent een nieuwe disconto-verlaging door de Bank van Frankrijk. Te Parijs zal voor baissiers in den gulden het- er op neerkomen dat hier driemaand- sche posities aan het einde van den termijn afgewikkeld worden met een maximum ver lies, gelijk het een paar weken geleden met den frank is gegaan. Symington en Wilson constateeren, dat de rubberprijs in de afgeloopen week licht gestegen is, hetgeen zij toeschrijven aan de bemoedigende berichten uit Amerika, aan eenige vraag voor rekening van Amerika te Londen, aan orders door Amerika te Singa pore geplaatst, terwijl tevens van de zijde van f-ngeland en he Continent een maige vraag blijft bestaan. Zij schatten de rubber verschepingen in het tweede half jaar op 375000 on en de consumptie op 420.000 ton. Volgens „Iron Age" werkt de Amerikaan sche staalproductie in het midden der week op 46 pet- der capaciteit tegen 43pet. de vorige week. Hiermede werd een nieuw re cord sinds April j.l. bereikt. i'C Voor het examen ter verkrijging van het er- kenningsbewijs als dansleeraar van de Centr. Comm. van Dansleerarenorganisaties, zijn o.a. de volgende leerlingen van het Eerste Ned. Op leidingsinstituut voor dansleeraren geslaagd; H. van Oortmerssen te Zwolle, H. Kreftenbelt te Treebeek Heerlen en B. v. Nesch te Lent gem. Eist. Te Amsterdam zullen de R. K. Leergangen, ge lijk in dit nummer in een advertentie wordt aan gekondigd, in September wederom een nieuwen cursus voor Gymnastiek M. O. beginnen. Het is zeer zeker van belang, dat voor katholieken een eigen opleiding voor dit vak wordt gegeven, waarom de cursus dringend wordt aanbevolen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6