New-Yorksche Bears Auto-ongelukken in België Z.H. EXC. MGR. JANSEN KONINGIN EN PRINSES IN SCHOTLAND DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1935 De ontwapenings conferentie Duitsche masseur naar Duitschland terug De bewapening van Duitschland De ontvoerde journalist niet vrijgelaten Korte berichten Het conflict tusschen Polen en Danzig H.M. had medelijden met persfotografen Elf zwaar en verscheidene lichtgewonden Henderson wenscht een bijeen komst op 13 Sept. a.s. Hij kan in Amerika niet meer in zijn onderhoud voorzien Reactie in België Mogelijkheid voor een principieele regeling aanwezig BRÜNING NAAR AMERIKA DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD DE CULTUURTECHNIEK Advies commissie benoemd BELEEDIGING VAN HITLER Voorwaardelijke straf geëischt TUSSCHEN KAR EN MUUR Jongetje doodelijk gewond DE NIEUWE RECTORES- MAGNIFICI ZES-JARIG MEISJE DOOR AUTO GEDOOD Toestand van den Aartsbisschop minder gunstig Bezoek van Mgr. de Jong Hartelijke ontvangst door de be volking bij de aankomst te St. Fillans Verrast door de warme ontvangst Kind gedood Bü het zwemmen verdronken AUTOMOBILISME SNELHEIDSDUIVEL VESTIGT NIEUWE RECORDS Uurcnelheden van ruim 243 en 244 K.M. LAWNTENNIS INTERN. KAMPIOENSCHAP. PEN VAN DUITSCHLAND Mej. Couquerque in damesenkel- spel uitgeschakeld CRICKET DE TOER DER ZUOZ BOYS Het volledige programma ATHLETIEK AMERIKAANSCHE ATHLETEN TE BAZEL Ook daar ongenaakbaar Veteranen-Organisatie in de K.N.A.U. TENNIS INTERN. WEDSTRIJDEN TE KNOCKE FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 7 Augustus .14; De markt vertoonde heden een onregelmatig koersverloop. Sporen hadden van overwegend aanbod te lijden WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN NAMEN, 7 Aug. (ANP). Een müitaire vrachtauto, waarop een onderofficier en acht soldaten hadden plaats genomen, is hedenmid dag op den weg van Bastogne naar Laroche door tot nu toe onbekende oorzaak in een vijftien meter diep ravijn gestort. Zes der inzittenden, die zeer zwaar gewond waren, werden naar het Militair Ziekenhuis te Namen overgebracht; inen vreest voor het leven van drie hunner. De drie anderen waren er minder ernstig aan toe. Zij werden naar de kazerne te Bastogne overgebracht. LUIK, 7 Aug. (ANP) In een gevaarlijke bocht bij Werbomont, een plaatsje in de buurt van Luik, is een autobus, waarin zich een dertig, tal personen bevond, met een personenauto, waarin vier menschen gezeten waren, in bot sing gekomen. Door den schok vloog de autobus naar den kant van den weg, waar zij tegen een boom terecht kwam, die volkomen afbrak. Tenslotte kwam de bus in een sloot terecht. Slechts één persoon werd ernstig verwond, de andere in zittenden kregen slechts schaaf, en snijwonden. Ernstiger er aan toe waren de inzittenden van den personenwagen. In zorgwekkenden toestand zijn deze naar het ziekenhuis te Luik vervoerd. GENEVE, 7 Aug. (Beuter.) Arthur Hender son. de voorzitter der ontwapeningsconferentie, heeft den leden van het presidium medegedeeld, oat hy met het oog op de gebeurtenissen van den laatsten tijd besloten heeft, het presidium in de eerste week van de Volkenbondsvergade- ring bijeen te roepen, ten einde een algemeen onderzoek naar de huidige positie in te stellen en een beslissing te nemen over de toekomstige taak der ontwapeningsconferentie. Uit kringen van het Volkenbonds-Secreta- riiat ver'uWt hierover, dat het presidium waar schijnlijk op 13 September zal vergaderen. Om welke redenen de bijeenkomst thans is belegd en welke doeleinden Henderson, die in nauwkeurig overleg met de Engelsche regee ring zou handelen, nastreeft, is thans nog niet bekend. NEW-YORK, 7 Aug. Paul Kress, de Duit sche masseur, wien de burgemeester van New. York, La Guardia, vergunning had geweigerd, omdat Duitschland op discrimineerende wijze optreedt tegen Amerikanen, is gisteravond met de Hamburg" naar Duitschland terug gekeerd. Zijn vertrek werd mogelijk gemaakt door Duitsche vrienden, die daarvoor gelden hadden bijeengebracht. Kress is van plan bij zijn ouders, die een wasscherij exploiteeren in Thiiringen, te gaan werken. Zijn vrouw blijft in New-York, totdat hij genoeg geld zal heb ben overgespaard om haar naar Duitschland te'laten komen. Kress zeide, dat zijn vertrek meer uit bezorgdheid dan uit angst geschiedt, want hij vindt de Vereenlgde Staten een pret. tig land, doch kan er niet in zijn onderhoud voorzien. BRUSSEL, 7 Aug. (ANP) De Senaatscom missie van buitenlandsehe zaken heeft zich bezig gehouden met de kwestie der Duitsche bewapeningen en met name geluisterd naar een uiteenzetting van senator Dorlodot, die een krachtige defensieve voorbereiding bepleitte, en de handhaving en de vriendschap met Frankrijk en Engeland op de basis van de traditioneele Belgische politiek. PEIFINQ, 7 Aug. (Reuter.) De gouverneur van de provincie Tsjahar heeft het aanvanke lijk verspreide bericht, dat de ontvoerde Engel sche journalist Jones vrijgelaten zou zijn, als voorbarig gekenmerkt. De Japansche militaire attaché, majoor Takahasji, verklaarde echter te vertrouwen, dat de gevangene spoedig zal worden bevrijd. Een dezer dagen zal het eerste Russische, door vrouwen gevormde luchteskader een tocht ondernemen van Leningrad naar Moskou met 6 vliegtuigen. Aan den tocht zullen vier jonge vrouwelijke piloten uit Moskou en twee uit Leningrad, deelnemen. Een van de vroegere Russische kroonjuwee- l«n, een aquamarine hanger, ter waarde van 500 pond en eenig Georgiaansch zilverwerk, is Dinsdag te Londen ontvreemd uit de woning van prinses Paul Troubetzkoy, de echtgenoote van den Russischen Prins-beeldhouwer. De Prefect van Hannover heeft den onder hem staanden ambtenaren, employées en arbeiders verzocht terstond hun lidmaatschap van con- fessioneele organisaties op te zeggen, en op straffe van ontslag hun kinderen hieruit weg te halen. De bekende Thomist, Kardinaal A. Lepicier, heetf wederom een theologisch werk het licht doen zien. Het omvat een commentaar op St. Thomas, alsmede de tractaten De Pontifice, De Conciliis en de Divina Traditione. Het Engelsche ministerie van luchtvaart heeft een groote order gekregen voor een nieuw type licht bombardementsvliegtuig, waarvan het prototype in staat is gebleken een snelheid van ongeveer 275 mijlen per uur te ontwikkelen. DANZIG, 7 Aug. (DNB) Naar in welinge lichte kringen wordt verzekerd, is er een zekere ontspanning ingetreden in het geschil tusschen Danzig en Polen, die den weg vrij maakt voor een principieele regeling van het conflict. Naar verluidt kan eerstdaags een voorbespreking worden verwacht ter inleiding van onderhandelingen, waarbij men er van zou uitgaan, dat de maatregelen, welke men de laatste weken aan beide zijden heeft genomen, moeten worden vervangen door een vrijwillige overeenkomst, waardoor het geheele probleem wordt geregeld. De gewezen Duitsche rijkskanselier Dr. H. Briining zal zich in deze maand inschepen voor de Vereenigde Staten, waar hij een oyclus van lezingen zal houden, Denkelijk zal Dr. Brüning den heelen winter in de V. S. blijven. MADRID, 7 Aug. (Reuter). In Aranjuez sloeg tijdens een hevig onweder de bliksem in een greep arbeiders, die onder een brug waren gaan schuilen. Drie hunner werden op slag gedood, terwijl vele andere ernstig werden gewond. Bij K. B. is met ingang van 1 Augustus in gesteld: a. een centrale cultuurtechnische adviescom missie, die mede zal fungeeren als Centrale Commissie, als bedoeld in artikel 13 der Ruil- verkavelingswet; en b. een cultuurtechnische dienst. In de commissie zijn benoemd: ambtshalve tot lid en voorzitter: de directeur-generaal van den Landbouw; tot leden, tevens ondervoorzit ters: de heeren Jhr. ir. C. E. W. van Panhuijs, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage; H. J. van Leusen, inspecteur der Nederlandsche Heidemaatschappij te Am- hem; tot lid: mr. H. van Iwema, administra teur bij het Departement van Financiën te 's-Gravenhage; voorts de lqden na aanbeveling van de Centrale landbouwvereenigingen, be doeld in artikel 13 der Rullverkavelingswet; J. L. Nysingh, voorzitter van het Koninklijk Ne- derlandsch Landbouw Comité te De Wijk; J. C. van Beek, onder-voorzitter van den Noord- brabantschen Christelijken Boerenbond, te Deurne, mr. W. Rip, secretaris van den Chris telijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland te 's-Gravenhage; Aan de commissie zijn voorts toegevoegd als secretaris ir. Fr. F. Mesu, Rijkslandbouwconsu- lent, tevens landbouwkundig adviseur voor de werkverschaffing en steunverleening bij het Departement van Sociale Zaken; als adjunct secretaris ir. A. G. Swart, te Utrecht. Tot directeur, hoofd van den dienst is aan gewezen ir. F. F. Mesu. De dienst is gevestigd in het gebouw van den dienst van het Staatsboschbeheer, Museumlaan 2, Utrecht. Voor het Haagsche Gerechtshof stond Woens dagmiddag terecht de 23-jarige schilder W. den E. te Middelburg, die wegens beleediging van het hoofd van een bevrienden Staat door de rechtbank te Middelburg is veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De Offi cier te Middelburg had beroep aangeteekend. In een vergadering te Oost- en West-Souburg zou verdachte Hitier een bloedhond genoemd heb ben. Verdachte beweerde thans, dat hij had gesproken over „de bloedhonden van Hitier, doch een 4-tal getuigen verklaarde anders. De Procureur-Generaal, mr. Brants, eischte, dat aan de straf zou worden toegevoegd een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met 3 Jaar proeftijd. Arrest as. Dinsdag. Toen gisterenmorgen de landbouwer J. van Beers onder het gehucht te Baest onder Ooe- telbeers een kar haver achteruit in de schuur reed, na zich vergewist te hebben, dat er nie mand in den weg stond, wilde plotseling zijn zoontje Anton, oud 8 jaar, nog langs de kar naar bulten loopen. HU raakte hierbü tusschen den toom van de kar en den muur en werd bewusteloos opgenomen en naar binnen ge dragen. Dr. Burgerink verleende de eerste hu'.p en vond het noodig het kind van de H.H. Sa cramenten der Stervenden te voorzien. Later ia het kind overleden. By K. B. zijn voor het studiejaar 1935-1936 benoemd tot rector-magnificus der Rijksuni versiteit te Leiden Mr- A. 8- de Blécourt; te Utrecht Dr. O. w. Voilgraff; en te Groningen Dr. L. Polak Daniels. Woensdagmiddag omstreeks zes uur is het zesjarig dochtertje van de familie Van Schijn- del, in de Dubbeldamstraat te Raamsdonksveer, door een vrachtauto gegrepen en gedood. Het kind, dat den weg wilde oversteken, had niet genoeg gelet op het naderende verkeer. Omtrent den toestand van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen vernemen wij, dat de Aarts bisschop zich Woensdag erg vermoeid ge voelde en zoo nu en dan last van benauwd heden had. Z. H. Exc. bracht een minder gunstigen nacht door. Onze gedachten gaan thans in het bUzonder uit naar den Doorluchtigen LU der, voor wien wU een extra en vurig gebed verzoeken, opdat God den Aartsbisschop in deze moeilUke uren met ZUn bUzondere Genade moge bUstaan. De nieuwbenoemde coadjutor, Mgr. dr. J. de Jong heeft Woensdagmiddag een kort bezoek aan den Aartsbisschop in het St. Antonlus- ziekenhuis te Utrecht gebracht. Daarna is Mgr. de Jong die zUn vacantie te Zwolle doorbracht naar het Groot-Seminarie RUsenberg teruggekeerd. Uit St. Fillans wordt gemeld, dat H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden en Prinses Juliana met gevolg aldaar, Woens dag, in den loop van den middag, na een prachtigen autotocht die begunstigd werd door schitterend weer, zijn aangekomen. Dwars over de hoofdstraat was wederom een doek gespannen, waarop in het oude Gaelic den hoogen bezoeksters honderd duizend maal welkom werd gewenscht. De hotel-ingang werd belegerd door een le- gertej persfotografen en een groot aantal be langstellenden. Aangezien H. M. de Koningin alle drukte en opzien wilde vermijden, betrad zy daarom het hotel aan den achterkant, en door den achtertuin en een bykeuken kwam zy in het Drummond Arms Hotel aan. Toen de Koningin echter kort na haar aan komst vernam, hoe groote teleurstelling dit had veroorzaakt bU de persfotografen, waarvan sommigen een groote reis achter den rug had den om de aankomst van de Koningin der Ne derlanden te kunnen fotografeeren, verklaarde H. M. zich onmiddellyk bereid voor de pers fotografen te poseeren. Dit welwillende gebaar heeft de reeds bestaande sympathie voor de Vorstelyke Bezoeksters zoo mogelyk nog ver groot. De avond heeft de Koningin rustig in het hotel doorgebracht. De adjudant van H. M. verklaarde aan den correspondent van Reuter, dat Koningin Wil helmina alle offieieele verbindingen met Ne derland heeft onderbroken. H. M. zal hoogst- waarschijnlyk geen enkele openbare gebeurte nis by wonen; het is niet onmogelyk, dat Prin ses Juliana dit wel zal doen, Koningin Wilhelmina was volkomen verrast door de warme ontvangst, die Haar by Haar aankomst werd bereid. ZU bad gemeend, dat het bezoek absoluut geheim gehouden was. Te Asten (N--B.) is het dochtertje van de fa milie v. d. B. op den provincialen weg door een vrachtauto gegrepen. Het kind was op slag dood. Woensdagmiddag is in het riviertje de Aa te Brouwhuis onder de gemeente Bakel de 18- jarlge W. van Veghel, uit Helmond, bij hec zwemmen verdronken. De Amerikaansche courreur Jenkins heeft twee nieuwe wereldrecords op zijn naam ge bracht, n.l. dat over de 200 mUl met een ge middelde uursnelheid van 244.173 K.M. en dat over de 500 K.M. met een uurgemiddelde van 242.520 K.M. Jenkins onderbrak na ongeveer 550 K.M, zUn rit. HU aal een nieuwen motor ln zUn wagen laten aanbrengen en daarna trach ten ook de overige records van Gobb te ver beteren, door dezen in de vorige maand be haald. Onze landgenoot® mej. Rollin Couquerque heeft te Hamburg in de derde ronde van het damesenkelspel een nederlaag geleden in haar match tegen de Engelsche speelster Noel, wier spel zeer sterk was. Mej. Couquerque moest in twee sets het onderspit delven: 64, 62, en ia daarmede dus verder uitgeschakeld. Bij de heeren won Henkei (Did.) yan Ku- kuljevic (Joego-Slavië) in vier sets: 63, 46, 6—3, 62. waarmede de Duitscher zich in de demi-finale plaatste. Dit was eveneens het ge val met den Hongaar Szigetti, die na een vinnig gevecht in vier sets: 38, 64, 8—6, 62, Pun- cec (Joego-Slavië) versloeg. BU de dames won mej. Adamson (België) van mevr. Schomburgk (Did.): 68, 75, 6—3, ter wijl voorts mej. Horn (Did.) de zege behaaldé op mej. Tonolli (It.); 6—2, 7—5. Het programma van de tournée door Neder land van de Zuoz Old Boys and Zuoz Corinthi ans is thans als volgt vastgesteld: Zaterdag 10 Augustus tegen Kampong C. C. te Utrecht; Maandag 12 Augustus tegen Sticht- sche C. C .te Bilthoven; Dinsdag 13 Augustus tegen Laren C. C. te Laren; Woensdag 14 Au gustus tegen V.R.A. te Amsterdam (Stadion); Donderdag 15 Augustus tegen Rood en Wit te Haarlem. Vrydag 18 of Zaterdag 17 Augustus tegen een Belgisch team. Gespeeld zal worden van elf uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Dinsdagavond werden te Bazel onder groote belangstelling athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door een aan tal Amerikaansche athleten. Ongeveer 5000 toe schouwers woonden de wedstryden bij. Op de 100 M. won de Amerikaan Peacqck in den schit terenden tijd van 10.3 sec. De 1500 M. was voor den Amerikaan Bright in 4 min. 2,4 sec. De Franschman Noel won het discuswerpen mee een worp van 44.93 M. Dit was tevens de eenige Europeesche overwinning. De verdere voornaamste uitslagen waren: 110 M. horden: 1. Tope, Amerika, ln 15.5 sec. Verspringen: 1. Peacock, Amerika, 7.31 M. 3000 M. hardloopen: 1. Cluskey, Amerika, 8 min. 47.2 sec. Polstokhoogspringen: 1. Roy, Amerika, 4 M. 800 M. hardloopen: 1. Roys, Amerika, 1 min. 58.3 sec. Zondagmorgen a.s., voorafgaand aan het In ternationaal Athletiek Concours, dat in het Stadion zal worden gehouden, zal in Café-Res taurant „Van Tuyll", Stadionplein, Amsterdam, onder leiding van het bestuur der K. N. A. U. een bespreking plaats hebben met de vetera nen uit de athletiekbeweging om te komen tot de definitieve organisatie van een veteranen- afdeeling. Te Knocke is het internationaal tennistour- nooi, dat van 6—11 Augustus gehouden wordt, aangevangen. Aan dit tournooi wordt ook door een aantal Nederlanders deelgenomen. In de eerste ronde van het dames-enkelspel werden mevr. Jonqlere en mej. Kerckhof in de volgen de ronde geplaatst door w. o. In het heeren-dubbelspel won onze landge noot Karsten tezamen met den Belg Van Zuy- len van het Belgische dubbel P. Francois en Peten met 62, 63. Opgegeven door v. d. Graaf Go., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling: 6 Aug.: Verzocht door de N.V. Handelsbureau C. Uylenhoed te Haarlem. Bewindvoerder mr. A. Bruch. Vergadering 21 September 1935 des v.m. 11,15 uur in de Rechtbank te Haarlem. 6 Aug.: Gehomologeerd het accoord, aangebo den door de N.V. Bonbon- en Dessertwerkenfabrlek ,,De Lelie", Koog a. d. Zaan. Bewindvoerder mr. S. Groen, Haarlem, bij haar verzoek tot surséance van betaling. Failliet verklaard: 25 Juli: A. J. B. Burgers, Laan van Meerder- voort 52, Den Haag. 31 Juli: J. A. van Hilst, wed. van A. Lambooy, eigenares van Maison Lam'booy, Viiastngen. 6 Aug.: G. v. d. Zwet, bloemkweeker. Haarlem mermeer, Veldweg post Hoofddorp. H. A. Slot, bakker. Haarlem, Leeuwerik- straat 76. J. P. Romeyn, buiten gemeenschap van goe deren, gehuwd met A. M. Roosenhart, Haarlem, Amstetdamschevaart 322. M. E. P. -Lcenders, zonder beroep, Haarlem, Amsterdarrmchevaart 166. J. M. Klelnjan, garagehouder, Aerdenhout gem. Bloemendaal, Jan Willem' Frisolaan 9a. J. A. Tjaden, hotelhouder pension Het Hooge Duin, Wijk aan Zèc, van Ogtropweg 12. A. L. J. de Vries, vroeger planter, thans zonder beroep. Heemstede, Bosehboom Toussaint- laan 35. Karei Cornells Willem Kaufmann, koopman in comestibles, Tilburg, Korenbloemstraat 115. Volgens het weekblad „Handelsbelangen" werden gedurende de maand Juli bij de gezamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 170 crediteu- renlljsten met een totaal passief van f 3.342.876.23, waarvan preferent f368.491.37. Sedert 1 Januari 1935 werden 'gedeponeerd 1335 crediteurenlijsten met een totaal passief van f 27.040.157.72, waarvan preferent f4.066.345.09. Opgeheven wegens gebrek aan actief: H. J. J, de Waart, Velsen, Faizantenlaan 2; W. Wallaaert, Amsterdam, Gr. v. Frinstererstraat 71; C. P. Val kenburg, Haarlem: N.V. Expl. Mij. v.h. G. Wisker, Haarlem. 's HERTOGENBOSCH, 7 Aug. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 1864 stuks, w.o. 1187 stuks hoornvee, 538 biggen, 22 zeugen, 72 schapen-lammeren, 45 kalveren, dc prUeen waren als volgt: kalfkoeien 90165, kalfvaarzen 70 120, magere ossen en koeien 60120 per stuk. Vette ossen en koelen le kwaliteit 2324, idem 2e kwaliteit 17—22 per pond. Finken 5065, zeu gen 60—90 per stuk; biggen 1.40—1.60 per week: schapen 912, lammeren 79 per stuk. Verdere mededeellngen: kalf- en melkvee weinig beste soorten. De enkele beste nog vrijwel prijshoudend. Mindere soorten trage handel, zakkende prijzen. Gustweldevee ook zakkend. Slachtvee groote aan- ver, zeer sleependc handel, niet geheel prijshou dend. Stieren korte aanvoer, prUshoudend. Nuch tere kalveren vlug en duur. Graskalveren stil. Biggen en fokvarkens redelijk en goed prijshou- dend. (Medegedeeld door Simoons <fe Co., A. v. Vliet en Zn. en L. KUper) Van 5 uur Kon. Olie Anaconda. U. S. Steel Studebaker 195 25% 2% De koersbeweging in Wallstreet was heden sterk verdeeld. De handel was zeer levendig en gedurende het eerste beursuur werden 770.000 shares omgezet tegen 500.000 gisteren. De on regelmatige stemming was het gevolg van tal van punten van onzekerheid, die in de alge- meene situatie zUn aan te wijzen. Naar ver luidt is door verschillende senatoren besloten de verschillendejnflationistische wetsontwerpen, waarvan eenige "reeds door het Huis van Afge vaardigden zijn goedgekeurd, niet te aanvaar den. De uitslag van de verkiezingen op Rhode Island, waarby een republikeinsch candidaat met groote meerderheid van stemmen werd ge kozen, werd echter ongunstig geïnterpreteerd, omdat men er een bewUs in zag, dat President Roosevelt veel van zyn populariteit reeds heeft verloren. Petroleumaandeelen bleven flauw, vooral wat betreft Socony Vacuum, in verband met de gisteren reeds vermelde halveering van het dividend van $0.60 tot 0.30 per jaar. Voorts bleef hier ook de vrees voor het in pro ductie komen van belangrijke gebieden een on- gunstigen invloed op het koerspeil uitoefenen- Spoorwegwaarden bleven eveneens overwegend aangeboden onder invloed van de zwakke hou ding van Union Pacific, die opnieuw ruim 2 punten daalden, daar de ongunstige ontvangst- cyfers de meening hebben doen post vatten, dat het dividend zal worden verlaagd. Waren- huisaandeelen daarentegen waren goed gedis poneerd, dank zij de verwachting, dat het loopende jaar voor vele ondernemingen op dit gebied zeer aanzienlijke toeneming van de winst zal brengen, in verband met de stijging van de omzetten en van het winstsaldo. Aandeelen van blikfabrieken en ondernemingen, die blik ver werken, lagen willig, dank zij de berichten dat de activiteit in de blikindustrie in de laatste weken zeer veel is verbeterd. Staalwaarden ga ven na een zwakke opening êen herstel te zien, waardoor de noteeringen boven die van het vorig slot belandden. Automobiel waarden wa ren gezocht in het byzonder voor Chrysler, die ruim 1 punt avanceerden. Auburn Auto hadden echter van aanbod te lyden. De overige afdee- lingen rangeerden binnen enge grenzen. Later in den middag was de stemming ver deeld en vertoonden de meeste koersen nogal wat schommelingen, die in het algemeen beurs- beeld niet veel wijziging brachten. Sporen kon den zich echter aan den verkoopdruk niet ont trekken. Staalwaarden liepen 's middags weer terug, om vervolgens weer een herstel mee te maken. Van de industrieelen zetten Eastman Kodak de gisteren ingezette koersstijging voort toen bekend werd, dat door deze maatschannii een onveranderd kwartaaldividend van 1.28 plus een extra uitkeering van 0.25 betaalbaar was gesteld. Op het VA punt verhoogde niveau veroorzaakten winstnemingen een reactie. Ook warenhuisfondsen konden zich op de hoogere nriizen niet handhaven. Koperwaarden onder leiditjg van Anaconda, zoomede tabakken en aandeelen in luchtvaartmaatsehappiien waren goed prijshoudend. Public-utilities, chemische- en mijnwaarden waren verdeeld, terwijl olie- en equipmentshares van verkoopen te lijden had den. Het slot was eveneens onregelmatig. Voor American Can en Sears Roebuck kon een winst van pl.m. 1 pCt. worden ongeteekend; daaren tegen waren Atchison Topeka, Reading Railroad en Union Pacific 1 h V/2 nCt. lager. De omzet ten bedroegen 1.390.000 shares. Slotkoersen Aug. 7 6 5 Allied Chemical 1=8% 1591/a 1597, American Can Có! 143% 142V3 144 American Car. Foundry 23% 24 24 American 16- e 43", 43 42% American Tel. Tel. 1323/4 132% 132% American Tobacco B. 100 99% 100 American Waterworks 13"* 13% 14Vg Anaconda Copper 17% 16% 16 Ass. Gas Electr. Ca. Atchison Toneka SI 52 53 Baltimore Ohio 137* 147* 14 Bethlehem Steel Col 35 353/s 367* Canadian Pacific 97* 10 10 Case Treshine 65%, 657s 657* Chase National B. 32 32 3 j Chesaneake Ohio 46 467* 46 Chicago Milwaukee pret IT/* 17» Chicago Rock isL 13/* 173 17* Chrysler Motor 58'/* 58% 587g Cities Service 17/g 2 17/* Consol Gas of N.Y. 30% 307/g 317, Continental Oil 21 207/g 213/s 7 Dawesleening 327s 31 31% 5% Youngleening 22% 22% 22 Delaware Hudson 33s/* 34 34 Dunont de Nemours 10108% 107 Eastman Kodak 147 146% 144 El. Bond 6f Sb. Cd 137e 137e 147e General Electric 287/* 29 29 General Gas S» El. el. A General Motors 417/* 417* 39°/g Great Northern 197s 1978 Hudson Motors 97s 9% 9% Illinois Central 14 147* 143/g Internationa] Harvester S03^ 513/8 52 International Nickel 287* 287a 2874 International Tel. ff Tel. IOV4 197e 11% Kennecott Copper 20% 19s/4 19% Koninklijke Olie 43Vs 421/* 427* Mc.Keesport Tin PL Al 11 d H97s Miss. Kansas Texas 2% 3% Missouri Pacific 1% l3/s Wé Idem pref. 22% 2% Montgomery Ward 33 327s 32% National Cash Reg. Co. 177s 1772 National City Bank 29% 297» 291/* National Dairy Prod. G. A. ISVe 15% ^Va National Steel 65 65 64 New York Central 20 20 A 20 Nord American Co. 10c ih£ Norfolk Western 1®S I8» xa0 Novadei Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L» Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands 267e 26% 2674 S27g 51% 52 4074 40% 417t 6% 6% 6% S4Vs 53% S4% 11 107/* 11 12 y 127/* i37* 18 H 19 19 7% 7% 7% 14% 14V* 146/e standard Oil ot N.-Jersey 46% 47% 48% Tidewater Aia. Oil 10 /r 10 tyfl lO'»/# Union Pacific 977* 997* 104 United Aircraft 173/* 16Ve 17 United Corp. A. 4% 47s 47/* United States Leather 77* 6% United States Rubber 14% 14 147s United Statee Steel Corp. 41% 42 427/* Wabash gew. A- IV4 iVg Westinghouse Electric 63 637* 63% Woolwortb Building 618/* 6172 61% I exdlv. t ex coupon ex claim bieden I gedaan an laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied. (slot) koersen. NEW-YORK, 7 Aug. 7 Aug. 6 Aug. 7 Aug .6 Aug. BrusseJ 16.91 16.91 Oslo 24.9 5 24.92% Rome 8.21 8.21 A'dam 67.73 67-77 Madrid 13.73 13.72 Londen 4.967* 4.96 Bern 32.74 32.75 ParUs 6.62% 6.627* Weenen 18.99 18.99 BerlUn 40.36 40.34 NEW-YORK, 7 Aug. 7 Aug. 6 Aug. 7 Aug .6 Aug. Suiker Sept. 2.29-30 2.2«-30 Jan. 2.16 2.14 Deo, 2.41-43 2.37-41 Mei CtCuba 3.10 3.17 Suiker (nieuw contract) slot Sept. 2.25-26 2.24-25 Jan. 2.C4-0S 2.03-05 Mei 2.23-24 2.23-24 Mei 2.09-10 2.09-10 Dec. 2.03-04 2.02-03 Juli 2.14-16 2.13-15 Rubber Standaard Sept. 11.96: 12.16 Jan. 12.23 12.47 Oct. 12.03 12.23 Mrt. 12.38 12.60 Dec. 12.17 12.38 Mei 12.50: 12.72 Juli 12.64: 12.85 Katoen Loco 12.02 11.95 Jan. 11.24 11.25 Aug. 11.32 11.34 Febr. 11.21 11.22 Sept. 11.32 11.39 Mrt. 11.17-18 11.18 Oct. 11.32 11.44 April 11.15 11.16 Nov. 11.28 11.35 Mei 11.13-15 11.13-14 Dec. 11.24-25 11.26 Juni 11.11 11.11 Juli 11.08 11.08 Tarwe Roode Winter 98% 98% Harde Winter 113% Tin Loco 52.371/2 52.50 Aug. 51.127a 51.12% Koffie (Rio) (Santos) Sept. 4.79 4.70 Sept. 7.34 7.24 Dec. 4.92 4.83 Dec. 7.45-46 7.37 Mrt. 5.03 4.92 Mrt. 7.80 7.42 Mei 5.12 5.01 Mei 7.54 7.47 Juli 5.20 5.10 Juli 7.58 7.52 CHICAGO 7 Aug. 7 Aug. 6 Aug. 7 Aug .6 Aug. Tarwe Haver Sept. Dec. Mei 94-947* Ma'ia Sept. 757/* Dec. S97t Mei 613/* Reuzel Loco 16.C0 Sept. Oct. Dec. Mei 9074-7* 90%-7s Sept. 30% 307s 9 4%-Vs 92%-%Dec. 32% 32% 937g-94Mei 347/* 346/* Rogge 76 Sept. 447* 437/» 5978 Dec- 47 46% 61 Mei S03/a 50 Duluth Lijnzaad Sept. 1.59 1.59 Dec. 16.80 15.65 13.927s 12.90 15.40 15.40 15.20 13.57 12.72% 7 Aug. 6 Aug. Tarwe Aug. 847/* 8474 Rogge Oct. 403/* Dec. 417/* Haver Oct. 343/g Dec. 32 397* 41% 323/* 31V* WINNIPEG, 7 Aug. 7 Aug .6 Aug. Gerst Oct. 3o7* 347* 367/* 357* Lijnzaad Oct. 1.25 1.247s Dec. 1.23 1.22% Scheepsbouw. De derde sleepboot, genaamd „Tifils", die bij Verachure Co.'s Scheepswerf Machinefabriek voor Russische rekening is gebouwd, heeft gis teren op de Noordzee een goed geslaagden proef tocht gehouden. Het m.s. „Meuse" groot 198 ton bruto, gebouwd in 1928, van Wm. H. Muller Co. te Rotterdam', is verkocht aan de Vianda Steamship Comp. te Londen en verdoopt ln Swallow''. binnenlandsche havens ÏJMUIDEN. Aangekomen 6 Aug.; Nordsee, s., Belfast; Tiflis, sleepboot, terug van proeftocht, 7 Aug.: Hans Maersk, s., Onega; Costa Rica, s., Hamburg; Continental, s„ Kalmar; Zawisza Czarny, opleidingsschip, terug uit zee, met mo- torschade Dwarssee, s.. Danzig; Maria Toft, s-. Archangel (voor Zaandam). Vertrokken 6 Aug.: Delfinus, s., Rêda.m; Baarn, s„ Chili. 7 Aug.: Apollinarls IV, m.s., Boston (L); Kerma, s., R'dam. Vertrokken 7 Aug.; Surville s„ R'dam; Nord see, s„ Londen; Marnix van St. Aldegonde. m.s., Batavia; Katwijk, s., Frederikshamn; Thurston, s.. Archangel; Ajax, s.. Kopenhagen: Orestes, s., Hamburg. AMSTERDAM. Aangekomen 6 Aug.: Nordsee, Belfast, creosoot, Petroleumhaven, Gebr. Soheuer. 7 Aug.: Hans Maersk, Onega, hout, Hotuhaven. M. W. Brandts; C'osta Rica, Hamburg, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Contlnenal, Kalmar, graan. Silokade. Baltica; Zwaantiena, m.s.. Memel, inklaren. Vlugthaven, Salomon's KustvaartbcdrUf. Aangekomen 7 Aug.; Noordster, m.s.. Aarhuus, inklaren, Vlugthaven, Salomon's Kustvaartbedrijf; Venersborg, Stugsund, laatst Velsen, stukgoed en hout. Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor. KON. NED. STOOMB. MIJ. COSTA RICA, toeristenvaart, arr. 7 Aug. ta Amsterdam. CALYPSO, 6 Aug. van Valencia te Lissabon. CURES, 6 Aug. van Salonica te Izmir. EUTERPE, 6 Aug. van Arast. te Bordeaux, JUNO, 6 Aug. van Napels te Catania. PERSEUS. 6 Aug. van Musel te Oporto. POSEIDON, 6 Aug. van Alicante n. Barcelona. TELAMON, 6 Aug. van Cadix naar Genua. VENUS, 6 Aug. van Catania naar Malta. ALKMAAR, uitreis, 6 Aug- te Cristobal. LUNA. 5 Aug. van W.-Indië te New-York. VAN RENSSELAER, 5 Aug. van Paramaribo n, Amsterdam. BARNEVELD, thuisreis, 5 Aug. van Caliao. COLOMBIA, uitreis. 5 Aug. te Kingston (J.). AJAX. 7 Aug. van Amst. naar Kopenhagen ORESTES, 7 Aug. van Amst. naar Hamburg. MIJ. NEDERLAND POELAU LAUT, 6 Aug. van Amst. te Hamburg. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 7 Aug. van Batavia naar Amst. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. 7 Aug. vart Amst. naar Batavia. POELAU TELLO, uitreis, 6 Aug. van Belawaru MIJ. OCEAAN MYRMIDON. Java n. Amst., pass. 6 Aug. Perim. JAVA-VEW-YORK LIJN TABTAN. Java n. New-York, 5 Aug. te Singapore, KO'fA PINANG, 5 Aug. van Philadelphia ts Jacksonville, TANIMBAR, 6 Aug. van Java te New-York. HOLLAND-AMERIK A LIJN LEERDAM, thuisreis, was 8 Aug 12 uur de» middags 193 mijlen W. van Bishop'Rocks. ROTTERDAM. 7 Aug. van R'dam n. New-York. EDAM. 7 Aug. van New-York te R'dam. DRECHTDXJK, R'dam naar Pacific Kust, 8 Aug, tc Cristobal. BEEMSTERDIJK. thuisreis, 5 Aug. van Havana. KON. PAKETV. MIT. ROGGEVEEN, e Aug. van Durban be Belra. BONTEKOE. 6 Aug. van Reunion n. Mauritius, 8WARTENHONDT, 5 Aug. van Hongkong n. BARENTSZ, 4 Aug. van Shanghae n. Cebu, JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISADANE. 4 Aug. van Shanghae te Hongkong TJISONDART, 3 Aug. van Hongkong n. Amoy. TJISAROEA, arr. 5 Aug. te Shanghae. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 6 Aug. van Funchal naar La» Palmas. MAASKERK. 3 Aug. van Takoradl n. Port Boust, KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, uitreis, 6 Aug. n.m. 8 u. van Lat Palmas. AMSTELLAND, uitreis, 7 Aug. te Santo». HALCYON LIJN STAD ARNHEM. 5 Aug. van Bagnoli te Seriphos. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHERAT, 8 Aug. van Hamburg n. R'dam SILVER-JAVA-PACIFIC lijn MAPIA, 5 Aug. van Tacoma te Houston. TOSARI, 3 Aug. van Seattle n. Calcutta,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2