Zoekt gij betrouwbaar Personeel? 1 Plaats dan een „Omroeper" j 1 voor 80.000 gezinnen De brand op de Wereldtentoonstelling te BrusselHoe warm het was in de Rotterdamsche diergaarde. DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935 De Vrouw en haar huishouding J Verschillende gevraagde recepten DE STEEDS WISSELENDE MODE piuiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuiliiiuiiiiuiuuiumuuiuiiiitiuiuuiuiiiuiiiiiiiiuiuuiiiiiiiiiiiiiiimiiiing De brand op de Wereldten toonstelling te Brussel. Een overzicht van de ruïne, welke door het vuur werd aan gericht Hoe versieren wij onze kussensloopen Hebt U wel eens opgemerkt met hoe veel pleizier en voldoening U in uw bed stapte, als dit met keurig ver sierde sloopen en overslaglaken uitgerust was; als bijv. om een bizondere reden uw slaapkamer haar beste pakje aan had? Ik tenminste kan er intens van genieten. Ja, of U nu al uw hoofd schudt, ik blijf er bij; ik vind 't heerlijk in een smetteloos, sier lijk gespreid bedje te stappen en daarom besteed ik de allergrootste zorg aan de uitrusting van m'n mandje. Waarom zou ik ook niet?! Door den dag schep ik mij toch ook een gezellige omgeving met kleed jes en kussens, waarom zou ik dan de an dere helft van mijn leven verwaarloozen. Mijn leuze is: Haal eruit wat eruit te halen valt en daarom een heerlijke rust in mijn versierde bed! En om U nu ook daarvan te laten genieten, breng ik zes verschillen de wijzen om uw sloopen te versieren. Onze eerste drie modellen vertoonen een afge- stikten rand en deze is dan met bekken, in festonwerk uitgevoerd, versierd. Deze mo dellen vragen wel een beetje meer stof, daar de rand op zichzelf is. De grootte der sloopen kan ik hier niet goed aangeven, daar elk onzer wellicht andere maten in haar kussens heeft. Ik reken 2 1/4 el voor twee sloopen met rand voor flinke kussens. Bij ons eerste model dan teekenen wij meï een muntstuk de bogen en festonneeren deze dan met garen. Heel mooi wordt zulk werk, als men de bogen eerst opvult. Een enkel eenvoudig motief in Engelsch bor duurwerk maakt onze sloop af. No. 2 vertoont geen gelijke bogen doch een golvende lijn, eveneens met den feston steek gewerkt. Op geregelde afstanden ko men in den rand drie open gaatjes. Het derde model is bizonder mooi. Hier is het festonwerk in een Griekschen rand uitgevoerd, wat een apart cachet aan deze sloop geeft. In ieder vakje komt een op gevuld rondje en in de twee bovenhoeken drie. Nu wil ik U nog even vertellen, dat, als U heel zware stof voor uw sloopen kiest, de rand enkel moet blijven, omdat anders het werk veel te moeilijk wordt. In dit ge val knipt U den achterkant van de sloop zooveel minder als U uw rand wenscht, 8 tot 10 cJM. aan iederen kant, legt een smal zoompje en stikt dit juist op, daar waar de rand ophoudt. Wilt U zeer mo dem zijn, dan kunt U al deze festonran- den ook in gekleurd uitvoeren, bijv. rose, lichtblauw of licht lila. Voor een en kel stel is het wel £ens zeer mooi, maar voor geregeld gebruik zou ik het minder aanraden. Misschien is er wel een aan staand moedertje onder onze lezeressen dat haar bedlinnen voor de komende groote gebeurtenis bizonder mooi wil heb ben; nu, haar zou ik aanraden ons derde model met den Griekschen rand en de rondjes in het rose uit te voeren. Natuur lijk moet er dan een bijpassend overslag- laken zijn. Hoe dat kunt doen, heb ik als eens eerder uitvoerig verteld; men neemt hiervoor niet het heele laken, maar alleen den overslag, die dan aan het kor tere laken aangeknoopt wordt. No. 4 van onze teekening is wel met rand doch niet gefestonneerd; hier is deze enkel afgestikt. De versiering bestaat hier uit open rondjes, welke langs den geheelen omtrek en zóó in den hoek gewerkt wor den dat hier ruimte voor een monogram blijft. Het volgende model vertoont applicatie- werk. Hier worden de bloemen uit rose tricoline of andere waschechte stof geknipt en opgefestonneerd; evenzoo de bladeren. Het festonneeren kan met rose doch ook met wit mouline gebeuren. In het laatste geval borduurt men het hartje van de bloemen en de bladnerven ook wit. Het applicatiewerk wordt langs den bovenkant en halverwege den zijkant aangebracht. Bij gebruik van twee sloopen voor een bea moet U er om denken van de eene sloop den zijkant rechts en van de andere den zijkant links te versieren, zoodat bij 't op leggen van de kussens de versierde zijkan ten den buitenkant vormen. Ook bij 't aan brengen van monogrammen in hoeken moet men hiermede rekening houden. Het laatste model is met kant- en borduurmo- tieven versierd en zoo'n combinatie kan 't soms zeer goed doen. Hier zijn de stukjes kant zóó ingezet, dat in 't midden ruimte blijft voor een bloem in Engelsch werk. Van deze bloem loopen drie ranken naar be neden met blaadjes en bloemen. Dit bor duurwerk verdeelen wij in open en gevuld werk en wel worden alle bloempjes open en de blaadjes dicht, dus met den plat steek gewerkt. Ook dit kan weer wit of ge kleurd zijn. Zoo zijn er nog o, zooveel ma nieren om onze sloopen te versieren. Een wil ik nog even opnoemen: het open draden werk. Hiermede is onnoemelijk veel te bereiken en 't is toch maar heel eenvou dig werk. Als U maar steeds voor oogen houdt dat een enkel motief in handwerk een mooier en rijker effect geeft dan de duurste kant en wat degelijkheid betreft deze verre overtreft. ETA TANGELDER Gevulde tomaten zonder vleesch. Bij 8 middelmatig groote tomaten rekent men 1 ons oud brood zonder korst, 1 uitje, 1 hard gekookt ei, 1 rauw ei, 2 af gestreken eetlepels boter, 1 Maggi's bouil lonblokje, VA d.L. water, peper, nootmus- caat en zout. Men wascht de tomaten, snijdt er 't bo venste kapje af en holt ze voorzichtig uit. Het brood laat men weeken in warm wa ter, drukt het daarna goed uit en roert er het rauwe ei door, het zeer fijn gesnipper de uitje, het fijn gewreven harde ei, peper, zout en noot. Men verdeelt dit mengsel in 8 gelijke deelen en vult hiermee de toma ten. De tomaten worden nu in een vuur vasten schotel gelegd. Het tomatenvleesch wordt gezeefd en met het bouillonblokje, dat men in het water heeft opgelost, bij den schotel gevoegd. Men legt op elke to maat een klontje boter en zet den schotel Hierboven eenige nieuwe modellen van moderne dameskleeding, waarbij een ge makkelijk afknoovbaar schoudermanteltje ovvalt ongeveer een half uur in een matig war men oven. Ook kan men het gerecht in een breede pan op een zacht vuurtje laten gaar worden. Tomaten met komkommers gevuld. Voor dit koude gerecht heeft men een weinig mayonnaise noodig om de zeer dun en fijn gesneden komkommer, die als vulsel moet dienen, mee aan te mengen. De tomaten worden gewasschen, we snij den er het kapje af, hollen ze uit met 'n theelepeltje en bestrooien ze van binnen met peper en zout. De tomaten worden dan met de komkommer gevuld en op 'n schotel geplaatst, waarop we eerst 'n laag sla hebben gelegd, die op de gewone ma nier is aangemaakt. Tomaten met eieren is eveneens een ge recht, dat er bizonder smakelijk uitziet. Ook hiervoor hebben we een onderlaag van aangemaakte sla noodig. Daarop plaatsen we hard gekookte eieren, waarvan we aan beide kanten 'n kapje afsnijden, zoodat ze goed blijven staan en van boven glad zijn. Op elk ei leggen we nu het kapje van een tomaat en daar bovenop spikkelen we kleine hoopjes mayonaise. De rest van de tomaten kunnen we weer voor gevulde tomaten gebruiken. Nu eieren, tomaten, sla en komkommers goedkoop zijn, kunnen we daarvan volop prófiteeren door dergelijke gerechten klaar te maken, die smakelijk en gezond zijn en er aanlokkelijk uitzien. Bananenkoekjes. Men maakt hiervoor 'n stevig beslag als voor drie in de pan. De bananen worden in schuine, niet te dunne plakjes gesneden, in het beslag gedompeld en in heet frituurvet of slaolie of in boter gebakken. Men kan deze koekjes met suiker be strooien en warm of koud eten. Aardbeienlimonade. Een zeer fijne limo nade verkrijgt men wanneer men 10 pond aardbeien goed en vlug schoonmaakt en gedurende 24 uur laat staan in 2 2/3 L. water, waarin men 95 gram wijnsteenzuur heeft opgelost. Dan schept men de aard beien uit het nat en laat ze door een doek bij dit nat uitlekken. Men voegt daar dan nog 9 pond suiker bij, roert nu en dan tot de suiker geheel is opgelost en doet de li monade over in uitgezwavelde flesschen. Deze limonade kan niet lang bewaard worden. Het is een drank voor dezen zo mer. A. K.—P. Het Najaarscomplet Als de vacantie ten einde loopt, beginnen we weer te denken aan een prettig toiletje voor de komende najaarsdagen. Natuurlijk is het complet of mantelpakje hiervoor het meest geschikt. Het aardige geheel, dat wij hier hebben ge teekend, bestaat uit een ja pon die we op 'nmooien Septemberdag ook nog uitstekend zonder jas kunnen dragen en een driekwart mantel. De japon heeft een aangesneden bolero, waarvan de kraag versierd is met 'n plisséstrook. Ook het witte vestje heeft een plissé-afwerking. Het rokje is, zooals de mode op 't oogenblik nog eischt, glad en vrij lang. De kraag en de voorpanden van den mantel zijn van ge streepte stof of van hetzelfde materiaal, doorgestikt met zijde. De mouwen zijn aan het schouderstuk geknipt, wat een typisch effect maakt en zeer in de mode is. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 46. De benoodigde stof bedraagt voor de japon 4 M. en voor den mantel 2.50 M. POLA WHNP6 FOTOREPORTAGE Johnny, de dikhuidige bewoner van den Rotterdamschen dierentuin, geniet van een verfrissching op een warmen zomerschen dag Ex-koningin Amelia van Portugal vertoeft thans ta Evian Kapitein ter zee H. Ferwerda, com mandant van het vliegkamp De Kooy, die benoemd zal worden tot comman dant der zeemacht in Ned.-Indië Zeven beren en een leeuwin werden Maandagmiddag te Haarlem publiek verkocht, omdat de eige naar zijn schulden niet betalen kon, -- Een typisch snapshot tijdens de verkooping In de schilderachtige omgeving van Giethoorn, waar de burgemeester van Albury, mr. Waugh met zijn echtgenoote Maandag een bezoek bracht, werd per punter een tochtje gemaakt jniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4