WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Reizen naar het buitenland DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1935 Pas-, visum- en douane voorschriften WRIGLEYS KAUWGOM JA Z 100 PCT. GENOT VRIJDAG 23 AUG. Dagfilm SAMENWERKING LANGS DEN WEG DRONKEN ACHTER 'T STUUR Student voor den rechter DRAAIBRUG BIJ SCHIPHOL Opritten aanbesteed VLEESCHPRIJZEN ZIJN NIET LOONEND Denemarken wil niet meer invoeren ALBURY'S BURGEMEESTER BIJ DE KONINGIN BRAND TE BORCULO GOUVERNEUR KIELSTRA AUTOBUSDIENSTEN Nachtdienst Amsterdam-Arnhem- Nijmegen Paspoorten Visa BEVORDERT EETLUST EN SPIJSVERTERING PER PAKJE INBRAAK TE HAARLEM Verraden door een gummihak De flesch - de naam - 't etiket Dat valt nog te probeeren, Maar d'inhoud van een Perl flesch Kan niemand imiteeren. Hij had dorst! Revanche wereldkampioen schappen GERECHTSHOF ARNHEM Politieke mishandeling Verduistering van een auto Bij wijze van protest den velen, die U voor waren - Een reis mei EXWETO biedt Golflengten RETRAITEN Te Venlo Te Vught In den vroegen morgen van den 13en Juni van het vorige jaar reed een student met zijn auto op 't Haarl.plein te A'dam een wielrijder aan, doordat hij te veel naar rechts uitweek. Automobilist en wielrijder kwamen van het Haarlemmerplein in de richting van het Nas- sauplein. Laatstgenoemde kwam zoo ernstig te vallen, dat hij met een gebroken been in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De automobilist reed door, doch werd door een agent ingehaald. Het bleek, dat de 28-jarige student onder in vloed van drank verkeerde. De rechtbank veroordeelde den student we gens veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld tot een hechtenisstraf van veertien da gen. Vandaag diende de zaak in hooger beroep; de procureur-generaal mr. A. Baron van Ha- rinxma thoe Slooten requireerde bevestiging van het vonnis. De verdediger mr. W. Loeb, bepleitte het op leggen van een geldboete, temeer daar verd. alle schade reeds heeft vergoed. Arrest September. Hedenmorgen is door het Provinciaal Be stuur van Noord-Holland aanbesteed het ma ken van opritten naar de in aanbouw zijnde draaibrug over de Ringvaart in den Haarlem mermeerpolder bij Schiphol met bijkomende werken in de gemeenten Haarlemmermeer en Nieuwer-Amstel. Laagste inschrijver A. v. d. Voorde te Amsterdam voor 118_900. Naar wij vernemen, heeft de Vereeniging van Nederlandsche importeurs van buitenlandsch versch vleesch van den Deenschen landbouw raad bericht ontvangen, dat Denemarken voor- loopig geen gebruik meer wenscht te maken van de vergunningen door de Nederlandsche regeering toegestaan, om Deensch versch vleesch in ons land in tê voeren. Naar verluidt zijn de opbrengstprijzen van dit vleesch als gevolg van de onderscheidene hef fingen hierop, in ons land van dien aard, dat zij in Denemarken niet meer als loonend voor den producent worden beschouwd. H. M. de Koningin ontving Woensdagmiddag den burgemeester van Albury en mevrouw Waugh, die bij H. M. de thee gebruikten. Door onbekende oorzaak is Woensdagavond brand uitgebroken in de garage van den heer G. v. d. Heide aan de Spoorstraat te Borculo. De brand breidde zich zeer snel uit en weldra sloegen de vlammen over naar een groote schuur, waarin zich een aantal kippen en var kens bevond. De dieren konden nog bijtijds in veiligheid gebracht worden, de schuur brandde totaal uit. Ook een derde gebouw, dat eveneens dienst deed als garage, werd nog door het vuur aangetast, doch kon door de brandweer gedeel telijk behouden worden. Eenige vrachtauto's, die in laatstgenoemde garage gestald waren, konden nog naar buiten gebracht worden. Een personenauto, die in de garage stond, waar het vuur was ontstaan, benevens een groote hoe veelheid onderdeden en gereedschappen wer den een prooi der vlammen. De gebouwen wa ren verzekerd, de onderdeelen en gereedschap pen ter waarde van 1500 echter niet. De gouverneur van Suriname, prof. dr. J. C. Kielstra, is hedenmorgen met de „Van Rense- laer" in Nederland aangekomen. Door Ged. Staten van Gelderland is vergun ning verleend aan H. F. Pool te Amsterdam tot het onderhouden van een autobusdienst op het traject Amsterdam Abcoude Baam- brugge Loenen Breukelen Maarssen Utrecht Zeist Driebergen Doom Rhenen Wageningen Renkum Ooster beek Arnhem Nijmegen. De bedoeling is het onderhouden van een nachtdienst; de rit uit Amsterdam zal aan vangen 12 uur 's nachts en de rit uit Nijmegen om half vijf 's morgens. Door Ged. Staten is geweigerd vergunning voor een autobusdienst aan G. J. E. van Leij- den te Weesp op het traject Amsterdam— AmersfoortRenswoudeEdeArnhem. Door Ged. Staten is aan K. J. Wolf en Zoon te Nijmegen vergunning verleend op het tra ject Nijmegen—Kleef—Emmerik—'s Heerenberg Montferland—Zevenaar—Arnhem—Nijmegen. Nu komt er rustl Nu rijn over bodige geluidssignalen verboden (175.- boeteI). 't Werd tijd: xe toeterden er maar op losl Wie.-.? De A.N.W.B.-Toeristenbond voor Nederland zendt ons het volgende overzicht van de ver schillende pasvoorschriften enz., voor zoover deze voor toeristen van belang zijn, waaraan wy het volgende ontleenen: Voor een reis naar het buitenland moet men algemeene regel voorzien zijn van een geldig paspoort; voor België en Luxemburg is een bewijs van Nederlanderschap voldoende, terwijl voor België een niet langer dan vijf jaar vervallen Nederlandsch paspoort erkend wordt. Voor België kan ook volstaan worden met een xg. toeristenkaart, verkrijgbaar bij de Belgische diplomatieke en consulaire ambtenaren. Paspoorten vraagt men aan bij het gemeen tebestuur, de kosten voor het Rijk bedragen t 5.waarbij nog gemeentelijke en eventueels provinciale leges komen. Bij de aanvrage (welke, evenals het afhalen persoonlijk dient te ge schieden) moeten twee onopgeplakte foto's worden overgelegd. De geldigheidsduur Is twee jaren (verlenging nog mogelijk binnen zes maanden na afloop). Een familiepaspoort kan worden uitgereikt voor man, vrouw en kinderen niet ouder dan vijftien jaar; de kosten voor het Rijk bedra gen f 7.50, waarbij nog gemeentelijke en even- tueele provinciale leges komen. Naar Duitsch- land kunnen deze kinderen een reis maken met een z.g. „Kinderausweis" (geldig vijf jaar), dat voor kinderen boven tien jaar van een por tret voorzien-moet zijn, in andere gevallen ge- wenscht. Alleen gemeentelijke en eventueel pro vinciale leges. Ook Bewijzen van Nederlanderschap moeten bij het gemeentebestuur worden aangevraagd; de geldigheidsduur hiervan is vijf jaren. Het viseeren van paspoorten is voor Neder landsche staatsburgers niet meer noodig voor: Algiers, Andorra, België, Ceylon, Cuba, Dene marken, Duitschland, Engeland, Estland, Fin land, Frankrijk, Haïti, Ierland, Italië, Japan, Liechtenstein, Luxemburg, Marokko (Spaansch) Mexico, Monaco, Nicaragua, Noorwegen, Nyasa- land, Oostenrijk, Panama, Portugal, Saarge- bied, N. en Z. Rhodesië, San Marino, Schot land, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Uruguay, Zuid-Afrika (Unie), Zweden en Zwitserland. (Voor Zweden moet de handteekening op pas poort gelegaliseerd zijn). Voor de overige landen Is een visum wel ver- eischt; de handteekening van den paspoort houder moet dan vooraf gelegaliseerd wordet door den burgemeester. De navolgende bepalingen gelden voor de vi sa (Mei 1935) naar eenige der meest bekende landen in Europa, waarvoor nog een visum noodig is. Achter de landen is de plaats ver meld, waar het visum afgegeven wordt. Hongarije (Amsterdam, Heerengracht 206; Cons.-Gen.; Rotterdam, Wijnhaven 39b; Gons. Gen.; Den Haag, Oranjestraat 8; Legatie; Heer- «n, Akerstraat 104). Visum voor enkele reis met verblijf f 3.45 (3 maanden geldig, kan kos teloos door politie verlengd worden). Transit visum f 0.96 (2 maanden geldig). Transitvisum voor twee doorreizen, geldigheid afhankelijk van duur der reis f 1.93. Meerdere reizen f 6.60 (1 jaar geldig). Polen (Amsterdam, Vondelstraat 27; Cons.- Gen.). Visum voor één reis f 5.Visum voor langer verblijf dan drie maanden f 10.Tran sitvisum f 0.50f 1.Diverse faciliteiten. Roemenië (Amsterdam, v. Eeghenstraat. 88; Cons.-Gen. Rotterdam, Pelgrimstraat 52a; Cons. Gen. Den Haag, Benoordenhout- sche weg 7; Cons. Gen. en Alexanderstr. 7; legatie) Zuid-Slavië (Joego-Slavië) (Amsterdam, Binnenkant 46; Cons. Gen. Rotterdam, Wit te Huis, Wijnhaven 3; Cons. Gen.). Visum voor verschillende in- en uitreizen f 6.(6 maan den geldig). Dito drie maanden geldig f 3. Transitvisum f 0.50f 1.Toeristenvisum, voor eenwerblijf van minstens drie dagen f 0.35. Enkele douanevoorschriften Het spreekt vanzelf, dat wij hier slechts en kele grepen kunnen doen; nieuwe voorwerpen, ook voor persoonlijk gebruik, zijn in principe overal aan invoerrecht onderworpen; boven dien kan de invoer verboden zijn (contingen- teering!). Gebruikte voorwerpen, ook foto- en smalfilmtoestellen, kijkers, enz., worden in den regel zonder formaliteiten toegelaten, In sommige gebieden wordt een loodje vereischt. Ter voorkoming van moeilijkheden neme men geen fonkelnieuwe toestellen mede op reis. Tabaksartikelen en alcoholhoudende vloei stoffen zijn schier overal aan zeer hooge in voerrechten onderworpen; kleine hoeveelheden laat men meestal wel toe. Men moet de douane vrijwillig mededeelen, wa t men mee wenscht te nemen; onderstaand vindt men de hoeveelheid sigaren enz. vermeld die in den regel vrij van rechten mo^en worden geïmporteerd. Vooral Frankrijk staat in dit opzicht (en terecht!) in een zeer kwaden reuk. Herhaaldelijk ontvangen wij klachten, aldus de A.N.W.B., van toeristen, die op inderdaad kinderachtige wijze aan de grenzen worden ge visiteerd. Men zij dus op zijn hoede bij reizen naar „la belle France", dat lucifers in het ge heel niet toelaat (uitgezonderd een doosje in den zak, echter niet in den auto of de bagage). SA beteekent sigaren. ST beteekent sigaret. TA beteekent 1 gram tabak. België: 10 SA of 25 ST of 50 TA. Denemarken: Geen bepaalde hoeveelheid wü, doch in het algemeen: 10 SA of 25 ST of 50 TA. Duitschland: maximaal 10 SA of 25 ST of 50 TA. Engeland: 25 SA of 50 ST of 50 TA. Frankrijk: 10 SA of 20 ST of 40 TA. Griekenland: 25 SA of 100 ST of 250 TA Hongarije; 10 SA of 50 ST of 50 TA. Ierland (Vrijstaat): Maximaal 100 gram ta bak of tabaksfabrikaten. Italië: Officieel niets, echter getolereerd: SA af 1 a 2 pakjes ST. Noorwegen: Ter beoordeeling der douane. Oostenrijk: 10 SA of 50 ST of 50 TA. Polen: 20 SA of 50 ST of 50 TA. Portugal: 40 TA. Roemenië: 20 SA of 100 ST of 100 TA. Spanje: geen enkele hoeveelheid vrij. Tsjecho-Slowakije: 12 SA of 60 ST of 60 TA. ZUid-(Joego)-Slavië: 5 SA of 20 ST of 20 TA. Zweden: 10 SA of 50 TA of 50 ST zonder mondstuk of 100 ST met mondstuk. Zwitserland: 20 SA of 100 ST of 100 TA. RIGLEY In den nacht van 11 op 12 Mei is er in het kleedingmagazijn van de firma van Dam, Ged. Oude Gracht te Haarlem ingebroken. Den vol genden morgen werd de heer v. D. gewaarschuwd door zijn winkelchef, dat de winkel geheel over hoop lag. Bij nader onderzoek bleek, dat de cassa gefor ceerd was en in de rekken van de kleeding- stukken en ernstige wanorde heerschte. Bij tel ling volgens de boeken, miste de heer v. D. ver schillende colbert- en maatcostuums, alsook regenjassen. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd en een onderzoek ingesteld. Op den zolder ge komen ontdekte men dat het dakraam gefor ceerd was. Over het dak klimmend bemerkte een rechercheur, dat ook het dakraam van perceel Botermarkt 29 uit de opening lag. Daar de voordeur van de zaak van den heer v. D. geheel in orde was, vermoedde men on middellijk, dat er een andere toegangsweg ge vonden moest zijn. In het perceel op de Botermarkt gekomen werd op den dorpel op de tweede verdieping een afdruk van een gummihak waargenomen, p( die ook voorkwam op de trap naar den zolder. Via de leuning van die trap, die veel krassen en schrammen vertoonde, moest de dader bij het dakraam gekomen zijn, dat ook van bin nen beschadigd was. De verf van het huis bleek nog zeer versch te zijn, zoodat hier en daar afdrukken werden ontdekt. Denzelfden avond hielden twee rechercheurs de wacht bij een kastje halverwege de trap naar de eerste verdieping, waarin pakken en jassen, in papier verpakt, gevonden waren. Om streeks half negen hoorden zij een sleutel in het slot steken en kort daarop beneden zacht pra ten. Dan liep een persoon snel naar boven, opende het kaste en trachtte een der pakken eruit te rukken. Op dat moment grepen de re chercheurs hem en brachten hem naar boven. Bij fouilleering bleek dat de man in het bezit was van een looper, iipssleutels, tramkaarten en nog,enkele andere voorwerpen. De andere persoon' beneden vluchtte tijdens de arrestatie. Van den voetafdruk op den dorpel werd een transparant-afdruk gemaakt, terwijl de verf aan schoenen en handschoenen van verdachte bij onderzoek door een chemicus dezelfde bleek te zijn als die in het huis gebruikt was. De gummihak van verdachte's schoen was de zelfde als die, welke een afdruk moet hebben gemaakt op den dorpel en de trap! Ter rechtszitting ontkende verdachte iets met de inbraak te maken te hebben gehad. Hjj deed ongeveer het volgende verhaal: „Ik heb op den avond van de arrestatie een onderhoud gehad met een persoon, waarover ik zeer verstoord was. In mijn zenuwachtig heid kreeg ik dorst en liep een huis binnen, waarvan de deur openstond. Ik liep de trap op en meende een deur te zien (het kastje). Daar werd ik gegrepen en naar boven gesleurd." De president merkte op, dat op verdachte's kamer in Amsterdam tal van inbrekerswerktui gen en een geweer gevonden waren. Verdachte zeide zoo in zijn studie verdiept te zijn, dat hij niet wist of vrienden die inbre kerswerktuigen bij hem gebracht hadden. Het geweer had een vriend achtergelaten. Een nicht van verdachte was door den ver dediger als getuige décharge meegebracht. Zij zeide dat verdachte in den nacht van de inbraak bij haar in huis wa% geweest en het niet had verlaten. 2Vj» jaar geëischt De Officier van Justitie, mr. Paardekooper Overman, meende, dat verdachte's lot reeds was beslist. Uit de getuigenverklaringen zijn zoowel de diefstal uit de zaak van v. D. als de poging tot diefstal uit het kastje van Botermarkt per ceel 29 bewezen. De hak van den schoen is een uitstekend bewijs en bovendien komen de verf op schoen en handschoen overeen met de verf op den dorpel en den trap. Uit de rechercheursverklaringen is ook de po ging tot diefstal bewezen. We hebben hier met een gevaarlijk individu te doen. Het alibi acht te spr. van nul en geener waarde. De eisch luidde twee en een half jaar gevan genisstraf. Mr. Koefoed, verdachte's raadsman, pleitte, vrijspraak subs, clementie. Uitspraak 5 September. In afwijking van het gepubliceerde program ma geeft de K.R. O. Vrijdagavond te 8.45 een kleine nabeschouwing over de Revanche van de Wereldkampioenschappen Wielrennen in het Stadion te Amsterdam, gehouden Woensdag j.l. Hierbij zullen tevens de bij die gelegenheid op de plaat vastgelegde stemmen van de ver schillende wereldkampioenen, door de Neder landsche sportliefhebbers beluisterd kunnen worden. Het Gerechtshof te Arnhem deed uitspraak in de zaak tegen J. W. K., 18 jaar, smid te Twello, die in hooger beroep was gekomen tegen een vonnis van den Politierechter te Zutphen, waar bij hij werd veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf, terzake dat hij met 4 andere perso nen tezamen een drietal jonge mannen, die uit Deventer waren gekomen om te Twello lec tuur voor de N.S.B. te verspreiden, heeft mis handeld. Het Hof heeft het vonnis van den Politie rechter vernietigd en verdachte alsnu veroor deeld tot 10 dagen gevangenisstraf. Bij een tweede vonnis van denzelfden Politie rechter was deze verdachte ook nog veroor deeld wegens mishandeling van zekeren K., winkelbediende te Deventer, die, toen hij per fiets door Twello reed, aoor verdachte werd ge schopt. Voor dit feit had de Politie-rechter hem een geldboete opgelegd van f 25, bij niet-beta- ling te vervangen door 25 dagen hechtenis. Ook hiertegen was hij in hooger beroep geko men en het Hof heeft nu die straf verminderd tot f 10 of 10 dagen. A. v. B., koopman te Zutphen, heeft zich scnuldig gemaakt aan verduistering van een auto, dien hü in huurkoop had. De Politie-rech ter te Zutphen veroordeelde hem deswege tot een geldboete van f 14 subsidiair 14 dagen hechtenis. De veroordeelde en de Officier van Justitie kwamen in hooger beroep. De Procureur-Gene raal bij het Gerechtshof te Arnhem eischte ver andering der opgelegde straf in een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, doch het Hof bevestigde het vonnis van den Politierechter. Het Gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 52-jarigen land bouwer P. B. te Ambt-Vollenhove, tevens wet houder dier gemeente. Verdachte was als lid van de Landbouw crisis-organisatie geroyeerd, omdat hü een hem opgelegde boete niet betaald had. Hü mocht nu geen rundvee meer houden en, toen bü hem toch een drietal koeien op stal werd aangetrof fen, werd tegen hem proces-verbaal opge maakt. De Rechtbank te Zwolle veroordeelde ver dachte voor deze overtreding der Landbouw - crisiswet voorwaardelijk tot vüf dagen gevange nisstraf, waartegen hü in hooger beroep kwam. Voor het Hof bleek verdachte allerlei bezwa ren te hebben tegen de Wijze van uitvoering der crisismaatregelen en gaf toe bü wijze van protest opzettelijk in strijd met de crisisvoor schriften te handelen. Het Hof heeft het vonnis der Rechtbank be vestigd. Inlichtingen: Centraal Reisbureau der Ver. Kath. Pers, N.Z. Voorburgwal 65-73, Amsterdam Uitsluitend onder motto EXWETO. 9999 GODSDIENST 11.30 Hilversum 1 (Voor zieken en ouden van dagen) ORGELBESPELING 8.00 Hilversum II (Cor Steijn) 11.05 Droitwich (R. New) 7.20 Hilversum IX (Joh. Jong) ORKEST-CONCERTEN 10.30 Langenberg (gevar. progr.) 11.50 Droitwich 12.30 Hamburg (blaasork.) 12.20 Kalundborg 12.30 Hilversum I (KRO-Boys) 12.30 Hilversum II (Kovacs Lajos) 12.35 Parijs I 12.50 Droitwich 12.50 Brussel I 1.20 Brussel I 1.35 Hamburg (blaasork.) 2.20 Droitwich 2.35 Langenberg (gevar. progr.) 3.00 Hilversum XI (AVRO-decibsls) 3.20 Droitwich 3.50 Kalundborg 4.00 Hilversum II (Zonnekloppers) 4.15 Hilversum I 4.20 Deutschlandsender 4.20 Hamburg 4.35 Droitwich 5.20 Brussel II (dansmuziek) 5.20 Berlijn (stafmuziek) 5.20 Langenberg (symphonie-conc.) 5.25 Milaan 5 30 Hilversum IX (Orvitropia) 5.30 Hilversum I (KRO-orkest) 5.35 Droitwich (dansmuziek) 6.20 Berlijn 6.30 Hilversum H (Flierefluiters) 8.05 Hilversum I (KRO-Boys) 8.10 Beromünster 8.20 Brussel II (Salonork.) 8.20 Toulouse (Salonorkest) 8.40 Luxemburg 'mil. conc.) 8.35 Parijs II (dansmuziek) 8.50 xoulouse (Zigeunerork.) 8.55 Parij I 9.00 Rome 9.00 Kalundborg (oude dansmuz.) 9.05 Hamburg 9.20 Brussel XI (Salonork.) 9.45 10.15 10.20 10.20 10.20 10.20 10.30 10.30 10.35 10.40 10.55 11.00 11.05 11 05 11.00 11.20 11.35 11.35 11.35 11.45 11.55 12.05 12.20 12.50 Kalundborg. Hilversum I (José Rosenberg's ork.) Droitwich (Promenadeconc.) truss-' II (dansmuziek) Toulouse Rome (dansmuziek) Weenen (concert) Kalundborg Hilversum I (Rosenberg's ork.) Toulouse (Schrammelmuz.) Boedapest (Zigeunerkapel) Hilversum II (jazzmuz.) Toulouse (dansmuziek) Parijs I (dansmuziek) Kalundborg Deutschlandsender (Oskar Joost' ork.) Toulouse (Argent, ork.) Boedapest (jazzorkest) Droitwich dansmuziek) Kalundborg Toulouse (Portugeesche lied.) Toulouse (Weensch ork.) Toulouse Cabaretprogr.) Toulouse (mil. conc.) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRDSSEL I BRUSSEL II DEUTSCHL.SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I HILVERSUM II LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. 539.6 M. 549.5 M. 483.9 M. 321.9 M. 1571 M. 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. 1875 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. GRAMOFOON 8.00 Hilversum I (gewijde* mui.) 8.15 Hilversum I (morgenconcert) 8.30 Hilversum II 10.00 Hilversum X 10.30 Hilversum I (voor fabrieken) 10.35 Hilversum H 11.00 Hilversum I (klavierconc, ln Bes gr. t. K. 595, Mozart) 11.20 Hilversum II 12.00 Hilversum II 12.15 Hilversum I 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.25 Parijs II 120 Brussel II 1.25 Luxemburg 1.35 Droitwich 1.50 Brussel I 2.00 Hilversum I 2.40 Hilversum XI 3.20 Parijs I 5.00 Hilversum I 6.20 Beromünster 6.20 Brussel I 6.20 Brussel II 6.30 Hilversum I 6.40 Luxemburg 6.50 Brussel I 6.50 Droitwich 7.05 Brussel II 7.05 Parijs II 7.20 ParUs II 7.30 Hilversum I 7.35 Brussel II 7.50 Parijs I 8.05 Boedapest 8.25 Luxemburg 8.45 Hilversum I 9.20 Berlijn 9.30 Hilversum I 10.00 Brussel I 10.20 Brussel I 10.25 Luxemburg (dansmuziek) 10.50 Parijs IX 11.15 Hilversum I 11.30 Hilversum XI 12,05 Weenen SOLISTEN-CONCERTEN U.OO Huizen 11.00 Hilversum 12.20 Langenberg (orkest en bari ton) 12.20 Deutschlandsender (ork. en zang) 12.40 Brussel I (zang) 2.20 Hilversum II (pianorecital) 2.20 Deutschlandsender 4.20 Langenberg 4.35 Parijs I 6.20 Brussel I (klarinetrecital) Arthur Rubenstein speelt met begeleiding van Londens Sym- phonie-orkest Klavierconcert Bes gr. t., op. S3 van Brahms Hilversum I 2-004.00 uur) 5.25 Rome 5.45 Brussel I (accordeonmuz.) 6.20 Deutschlandsender 6.50 Brussel I 7.20 Hamburg (tenor en plano) 7.20 Hilversum 7.40 Hamburg (ork. en trompet) 7.35 Brussel I (zang) 7.45 Weenen 7.50 Deutschlandsender 8 20 Parijs I (zang) 8.20 Kalundborg (hobo) 8.20 Brussel 1 (orkest en sol.) 8.30 Hilversum II (Kurhaus-conc.) 8.35 Toulouse 9.00 Hilversum I (ork. en solisten) 9.05 Berlijn (pianoduetten) 10.00 Kalundborg 10.40 Milaan 10.40 Toulouse 10.50 Deutschlandsender (koor en piano) 10.55 Droitwich (o.a. Jo Vincent) KAMERMUZIEK m 6.35 Brussel II (viool en plano) 7 20 Langenberg (radio-kwintet) 8.20 Droitwich (septet) 9.00 Weenen (Kamerorkest) 9.45 Hilversum I (KRO-kamerork.) 10.20 Milaan (kamerorkest) 11.20 Langenberg (Werag-kamer- i orkest) 11.20 Partis I (kamerorkest) TOONEEL 5 4.20 Berlijn („Musikalischer Tee bel Frau Tielebeln") 9.00 Droitwich (blijspel) OPERA EN OPERETTE j m 4.15 Hilversum I (Operafragm.) 8.35 Toulouse (operette-aria's) 8.45 Beromünster (operetteconcert) 9.25 Boedapest (operaconcert) 9.30 Beromünster („Der Dorfbar- bier") 9.55 Toulouse (operetteconc.) 11.20 Toulouse (opera-aria's) VARIA 10.15 Hilversum n (voordracht) 11.00Hilversum H (voordracht) 12.00 Hilversum I (Politieberichten) 2.00 Hilversum II (voordracht) 2.20 Deutschlandsender 3,30 Deutschlandsender (Kinder koor) 5.00 Hilversum II (voor de kinde ren) 5.50 Brussel II 6.10 Hilversum I (causerie) 6.15 Hilversum II (voordracht) 7.00 Hilversum (lezing) 7.00 Hilversum I (Politieberichten) 7.15 Hilversum I („Hypotheken") 7.50 Boedapest 7.58 Hilversum n (SOS-ber.) 8.05 Droitwich 8.20 Droitwich 8.25 Beromünster 8.45 Luxemburg 8.50 Droitwich 9,30 Beromünster PERSBERICHTEN 7.50 Hilversum n 8.00 Hilversum I 10.20 Berlün 10.20 Deutschlandsender 10.30 Hilversum I VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Volgens het jaarverslag van de Handel Mij. R. S. Stokvis en Zonen viel voor som mige bedrijfsgroepen een verdere achter uitgang waar te nemen, zoodat het totaal omzetcijfer iets beneden dat van 1933 bleef. Voor verliezen van beteekenis op den voorraad werd de maatschappij in verband met grootere stabiliteit der prijzen gevrijwaard. Na eenige jaren van verlies liet de exploitatie-rekening een klein over schot, hetgeen echter niet voldoende was, om de inkomsten uit beleggingen de te be talen rente en afschrijving op débiteuren te dekken. Met inbegrip van het saldo ver lies van het vorig jaar ad f 1.437-957 sluit de balans met een verlies van f 1.641.520. Het mislukken van Italië's pogingen om in Londen, Berlijn of New-York credieten te verkrijgen en het tegelijkertijd aan tasten van de goud- en andere reserves hébben tot gevolg, dat men in de Londen- sche City vrij sceptisch staat ten aanzien van de af te lossen schulden door Italië, waarover dezer dagen werd gemeld. Blijkens den jongsten weekstaat van de Bank van Italië is de goudvoorraad met Lire. 200.6 millioen-verminderd tot Lire 5057 mïllioen. In financieele kringen te Parijs maakte het een bevredigenden indruk, dat ver schillende kopstukken van de radicale partij er op hébben gewezen, dat het stel sel der decreten van de regeering- de eenige juiste weg is, om tot saneering te geraken. Tevens maakt het een goeden indruk, dat een groot aantal prefecten zich actief bezig houden met de verlaging van de prijzen der eerste levensbehoeften. Volgens „Iron Age" blijft de productie der staalfabrieken toenemen, ondanks de verminderde vraag van de automobiel industrie en de dalende bedrijvigheid in de blikindustrie, die de voornaamste afnemers van staal zijn. De gunstige staalproductie schrijft het blad toe aan de vraag van kleinere, minder op den voorgrond treden de verbruikers. De Amerikaansche staalproductie werkt thans op 50% pet. der capaciteit, tegen 48% pet. de vorige week en 22 pet. een jaar geleden. In het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden en den Senaat bestaat nog steeds geen overeenstemming inzake de wet op de fondstermijnen van openbare nutsbedrijven. Men acht voor deze zitting het doodvonnis der mijen van de baan. De American Tel. and Tel. keert het ge wone kwartaal-dividend uit van $2-25. Volgens het Augustusnummer van het „Statistical Bulletin," te 's Gravenhage uit gegeven, bedroeg de wereld-productie van tin in het eerste half jaar 51.071 ton tegen 50.753 ton in de eerste helft van 1937. Het schijnbare weréldverbruik toont in de eer ste helft van het jaar een toeneming van ruim 14 pet. De Chesapeake and Ohio boekte in Juli een netto-winst van 2.125-000, hetgeen 585.000 lager is dan in Juli van het vorig jaar. De Erie Racer behaalde in Juli een netto winst van 461.000hetgeen 492.000 lager is dan in Juli 1934. De prijs van driemaandsch koper is gisteren te Londen tot £-34 per ton geste gen den hoogsten prijs sedert einde Maart en 'sh. 9/4V2 hooger dan eergisteren. Er was goede vraag van de zijde van Europeesche en Amerikaansche consumenten. De omzet steeg tot 4300 ton. De industrieele bedrijvigheid in Engeland is in het tweede kwartaal 7.1 pet. hooger geweest dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Het Pond Sterling bewoog zich van ochtend te Amsterdam op 7.35—7.36 (v slot 7.34%); de Frank op 9.789.79 (9-78%) en de Dollar op 147Vt147(1.47 9/16). 24—27 Aug. Heeren Vincentianen e.a. heeren. 27—30 Aug. Abituriënten I. 31 Aug.—3 Sept. Geldrop e.a. pL 3—6 Sept. Dienstplichtigen. 6—9 Sept. Jonge Werkman, Limburg. 10—13 Sept. Abituriënten H. 1417 Sept. Heeren Middenstand. 21—24 Sept. St. Josephsgezehen, Nümegen. 2730 Sept. Jonge Werkman, bisdom 's-Bosch. 24—27 Aug. Heeren Middenstand. 30 Aug.—2 Sept. TUburgsche parochies. 41 Sept. Hoogste klasse St. Odulphus Ly ceum. 7—10 Sept. Heeren Middenstand, Amsterdam, 1215 Sept. Hoogeschool- en Universiteits studenten. 1619 Sept. Nog beschikbaar. 21—24 Sept. A.RK.. Werkgeversvereeniging. 2528 Sept. Hoogste klasse St. Aloysius Col lege. 29 Sept.2 Oct. Heeren Middenstand. langt den wag, déér gaat liet om I Niet alleen om de eigen auto of fiets denkan, maar ook reke ning houden met ande ren. Dan zal het ver keer vlotter worden. Dan wordt de verkeersveilig heid grooter. Helpt allen mee: meer samenwerking

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9