'N TROUWE KLANT New-Yorksche Bears Sport en spel VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 De actie der Deensche boeren Twee vlieg-ongelukken nabij Praag De hitte te Londen Ernstig ongeluk in Roemenië Reactie in Duitschland Slaapziekte in Japan De October-conferentie der Labour-partij Grootsch havenplan te Hilversum Internationale motor- zesdaagsche De „Egyptische ploeg De Hongaarsche reis der K.N.A.C. SPECIAAL VOOR U DAMES is de rubriek WAT DE TONG STREELT (pag. 4) De valuta-strijd door de slachte rijen gesteund Drie dooden Een temperatuur van 91 graden Loods van een vliegtuigfabriek ingestort; 40 arbeiders bedolven Te Keulen zijn alle anti-semieti- sche plakkaten en lichtbakken verwijderd Reeds 85 slachtoffers Een 150-tal resoluties zullen in bespreking komen Kosten f652.000. De sporthaven MOTORSPORT Belangrijke Nederlandsche deelname ZEILEN De Sneeker Zeilweek Holland wint den teamwedstrijd in de regenboogklasse VOETBAL Geen vertegenwoordigend elftal Deelnemers te Weenen aangekomen WIELRENNEN ROMAIN MAESTE HILVERSUM Een kleine Tour de France Iets Examens teekenen M.O. akte M.A. H oof d akte-examens Notarieel examen FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 22 Aug. Na vaste opening trad voor verscheidene fondsen reac tie in, het slot was verdeeld 19»4 65li 62i/3 WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN KOPENHAGEN. 22 Aug. Nadat de slachte rijen hun steun beloofd hebben aan de valuta actie van de uitvoerende commissie van de landbouw-vereenigingen, heeft deze commissie thans de richtlijnen voor deze actie opgesteld. Als basis voor den komenden strijd wordt genomen, dat aan de Nationale Bank de toe vloed van buitenlandsche valuta zooveel moge lijk wordt ontnomen. De landbouw zal zichzelf meester maken van zijn eigen valuta en daar door in de toekomst mede kunnen beslissen over de voorwaarden van den handel in valuta. De disconto-verhooging van gisteren wordt in verband gebracht met deze richtlijnen. Men ziet hierin een teeken, dat de Bank zich niet afzijdig zal houden in den strijd, doch zich met alle middelen zal verzetten. PRAAG, 22 Aug. (Reuter). Bij de slotma- noeuvres op heden hebben twee vliegtuig ongevallen plaats gehad. Boven het militaire vliegveld is een machine in brand gevlogen, de beide inzittenden kwamen om het leven. Verder is nabij Pilsen een vliegtuig omlaag gevallen, de piloot werd doodelijk gekwetst. LONDEN, 22 Aug. (Reuter). De temperatuur is heden gestegen tot 91 graden, het hoogste punt dit jaar. Indien het weer zoo blijft tot het einde van deze maand, zal dit het droogste zijn sedert 1893. BOEKAREST, 22 Aug. (Reuter). Naar uit Brasov wordt gemeld is aldaar een loods van een vliegtuigfabriek ingestort, waardoor een veertigtal arbeiders bedolven werden. Tot nu toe zijn zes lijken en zestien gewonden ge borgen. Omtrent het ongeluk in de vliegtuigfabriek wordt nader gemeld, dat nog niets bekend is van het lot van de overige arbeiders, die onder de puinhoopen van de loods bedolven zijn. De oorzaak van de ramp is niet bekend. Onmiddellijk is men begonnen met het oprui- mingswerk. De ingenieur, onder wiens leiding de loods is gebouwd, is gearresteerd. KEULEN, 22 Aug. (Havas.) De gemeente raad van Keulen heeft de aanplakbiljetten en lichtbakken met anti-semietische leuzen, die door de nationaal-socialistische partij waren aangebracht, overal in de stad doen verwij deren. Ontsteld door den uittocht van buitenland sche bezoekers hadden de Keulsche winkeliers aan den burgemeester een verzoekschrift ge zonden, waarin op onmiddellijke verwijdering dezer opschriften werd aangedrongen. TOKIO, 22 Aug. (Reuter). In West.Japan en tot ver in den omtrek van Kobe zijn onge veer 200 personen door de slaapziekte aange tast. die plotseling is uitgebroken en zich zeer snel uitbreidde. Tot dusver heeft de epidemie reeds 83 slachtoffers geëischt. LONDEN, 22 Aug. (ANP) In October a.s. zal te Brighton het jaarcongres worden gehouden van de Labour-partij. De agenda, welke hier voor in voorbereiding is. zal niet alle onder werpen welke aan de orde zullen komen, be vatten. In het rapport van het Nationale Uitvoerend Comité worden de voornaamste politieke aan gelegenheden besproken en hierin worden slechts de resoluties vermeld, welke worden voorgesteld door de plaatselijke afdeelingen der Labour-partij en der vakvereenigingen. De meeste vakvereenigingen beperken zich bij hun resoluties tot de kwesties der industrie of werkverschaffing of sociale verzekering. Slechts tien van de 150 ontwlerp-nesoluties komen van de zijde der vakvereenigingen. Hoewel op vorige conferenties reeds een uit gebreid socialisatie-program is aangenomen, wordt hieraan in een der resoluties gerefereerd en „de eerste plicht" van een Labour-regee- ring genoemd. De socialistische liga eischt dat allereerst aan de orde zal komen het vraag stuk van de nationalisatie van de Bank of Engeland, terwijl andere voorstellen een voor keursbehandeling van andere onderwerpen be oogen. Zes resoluties hebben betrekking op bewa pening en oorlog. Bij de algemeene resoluties neemt de be- belangrijkste plaats in die aangaande de werk loosheid. Onder meer wordt voorgesteld dat de verzekering moet worden uitgebreid tot alle arbeiders, ongeacht hun inkomen, terwijl de Nationale Bond van Kantoorbedienden eischt, dat de werkloozen geheel ten laste van de schatkist zullen komen. In verschillende resoluties wordt afgekeurd dat de Nationale Uitvoerende Raad van de partij heeft deelgenomen aan de feestviering ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubi leum van Koning George en wordt verzocht de leden der arbeidersbeweging, die onderschei dingen hebben aanvaard, erop te wüzen, dat zij zulks niet hadden moeten doen. In verband met de naderende voltooiing van het nieuwe kanaal van Hilversum naar de Vecht, doen B. en W. thans aan den Raad uit voerige mededeelingen over de uit te voeren havenwerken. De aanleg van het kanaal en de haven hangen zoo nauw samen, dat onder ocgen moet worden gezien, in hoever het ha venplan thans voor uitvoering in aanmerking kan komen. Dit des te meer, omdat inmiddels met belanghebbenden overeenstemming is be reikt inzake het benutten van den op te spuiten grond voor een aan te leggen stadswyk (we genplan Bodemanstraat)Reeds tegelijkertijd met de aanbesteding van het kanaalbestek kon met de aanneemster een overeenkomst worden gemaakt om 200.000 M3 zand weg te baggeren. De oorspronkelijk aan de Noordzyde van het kanaal ontworpen sporthaven is thans in het plan aan de Zuidzyde opgenomen. Deze wijzi ging heeft ten gevolge, dat het in het uitbrei dingsplan ter plaatse opgenomen zwembad moet vervallen. In overleg met de Unie van Watersport Toeristen is ook de vorm van de sporthaven gewijzigd. Terwijl het kanaal thans wordt gegraven voor schepen van ten hoogste 400 tot 500 ton en later op niet te kostbare wijze kan worden vergroot voor schepen van 1000 ton, moet de haven reeds dadeiyk haar definitieven vorm verkrijgen. De havenarmen verkregen daarom over het algemeen een breedte op de waterlijn van 40 meter met verwijdingen by de invaar ten. Volgens het plan wordt onmiddellijk de beschikking verkregen over 98.000 M2 haven terrein, waarvan 28.000 M2 voor opslagplaats kan dienen. In verband met de eigendomsover gangen op de gemeente en wegens een bydrage, groot 10.000, in de kosten van ophooging en Wegenaanleg, is op een uitgave van 297.000 te rekenen. De totale hoeveelheid grond, welke uit de kanaal- en havenarmen tusschen de Bodeman straat en den Berensteinscheweg zal moeten worden gebaggerd, bedraagt 338.000 M3. Geiyk reeds is opgemerkt, is met de aanneemster van het kanaal overeengekomen, dat zij 200.000 M3 grond zal verwyderen. Er blijft dus nog be schikbaar 138.000 M6; hiefvan zal aam de exploitanten van de bouwterreinen in het we genplan Bodemanstraat 110.000 M3 gratis wor den afgestaan, waardoor de gemeente echter voor niets een onder profiel gebaggerde haven ve.krügt. De uit te voeren grondwerken zullen door deze regeling een totale uitgaaf vorderen van ƒ25.000. De kosten van boordvoorzieningen en kaden in het eigenlyke havengebied worden begroot op 152.000. De kosten van aanleg van installatie voor opslagterreinen en losplaatsen zün geraamd op ƒ35.000. B. en W. doen uitvoerige mededeelingen over de aan te leggen toegangswegen. De eigenlyke havenwegen zullen worden aangelegd als kei wegen ter breedte van 6TA M. De kosten van wegenaanleg, een te bouwen brug en de aan leg van electriciteits- en waterleidingen zyn 95.000. Voor algemeene kosten als toezicht, administratie, het aanschaffen van eenige boo ten en een baggermolen, moet worden gerekend op een uitgave van ƒ43000. Wat den aanleg van de sporthaven betreft, wordt het in verband met de aanwezigheid van eenige goed geoutilleerde havens aan de Loos- drechtsche plassen, de richting en de beperkte breedte van het kanaal, zoomede de aanwezig heid van vaste bruggen, niet waarschyniyk ge acht dat de haven voor de zeilsport van bü- zondere beteekenis zal worden. Wel is men van meening, dat zij door eigenaren en gebrui kers van jachten met hulpmotor als doel voor uitstapjes zal worden gekozen. Ook voor de roeisport zullen de haven en het kanaal van beteekenis kunnen worden. De ligging van de haven naby den nieuwen verkeersweg naar Haarlem op een fraai punt brengt mede, dat de exploitatie van een paviljoen met een ter ras bij het schuitenhuis loonend kan zün. De bouwkosten van een dergeiyke gelegenheid zul len door de pachtopbrengst zeker worden ge dekt. De kosten van inrichting van de jacht haven en den bouw van een paviljoen zün voor- loopig begroot op 15.000. Voegt men alle hierboven genoemde bedra gen tezamen, dan komt men tot een som van ƒ652.000. Trekt men daarvan de reeds gedane uitgaven af, dan zou voor den havenaanleg volgens het ingediende plan nog een crediet nooöig zyn van ƒ473.000. B. en W. doen tenslotte mededeeling van eenige, minder uitgebreide wijzen van uitvoe ring, waardoor de kosten belangrijk zouden kunnen worden verlaagd. Het college beveelt deze methoden echter geenszins aan. Tenslotte doen B. en W. het voorstel tot uit voering van het volledige plan voor den aan leg van de haven met bijbehoorende werken en hun voorloopig een crediet te verleenen van ƒ39.000, zulks voor het aanbrengen van een boordvoorziening, den aanleg van de sport haven en de eerste algemeene kosten. Nog slechts korte tyd scheidt ons van den datum, waarop de startvlag zal vallen voor de deelnemers van een der grootste internationale motorsportevenementen: De Internationale Zesdaagsche. Daar deze wereldvermaarde betrouwbaar- heidsrit voor motorrijwielen verleden Jaar werd gewonnen door het Duitsche driemanschap op BMW, wordt ook dit jaar de Internationale Zesdaagsche georganiseerd in Duitschland, met het plaartsje Oberstdorf als centraal punt van uitgang. Van Hollandsche zyde is dit jaar de deel name wel byzonder groot en niet minder dan ca. 20 Hollandsche rijders zullen binnen enkele dagen de reis naar Duitschland aanvaarden, om daar de Nederlandsche kleuren hoog te houden. De geheele uitzending van alle Hol landers is in de welbeproefde handen van den Sportvoorzitter van de K.N.M.V., den heer Nortier, zoodat ook dit jaar de regeling niets te wenschen zal overlaten. Een belangrijk aandeel in de uitzending van Hollandsche rijders heeft ook dit jaar de N.V. Handelmij. R. S. Stokvis Zonen, welke firma thans zelfs heeft weten te bereiken, dat de beide door haar ingeschreven merkenteams door de betreffende fabrieken officieel erkend zyn als fabrieksteams. De beide teams zün: het bekende Velocette-team, hetwelk echter een kleine wüziging heeft moeten ondergaan, daar door zakelijke omstandigheden gedwongen, de heer J. Wittenberg niet zal kunnen starten. Dit team zal thans bestaan uit de bekende rüders J. H. Sybrandy en C. N. v. d. Voort, waaraan als derde man is toegevoegd de veelbelovende jonge rijder Henk Hoogeveen, die in dezen rit door de K.N.M.V. als officieel reserverijder is ingeschreven. Verder nog een Ariel-team, be staande uit de niet minder bekende rüders J. E. Füma, J. Moejes en J. Teeken, welke allen deel Uitmaken van de officieele Nederlandsche vase- teams. De K.N.M.V, heeft een officieelen datum voor inlevering van de machines der Holland sche rijders vastgesteld, op welken datum de machines aan een strenge keuring zullen wor den onderworpen, waarna deze gezamenlijk per wagon naar Oberstdorf vervoerd zullen worden. Bü de Donderdag voortgezette wedstrijden van de Koninkiyke Zeilvereeniging Sneek werd de teamwedstrijd in de 12-voetsjollenklasse ge wonnen door de Watersport Vereeniging Loos- drecht met een totaal van 28 pnt. 2. Kon. Zeil vereeniging Sneek met 26.1 pnt. 3, De Kaag met 25.1 pnt. 4. R.Z.V. met 21 pnt. en 5. Nieu we Meer met 10 pnt. De teamwedstrijd Holland—Friesland in de Regenboogklasse is gewonnen door Holland met een totaal van 42.1 pnt., tegen Friesland 36 pnt. Op het oogenblik toert in ons land een Egyp tische ploeg, die werd aangediend als het offi cieele Egyptische elftal, maar waarvan de ver richtingen lang niet evenredig waren aan den roep, die van deze ploeg was uitgegaan. Zondag j.l. verloren de Egyptenaren in Am sterdam met 10 van Ajax en in Den Haag moesten zü tegen A.D.O. met 41 het onder spit delven. Voorwaar geen schitterende resul taten van de buitenlanders! Naar aanleiding van verschillende bij den K.N.V.B. binnengekomen verzoeken om inlich tingen, deelt de heer K. J. J. Lotsy thans in de „Sportkroniek" het volgende mede: Uit een onderhoud met den leider van de Egyptische ploeg is gebleken, dat dit Egypti sche elftal het eerste elftal van de „Tram Sport Club" uit Alexandrië is, versterkt met vier spe lers van de „International Club" te Cairo, dus geen vertegenwoordigend elftal; dat, na doorlezing der correspondentie tus schen den heer M. Koolhaas en den door de Tram Sport Club officieel aangewezen verte genwoordiger in Europa (een zekeren heer Frie- drich te München) ook ik, aldus de heer Lotsy, vast overtuigd geweest zou zün, dat het hier een werkelük vertegenwoordigend Egyptisch elftal gold. O.a. is al de correspondentie gevoerd op het officieele briefpapier van den Egypti- schen Voetbalbond; dat de heer Koolhaas in dezen dus geheel vrü uitgaat en de valsche voorstelling van zaken geheel voor rekening van de Tram Sport Club komt. De heer Lotsy kan hier nog aan toevoegen, dat de leider van de Egyptische ploeg een en ander van az beaamde, zyn groote spyt over 't optreden van den vertegenwoordiger betuig de en niet alleen geen bezwaar had tegen pu blicatie dezer feiten, maar zulks zelfs op prijs stelde. Zün optreden was in elk opzicht cor rect. Men meldt ons d.d. 20 Augustus uit Weenen: Na een prachtigen tocht door Salzkammergut en nog steeds begunstigd door goed weer, zün de deelnemers aan de K.N.A.C.-reis naar Hon- garüe in Weenen aangekomen. Vanmorgen vroeg werd uit Salzburg weggereden, met als eerste doel de stad Linz, waar de vice-burge- meester, de heer- Donner, de K.N.A.C.-leden met eenige hartelüke woorden begroette. Verder waren ter ontvangst in Linz aan wezig de president van het Oostenryksche Lan- des Verkehrsamt, de heer Gosperutty en de president van de Ober Osterreichischen Auto mobiel Club, de heer Sweizer. Na afloop van de lunch vertrok men naar Weenen, waar ieder bruin gebrand door het Oostenryksche zonnetje en welgemoed zün ho tel opzocht, hetgeen vcor velen de welkome ge legenheid bracht om nog denzelfden avond kennis te maken met de luchtige Weensche sfeer. De Gooische Wielerbaan te Hilversum heeft voor haar wedstrijden op Woensdag 28 Augustus as. den winnaar van den Tour de France, Ro- main Maes, Sylvère Maes en F. Vervaecke ge- engageerd voor den koppelwedstrijd, die dit maal als een kleine Tour de France zal worden verreden. Teneinde een zoo belangrijk mogeiyk program, ma te kunnen samenstellen heeft men met tal van vooraanstaande wegrenners gecontracteerd. Zoo zullen o.a. rijden Pellenaars, wereldkam pioen op den weg 1934, Braspenninx, Heeren, C. v. d. Ruit, van Oers, Snoeyers, v. d. Horst als mede Wals en Pünenburg, deelnemerss, die met het bovenstaande Belgische drietal een veld van renners vormen, waarin de stryd levendig zal biyven tot het einde. Voor het sprintgedeelte van den avond zün geëngageerd: v. d. Vüver, Ooms, Leene en Peper kamp. Ooms en Leene zullen bovendien een tandemnummer rijden tegen v. d. Vijver—Peper, kamp, dus een HollandBrabant-rit. Tevens zal de stayer Cor Blekemolen een demonstratie-rit rijden achter den motor en daarmede wellicht bewüzen, dat de Hilversum- sche baan zich ook leent tot wedstrijden achter kleine motoren. Als gangmaker van Cor Bleke molen zal Fr. Wiersma fungeeren. Er is altijd iets dat ons geluk onvol komen maakt, dat aan ons pleizier ontbreekt of ons genoegen bederft. Dat leelijke iets!!! We hebben al onze zorgen ergens aan besteed, maar iets hebben we over 't hoofd gezien en juist dat vergalt ons de pret. We heb ben ons uitgesloofd om anderen een genoegen te doen, maar juist iets waarop ze buitengewoon gesteld wa ren hebben we over het hoofd gezien. O dat vermaledijde iets! Wat er aan te doen? Natuurlijk allereerst zelf nauwlettender zijn op kleinigheden. Maar overigens, wan neer 't ons zelf betreft, geen acht slaan op 'n kleinigheid, niet door een futiliteit ons pleizier laten bederven, niet omwille van een luttel iets een ander het genoegen bederven. 's GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren K. v. d. Erve, Rotterdam; M. G. Glansdorp, Hil- legersberg en A. H. Greve, Nümegen. DEN HAAG. Geëxamineerd 6 candidaten, geslaagd de heer C. W. Nak, Den Haag. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I: B. G. H. Diephuis te Purmerend. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Rectificatie en aanvulling: Betreffende de in de vorige editie opgegeven surséance van betaling der Handelsvennootschap onder de firma Gebr. Elshoff en vennooten. Hierin moet gelezen worden, d.d. 20 Augustus 1935 voorloopig verleend; genoemde Handelsven nootschap is gevestigd te Haarlem. Failliet verklaard: 21 Aug.: J. Boone Pz., vroeger wonende te Koudekerke, thans te Biggekerke (Valkenisse) P. 95. Comm. Venn. „Hollandia", waarvan behee- rend vennoot is C. W. Oppenheimer, Utrecht, Bruttersdijk 62. C. W. Oppenheimer, beheerend vennoot Van de Comm'. Venn. „Hollandia", Gruttersdijk 62, Utrecht, wonende te De Bilt. Utrechtscheweg 41. H. Rijnsoever, Utrech, Houtenschepad 55. D. W. F. Fintelman, Zuilen, Balderikstr. 133. G. Wennekes, weduwe van A. H. Dorrestein, Utrecht, Barentzstraat 34. N.V. Metaawarenfabriek „Heveha", Barne- veld. J. Berkelaar, timmerman, Harmeien. J. J. v. d. Giessen, sergeant-majoor, instruc teur bij de Genie, Utrecht, Kr. Nw. Gracht 7 bov. L. P. Reudink, molenaar, Steenderen. G. J. W. van Bussel, vertegenwoordiger, Apeldoorn. J. Dietz, boekhandelaar, Zutphen. M. Halfwerk, boerenarbeider, Zwolle, Eek- wal 13. J. J. B. Goossens, garagehouder, Zwolle. Nieuwstraat 74. Sikke Óegema, Dedemsvaart-dorp, Gem. Avereest. J. M. Swlers. kleermaker, Zwolle, Walstr. 18. mej. L. M. S. Muller, Amsterdam, Wetering schans 68. J. Hillen, weduwe van W. van Raamsdonk, Hilversum. Boschdrift 18. De nalatenschap van M. Kuiper, laatsteiyk gewoond hebbende te Landsmeer, no. 9 Zuid. W. Kuypers, broodbakker, wonende te Am sterdam, Binnen Oranjestraat 9. J. C. Kant, koopman, Amsterdam, van Bos ses traat 76. C. v. d. Werken, koopman, Amsterdam, Ber- kelstraat 19. D. Dreidulte, banketbakker, wonende te Amsterdam', Rapenburg 102 hs. J. van Beyeren, slager, Amsterdam, Witte de Withstraat 10. Cah. Joh. de Booy, Hilversum, Huygens- straat 70. A. Plas, koopman, Amsterdam, Koningstr. 5. N.V. Grond- en Heibedryf „Amsterdam" N.V., Amsterdam, Keizersgracht 302. J. de Vries, concierge, tevens winkelier ln sigaren en tabak, Weesp, Heerensingel 242. P. Vos, echtgenoote van Com. Hennis. rech tens wonende Kalkmarkt 4 te Amsterdam, fei telijk verblijvende le van Swlndensraat 34, le étage, Amsterdam. AMSTERDAM. 22 Aug. Eieren. Kipeieren. Hoog ste prijs 3.6Ö, mlddelprijs 2.703.00. laagste pr\js 2.50. eendeieren 2.00. Dagaanvoer 130.000 stuks. Weekaanvoer 230.000 stuks. Handel kalm. WESTLAND, 21 Aug. Veilingen van den bond Westland. Export. Alicante-druiven 2134 cent. Colman 2238 cent, Gros Maroc 2035 cent, Witte Druiven 2455 cent per kg. Tomaten. A 0.90—1.20, B 0.60—1.10, C 0.60—1.25, CC 25—75 cent per bak. Dubbele boonen 30—40 cent per bak. Bloemkool 1.006.00 per 100. Meloenen 10 28 cent, kleine 37 cent per stuk. Andijvie 50 60 cent per 100. Binnenland. Aardbeien 4050 cent, Franken- thaler-druiven 2032 cent, Alicante 1828 et.. Gros Maroc 20—24 cent, Witte Druiven 15—56 ct.. per kg. Dubbele Boonen 3034 cent. Tomaten 25 80 cent per bak. Tafelappelen 68 cent, Tafel peren 410 cent, per kg. Bloemkool 1.505.50, Komkommers 1 001.50, Pepers 4060 cent per 100. Meloenen 1030 cent, kléine 210 cent, Per ziken 115 cent per stuk. Pruimen 7—23 cent per kg. DOESBURG, 21 Aug. Biggen per week 1.50 2.25. Kippen 4075 cent, Jonge Hanen 3070 cent, konijnen 0.40—1.60. Bloemkool 25—35 cent. appelen per kg. 816 cent, peren per kg. 1014 cent. kool per 100 stuks 7.0012.00, Slaboonen per kg. 1220 cent, Snüboonen per kg. 1420 cent, Andyvle per b. 23 cent, Rabarber p. b. 48 cent. Duiven 1030 cent. Varkens waren er ongeveer 180 aangevoerd. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slüper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Anaconda Beth. Steel U. S. Steel U. S. Leather Kennecott 197 11 15/16—12 23—22% 27 3/16—7/16 411/16 143/g-% North. Am. Aviation 214 Van 4.30—5 uur Kon. Olie Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Shell Union U. S. Leather Kennecott 197 11%—15/16 22 13/16—23 27 7/16—% 6% 4 11/16—13/16 14% Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hy plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek Juist zoo veelzydig doen zyn en die Uwe regelmatige belangstelling Inderdaad motlveeren. NEW YORK, 22 Aug. (Part.) De koersstij ging, die gisteren in het laatste beursuur on derbroken werd door winstnemingen, had heden bij de opening verderen voortgang. Vrywel over de geheele linie stelden de koersen zich hooger en vooral de staalwaarden bleken weer goed gevraagd te zün. U. S. Steels stegen ruim 1 punt, evenals aandeelen Bethlehem Steel. Sporen vormden een uitzondering; na iets hooger te zijn ingezet, liepen de noteeringen meerendeels terug. De ontvangsten van de spoorwegen blijven onbevredigend en tot nog toe hebben deze ondernemingen van het her stel dan ook vrijwel niet geprofiteerd. Public- utilities waren vrü goed van toon. Zeer vast waren Amer. Tel. Tel., die 2 punten stegen onder invloed van de gisteren reeds gemelde declaratie van een onveranderd kwartaaldivi dend. De overige public-utilities noteerden ook hoogev. Van de industrieelen verkeerde Ame rican Can in herstel, doch voor United Fruit bleef overwegend aanbod bestaan. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen zetten de gisteren ingezette koersstijging krachtig voort. Chemische, automobiel-, koper- en minwaar den lagen gedurende de ochtenduren tamelijk onbewogen in de markt. Van de warenhuis- aandeelen waren het Sears Roebuck, die 1 dol lar winst boekten. Bü de oliewaarden bleef de stemming voor Phillips Oil gunstig, terwijl voor Continental Oil en Standard Oil ook wat meer vraag bestond. De grondtoon van de markt blijft bevredigend en het schünt, dat de op- waartsche tendenz nog zal worden voortgezet, tenzü zich onvoorziene gebeurtenissen op poli' tiek of economisch gebied zouden voordoen. De omzetten in het eerste uur waren niet zoo groot als de laatste dagen het geval was; deze be droegen heden 470.000 shares. In de tweede beurshelft bleef de stemming voor de meeste waarden gunstig, doch de ver hoogde koersen lokten winstnemingen uit, die dan weer eenigen druk op het prijsniveau uit oefenden. Toch bewogen de noteeringen op vele afdeelingen zich boven de vorige slotkoersen, waartoe bijdroeg, dat het nieuws uit het be drijfsleven gunstig blijft. Ook diverse dividend declaraties misten tydelijk hun invloed niet. Douglas Aircraft kondigde weer een betaling van een dividend van $0.75 aan; het laatst knipten aandeelhouders hun coupon in Sep tember 1933, waarop zij $0.37% ontvingen. De Gillette Razor en National Dairy declareerden een onveranderd dividend van resp. $0.25 en $0.30. Op den voorgrond stonden ook staal waarden en aandeelen in fabrieken van land bouwwerktuigen, waarbij zich diverse oliewa ar den aansloten. Mijnen'en tabakken waren prijs houdend. Public-utilities konden zich niet op de verhoogde koersen handhaven. Chemische waarden hadden in meerdere of mindere mate van verkoopen te ïyden; Allied Chemical ver loren pl.m. 1 punt. Automobielwaarden lagen verdeeld. Warenhuisfondsen zagen het behaal de avans gedeeltelijk teniet gedaan. Het slot was eenigszins onregelmatig. Standard Oil. Phillips Oil, Amer. Tel. Tel., Case Treshing, Eastman Kodak, Air Reduction en National Steel boekten een winst van 1 pet. a 2 3/8 pet.; Allied Chemical liepen 1 pet. terug. De omzet ten bedroegen 1.670.000 shares. Slotkoersen Aug. Allied Chemical Americao Can Col American Car. ©Foundry American American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Asa. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Col Canadiao Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas El. cL A General Motors Great Northern Hudson Motors rilinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Mc.Keesport Tip PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. ot Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil ot N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric Woolworth Building 22 21 20 161 162 160% 1381/2 133 139 22% 22% 22V4 44% 433/4 43% 1395/» 1381/4 137% 100% 100 993/4 167/8 17% 167/8 195/8 193/g 13/4 15/8 51V4 51% 51% 16 l/4 163/g 16 V4 38% 37s/4 36% 107/s 10% 103/4 70% 681/4 65% 35 35 34% 458/4 453/4 455/g 2% 2% 1% 1% 1% 59% 60% 583/8 2% 25/8 2% 321/4 32% 313/4 22 21% 217/s 33% 331/s 33% 24% 25% 251/4 37 37 36% 114 II41/4 114 148% 146% 146 173/g 173/8 17% 313/4 32% 31% 1V4 1% 43 423/4 427s 20% 21% 15 541/2 29 11% 23% 43% 116% 41/4 1% 3% 34% 17 32 15% 66% 23% 22% 188 28 52% 423/g 71/8 57% 10% 12* 19% 9% 14% 471/4 103/s 100 16% 5-/6 8 14% 45% 1% 65 7s 62 10% 15 53% 29 11% 233/8 43% 2 3% 35 32 15% 651/4 23% 221/4 185 28% 52 43% 7% 57% 103/4 11% 193/4 9% 143/4 453/8 10% 993/4 18% 6 14% 44% 10 15% 523/4 283/( 11% 231/b 43% 116% 4% 1% 3% 34% 16% 31 15% 63% 23% 23 184% 27% 51% 42% 7 57 10% 12% 20 87s 14% 453/4 10% 97% 18% 6 7% 133/4 43% 1% 641/4 621/3 S exoiv. t ex coupon ex claim bieden I geoaan en laten. Dit zyn gedane slotkoersen, geen bied. (slot) koersen NEW-YORK, 22 Aug. 22 Aug. 21 Aug. 22 Aug. 21 Aug. 22 Aug. 21 Aug. Suiker Sept. Dec. 2.68-70 2.65-67 NEW-YORK, 22 Aug. 22 Aug. 21 Aug. Suiker (nieuw contract) Sept. 2.54-55 2.53-54 Jan. Jan. Mel CtCuba riot 2.14-15 2.26 3.50 2.25 3.45 2.15 16 Brussel 16.89 Rome 8.20 Madrid 13.74 Bern 32.71 Weenen 18-98 16.91 8.22 13.75 32.73 18.99 Oslo A'dam Londen Parijs Beriyn 25 02% 25.05 67.76 67.83 4.973^ 4.98% 6.62% 6.63% 40.37 40.39 Mei 2.43-44 2.44-45 Mei 2.19-20 2.20 22 Dec. 2.13-14 2.14-15 Juli 2.23-24 2.25 26 Rubber Standaard Sept. 12.03 11.99 Jan. 12.31 12.25 Oct. 12.10 12.06 Mrt. 1245 12.41 Dec. 12.23 12,20 Mei 12.58 12.54 Juli 12.71 12.66 Katoen Loco 11.70 11.65 Jan. 11.03 11.04 Aug. 11.28 11.25 Febr. 1103 11.02 Sept. 11.28 11.25 Mrt. 11.02 11.0.-02 Oct. 11.28-29 11.25 April 11.02 11.01 Nov. 11.18 11.16 Mei 11.01-03 11.00 Dec. 11.07-08 11.0b 08 Juni 10.99 1099 Juli 10.97 10.97 Tarwe Roode Winter loco 96% 933/8 Harde Winter loco 115% 116 Va Tin Loco 50.00 51.C0 Aug. 49.80 50.80 Koffie (Rio) (Santos) Sept. 4.98 4.84 Sept. 7.52 7.42 Dec. 5.10 4.95 Dec. 7.65-66 7.56 Mrt. 5.18 5.08 Mrt. 7.75 7.65 Mei 5.28 5.15 Mei 7.79-80 7.69 Juli 5.35 5.22 Juli 7.84 7.73 22 Aug. 21 Aug. Tarwe Sept. 887/g-89 Dec. 907».-91 Mel 927/8-93 Maïs CHICAGO, 22 Aug. 22 Aug. 21 Aug. Haver 89%-3/* Sept. 2b3/4 277s 917/8.92 Dec. 28% 287/8 9378-74 Mei 305/8 31% Sept. 741/s Dec. 557/8 Mei 571/2 Reuzel 74% 561/4 57s/4 Rogge Sept. 427/g Dec. 45 Mei 431/4 437s 45 487/g Duluth Lijnzaad Loco 16.15 16.15 Sept. 1.55 1.55 Sept. 15..-7% 15.90 Dec. Oct. 15.75 15.80 Dec. 13.70 13.80 Mei 12.50 12.30 22 Aug. 21 Aug. WINNIPEG, 22 Aug. 22 Aug. 21 Aug. 35% 34% Tarwe Gerst Aug. 863/4 873/4 Oct. 347s Oct. 85% 8b% Dec. 34Vs Dec. 85% 86% Rogge Lijnzaad Oct. 373/8 381/4 Oct. 1.253/4 Dec. 3aj% 39% Dec. 1.24 Haver Oct. 33 3/g 34 Dec. 317a 32% 1.283/4 1.263/4 GRAANNOTEEKING LIVERPOOL, 22 Aug. Tarwe. Oct. 5.6)4, Dec. 5.4 7/8; Maart 5.5 BINNENLANDSCHE havens IJMUIDEN. Aangekomen 21 Aug.: Astarte, s„ Bremen; Fram, s., Langebrugge; Wolfram, s., Hamburg. Vertrokken 21 Aug.: Ostmark, m.s„ Holtenau; Else Marie. s„ Bergen. 22 Aug.: Hosanger, .s, Londen; Fram, s„ Ar changel. Vertrokken 22 Aug.: Wolfram, s., W.-Afrika via Antwerpen; Oberon, s., Middl. Zee via Rotterdam: Austvard, s., Hamburg: Lingestroom, s., Bristol; Texelstroom, s„ Liverpool. AMSTERDAM. Aangekaomen 21 Aug.: Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es van Ommeren; Fram, Langebi-ugge, bunkeren, J. P. Coenhaven. Ned. Steenk. Handel Mij. 22 Aug.: Rijnstroom, Leith, stukgoed en steen kolen, Rietlanden, Holl. Stoom'b. Mij.; Wolfram. Hamburg, stukgoed. Handelskade. Holland-Afrika Lijn; Van Rensselaer, W.-Indië, stukgoed, Suri- namekade, Vrachtmail. KON. NED. STOOMB. MIJ. VAN RENSSELAER, 22 Aug. van W.-Indië te Amst. BAARN. 21 Aug. van Curacao n. Cristobal. BODEGRAVEN, 21 Aug. n.m. 6 uur van Ham burg naar Antwerpen. DEUCALION. 21 Aug. van Ceuta naar Genua. IRENE. 21 Aug. van Alicante n, Barcelona. NEREUS, 21 Aug. van Passages naar Bilbao. PERSEUS, 21 Aug. n.m. 5 uur van Hamburg naar Amst. VENUS, 21 Au», van Messina naar Lipari. VULCANUS, 22 Aug. van Amst te Rotterdam. ODYSSEUS, 19 Aug. van Kingston (J) naar Belize. BOSKOOP, 19 Aug. van Antofagasta naar Arica. ORESTES, R'dam naar Middl. Zee, pass. 20 Aug. 4 u. 25 n.m. 20 mijlen Z.Z.W. van Niton. OBERON, 22 Aug. van Amst. via Rotterdam n. Middl. Zee. BERENICE. 22 Aug. van Odense te Danzig. HERMES, 21 Aug. van Cadtx naar Amst. STELLA. 21 Aug. van Nutzuna naar Kimassi. ACHILLES, 22 Aug. van R'dam naar Amst. CERES, 22 Aug. van Varna naar Constanza. ULYSSES, 22 Aug. van Volo naar Salonica. ROTT. LLOYD TAPANOELI, uitreis. 22 Aug. te Belawan. GAROET, thuisreis, 22 Aug. te Londen. INDRAPOERA, 22 Aug. van R'dam te Batavia. BALOERAN, uitreis, 22 Aug. te Marseille. MODJOKERTO, uitreis, pass. 2i Aug. Dakar. KOTA GEDE, thuisreis, 22 Aug. te Genua. JAVA-NEW-YORK LIJN DJAMBI, Java naar New-York, pass. 21 Aug. Gibraltar. KOTA TJANDI, 21 Aug. van Singapore naar New-York. MIJ. NEDERLAND JAN PZ. COEN, toeristenvaart. 22 Aug. van Amst. naar de Noorsche Fjorden; wordt 29 Aug. te Amst. terugverwacht. TAWALI, thuisreis, 21 Aug. van Padang. TARAKAN, kampeereis, 22 Aug. n.m. 3 uur van Eidfjord; wordt, Zaterdagochtend 10 uur te Am sterdam' verwacht. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 21 Aug. van R'dam n. Hamburg. MIJ. OCEAAN EURYMEDON, Ja Va naar Amsterdam, 19 Aug. van Port1 Soudan. MYRMIDON. Java via Londen naar Amst., was 21 Aug. 1 uur 15 n.m. 80 mijlen Z. van Lands End. MELAMPUS, Amst. naar Java, pass. 22 Aug. Gibraltar. HOLLAND-AMERIKA LIJN BEEMSTERDIJK, thuisreis-, 21 Aug. van Lon den. VEENDAM, toeristenvaart, 31 Aug. van Palma. EDAM, 21 Aug. van R'dam te New-York. ROTTERDAM, toeristenvaart, 17 Aug. van New- York naar Bermuda (verb.). ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCYONE, 21 Aug. van R'dam te B.-Alree. ALCHIBA, 22 Aug. van B.-Aires te Rotterdam. ALWAKI, 22 Aug. van Hamburg te Rotterdam. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM, 2i Aug. van Emden te Vlaardingen. STAD ZALTBOMMEL, Melilla naar Rotterdam, pass. 20 AUg. Gibraltar. FLENSBURG, naar Wabana, pass. 21 Aug. Gi braltar. STAD ZAANDAM, 22 Aug. van Sas van Gent te Vlisslngen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2