WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIËN Zestig vliegtuigen boven ons land 'n Migraine op komst? AKKERTJES rrmarm PALMOLIVE Kerkelijk Leven Sport en spel HOUDT De weerstoestand Dagfih MARKTEN ZATERDAG 24 AUG. VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 Deelnemers aan de Nederlandsche rondvlucht hedenmorgen gestart Twee K.L.M.-machines met passagiers Kruisen-wedstrijd MAATSCH. HULPBETOON Op de directeurenvergadering te Haarlem oprichting van kleine credietbanken bepleit MET EEN MES ZWAAR VERWOND BOERENWONING AFGEBRAND NED. KATHOLIEKE GRAFI SCHE BOND Afd. Utrecht Z. H. EXC. MGR. W. PANIS De Apost. Vicaris van Celebes weer vertrokken PATER HON. CAMINADA VOETBAL UTR. ELFTAL—EGYPTE 5—3 UW TEINT FRISCH... door regelmatige massage van gezicht en hals met het ver zachtende Palmolive schuim. Het kost zoo weinig en doet II zooveel goedl 13 ct. - 2 voor 25 ct. WIELRENNEN Het werelduurrecord Recordpoging van Le Nizerhy mislukt HET WEER OP ZONDAG Behoudens geringe kans op lichte storing, blijft het weer mooi DAMMEN EXCELSIOR TOURNOOI REISBUREAU LISSONE N.V. REISBUREAU LINDEMAN N.V. Toen de centen eenmaal op waren Golflengten m Een stralend blauwe lucht koepelde zich boven de Amsterdamsche vliegha- ven; het beloofde een prachtigen dag voor de deelnemers aan de Nederland sche rondvlucht, die zich nog nimmer in zulk een buitengewone belangstelling mocht verheugen als dit jaar. Zestig toestellen, waaronder 22 buitenlandsche, vlogen vandaag boven ons land en toon den hoe de vliegsport zich in een steeds groeiende populariteit mag verheugen. Het was al vroeg druk op de hoofdstedelijke luchthaven. De K. L. M.-passagiers, die met twee vliegtuigen, een Douglas de „Jan van Gent1' en een Fokker F. 12 de ,,Duif" den tocht zouden meemaken, vertrokken om acht uur van het Leidscheplein. Vele rondvlucht vrienden ontmoetten elkaar weer en de stem ming was reeds dadelijk uitstekend. Voor de sportvliegers was het al vroeg dag geweest. Zij inspecteerden voor de laatste maal hun toestellen en namen hun plaatsen in aan de Zuidwestzijde van het vliegveld bij loods C. De militaire vliegers, zeven van de Lucht- vaartafdeeling Soesterberg en vier van den Mi litairen Luchtvaartdienst kwamen te omstreeks acht uur onder leiding van kapitein Versteegh met zwaar ronkende motoren boven het groene veld. Even later waren zij allen geland en schaarden zich in slagorde bij de sportvliegers in afwachting van den start. i De twee machtige K. L. M.-vogels, die door Viruly en Bach zouden worden gecommandeerd, hadden wat meer ruimte noodig. Zij stonden enkele tientallen Meters verder te wachten op de passagiers, waaronder Generaal en Mevrouw Snijders en Mej. Nieuwenhuis, een 73-jarige dame, die de rondvlucht nog nooit had ver zuimd en nu met kennersblik haar plaats in de Douglas innam onder de verzekering, dat zij ,.zoo lang mogelijk met de vliegerij mee zal doen." Ook het publiek toonde veel belangstelling v oor dit luchtfestijn. Langs de Oostzijde van het veld, waar de vlaggen van de verschillende deelnemende nationaliteiten wapperden, had den honderden een plaatsje gevonden om ge tuige te zijn van den start van deze interna tionale luchtvloot. Het terras, waar de loud speaker vroolijke wijsjes deed hooren, was druk bezet. De start was bepaald op 9 uur, doch bij zoo veel toestellen was het vergefelijk, dat het iets later werd. Te half tien begonnen de motoren van de verschillende vliegtuigen te draaien en de passagiers zochten hun plaatsen OP. Het was Bach, die het eerste met zijn F. 12 'startte en weldra werd hij gevolgd door den vlieger schrijver Viruly met de „Jan van Gent". In dit toestel zouden de passagiers worden bediend door de stewardess Mej. Bongertman. die ook op deze reis dienst deed. "Het ging vlot met den start. Het eene ranke kleurige sportvliegtuigje na het andere steeg op in het luchtruim om weldra aan de Zuid-Wes- ter kim te verdwijnen, de eerste; landingsplaats Haamstede tegemoet. Binnen het uur was de vloot vertrokken. De eerste toestellen zou den intusschen reeds op het gastvrije Haam stede zijn aangekomen. Nederland is voor de vliegerij slechts klein. De eerste étappe van de rondvlucht 193? Schiphol—Haamstede, is door de talrijke Nederlandsche en buitenlandsche deelne mers op vlotte wijze afgelegd. Tegen half elf streek de Douglas-omni bus „Jan van Gent", de grootste van de luchtkaravaan, welks kruissnelheid van 270 K.M. alleen geëvenaard wordt door een Belgische Caudron-Renault en een Fran- sche Caudron-Simon, na een interessante vlucht van drie kwartier op het, te mid den van een prachtig duinlandschap ge legen vliegveld Haamstede neer. De Fokker XII „Duif", alsmede eenige mili taire en sportvliegtuigen, die wat vroeger van Schiphol waren vertrokken, stonden reeds aan den grond en met korte tusschenpoozen volg den, de een na den ander, vele kleinere vogels van diverse krachO en pluimage, die alle door den stafofficier, den eersten luitenant P. H. J. Krab, een plaats op het, door een warme zon beschenen vliegveld achter de afzettingen was een talrijk publiek samengestroomd kregen toegewezen, waarna vliegers en passa giers gedurende het oponthoud de gast waren van Haamstede's gemeentebestuur. Als 's morgens dat onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan die misère met 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont Donderdag vergaderde, onder leiding van voorzitter S. C. de Haas van Dorsser de vereeni- ging van directeuren van Maatschappelijk Hulp betoon, afdeeling Noord-Holland, op het Raad huis te Velsen. De voorzitter hield een inleiding over: Opheffing van het Nationaal Crisiscomité. De laatste wijziging van de armenwet. Beperking van de kosten van verpleging in ziekenhuizen, in het bijzonder ten plattelande. Wat de opheffing van het Crisiscomité be treft, onderscheidde spreker twee zaken: den z.g. B-steun en den A-steun. Waar het crisis- comité ten opzichte van den B-steun slechts bemiddelaar was tusschen de regeering en ce gemeenten, zal in den vervolge, bij gebreke van deze schakel geen nadeel behoeven te worden ondervonden. Erger ziet spreker het in ten aanzien van het overige werk van het co mité. Een deel er van zal ongetwijfeld moeten worden overgenomen door de diensten van maatschappelijk hulpbetoon. Blijft over het an dere, zeer voorname deel; het geven van voor schotten aan tal van personen, die door de cri sisomstandigheden het hoofd niet boven water weten te houden. Om in deze behoefte aan klein crediet te voorzien, ziet spreker maar één weg en die is: het bevorderen van de oprichting van credietbanken, met borgstellingsfondsen, op het voetspoor van deze Leidsche Instellin gen. De directeur aldaar, de heer P. A. van Aggelen, zal ieder de gewenschte inlichtin gen geven. Desgewenscht kunnen meerdere gemeenten te zamen een dergelijke instel ling oprichten. Het denkbeeld werd van verschillende zijden toegejuicht en sterk aanbevolen door personen, die in hun gemeente reeds iets dergelijks heb ben. De wijziging van de armenwet is in het bij zonder van administratief-technischen aard en dus voor onze lezers van weinig beteekenis. Ten aanzien van de ziekenhuiskosten zei spre ker, dat deze voor tal van gemeenten hoogst bezwaarlijk zijn. Voor een goed deel zit dit in het gemis van een behoorlijke controle op de noodzakelijkheid van de opneming en in die omtrent de noodzakelijkheid van den duur van het verblijf. Hij adviseerde, zoo noodig met een aantal gemeenten te zamen, een controleerend arts aan te stellen, die bekwaam, ervaren en onafhankelijk een en ander zou kunnen be palen. Door voorbeelden uit tal van plaatsen bleek de behoefte aan een dergelijke instellinggroot te 'zijn. Vele gemeenten blijken ernstig gedrukt te worden door bedoelde kosten. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, een kleine commissie te benoemen ten einde na te gaan wat ten deze in het belang van de gemeenten zou kunnen worden gedaan. Tot bestuurslid werd benoemd mr. E. Tjaden, directeur te Zandvoort. Na afloop van de vergadering, die geheel werd bijgewoond door den wethouder, den heer W. J. B. van Liemt, te Haarlem, en gedeeltelijk door den burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, werd de dienst van M. H. van Velsen bezocht, waar de directeur, de heer W. Kuij- per, de noodige inlichtingen verschafte. deeling gedaan, dat er een vacature in het be stuur was ontstaan door het bedanken van den heer Jac. van Kooten wegens vertrek naar Am sterdam. Met een hartelijk woord werd door den voorzitter het afgetreden bestuurslid dank gebracht voor het werk, hetwèlk hij in de pe riode van 17 jaar voor de afdeeling heeft ge daan. Na het punt mededeelingen, hetwelk door de verschillende ingekomen stukken zeer be langrijk was, werd overgegaan tot het benoemen van afgevaardigden voor de as. algem. verga dering. Met algemeene stemmen werd op voorstel van het bestuur het dag. bestuur der afdeeling be noemd, n.l. de heeren Th. J. van Erp, H. J. Jans en A. A. Ritburg. Daarna werd overgegaan tot behandeling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering. Na deze behandeling werd, nadat van de rondvraag door eenige leden gebruik was ge maakt, deze zeer geanimeerde vergadering ge sloten. Vanmorgen kwamen twee personen het po litiebureau aan de Voorhaven te Rotterdam binnenloopen. Het waren de 40-jarige A. S., sjouwerman en de 54-jarige L. H. B., die in een woonschip verblijf houdt. Beide mannen hadden ruzie ge kregen, die zoo hoog was geloopen dat S. een mes trok en B. in het hoofd en arm stak. De man bloedde hevig, zoodat de politie het noodzakelijk vond den G.G.D. te waarschu wen. Een broeder van dezen dienst achtte den toestand zoo ernstig dat hij B. naar het zieken huis aan den Coolsingel liet overbrengen. De dader is in arrest gesteld. Vanmorgen is brand ontstaan in de land bouwerswoning van den heer J. W, Baltes te Holten. De geheele woning stond spoedig in lichter laaie en brandde in korten tijd tot den grond toe af. Een schuur en vijf hooibergen werden mede een prooi der vlammen. Ook de oogst ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. De verzekering dekt de schade. Bovengenoemde afdeeling hield een leden vergadering in Huiée St. Jan onder presidium van den heer Th. J. van Erp. Na een kort openingswoord en het lezen der notulen werden wederom een 13-tal leden ge ïnstalleerd. Bij het punt mededeelingen spoorde de voorzitter allen aan tot het geven van steun aan het Noodfonds van St. Joseph en het koo- pen van loten voor H. L. Tevens werd mede- Donderdagmiddag is Z. H. Exc. Mgr. W. Panis M. S. C., Apost. Vicaris van Celebes, uit Roosendaal naar Marseille vertrokken. Mgr. Panis was vergezeld van 28 missiona rissen van verschillende congregaties, die met den bisschop naar hun missies vertrokken. Het gezelschap werd uitgeleide gedaan door con fraters en medezusters van de scheidende mis sionarissen- Toen de trein om 5.20 uur het station bin nenreed, nam Mgr. Panis voor het laatst har- teljjk afscheid van zijn familieleden; het scheidende gezelschap nam daarop in den trein plaats, en vertrok enkele minuten later, nagewuifd door fie vele achterblijvende vrien den. Omtrent den toestand van den hoogeerw. pa ter Honoratius Caminada O. F. M., provinciaal der Minderbroeders Franciscanen, die in het St. Franciscusziekenhuis te Rotterdam wordt ver pleegd, vernemen wij, dat thans eenige verbete ring is ingetreden. Hoewel zijn toestand zorg wekkend blijft, koestert men hoop op een gun stig verloop van zijn ziekte. Donderdagavond was het Egyptische elftal, dat momenteel een tournee door ons land maakt, de gast van den Utr. Prov. Voetbalbond, HP10 en speelde op het Herculesveld een wedstrijd tegen een Prov. Utr. K. N. V. B.-elftal. De wedstrijd beantwoordde niet geheel aan de verwachtingen, speciaal de Egyptenaren vie len in hun spel tegen, 't Was een zeer middel matige eerste klas ontmoeting, waarin tal van momenten voorkwamen, waarin goed, maar ook tal van oogenblikken, waarin slecht werd ge speeld. Na tien minuten nam Utrecht de leiding, toen de Egyptische doelman het leder niet be hoorlijk wegwerkte en Pino er bij was, om daar van te profiteeren. Op dezelfde ♦wijze werd door de gasten direct gelijk gemaakt. Na 25 minuten loste de Egyptische midvoor een schot, dat van de lat in het veld terugsprong, vóór de voeten van een landgenoot, die dit kansje goed be nutte (12). Bij een schermutseling voor doel maakte Pino gelijk, terwijl na goed samenspel Polen er 32 van maakte. Uit een voorzet van Buitenweg kopte Dumortier in, zoodat met 42 de rust inging. Na de rust was de Egyptische doelman ver vangen. Er werd wat fanatieker gespeeld. Door een foutje van den Utr. doelman werd het 43, en tegen het einde was het Pino, die met een kopbal den stand op 53 bracht, waarmede het einde kwam. Het laatste half uur was het spel door de invallende duisternis moeilijk te volgen. Men probeerde een witten, gekalkten bal, doch na eenige omwentelingen was de kalk er natuurlijk af. Sinds eenige dagen vertoeven te St. Truiden de Fransche wielrenners Archambaud en Le Nizerhy, die beiden zullen trachten het wereld uurrecord op hun naam te brengen. Donderdagavond heeft de nog jeugdige Le Nizerhy, van wien men vele verwachtingen heeft, zijn eerste poging gedaan. Hij is niet ge slaagd en kon het slechts tot 42.543 K.M. bren gen. Het werelduurrecord staat op naam van Richard met 44.777 K.M. Even nadat Le Nizerhy de 10 K.M. had af gelegd in 13 min. 31 sec. moest hij zijn poging wegens steken in de zij opgeven. Later toen hij zich weer fit gevoelde onder nam hij voor de tweede maal zijn poging en reed thans het volle uur met het reeds ver melde gevolg. De gemaakte tijden van Le Nizerhy waren als volgt: 5 K.M. in 6 min. 55 2/5 sec. 10 K.M. in 13 min. 48 sec. 15 K.M. in 20 min. 48 sec. 20 K.M. in 27 min. 53 1/5 sec. 25 K.M. in 34 min. 53 4/5 sec. 30 K.M. in 42 min. 6 4/5 sec. 35 K.M. in 49 min. 17 4/5 sec. 40 K.M. in 56 min. 28 4/5 sec. In een half uur legde Le Nizerhy af 21.498 K.M. en in een uur 42.543 K.M. Als officieele tijdwaarnemers fungeerden de heeren Rosseels, Devort en Guimy. De pogingen zullen voortgezet worden. Waar schijnlijk zal Archambaud heden een aanval doen op het wereldrecord van Richard. iiiiimiiiiiiiiii iiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiif tilt hui iiiiimitiitii Het zeer merkwaardige geval heeft zich voor gedaan, dat 1.1, Zondag over een deel van Zuid- Holland en voornamelijk boven 'en nabij Den Haag een zwaar onweer met een wolkbreuk is losgebarsten en zooveel regen viel, dat het hemel water niet snel genoeg kon worden afgevoerd, zoodat zich een watervloed vormde. Dit ver schijnsel is des te merkwaardiger omdat voor en na het weer buitengewoon droog is geweest en op het onweer geen verstoring van het mooie zomerweer is gevolgd. Het onweer was geheel plaatselijk en stond als meteorologisch ver schijnsel geheel geïsoleerd in eten tijdperk van zeer stabiel, droog weer. Sedert dien dag is de algemetene weerstoe stand nog beter geworden. Doordat het gebied van hoogen druk, dat aanvankelijk zijn zwaarte punt in het Zuidwesten van Europa had, in de tweede helft der week zich over Noordoost- Europa uitbreidde 'en zich ook over het Oosten ontwikkelde, trad een droge Zuidoostelijke luchtstrooming in de plaats van de vochtige Noordwestelijke, waardoor het weer niet alleen veel droger, maar tegelijk veel warmer werd. Donderdag was de algemeene weerstoestand over Europa, behalve over het uiterste Westen, zeer stabiel en bijzonder gunstig, zoodat, als de toen heerschende luchtdrukverdeeling behouden blijft, het weer nog eenige dagen mooi en warm kan blijven. Het is intusschen minder zeker geworden, dat in deze luchtdrukverdeeling niet eenige wijziging tten nadeele van West-Europa zal komen. Een vrij diepe en actieve depressie, die in het Wes ten over den Oceaan was verschenen, komt in elk geval dichter bij. Zij deed reeds Donderdag den barometer bij ons dalen. Ook in het Zuiden is de weerstoestand niet geheel betrouwbaar terwijl de sterk gestegen temperatuur een derde factor is, die eenige kansen op verstoring van het mooie weer in zich bergt. Geheel zonder invloed op bjt weer bij ons zal de voorbij trekkende depressie niet blijven maar in aan merking genomen de groote stabiliteit van het pas gevormde gebied van hoogen druk en de sterke ttendens tot herstel van den vasten weerstoestand na elke storing zal het mooie weer zich na een toenemende bewolking aan het einde der week, wellicht ook na eenig'en regen, weer spoedig herstellen. Afgescheiden hiervan kunnen, vooral in het Zuiden des lands, locale warmteonweders tot ontwikkeling komen. Over het geheele ^eek-end beschouwd zal het weer in hoofdzaak nog mooi en warm blijven. (Nadruk verboden). De resultaten der achtste en voorlaatste ronde van den door „Excelsior" georganiseerden tienkamp waren als volgt: Ph. RostW. Rustenburg 11 J. KrijgerR. Raman 02 W. L. Marijt—Ph. Rost 0—2 R. C. StahlbergP. Hovingli uitg. J. Druijf—C de Gooyer 11 In de overige groepen waren de uitslagen: Groep II: DelsenDe Jong 11; Faber—Berk 11; RiebeekDe Krijger afg. Groep III: NieuwenhuisSamson 02; Wil- lemseHagenaar 11; VogelSamson 11; Willemse—Adema 02; FokkeMiddelbusker 0—2. De stand in de hoofdgroep luidt thans na deze voorlaatste ronde F. Raman 8 5 3 0 13 W. Rustenburg 8 3 5 0 11 C. de Gooyer 8 2 6 0 10 P. Goezinnen 7 2 5 0 9 R. "C. Stahlberg 7 2 4 1 8 Ph. Rost 7 2 3 2 7 W. L. Marijt 8 1 4 3 6 P. Hovingh 7 2 1 4 5 J. Druijf 8 1 3 4 5 J. Krijger 8 0 2 6 2 Amsterdam: Leidschestraat 5 Dam 10 Den Haag: Groenmarkt 22 Rotterdam: Noordblaak 13 Haarlem: Barteljorisstraat 3 Utrecht: Janskerkhof 11 Arnhem: Bakkerstraat 7 Leeuwarden: Nieuwestad 55 Eindhoven: Willemstraat 13 Lelden: Geb. Vroom en Dreesmann, Aalmarkt. De Nederlandsche Ondernemingen op reisgebied verzorgen ook Uw vreemde valuta tegen zeer voordeeligen koers. ASSURANTIES OP ELK GEBIED 9 9 9 Aan de rondvlucht, die uiteraard uitsluitend dient te worden beschouwd als een sportieve prestatie ter bevordering van het luchttoerisme, is een z.g. kruisen-wedstrijd verbonden. Op de route van de vlucht zijn n.l. op een bepaald aantal plaatsen, verdeeld over de ge heele route, van wit doek vervaardigde kruisen uitgelegd, welke de deelnemers er is onder scheid gemaakt tusschen amateurs en profes sionals moeten trachten waar te nemen en dan op de juiste plaats in kaart te brengen, welke kaart is samengesteld door het Bureau voor Luchttoerism# K. N. V. v. L.A. N. W. B Er zijn vcor dezen wedstrijd fraaie prijzen ter beschikking gesteld: wisselbekers, chronografen enz. En thans HaamstedeTwenthe: Voor de „Jan van Gent" en gezagvoerder Viruly, die niets nalaat om zijn passagiers zooveel moge lijk te doen genieten zoo vloog hij bij Oost- voorne op enkele tientallen meters hoogte over een zich op een zandplaat in het zonnetje koesterende robben-kolonie een peulschil.... De gehuwde courantenbode J. H., te Kerk- rade, die Zaterdag j.l. verdween met ruim 110 gulden, heeft zich Donderdag bij de politic gemeld. Van het verduisterde bedrag waren nog twee gulden over. Hij gaat Zaterdag naar Maastricht. GODSDIENST 11.30 Hilversum X (Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin) 6.50 Parijs IX (Actualiteiten voor Katholieken) ORGELBESPELING 3.20 Droitwich (H. Ramsay) &.00 Hilversum II (Joh. Jong) 7.05 Berlijn (E. Christoph) 11.35 Toulouse (bioscooporgel) ORKEST-CONCERTEN 11.42 Luxemburg 11.50 Droitwich 12.00 Hilversum 12.15 Huizen 12 15 Brussels I 12.20 Deutschlandsender (marineka pel) 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg (militair orkest) 12.25 Luxemburg 12.30 Hamburg 12.30 Hilversum I (KRO-orkest) 12.30 Hilversum II (Notenkrakers) 12.35 Parijs I (Orkestconcert) 12.40 Luxemburg 12.50 Brussel II (Salonorkest) 12.50 Brussel I 12.50 Parijs II (Orkestconcert) 1.00 Hilversum 1.15 Hilversum II (Eddy Walls) 1.20 Droitwich 1.20 Hilversum I (KRO-Boys) 1.35 Parijs II 2.05 Deutschlandsender 2.20 Droitwich 2.20 Hilversum 2.20 Hamburg 2.35 Hilversum 3.50 Droitwich 4.20 Hilversum I (Hakkie Davids revue-orkest) 5.00 Hilversum 1 (Hakkie Davids) 5.35 Droitwich 5.45 Hilversum I (Hakkie Davids) 5.55 Luxemburg (jazz) 6.00 Hilversum II (Harry Lew) 6.35 Brussel II (Salonorkest) 7.15 Hilversum II (Harry Lew) 7.20 Droitwich 7.20 Hamburg (vliegercorps) 8.15 Hilversum I (KRO-orkest) 8.20 Brussel I (Omroeporkest) 8.20 Brussel II (Symphonie-orkest) 8.30 Huizen (Carl Woitschach) 8.30 Hamburg (dans) 8.35 Parijs II 8.35 Toulouse (Salonorkest) 9 05 P&ri^js I 9.30 Hilversum 1 (KRO-orkest) 9.55 Toulouse (Weensch orkest) 10 20 Brussel I (Slavisch orkest) 10.20 Milaan (dans) 10.30 Boedapest (orkestconcert) 10.30 Weenén (pop. concert) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II DEUTSCHL.SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I HILVERSUM II LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. 539.6 M. 549.5 M. 483.9 M. 321.9 M. 1571 M. 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. 1875 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. 10.40 Toulouse (schrammel) 10.55 Kalundborg (omroeporkest) 10.50 Hilversum 1 (KRO-Boys) 11.05 Toulouse (Jazz) 11.20 Hamburg (dans) 11.20 Deutschlandsender (zigeuners) 11.20 Kalundborg (dans) 11.20 Droitwich (dans) 11.30 Hilversum I (KRO-Boys) 11.35 Boedapest (Zigeuners) 12.30 Berlijn (Waldemar Hass) 12.20 Deutschlandsender (Harry Fleck) 12.35 Toulouse (mil. marschen) GRAMOFOON 8 00 Hilversum I 8.00 Hilversum II 10.00 Hilversum I 10.30 Hilversum (voor fabrieken) 11.20 Droitwich 12.00 Hilversum II 12.10 Luxemburg 12.15 Hilversum I (Debroy Somers) 12.15 Brussel X 12.17 Brussel II 12.25 Parijs II 12.50 Droitwich 1.00 Hilversum 1 1.20 Brussel I 1.50 Brussel II 2 30 Hilversum I 3.50 Luxemburg 4.20 Brussel II 4.35 Brussel 1 4.50 Hilversum I 5.05 Luxemburg 6.20 Brussel I 6.20 Beromünster 6.45 Hilversum I 7.05 Parijs I 7.05 Luxemburg 7.20 Brussel I 7.20 Brussel II 8,50 Parijs II 9.00 Hilversum I (U belt.,..) 9.00 Beromünster 9.20 Parijs II (dans) 10.15 Hilversum (U belt....) 10.20 Brussel II 10.30 Beromünster (dansmuz.) 10.35 Hilversum I (U belt....) 10.50 Parijs H 10.55 Luxemburg (dans) 11.15 Hilversum IX 11.20 Brussel I 12.05 Weenen (dans) Gitta Alpar zingt fragmenten uit „Paganini" van F. Lehar. (Hilversum 1.001.20 uur). SOLISTEN-CONCERTEN 3.20 Kalundborg (zang) 4.40 Luxemburg (accordeon) 5.20 Brussel II (pianorecital) 6.50 Hilversum II (zang) 7.05 Hilversum II (spng) 7.20 Boedapest (zang) 8.05 Toulouse (liederen) 8.20 Droitwich (Symphonie-orkest m. m. v. Jo vincent) 10.50 Deutschlandsender (cello, pla no, sopraan) KAMERMUZIEK 12.25 Luxemburg (kwintet) 3.40 Kalundborg strijkensemble) 6 50 Brussel I (kwartet) 7.20 Langenberg (sextet) 7.40 Beromünster (mandoline-en semble) 8.20 Luxemburg (kwintet) OPERA EN OPERETTE 11.00 Hilversum I (operette-progr 2,20 Hilversum II („Rigoletto". 1ste acte, v. Verdl) 3.40 Hilversum II („Rigoletto", acte i 2 en 3) 7 40 Weenen (opera-aria's) 9.00 Rome („La Ghlbellina", opera v. Bianchi) 9.20 Toulouse („La Baroche" v. Messager) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I 8.03 Hilversum II 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 10.30 Hilversum I VARIA 10.15 Hilversum II (voor arbeiders in continubedrijven) 12.00 Hilversum I (Politieberichten) J 2.00 Hilversum I (voor de rijpere i Jeugd) 2.00 Hilversum II (Hoe de toon- kunst groeide) 3.00 Hilversum I (Kinderuurtje) g 3.20 Hilversum II („Oude uurwer- ken") 4.40 Hilversum II (voordracht) 5.30 Hilversum I (Esperantonieuws) 'j 5.40 Hilversum II (Letterkundig overzicht) J 6.20 Hilversum I (Journalistiek weekoverzicht) 7.00 Hilversum I (Politieberichten) 7.15 Hilversum I (Eerste Hulp bij Ongelukken) 7.35 Hilversum I (August de Laat) 8.05 Hilversum I (August de Laat) 8.15 Hilversum II (Bonte avond) SPORT j 4.00 Hilversum I (Verslag ronde van Eygelshoven door Passé- partout' 6.00 Hilversum I (Ronde van j Eygelshoven) 7.45 Hilversum I (Ronde van Eygelshoven) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Bij de inschrijving op 45 millioen Ne derlandsen schatkistpapier werd voor een bedrag van f 27.653.000 ingeschreven en j 25.062.000 toegewezen. Uit Londen wordt gemeld, dat de kans wellicht gi ooter is, dat spoedig 'n nieuwe in ternationale scheepvaartconferenie zal worden gehouden. Het wordt zelfs mogelijk geacht, dat deze confeveutie reeds in den a.s. herfst zal plaats vinden. De Fransche minister van openbare wer ken heeft besloten met ingang van 1 Sep tember a.s. den invoer van steenkool in Frankrijk met 10 pCt. te verminderen. Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Fransche Bank van fr. 71582 millioen tot jr. 71661 millioen toe genomen. Volgens de ,J4ews Chronicle" zal een van de groote Londensche Banken na het ver vallen van verschillende Italiaansche cre- aieten geen nieuwe credieten meer ver strekken. Dit voorbeeld zal waarschijnlijk door alle groote Engelsche Banken worden gevolgd. Het geldt hier een voorzichtig- heidsmaatregel in verband met den zoo slechter geworden Italiaanschen financiee- len toestand. De Engelsche steenkolenuitvoer naar Ita lië is tot een minimum afgenomen in ver- J^d met het feit, dat de Italiaansche schulden aan de Engelsche exporteurs we gens in de laatste maanden geleverde steenkolen zijn toegenomen. Roosevelt deelde mede, dat hij de com promis-voorstellen van den Senaat aan neemt, welke voorstellen ten doel hebben dat het „doodvonnis" voor de houdster- mijen van openbaar nutsbedrijven vervan gen wordt door een maatregel, volgens wel ken de Federal Security Commission het recht zal krijgen over het voortbestaan van de mijen van geval tot geval te beslissen. i Het Huis van Afgevaardigden heeft het compromis-voorstel van den Amerikaan- schen Senaat inzake de openbaar nutsbe drijven aanvaard. Hierdoor zal de Security Exchange Commission het recht hebben de houdstermijen zoo spoedig als mogelijk is na 1 Januari 1938 te ontbinden. Uitgezon dera zijn de mijen, die de onderneming van één concern samenvatten, of die kunnen be wijzen, dat bezuiniging niet op andere wijze kan worden verkregen. Roosevelt's hoop gaat dus in vervulling. De New-Yorksche burgemeester heeft aangekondigd dat het stadsbestuur van plan is, voor een reeks van jaren de electri- citeitsverzorging uitsluitend in handen van de gemeente te houden. Maandag a.s. zal de raad over de voorstellen beslissen tot goed- keuren van het verwerven of"het bouwen van licht- en electriciteitsbedrïjven waar van de kosten S 4.95 millioen bedragen. De Amerikaansche Senaat heeft tegen verwachting de Guffey-kolenwet met eeni ge amendementen aangenomen. De wet zal thans door de commissie van het Congres worden behandeld. Het gevaar van staking der 450.000 mijnwerkers wordt thans vrijwel als afgewend beschouiod. De Gilette Safety Razor .keert een onverZ anderd kivaraaldividend uit van 0.25 per aandeel. De National Dairy Products keert een on veranderd kwartaal-dividend uit van 0.30 per aandeel. Te New-York wordt verwacht, dat in het vierde kwartaal de bevredigende staalprij- zen zich kunnen handhaven en sommige staalproducten nog eenigszins in prijs zul len stijgen. De Bank of Amerika deelt mede, dat in de Westelijke Staten de nieuw-bouw in de eerste zeven maanden van 1935 100 pCt. meer bedraagt dan in het overeenkomstig tijdvak van 1934. De New-Yorksche makelaarsvoorschotten bedroegen in de afgeloopen week 871 mil lioen tegen S 873 millioen de vorige week. De Baltimore and Ohio boekte in Juli een deficit van 1 millioen tegen 151.456 in Juli van het vorig jaar. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.33 7.35 vslot 7.34%), de Frank op 9-779.78 (9.78) en de Dollar op 1.47%—1.47% (1.47%) De Nivas verkocht 2507 tons afgekeurde superieure suiker. LEEUWARDEN, 23 Aug. 104 Enterstierei. 80.00160, 122 Twenterstieren 160.00—200, 290 vette koeien 85.00155 per stuk, 2843 cent per kg. 418 melk- en kalfkoeien 70.00155, 25 pin ken 35.0080, 58 vette kalveren 20.0068, 877 graskalveren 10.0040, 183 nuchtere kalveren 2.505, 255 vette schapen 8.0015, 130 weide- schapen 7.0010, 266 lammeren 4.007, 265 vette varkens 45.00110 per stuk, 3238 cent per kg. 38 magere varkens 2050 cent per kg. 189 kleine biggen 7.0013 per stuk, 31 bokken en geiten, 36 paarden. Totaal-aanvoer 3177 st. Zuivel. Sleutelkaas 10.0014, Goudakaas 3.00 26, Edammerkaas 4.0021 per 100 kg. Aanvoer 11.255 kg. Mijnboter 1.421.321.28 per kg. Veilingboter 1.361.27 per kg. Aanvoer 0/3, 25/6, 1/12 vaten. Commissie 44. Eierhandel. Aangevoerd 17000 kg. kipeieren 2.753.75 cent per stuk, handelsprijs 5260 ct. per kg. 200 kg. eendeieren 2.753 cent per stuk, handelsprijs 3745 cent per kg. Pluimvee. 20 slachthanen 35—75 cent, 150 slachtkippen 3580 cent, 200 jonge hanen 30 75 cent, 25 piepkuikens 1020 cent per stuk. LEEUWARDEN, 23 Aug. Kaas (noteering V.V. Z.M.). Goudsche kaas 20 plus 8.008.50, idem 40 plus 8.509.00, idem volvet 15.0015.50. Edammer kaas: 20 plus 15.5016.00, idem 40 plus 15.5016.00. Broodkaas 40 plus 18.00 19.00. Leidsche kaas 20 pCt. 8.509.00. Stem ming flauw. ZWOLLE, 23 Aug. Aanvoer 326 kg. boter, waar van 10 1/8 vaten, 4 1/16 vaten en 172 stukken van een pond. Prijs 1.601.65 per kg., per 1/8 vat va n20 kg. prima 29.00, afwijkende 27.00, per 1/16 vat van 10 kg. 13.5014.50. Handel vlug. 100.000 kipeieren 3.00—3.75 per 100 stuks. Huiden Koehuiden 11 cent, pinkenvellen 10 ct., stierenvellen 8 cent. Handel gewoon. Veemarkt. 78 2runderen. 558 graskalveren, 267 nuchtere kalveren, 118 schapen, 326 varkens. 416 biggen. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koelen 80.00160, dito vaarzen en schot ten 70.00130, gustekoeien voor de vetweide of stal 70.00135, dito vaarzen 80.00—120, voorjaars- kalvende koeien 80.00135, 1 '/-Jar. springstleren 50.00100, 1 VS-jar. pinken 40.0080. jonge fok- kalveren 12.0040. nuchtere kalveren 3.008. Vette koeien en ossen aan bouten 2444 cent, dito stieren 3336 cent, dito kalveren 5085 ct., dito schapen 6.00—16. 6-weeksehe biggen 8.0010, 14-weeksche dito 10.5013.50. drachtige varkens 50.0075, magere dito 30.0050 per stuk, vette dito 2935 cent per kg. Handel in varkens redelijk. Overzicht. Handel in alle eoortenslecht met lage grijzen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6