Mussolini's gramofoonplaat Levendig verkeer in het Suez-kanaal Kevelaar Het nieuws van heden BEIDE KANTEN GESPEELD NIEUWE WAPENSMOKKEL- AFFAIRE BISSCHOP VAN VEGLIA VEROORDEELD De manoeuvres in Italië ITALIË BANG VOOR SLUITING Andere tijden Andere prijzen FOTO TEMPO DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1935 BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE; NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SpAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Avondblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19506 Het begin van de ellende 27 moorden in een jaar Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui Onthullingen van de „óeuvre" Wegens een herderlijk schrijven tegen de Sokoljeugdbonden in Joego-Slavië De „Presidente Sarmiento", een Argentijnsch opleidingsschip brengt een bezoek aan de Duitsche havens. Het schip vaart de haven van Hamburg in Muiterij op Fransch schip Dóór Spaansche douanebeambten bedwongen f mm® Ook groote belangstelling uit het buitenland Nood in het Saargebied en Westfalen Een der talrijke putten in Abessinië, welke bij een eventueel conflict met Italië van groot belang zijn Millioen mark beschikbaar gesteld als steun voor de mijnwerkers Voetangels, welke voor wilde dieren worden gebruikt, zullen het den Italianen lastig maken Abessinië maakt zelf munitie Rondom Malta M.O. BOEKHOUDEN Inschrijving van leerlingen voor den nieu wen cursus Zaterdag 24 Aug. v. 810 u. n.m. Aanm. Secretariaat, Parklaan 79, Haarlem. Examenopleiding Hugas, Elgersma, Potgieser DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Casanovas ontsnapt Ex-president van Catalonie s parlement Geen vlootbesprekingen te Londen? De mislukte opstand in Albanië In het heele land heerscht weer rust Overstroomingen in Noord-J apan 52 dooden, 75 gewonden Gen. Von Reichenau afgetreden Breestraat 6 -Tel.14365 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. Men beweert, dat de Italiaansche jour nalist Virginio Gayda, die dagelijks zijn artikelen in de „Giomale d'Ita- lia" schrijft, eigenlijk niets anders is dan een gramofoonplaat, waarop de stem van den Duce zelf is opgenomen. Volgens deze opvatting, die algemeen aanvaard wordt en, gezien de pers toestand in het fascistische Italië, ook zeer plausibel is, zou Virginio Gayda dus slechts ver kondigen, wat Benito Mussolini denkt. Vandaar dat heel de fascistische pers van het Apenijn- sche Schiereiland steeds zoo getrouw elk let tertje overneemt, dat uit Gayda's felle pen vloeit. Sinds Engeland ter wille van zijn eigen belangen in Abessinië den Volkenbondskampioen en den beschermer van verdragen en het recht uithangt en daardoor in tegenstelling gekomen is met de imperialistische expansie-politiek van Italië ten opzichte van het rijk van den Negus in Oost-Afrika, is Gayda zich te buiten gegaan aan een anti-Engelsche campagne, welke aan duidelijkheid niets, maar aan billijk- en behoor lijkheid wel een en ander te wenschen overliet. Des te verwonderlijker was het, toen aan den vooravond van den Britschen kabinetsraad, welke na de mislukking van de drielanden-con- ferentie' te Parijs, bijeen kwam, bleek, dat Mus solini's gramofoonplaat niet zoo éénzijdig was, als men wel meende, maar ook een bespeel baren achterkant bezat met een ander liedje dan den eentonig wordenden schimpzang op het perfide en egoïstische en Volkenbondshypocrie- te Albion, dat het nobele en onbaatzuchtige Italië wilde hinderen bij het vervullen van zijn heiligen plicht en roeping om het barbaarsche slavenrijk van den Negus te vuur en te zwaard te gaan beschaven en deze zwarte schandeplek van de schoone aarde wit te branden. Gayda zong toen den lof van de Britsche imperialisten, die hij nog kort te voren zoo hevig had ver guisd, omdat dezen een goed begrip zouden hebben voor de imperialistische strevingen van Italië, dat als groote mogendheid en imperium de evenknie wil worden van Groot-Brittannië en Frankrijk. Hij gewaagde zelfs van de moge lijkheid van een Engelsch-Italiaansche samen werking ook in Afrika, in plaats van een con flict. Was dit omkeeren van Mussolini's gra mofoonplaat een teeken van een omdraaien en bijdraaien van italië's politiek? Zij, die deze illusie hebben gekoesterd, zijn Wel bitter teleurgesteld, want nauwelijks een etmaal later, toen de Britsche kabinetsraad ge. houden was en er geen merkbare wijziging in het Engelsche standpunt bleek aangebracht, ging Gayda weer op de oude wijze tegen En geland te keer, en al richtte hij'zich om al thans niet in schijn met zichzelf in tegenspraak te komen ook meer in het bijzonder tegen de •Engelsche pacifisten, die een oorlog zouden willen provoeeeren om den vrede te handha ven, zijn artikel had niettemin de duidelijke tendenz om Engeland in zijn geheel te intimi- deeren. Hij dreigde zelfs met een algemeenen wereldoorlog, indien Engeland zou voortgaan op den Volkenbondsweg, welke met papieren sanc. ties is geplaveid. Het zgn. verzoenende artikel van Gayda, aan den vooravond van den Brit schen kabinetsraad gepubliceerd, blijkt niet anders dan een vergeefsche poging te zijn ge weest om dezen kabinetsraad ten gunste van Italië te beïnvloeden en nu deze poging niet geslaagd schijnt, wordt de scherpe naald weer op den veelgespeelden bovenkant van Musso lini's gramofoonplaat gezet. Engeland moge dan al besloten hebben tot 't voorloopig nog in acht nemen van de grootst mogelijk voorzichtigheid om de of ficieel nog openstaande mogelijkheid van een vreedzame oplossing niet bij voorbaat dicht te gooien, de teekenen van versterking van de Engelsche steunpunten in de Middellandsche Zee wijzen toch wel in de richting, waarin de Engelsche politiek zich zoo noodig eventueel zal ontwikkelen. Niettemin schijnt Mussolini vastbesloten zijn veroveringeoorlog tegen Abes sinië, welke nu eens als noodzakelijke zelfver dediging, dan weer als hoogstaande bescha vingsarbeid of dwingende bevrediging van Italië's expansiebehoefte wordt voorgesteld, door te zullen zetten. Dat Mussolini daartoe den als overmoed aandoenden moed bezit, is niet alleen te motiveeren met zijn imperiale eerzucht en caesaristische machtsbegeerte, noch ook enkel met economische noodzakelijkheid economisch toch zal een veldtocht tegen Abes sinië, hoe rijk aan schatten dit onontgonnen gebied ook moge zijn, vooreerst meer verlies dan winst opleveren, terwijl de ondervinding heeft bewezen, dat koloniën als vergaarbak van bevolkingsoverschotten nimmer aan de verwachtingen beantwoorden maar moet mede verklaard worden door de ondervinding, welke Mussolini in de practijk van de interna tionale politiek heeft opgedaan. Japan heeft straffeloos den Volkenbond en de verdragen kunnen trotseeren, het officieel NEW YORK, 24 Aug. De 21-jarige Earl Cramer, die door de politie in arrest genomen was, heeft zich tegenover deze er op beroemd, dat hij in den tijd van niet meer dan één jaar 27 personen vermoord had. Hij gaf daarbij nauwkeurige bijzonderheden omtrent de wijze waarop hij zijn slachtoffers had omgebracht en hoe en waar hij de lijken had verborgen. De Politie heeft terstond een onderzoek ingesteld en is er reeds in geslaagd twee lijken te vin den. ontwapende Duitschland heeft kans gezien het Verdrag van Versailles eigenmachtig te annu- leeren en den Volkenbond vaarwel te zeggen, zonder dat représailles werden genomen, lilliputters als Bolivia en Paraguay hebben vrijelijk het bloedige oorlogshandwerk kun nen uitoefenen, zonder dat iemand of iets bij machte bleek hen tegen hun wil in tot de algemeen aanvaarde internationale rechts orde te dwingen. Welnu, is het dan te ver wonderen, dat een man als Mussolini en een land als het fascistische Italië er op vertrou wen, eveneens straffeloos verdragen te kun nen schenden en te kunnen doen, wat zij willen, hoe druk of de andere machten zich ook maken om hun practische betrekkelijke machteloosheid te maskeeren? De dreigende ontwikkeling van het Abessinisch conflict, uit internationaal-politiek-historisch oogpunt be zien, valt volkomen in de lijn van de gebeur tenissen, waarbij de macht en het geweld het van het recht hebben gewonnen. Het begin der huidige ellende moet gezocht worden in het feit, dat de wereld ondanks alle schoone en edelaardige theorieën er niet in geslaagd is de macht van den sterkste te onttronen ten bate van het recht van de zwakkeren. Verwachting: zwakke tot matigen, veranderlijke wind, meest zwaar bc- wolkt, regen of onweer, veel koeler. barometerstand 768.2 te La barometerstand: 746.1 te Isa- PARIJS, 24 Aug. (Reuter). Het blad „Oeu vre", dat destijds ook het eerst was met de berichten over het mysterie der 310 munitie- kisten te Le Havre, doet thans onthullingen om trent een nieuwe wapensmokkel-affaire. Naar het blad weet te melden, zijn op 2 de zer op de kade te Rouaan 201 kisten op vracht auto's geladen en weggevoerd. De kisten waren voorzien van het opschrift „Varkensreuzel." Nabij Rijssel zijn deze kisten in een op het oogenblik stilliggende fabriek te Hauböurdin uitgeladen. Men verzekert, dat 200 der kisten patronen bevatten en een kist munitiestrooken voor machinegeweren. Bovendien zou op 6 Augustus een auto met dergelijke „reuzelkisten" van Rouaan in de rich ting van Amiens zijn vertrokken. Te Rouaan doen geruchten de ronde, dat de inhoud dezer reuzel-munitiekisten verband houdt met de ver dwenen munitie van de 310 kisten van Le Havre, Hoogste Coruna. Laagste S fjord. Zon op 5.57 - onder 8.06 Licht op 8.36 Maan op v.m. 1 uur onder n.m. 6.03 Nieuwe Maan 29 Aug. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii BELGRADO, (K. W. P.) Het is ruim drie jaar geleden, dat de Aartsbisschop van Zagr eb, Mgr. A. Bauer, in een herderlijk rondschrijven de Sokoljeugdbonden brandmerkte wegens hun anti-katholieke actie. Het hoofdbestuur van den Sokolbond heeft destijds een vervolging laten instellen tegen den Aartsbisschop en tegen de overige bisschoppen van Joego-Slavië, die dit rondschrijven in de kerken hadden laten voorlezen. Door de rechtbank van Zagreb werd toen Mgr. Srebnitsj, bisschop van Veglia, vrijge sproken, doch de Sokolbond ging van deze wij - spraak in hooger beroep. Thans melden de „Po- litika" en de „Vreme", dat het gerechtshof van Belgrado het vonnis der rechtbank heeft ver nietigd, den bisschop aan laster schuldig heeft verklaard en hem tot zeven dagen gevangenis straf veroordeeld heeft. Het vonnis was meer gegrond op de overwe ging, dat de Bisschop niet verplicht was, het gewraakte rondschrijven te laten voorlezen. BILBAO, 24 Aug. (Reuter). Op het Fran- sche s.s. „Toust" is de bemanning aan het müi- ten geslagen. De officieren van het schip moes ten de hulp van de autoriteiten te Bilbao in roepen. Een afdeeling Spaansche douanebeambten dwong de muiters na het lossen van eenige waarschuwingsschoten het verzet op te geven. Er werden verschillende arrestaties verricht. BOLZANO, 24 Aug. (Reuter.) Ofschoon de manoeuvres in de omgeving van Bolzano Das Zondag beginnen, zijn reeds Vrijdag aldaar tal rijke militaire attaché's der ambassade en ge zantschappen van de bij het Quirinaal verte genwoordigde mogendheden en ook vele bui- tenlandsche persvertegenwoordigers aangeko men. Het staat nog niet vast wanneer de Koning de manoeuvres zal bijwonen. De divisie-commandant, generaal Baldini, verstrekte Vrijdag aan de buitenlandsche pers vertegenwoordigers inlichtingen over het punt van uitgang der manoeuvres. De uit het Noorden door het Etsch-dal (Adi- ge) naar het Zuiden optrekkende Roode Partij is door de Blauwe Partij opgejaagd. De Blauwe Partij heeft zich kunnen versterken en de te genstanders hebben thans ten Zuiden van Bol zano contact met elkaar gekregen. Van uit deze positie zullen de manoeuvres Zondag begonnen worden. Het staat nog niet vast hoe generaal Ago, die de manoeuvres leidt, de strijdkrachten, waarover hii zich de vrije beschikking heeft voorbehouden, over de beide tegenpartijen zal verdeelen. Westelijk van de Etsch (Adige) zul len werkelijke eenheden opereeren, d.w. z. een heden, die van den legercommandant en den chef van zijn staf tot op den laatsten man ook werkelijk aanwezig zijn. Ten Oosten der rivier zullen zoogenaamde representatieve eenheden optreden. BERLIJN, 24 Aug. (Havas) De weldadig heidsorganisaties van de nationaal-socialis- tische partij zullen speciale aandacht moeten wijden aan de leniging van den nood onder de mijnwerkers van het Saargebied en Noord- Westfalen. Voor de Saarmijnwerkers is reeds een mil lioen mark beschikbaar gesteld. Dit bewijs van solidariteit van het Duitsche volk met het te ruggekeerde Saargebied toont aan, aldus de cor respondent van Havas, dat de toestand der PARIJS, 24 Aug. (Reuter) In het Suez-kanaal heerschte gisteren, naar het „Journal" verneemt, een bijzonder levendig verkeer. Een flotille Engelsche torpedojagers passeerde het kanaal in de richting van de Roode Zee, gevolgd door twee schepen met Italiaansch oorlogsmate riaal. Kort daarop voeren twee troepen transportschepen met officieren en manschappen aan boord door het ka naal. Volgens een Reuterbericht nemen de troepen verschepingen toe met het oog op de moge lijkheid van de sluiting van het Suez-kanaal als Volkenbondsactie. Men acht -het onwaar schijnlijk, dat Engeland voor een dergelijk op treden een meerderheid zal vinden, doch niet temin worden in militaire kringen reeds maat regelen overwogen om zulk een gebeurlijkheid het hoofd te bieden. De „Times" publiceert het volgende te legram uit Addis-Abeba: De munitiefabriek, die gebouwd is op last van den keizer, toen deze nog Ras Ta- fari was, en die langen tijd buiten gebruik is geweest, wordt thans met groote haast weder voor het bedrijf in orde gemaakt. De werkzaamheden geschieden onder de grootste geheimhouding, en de bewakers hebben opdracht ontvangen, op ieder, die tot op het terrein zou willen doordringen, te schieten. Het hoofdgebouw is 60 meter lang en 20 meter breed. Er zijn voorts drie bijgebouwen, die evenals het hoofdgebouw door een hooge prik keldraadversperring zijn omgeven. Onder de buitenlandsche ingezetenen heerscht, naar men gelooft, ongerustheid. Verschillende Amerikaansche en Engelsche missie-orden heb ben zich gereed gemaakt om het land te ver laten. De kooplui klagen over den kwijnenden toestand van den handel en spreken erover het land te verlaten. Bij de banken wordt de vraag naar ponden sterling dagelijks grooter. Voetangels, zooals voor wilde dieren worden gebruikt, worden in de Noordelijke provincie, langs de lijnen, waarlangs de Italianen waar schijnlijk zullen oprukken, uitgedeeld. Er wor den enorme putten gegraven, die afgedekt worden met aarde en gras. In sommige streken stellen de Inboorlingen op hun manier vallen op voor de Italiaansche vliegtuigen. LONDEN, 24 Aug. (Reuter) Onder leiding van een Londensch chirurg is een comité van artsen gevormd voor het zenden van een me dische missie naar Abessinië, indien een oorlog tusschen dit lÈfhd en Italië zou uitbreken. De organisatie zou nauw samenwerken met het Abessinische Roode Kruis. De beweegredenen van het comité zijn, naar men verklaart, van zuiver humanitairen aard en medische hulp zou worden verstrekt aan alle gewonden, on verschillig van welke nationaliteit. LONDEN, 24 Aug. (Reuter) De minister van buitenlandsche zaken, Hoare, en de Vol kenbondsminister Eden hebben zich naar Nor folk, resp. Yorkshire begeven, om daar eenige dagen buiten te vertoeven. Dinsdag a.s. zullen beide ministers weer op het Foreign Office zijn. NEW YORK, 24 Aug. (Reuter). De Ameri kaansche pers citeert de Italiaansche pers over bedreigingen Malta aan te vallen en de Britsche pers over versterking van de strijdmacht van Groot-Brittannië in de Middellandsche Zee. De ,,New York Herald Tribune'" schrijft, dat het onwaarschijnlijk is, dat zelfs het egoïsme van Mussolini ertoe zal leiden, dat hij daden stelt, welke zeer nadeelige gevolgen zullen hebben voor Italië, zooals bijvoorbeeld een aan val op Malta, welke onvoorwaardelijk oorlog zou beteekenen. Tenzij Mussolini krankzinnig is ge worden, zal dit niet geschieden, mijnwerkers niet bevredigend is. Hij citeert de „National Zeitung" te Essen, welke wijst op de enorme moeilijkheden, waarmede de nieuwe di rectie der Saarmijnen heeft te kampen. Nog langen tijd zullen subsidies moeten worden ver strekt, voordat een regelmatige exploitatie mo gelijk is, terwijl ook de afzet der Saarkolen gereorganiseerd moet worden. Immers Frank rijk neemt in plaats van vier millioen ton per jaar thans slechts twee millioen ton steenkool af, welke niet contant worden betaald, doch afgetrokken van het bedrag, waarvoor Duitsch land de mijnen heeft teruggekocht. Hieruit blijkt, aldus het blad, dat het niet mogelijk is nieuwe mijnwerkers aan te stellen. Omtrent den toestand in Westfalen meldt Havas, dat de werkloosheid er nog groot is en dat de werkenden het zoo moeilijk hebben, dat zij gratisbons krijgen voor levensmiddelen. Men streeft verder naar voldoende levering van margarine, die een van de voornaamste voe dingsmiddelen vormt en in dat gebied op het oogenblik ontbreekt. Voorts zal vleesch in blik „in eigen jus", zooals het wortel genoemd, ver beneden den normalen prijs beschikbaar wor den gesteld. Muiterij op Fransch schip door Spaansche douane-beambten bedwongen. Nieuwe wapensmokkel-affaire in Frankrijk: onthullingen van de „Oeuvre". Druk verkeer in het Suez-kanaal; Abessinië vervaardigt thans zelf munitie. Ernstige aanvaring op de Waal; twee personen verdronken. Het vierde lustrum van de R. K. Werkgevers- vereeniging zal 5 September te Scheveningen herdacht worden. Tot Maandagmiddag 6 uur zijn uitsluitend bij J. J. BRINKMAN, Anegang 19, nog kaartjes verkrijgbaar. BARCELONA, 24 Aug. (Reuter.) De vroegere president van het Catalaansche parlement, Jean Casanovas, die in October 1934 werd gearres teerd en thuis onder bewaking was gesteld, is er in geslaagd zijn bewakers te verschalken en te vluchten. Waarschijnlijk is hij naar Frank rijk uitgeweken. Casanovas was met Companys onderteeke naar van het manifest, waarbij de Catalaan sche staat werd geproclameerd. MADRID, 24 Aug. (A.N.P.) Voor het eerst sedert zijn veroordeeling heeft Largo Caballero thans eenige verklaringen aan journalisten af gelegd. Hij zeide o. m.Kan iemand zich voor stellen, dat door het gebeurde in October wij de verdediging van de onmiddellijk noodzake lijke verbeteringen voor de arbeidersklasse in den steek zullen laten? De revolutie is nog heel wat anders dan een opstand en is daarvan ten zeerste onderscheiden. Wanneer de arbeiders klasse in de organisaties en in de partijen kan blijven werken, kan er eiken dag een stukje re volutie gemaakt worden. Een opstand daaren tegen beteekent een daad van geweld met het doel het politieke en economische systeem des lands te wijzigen. Intusschen beschouwen wij toch den opstand als een noodzakelijk iets voor de verovering van de politieke macht, wanneer zich daar de gelegenheid toe voordoet. MADRID, 24 Aug. (Reuter) De krijgsraad te Gijon heeft den vroegeren vice-presi dent van den Provincialen Landdag van Ovie- do in verband met de gebeurtenissen tijdens de October-revolutie wegens deelname aan den opstand tot 3 jaar gevangenisstraf veroor deeld. TIRANA, 24 Aug. (Reuter). Het Albaan- sche Telegraaf Agentschap meldt: „Uit het onderzoek naar de thans geëindigde opstandige beweging van Fieri is gebleken, dat deze het werk is geweest van agitatoren, wier streven er op gericht was verwarring te stichten en daardoor Albanië's naam in opspraak te brengen. In het geheele land heerscht orde. Het feit, dat de bevolking van Fieri niet aan de opstan dige beweging heeft deelgenomen, is een bewijs van de discipline en trouw van het Albaansche volk aan zijn koning. Het proces tegen den aanstichter van de op standige beweging is Donderdag begonnen en zal binnen eenige dagen geëindigd zijn." TOKIO, 24 Aug. (Reuter.) In Owani, aan de grens van de Noord-Japansche prefecturen Awomori en Akita hebben vreeselijke over stroomingen en aardverschuivingen plaatsge had, tengevolge waarvan 52 personen zijn om gekomen en 75 gewond. Twaalfduizend huizen en 80 millioen vierk. meter rijstvelden en appelboomgaarden staan onder water. De schade wordt op 10 millioen yen geschat. LONDEN, 24 Aug. (Reuter). De marine medewerker van de „Daily Telegraph" is van meening, dat de multilaterale vlootbesprekingen in September, zooals deze door de Britsche regeering werden gewenscht, voorloopig wel niet zullen kunnen doorgaan. Het Japansche antwoord op het Britsche voorstel heeft dit plan verhinderd. In het ant woord wordt verklaard, dat Japansche gedele geerden slechts dan aanwezig zouden kunnen zijn, wanneer van te voren een algemeene maxi mum grens voor de oorlogsschepen was over eengekomen. Dit is een onopvallende omschrij ving voor pariteit van de Japansche met de Engelsche en Amerikaansche vloten. Zooals bekend, heeft de Amerikaansche regee ring het beslist van de hand gewezen, op dezen grondslag te onderhandelen. Wanneer het niet gelukt Japan te overreden, is het nutteloos de besprekingen te openen. Daarentegen worden de volgende maand ma rinedeskundigen van Frankrijk en Italië te Londen verwacht. Bij deze gelegenheid zal hun een uiteenzetting worden gegeven van de volle beteekenis van het Duitsch-Engelsche vlootver- drag. De vooruitzichten op een multilateraal verdrag tot beperking der vloten, dat in de plaats zou kunnen komen van de afloopend? verdragen van Washington en Londen, zijn ze ker niet groot. BERLIJN, 24 Aug. (Havas.) Generaal Von Reichenau, Staatssecretaris van het ministerie van Oorlog, is korten tijd geleden uit zijn functie getreden, om een legercommando op zich te nemen, waarschijnlijk van het zevende corps te München. Zekere kringen beweerden, dat zijn vertrek een teeken was van een koersverandering van de hoogste legerleiding, die opnieuw een be wijs van haar onafhankelijkheid ten aanzien van bepaalde nationaal-socialistische stroo mingen zou hebben willen geven. Reichenau ging door voor een politiek werk tuig, om de toenadering te bewerkstelligen tus schen het leger en het nationaal-sociahstische regime. Men verklaart, dat Von Reichenau, na ja renlang bij den generalen staf verschillende functies te hebben vervuld, eenvoudig opge roepen is, om zijn bepaalden tijd van daad werkelijk leger-commandant te vervullen, zoo als dat in alle moderne legers gebruikelijk is. ONTWIKKELEN ROLFILMS 20 cent AFDRUKKEN, 6 X 9 6 cent Afwerking als van ouds Snelle levering! 's Morgens vóór 10 u. gebracht, 's avonds gereed! i v v i v.tt 11 i 11 m i ii n 77/r 1 t-yy. Stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 757.5 .Vorige stand; 759.9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1