Zilveren bal-tournooi Kimbria it VOETBALSEIZOEN IN HET ZUIDEN GEOPEND WALS JAZET WINNEN TE ALMELO MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 Goede organisatie Het IJ in Engeland - Zege van Guthrie te Belfast VAN HET KATHOLIEKE KAMP KimbriaR.K.N.A.C., R.K,V,VJL, en Hoensbroek bereiken de tweede ronde KimbriaSitt. Boys 64 KerkradeR.K.N.A.C. (Kerkrade) 12 R.K.V.V.L.—W.V,V, (Wijk) 2—1 Cricket-uitslagen RapidHoensbroek 13 INGEBRUIKNEMING NIEUWE T.Y.B.B.-TERREINEN De geelzwarten kloppen Kolping met 54 WIELRENNEN WARSCHAU—BERLIJN De Duitscher Weiz wint de eerste étappe van Warschau naar Lodz RONDE VAN ZWITSERLAND ZWEMMEN Successen te Clapton on Sea Interessante omnium tusschen Piet van KempenJazet en PijnenburgWals 100 K.M. koppel wedstrijd te Gouda ZEILEN NATIONALE WEDSTRIJDEN OP HET ALKMAARDERMEER Tweede dag TWEEDAAGSCHE WIELER WEDSTRIJD TE DEN BOSCH v. d. Vijver wint van Peperkamp VOETBAL Corinthianstoumooi te Den Bosch DuitschlandIJsland 82 Twee nieuwe Duitsche records LUIK—ROME—LUIK TrasensterBreyre (België) win naars? De Hollanders gaven op De groote prijs van Europa MOTORRACES TE ALKMAAR Op het goed geaccommodeerd Kimbria- terrein te Maastricht hadden Zondagmid dag de wedstrijden plaats voor de eerste ronde van den Zilveren bal. Een sportfestijn hetwelk meer en meer een nationaal karak ter gaaf dragen. Kimbria. RKNAC, RKVVL en Hoensbroek bereikten de tweede ronde. De Boys loopen direct hard van stapel en ondernemen eenige gevaarlijke aanvallen. Kim bria komt in het nauw en als Gijzen mistrapt, doelpunt Jessen onhoudbaar 01. Kimbria komt los en als Colson den bal mooi krijgt aan gegeven doelpunt hij met een diagonaal schot 11. Kimbria komt meer in den aanval. Limpens ziet een kans en met een kanjer geeft hij Kimbria de leiding 21. De Boys probeeren Kimbria te verschalken, doch de verdediging retourneert en door Smeets en Colson wordt de stand op 41 gebracht, waarmede rust in gaat. Na rust zetten de Boys er alles op en weten na tien minuten den stand gelijk te maken door Geurts en Damoiseaux. 44. Kimbria ziet gevaar en na een goeden aanval nemen zij wederom de leiding door Limpens 54. De Boys probeeren op te halen, doch Kimbria geeft geen kans, doch vergroot daarentegen zijn voorsprong door Verhaegen 64, waarin geen verandering komt. Scheidsrechter Teney leidde goed. In het begin gaan de partijen goed*tegen el kaar op. Langzaam komt kentering in het spel en moet Schmetz in het Nac-doel eenige malen handelend optreden voor schoten van Lambie. Nac verplaatst het spel en uit een gewirwar voor het Kerkrade-doel geeft Gielkens zijn club de leiding 01. Even daarna een mooie Nac-aanval en wederom doelpunt Gielkens keurig 02, waarmede rust ingaat. Na rust tapt Kerkrade uit een ander vaatje, doch zijn aanvallen hebben geen succes tegen de hechte Nac-verdediging. Uit een dezer aan vallen krijgt Kerkrade een penalty te nemen, welke Vondenhoff in een doelpunt omzet 12. Kerkrade forceert twee corners, doch telkens ontbreekt de schutter. Nac doet ook nog eenige aanvallen, doch mist ook de kansen, zoodat het einde komt met 1—2. WW ontpopt zich als een fair spelende ploeg met goed aanvalsspel, doch te kort om tegen de geroutineerde WL-verdediging succes te heb ben. WL verplaatst het spel doch haar aanvallen zijn niet afgewerkt, terwijl de finishing-touch ontbreekt, zoodat zij haar meerderheid niet in doelpunten kan omzetten. WVV bezorgt dan WL eenige benauwde oogenblikken, doch Cou- net werkt weg. Bij een WL-aanval maakt een der backs penalty. Nijpels neemt deze, doch schitterend stopt de WW-keeper het schot. Fel wordt gezwoegd *m de leiding, doch dubbelblank gaat de rust in ,00. Na rust wordt WL sterker en oefent een druk uit op het WW-doel, waaruit tenslotte Ummelo WL de leiding geeft 1—0. Spoedig hierna weer een WL-aanval en uit een scrim mage voor het WW-doel maakt Ummelo 20. WW beantwoordt met een tegenaanval. Murrer lost een prachtschot en Counet kan visschen 2—1. WL neemt dan weer het offensief en na eenige vergeefsche aanvallen doelpunt Claes- sens onhoudbaar 31. Met WL in de meer derheid en onveranderden stand komt het einde. Rapid begint goed en weet Hoensbroek terug te dringen, waaruit geen succes komt. Lang zamerhand wordt Hoensbroek sterker en dringt Rapid terug. De druk is onhoudbaar en twee maal weet Haan het Rapid-doel te doorboren 02. Kort daarop vergroot Hoensbroek haar voorsprong door den rechtsbuiten 03. Rapid weet dan zich op te werken en met Rapid in den aanval komt rust 03. Na rust zit Rapid er goed op en krijgt uit een corner een kans om tegen te scoren, doch het schot faalt. Het spel gaat meer en meer tegen elkaar en wordt Rapid gevaarlijker. Halla (Rapid) ziet een kans, die hij schitterend benut 13. Hard wordt aan beide zijden ge zwoegd, doch de stand blijft onveranderd tot scheidsrechter Krans einde fluit. eerste klasse r. en W.V.R.A. Gewonnen door R. en W. met 90 runs op de le innings. R. en W. Ie innings 279 voor 6 (gesl.) (W. Kra mer 15, dr. S. Posthuma 25. A. v. Baasbank 58, W. Yates 124*. mr. B. Davidson 34*), mr. H. W. Glerum 355, H. Klink 1—70, E. Ingll6 Arkell 2—81. V.R.A le innings 189 (mr. H. W. Glerum 73, R. de Waal 39, W. O. F. Wittebol 19, F. Berghuis 14»), W. Yates 3—42. dr. S. Posthuma 532, P. C. Hagenaar 229. H.C.C. IIY.O.C. Gewonnen door V.O.C. met 21 runs op de le innings. VO.C. le innings 152 (F. v. Herwaarden 20. A. Terwiel 79* F. v. Eek 29), K. Neuerburg 447, L. J. Sodderland 348, Th. de Klerck 245. H.C.C. II le innings 131 (ir. E. M. Neuerburg 35 A. M. J de Beus 30, ir. Th. de Klerck 14*, L. J. Sodderland 16). East 536, Terwiel 461, F. V Herwaarden 110. HaarlemH.C.C. I Gewonnen door H.C.C. I met 9 runs op de le innings. (Nog 3 wickets in handen). Haarlem le innings 111 (H. de la Mar 48, P. de Ruig 19, B. Kleelstra 13, J. Fortgens 10), jhr. W. v. d. Bosch 40, mr. H. v. Manen 440. P. Niks 1—15. H.C.C. I le innings 120 voor 7 (gest.), (jhr. J. v d Bosch 40, mr. H. v. Manen 22. A. Niks 11. P. Niks 19*. W. Mommaerts 10*), P. v. Dalsum 2 34, H. Hurkmans 428. Q VERG AN GSKLASSE Ajax (L.)H.C.C. IH Gewonnen door Ajax <L.) met 8 runs op de eerste Innings (nog 3 wic kets in handen). H.C C, III 134, Ajax 142 voor 7. H.B.S.Kampong Gewonnen door H.B.S. met 81 runs op de eerste innings. H.B.S. 144. Kampong 68. Kampong 2e innings 77 voor 5 (door H.B.S. opgegeven). C.V.H.R.C.H. Gewonnen voor C.V.H. met 46 runs op de eerste innings. C.V.H. 112, R.C.H. 66. S.C.H.CRood-YVit II S.C.H.C. wint met 17 runs op de eerste innings. S.C.H.C. 163, R.-W. 146. TWEEDE KLASSE Quick (H.)H.C.C. IV Gewonnen door Quick (H.) met innings en 104 runs. Quick 195. H.C.C. 30 en 61. VleermuizenB.S.C.C. Gewonnen door Vleer muizen met 8 wickets. Vleermuizen 71 en 59 voor 2 (tijd); B.S.C.C. 52 en 72 voor 5 (gesloten). DERDE KLASSE V.V.V. IIIV.R.A. III Gewonnen door V.V.V. Ill met 56 runs op de lc Innings. V.R.A. 126. V.V.V. 182 voor 4. Kampong IIAlbion. Tie. Kampong 123. Albion 123. Excelsior III—H.B.S. III Gewonnen door Excelsior III met 16 runs. I_De Courant") Onder zeer groote belangstelling, zoowel van officieele als andere zijde, opende TYBB gisteren zijn nieuwe terreinen aan den Rijks straatweg te Haarlem-Noord. Onder de vele aanwezigen merkten we o.a. op wethouder W. B. J. v. Liémt namens het gemeentebestuur van Haarlem, den heer Chr. v. d. Bilt, lid der Tweede Kamer, den heer Bootsma namens den I.V.C.B., rector J. P. v. Zon, districtsdirecteur van de K.J.C. en de heeren F. Mooren en P. P. Smit namens den R.K.H.V.B. Nadat een tweetal voorwedstrjjden was ge speeld n.l. tusschen TY3B- en Onze Gezel len-oudjes en TYBB- en Vogelenzang- junioren, welke respectievelijk in een 64 en 8o overwinning der feestvierende geel-zwar- ten waren geëindigd, verrichtte kapelaan J. P. van Houten, adviseur van TYBB, de inwijdings plechtigheden van het nieuwe kleedgebouw. Vóór den aanvang van den eere-wedstrijd tus schen TYBB 1 en Kolping 1, bood de heer Jac. Rakels, namens laatstgenoemde vereeniging een aantal betonnen afrasteringpalen aan om het hoofdterrein, als blijvend aandenken, en wees daarbij vooral op de bijzondere vriendschap welke tusschen TYBB en Kolping bestaat. Nadat de heer Slenders, voorzitter der geel zwarten, allen die medegewerkt hadden aan de totstandkoming van het k eurig ingerichte TYBB-home bedankt had, waarin hij speciaal betrok het Haarlemsch gemeentebestuur en den eere-voorzitter der Yellows, den heer Klein Schiphorst, benevens de heeren Nieuwenhuizen en Snoeks, met hun staf van trouwe helpers, verklaarde de heer v. Liemt, na een woord van felicitatie gesproken te hebben namens de ge meente Haarlem, de terreinen voor geopend. Onmiddellijk na het doorknippen der linten nam de wedstrijd TYBB 1 versus Kolping 1 een aanvang. De geel-zwarten hadden den toss ge wonnen, zoodat TYBB's jongste adspirant voor Kolping kan aftrappen. Direct ontwikkelt zich een vlug pittig spel, waarbij wij reeds in de eerste minuten Atgier juist over,het Haarlem- sche doel zien koppen. De Helmondsche keeper krijgt volop gelegenheid zijn uitstekende capa citeiten te toonen, waarbij v. Bree hem goed terzijde staat. In de Brabantsche voorhoede is vooral Atgier zeer actief, en nadat hij eerst doelman Kluijskens met een geweldig hard schot op de proef had gesteld, gaf hij kort daarna Grafrath een goede kans om te doel punten, welke deze dankbaar accepteerde. Erg lang pleizier hadden de Helmondenaren niet van hun voorsprong, want toen een der backs een elfmeterschop veroorzaakte door hands te maken kon Kluijskens hieruit de partijen weer op gelijken voet brengen. Er volgde nu een pe riode waarin de TYBB-voorhoede buitengewoon actief was. Uit een voorzet van Tuijn kopte Kluijskens schitterend in, terwijl na goed solo- spel Rotteveel zelfs den stand op 31 bracht. In de laatste minuten vóór de thee kwam Kol ping sterk in den aanval en zoowaar gelukte het Verhoeven vlak voor het rustsignaal den achterstand te verkleinen. In de tweede helft bleef het spel zijn span nend karakter behouden. Van der Voort kreeg herhaaldelijk gelegenheid zijn bravourstukjes in het doel uit te halen, en over het algemeen was TYBB iets sterker. Een geweldig hard schot van Atgier stopt Kluijskens op goede wijze, doch het is tenslotte wederom Grafrath die den achterstand geheel weet in te loopen. De Haar- lemsche halflinie, met Nunnink aan het hoofd, steekt thans stukken uit boven die der Hel mondsche collega's en de voorhoede der geel zwarten wordt steeds ten aanval opgestuwd. Een zeer gevaarlijk moment voor het Helmondsche doel ontstond toen Tuilenaar en v. d. Voort ge lijk bij den bal waren. De bal werd echter nog juist van de doellijn weggewerkt. Een tweetal solide doelpunten van Tullenaar en Kluijskens brachten den stand op 53, waartegenover Kolping in de laatste minuut tenslotte nog één goal stelde door Atgier, zoodat de thuisclub zeer verdiend den ep goed peil staanden strijd won. Bij Kolping traden v. Bree, v. d. Voort en Atgier zeer op den voorgrond, terwijl het goede spel der Yellows voor velen een aangename ver rassing geweest zal zijn. De geel-zwarte boys kunnen met voldoening op dezen uitstekend ge speelden feestdag terugzien. slag te winnen in den tijd van 2 min. 30 sec-, terwijl het Amsterdamsche team ook als eer ste aankwam op de 3 x 50 M. wisselslagesta fette, waarvoor men 1 min. 39 sec. noodig had. Een verder succes werd geboekt door Mayer op de 100 M. schoolslag, welke afstand door den Yzwemmer werd afgelegd in 1 min. 24 sec. Een waterpolowedstrijd tusschen het Y en 'n Essexploeg was zeer interessant. De leiding was zwak, zoodat de wedstrijd spoedig ontaardde in ruw spel. Met de rust was de stand 11. Ko Kohier had voor het Y gescoord. In de twee de helft ging het gelijk op. De Amsterdammers waren iets sneller doch vermochten hun meer derheid op dit gebied niet in een overwinning om te zetten. Het einde kwam met 33, waar bij Jacq. Köhler de beide laatste doelpunten voor zijn rekening had genomen. Zondag speelde men den tweeden waterpolo wedstrijd en wel tegen de Clapton Swimming club. Het Y wist een mooie 72 overwinning te boeken (rust 41). De doelpunten werden gemaakt door Ko Köhler (2 x), Jac. Köhler (2 x), Van Oostrom Soede (2 x) en v. d. Bosch (1 x). Na een rust van twee dagen zal Woensdag avond gespeeld worden tegen de Harwich Swim ming club te Double Court. Zondag werd een aanvang gemaakt met den landen wedstrijd Polen-Duitschland, welke loopt van Warschau naar Berlijn. Deze wedstrijd wordt thans voor de tweede maal gehouden. De eerste étappe liep Zondag van Warschau naar Lodz over een afstand van 145.5 K.M. Er werd gestart door 24 renners. Reeds direct namen eenige Duitschers den kop, dien zij tot het einde van de eerste étappe behielden. Reeds na enkele kilometers moest de Pool Kiebas wegens frame-breuk opgeYen, terwijl, nadat on geveer 90 K.M. afgelegd waren, een tweede Poolsche renner eveneens moest opgeven. Het resultaat van de eerste etappe was: 1. Weiz (Duitschland) 3 uur 48 min. 12 sec.; 2. Leder (Duitschland) 3 uur 48 min. 12.2 sec.; 3. Weiss (Duitschland) 3 uur 48 min. 12.4 sec.; 4. Haldenweiss (Duitschland) 3 uur 50 min. 52.2 sec.; 5. Napiezallaj (Polen). Landenklassement: 1. Duitschland, 15 uur 15 min. 28.3 sec.; 2. Polen, 15 uur 33 min. 42.2 sec. De tweede etappe van de Ronde van Zwit serland leidde Zondag van St. Moritz naar Lu gano, een afstand van 223,6 K.M., waarbij o.m. den zwaren Julierpas moest worden beklommen, Winnaar werd de Zwitser Buchwalder te Floreffe bij de wereldkampioenschappen nog amateur in den tijd van 7 uur 26 min. 6 sec. Als tweede arriveerde de Zwitser Erne, ter wijl Ghesquiere (België) als derde aankwam. De Amsterdamsche zwemclub „Het Y" kwam Zaterdag voor de eerste maal op haar zwem- tournee door Engeland aan den start. Gezwom men werd te Clapton on Sea, voor welke wed strijden groote belangstelling bestond. Het Y boekte verscheidene successen op de diverse zwemnummers, terwijl de waterpolowedstrijd tegen een team van Essex in een gelijk spel eindigde. Tine Wagner won zoowel het nummer 100 M. vrije slag als het nummer 100 M. rugslag resp. in den tijd van 1 min. 12 sec.en 1 min. 25 sec., Dijkema wist bij de heeren op de eer ste plaats beslag te leggen in het nummer 100 M. vrije slag, terwijl Metman de beste was op de 100 M. rugslag in den tijd van 1 min. 13 4/5 sec. Voorts won Geerling de 400 M. vrije slag in 5 min. 39 sec. Het Y wist voorts de estafette 5 x 50 M. vrije -xv&i x fO° wv yjö* \y©*- -v .-\ tO° Het was de ijverige directie der Almelosehe Wielerbaan gelukt Zondag de bloem der mees ters van het stalen ros aan den start te krij gen. Daar waren Piet van Kempen en Jan Pij nenburg, beide beroemde zesdagenkoningen daar was Cor Wals, Klaas van Nek Sr. en Frans Slaats. Daar waren de bekendste Twentsche renners als Jazet, Wiegman, Oude Keizer, Rakers, van der Eist en anderen. Een programma dus van den eersten rang, waarvan de aantrekkelijkheid vooral bestond in het elkaar voor de eerste maal ontmoeten in snelheid van Piet van Kempen en Jan Pijnen burg, die een Omnium reden, bestaande in sprint, tijdrace en achtervolging. Het weer was prachtig en de baan was to taal uitverkocht. De uitslagen volgen hier: Ploeg-Omnium tusschen Piet van Kempen— Jazet en Jan PijnenburgCor Wals. Sprint over 4 ronden. 1ste rit: 1. van Kempen 10.4/5 sec.; 2. Wals. 2de'rit: 1. Pijnenburg 10 2/5 sec.; 2. Jazet. Sprint voor Amateurs: 1ste rit: 1. H. Groote kaas, Almelo, 111/5 sec.; 2. K. Reinhardt, Arn hem. 2de rit: 1. B. Niessink, Arnhem, 113/5 sec.; 2. E. J. Albers, Almelo. Sprint over 4 ronden (Omnium)3de rit: 1. Wals 10 2/5 sec.; 2. Jazet 4de rit: 1. Piet van Kempen 102/5 sec.; 2. Pijnenburg (banddikte). Behaalde punten in de sprint: 1. van Kem pen 2, 2. Jazet 4 6 punten. 3. Pijnenburg 3, 4. Wals 3 6 punten. Achtervolging over max. 5 K.M. voor Onaf- hankelijken tusschen H. Rakers, Almelo, en L. C. Oude Keizer, Enschede. Oude Keizer haalt Rakers in na 23 ronden in den tijd van 5 min. 13 4/5 sec. Finale sprint voor Amateurs, gewonnen door H. Grootelaar, Almelo, voor B. Niessink, Arn hem, tijd laatste ronde 11 sec. Grootelaar reed op een wegmachine. Olympische Achtervolging tusschen Almelo en Arnhem voor Amateurs over 5 K.M. (30 ron den). Gewonnen door Almelo met de renners Krabbenbos, Derkink, Albers en Keddeman na 14 ronden in 2 min. 551/5 sec. van Arnhem met Niessink, Schoenmakers, Reinhardt en Starink. Tijdrace 500 meter staande start (Omnium): Jazet 371/5 sec., 2% p.; Wals 39 sec., 4 p.; van Kempen 371/5 sec., 2% p.; Pijnenburg 37 sec., 1 p. Klassementen-race over 20 ronden (Om nium): Wals VA P-, Jazet VA p., van Kempen 3 p., Pijnenburg 4 p. Totaal-uitslag Omnium: 1. van Kempen Jazet 15A P-, 2. WalsPijnenburg 16K P- Achtervolging over max. 5 K.M. (30 ronden) tusschen (Profs en Onafhankelijken) Fr. Slaats en G. Wiegman, Enschede. Na 26 ronden loopt Wiegman Slaats in, in den tijd van 5 min. 32 1/5 sec. 30 Ronden op eigen kracht (5 K.M.) voor Profs en Onafhankelijken: 1. L. C. Oude Keizer, 2. Klaas van Nek, 3. H. v. d. Eist. Afvalwedstrijd voor Amateurs; 1. B. Niessink, Arnhem; 2. E. J. Albers, Almelo; 3. G. Derkink, Delden (gevallen). Internationale Koppelwedstrijd voor Profs en Onafh. over 40 K.M. (240 ronden) tusschen WalsJazet, PijnenburgRakers, P. van Kem penvan der Eist, SlaatsHargeerds, KI. van Nek Sr.—Oude Keizer en Wiegmanv. d. Kemp, Uitslag: 1. Wals—Jazet met 10 p.; op 1 ron de: 2. van Nek—Oudé Keizer 9 p., 3. Slaats Hargeerds 2 p.; op 2 ronden: 4. van Kempen- van der Eist 13 p., 5. Pijnenburg—Rakers 9 p.; op 3 ronden: 6. Wiegman—v. d. Kemp. Zondagmiddag werd op de wielerbaan te Gouda een 100 K.M. koppelwedstrijd gehouden, waaraan zes koppels deelnamen. De strijd was bedoeld als een revanche op de z.g. avondzes- daagsche, die gereden werd van 14 tot en met Was er Zaterdag, den eersten dag van deze nationale zeilwedstrijden, welke georganiseerd werden door de Zaanlandsche Zeilvereeniging eigenlijk wel een beetje te veel wind, voorna melijk voor de kleinere vaartuigjes, tijdens den tweeden dag was er over het algemeen te kort aan den voor dezen tak van sport eenmaal zoo onontbeerlijken wind. Wel stond er in den ochtend, wat men in zeilerskringen noemt „topzeilskoelte", waarbij niet gereefd behoefde te worden, doch in den middag vlakte de wind af om in den namiddag geheel te verflauwen. Het gevolg hiervan was, dat de baan voor de 12 M2-klasse A gekort moest worden, wat men jammer genoeg naliet met de 12 voetsjollen A, die, toen zij reeds 3 uur op het windvrije meer dobberden en het inmiddels tegen 7 uur liep, tenslotte genoegen namen met het verzoek van het wedstrijdcomité om de volgorde, waarin zij op dat moment lagen, als eindstand te doen gelden. Vanwege dit late uur van eindigen gin gen de wedstrijden als een nachtkaars uit, het geen niet als een verwijt aan de Zaanlandsche mag gerekend worden. Overigens werkte het weer uitstekend mede, al dreigde het af en toe wel eens. De race in de 6 M.-klasse is min of meer mislukt, daar bij de ochtendrace eerst 2 booten vastliepen, waardoor de start geannuleerd werd, en in den vernieuwden wedstrijd Carp en Dudok van Heel, beiden van de KNZ en RV op sten hoogen kant vastliepen en eerstge noemde zich met behulp van een sleepboot moest vrijmaken, terwijl het Dudok v. Heel op eigen kracht gelukte. De Piet Heyn van Dudok van Heel werd dan ook eerste en de Braassemermeer van H. Nathan tweede. In de tweede race kwam Mr. Carp met zijn schuit de Ruijter niet uit, ter wijl de andere 2 opgaven, waardoor Dudok van Heel ook ditmaal zegevierde. De hoofdprijs komt hiermede tevens in zijn bezit. Regenboogklasse. Ie wedstrijd: 1 Breehom van Ir. J. Loopuyt. Braassemermeer; 2. Saenden van L. de Wit, ZZV; 3. de Swan van H. Zuiderbaan, de Kaag. 2e wedstrijd. Door een fraaie start aan de hoogen kant wist ook ditmaal de Saenden het eerste de finish te bereiken, 2e werd Eelko van W. Bergsma, Sneek; 3. Janmaat van Heynen, Nw. Meer. De Velthuysprijs werd veroverd door de Saenden van L. de Wit, ZVV. Pampusklasse: 1. Pampus van W. de Vries Lentsch, het IJ, welke tevens hiermede defini tief den wisselprijs, een bronzen vaas, won; 2. Albatros van J. Lagedijk; 3. Wervelwind van E. G. v. Benthem v, d. Bergh, K.N.Z. en R.V. Olympia-jollen: 1. War-dy van R. Lemstra, A'dam2. Slot van E. G. v. d. Stadt, Z.Z.V.; 3. Oranje van P. Schieffer, de Kaag. Internationale starklasse. Doordat er 3 niet startten en mej. de Visser van H.J.C. moest opgeven, won G. F. Bohré van Loosdrecht on bedreigd. Groepswedstrijden voor 12 M2.-klasse: de Kaag wint van H.N.D.; Loosdrecht wint van Z.Z.V.; de Schinkel wint van „Amsterdam". Finale: 1. Loosdrecht met 11.1 pnt.; 2. de Schinkel met 7 pnt.; 3. de Kaag met 3 pnt. Groepswedstrijden voor 12 voetsjollen: Z.Z.V. wint van H.J.C.R.Z.V. wint van Loosdrecht. Finale: 1. R.Z.V. met 12.1 pnt.; 2. Z.Z.V. met 9 pnt. 45 M2.-kIasse: ochtendwedstrijd (gold niet voor den Zaanprijs)1. Walta van C. A. Ver- maat, de Kaag; 2. Boekanier van A. Warners, de Kaag. Middagrace: 1. Walta van C. A. Vermaat, de Kaag; 2. Benati II van B. Fenenga, Spaarne. Zaanprijs gewonnen door Boekanier van A. Warners, de Kaag. 12 M2.-klasse A: 1. Aeolus van G. Visser, H.N.D., die hiermede den Tip-prijs verkreeg; 2. Leonore van P. v. Zutfen, H.N.D.; 3. Aloha van G. Nolles, H.N.D. 12 M2.-klasse Bi 1. Mieke II van H. J. N. van Santen, Loosdrecht, die tevens den hoofd prijs won; 2. Sirius 2 van D. v. d. Heuvel, H.N.D.; 3. Sam-Sam van J. Kuiper, H.J.C. 12-voets jollen A: 1. A'Artagnan, van W. v. d. Valk, R. z. V.; 2. Ideaal, van mej. E. Karre- man, R. z. v.; 3. De Glipper, van D. Kagchel- land, R. Z. V. De wisselprijs won de Glipper van D. Kagchel- land, R. z. V. 12-voets jollen B: 1. Tie Black Magic, van W. Stoutenbeek, 2. Rambler, van R. J. Bootz, Loosdrecht, 3. Weetiekep, van K. van Dijk, Dordrecht Door het resultaat van den eersten dag won laatstgenoemde den hoofdprijs in deze klasse. B. M.-klasse: 1. Snip, van F. Sleewits, V. Z. O. D., die ook winnaar werd van den wissel prijs. 2. Mop van H. Bollemeijer, H. N. D., 3. Tempo van H. v. d. Werke, V Z. O. D. 16 M2. Friesche klasse: 1. Meerkoet, van J. H. Boon, Z. Z. V., 2. Micafo, van Fokke de Jong, de Schinkel, 3. Snoekie van J. F. Weverink, de Schinkel, Amsterdam. Gemengde open klasse: 1. Avanti, van L. Lemstra, Amsterdam. Gemengde overdekte klasse: 1. Imatra, van R. Doom, Z. V. V. 8 M2. klasse kano's: L The Duke, van C. de Wolff, Viking. Ifcj/SSiS 19 Augustus j.l., toen het koppel BakkerGom- mers als no. 1 en het koppel BiesheuvelCattel als no. 2 den wedstrijd beëindigden. Het is het laatste koppel Zondagmiddag niet meegeloo- pen. Halverwege moest Biesheuvel, die te Wa peningen in de afgeloopen week een val deed, opgeven. De course boette daardoor alle span ning in, die slechts bij de eindrace even op flikkerde, toen Bakker met zeer gering verschil op Schönermarck de streep als eerste passeerde. Niet één koppel vermocht een ronde uit te loopen. De ronde achterstand van Tllieu— Peek ontvingen deze renners als straf, toen zij beiden zonder noodzaak uit de baan waren. De uitslag luidde: 1. BakkerGommers met 24 p., 2. Schöner marckv. Amsterdam met 18 p., 3. Hosmus Althuijsen met 10 p., 4. Verschoor—Meinders met 9 p., 5. BiesheuvelCattel met 6 p. op één ronde: 6. TillieuPeek met 10 p. Was den eersten dag door regen de wedstrijd afgelast, den tweeden dag scheen een heerlijk zonnetje, maar de belangstelling was gering. De ontmoeting v. d. Vijver—Peperkamp, die een omnium reden is door v. d. Vijver op over tuigende wijze gewonnen. Zoowel in de sprint als tijdrace en achtervol ging was v. d. Vijver de meerdere. Hieronder laten wij de uitslagen volgen: Nieuwelingen: Klassementswedstrijd: T. Maas 9 p.; 2. v. Osch 9 p.; 3. Kradolfes 9 p.; 4. Hitters 6 p. Sprint: le Serie: 1. Acooy; 2e serie: 1. Broek- meulen; 3e serie: 1. Chr. v. Os; 4e serie: 1 Kra dolfes. Halve finale: le Serie: 1. Acooy, 14 1/5 sec.; 2e serie: 1. Kradolfes 15 1/5 sec. Finale: 1. Acooy; 2. Kradolfes 14 2/5 sec.; 3e en 4e plaats. 1. Broekmeulen; 2. Os. Omnium VijverPeperkamp: Sprint: 1. v. d. Vijver, 200 M. 13 sec. Tijdrace: 1. v. d. Vijver 33 sec.; 2. Peperkamp 34 sec. Achtervolging 20 ronden: v. d. Vijver haalt Peperkamp in na 11 ronden, tijd 3 min. 56 2/10 sec. De 2 uurs koppelwedstrijd was wel levendig, de koppels gaven elkander echter weinig toe. Bij zonder onderscheiden hebben zich Coenen en Boeijen, die de overwinning volkomen verdiend hebben. Eenige valpartijtjes waren van geen be- teekenis. De uitslag: 1. CoenenBoeijen 17 p.; 2. de Grauw-Overdijk 13 p.; 3. SteenbakkersGeene 6 p.: 4. BriekVermaire 6 p.; 5. Lagardev. Haaren 5 p. Het Corinthian-tournooi te Den Bosch is in de beste orde verloopen. MW is winnaar geworden. Dit heeft het te danken aan het vlugge spel en het fijne aan geven. Vermeldenswaard is, dat de keeper van Wilhelmina in prachtvorm was. De uitslagen zijn: WilhelminaNoad MVV—Willem II Willem IIWilhelmina NoadWillem II Wilhelmina—MVV MW kampioen 2. Willem II 3. Wilhelmina 4. Noad 2—0 1—0 0—0 0—1 0—2 Op hun tournee door Duitschland speelden de IJslanders Zondag te Oberhausen hun der den wedstrijd en wel tegen een elftal, samenge steld uit spelers van Beneden Rijnland. De wed strijd, die onder goede weersomstandigheden gespeeld werd, werd bijgewoond door 6000 toe schouwers. In dezen wedstrijd, die geleid werd door scheidsrechter Bouwens, waren de Duit schers verre de meerderen van hun gasten. Zij wonnen dan ook gemakkelijk met 82, nadat zij met rust reeds met 42 hadden voorge staan. Tijdens te Breslau gehouden wedstrijden slaagde de Duitsche zwemster Ruth Meisner, die kort geleden de records 300 M. en 400 M. vrije slag op haar naam gebracht had, er we derom in deze te verbeteren en resp. van 4.26,6 op 4.22,6 en van 5.56,8 op 5.53,5 te brengen. Naar gemeld wordt, hebben de Nederlandsche deelnemers aan den wedstrijd Luik—Rome Luik, de Amsterdammers Voogd en van Houtum, met een Wolseley, bij Mestre (Italië) den strijd moeten staken wegens een klein ongerief aan den motor. De eerste deelnemers aan dezen monsterrit over 4440 K.M. zijn Zondag te Luik teruggekeerd. Als eersten arriveerden de Belgen Trasenster en Breyre met een 3 Liter Bugatti. Hun tijd van aankomst bedroeg 8 min. 36 sec. over 4 uur. Als tweeden kwamen aan de Belgen Valkenberg en Havelange met Triumph. Deze wagen kwam 47 sec. later binnen dan die van Trasenster en Breyre. Als derden reden te Luik binnen de be kende Fransche rijders Lahaye en Quatresous met een Renault van 5 Liter. Hun tijd van aan komst was 26 minuten en 10 sec. over 4. Zondagavond was men nog aan het berekenen van den einduitslag, doch zoo heel gemakkelijk ging dit niet. Waarschijnlijk hebben echter Tra senster en Breyre den wedstrijd gewonnen. Zaterdag werd op het 33 K.M. lange circuit nabij Belfast de groote Prijs van Europa ver reden. Door de deelnemers in de halve liter klasse moest dit circuit twaalf maal worden gereden. Winnaar werd Guthrie, die de 394 K.M. aflegde in den tijd van 2 uur 42 min. 14 sec., d.w.z. met een gemiddielde uursnelheid van 146.418 K.M., hetgeen een nieuw circuit- record beteekende. De resultaten waren: 250 ccmklasse 10 ronden, totaal 205 K.M. 1 A. Geiss, tijd 2 uur 35 min. 23 sec. met DKW. Gemiddelde uursnelheid van 127.395 K.M. 2 Foster (met New Imperial). Gemiddelde uursnelheid 127.186 K.M. 3 Gordon Burney (met Guzzi). Gemiddelde uursnelheid van 124.692 K.M. 350 ccmklasse, 11 ronden, totaal 361 K.M. 1 Handley (met Norton), tijd 2 uur 36 min. 9 sec. Gemiddelde uursnelheid 139.449 K.M. 2 Thomas (met Velocette), gemiddelde snel heid 137.277 K.M. per uur. 3 Duncan (met Norton), gemiddelde uur snelheid 136.762 K.M. 500 ccmklasse, 12 ronden, 394 K.M. 1 Guthrie (met Norton) 2 uur 42 min. 14 sec. Gemiddelde uursnelheid 146.418 K.M. 2 Milhouz (België), met F.N. Gemiddelde uursnelheid 143.408 K.M. 3 Tyler met Velocette. Gemiddelde uursnel. heid van 141.556 K.M. De motorraces te Alkmaar, gehouden op eersten kermis-Zondag werden door een vrij talrijk publiek bijgewoond, al was de belang stelling niet zoo groot als bij vorige races. Het weer was schitterend, maar door de aan houdende droogte was de baan glad en vooral in de bochten waren eenige gevaarlijke plek ken. Daar het bovendien dezen middag zeer snel ging konden valpartijen niet uitblijven. Over het algemeen liepen deze ongevallen goed af. De held van dezen middag was ongetwijfeld de renner J. C. Houtop van Utrecht, die op zijn Rudge een formidabele snelheid bereikte, hetgeen blijkt uit het feit, dat hij tot driemaal toe het baanrecord verbeterde. Daarbij reed hij zeer vast, zoodat zijn rijden niet gevaarlijk leek. Jammer, dat ditmaal Buttler niet van de partij kon zijn, hij was nog niet hersteld van zijn verwondingen opgeloopen bij zijn val op Woudesteijn, anders had het een mooie strijd kunnen worden. De beide andere Duitsche renners Sedan Graf en Jos. Klinghammer waren niet snel ge noeg en speelden dezen middag geen rol. Zooals gezegd reed Houtop dezen middag ge weldig snel. Reeds in zijn serie maakte hij een tijd van 2.53 1/5, maar in de finale der 350 c.c. maakte hij een tijd van 2.48 2/5, met de snelste ronde van 27 1/5, waarmede hij het baanrecord, dat op naam stond van Van Dijk met 27 4/5, verbeterde met 3/5 sec. In de 500 c.c. ging het nog sneller en maakte hij een baanronde van 26 4/5De toeschouwers waren enthousiast over zijn rijden. Houtop won niet alleen de finale der 350 c.c. en 500 c.c., maar ook de beide lange afstand- j wedstrijden, van 350 en 500 c.c. De uitslagen luiden: Juniores 350 c.c. Van de eerste serie plaatsten zich H. Buijs en Q. v. d. Berg; van de tweede serie P. Maller en J. Roest. De herkansingsrit bood voor de twee snelsten der niet geplaatsten nog gelegenheid in de finale mede te rijden. In dezen herkansingsrit werden i'esp. van Rijssel één en de Graaf twee. v. Ekrit maakte een mooie kans op de tweede plaats, maar kwam in de laatste ronden te vallen De finale leverde een overwinning op voor H. Buijs op Motosacoche in den mooien tijd van 2.58 3/5 sec.; 2. J. D. de Graaf 3.05 3/5 sec. De seniores 350 c.c. reden in drie series. In de eerste serie plaatsten zich J. de Ridder en H. Hamers; in de tweede serie: A. Hartman Jr. en L. Rehorst; in de derde serie: J. C. Hou top en Jac. Al. De herkansingsrit tusschen de niet geplaatsten om twee plaatsen in de finale leverde 'n feilen strijd op, waarbij Westerop, die een mooie kans maakte, kwam te vallen. Hij had zich aan het oog verwond en mocht op medisch advies niet verder rijden. Geplaatst werden: J. H. Sesberts en P. Ooster- baan. De finale was voor: J. C. Houtop in 2.48 2/5 sec.; 2. Jac. Al 2.56; 3. J. H. Sesberts 2.56 2/5; 4. P. Oosterbaan 2.58. 3/5. De nieuwelingen 350 c.c. reden ïn een wed strijd direct de beslissing: 1. J. J. de Jonge in 3.23; 2. J. W. Huijkman 3.24 1/5. Seniores 500 c.c. 3 series: le Serie: G. J. v. Dijk en H. Hamers; 2e serie: P. J. W. v. Aartsen en A. Hartman Jr.; 3e serie: J. C. Houtop en J. Bosman. In den herkansingsrit plaatsten zich: C. Ouwe hand en v. Wingerden. De finale ging heel snel en was zooals hier boven reeds gezegd, voor Houtop in 2.49 1/5 Echter reed v. Dijk ook schitterend en werd tweede in 2.49 1/5; 3. A. Hartman Jr. 2.57 1/5. Nieuwelingen tot 250 c. c. In de eerste serie plaatsten zich: F. L. v. d. Kleij en A. W. Som de Cerff; in de tweede serie: W. Dijs en Malta. De finale leverde een overwinning op voor: F. L. v. d. Kleij in 3.12 1/5; 2. A. W. Som de Cerff in 3.12 2/5; 3. W. Dijs in 3.16 1/5. Uit den tijd van 1 en 2 blijkt wel, dat de strijd tusschen beide renners spannend was. Tot slot twee lange baan wedstrijden voor Seniores 350 en 500 c. c. In de 350 c.c. klasse ging het snel. Houtop kwam na eenige ronden uit do 3e positie on weerstaanbaar opzetten en nam de leiding om die niet meer af te staan, tijd 4.471/5; 2. Jac. Ai 4.53 1/5. In dezen rit kwam Rijk, die dezen middag nogal met motorpech te kampen had te val len. Daarbij kon de Ridder hem niet meer ontwijken en kwam eveneens te vallen. Beide renners kwamen er goed af. Bosman had eveneens het ongeluk, dat hij kwam te vallen. In de race der 500 c.c. was Houtop ook be slist de sterkste, maar van Dijk gaf prachti- gen strijd en al kon hij Houtop niet houden, toch hield hij meerdere ronden den kop en 't was daarom jammer dat hij eenige ronden voor 't einde motorpech kreeg, waardoor hem de verdiende tweede plaats ontging. Tweede werd nu: C. A. v. Dalsum in 4.53; 3. A. v. Wingerden 4.58 1/5. De tijd van Houtop was 4.34. In dezen rit kwam in de laatste ronde Hart man juist voor de tribune te vallen, waarbij hij zich aan den enkel verwondde. Ouwehand bemerkte in de laatste ronde den motor van Hartman, die in de baan was gebleven, te laat. waardoor hij over den kop sloeg. Het liep voor fceide renners nog goed af, voor zoover dit op dat oogenblik was na te gaan. De Duitscher Klinghammer werd toen er nog 5 ronden te rijden waren door Houtop en van Dijk gelapt, die beiden toen fel streden om de leiding. Het was een wedstrijd-middag, waarin ge weldig snel gereden is geworden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10