AMATO WIJ LUISTEREN NAAR.. WAAR DE ROODE HAAN KRAAIDE DE KOPEREN" BEKENT ZOETE MOST MEISJES-TERTIARISSEN De weerstoestand MARKTEN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 Door onveilig signaal gereden Landbouwer stort in korenmaaier Prof. W. Schücking overleden Met enorme snelheid gereden Inbraak opgehelderd Groot kapittel te Utrecht Mgr. J. H. G. Jansen DINSDAG 27 AUG. Vee omgekomen bij een feilen brand te Enschede Boschbrand op Texel Twee boerderijen afgebrand Bovenhuis uitgebrand te Utrecht Het ongeluk op den overweg te Meppel Afschuwelijk verminkt uit de ma chine bevrijd Rechter in het Hof van Arbitrage PROF. DE WAELE EERE BURGER VAN SKYROS Nieuwe misdrijven te Oss aan het licht gekomen Automobilist vernielde wegafslui ting en werd met gebroken rib ben naar het ziekenhuis gebracht DE VACANTIE VAN HM. DE KONINGIN Zullen Koningin en Prinses een be zoek brengen bij de Engelsche Vorsten? De daders van een grooten diefstal te Rotterdam achter slot en grendel Het gestolene opgespoord STAKING TE PURMEREND Bij de werkverschaffing FELLE VILLABRAND TE WASSENAAR EEN AUTO VOOR 30 CENT Viering zevende eeuwfeest van de H. Elisabeth van Thüringen AFKOELING TE WACHTEN De Postvluchten EEN HONDERDJARIGE TE MAASTRICHT De heele stad viert het feest mee Golflengten Zondagochtend is brand uitgebroken in een boerenschuur, toebehoorende aan den landbou wer J. H. Wagelaar, gelegen aan den Wage- laarweg te Enschede. Doordat zich in de schuur eer groote hoeveelheid hooi bevond, greep het vuur zeer snel om zich heen. De in allerijl ge alarmeerde brandweer mocht er niet in slagen ook maar iets te redden. Een varken en een schaap konden in veilig heid worden gebracht, doch een kalf, dat zeer ernstige brandwonden had bekomen, moest worden afgemaakt. Behalve een grooten voor raad hooi ging eenig landbouwgereedschap ver loren. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is niet bekend. Omstreeks 4 uur Zondagnacht ontdekte men brand in de dennenbosschen tusschen Mien- terglop en Koogerweg nabij het Kamphuis «Bosch en Zee" te Den Burg. Direct werd groot alarm gegeven en begon nen met het blusschen. Van alle kanten kwam hulp opzetten. Gelukkig was de krachtige wind juist gaan liggen. Door het graven van brandgangen en het aanleggen van tegenvuren wist men den brand te beperken tot een oppervlakte van 2 H.A., die geheel kaal brandde. Vanmorgen te 7 uur was het vuur geblüscht. De oorzaak is onbekend. Zondagmiddag zijn te Deurne de boerderijen van de landbouwers A. van Leuken en F. van de Wijers op den Voort tot den grond toe af gebrand. De brand is te omstreeks half drie ontstaan in de boerderij van den landbouwer van Leu ken Deze werd in korten tijd met stallen en schuren in de asch gelegd. Van den inboedel kor. bijna niets worden gered. Ook eenig vee kwam in de vlammen om. Het vuur sloeg over naar de op 30 Meter afstand gelegen boerderij van den landbouwer van de Wijers, die even eens geheel door het vuur werd verwoest. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Zondagavond tegen half elf ontstond, door tot nu toe nog onbekende oorzaak, brand in een bovenwoning aan de Kromme Nieuwe Gracht te Utrecht. Het vuur greep snel om zich heen en weldra loeiden de vlammen over de beide uit vijf kamers bestaande verdiepingen. De brandweer, die inmiddels op de plaats van den brand was aangekomen, bestreed onder lei ding van commandant Vleming 't vuur krach tig. Nadat met eenige stralen op de waterlei ding het vuur aan de voorzijde was terugge drongen, werd een slang over de trap naar boven geleid, terwijl een andere via de Magi- rusladder door het zolderraam werd gelegd. Zoo werd het vuur aan drie zijden aange grepen. De brandweer heeft echter niet kunnen Vborkomen, dat het bovenhuis uitbrandde, zón- ftèr dat van het meubilair iets kon worden ge- $fed. De burgemeester, Mr. Dr. G. A. W. ter Pelk- wijk, en de hoofdcommissaris van politie Schui temaker waren op het terrein van den brand aanwezig. Uit het onderzoek, ingesteld door de spoor wegautoriteiten inzake het ongeval op den be waakten overweg langs de Hoogeveenschevaart te Meppel, waarbij de auto van den heer Pol te Muntendam Zaterdag door een rangeermachine werd gegrepen, meegesleurd en vernield, is ge bleken, dat den seinwachter Veldman geen blaam treft. De bestuurder van de rangeermachine, Van der W., is namelijk, zulks in strijd met zijn aanvankelijke verklaringen, door een onveilig signaal gereden. Wel stond het rangeersein op veilig, doch niet het uitrijsein. V. d. W. beweert, dit niet te hebben gezien. In den loop van deze week zal een enquête commissie een nader onderzoek instellen. Wij hebben nog enkele plaatsen voor navolgende reizen: Harz (per auto) 8 d., 7 Sept Belgische Ardennen (per auto), 5 d., 2 en 16 Sept 2-daagsche reizen naar Brussel (Eiken Zaterdag per auto) Rijn. en Ahrdal (trein) 6 d„ 9 Sept. Harz (trein) 7 d., 16 Sept Londen, 5 d., 13 en 27 Sept Kruistocht naar Noorwegen, 5 d., 30 Augustus 75. de t 70.— 50.— f 17.50 t 56.— 55.— t 65.— Eeglstermarken tegen dagkoers Zaterdagmiddag heeft op een korenveld van den landbouwer B. Biesheuvel aan den IJweg in Haarlemmermeer nabij den Bennebroeker- weg een ongeval plaats gehad met een koren maaier, waarbij den arbeider W. Verwoerd een arm en een voet geheel en een hand gedeelte lijk werden afgesneden. Terwijl deze arbeider, aldus „Het Volk", den korenmaaier bestuufde, sloegen de paarden op hol, met het gevolg, dat V. zijn evenwicht ver loor en tusschen de vlijmscherpe messen en tanden terecht kwam. Op zijn gillend „ho" kwamen de andere ar beiders toesnellen en wisten de paarden tot staan te brengen. Oogenblikkelijk bevrijdden zij den man, die verschrikkelijk was verminkt en bonden met zakdoeken de lichaamsdeelen af. De snel gearriveerde dokters Bult uit Hoofddorp en Van Haringen uit Nieuw-Vennep behandel den den patiënt verder. De afgesneden lichaamsdeelen werden op 180 Meter afstand van elkaar gevonden; ook de duim, die van de tweede hand werd afgesneden is op het land begraven. Met een ziekenauto der gebr. Mathot uit Haarlem werd het slachtoffer naar het gasthuis te Haarlem vervoerd. Hier werden zijn kleeren afgesneden om tot betere behandeling te komen. Bij dit alles had de patiënt zijn bewustzijn niet verloren; hij maakte de doktoren erop attent, dat er nog een horloge in zijn vestzak zat. Zijn toestand is evenwel verontrustend en men vreest ieder oogenblik voor zijn leven. Het slachtoffer is gehuwd en vader van vijf kinderen. Hedenochtend is te Den Haag overleden prof. dr. W. Schücking, Duitsch rechtsgeleerde en rechter in het Permanente Hof van Interna tionale Justitie. Prof. Schücking was hoogleeraar geweest aan verschillende Duitsche hooge- scholen en genoot een groote vermaardheid als jurist. Hij was ook een der gevolmachtigde afge vaardigden naar de Vredesonderhandelingen te Parijs en van 1920 tot 1928 lid van den Rijks dag. Sinds 1921 was hij lid van het Permanente Hof van Arbitrage. Prof. dr. F. de Waele, hoogleeraar aan de Nijmeegsche Universiteit, is benoemd tot eere burger van de Grieksche stad Skyros, vanwege de vele verdiensten jegens de Grieksche cultuur en in het bijzonder de oude geschiedenis van Skyros. Toen prof. dr. F. de Waele met een Neder- landsch-Vlaamsche reisgroep Skyros aandeed, werd hij openlijk gehuldigd door den burge meester in tegenwoordigheid van de geheele bevolking en de Nederlandsch-Vlaamsche rei zigers. ft De gemeentepolitie te Oss heeft in den afge- loopen nacht gearresteerd den arbeider J. T., uit Oss, verdacht van medeplichtigheid aan di verse inbraken en diefstallen. Bij z(jn verhoor heeft de man een volledige bekentenis afgelegd. Hij verklaarde o.m, zich te hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van een groot aantal rtjwielonderdeelen en ook voor eenige ja ren een oude vrouw van haar geld te hebben beroofd. T. zal ter beschikking worden gesteld van den Officier van Justitie te Den Bosch. Ten overstaan van de gemeentepolitie heeft de eenige maanden geleden gearresteerde v. O., bijgenaamd „De Koperen", een volledige beken tenis afgelegd, waarbij verschillende nieuwe mis drijven aan het licht zijn gekomen. Daar in verband met deze bekentenis nog meer arrestaties zullen worden verricht, kunnen thans omtrent deze verschillende misdrijven nog geen nadere inlichting worden gegeven. Men verwacht vandaag dan ook nog meer ar restaties. Zondagnacht heeft op den rijksweg tusschen Diem'en en Muiden, ongeveer ter hoogte van het spoorviaduct, een verkeersongeval plaats gehad, waarbij het een wonder mag heeten, dat de be trokken automobilist er niet het leven bij ver loor. De heer J. D.. wonende Minervalaan te Amsterdam, kwam met zijn auto op de thuis reis van de richting Muiden, toen hij, even voorbij het spoorviaduct het weggedeelte be reikte, waar de laatste hand wordt gelegd aan de verbreedingswerkzaamheden. In verband hiermede is een wegafsluiting met behulp van houten palen aangebracht, welke op rekken staan, waarbij des nachts roode lantarens zijn geplaatst. Klaarblijkelijk heeft de heer D. deze lanta rens te laat bemerkt. De enorme snelheid, waarmede deze automobilst echter gereden moet hebben, was oorzaak, dat stoppen op kor ten afstand niet mogelijk was. De wagen schoot in razende snelheid voort, vernielde totaal de wegafsluiting, reed nog 60 M. verder in schuine richting den berm over en sloeg over den kop de sloot in. De heer D. was nog in staat, uit den wagen te kruipen en op den berm te komen, waar hij door passeerende automobilisten gevonden werd. Dezen reden naar Diemen en waarschuw den daar de rijks- en gemeentepolitie, alsmede dr. Hartman. Het bleek, dat de heer D. eenige ribben ge broken had; bovendien klaagde hij over hevige rugpijnen. Per auto van den Geneeskundigen Dienst te Amsterdam werd hij naar het Burger ziekenhuis aldaar vervoerd. De auto werd totaal vernield en was bestemd voor bet. zich in de onmiddellijke nabijheid be vindende autokerkhof van den heer Bontekoe. De botsing met de wegafsluiting was zóó he vig, dat de houtsplinters op verren afstand werden teruggevonden. De roode lantarens, wel ke als waarschuwing dienst moesten doen, wer den deels op de trambaan en voor een gedeelte in de sloot geslingerd. Volgens deskundigen moet de heer D., even vóór hij de roode lantarens bemerkte, zeker een snelheid van 125 K.M. gehad hebben. De Londensche „Sunday Times" maakt mel ding van de mogelijkheid, dat Koningin Wil- helmina en Prinses Juliana, wanneer Zij de terugreis naar Nederland aanvaarden, een be zoek zullen brengen aan Balmoral, waar zich op het oogenblik de Koning en de Koningin van Engeland bevinden. uki4x cCuj&iSe Fa. H. J. PHAFF - WINSCHOTEN In den nacht van 9 op 10 dezer is er ingebroken bij de familie G. van Oorschot in de Voorschoter laan te Rotterdam, terwijl de familie de stad uit was. De dieven maakten een groote partij zilver werk, eenige kostbare sieraden en een aantal schilderijen buit. De schilderüen werden, gelijk destijds is vermeld, uit de lijsten gesneden. Aanvankelijk ontbrak elk spoor van de inbre kers, maar de laatste dagen was het de politie ter oore gekomen, dat een man by verschillende opkoopers in de stad zilverwerk te koop aan bood. Bij een der opkoopers verkocht hij een paar stukken zilverwerk, welke door de politie in beslag werden genomen, daar zij van de be wuste inbraak afkomstig bleken. De opkooper kon een vrij goed signalement van den verkooper opgeven. Zaterdag vervoegden zich bij een opkooper aan den linker Maasoever twee mannen, die zilver werk aanboden. Een van hen was al eens eerder bij dezen opkooper geweest. De opkooper waar schuwde de politie, terwijl de mannen zoolang aan den praat werden gebouden.Het tweetal werd daarop aangehouden. Het zijn twee broers, beiden huisschilder van beroep, de 38-jarige J. F. S. en de 28-jarige M. S. De politie heeft in hun woning te Rotterdam een huiszoeking verricht, waarbij het zilverwerk, de sieraden en de schilderijen van de inbraak afkomstig, zijn gevonden, zoodat de geheele buit van de inbrekers is achterhaald. De beide ge arresteerden hebben een volledige bekentenis af gelegd. Aan de werkverschaffing te Purmerend is een staking uitgebroken, omdat de Ned. Heide Mij. de tarieven had verlaagd. Hoewel een deel der arbeiders later wel terug wilde zijn zij thans voor een week geschorst. Zondagnacht ontdekten voorbijgangers, dat in de onbewoonde villa „Saphei" te Wassenaar brand was uitgebroken. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die terstond het vuur met zeven stralen aantastte. Het vuur woedde zoo fel in de bovenverdieping, dat de brand weer ruim drie uur werk had, voor zij den brand had bedwongen. De geheele verdieping brand de uit, de waterschade was aanzienlijk. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Ver zekering dekt .de schade. Het Comité voor de Zomerpostzegels heeft als eersten prijs in den puzzlewedstrijd de be schikking over het nieuwste model vijfperscons Ford-auto. Door inzending van een puzzlekaart, beplakt met twee zomerpostzegels van 10 cent, te zamen kostende 30 cent, kam men dezen auto of een der bijna duizend andere fraaie prijzen winnen. Notaris Ludwig uit Amsterdam houdt streng toezicht op de trekking. Wie nog mee wil doen, haaste zich. Puzzlekaarten zijn verkrijgbaar aan alle plaatselijke Comité's of aan het Hoofdcomité, Tesselschadestraat 9, Amsterdam (W.) Zomer postzegels kan men aan alle postkantoren koo- pen. In het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht hebben gisteren de meisjestertiarissen uit den lande een groot kapittel gehouden ter viering van het zevende eeuwfeest van de H. Elisabeth van Thüringen. Uit alle deelen van het land waren per autobus en trein vertegen woordigsters der plaatselijke Derde Orden op gekomen om hier èn zichzelf te sterken en de belangen van haar communiteit te bespreken. De bijéénkomst stond onder leiding van pater Euzebius Kemp O.F.M. uit Weert. Deze deed in zijn openingswoord mededeeling van een aantal verzonden telegrammen aan Z.H. dén Paus, den Generaal der Franciscaansche Orde, den Aarts bisschop van Utrecht en H. M. de Koningin en de daarop ingekomen antwoorden. De eerste inleiding van het groot kapittel werd gehouden door zuster B. Buys T.O.F. uit Utrecht over „Offerliefde". Spreekster wees er op, dat het doel der Derde Orde is zelfheiliging der leden. De heilige Elisabeth heeft als tertiaris het groote voorbeeld gegeven. Niet omdat men toch erg'ens aan moet zijn, niet omdat het goed staat, niet om het jaar- lijksche uitstapje, doch om heilig te worden dient men Derde Ordeling te zijn. En in die Derde Orde dient die heiligmaking voornamelijk gezocht te worden in het beoefen'en der offer liefde. Na het gemeenschappelijk zingen van een lied werd gelegenheid gegeven tot het uitspreken van begroetingsspeechjes. Behalve eten aantal meisjes, die namens verschillende plaatselijke tertiarisgroepen het woord voerden, bracht o.m. een Duitsch priester uit Rijnland de groeten over van de tertiarissen uit geheel Duitschland. De Derde Orde-geest onder de Duitsche meisjes heeft een hoogen bloei gekénd en ook onder de huidige omstandigheden bezitten wij, aldus spr, een kerk van offervaardige Derde Ordelingten die tegen geen offer opzien om het geloof in Christus én den waren Franciscus- geest te verbreiden. Met vertrouwen zien de Duitsche meisjes leden der Derde Orde naar haar Nederlandsche zusters, wier gebed zij in deze tijden met grooten nadruk vragen. De vertegenwoordiger van den Commissaris der Berlijnsche Derde Orde deelde mede, dat, de Hoogeerw. pater Commissaris dit samenzijn niet persoonlijk kon bijwonen, omdat Z.Eerw. het congres van de Belgische katholieke ar beidersjeugd, dat te Brussel gehouden wordt, moest bijwonen. Verder schetste de woord voerder hoe het werk van de jeugd derde orde in België is ingeschakeld in het algemeen katholiek jeugdwerk. In de namiddagvergadering behandelde zus ter N. Mulder T.O.F. uit Nijmegen het onder werp Godsvertrouwen. Teg'enover het zelfvertrouwen van den huldi gen m'ensch, den mensch van de wereld, stelde spreekster het groote Godsvertrouwen van de patrones der tertiarissen. Wat zou er een menigte van ellende, zelf opgelegde ellende niet geleden wordten indien ook de mensch van heden meer vertrouwen stelde in Gods voorzienigheid. i De hoofdschotel van de vergadering was de rede van pater Gilbertus Lohuis O.F.M. uit Maastricht, die als onderwerp had gekozen „Toch Koningsvrouwe". Hoe men ook het leven van de heilige El!sa- beth van Thüringen beschouwt, van. welke zijde men dat levten beziet, hoog boven alles straalt uit de koninklijke figuur van haar die in alles, bij iederen tegenslag, bij iedere beproeving toch e^n koningsvrouwe heef. Daar zijn weinig vorstinnen, die zoo verlaten, zoo tegengewerkt zijn geweest als zij en toch allen die rondom haar leefden, allën die haar opofferend leven een dwaasheid vonden, die in haar leven zagen een verwoesting van het Thüringer rijk, die allen zijn vergeten, maar zij straalt na eeuwen nog in dten geur van de opofferende heiligheid. Waarom? Omdat alle acht de zaligheden in haar verpersoonlijkt waren. Het meeste wat van haar uitstraalt, waarom zij zoo hoog vereerd is geworden, is haar goedheid. Een krachtig applaus volgde op deze rede. Te vier uur zou de Utrechtsche afdeeiing, onder leiding van den heer Jan Smit, de Elisabethcantate uitvoeren, én de tijd die ons daarvan nog scheidde werd gebruikt door pater Dr. Fidentius v. d. Borne O.F.M. uit Rome en pater Pacifius Teepe O.F.M. uit China om de vergadering toe te spreken. Eerstgenoemde verhaalde van de groote liefde van den H. Vader voor de Derde Orde, laatst genoemde deed een beroep op de offervaardig heid ten gunste van de Franciscaansche Missie in China. De vergadering werd besloten met een algemeene hulde aan St. Elisabeth. Een groot aantal meisjes had kleedingstukken vervaar- •uiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiinitia De IJslandsche depressie heeft zich vooral Zuid- en Oostwaarts uitgebreid, terwül de baro meter op IJsland gaat stijgen. Het hoogedruk- gebied verloor sterk in beteekenis, terwijl hét maximum in 't Zuidwesten aan zijn Noordzijde eveneens aan belangrijkheid inboette. Over Frankrijk en Zuidwest-Duitschland ligt een secundaire depressie. Deze vormt een over blijfsel van de Zaterdag reeds gemelde depres sie, welke vrijwel stationnair bleef en in den nacht van Zaterdag op Zondag in het midden van ons land regen bracht. Aan de Zuidzijde van deze secundaire vallen in Frankrijk zware regens (Marseille 38, Biarritz 27 en Lyon 22 mm.) De IJslandsche depressie bracht zware regens over het Noorden van de Britsche Eilanden en de Noorsche kust. De ochtendtemperaturen daalden over IJs land, het Noorden van de Britsche Eilanden, t Noorden van ons land en Noord-Scandinavië. Over Duitschland is het sinds gisteren weer wat warmer geworden. Men mag verwachten, dat de IJslandsche de pressie langzamerhand bij ons haar invloed zal doen gelden. Bij toenemende bewolking nemen de kansen op regen en onweer weer toe, terwijl tevens weer eenige afkoeling te wachten is. digd, die thans in het défilé voor de beeltenis van St. Elisabeth werden neergelegd. De gaven, in de meest mogelijke variaties (men kwam zelfs met een volledige wieg aan- sleepen), stapelden zich op het podium op. Al deze geschenken werd'en aan de Utrecht sche Elisabethvereeniging aangeboden, bestemd om uit te deelen onder armen dier stad. Een kort Lof in de St. Dominicuskerk besloot dit goed geslaagd groot kapittel. Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbis schop van Utrecht, heeft een zeer rustigen nacht gehad. De toestand is overigens dezelfde gebleven. De .Nachtegaal" is op de heenreis te Bagdad aangekomen. De „Kievit" is op de thuisreis te Athene aan gekomen. De „Koetilang" is op de thuisreis te Rangoon aangekomen. Heden arriveerde de „Lijster" te Bandoeng. 9 Zondag heeft de weduwe H, Hendrikx, wonen de in de Pieterstraat te Maastricht onder zeer groote belangstelling van de zijde van de be volking haar honderdsten verjaardag gevierd. Zaterdagavond waren reeds ongkeveer twee honderd ouden van dagen hun opwachting ko men maken. Zondag in de ochtenduren begon er een kleu rig volksfeest in de mooi versierde buurt.. Onder de Hoogmis in de Onze Lieve Vrouwe Kerk werd het krasse oudje door den pastoor der Parochie van het priesterkoor af toegespro ken. Daarna, thuisgekomen, werd zij door de buurt- vereenigingen gehuldigd, waarbij haar een leun stoel werd aangeboden. Des middags had een drukke receptie plaats, waarbij o.m. het college van B. en W. de 100- jarige kwam gelukwenschen. De burgemeester, Mr. L. van Oppen, sprak haar toe en overhandigde een bloemstuk met linten in de rood-witte stadskleuren versierd. In zijn toespraak deelde de burgemeester mede, dat het gemeentebestuur besloten had, haar ge durende haar verdere leven gratis in het huisje der gemeente, dat zij bewoont, te laten wonen. Talrijke muziekcorpsen hebben het oude vrouw tje aubades gebracht en de Koninklijke Zang- vereeniging „Het Maastrichter Staar", kwam haar eveneens huldigen met de uitvoering van enkele liederen. In den namiddag ving een feest aan, waar voornamelijk de jeugd aan deelnam, terwijl een reeks van concerten, die des middags en in den avond werden gegeven, honderden naar de an ders zoo rustige straat deed trekken. GODSDIENST 8.00 Hilversum I (Morgengebed) 8.45 Hilversum I (plechtige Hoog mis ter gelegenheid van 10 jaren ziekentriduum) 10.00 Hilversum II (Morgenwijding) 11.30 Hilversum I (Godsd. halfuur tje door pastoor L. H. Perquin) O RGELBESPEUNG 11.05 Droltwich /Sidney Torch) ORKEST-CONCERTEN 11.00 Hilversum II 12.30 Hilversum II (KRO-orkest) 12.45 Hilversum II (Kovacs Lajos) 1.20 Droitwich 1.20 Brussel II 2.40 Hamburg 4.45 Hilversum I (KRO-Boys) 5.20 Brussel I (dansmuziek) 5.25 Milaan 6.00 Hilversum I (KRO-Boys) 6.40 Hilversum I (KRO-Boys) 6.50 Droltwich 7.05 Hilversum II (AVRO-decibels) 7.35 Droltwich 7.35 Hilversum I 7.50 Kalundborg 8.05 Toulouse 8.05 Hilversum I (KRO-orkest) 8.C5 Hilversum II (AVRO-decibels) 8.10 Beromünster 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 8.35 Toulouse 8 40 Beromünster 8.50 Hilversum II (KRO-orkest) 8.50 Hilversum II 9.00 Rome 9.05 Parijs I 9.30 Hamburg 9.38 Brussel II 9.50 Hilversum II 10.00 Hilversum I 10.20 Brussel I 10.20 Rome 10.30 Weenen 10.35 Hilversum I 10.40 Toulouse (Weensch conc.) 10.40 Langenberg (Brahms' conc.) 10.40 Boedapest (zigeunerkapel) 10.50 Hilversum II ("Kovacs Lajos) 10.50 Toulouse (jazzmuz.) 11.05 Kalundborg 11.05 Parijs I 11.10 Hilversum II (Kovacs Lajos) 11.30 Boedapest (Jazzkapel) 11.35 Droltwich 11.55 Toulouse (Argentljnsche muz.) 12.35 Toulouse (Harmonicaconc.) GRAMOFOON 8.00 Hilversum I 8.00 Hilversum II BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II DEUTSCHL.SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I HILVERSUM II LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. 539.6 M. 549.5 M. 483.9 M. 321.9 M. 1571 M, 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. 1875 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. 8.15 10.00 10.30 11.00 11.50 12.15 12.15 12.17 12.25 1.00 1.05 1.15 1.20 1.30 I.50 2.20 3.00 3.50 4.15 5.20 5.35 5.45 6.05 6.15 6.20 6 30 6.35 6.40 6.50 7.05 7.30 7.30 7.35 7.35 8.15 8.35 9.30 10.10 10.20 1035 10 45 10.50 II.30 Hilversum I (Morgenconcert) Hilversum I (voor fabrieken) (Grieg-progr.) Hilversum Hilversum I Droitwich Hilversum I Brussel I Brussel II Parijs II Hilversum I Brussel I Luxemburg Brussei I Hilversum II Brussel II Droltwich Hilversum I Droitwich Hilversum II Brussel II Rome Hilversum I Kalundborg Rorr - Beromünster Hilversum I Brussel II Luxemburg (concert) Brussel I Luxemburg (mil. conc.) Parfjs II Brussel I Hilversum I Brussel II Luxemburg Hilversum I Hilversum I (gevar. platen) Luxemburg (dansmuziek) Brussel II Hilversum I Hilversum II Parijs II Hilversum I SOLISTEN-CONCERTEN 12.30 Hamburg 12.35 Parijs I 12.50 Brussel I 3,35 Deutschlandsender 4.20 Hamburg 4.20 Berlijn 5.50 Hamburg 6.20 Brussel I (zang) 7.20 Berlijn 7.50 Weenen 8.20 Droltwich (promenadeconc.) Alfons Vranken, die tijdens de plechtige Hoogmis uit de kerk van den H. Gerardus Majella te Amsterdamhet mannen- en Jongenskoor dirigeert. (Hilversum I 8.4510.30 uur 8,30 Berlijn (gevar. progr.) 8.40 Luxemburg (viool) 8.50 Toulouse 8.35 Weenen 9.00 Langenberg (piano) 9.05 Luxemburg (viool) 9.05 Boedapest 9.35 Kalundborg (vioolrecital) KAMERMUZIEK 2.15 Hilversum II 3.05 Droitwich (trio) 4.20 Langenberg 4.35 Droltwich 5 30 Hilversum II (Lyra-trlo) 5.35 Droitwich 5.35 Rome 6.20 Deutschlandsender 7,20 Hamburg (2 piano's) 7.50 Boedapest (zang en piano) 8.50 Beromünster (trio) 10.20 Droitwich (kwintet) 11.40 Luxemburg (kwintet) 12.05 Weenen (kwartet) 7.50 Luxemburg (kwintet) OPERA EN OPERETTE 9.05 Milaan („n cavaliere della lu- na". operette v. Ziehrer) 11.20 Toulouse (operette-aria's) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum 8.00 Hilversum II 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 10.30 Hilversum I 11.00 Hilversum II VARIA 10.30 Hilversum II (voordracht) 12.00 Hilversum I (Politleber.) 2.00 Hilversum I (Vrouwenuurtje) 2.15 Hilversum II 3.00 Hilversum II 3.15 Hilversum I („Katholicisme en film" door A. v. Domburg) 4.30 Hilversum II (Kinderkoorzang) 5.00 Hilversum II (voor kleinere kinderen) 5.15 Hilversum I (Volkszang) 6.30 Hilversum II (RVU) 7.00 Hilversum I (Politleber.) 7.15 Hilversum I („Pastoraal psy chiatrie" door rector H. Blers) 7:30 Hilversum (Volkszang) 8.30 Hilversum II (Clinge Dooren- bos) 8.50 Parijs II (trekking Nat. loterij) 9.30 Hilversum II (Lt. ter zee M. S. Wytema over den tocht der K XVIII) SPORT 8.20 n.m. Beromünster (reportage Tour de Suisse) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS AMSTERDAM, 26 Aug. Veemarkt. 525 vette koeien: le kwal. 5053, 2e kwal. 4048, 3e kwal. 3238 cent per kg. slachtgewicht. 13 stieren 64.0068. 104 melk- en kalfkoeien 120.00160. 168 vette kalveren: 2e kwal. 3642, 3e kwal. 3036 cent per kg. levend gew. 91 nuchtere kal veren 4.008, 134 schapen 15.0017 en lamme ren 10.00—12. 389 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90—110 kg. 48—49, zware varkens 4748, vette varkens 4647 cent per kg. slachft- gew. 14 paarden 60.00100 per stuk. Geen aanvoer uit Denemarken. Overzicht. Runderen aanvoer ruim, handel vrij stug, prijzen prijshoudend voor alle soorten. Vette kalveren aan-, oer ruim, handel sleepend, prijzen vrijwel dezelfde als Woensdag j.l. Var kens aanvoer kort, handel stil, prijzen prijs houdend. ALKMAAR, 26 Aug. Veemarkt. 107 melkkoeien. 95.00—180, stug. 53 graskalveren 20.0032 per stuk, vette kalveren 28.0055, idem per kg. 40 —60 ct„ 50 nuchtere slachtkalveren 6.0014, 8 vette schapen 12.0015. 272 vette varkens, zware 3842 cent per kg., matig. ALKMAAR, 24 Aug. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 130.000 kipeie ren: 58-60 3.10—3.20, 60-62 3.10—3.40, 62-64 3.20 —3.50, 64-66 3.503.80. Eendeieren 2.00. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Aug. 9500 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 2.90, id. groote 1.90, Eigenheimers 2.20, Blauwe Eigenh. 1.80 2.20, Duken 1.50, Cres 1.10, Blauwe 1.80. 750 pos Wortelen 2.00. 8700 kg. Roode kool 1.30—2.10. 3000 kg. Gele kool 1.00—1.90. 5500 kg. vroege Witte kool 1.50—1.60. 19000 kg. Uien: Gele Uien 1.201.90, Gele Drielingen 1.602.20, Gele Nep 2.302.60. 1300 stuks Bloemkool: I 3.90—6.30, II 1.502.30. 2800 kg. Slaboonen 4.005.30, 725 kg. Bieten 1.90. HOORN. 24 Aug. Veemarkt. 7 schrammen 18.00 24, 63 biggen 13.0018, 1 paard 130.00. Handel goed. LEIDEN, 24 Aug. Botermarkt. Prima fabrleks- boter (contr.) 1.52, prima boerenbeter 1.421.50 per kg. Aanvoer 820 kg. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt van 19—24 Aug. Lange tur ven 7.008.00 per 1000 st. Aanvoer 130.000 stuks. NOORD-SCHARWOUDE, 28 Aug. 5800 kg. aard appelen- Schotsche Muizen 2.20. idem groote 2.00 2.10, Drielingen 2.10—2.20. Duken 1.40. Blauwe Eigenheimers 2.002.20. 6000 kg. Spercieboonen 4.005.60. 2000 kg. Zilveruien: Ziivernep 3.70 4.10. Drielingen 2.00—2.10. 4800 kg. Uien: Gele Nep 2.50—2.60, Drielingen 1.90—2.00, Uien 1.40 1.70, grove Uien 2.102.20. OUDEWATER, 26 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 70 partijen, 3150 stuks, 15750 kg. le soort met R.M. 2022 cent, 2e soort met R.M. 1719 ct., zware 23 cent. Handel matig. ROTTERDAM, 26 Aug. Veemarkt. Totaal-aan voer 2406 stuks: 594 vette runderen, 332 vette kalveren. 908 schapen en lammeren, 565 varkens, 4 nuchtere kalveren, 3 bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 48. 44, 2632 cent; vette ossen 44, 40. 3235 cent: vette kalveren 75. 65, 35'45 ct.: varkens, levend gew. 414038 cent; schapen 35 3128 cent; lammeren 363328 cent. Prijzen per stuk: schapen 15.00—118; lammeren 9.006. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als vorige week, prima koe 53. prima os 46. Vette kalveren aanvoer iets korter, handel vlot. prijzen onveran derd, prima tot 80. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel slecht, prijzen schapen stabiel, prij zen lammeren iets minder. Varkens ruimer aan voer. handel aanvankelijk stil, later levendig, prij zen iets stijver, prima 42. Enkele partijen schapen voor export verkocht. Vlasaanvoer. 4000 kg. Groningsch 5356 cent per kg. Er was slechts 1 partij aangevoerd, welke tegen bovenstaande prijzen kalm werd verkocht. ROTTERDAM, 26 Aug. Aardappelprijzen: Eigenheimers 23 ct., Zeeuwsche blauwen 34 ct., Zeeuwsche Eigenheimers 22>/, ct., Zeeuw sche bonten 34 ct., Westlandsche nieuwe 3— 354 ct., Westl. nieuwe ronde zand 4y}5 ct„ Po ters ly,— 2% ct. per K.G. Aanvoer: voldoende; vraag: "kalm. WESTLAND, 24 Aug. Veilingen v. d. bond Westiand. Middenprijs. Export. Alicante-druiven 2030 cent, Gros Maroc 20-29 cent, Colman 22 37 cent. G. Champion 3045 cent. Muskaat 2867 cent per kg. Tomaten: A 4567 cent, B 50—70 cent, C 37.5—55 cent. CC 25—35 cent, dub bele boonen 5061 cent per bak. Meloenen 613 cent, kleine 3—6 cent per stuk. ZWAAG, 23 Aug. Veilingsver. „Bangert en O.". Aardappelen 2.302.40, Zwarte bessen 22.00 25.00, Tonneboers 7.10, Tomaten: A 3.00. B 5.80, C 3.00, CC 2.00, Slaboonen 4.008. Snijboonen 4.006.50, Bloemkool 4.0010, Sla 1.304.30, Wortelen 2.00—4.90. Spinazie 3.00—12. Postelein 4.00—6, Andijvie 0.60—3. Uien 1.802.50, Prei 1.00 2.10, Komkommers 1.101.40, Roode kool 1.00 2.40. Gele kool 1.702.40, Augurken 1.00—'19, Me loenen 6.0020, Noten 20.0021, Druiven 19.00- 52. Perziken 1.1011.10. Roode bessen 6.0018, Proleficbessen 19.0029, BI. Druiven 7.4015, Victoriapruimen 10.0022. Witte Pruimen 6.60 7.50. Clapp's 6.6013.50, Suikerperen 3.004.30, Advocaat 2.403.50, Zigeunerinnen 16.00—18, Dirkjes 2.304.00. Keswick 6.209, Zoet 5.007,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6