Vier gelijke spelen in het A.R.O.L,-tournooi 1 B i Feyenoord voor den zilveren bal uitgeschakeld Uitstekend werk van de A.A.C.-ploeg AJAX WERD DOOR N.A.C. UITGESCHAKELD NIEUW ESTAFETTE RECORD QUICK EN 0.D.S IN DE TWEEDE RONDE MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 Zeeburgia, N.A.C., Blauw-Wit en U.V.V. komen a.s. Zondag in den halven eindstrijd Een regen van straf schoppen A.F.C.—U.V.V. 2—3 H.B.S.H.F.C. 2—2 ZeeburgiaD.W.S. 11 Blauw-WitZ.A.C. 11 AjaxN.A.C. 2—2 U.V.V.—H.B.S. 2—1 Het Zilvervos-toumooi te Nijmegen V oetbaluitslagen Sportclub EnschedeEgyptisch elftal 2—3 P. S. V.—Egyptisch elftal 3—1 Hercules—R. F. C. 2—4 Union St. Gilloise—Heracles (Almelo) 4—0 Caracciola won Zondag met zijn Mercedes- Benz den grooten Prijs van Zwitserland 111»j1 umm De landenwegwedstrijd PolenDuitschland van Warschau naar Berlijn is Zondag begonnen. De eerste etappe ging van Warschau naar Lodz over een afstand van 145.5 KM. Nieuw wereldrecord discuswerpen Fraaie prestatie van Gisela Mauermeyer AUTOMOBILISME Zege van Caracciola te Bern Algeheele Duitsche overwinning in den Grooten Prijs van Zwitserland WIELRENNEN HEEREN VIERDE IN HET CRITERIUM VAN BRUGGE Een overwinning van Rebry Roermondsche wielerbaan Nationale athletiekwedstrijden Amsterdam bij het vijftien- bestaan van „De te jarig Volewijckers' Fraaie zege van de Ruyter In twee wedstrijden moesten straf schoppen de beslissing brengen Matig spel in tournooi te Rotterdam H.D.V.S.O.D.S 1—3 V.O.C.Excelsior 03 D.F.C.Xerxes 22 SpartaH.V.V.21 FeyenoordQuick 00 Willem Il—A.D.O. 2—5 Wederom een Duitsche voetbalzege Roemenië met 42 geklopt G.V.A.V. wint tournooi te Groningen LAWNTENNIS NEDERLAND—BELGIË Het Belgische team samengesteld TOURNOOI TE BAD NEUENAHR Successen voor mej. van Lindonk UIT DE SPORTWERELD Voor de dertiende maal organiseerde A. F. C. Zondag op zijn terrein aan den Zuidelijken Wandelweg te Amsterdam het tournooi om den AR.O.L.-beker en opnieuw is gebleken, dat de A. F. C.'ers de kunst uitstekend verstaan een groot tournooi te organiseeren, waarbij een in tieme en gezellige sfeer toch behouden blijft. Evenals vorige jaren was de publieke belang stelling ook thans weer bijzonder groot. Reeds1 in de ochtenduren liep het vol en des middags kon er vrijwel niemand meer bij. Sportief is de dag niet zonder verrassingen voorbij gegaan. Niet minder dan vier van de zes wedstrijden eindigden in een gelijk spel. Het verdienstelijkste werk leverde U. V. V. De Utrechtsche club speelde twee wedstrijden en won beide, waarbij de zege op H.B.S. met Bak- huys in de gelederen, de groote verrassing van dezen dag was. Ajax, de bekerhouder werd uitgeschakeld door het Bredasche N.A.C., dat met Kools in de voorhoede een gelijk spel wist te forceeren. Zee burgia bracht het tegen de kampioensclub D.W.S. tot een gelijk spel, waarbij de straf- schoppenserie den doorslag- moest geven. Ten slotte viel ons de prestatie van Blauw Wit, thans als eerste klasser, tegen het Zwolsche Z.A.C. iets tegen en ook hier besliste de straf- schoppenserie. Na dezen eersten dag zijn dus uitgeschakeld de eerste klassers HBS, HFC, D.W.S., Z.A.C., Ajax en de tweede klasser A.F.C, De loting voor de beide halve eindstrijden vond direct na afloop plaats. Zeeburgia zal op 1 September tegen U.V.V. uitkomen, terwijl de beide eerste klassers Blauw Wit en N.A.C. el kaar in den tweeden halven eindstrijd bekam pen. De finale zal een uur later worden ge speeld. Zij tenslotte nog medegedeeld, dat het veld -in bijzonder goede conditie verkeerde. De warm te der laatste dagen had plaats gemaakt voor heerlijk koel weer en een enkel regendruppeltje in de ochtenduren vermocht de goede stem ming onder de 10.000 toeschouwers niet te be derven. De leiding was in beproefde handen en wij hebben niet veel fouten door den scheidsrechter zien maken. Des te meer door de spelers, waar van er eenigen nog naar hun vorm liepen te zoeken. Hoe zou het ook anders Kunnen, aan het begin van het seizoen. Er werd enthousiast gespeeld en talrijke malen demonstreerden de verschillende elftallen goed sluitend combinatie spel. Doch aan de afwerking ontbrak heel veel en de scores bleven betrekkelijk laag. Het schie ten was in geen enkele voorhoede goed ver zorgd. Begonnen werd met de ontmoeting UW was aanvankelijk beduidend in de meer derheid. Met vele goed opgezette aanvallen be laagden de gasten het Amsterdamsche doel en reeds na 6 minuten namen de Utrechtenaren door Stegeman de leiding, uit een goed geno men hoekschop van v. d. Bol. En eenige minu ten later voerden de Utrechtenaren hun voor sprong tot 20 op, toen Sparenberg met een fraaien kopbal, wederom uit een hoekschop, het tweede punt scoorde. Uit een strafschop be zorgde Disselkoen AFC een tegenpunt. Nog voor de rust zag Lungen kans op keurige wijze gelijk te maken. Na rust was UW aan vankelijk weer sterk in de meerderheid en G. Pino wist dit in een prachtig doelpunt uit te drukken. Daarna speelde AFC zoo enthousiast, dat de voorhoede vele goede scoringskansen kreeg, doch hiervan maakte men geen gebruik. UW won dezen aardigen wedstrijd verdiend met 3—2. Onder leiding van den heer Th. Bosch kwa men beide elftallen vrij volledig in 't veld. Bak- huys leidde de eerste HBS-aanvallen en reeds na drie minuten zag onze nationale middenvoor kans, na prachtig aangeven van Smeets, met een fraai schot HBS de leiding te geven (10). HFC antwoordde met eenige goede aanvallen, waaraan voorloopig echter nog de juiste afwer king ontbrak. Tenslotte kreeg echter Koper het leder vrij en schoot onhoudbaar voor Mul in den linkerbenedenhoek in (11). De rust kwam met ongewijzigderi stand. Na de pauze was HFC meestentijds in de meerderheid. Bakhuys werd door een afzonder lijke bewaking uitgeschakeld, waardoor hij slechts af en toe een goed schot kon lossen. Toen er nog vijf minuten te spelen waren, be ging één der HFC-achterspelers een ongerech tigheid, waarvoor de scheidsrechter een vrijen schop aan HBS toekende. Bakhuys plaatste zich achter het leder en schoot onhoudbaar in. De korte tijd, die HFC nog restte, om gelijk te maken, werd prachtig gebruikt, want na een fraaien aanval schoot Koper onberispelijk m. Het einde kwam dan ook met gelijken stand, n.l. 2—2, zoodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Koper benutte er twee van, doch Bakhuys deed beter, waardoor HBS in de volgende ronde kwam. DWS met eenige invallers, en Zeeburgia vol ledig, bonden hierna den strijd met elkaar aan. Er werd door beide partijen hard gezwoegd, doch tot behoorlijk opgezette aanvallen kwam het slechts zelden. DWS nam de leiding door toedoen van den Zeeburgia-middenspeler Bos- tröm, terwijl Brockx dankbaar van een mis verstand tusschen Caldenhoven en Hekelaar profiteerde, zoodat de rust inging met gelijken stand (11). Na de pauze werd er door beide partijen dikwerf te forsch gespeeld, waardoor er veel van het aantrekkelijke van den strijd afging. Bovendien werd er van beide zijden zulk zwak aanvalsspel te zien gegeven, dat doelpunten uitbleven. Het einde kwam dan ook met on. gewijzigden stand, zoodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hoewel Zeeburgia van de drie strafschoppen er slechts één be. nutte, bleek dit aantal voor DWS nog te hoog, zoodat Zeeburgia zich in de volgende ronde plaatste. Blauw-Wit had het eerst haar vorm gevon den, vooral dank zij een beter onderling be grijpen, maar de afwerking der aanvallen liet toch nog zeer veel te wenschen over. De wei nige ZAC-aanvallen waren onsamenhangend en teveel van den factor geluk afhankelijk, zoo dat de Blauw-Wit-defensie gemakkelijk mees ter van het terrein bleef. Zonder dat één der partijen het net gevon den had, brak de rust aan. Na de pauze had Blauw-Wit meestentijds het beste van het spel, doch de dikwijls goede aanvallen werden besloten met schoten, die voor een doelver- dediger als Drost geen gevaar konden opleveren. De tijd verstreek en reeds dacht men aan een blanken eindstand, toen Pais prachtig voor doel plaatste en van Nol fraai inkopte (10). Doch de Boer maakte direct daarna „hands", hetgeen den arbiter niet ontging en de toege stane strafschop werd benut. ZAC benutte van de drie strafschoppen er slechts één, doch Wilders deed het beter. Na twee strafschoppen was het pleit reeds be. slecht, zoodat Blauw-Wit in de volgende ronde kwam. De Bredanaars staken ferm van wal. Met snel open spel belaagden zij de Ajaxveste, waardoor de Ajaxdefensie dadelijk op haar qui-vive moest zijn. NAC scoorde het eerst door Simons, doch het punt werd wegens buitensper geannuleerd. Ajax deed het beter, want v. Reenen schoot, toen hij een vrije kans kreeg, hard en zuiver in en Ajax leidde (10). Eenige minuten later was het Blomvliet. die na een algemeenen aanval den stand op 20 bracht. Krachtig kwamen de Zuiderlingen opzetten en nog voor de rust smaakten zij 't genoegen door Simons tegen te scoren. (21). Na de pauze was NAC even in de meerder heid, doch hierna vertoefden de Ajax-voor- hoedespelers herhaaldelijk in de nabijheid van het NAC-doel. Dank zij uitstekend verdedigen der Zuidelijken en zwak schieten van v. Reenen c.s., kwamen er echter geen doelpunten. NAC nam den aanval over en het Ajaxdoel doorstond benauwde oogenblikken. Keizer c.s. gingen tegen het einde hun toevlucht nemen tot herhaaldelijk uittrappen, hetgeen bij het publiek niet in den smaak viel. In de laatste minuut van den wedstrijd wist Kools met een kopbal gelijk te maken (2-2). j Strafschoppen moesten dus wederom de be slissing brengen. Diepenbeek had tweemaal succes, doch Kools verstond de kunst blijkbaar beter en benutte er drie, zoodat Ajax van ver dere deelneming was uitgesloten. Na korten tijd nam H.B.S. door Boelhouwer de leiding, doch toen eenige minuten later de geheele H.B.S.-achterhoede hopeloos miste, kreeg Sparenberg een eenvoudige kans, welke hij niet miste (11). Na de pauze pakte H.B.S. aanvankelijk peter aan. Pino in het U.V.V.-doel was echter goed op dreef, zoodat Bakhuys es. geen succes had den. Langzamerhand ontworstelde U.V.V. zich aan den druk en ondernam eenige aanvallen op het HBS-doel, waar Mul meerdere malen onvoldoende wegwerkte. Het was van Woersum, één der invallers, die hiervan wist te profiteeren, zoodat U.V.V. leid de. Hoe H.B.S. hierna ook zwoegde, U.V.V. wist den voorsprong te behouden, zoodat H.B.S. uitgeschakeld werd. Zondag werden in het Sportpark te Nijmegen voor de derde maal in successie de wedstr.jden gehouden om den door „Quick" uitgeloofden Zilvervos. Acht clubs namen dit jaar deel aan dit tour nooi, n.l. Go Ahead, MVV, Vitesse, VfB Cleve '03, UD en de drie Nijmeegsche vereenigingen SCH, NEC en Quick. De uitslagen van de voorwedstrijden luiden als volgt: UD—VfB Cleve '03 SCH—Vitesse QuickNEC SCH—VfB Cleve '03 0-3 3—0 1—2 41 As. Zondag komen dus in de finale SCH en NEC tegen Go Ahead en MVV. "V, Bij den te Dresden gehouden landenathle- tiekwedstrijd DuitschlandPolen voor da mes verbeterde mej. Gisela Mauermeyer het wereldrecord discuswerpen door een af stand van 47.12 M. te bereiken. Het oude wereldrecord stond op haar eigen naam met 46.12 M., gevestigd te Jena op 29 Juni j.l. Duitschland won den landen wedstrijd met groot verschil. Polen behaalde 38)4 punt, Duitschland 60% punt. Op de 100 en 200 M. won Stella Walsh. BERN, 25 Aug. Over een afstand van 509 K.M. werd Zondag de Groote Prijs van Zwit serland gereden, waarbij Caracciola met Mer cedes-Benz eerste werd in den tijd van 3 uur 31 min. 12,2 sec., d.w.z. met een gemiddelde uur snelheid van 144,34 K.M. Het traject was 7,28 K.M. lang en was door het bosch van Bremgarten gelegd. Er zaten enkele niet zeer moeilijke bochten in het cir cuit. terwijl de breedte van den weg 10 M. was. In de eerste ronde nam Caracciola onmiddel lijk de leiding. In de elfde ronde er moesten 70 worden afgelegd verbeterde Caracciola het ronderecord en bracht het op een gemiddelde uursnelheid van 158,34 K.M. In de 26ste ronde geraakte de Hongaar Hartmann uit den koers. Het resultaat was: Groote Prijs van Zwitserland, 70 ronden, te zamen 509 K.M.: CaracQiola met Mercedes-Benz 3 uur 31 min. 12,2 sec. Gemiddelde uursnelheid van 144,34 K.M. 2. Von Brauchitsch met Mercedes-Benz, tijd 3 uur 31 min. 48,1 sec. 3. Rosemeyer met Auto-Union 3 uur 33 min. 20 sec. 4. Varzi met Auto-Union; 5. Nuvolari met Alfa Romeo; 6. Lang met Mercedes-Benz op twee ronden; 7. Dreyfus met Alfa Romeo op 3 ronden; 8. Siena met Maserati op drie ronden. Onze landgenoot Heeren nam Zondag deel aan een wielercriterium van Brugge. Het cir cuit was 1 K.M. lang en dit moest 100 maal worden afgelegd. Winnaar werd Rebry in den tijd van 2 uur 39 min. 35 sec. 2. Lievens. 3. Vervaecke. 4. Heeren en Vissers. De andere ren ners waren een of meer ronden achter. Romain Maes, Morelli en nog enkele andere bekende renners staakten den strijd. De resultaten van de Zondag te Roermond gehouden wielerwedstrijden luidden: 20 K.M. achter kleine motoren: le serie: 1. Vluggen, tijd 22 min. 36 4/5 sec.; 2. Zims; 3. Maten; 4. Schuman. Tweede serie: 1. Coumans, tijd 21 min. 50 sec.; 2. Custers; 3. Van Deurzen; 4. Muller. De laatste geplaatste renners reden een aparte serie met uitslag: 1. Maten, tijd 22 min. 15 sec.; 2. Van Deurzen. De finale had tot resultaat: 1. Vluggen, tijd 20 min. 28 sec. 2. Coumans; 3. Zims; 4. Custers. Nieuwelingen 60 ronden: 1. Hosman, Roermond. Ter gelegenheid van haar vijftienjarig be staan organiseerde de A. S. C. De Vole wijckers Zondagmiddag op net Mosveld aan de overzijde van het IJ nationale atletiek wedstrijden. De ploeg van de A. A. C., bestaande uit Sweeres, Bianchi, Heytnans en Bouman leverde op deze grasbaan aan de overzijde van het IJ, die hoewel zij keurig in orde was, toch wel zwaar genoemd mocht worden, een keurige prestatie door niet alleen het nummer 4 maal 1500 M. estafette te winnen en daarmede tevens het kampioenschap van Nederland te behalen, doch er tevens in te slagen het op naam van Haarlem staande Nederlandsch record met 5 sec. te verbeteren en te brengen op 17 min. 36 sec. zonder ook maar één oogen- blik bedreigd te zijn. Een van de nummers waarop weer aller aan dacht gevestigd was, n.l. de 800 meter voor A-klassers, bracht weer een overwinning aan Fr. de Ruyter van „De Volewijckers" met een tijd van 2 min. 1.8 sec. Op de laatste 75 meter schoot hij naar voren en won met gering vtr- schil op Tackema van Haarlem. Op de 100 M. was Berger verhinderd om uit te komen, doch Osfendarp was van de partij, zoodat dit nummer zeer aantrekkelijk was. Hij 1 won gemakkelijk in den tijd van 10.8 sec. een tijd die, de gesteldheid van de baan in aan merking nemende, zeer goed genoemd mag worden. De voornaamste uitslagen luiden^ 100 M. heeren, klasse A: 1 T. Osendarp (Trekvogels) 10.8 sec. 2 Van Beveten (A.V. 1923) 11 sec. 3 Tj. Boersma (A.A.C.) 11.3 sec. 4 Mesman Schulz (A.V. 1923). 100 M. dames klasse A: 1 A. de Vries (A.D.A.) 12.8 sec. 2 L. Klinge (G.I.T.A.) 13.5 sec. 3 C. Wen tink (G.I.T.A.) 13.6 sec. 4 M. van der Broek (A.D.A.) 400 M. klasse A: 1 Klasema (Vlug en Lenig) 51.8 sec. 2 Mieg- hout (A.A.C.) 52.4 sec. 3 Veldman (A.V. 1923) 5.25 sec. 4 maal 1500 M. estafette (kampioenschap van Nederland) 1 A.A.C. (nieuw Nederlandsch record) 17 min. 36 sec. (oud record 17.41 sec.) 2 Trekvogels 18 min. 08 sec. 3 A.A.C. H 18 min. 34.8 sec. Heeren 800 M„ klasse- A: 1 F. de Ruyter (Volewyckers) 2 min. 01.8 sec. 2 W. Tackema (Haarlem) 2 min. 01.9 sec. 3 J. Figee (Haarlem) 2 min. 02 sec. Hoogspringen dames, klasse A: 1 P. Berschoten (B.A.C.) 1.42 M. 2 Kemmer (A.V.A.) 1.35 M. 3 Koen (A.D.A.) 1.35 M. 4 Petersen (A.D.A.) 1.35 M. Discuswerpen dames, klasse A: 1 A. Niessink (A.V.A.) 34.40% M. 2 C. Pels (A.D.A.) 32.79)4 M. 3 W. Tevoort (Athleta) 27.37/2 M. Speerwerpen heeren, klasse A: 1 C. van der Poll (A.V. 1923) 59.53 M. 2 U. Verhagen (A.G.V.) 52.99 M. 3 C. de Jong (B.A.C.) 50.69 M. Olympische estafette: 1 Haarlem 3 min. 44.8 sec. 2 Volew. 3 min. 47 sec. 3 Trekvogels 3 min. 47.6 sec. 3000 M., klasse A: 1 A. de Ruyter (Bosk. Boys) 9 min. 28.9 sec. 2 J. Meyer (A.A.C.) 9 min. 34.3 sec. 3 R. Meuwsen (Hellas) 9 min. 38.9 sec. 3 A. Mulder (1923) 9 min. 44.4 sec. Estafette 4 X 1°° M- barnes: 1 ADA 52 sec. 2 Gita 54.3 sec. 3 Gita II 57 sec. 4 Athleta Hoogspringen heeren, klasse A: 1 C. Carlier (A.V. 1923) 1.80 M. 2 W. Span- jerdt (BI. Wit) 1.75 M. De gewoonte getrouw, was er reeds 's mor gens een talrijk publiek aanwezig bü den aan vang van het Zilveren Bal-tournooi op 't Spar- taveld in Rotterdam. Begonnen werd met de ontmoeting H. D. V. SO. D. S. De Schiedamsche eerste klassers verschenen met twee spelers van 't eerste elftal, ze hadden voorts Den Hoed weer gemobiliseerd en be schikten over den A. D. O.'er van Eembergen. Overigens waren het reservespelers, die tracht ten het vlot spelende O. D. S. partij te geven. O. D. S. nam door Zwang met een kopbal uit een voorzet van Boljé de leiding, maar kort daarop maakte H. D. V. S. gelijk door toedoen van haar linksbinnen Noordijk, die een voorzet van N. de Jong in een doelpunt omzette (11). Daarna was het rust. In de tweede helft was O. D. S. vrijwel voortdurend sterker. Beun en J. den Hoed ver dedigden echter goed. Zwang gaf uit een voor zet van v. d. Boor met een fraaien kopbal O. D. S. de leiding en eenige minuten later was het door een uitstekend schot uit een voorzet van den rechtsbuiten Seits 31 voor O. D. S„ waar na het einde kwam. Ook nu waren de derde klassers bij de Zil veren Bal-serie moeilijk te overwinnen tegen standers. Na een minuut of tien loste W. Smaal van verren afstand een verraderlijk schot. Te laat viel keeper Walbeek naar het bedreigde hoekje uit, doch het stellig houdbare schot had hem reeds geslagen (01). Excelsior zette daarna een reeks goede aanvallen op, die op de trap- vaste backs van V. O. C. strandden. Niehoff had met een mooien kopbal geen geluk. Kort voor tijd profiteerde Wigman van missen van Van Lorick, hij legde Diepstraten den bal voor de voeten en deze had slechts voor het inschie ten (02)Nog in dezelfde minuut maakte Diep straten met een even mooi schot, nu uit een voorzet van Manssen, er 03 van. Met dien stand kondigde scheidsrechter Vermeer het ein de aan. 'n Klein kwartier was er gespeeld, toen Punt in vooruitgeschoven positie even werd vrijgela ten; hij kreeg den bal toegespeeld, liep om Verploegen heen en maakte een goed doelpunt (1—0). Het spel ging verder tot de rust gelijk op. Beide voorhoeden kregen kansen, doch vooral bij Xerxes was het goede schot zoek. Eens brak Van Olffen alleen door, doch Kasteel wist zijn schuiver te stoppen. Xerxes viel na de rust eerst aan en Pollé miste door gebrek aan doorzetten een kans, hem door De Jong geboden. Vooral Mijnders vereischte door zijn snelheid extra bewaking. Xerxes ontworstelde zich echter aan den druk en 't was Kok, die na een voorzet van rechts met een prachtigen omhaal gelijk maakte (11). Twee minuten later brak Van Olffen door en zijn schuiver was onhoudbaar (12). Fel viel D. F. C. aan en twee hoekschoppen wa ren het resultaat. Met moeite werkte de Xer- xes-verdediging ze weg. Zeven minuten voor tijd was het Mijnders, die fraai voorzette en Punt die prachtig in kopte (22). Met afwisselende kansen ging het verder. De Jong ondernam op zijn eentje een stormloop op 't D. F. C.doel, Kasteel grabbelde zijn schuiver uit 'n hoekje. Met 'n gelijk spel kwam het einde. Strafschoppen moesten beslis sen en D. F. C. bleek die kunst beter te ver staan dan Xerxes, zoodat de Dordtenaren in de volgende ronde kwamen. H. V. V. begon met stevige aanvallen, die niet erg gemakkelijk waren. Daarna werd Sparta echter wat sterker, zonder echter 'n bijzonderen indruk te maken. Na 13 minuten loste Pasteur na een voorzet van Sellevis een schuiver. Onder Cohen door, die slechts ten deele stopte, rolde de bal in het Sparta-net (01). Zes minuten later passeerde Seton eenige H. V. V.-verdedigers, de doelman liep uit, hij kon den bal echter niet wegwerken en Papen hoven schoot onhoudbaar in (11). Verdere doelpunten bleven voor de rust uit. Na de pauze toonden beide aanvalslinies een kwartier laftg hun onmacht. Toen liet men Voormolen, die zich ver naar voren had opge steld, vrij spel. Hij ontliep twee H. V. V.-ers en scoorde met een laag goed geplaatst schot (2—1). H. V. V. gaf het niet op, Koreman kreeg een paar kansen, hij zocht het doel echter waar het niet was. Tegen het einde passeerden Pasteur en Koreman de Spartaansche verdediging, 't schot van Koreman stuitte via Cohen op de lat af. Juist voor tijd miste Pasteur nog een voorzet van v. Dijk, waar de gelijkmaker in zat, zoodat Sparta won. Een snel en vrij spel ontwikkelde zich met Feyenoord in de meerderheid. Reeds in het begin miste de Hay een vrije kans op slechts eenige meters van den doelman, na een voorzet van links. Een ietwat moeilijker gelegenheid om te doelpunten, De Hay wederom van links ge boden, gebruikte hij voor een te hoog gericht schot. Bij een uitval van Quick loste Weber uit een voorzet van Michielsen een goeden schuiver, maar v. Male had er geen moeite mee. Tot de rust werd niet gedoelpunt. Daarna sloeg Feyenoord een beleg voor het Quickdoel, dat door Tuin prachtig werd verde digd. Keiharde schoten van v. Luik hield hij dapper. Tuin liet zich niet passeeren, wat Feyenoord ook probeerde. Zelfs een keihard schot van dichtbij, van Barendregt, stopte hij. Feyenoord had een overgroote veldmeerderheid, maar het bleef 00. Strafschoppen beslisten, dat Quick verder aan deze serie mag deelne men. Beide ploegen zochten hun heil in snel en open spel, dat echter niet bijster nauwkeurig werd uitgevoerd. Na 10 minuten liep v. d. Beu kei snel door op een ver naar voren gespeelden bal en over het hoofd van den uitgeloopen doel man deponeerde hij den bal in het net (01). Vruchteloos viel Willem II aan, maar A.D.O.'s aanvallen door De Korte geleid, waren gevaarlijker. Een schot van links stuitte tegen een der achter spelers. B. Tap had het leder toen voor het in trappen, hetgeen hij niet verzuimde te doen (0—2). Na een vrijen schop tegen Willem II zette v. d. Beukei goed door en hij doelpuntte met een onhoudbaar schot (0—3). Met een fraai hard schot maakte W. Tap er nog voor de rust 04 van. Ondanks den grooten achterstand pakte Wil lem II na de pauze goed aan- Na 5 minuten had de Tilburgsche club succes door v. d. Wouw (1—4). Willem H was hierna wat sterker, vooral toen Choufour geblesseerd raakte en zich moest laten vervangen. Uit een voorzet van Beks kopte v d. Wouw het tweede doelpunt langs Kruis, toen er nog 9 minuten te spelen waren (24). Een mooi schot van W. Tap werd door den paal gekeerd en Berg miste de daaruit ontstane eenvoudige kans. Vijf minuten voor het einde maakte Berg het vijfde doelpunt voor A.D.O. (25). Daarbij bleef het. 't Was een weinig spannend einde van een langen voetbaldag, die interessant spei in de wedstrijden XerxesD.F.C. en Feyen oordQuick had geboden, maar overigens voetbal van zeer middelmatige kwaliteit. Wederom heeft Duitschland een voetballan denwedstrijd gewonnen en ditmaal was Roe menië de verliezer. Enkele minuten na den aanvang er wa ren circa 30.000 toeschouwers aanwezig gaf Rasselberg Duitschland de leiding. Na 20 mi nuten spelen maakte de Roemeensche rechts binnen Valcov het gelijkmakende doelpunt 1L Tot aan de rust ging het spel verder gelijk op, waarbij de Roemenen technisch uitstekend werk verrichtten, terwijl ook het samenspel niets te wenschen overliet. Na de hervatting gaf Lenz den Duitschers weer de leiding, doch ook nu was het Valcov, die den gelijkmaker ter wereld bracht. Nog geen minuut later had Duitschland al weer de lei ding door een goal van den linksbuiten Sie- tesreiter. Doch enkele oogenblikken later ver hoogde midvoor Hohmann den voorsprong tot 4—2. Tot aan het einde bleef deze stand ongewij zigd. Zondag werden te Groningen de halve eind strijden gespeeld voor den Groninger Dagblad beker. De resultaten luidden: G.V.A.V.—Hoogezand VelocitasVeendam 6—0 0-3 In den eindstrijd sloeg G.V.A.V. met 30, Veendam, zoodat G.V.A.V. bekerhoudster werd. Naar wij vernemen is de Belgische tennisploeg, welke op Zaterdag 31 Augustus en Zondag 1 September a.s. te Noordwijk tegen Nederland uitkomt, als volgt samengesteld: Heerenenkelspel: Lacroix, Nayaert, Geelhand, Ewbank, De Borman, Van Zuylen, Borin en Nauts. Reserves: De Ridder en Peten. Damesenkelspel: Adamson, mevr. de Meule- meester, mej. Solé, mevr. Poulliart. Reserves: mej. Dumonceau en mej. B. Watson. Heerendubbelspel: Lacroix-de Borman, Geel- hand-Van Zuylen, Ewbank-Borin, Moreau-Mou- vet. Reserve: Nayaert-de Ridder. Damesdubbelspel: mevr. de Meulemeester en mej. Adamson, mej. L. Watson en mej. B. Wat son. Reserve: mej. Dumonceau-mevr. Isaac. Gemengd dubbelspel: mevr. de Meulemeester- Lacroix, mej. Adamson-de Borman mej. B. Watson-Geelhand en mevr. Isaac-Borin. Re serves: dames Dumonceau-Poulliart en de hee ren Van Zuylen en Nayaert. In aanmerking dient te worden genomen, dat Van den Eynde niet voor de Belgische ploeg ter beschikking stond. In het tennistournooi te Bad Neuenahr be haalde onze landgenoote, mej. van Lindonk en kele successen. Zij sloeg in het damesenkelspel mej. Schie (Duitschland) met 62, 64. In het damesdubbelspel won zij tezamen met mej. Reimann van het paar LumkemannZiegler met 46, 6—3, 62. Ir. Schoorl werd door Nourney in 't heeren enkelspel uitgeschakeld met 61, 63, terwijl in het gemengd dubbelspel Leyenaar met mej. Hofman verloren van mej. Heitmann en Hirtz met 62, 8—6.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9