Drie gevaarlijke punten in ons werelddeel Het nieuws van heden GEBEURTENISSEN MET POLITIEKE TINT VOORBEREIDINGEN VOOR GENÈVE Bloedige onlusten in Litauen DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 28 AUGUSTUS 193S Ochtendblad Het Weer Ieder land versterkt zijn positie Klachten over Moskou I HEERKENSTHIJSSEN&Co I I VERZEKERINGEN De vervolgingen in Duitschland Cijfers uit Amerika Hernieuwde onlusten in Griekenland Kowno zonder melk De spanning te Addis Abeba 2000 verpleegsters te Rome 'SPECIAAL VOOR U DAMES i» de rubriek WAT DE TONG STREELT (pag. 4) BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SpAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19511 Situatie der Baltische staten en Finland tusschen Duitschland Polen en Rusland Doch de Sovjet-regeering gaat er niet op in Het beroep, door dr. Schacht gedaan, wordt totaal genegeerd Wat het Congres aan credieten goedkeurde Betoogingen krijgen een steeds ernstiger karakter De minister van financiën bezoekt den ex-koning De legermanoeuvres in Italië, Alpenjagers bij Bozen op marsch Omdat de boeren hun prijs niet kunnen krijgen Terwijl de diplomaten nóg praten, acht ook Abessinië den oorlog onvermijdelijk Door Z. H. den Paus te Castel Gandolfo ontvangen Laat dat! Drie dooden en verscheidene gewonden LUCHT MAARSCHALK BALBO Wat doet hij te Parijs? NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct., tngez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. VERWACHTING: Meest matige zuid- In Griekenland ontstonden hernieuwde onlus ten in verschillende districten. (Van een bijzonderen correspondent) De drie „gevaarpunten" in ons wereld deel zijn Oostenrijk, de Balkan- en de Baltische staten. Het is op die punten dat zich de aandacht van officieele en niet- offieieele diplomaten en „agenten" concen treert. Want het is daar dat de lont ontstoken worden moet, die te eeniger tijd de bom van den nieuwen oorlog zal doen springen. Voor- loopig gaat het er voor de betrokken machten om haar positie zoo sterk mogelijk te maken. Hst komt er op aan voorbereid te zijn. Iedere gebeurtenis, die een politiek karakter draagt, en die binnen den kring van een dei- drie bovengenoemde gebieden plaats grijpt, krijgt daarmee het belang van een symptoom en geeft aanleiding tot het trekken van con clusies, die intusschen vaak slechts een specu latief karakter dragen. In de laatste weken is door de geheele Europeesche pers terecht veel aandacht gewijd aan het bezoek dat de leider van Polens bui- tenlandsche politiek, kolonel Beek, aan zijn Finschen collega, minister Hackzell, te Hel sinki gebracht heeft. Officieel was dit bezoek slechts een beleefdheidsvisite, maar het is dui delijk dat twee verantwoordelijke staatslieden niet vele uren beraadslagen als zij elkaar slechts te complimenteeren en te bedanken hebben. In de huidige omstandigheden en in dit deel van de wereld moeten leiders van poli tieke departementen zich noodzakelijkerwijze over andere onderwerpen dan den regen en het mooie weer onderhouden. Het is ook voor den buitenstaander van zelf sprekend dat deze reis van Beek naar Finland een niet-onbelangrijke schakel vormt in de keten der politieke gebeurtenissen, die zich sinds de „opstanding" der Baltische staten on ophoudelijk verlengt. De voornaamste factoren, die in de ontwik keling van de zeer-gecompliceerde Baltische evolutie een rol spelen, zijn Duitschland en Polen. Sinds tusschen deze beide staten de strijd om den „corridor" voorloopig ge staakt werd, sinds de Poolsche betrekkingen tot Duitschland in hartelijkheid toenamen in de mate waarin zij tot Frankrijk afkoelden, sinds Polen, zoowel als Duitschland, de beste relaties met Hongarije onderhoudt, terwijl beide staten zich met de uiterste koelheid tegenover Tsjecho-Slowakije gedragen, is er in dezen hoek van ons werelddeel ontzaglijk veel veranderd. Ofschoon niemand met volkomen zekerheid zal kunnen beweren dat Duitschland en Polen in dagen van gevaar voor den Euro- peeschen vrede één lijn zullen trekken, is toch de mogelijkheid van een min-of-meer spon tane vorming van een Duitsch-Poolsch blok in geenen deele uitgesloten. Die vorming hangt af van de wijze waarop zich het gevaar in Europa manifesteeren zal en daarover laat zich op dit oogenblik geen definitief oordeel vellen. Maar men weet dat Duitschland èn Polen gelijkelijk afkeerig zijn van de onderteekening van een Oost-Europeesch Pakt, dat den vrede in dit deel van de wereld voor lange jaren zou moe ten veilig stellen. Men kan over de Duitsche en Poolsche argumenten, die tegen het sluiten van dit Pakt pleiten, denken zooals men wil, feit is dat beide mogendheden er op uit zijn de handen vrij te houden om vervolgens naar bevind van omstandigheden te kunnen hande len. Het Poolsch-Germaansche accoord was zonder twijfel een eerste en belangrijke stap op den weg naar de vorming van een Duitsch-Poolsch blok. Duitschland is er zeker evenveel als Polen aan gelegen dat de goede relaties voorloopig bestendigd blijven en zich zoo mogelijk nog verstevigen. Dat is dezer dagen wel gebleken toen tus schen het bestuur der vrije stad Danzig en Warschau een ernstig conflict ontbrandde. Had Duitschland dit conflict op de spits wil len drijven dan zouden de gevolgen zeer ern stig hebben kunnen zijn. Maar Berlijn heeft onmiddellijk olie op de hooggaande Danziger golven uitgestort. Het heeft den nationaal- socialistischen partijgenooten in Danzig onder het oog gebracht dat volharding in hun verzet in geenen deele strookte met de algemeene politiek van de Wilhelmstrasse. En daarna kostte het Polen natuurlijk weinig moeite meer een diplomatiek succes te boeken. In zooverre het Poolseh-Duitsche accoord een offensief karakter mocht dragen heeft het Sovjet-Rusland als tegenstander op het oog. Zoowel de nationaal-socialistische regeering als de Poolsche draagt een anti-marxistisch stempel. Polen heeft niet vergeten en veel ge leerd van den inval van de roode troepen, die het land een oogenblik in ernstig gevaar brachten. Sindsdien heeft Warschau met Mos kou wel een verdrag gesloten, waarvan ver wacht worden mag dat het dergelijke verras singen voor lange jaren uitsluit, maar de Poolsch-Russische relaties zijn niettemin eer der correct dan hartelijk. Dezer dagen hebben wij nog gezien, dat de uitzetting van een Poolsch journalist onmiddellijk als represaille maatregel de expulsie uit Polen van den ver tegenwoordiger van het Sovjet-telegraafagent- schap Tass heeft meegebracht. Twee landen die zoo ostentatief den ouden regel van het „oog om oog" huldigen, staan hoe ook offi cieel de verhouding zijn moge in werkelijk heid niet op al te vriendschappelijken voet. De afspraken, die tusschen Berlijn en War schau ten aanzien van Rusland bestaan, kent niemand. Maar Moskou is misschien niet zonder reden wantrouwend. Het vreest dat de Duitsche expansie, als zij plaats hebben moet, ir. de richting van het Oosten haar beslag krij gen zal en het weet óók dat Polen voor zichzelf in de Oekraine zekere mogelijkheden ziet, die wellicht niet geheel hersenschimmig zijn. Maar ieder Poolsch plan in deze richting kan slechts met Duitsche hulp verwezenlijkt worden. Maar ook met een anderen factor dient re kening te worden gehouden: met de Baltjsc&e, staten. En deze zijn het die het geheele geval buitengewoon ingewikkeld maken. Zoowel Rus land als Duitschland trachten zich in Lithauen, Letland en Estland een overwegende positie te verschaffen. Duitschland brengt den regeerin gen der drie kleine staten onder het oog, dat zij die ten koste van Rusland gevormd zijn alleen in Rusland den' vijand hebben te zien. Rusland daarentegen voert niet zonder grond aan, dat zij juist Duitschland te wantrouwen hebben, dat dit land, dank zij het vlootaccoord met Engeland weldra volstrekt oppermachtig in de Oostzee en in de Baltische zee zijn zal, dat het weldra een maritieme entente met- Polen zal sluiten en dat, als het aan den „Drang nach Osten" toegeeft, in de eerste plaats op verovering van rijkjes uit zal zijn, die zich uit en met eigen krachten nimmer ernstig zullen kunnen verdedigen. Dit ingewikkelde vriend-en-vijand spel wordt met alle middelen gespeeld. Economische spelen een groote rol. Maar in het Noorden, boven de Baltische staten, ligt nog een republiek, die Duitschland en Polen, zoo niet „Dritte im Bunde" willen maken dan toch in ieder ge val te vriend houden. Hier is het spel niet ge makkelijker dan in de Baltische staten. Fin land voelt zich niet direct bedreigd. Als er van gevaar sprake mocht zijn kan dat voorloopig alleen van Russische zijde komen. Rusland heeft jaren lang de hardnekkigste pogingen aange wend Finland te bolsjewiseeren. Die pogingen zijn wel is waar mislukt, maar minister Beek zal bij zijn bezoek aan Helsinki niet nagelaten hebben er met den grootsten nadruk op te wij zen dat Finland alleen dan een veilige positie zal innemen als het er zeker van zijn kan Duitschland en Polen aan zijn zijde te vinden als er werkelijk gevaar dreigen mocht. Natuur lijk behoort Finland zijnerzijds dan een vriend schappelijke houding aan te nemen en van welwillende neutraliteit blijk te geven als het in de Baltische landen tot gebeurtenissen mocht komen waarbij de kleine kuststaten direct be trokken zijn. Deze politieke schaakpartij is volstrekt niet ten einde. De drie kleine staten voelen er nóch voor zich door den Moscovietischen reus te la ten omhelzen, nóch zich onder bescherming van het Duitsche neo-militarisme te stellen. Zij trachten neutraal te blijven en onafhankelijk, ook financieel en economisch, ofschoon dat niet gemakkelijk is. En in Helsinki denkt men niet anders. Er is alle reden om te veronderstellen dat kolonel Beek het doel van zijn zending, Finland min of meer te betrekken in de invloedssfeer van de Duitsch-Poolsche Baltische intriges, niet be reikt heeft. Finland wenscht zich van Duitsch- Russische animositeit zoo ver mogelijk te hou den. Zijn positie veroorlooft het dat te doen. Zijn positié en óók zijn sympathieën trekken het veel meer dan naar Rusland of naar Duitschland naar de Scandinavische democra tische sta,,ten, waar-van het nimmer iets te vree zen zal hebben en met welke het gaarne de meest vriendschappelijke relaties zal willen onderhouden niet alleen, maar ook politieke be trekkingen aanknoopen, die zekerder garanties geven dan Duitschland of Rusland ooit zullen kunnen bieden. LONDEN, 27 Aug. (Reuter) In officieele kringen wordt verklaard, dat de Britsche Am bassadeur te Moskou de aandacht van de Sov jet-regeering heeft gevestigd op de door de Com munistische Internationale in Groot-Brittannië gevoerde propaganda. Echter is aan de Sovjet-regeering geen nota hierover gezonden. De kwestie is ter sprake ge komen tijdens de onlangs gevoerde diplomatieke besprekingen. De Sovjet-regeering heeft het mondeling pro test van Engeland tegen de door de Komintern in dit land gevoerde propaganda van de hand ge wezen. Dit beteekent, dat de Sovjet-regeering weigert, op het protest nader in te gaan, waar schijnlijk omdat de Komintern niet geacht wordt in verbinding te staan met de Sovjet-re geering. Reuter verneemt nog, dat aan het mondelinge protest geen overleg met de V. S. of eenig an der land is voorafgegaan. MOSKOU, 27 Aug. (Reuter) Italië en Let land hebben eveneens, maar zonder resultaat, tegen de propaganda der Communistische In ternationale geprotesteerd. De Sovjet-autoritei ten bewaren het stilzwijgen over het Amerikaan- sche protest, waarvan in de pers geen melding wordt gemaakt. Verdere vooruitzichten: weinig veran- dering. L'iiii nu 11 ui iiiiiiiiMiiii ii ui Milium in iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii in ui li li ui muur MAKELAARS IN ASSURANTIËN TE AMSTERDAM I SLUITEN i OP ELK GEBIED DAMRAK 60 TEL. 45014 en 45016 w 1111111111111111 li 1111 li 111111M111II111 HI 111111II1111II11111111IIIII111111111111111 lir BERLIJN, 27 Aug. (A.N.P.) Het beroep, dat Dr. Schacht op het Duitsche volk heeft gedaan om het Jodenvraagstuk slechts langs legalen weg en niet door middel van excessen op te lossen, wordt door de pers geheel genegeerd. Te Bischofsheim hebben de huurders van ge meentegrond, die handelsrelaties met Joden onderhouden, mcdedeeling gekregen, dat hun de huur wordt opgezegd. De gemeentebesturen van Arnsheim en Schöneberg aan de Elbe heb ben aangekondigd, dat firma's, die zakenrela ties met Joden hebben, geen gemeentelijke op drachten meer zullen krijgen en dat onder steunden, die in Joodsche winkels koopen, geen verdere uitkeering zullen ontvangen. Streicher heeft Vrijdagavond het woord ge voerd op een groote anti-semietische vergade ring te Maagdenburg. Hij zeide o.a. dat het Duitsche volk door bastaarden om het even waar deze vandaan komen, ten gronde zou wor den gericht. Hoe erg het gesteld is met de be smetting door deze bastaarden bewijst een enkel voorbeeld: Gregor en Otto Strasser wa ren joden-bastaarden. Streicher zou het met blijdschap begroeten, indien hij er toe werd gedwongen voor recht banken van het derde rijk het bewijs te leve ren, dat de Joodsche God de grootste roover van alle tijden is geweest. De president der Fransche republie k, Lebrun, begaf zich, alvorens de Wereldtentoonstelling te Brussel te bezoeken, naar den koninklijken grafkelder te Laeken, waar hij bij het graf van wijlen koning Albert eenige oogenblikken vertoefde WASHINGTON, 27 Aug. (Reuter) De door het Congres goedgekeurde credieten voor leger en vloot bedragen meer dan, 800 millioen dollar, hetgeen een vermeerdering van circa 271 mil lioen beteekent ten opzichte van 1934. Buchanan, de voorzitter der Kamercommissie voor toewijzing van gelden, heeft na de verda ging van het Congres het bedrag, dat in de af- geloopen zittingsperiode aan de regeering is ver schaft voor gewone en bijzondere uitgaven, ge raamd op 10.250 millioen dollar. Hiermede is een record gevestigd in vredestijd. Dit getal overtreft met bijna 3000 millioen dollar het vorige record voor het dienstjaar 1933'34. Een trompetter van de lijfioachtvanden Negus van Abessinië, die thans alle mannelijke inwoners van 15 tot 80 jaren voor de verdediging van het keizerrijk heeft op geroepen. ATHENE, 27 Aug. (Reuter) De betoogingen in de wijnbouw-gebieden van Zuid-Grieken land nemen een steeds ernstiger karakter aan. Te Gargaliani hebben de wijnbouwers de staatsautoriteiten afgezet en het magazijn van de krenten-organisatie in brand gestoken. Tot soortgelijke incidenten kwam het te Ky- parissia. Ook te Pylos hebben opnieuw inciden ten plaatsgehad. Het gebouw van de krenten- organisatie is in brand gestoken. Voorts trachtten de betoogers te Pylos de Na tionale Bank te bestormen. Militairen konden de boeren echter uiteenjagen. Te Kalamata is de algemeene staking gepro- clameerd Naar Reuter voorts nog meldt, zullen in ver band met de afkondiging van den staat van beleg in het district Messina de leiders van de opstandige beweging voor den krijgsraad te recht moeten staan. Ook te Philatria hebben botsingen tusschen wijnbouwers en de politie plaats gehad. Of bierbij slachtoffers gevallen zijn, is nog niet bekend. Naar het gebied der onlusten zyn een afdee- ling troepen en een torpedojager gezonden. Bij verdere onlusten van de ontevreden arbei ders in de krenten-industrie van dén Peloponne sus zijn één persoon gedood en 6 gewond. LONDEN. 27 Aug. (Reuter) Inzake de ont moeting tusschen ex-koning George van Grie kenland en Pesmazoglou, den Griekschen mi nister van financiën, dat vandaag plaats had, heerscht groote geheimzinnigheid. Levidis, de secretaris van ex-koning George, weigerde eenige mededeeling te doen en ver klaarde dat de besprekingen een particulier ka rakter droegen. KOWNO, 27 Aug. (A.N.P.) De staking van melkboeren, die verleden week begonnen is, als poging der boeren, hoogere prijzen voor hun melk te krijgen, heeft tengevolge, dat Kowno zoo goed als geheel van melk verstoken is. De grootste melk-onderncming in de Litausche hoofdstad, die werkt onder speciale bescher ming der regeering, stelt slechts aan haar eigen melkinrichtingen melk per glas beschikbaar voor degenen, die de melk ter plaatse willen consumeeren. De geheele verkoop per flesch staat- stop. Dc staking der melkboeren heeft in de afge- loopen dagen herhaaldelijk geleid tot botsingen met de politie in de voorsteden van Kowno. Niet alleen de melkprijzen, maar ook de prijzen van andere landbouwproducten zijn in den laatsten tijd zoo laag, dat de boeren hun kos ten er niet meer door kunnen goed maken. PARIJS, 27 Aug. (Havas). De morgen bij eenkomende ministerraad zal den door het Italiaansch-Abessinische conflict ontstanen toestand bespreken. Laval zal een uiteenzetting geven van de onderhandelingen, welke sedert de conferentie van Parijs langs diplomatiefeen weg zijn voort gezet, Laval heeft vanmorgen den Italiaansehen gezant ontvangen. Ook de Britsche ambassa deur is door Laval ontvangen. De premier zal dus in staat zijn om het Italiaansche en het 'Engelsche standpunt nauwkeurig uiteen te zet. ten. Ook zal de ministerraad zich bezig hou den met Frankrijks houding te Genève. De correspondent van de ,,Paris-Soir" te Londen meldt, dat, naar men op Whitehall verklaart, Eden de laatste hand zou leggen aan een uitvoerige nota, die morgen door den Britschen ambassadeur aan Laval zou worden overhandigd. De nota zou nader ingaan op de verschillen de posities, waarin de te Genève bijeenkomen de landen zich zullen bevinden, indien, zooals men te Rome beweert, de Italiaansche gede legeerde nog voor het begin der besprekingen den eisch zal indienen, om Abessinië wegens het verzaken zijner plichten als lid van den Volkenbond, uit te sluiten. Bevestigd wordt thans, dat Eden nog een dag te Parijs zal doorbrengen, om, alvorens naar Genève door te reizen, een onderhoud met Laval te hebben. ADDIS ABEBA, 27 Aug. (Reuter). Onder de buitenlandsche zakenlieden heerscht een ze nuwachtige stemming. De firma's zijn begon nen met het opslaan van hun voorraden in het spoorweg-depot, teneinde ze desnoods ter stond naar Djiboeti te kunnen verzenden. In buitenlandsche diplomatieke kringen vraagt men zich af, wat de toekomst zal zijn van den spoorweg Addis AbebaDjiboeti, wanneer de oorlog is uitgebroken. Men hoopt, dat de spoorlijn in het ergste geval onder in ternationale controle zal worden geplaatst. In regeeringskringen van Abessinië heerscht algemeen de opvatting, dat Italië zich onder geen voorwaarde van een oorlog zal laten weer houden. Het bericht, dat de Negus den verde digingsoorlog zal verklaren, ingeval Italië geen grooten aanval opent, komt uit betrouw bare bron. Eveneens hoort men van betrouwbare zijde, dat de Negus door zulk een maatregel een toe stand wil voorkomen zooals destijds bij den inval van Japansche troepen in Mandsjoerije bestaan heeft. De Grieksche regeering heeft een protest ontvangen van de regeering van Abessinië, dat zij toestaat dat Italiaansche bommenwerpers over Grieksch gebied vliegen op hun weg naar Oost-Af rika. Naar verluidt, antwoordde de Grieksche re geering hierop, dat toestemming hiervoor werd verleend overeenkomstig het internatio naal gebruik, daar Italië thans niet in oorlog is met een andere mogendheid. ROME, 27 Aug. (A. N. P.) In zijn zomer residentie Castel Gandolfo heeft Z. H. de Paus 2000 verpleegsters ontvangen uit 28 verschil lende landen, die deelnemen aan het te Rome plaatsvindende Internationale Congres voor Katholieke Ziekenverpleging. In Litauen heeft de boerenslaking- scherpe vor men aangenomen; er zijn reeds drie dooden en verscheidene gewonden. Sociale Studiedagen te Liesbosch. Beroemde Fransche kunstverzameling zal van half October tot half November in het Stedelijk Museum te Amsterdam tentoongesteld worden. Het aantal werkloozen is van 27 Juli10 Augus tus met 6703 gestegen. Clement van Maasdijk herdacht. Bij den Hoogen Raad is aanhangig gemaakt een voorontwerp in zake het verrichten van arbeid door vrouwelijke arbeidskrachten. New Yorksche Beurs: Opening vast, daarna reactie, slot flauw. O westelijke tot westelijken wind, zwaar be lli wolkt met tijdelijke opklaringen, waar- schijnlijk nog regenbuien, iets koeler in het westen, in het oosten koeler. „Jantje, laat dat," hoort men meni ge moeder met stemverheffing uiten. En er is heel wat, heel wat, hetgeen de Jantjes laten moetenWe zijn alle maal Jantjes en moeten allemaal heel wat afleeren. Intusschen dient moe der toch vooral te denken niet aan het „laat dat!" maar aan het „doe dat!" Want de beste opvoeding ligt niet in het negatieve doch in het positieve! We moeten natuurlijk leeren het niet-goede te laten, maar noodzake lijker nog is te leeren het wezenlijk goede te doen. De goede daad is van zoo'n enorme waarde voor de maat schappij en voor ons zelf en daarom dient allermeest het stellen van goe de daden aangekweekt. „Laat dat!" is een noodzakelijk on derdeel van ons opvoedingssysteem maar het „doe dit" moet de leidende gedachte ervan blijven. TILSIT, 27 Aug. (A.N.P.) De boerenstaking, waaromtrent de Litausche pers nog slechts en kele sobere berichten bevat, schijnt tamelijk scherpe vormen te hebben aangenomen. Naar verluidt moest de politie bij een botsing met posten der stakende boeren, die over een af stand van 40 K.M. den hoofdweg naar Zuid- Litauen tusschen Marianpol-Alytus en Kowno bewaken, van de wapens gebruik maken. Hierbij werden twee boeren gedood en ver- scheidenen gewond, terwijl ook aan de zijde der politie één doode viel en zeven man ge wond werden. Te Kowno doen de meest tegenstrijdige be richten de ronde. De politie in de naburige plaatsen wordt echter versterkt. De boeren- beweging is voorloopig nog beperkt tot het Zuiden van Litauen en het Soewalki-gebied. LONDEN, 27 Aug. (Reuter) Naar aanlei ding van het onverwachte bezoek van den gou verneur-generaal van Tripolis, luchtmaarschalk Balbo, aan Parijs, schrijft de „Daily Telegraph" o.a., dat het laatste jaar het noemen van zün naam in het openbaar in Italië verboden is geweest. Meermalen is beweerd, dat Mussolini hem na zijn trans-Atlantische eskadervlucht als een gevaarlijken rivaal heeft verbannen. Eenige dagen geleden heeft de Italiaansche radio den maarschalk op verrassende wijze als een leider van het fascisme geprezen. Kort daarna was hij aan het Lido en heeft hij daar met Mussolini's vriend en vertrouwensman, graaf Volpi, een langdurig onderhoud gehad. Zijn verblijf te Parijs wordt officieel gemoti veerd met de nieuwe luchtlijn RomeParijs. Politieke waarnemers achten het evenwel mo gelijk, dat koloniale kwesties een even groote rol bij zijn besprekingen zullen spelen. Stand ÓP Woensdag 1 uur van.: 747 yorige stand: 748.8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1