Zoekt gij betrouwbaar 1 Personeel? Plaats dan'n „Omroeper" voor 80.000 gezinnen STADSNIEUWS LAATSTE NIEUWS Naar de Brusselsche Wereld tentoonstelling MET EXW 'N TROUWE KLANT SUidcucui be^oderiJ De ministerraad te Bolzano giiiimniiiiminiiiniiiiiiiiiinHH)iiiniiniinniiniiiiiniiniiiinininnniiiiiiiniiiimnnninnniTHHiiUiiini|s DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935 siHiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiHiiiiiniuiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii SÏlliiIIIIllllllillliiliIiIlllIlllllilIllIllllllllllliIllillIIIIIillIIliIIIiIliIilllIIIIIIllllliiilIIilIllllIIIUIIIIilllIllill!IIII!IIIIIlIIi3 FAILLISSEMENTEN R.K. Scheidsr. Comm., district Haarlem VOETBAL Spaerne-beker-T ournooi Draverijen te Zaandam Korte baandraverij \Wa \\Wtu. Zondagsruiters of: Overhaasting is nooit goed! Vlotte Jaarvergadering van den R.K.A.V.B. Aftredende bestuursleden bij enkele candidaatstelling herkozen Wielersport van Haarlem BURGERLIJKE STAND Wij willen alle V.K.P.-lezers in de gelegenheid stellen een bezoek aan de Belgische hoofd stad te brengen Dus U ook T weedaagsche De programma's Vierdaagsche Driedaagsche Het hoofdgebouw dêr. Brusselsche -wereldtentoonstelling/ Het antwoord der Sovjet-Unie Verbreken der betrekkingen beteekent een ernstige politieke fout voor Roosevelt Disconto-verlaging in Hongarije RONDE VAN ZWITSERLAND De Franschman Level wint de vierde etappe Om den Van Lennepbeker Nog geen officieele mededeelingen Wijlen Prins Hendrik Stoffelijk overschot in bronzen kist gelegd DE BRUTALE INBRAAK TE ZWAMMERDAM Frappante gelijkenis met het ge beurde in Woerden NEW-YORKSCHE BEURS Nagekomen koersen NIEUWE HAABLEMSCHE COURANT De Arrondissements-Rechtbank te Haarlera heeft Dinsdag 27 Augustus de volgende fail lissementen uitgesproken: G. Franzen, koopman in electrische en sani taire artikelen> vroeger te Middelhamis, Voor straat 251, thans wonende te Velsen, Duinvliet- straat 42. Curator mr. J. A. B. Sanders, wonende ts Beverwijk. Johan J. Hessels, rijwielhandelaar, wonende te Bloemendaal, Verbindingsweg 19. Curator mr. B. Stomps, wonende te Heem stede. G. Bruggink, houder van een café-lunchroom, wonende te Haarlem, Gedempte Oude Gracht No. 62. Curator mr. B. E. van Tijn, wonende te Haarlem. W. F. J. Laarhoven, gepensionneerd militair ambtenaar, wonende te Haarlem, Semarang- straat 18. Curator mr. K. Giffen. B. J. M. van Huystee, (firma Wed. H. Erftemeijer) makelaar in tabak, wonende te Santpoort dorp, Wulverderlaan 8. Curator mr. A. C. H. Hendrikse, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten mr. S. J. Pit. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van M. E. P. Leenders, eer tijds te Haarlem, thans Daalscheweg 26 a te Zuilen. Curator mr. K. A. F. J. Pliester, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: A. van Zanten, expediteur, wonende te IJmuiden. Curator mr. F. J. D. Theyse, wonende te Haarlem. De Naamlooze Vennootschap Expeditie van Zanten te IJmuiden. Curator mr. F. J. D. Theyse, te Haarlem. Surséance van betaling Aan J. Nederkoorn., bouwmaterialenhande- laar, wonende te Haarlem, Kamperlaan 19, is voorloopig surséance van betaling verleend met benoeming van mr. G. E. Mellema, alhier tot. bewindvoerder. Behandeling over de definitieve surséance 5 October as. voorm. 10.30 uur. Op Zondag 1 Sept. a.s. zal de R.K. Haarl. Scheidsr. Comb, wederom een wedstrijd spelen tegen een combinatie van de Ver. Van Nispen aan den Zilkerduinweg te De Zilk. Daar ver schillende heeren aanwezig moeten zijn bij den proefwedstrijd op het Concordiaterrein te Hil- legom, welke te 2.30 uur aanvangt, zal de wed strijd in De Zilk om 5 uur beginnen. De H.H scheidsrechters, die niet naar den wedstrijd te Hillegom gaan, doen het beste per fiets te 3.30 uur te vertrekken en die per autobus gaan, met de bus van 3.45 van af de Lorentzstraat aan het Plein te Haarlem. Door familieomstandigheden is de secretaris verhinderd mede te spelen. Het elftal is als volgt samengesteld. Doel: J. Krouwels. Achter: W. Nederstigt, J. v. d. Eem. Midden: G. van Dam, A. Weyers, B. Neder stigt. Voor: G. Bor, A. Hoff, H. Weyers, H. v. d. List, P. van Loon. Reserves: B. Hoogewoonink, J. Schrier, J. v. d. Hoorn, A. Webbe. Namens de Commissie, JAC. HOGENBOOM, secretaris. MOTORSPORT Motorclub „Haarlem" Zondag hield de M. C. „Haarlem" wederom een goed geslaagden rit, .thans een Kaartspel- rit". Daar bij verschillende controles om de winstpunten gekaart moest worden, en het traject over goede wegen liep, behoefde men geen crack te zijn, om kans te maken op een der mooie prijzen, die hiervoor, beschikbaar waren. Er was bijzonder veel animo. Hieronder volgt de uitslag: 1. de heer H. J. Westerhoven 61 punten; 2. de heer C. Kors 45 p.; 3. de heer Warmerdam 43 p.; 4. mevr. Hardenbelt 36 p.; 5. de heer H. v. d. Meer 36 p.; 6. de heer de Vries 34 p.; 7. de heer Hoofs 32 p.; 8. de heer Stoelman 27 p.; 9. de heer Roskam 21 p. E. Bakker; A. J. Voogd en J. Greebe. Getrouwd 28 Augustus: H. J. J. v. Grieken en M. E. Adriaans; J. Verwer én M. v. d. Aar; A B. E. Kühne en j. G. M. Schouten; R. Meyer en L. de Rooij; M. J. Glas en G. W. Aeilkema; P. P. v. Delft en G. H. Janszen; M. P. de Ruig en S. Veenstra; T. de Kort en J. H. Fagel; J. Rem en A. Verwer; J. A. Wasche en W. J. Gropp; A. J. T. Gieske en A. A. M. Campfens; J. M. v. d. Broek en M. A. Jacobi; J M. v. Welsum en E. H. Spoor; H. A. Schipper en H. H. Nilant. Geboren 24 Augustus: C. RoosHallensleben z. 26 Aug.: I. P. HartGraftdijk z.; G. J. PetersDoeswijk z.; A. C. BultersKroon z. 27 Aug.: M. v. d. BroekHagen z.; H. M. Rijkersv. Slooten z.; M. C. EngemanJkvr. Stern z.; M. C. Houweiingv. Campen z. 28 Aug.: G. Hensen—v. d. Voort z. Zondag a.s. opent Haarlem het seizoen op het Haarlem-terrein met het jaarlijksche tour- uooi om „Die Spaerne-beker". Het programma voor den eersten dag luidt: 1 uur: HeraclesStormvogels 3 uur: HaarlemVelocitas (Groningen). Het Haarlem-elftal is als volgt samengesteld: Voogd. Huisman, Van Gooi. H. de la Mar, Kammeyer, Vreeken. Oldenburg, De Winter, J. J. de la Mar, Smit, Polanen. Bord met r o o d e n rand, rood kruis en blauw veld Waar zoo'n bord staat mag geen enkel voer tuig stoppea Te Zaandam hadden Woensdag de draverijen plaats die steeds ter gelegenheid van de ker mis aldaar worden gehouden. Aan de ringrijderij die 's morgens plaats had, hebben 26 bespanningen deelgenomen. De prijzen werden als volgt behaald: 1. De heer en mevr. P. J. de Wit, Krommenie; 2. de heer en mevr. H. Witkamp, Jisp; 3. de heer H. van Hooff en mej. C. v. d. Park, Assendelft; 4. de heer en mevr. Jb. Bierens, West-Grafdijk. De prijs voor het schoonst geheel viel ten deel aan den heer en mevr. H. Burger, Am sterdam Aan de korte baandraverij in den namiddag om prijzen van 400, 150, 50 en 25 ver schenen 28 paarden aan den start. De uitslag hiervan luidt: 1. The Gleaner van W, H. Geersen, Hilversum, berijder eigenaar; 2 Betty Worthy van S. v. d. Oord, Haarlem mermeer, berijder eigenaar; 3. Rolls Royd, eig. Sta) H. Heerenveen, berijder H. de Vries; 4. Rose Morgan van K. Wijk Jz„ Haren, berijder B. Bolwijn. Onder voorzitterschap van den heer Henri Put ter werd Woensdagavond in huize „de Liefde" de zeventiende algemeene jaarvergadering ge houden van den R.K. Amsterdamschen Voet balbond. Buiten den geestelijk adviseur, rector Schneiders en het vrijwel voltallige bestuur werd deze vergadering o. m. bijgewoond door de heeren H. N. Smits en G. Kruyver, resp. vice-voorzitter en secretaris-penningmeester van den D. H. V. B. In zijn openingswoord memoreerde de heer Putter de dezer dagen gehouden jaarvergade ring van den D. H.V. B. Ook het district Amsterdam wênscht som mige veranderingen in de werkwijze van den D. H. V. B. Critiek mag echter niet bestaan uit persoonlijke aanvallen of afbraakpogingen, die de beweging slechts schade kunnen doen. Spr. hoopte, dat de aangename samenwerking, die steeds in het district Amsterdam heerschte, ook in den vervolge het werk in de hoofdstad zou blijven kenmerken. Spr. herinnerde voorts aan de stijging van het juniorenaantal, in welk verband hij wees op het kath. schoolvoetbal- tournooi en den invloed van onze katholieke onderwijzers. De groei van onze beweging wordt in het neutrale kamp scherp gadegesla gen. Spr. wees o. a. op de reclame, die in het jaarverslag van den A. V. B. werd gemaakt met een schrijven van pater van Ogtrop over het neutrale schoolvoetbaltournooi. Hieraan hadden zooals men weet eenige hoogere elftallen van het St. Ignatiuscollege deelgenomen, omdat men hiervoor in het katholieke tournooi geen ge lijkwaardige tegenstanders had. Spr. betreurde, dat er bij de te Amsterdam gehouden R. K. Paedagogische week geen sportleiders uitgenoodigd waren. Hier heeft men het competitiesysteem aan zeer ernstige critiek onderworpen. Ook spr. weet wel, dat er aan het systeem fouten kleven, maar wij wa ken er juist voor, dat excessen voorkomen worden en in onze beweging heeft men voor 90 pet. die zekerheid. Het afbreken, zonder er iets beter voor in de plaats te stellen, is fu nest. Als men ziet, wat er bereikt is in onze beweging, mag men over de bereikte resultaten zeker tevreden zijn. Spr. wekte de vereenigingsbestuurders nog eens op, vooral hun aandacht te schenken aan de verbetering van het spelpeil en de training van hun leden. Voorts deed spr. een beroep op de vergadering, om vooral de jongere werk- loozen te steunen. Tenslotte betreurde spr. het Men deelt ons mede, dat een nieuwe wieler club is opgericht onder den naam van H. R. C. „Excelsior". Het secretariaat is voorloopig gevestigd bij J. Westbroek, Weltevredenplein 23, Haarlem- Noord Ondertrouwd 28 Augustus: K. Cuperus en P. G. Nieuwenhuis; A. W. J. Over en A. IJ. King- ma; G. Kleinhout en M. Gablitz; N. J. Kellaard en M. Güth; J. B. Schreinders en A. de Jong; G. C. Willems en M. C. Geldorp; P. Cornet en Op herhaald verzoek publiceeren wij hier nog eens de volledige gegevens over on ze Exweto-trips. In verband met de groote belangstelling welke dit jaar bestaat voor de reizen naar Brussel, heeft de V. K. P. terwille van haar lezerskring aan haar centrale reisafdeeling een aparte afdeeling toegevoegd voor excursies naar de wereldtentoonstelling. Kortweg aangeduid met „Exweto." Wij hebben een gevarieerd pro gramma samengesteld en zooveel reizen uitge stippeld, dat practisch alle lezers dit jaar een bezoek aan de wereldtentoonstelling kunnen brengen. De organisatorische en technische ver zorging van deze reizen hebben wij in handen gesteld van Brugman's Auto Reisbureau te Am sterdam. Wij nemen alle zorg op ons. Indien u niet in het bezit is van een geldige pas of bewijs van Nederlandschap, zorgen wij voor een algemeene reispas, waarvoor slechts een kwartje verschuldigd is. U gelieve dan aan ons op te geven: naam en voornamen voluit, plaats en datum van geboorte, beroep en te genwoordige woonplaats. wordt gedineerd. Thuisreis langs den zelfden weg met oponthoud in Wuest Wezel. Aankomst pijn. 11 uur Utrecht, 12 uur Amsterdam en 12.30 uur Haarlem. Kosten: Alles inbegrepen f8-75. Vertrek Haarlem 6.30, Amsterdam 7, Utrecht 8 uur. Via Gorkum-Breda naar Wuest-Wezel. Kort oponthoud. Dan naar Antwerpen, waar een uitgebreide warme lunch gereed staat. Over Mechelen naar Brussel. Aankomst pl.m. half drie. Groote rondtoer door de stad. Half zes prima diner, dan naar de tentoonstelling. Rond wandeling onder leiding. Tocht met lilliput- terstrein over het fantastisch verlichte ten toonstellingsterrein. Bezoek aan „Oud-Brussel" met zijn vermakelijkheden. Ongeveer 12 uur worden de deelnemers naar de hotels gebracht. Den tweeden dag kunnen de deelnemers uit slapen, wandelen en winkelen. Om twaalf uur verzamelen aan een warme lunch, dan naar Antwerpen. Groote rondtoer door deze haven stad. Prima diner in Antwerpen en dan via kort oponthoud in Wuest Wezel huis toe. Aan komst Utrecht 10.30, Amsterdam 11.30, Haarlem 12 uur. Kosten: Alles inbegrepen f 15.50. Ten eerste organiseeren wij dagtochten. Vertrek Haarlem 6.30, Amsterdam 7.en Utrecht 8 uur. In luxe reiswagens via Utrecht naar Gorkum, overvaart naar Sleeuwijk en over Breda naar het grensplaatsje Wuest-Wezel, waar een consumptie wordt aangeboden. Via Brasschat naar Antwerpen. Tocht door Ant werpen. Dan naar Brussel. Ongeveer 1 uur uit gebreide lunch op het terrein van de wereld tentoonstelling. Bezichtiging van de tentoon stelling. Rit in den Lilliputterstrein over de geheele tentoonstelling. Vijf uur vertrek. Rond- &§r door Brussel. dan naar Antwerpen, waar Gembloux-Namen naar Dinant. Hier lunch. Bezichtiging Dinant. Bezoek o.a. aan Citadel. Schitterend vergezicht. Via Yvoir-Tailfer- Samson-Ardenne-Hoei-Ivon naar Luik. Hier diner en logies. De avond is vrij. Den derden dag na het ontbijt gelegenheid om te winkelen. Tien uur vertrek naar Nederland. Tocht door Limburg. 1 uur te Valkenburg, uitgebreide kof fietafel. Via Roermond naar Eindhoven. Hier vindt het afscheidsdiner plaats. Aankomst Utrecht 10.30, Amsterdam 11.30, Haarlem 12 uur. Kosten: Alles inbegrepen f 25.50. Eerste dag gelijk aan eersten dag van twee- daagsche. Tweede dag. Na ontbijt schitteren de tocht door Ardennen en Maasdal. Via Wavre- Eerste dag gelijk aan den eersten dag van de tweedaagsche. Tweeden dag om elf uur vertrek via Overijssche-Wavre-Namen naar Dinant, waar de lunch wordt gebruikt. Bezoek aan de Citadel, waarna fraaie tocht naar het bede vaartplaatsje Beauring. Hier oponthoud van ongeveer een uur, dan prachttocht via Wellin naar Rochefort, waar gedineerd en gelogeerd wordt. Den derden dag vroeg opstaan. Won dermooie tocht via March-Caomblain au Pont- Aywaille-Remouchamp naar Spa. Lunch in Spa. Bezoek aan het Casino. Over Jalhay wordt de reis voortgezet naar Gileppe, waar de groote waterwerken worden bezichtigd. Daarna naar Luik, waar gedineerd en gelogeerd wordt. De vierde dag is gelijk aan den derden dag van de driedaagsche. Kosten: Alles inbegrepen slechts f35.50. Vertrekplaatsen. Haarlem: voor het bureau van de Nieuwe Haarlemsclie Courant, Nassau- laan 51. Amsterdam: Kasteel van Aemstel, N. Z. Voorburgwal 6573. Utrecht: Centraal Station. Als er voor een van onze reizen bij U interesse is, geeft u zioK* dan vooral zoo tijdig mogelijk op. Wij «Willen niemand teleurstetllen. Inlichtingen en opgave tot deelname aan het Centraal Reisbureau van de Ver. Kath. Pers, N. Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam. Onder Motto Exweto. I I heengaan van pater Esser als voorzitter van den D. H. V. B„ maar spr. was dankbaar, dat pater Esser in het vervolg als pastoor in de hoofdstad werkzaam zou zijn. Voorts installeerde spr. als geestelijk advi seur rector Schneiders, die reeds bijna een jaar in functie was, maar thans voor het eerst de jaarvergadering bijwoonde/ Rector Schneiders sprak hierna de vergade ring toe. Spr. wees er op, dat wij leven in den tijd van de katholieke actie en bracht in her innering den wensch van Z.H. den Paus, dat iedere goede Katholiek als leekenapostel werk zaam zou zijn. Spr. wekte de bestuursleden der vereenigingen op steeds zelf een voorbeeld te zijn voor hun leden. De behandeling' van de jaarverslagen nam weinig tijd in beslag. Uit de vergadering werd van verschillende zijden hulde gebracht aan den secretaris-penningmeester-competitieleider, den heer F. J. van Veen, voor het vele werk. dat deze voor den bond had verricht, wat de voorzitter onder het applaus der vergadering nog eens in het bijzonder onderstreepte. Ook bracht de heer Putter in het bijzonder hulde aan de heeren Beems en Evers, resp. secretaris der pers en propaganda en schoolvoetbalcom- missie. De jaarverslagen werden goedgekeurd en de penningmeester voor zijn gevoerd beheer onder dankzegging gedechargeerd. Hierna werden door rector Schneiders de kampioensmedailles uitgereikt. De aftredende bestuursleden, de heeren P. M. Deerenberg, vice-voorzitter, F. J. van Veen, secretaris-penningmeester-competitieleider, W. Rebel en J. Overboom, commissarissen, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. De begrooting voor 1935'36 werd vastge steld op een totaal bedrag van 4890. In de kascommissie werden benoemd de hee ren kapelaan Hilhorst (The Victory, Weesp), van Dijk (O. D. A., Duivendrecht) en te Riele (N. V. A.). Na de rondvraag werd nog het woord gevoerd door den heer H. N. Smits, vice-voorzitter van den D. H. V. B., die na eenige herinneringen te hebben opgehaald, de hoop uitspreekt, dat de goede voortvarende katholieke geest, die het Amsterdamsche district steeds heeft geken merkt, ook in het vervolg in de hoofd stad zal mogen blijven heerschen. Tenslotte werden nog de zwemavonden voor de R.K. voetballers in den Diemerplas bespro ken. Zoowel door den heer Putter als door rec tor Schneiders werd warm aanbevolen deze in stelling, waar ieder katholiek op gepaste wijze kan zwemmen, zooveel mogelijk te steunen. De heer Van Veen bracht tenslotte dank voor de steeds ondervonden medewerking en sprak een speciaal woord van hulde tot den R. K. A. V. B.-voorzitter, den heer Henri Putter, die altijd onvermoeid in het belang van den bond werkzaam, is. Met een dankwoord van den heer Putter, die nog eens de aandacht der vereenigingsbestuur ders vroeg voor de a.s. collecte voor de jeug dige werkloozen en hen opwekte hun leden aan te sporen zich als collectant op te geven, werd deze geanimeerde en vlot verloopen vergadering- gesloten. WASHINGTON, 28 Aug. (A. N. P.) Presi dent Roosevelt bestudeert samen met Staats secretaris Huil het antwoord der Sovjet-regee ring op de Amerikaansche protestnota. Eener. zijds zou men, naar verluidt, niet gaarne alle betrekkingen met de Sovjet-Unie afbreken, doch anderzijds is men van meening, dat de huidige toestand niet kan blijven voortduren. Het argument, dat de Derde Internationale geheel los van de Sovjet-regeering staat, wijst men als een belachelijke opmerking af. In sommige kringen wijst men er op, dat Roosevelt in het najaar van 1933 tegen het advies in van vele Amerikanen, in het bij zonder van zijn politieke tegenstanders, de be trekkingen met Sovjet-Rusland heeft hervat. Zou hij deze thans weer verbreken, dan zou' dat de erkenning zijn van een ernstige poli tieke fout. BOEDAPEST, 28 Aug. (Reuter). De Natio nale Bank heeft Woensdag het disconto met een half procent verlaagd tot op vier procent. De rentevoet voor beleeningen werd van vijf tot 4 ts procent teruggebracht. Na een rustdag te Luzern werd Woensdag de Ronde van Zwitserland voortgezet met de vier de etappe van Luzern naar Genève, over een afstand van 286,9 K.M. Het aantal deelnemers is reeds sterk vermin derd. Waren het er 70 die den eersten dag te Zurich startten, thans zijn nog slechts 45 ren ners overgebleven. Het grootste aantal uitval lers heeft België, n.l. zes. Bij de Zwitsers zijn reeds vier uitvallers, terwijl bij de Franschen en Italianen reeds twee ontijdig den strijd heb ben moeten staken Zooals bekend, zijn onze landgenooten v. d. Ruit en Kruisman reeds den eersten dag uit gevallen. Tijdens de vierde etappe waren er weer zeer vele'moeilijkheden te overwinnen en moesten de deelnemers flink klimmen. De Franschman Léon Level bewees een goede klimmer te zijn enreeds op de helft van het traject had hij een voorsprong van ongeveer vier minuten, dien hij tot het einde toe wist te behouden op zijn landgenooten Buttafocehi en Benoit Faure. Daarachter volgden in een tweede groep o.m. de Duitscher Bautz, de Zwitser Bula en (ie Franschman Rinaldi. Woensdag zijn de wedstrijden te Overveen voortgezet om den Van Lennep-beker, welke wedstrijden den vorigen dag wegens het slechte weer onderbroken moesten worden. De resultaten waren: kwart-beslissing: Klinkspoor, Arnhem sl. F. Rhodius 1—6, 108, 6—3. Halve beslissing: Fabius, Baarn sl. J. Oudes, Haarlem 6—3, 6—0; P. Rutser, Utrecht sl. Klinkspoor, Arnhem 61, 63. Beslissing: P. Rutser sl. Fabius 57, 64, 7-5, ROME, 28 Aug. (Reuter). Laat in den middag is in het raadhuis van Bolzano de met groote spanning in binnen- en buitenland verwachte Italiaansclie Ministerraad onder voorzitterschap van Mussolini bijeengekomen. Aanwezig waren 6 ministers en 13 staatssecretarissen. Het was de eerste maal, dat in het fascistische Italië een ministerraad buiten Rome vergaderde. De zit ting duurde anderhalf uur en was tegen half zeven geëindigd. Een officieel communiqué was vanavond nog niet uitgegeven, doch naar van wel-ingelichte zijde verluidt, heeft Mussolini een uitvoerige uiteenzetting van den internationalen toestand gegeven, waarbij hij in het bijzonder het Ita- liaansche standpunt tegenover de mogelijkheid van het toepassen van sancties heeft uiteenge zet en mededeelingen heeft gedaan omtrent de hoofdtrekken van het memorandum aan Ge nève. Een groote plaats heeft daarbij ingeno men de vraag, welke houding Italië tegenover den Volkenbond zal innemen en wat men zal doen, indien deze tot tegen Italië gerichte be sluiten komt. Volgens andere geruchten zouden de bespre kingen ook betrekking hebben gehad op vloot- kwesties in verband met het zenden van nieuwe Engelsche strijdkrachten naar de Middelland- sche Zee. De rede van Mussolini werd door de andere ministers luide toegejuicht. De Italiaansche manoeuvres in de Alpen wer den Woensdagmiddag beëindigd. De troepen zullen Donderdag-middag rust hebben. Vrijdag vinden schietoefeningen met scherp van artillerie en infanterie plaats, terwijl Za terdag alle troepen-eenheden, die aan deze Al pen-manoeuvres hebben deelgenomen, een groote parade zullen houden. Woensdagochtend heeft in den Kon. graf kelder in de Nieuwe Kerk te Delft de overleg ging plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen Prins Hendrik in een bronzen kist. De begrafenisonderneming van den heer Innemée te 'sGravenhage had 's morgens vroeg de bronzen kist per auto naar Delft gebracht en in het Koor van de Nieuwe Kerk geplaatst. Omstreeks kwart over tienen arriveerde in een hofauto de opperceremoniemeester en groot meester van het Huis van H.M. de Koningin, graaf J. H. F. du Monceau. ïn het kerkgebouw werd de voorname bezoe ker ontvangen door den burgemeester van Delft en commissaris van den Koninklijken grafkelder, mr. G. van Baren en den opzichter, den heer D. Houtzager. De bronzen kist werd vervolgens in den graf kelder neergelaten, waar door het personeel van den heer Innemée het stoffelijk overschot van den Prins daarin werd gelegd. De kist werd ver. volgens dicht gesoldeerd. Te omstreeks 12 uur verliet graaf du Monceau de kerk, waarna hij eenigen tijd ten stadhuize vertoefde. Omtrent de inbraak in het kantoor van den houthandel der firma Hoogendijk te Zwammer- dam kan nader worden gemeld dat het vrijwel zeker is, dat hier de inbrekersbende aan het werk is geweest, die de vorige week een bezoek heeft gebracht aan de melkfabriek „Nieuw- Holland" te Woerden. De omstandigheden waar onder de brutale inbraak te Zwammerdam heeft plaats gehad, vertoonen een frappante gelijkenis met die te Woerden. Ook hier moest eerst een deur worden geforceerd van een kast, waarin twee brandkasten waren opgeborgen. Ook hier heeft men door middel van een dynamiet- patroon het slot van de zware kast totaal ver. nield. De explosie is ditmaal zoo hevig geweest, dat de geheele binnenwand van de deur is bezwe ken en de groote hoeveelheid gips, welke als vul sel wordt gebruikt, over den vloer verspreid lag. Bovendien hebben omwonenden tusschen Half één en half drie het geluid van de explosie ge hoord, doch hieraan geen verdere aandacht be steed. Bij de firma Hoogendijk is reeds tweemaal eerder ingebroken, den laatsten keer nog slechts enkele maanden geleden. Sinds de vorige week Vrijdag was de heer Hoogendijk tegen inbraak verzekerd. In de kast werden behalve een stuk koperdraad nog een exemplaar van een Rotter, damsch dagblad, alsmede een boordeknoop en een das van een der daders gevonden. Behalve de Rijksveldwacht te Alphen aan den Rijn, is ook de politie te Woerden en de recher che te Amsterdam van de inbraak in kennis gesteld. Ass. Gas 1 Chic. Milwaukee 2 Gen. Gas idem A% Greath North. Nat. Cash Wabash Am. Car Cities Service Mac Keesport 20 16 15/8 211/8 17/8 116J4 Missouri Kansas 41/8 Nat. Steel 64 K Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens ln grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling Inderdaad motiveeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4