D'Eindewjp WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Knal! DE BAROMETER |tvandeff autorijdt f Kerkelijk Leven VRIJDAG 30 AUG. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935 Prof. dr. W. Schücking Ónder groote belangstelling met militair eerbetoon ten grave gedragen Mr. M. J. H. Paulussen f Lid der Gedeputeerde Staten van Limburg De veldwachter en een stoel Venter moest het tegen hen ten- slotte afleggen De bouwbedrijven in nood Adres aan de Regeering inzake de W erkverschaffing MR. J. A. H. COOPS Benoemd tot lid van de Tweede Kamer W ethouders verkiezing te Amsterdam S.D.A.P. handhaaft eisch van drie zetels GEVAARLIJK SPEL Bij een bokswedstrijd te Zandvoort FRAUDE OP POSTKANTOOR? Tekort van f 1000 te Bussum IJSELBRUG BIJ ZWOLLE Tweede spoorbrug zoo goed als gereed II zuff lich steeds behaaglijk voelen mef DOUWE EGBERTS Dievenbende gepakt Politie moest op auto schieten, voordat zij tot arrestatie kon overgaan DE P.B.-PILOOT BIJ DE K.L.M. Priesterfeesten Prof. Dr. Jac. van Ginneken S.J. Pater K. Derks S.J. Z H. EXC. MGR. VAN VELSEN PASTOOR G. A. DAMEN t EVENREDIGE VRACHTVER- DEELING Schippers adresseer en aan de re geering De benzine-belasting orgelbespeling orkest-concerten Golflengten m :- Dagfili m Dat is het eenig juiste woord Te Den Haag had hedenmorgen de begrafe nis plaats van prof. dr. W. Schücking, rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie. Te half elf werd een rouwdienst gehouden in de Duitsche kerk aan het Bleijenburg. Aan de rechterzijde van het met rouw bekleede spreek gestoelte was de lijkkist met het stoffelijk over schot opgesteld, onder een zwart met goud ge drapeerd velum, terwijl een groot aantal bloem stukken aan den voet van de katafalk was neergelegd. Na eenig orgelspel werd door den voorganger van de Deutsche Gemeinde te Den Haag, pas tor Herbst, een gebed en schriftlezing gedaan, waarna een korte toespraak volgde bij monde van dezen voorganger. Door een dubbel strijkkwartet, bestaande uit leden van het Residentie-orkest o.l.v. Sam Swaap en een koor werden vervolgens eenige liederen en muzikale werken van Handel en Schubert ten gehoore gebracht. In het voorste gedeelte van de kerk hadden achter de familieleden van den overledene plaats genomen de verschillende hooge autori teiten, die deze plechtigheid bijwoonden. Zoo merkten wij om. op baron van Lijnden en kapitein Rost van Tonningen, als vertegen woordigers van H. M. de Koningin, den heer Boltze, namens den Duitschen gezant en ver schillende andere leden van het corps diploma tique. Voorts de rechters van het Permanente Hof van Internationale Justitie in hun toga's, den vertegenwoordiger van den secretaris-gene raal van den Volkenbond, den heer E. E. Ek- strand. den minister van justitie Z. Exc. mr. J. R. H. van Schaik, den commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland Jhr. Mr. H. A. van Karnebeek en andere hoogwaardigheids- bekleeders. Na afloop van dezen rouwdienst werd het stoffelijk overschot geleid door het militair eere-escorte, onder commando van den garni zoenscommandant kolonel Sillevis cnder groote belangstelling van het publiek naar de algemeene begraafplaats aan de Kerkhoflaan overgebracht, waar te ongeveer half één de be grafenis volgde. adres gezonden aan den Minister van Water staat waarbij zij protesteeren tegen een even- tueele benzinebelastlngverhooging. Ails men geen tolgelden heft op de bruggen, zoo redeneeren vele schippers verder, dan moet men ook de schippers vrijstellen van sluisgelden. Hedenmorgen te half acht is na een korte ongesteldheid in den leef tij d van 64 jaar te zij nen huize overleden Mr. M. J. H. H. Paulus sen, lid der Gedeputeerde Staten van Limburg en deken der Orde van Advocaten te Maas tricht. Mr. Paulussen werd geboren te Kaberg bij Maastricht op 19 Augustus 1871. Na beëindiging zijner universitaire studies vestigde hij zich in 1895 als advocaat en procureur te Maastricht. Sedert 1907 was hij rechter-plaatsvervanger bij de Arrondissementsrechtbank en sedert 1919 deken der Orde van Advocaten. Van 19011919 kende Maastricht hem als lid van den Ge meenteraad voor de R. K. Staatspartij en van 1910—19i9 als wethouder van Onderwijs en So- crale Zaken. In 1910 werd hij gekozen tot lid v#n de Pioviaeiale Staten van Limburg en in 1919 tot lid van Gedeputeerde Staten, waarin hij vooral als financieel deskundige een goeden naam had. Mr. Paulussen was van 1906 tot 1919 lid van het Burgerlijk Armbestuur van Maastricht. In December 1929 werd hij benoemd tot voorzitter der Staatscommissie voor de overlaadhavens aan het Julianakanaal. In 1925 werd hij be noemd tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. Woensdagmorgen vervoegde zich een woon wagenbewoner bij den burgemeester van Hoog woud en vroeg vergunning om te venten, wat geweigerd werd, omdat juist te voren aan een ander persoon vergunning was verleend mu ziek te maken. Dit stond den woonwagenbewoner niet aan. Deze dreigde eerst met zijn wagen voor de wo ning van den burgemeester te gaan staan en zeide daarna, dat hij toch ging venten, wat hij ook deed. De burgemeester waarschuwde den gemeenteveldwachter, die even later met den venter weder op de secretarie kwam. De man had werkelijk gevent en zou daarvoor bekeurd worden. De venter weigêrde echter zijn naam op te geven en wond zich zoo op, dat hij een stoel greep om daarmede van .zich af te slaan. Hier had hij echter buiten den veldwachter gerekend, die hem direct aangreep, hem den stoel ontnam en hem eens liet voelen, hoe het ging. wanneer er met een stoel geslagen moet worden. De venter, die'hierop niet had gerekend, liep op een draf de secretarie uit en snelde den Boekeiweg op. gevolgd door den veldwachter, met den stoel in de hand. De venter keerde zich zoo nu en dan eens om, om zijn achtervolger te lijf te gaan, maar kreeg dan voortdurend met den stoel op zijn hoofd. Eindelijk gaf de man zich gewonnen. Ter kalmeering werd hij in het cachot gestopt. Na ongeveer 1J4 uur hier te hebben gezeten, wist hij precies zijn naam enz. op te geven. De Ned. Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland; de R.K. Bond van Bouwpatroons; de Ned. Chr. Aan nemers- en Bouwvakpatroonsbond; de Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond; de R.K. Bouwvakarbei dersbond „St. Joseph"; de Ned. Chr. Bouwvak arbeidersbond en de Chr. Nat. Bouwvakarbei dersbond in Nederland, hebben een adres ge zonden aan den Minister van Sociale Zaken, waarin zij er op wijzen, dat zij meermalen der Regeering hebben kenbaar gemaakt, dat zij met groote ongerustheid waarnamen, hoe in toenemende mate de objecten voor werkver schaffing op het terrein van het bouwbedrijf worden gezocht. Voor ettelijke tientallen millioenen guldens aan werkobjecten zijn op deze wijze aan de vrije arbeidsmarkt van het bouwbedrijf ont trokken. Tot voor korten tijd werd het bouw bedrijf bij de uitvoering dezer werken geheel uitgeschakeld. Meermalen is ten behoeve van werken, die ongetwijfeld op de normale arbeids markt zouden zijn gebracht, subsidie voor uit voering in werkverschaffing verleend, waar door zij, gezien de aan deze subsidie verbon den voorwaarden, automatisch aan de vrije arbeidsmarkt werden onttrokken. Met groote zorg zien derhalve de besturen de toekomst van het bouwbedrijf tegemoet. Ook de wijze, waarop de laatste maanden t bestuur van het „Werkfonds 1934" handelde, wordt door de besturen met stijgende ongerust heid waargenomen. De besturen zijn ten slotte van oordeel, dat bij uitvoering van bouwwerken in werkverschaf fing, in de meeste gevallen de werkloosheids bestrijding niet wordt gediend, daar veelal slechts werkverplaatsing wordt bereikt. Zij komen tot de navolgende conclusiën: Het normale werk (dat is werk dat in nor male omstandigheden ook zou zijn uitgevoerd) worde aan de normale markt gelaten. Als ter wille van de bestrijding der werk loosheid bepaalde werken vervroegd moeten worden uitgevoerd, kan dit geschieden door middel van het Werkfonds. Indien het mogelijk is uit dit fonds de gelden ook a fonds perdu be schikbaar te stellen, bestaat er voor de lagere overheidsorganen geen aanleiding aan den werkverschaffingsvorm de voorkeur te geven. Als werkverschaffingsobjecten komen slechts in aanmerking ontginningen, bebosschingen, ontwatering van woeste gronden, enz. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken als lid door den heer A. G. A. van Kappard. tot lid van de Tweede Kamer be noemd verklaard mr. J. A. H. Coops té Apeldoorn. -• li^ r wwwwuiwi ii i r i s ivv. Stand op Donderdag 1 uur n.m.: 751.7 Vorige stand: 756.4 i Hedenmorgen vergaderden ten Amsterdam- schen stadhuize de Raadsfracties der S.D.A.P., R.K., C.H., V.B. en A.R., zoomede de heeren Ketelaar (V.D.), Roobol (C.D.U.) en dr. De Hartogh over de oplossing der wethoudersbe noeming op 3 September a.s. Als resultaat dezer bespreking moest worden geconstateerd, dat niet tot een afspraak over de samenstelling van het College kon worden gekomen, wijl over den inhoud eener afspraak in verband met de daarbij aan de sociaal democraten toe te kennen zetels geen eenstem migheid viel te bereiken. Tegenover het standpunt de sociaal-demo craten, die op drie zetels aanspraak maken, handhaafden de Roomsch Katholieken hun reeds uitgesproken meening, dat de samenstelling van het College behoort te worden bevorderd op de breedst mogelijker basis. Bij dit standpunt sloten zich voor wat betreft de practische conclusies aan de C.H., de Vrij heidsbond en de A.R., terwijl door de overige aanwezigen blijk werd gegeven, dat zij zich bij het standpunt der sociaal-democi'aten hetzij voorwaardelijk, hetzij onvoorwaardelijk, aan sluiten. Gisteravond heeft zich tijdens een interna- ionalen bokswedstrijd te Zandvoort een klein incident voorgedaan, dat niettemin groote ge volgen had kunnen hebben. Zooals gebruikelijk werd bij het begin het „Wilhelmus" ten gehoore gebracht. Vele aan wezigen stonden op, doch verschillende bezoe kers hieven demonstratief de hand omhoog. Daardoor ontstond een hevig rumoer dat nog al lang aanhield; men vreesde aanvankelijk het ergste, omdat men in bokskringen nu niet bepaald op een stootje meer of minder zal kijken. De inspecteur der politie en de wachtmeester der marechaussee slaagden er dank zij hun tactisch optreden in zonder geweld de gemoe deren te kalmeeren en de rust te herstellen. Op het postkantoor te Bussum is een ver moedelijk geval van fraude ontdekt. Dezer da gen is in de kas van een der ambtenaren een tekort van 1000.vastgesteld. De betrokkene beweert, dat hij vermoedelijk in een druk oogen- blik 1000.heeft gewisseld en dat hij het bankbiljet toen niet heeft ontvangen. Een ambtenaar van het hoofdbureau uit Den Haag en de Bussumsche recherche zijn vandaag druk doende met een onderzoek ten kantore aldaar. De ambtenaar is voor het verhoor ter beschik king van de politie gehouden. De tweede spoorbrug over den IJsel is thans zoo goed als gereed. De draaipijler van de oude draaibrug zal dezer dagen worden opgeruimd, waardoor de doorvaartruimte onder de beweeg, bare brug, aanmerkelijk zal worden vergroot Dit lastige werk zal door de genie worden be werkstelligd, die daarvoor onder water gaten voor het leggen van de springstof in den pijler moet boren. Proefrijden over de nieuwe brug is niet noo- dig; wel zal men met een paar zware locomo tieven over de brug rijden voor het verrichten van spanningmetingen. Ingaande 5 October a.s., met de winterdienst- regeling, wordt de brug in gebruik genomen en zal dus voor 't eerst over den IJsel dubbel spoor en met onverminderde snelheid kunnen worden gereden, waarmede de verbinding met het Noor. den des lands ten zeerste zal zijn gebaat. ECHTE FRIESCHE HE EREN-BAAI EN BAAI. TABAK-VERSCHAFT U WOLKEN VAN GENOT. M45 Dank zij het actief optreden van de politie te Alphen aan den Rijn heeft men vannacht te Utrecht, nadat verschillende keeren op hen was geschoten, een viertal ongure typen, af komstig uit IJmuiden, die te Alphen aan den Rijn benzine hadden gestolen, weten te arres teeren. De auto, welke in hun bezit was, bleek te IJmuiden te zijn ontvreemd. Tusschen één en twee uur in den afgeloopen nacht werd de benzine-handelaar Boeyinga, die een benzinestation aan den Rijksstraatweg Alphen aan den RijnZwammerdam heeft, wakker door eenig gestommel. B„ die naar bui ten ging, zag een viertal personen zich met een auto ijlings uit de voeten maken in de richting Utrecht. Het bleek, dat zij de benzinepomp had den verbroken en een 70 tal liters benzine had den ontvreemd. B. stelde na deze ontdekking onmiddellijk de politie te Alphen aan den Rijn van den diefstal in kennis, die op haar beurt de Utrechtsche politie waarschuwde en daarbij een signale ment van den auto verstrekte. De Utrechtsche politie zette onmiddellijk een viertal posten uit. Toen de auto uit de richting Alphen in razende vaart aan kwam rijden, en men trachtte deze aan te houden, raasde de wagen met groote snelheid door. De auto wist eèh tweetal posten te passeeren, hoewel de poli tie op het voertuig schoot. Bij den derden post evenwel slaagde de politie erin den auto staande te houden. De vier inzittenden werden naar het politie bureau te Utrecht overgebracht, waarop de Alphensche politie, vergezeld van den heer B., zich dadelijk daarheen begaf. De benzine handelaar herkende den auto. Het viertal dat direct een verhoor werd afgenomen, legde een gedeeltelijke bekentenis af. Bovendien is geble ken, dat de auto, welke in het bezit van de man nen was, door hen te IJmuiden was ontvreemd. De „Daily Telegraph" bericht, dat de K.L.M. de P. B. Automatic Aeroplane Controle, ge noemd naar den uitvinder Pollock Brown, heeft aangekocht. De K.L.M. heeft eveneens het ver kooprecht voor Nederland verkregen. De P. B. Controle kan In elke machine worden aange bracht en zal spoedig algemeen in gebruik wor den genomen bij de Douglas- en de Fokker vliegtuigen van de K.L.M. Men schrijft ons nog over het zilveren pries terfeest van prof. dr. Jac. van Ginneken S.J. Tegen het middaguur van half twaalf tot half een hield de jubileerende priester te mid den zijner naaste familieleden in de groote zaal van de pastorie aan de Stijn Buysstraat een drukbezochte receptie. Op de receptie verschenen de Senaat van de Nijmeegsche Universiteit prof. dr. A. Kors, prof. dr. J. Cornelissen, alle hoogleeren der Ka tholieke Universiteit, zoover in de stad aan wezig, de burgemeester, de heer Jos. Steinweg en de beide wethouders de heeren mr. Arn. Krootjes en mr. v. d. Velden, de Senaat van het Nijmeegsche Studentencorps, en de mo derator, Pater C. Hoogeweegen S.J., Mgr. Lan slot O.S.B., de Zeereerw. paters dr. G. Lamers van het Berchmanianum en V. van Spaendonck, rector van het St. Canisluscollege. Verder werden o.m. opgemerkt de oversten van de verschillende geestelijke orden, welke in Nijmegen hun studiehuizen hebben, prof. Mgr. dr. J. Hoogveld, Pater Kruitwagen O.F.M., pater Schroder, rector van de St. Jozefskerk, en meer dere confraters van den jubilaris, Jhr. dr. J. van Rijckevorsel, de heer Kronenburg, oud lid van Ged. Staten van Gelderland, burgemeester van Didam, de heer Trautwein uit Arnhem en meerdere vertegenwoordigers uit de Nederland- sche wetenschappelijke en letterkundige we reld. Men bleef voortdurend telegrammen brengen uit alle deelen van het land, zoowel uit univer sitaire milieu's als ook uit de Katholiek sociale en godsdienstige kringen, waaraan de jubilee- rende priester zijn groote gaven van geest en hart steeds gaf en nog geeft. Maandag herdacht de zeereerwaarde pater K. Derks S.J., leeraar aan het St. Canisiuscol- iege te Nijmegen en moderator van verschil lende vereenigingen zijn zilveren priesterfeest. In de kapel der Eerw. Zusters van J. M. J. droeg de jubilaris in allen eenvoud een H. Mis van dank op. In het middaguur werd in het St. Canisius- college een receptie gehouden waarbij de jubi laris van alle zijden blijken van sympathie mocht ontvangen. De jubileerende priester, die in alle kringen der samenleving zijn vrienden telt, werd ge- lukgewenscht door zijn confraters en leeraren van het St. Canisiuscollege door prof. mr. E. J. J. van der Heyden, voorzitter der Openbare Leeszaal, waarvan pater K. Derks moderator is; verder door dr. Cornelissen, bibliothecaris van de R.K. Universiteit, dr. G. Lamers S.J., dr. A. Borret S.J., dr. Jos. Creijghton, door pater C. Hoogeweegen S.J. namens het N. S. C. door pater van Ruth S.J., als praeses van de K.G.V,, door den wethouder van onderwijs mr. dr. Arn. Krootjes, den heer J. Daniels, voorzitter van de A. R. K. O., door den heer Verkuil van de R.K. Werkmeestersvereeniging, door den heer N. Christen, voorzitter van Katholiek Leven, door drs P. v. d. Dungen, lid der Prov. Staten, voorzitter van het huldigingscomité en Ka tholiek Leven dat zijn moderator nog een apart huldeblijk zal aanbieden. Vele vooraanstaande Katholieken van Nijmegen kwamen pater Derks nog huldigen. Op Zaterdag 7 September as. des middags tusschen half vier en vijf uur zal, naar „Onze Mail", orgaan van het K. I. B., mededeelt, in het St. Ignatiuscollege, Hobbemakade 51 te Amsterdam de gelegenheid worden geboden om Z. H. Exc. Mgr. A. P. F. van Velsen S.J., oud- Apostolisch Vicarius van Batavia, persoonlijk geluk te wenschen met het 40-jarig priester feest en 50-jarig kloosterjubileum, dat door Z. H. Ere. alsdan wordt gevierd. Woensdag is te Oud-Gastel, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, overleden de Z.Eerw. heer G. A. Damen, pastoor der St. Laurentiusparochie aldaar, priester van de Bernardijner-Abdij van Bornhem (B.), in den leeftijd van bijna 70 jaar. Pastoor G. A. Damen werd den 29 Juni 1865 te Zevenbergen geboren. Na zijn eerste studiën trad hij reeds op jeugdigen leeftijd in de Ber- 'nardijner Abdij van Bornhem (België), waar hij op 7 Juli 1889 werd priester gewijd. In Maart 1895 werd hij benoemd tot kapelaan der St. Laurentiusparochie te Oud-Gastel, waar met ingang van 23 September 1902 zijn pas toorsbenoeming volgde. Naar wij vernemen heeft het Schipperscomité van actie voor Evenredige vrachtverdeeling een adres gericht aan de Regeering om ook de E. V- te doen toepassen op het vervoer van peeën. Dit adres werd voornamelijk tot de Regeering gericht, wijl er een z.g.n. loting voor het ver voer van peeën was ingevoerd, waaraan alle schippers konden deelnemen, die een deel wil den hebben van het bietentransport. Zestig schippers zouden in aanmerking komen voor een transport terwijl er meer dan honderd in schreven. Namens verschillende schippers die belangen hebben bij de E. V. is van uit Nijmegen een GODSDIENST 8.00 Hilversum I (N. C. R. V. Schriftlezing) 10.30 Hilversum I (N. C. R. V. Mor gendienst) 11.05 Droitwlch 12.30 Hilversum I (Ronald Parker) 8.20 Parijs I 10.30 Hilversum n (VARA-orkest) 11.20 Hilversum II (VARA-orkest) 11.50 Droitwlch 12.20 Deutschlandsender (Blaasork.) 12.20 Langenberg 12.20 Kalundborg 12.30 Hilversum II (Kovacs Lajos) 12.30 Hamburg (Blaasorkest) 12.50 Droitwlch 12.50 Brussel I 1.20 Brussel I 1.30 Hilversum I 2.20 Droitwich 2.40 Hamburg (pop. concert) 3.00 Hilversum I 3.00 Hilversum II (AVRO-Decibels) 3.20 Droitwich 3.20 Kalundborg 4.00 Hilversum II (Zonnekloppers). 4.00 Hilversum X (Geniemuziek) 4.35 Droitwich 5.20 Brussel II (dansmuz.) 5.20 Langenberg 5.25 Milaan (Gevar. concert). 5.30 Hilversum II (Orvitropia) 5.35 Droitwich (dansmuziek) 5.45 Hilversum (Geniemuziek) 5.50 Beromünster 6.10 Parijs I 6.15 Hilversum II (Orvitropia) 6.20 Brussel II 6.20 Deutschlandsender 7.20 Milaan 7.20 Hilversum H (Flierefluiters) 7.50 Weenen 8.20 Brussel I (symph. ork.) 8.30 Hilversum II (Kurhausconc.) 8.40 Luxemburg (concert) 8.50 Parijs I (Wagnerconcert) 8.50 Milaan 8.50 Toulouse 8.50 Weenen (symphonle-ork.) 9.00 Rome 9.30 Beromünster 9.35 Parijs I 9.35 Brussel I (symph. ork.) 9,55 Toulouse (schrammelmuz.) 10.00 Boedapest 10.05 Toulouse (Suppé-concert) 10.20 Droitwich (symphonieconc.) 10.20 Brussel II (dansmuziek) 10.30 Weenen (dansmuziek) 10.35 Rome (dansmuziek) BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL I 488.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL.SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. HILVERSUM II 1875 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 10.40 Toulouse (zigeunerkapel) 10.45 Hamburg (pop. concert) 10.50 Toulouse (Argentijnsche mu ziek) 11.10 Parijs I (dansmuziek) 11.15 Kalundborg (dansmuz.) 11.20 Boedapest (Jazzkapel) 11.20 Hamburg 11.35 Toulouse (dansmuz.) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 12.05 Toulouse (pop. concert) 12.35 Toulouse (mil. muziek) GRAMOFOON 8.00 Hilversum H 12.00 Hilversum II 12.15 Hilversum I (Joh', de Heer) 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.20 Brussel II 12.25 Parijs II 12.45 Luxemburg 12.50 Brussel II 1.35 Droitwich 2.00 Brussel I 2.30 Hilversum II 3.20 Parijs I 5.40 Beromünster 6.20 Brussel I 6.40 Luxemburg (Concert) 7.05 Parijs II 7.33 Parijs II 7.35 Brussel II 8.10 Beromünster 8.35 Boedapest 9.55 Luxemburg 10.00 Parijs II 10.20 Brussel I 11.00 Hilversum II (Jazz) 11.20 Parijs I 11.30 Hilversum II (Pop. platen) SOLISTEN-CONCERTEN 11.00 Hilversum I (zangrecital) 12.35 Parijs I (symphonieconc.) 12.40 Brussel I 1.50 Brussel I 4.20 Hamburg 5.50 Brussel I 6.50 Brussel I 8.05 Hilversum I (zang en solis ten) w-y. W\ I 7.50 8.00 j 10.20 10.20 10.15 Haydn's Symphonie in Bes. gr. t., nr. 12 wordt Vrijdag door het Weensch Symphonie-orkest ten gehoore gebracht Weenen 8.50 uur) 8.30 Kalundborg (planorecital) 9.20 Droitwlch 11.20 Toulouse (zang) KAMERMUZIEK 10.55 Langenberg 4.20 Langenberg 5.20 Brussel I (Maaskwintet) 5.20 Hamburg 5.25 Rome (kwartet) 7.15 Boedapest 7.20 Hamburg 7.50 Droitwlch (trio) 9.20 Langenberg (kwartet) 9.20 Hamburg 10.40 Milaan (viool en piano) 10.40 Kalundborg (Balalaika-sextet) 11.20 Deutschlandsender (Hans Bund) 12.05 Weenen (schrammeltrio) OPERA EN OPERETTE 6.05 Deutschlandsender 8.20 Brussel II („Der Juxbaron", operette v. Walter Kollo) 8.25 Toulouse (operaconcert) 9.15 Parijs II („La Bohème" opera v. Puccini) 10.50 Deutschlandsender 11.55 Toulouse (operette-aria's) TOONEEL 4.20 Berlijn? (spel) 6.50 Droitwich (muz. spel) 8.35 Parys II (spel) PERSBERICHTEN VARIA Hilversum II (declamatie) Hilversum II (declamatie) Hilversum I (Politieberichten) Hilversum II (declamatie) Hilversum I (Christ, lectuur) Hilversum I (declamatie) Hilversum II (na schooltijd) Hilversum II (declamatie) Hilversum I (voordracht) Hilversum I (Politieber.) Hilversum I (radioreportage) Hilversum I (voordracht „Het Wilhelmus") Hilversum (SOS-berichten) 9.30 Hilversum I (Oranje op tocht en taptoe Hilversum I (Inleiding ver jaardag H. M. de Koningin) Toulouse (Koorconcert) Langenberg (schoolkoor) 10.15 11.00 12.00 2.00 2.30 5.00 5.00 6.00 6.30 7.00 7.15 7.30 7.58 pl.m. 10.20 10.30 10.30 SPORT 8.20 Beromünster (reportage Tour de Suisse) 11.20 Berlijn (boksreportage) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De buitengewone vergadering van ae sui kerfabriek „Bodjong" heeft besloten tot ontbinding van de vennootschap. Symington en Wilson meenen, dat het resultaat van het rubber-restrictieplan tot nu toe teleurstellend is geweest. Zij ver wachten een jaarverbruik van 840.000 ton waartegenover een productie staat van 773.352 ton op basis van 65 pet. Hierin is de productie begrepen van ongeveer 2000 ton per maand van outsiders. Een vermindering der voorraden van 1 Juli 1935 tot 30 Juni 1936 met 200.000 torn achten Sen W. te optimistisch. •'e De productie van kunstzijde in Engeland bedroeg in Juli 10.910.000 lb.; dit is op één na het hoogste cijfer, dat ooit is bereikt; in Mei was de productie 11.100.000 lb. Men ver wacht dat dvraag naar kunstzijde-garens zal voortduren. De Continental Oil Company moet plan nen in bewerking hebben voor den aanleg van een nieuwe pijp-leiding van Wichita in Kansas naar Denver, waarvoor ongeveer 20-000 buizen noodig zijn. In speculatieve Wallstreetkringen is men van meening, dat de jongste scherpe reactie van leidende aandeelen er op wijst, dat de markt „overbought" is geweest 'en niet in staat was, aan ongunstige factoren krachtig weerstand te 'bieden. Uit Los Angeles wordt gemeld, dat een prijsdaling van Californische ruwe petro leum is ingetreden, aangezien twee van de grootste mijen aan de overeenkomst van petroleum-producten zich hebben onttrok ken. Volgens Californische staatsambtenaren zijn de petroleum-velden in volle kracht en bedraagt de productie in Californië 606.000 barrels per dag, hetgeen de hoogste produc tie is sinds jaren. Men verwacht een scher pe prijsdaling voor ruwe petroleum. De Delaware and Hudson Railr. boekte in Juni een nettoverlies van 96-763 tegen 3 235.235 in Juni 1934; over het eerste half jaar een netto-verlies van S 1.05 millioen tegen 1.03 mill, in dezelfde periode van het vorig jaar. De Illinois Central Railr. boekte in Juni een verlies van 460-960 tegen 419.614 in Juni 1934; over het eerste half jaar een netto-verlies van 3.12 mill, tegen 1.78 mill, in het overeenkomstige tijdvak van het vorig jaar. De North American Co. keert een onver anderd kwartaal-dividend uit van 0-25. Roosevelt heeft het wetsontwerp getee- kend, hetwelk verbiedt, dat de regeering processen worden aangedaan in verband met de goudclausule. Deze wet treedt 1 Ja nuari 1936 in werking. x- Volgens Jron Age" bedraagt thans de staalproductie in Amerika 50 pet. der capa citeit tegen 50y pet. in de vorige week; men verwacht een verdere productie-verminde ring in verband met Labourday. Roosevelt verwacht, dat de herziene cijfers voor de begrooting van dit jaar tegen hei midden van de volgende maand gepubli ceerd zullen worden, waardoor een nauw keurige raming van het deficit zal mogelijk zijn. 'C De Amerikaansche wagonladingen in de afgeloopen week worden geschat op 6284)00 wagons, hetgeen het hoogste cijfer is sedert October van het vorig jaar. Sears Roebuck is voornemens in Engeland een nieuwe Brische maatschappij op te rich ten, n-l. de Sears International Ltd. -x De Wabash Railw. boekte in Juni een netto-verlies van 591.331 tegen 334.806 in Juni 1934; in het eerste half jaar een netto verlies van 1-58 millioen tegen 1.40 mill, in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. De Great-Northern Railway boekte in Juli aan netto-ontvangsten 1.771.000, hetgeen 526.000 meer is dan in Juli 1934. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.33—734 (vorig slot 7.33%), de Frank op 9.76—9.77 (9.77lA) en de Dollar op 1.47%—1.47V, (1.47 9/16). Knal. Dit is in één woord van vier letters het succes geschetst van den drie.daagschen Ex- weto-tocht, welke gisteravond in een zeer luid ruchtige stemming eindigde. Deze tocht bewees, dat Exweto ook in den regen honderd procent pleizier geeft. De „smokkelaars", de „wegloopers", de „langslapers" zoowel als de overige passagiers hebben zich geweldig geamuseerd. Alles liep op rolletjes (figuurlijk gesproken natuurlijk) en ook dit gezelschap was enthousiast over hetgeen Exweto biedt. Wilt U een paar voorbeelden van de uitmun tende stemming? Op den morgen van den tweeden dag verliet een meneer het gezelschap om door te reizen naar Parijs. Hij keerde per vliegtuig uit Parijs terug en wilde van Brussel uit het gezelschap per trein inhalen en zich in Valkenburg weer bü Exweto voegen. Hij miste den trein nam toen een vliegtuig naar \*5indhoven om daar het afscheidsdiner nog mede te maken. Van het gezelschap van vijftig personen, be klommen er vijf en veertig in stroomenden regen de citadel van Dinant. Maar al het hemel water vermocht het vreugdevuur niet te blus- schen. Bij de Hollandsche douane trachtten een paar ondeugende dames, de beambten om den tuin te leiden. Zij kwamen er nog genadig af met een boete van acht gulden. De zaak werd hoofdelijk omgeslagen en het gezelschap betaalde gezamenlijk. Het rustige Culemborg heeft wel vreemd opgekeken, toen de pont zich liet wachten en de Exweto.ploeg om den tijd te dooden een „patertje" ging dansen. Zoo'n prettige sfeer, zoo'n harmonie treft men alleen bij Exweto aan. Ook deze tocht stond wederom onder per soonlijke leiding van den heer Brugman. Dat alles dus tot in de puntjes verlieo behoeft geen nader betoog. Men kan nog van Exweto profiteeren. Raad pleeg onze agenda en denk vooral aan de tweedaagsche van as. Zaterdag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6