MOUSSANA WIJ LUISTEREN NAAR Moordaanslag te Haarlem Zon pijn! m September Herfstmaand? DINSDAG 3 SEPT. MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 Man lost een revolverschot op zijn vroegere echtgenoote; de vroutv slechts licht gewond De vlucht met de Ivan De gearresteerde opvarenden wil den slechts naar Scheveningen varen Hevige autobotsing Twee personen door glasscherven gewond DE MOORDAANSLAG TE EINDHOVEN VIJF HEMA-VERKOOPSTERS IN DE VAL Stolen van alles en nog wat Steekpartij eischt een slachtoffer Gearresteerde hij gebrek aan bewijs weer vrijgelaten BUS CARBID ONTPLOFT Jongeman ernstig gewond BOERDERIJ AFGEBRAND BUITENLANDSCHE PILOTEN BIJ DE K.L.M. 4 KENNEMER SPORTCLUB Draverijen te Alkmaar ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR Het Wit-Gele Kruis Strafrechtpleging in den K.N.V.B. Uitbreiding van de competities in de toekomst? MET DEN MOTOR GESLIPT STAKING OPGEHEVEN ,DE ALKMAARSCHE WATER RATTEN" Alkmaarsche zwmmers en zwem sters te Zaandam HET WEER IN AUGUSTUS Golflengten Weinig neerslag en veel zonneschijn Aan de gevolgen overleden RETRAITEN Te Vught Retraitenhuis Roermond 469e STAATSLOTERIJ I De 44-jarlge O. heelt In den nacht van Zaterdag op Zondag een revolverschot gelost op zijn vroegere echtgenoote, de 33-jarige mej. B., van wie hij gescheiden is. Toen de vrouw zich omstreeks twee uur naar haar woning in de Amsterdam- straat begaf, werd zij daar opgewacht door O. die plotseling een revolver trok en een schot op haar loste. De kogel trof haar in den linker bovenarm en veroorzaakte een niet ernstige wonde. Buren die door het schot waren gewekt, waar schuwden de politie en den ongevallendienst. Na verbonden te zijn, kon de vrouw naar haar woning worden overgebracht. De dader, die na den aanslag gevlucht was, is Zondag door de politie aangehouden. Hoewel de vrouw hem positief herkend heelt, ontkent hij op haar geschoten te hebben. De revolver is niet op hem gevonden en evenmin bij een on derzoek in zijn woning aangetroffen. De man is in bewaring gesteld en zal aan de justitie worden overgeleverd. De vijf ondernemende lieden, die vorigen Za terdag met het motorschip „Ivan" uit Overschie zijn vertrokken en bijna een week op de Noord zee rondgezwalkt hebben, zijn Zaterdagmorgen door een logger IJmuiden binnen gesleept en daarna gearresteerd en op transport naar Rot terdam gesteld. Zij zijn door den burgemeester van Overschie gehoord, waarbij zij verklaarden dat het niet in hun bedoeling gelegen heeft om het scheepje te stelen. Toen zij vorige week vertrokken hadden zij slechts het Plan een proeftocht te maken, wel ke in Scheveningen moest eindigen. Het roer is toen defect geraakt, waarna zij een hulproertje aanbrachten. Het bleek echter, dat zü daar niet mee konden manoeuvreeren en zij zijn daardoor niet in Scheveningen terecht gekomen, doch hebben al dien tijd rondgezwalkt in de buurt van de Hollandsch-Belgische kust. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn zij door den logger opgepikt, hetgeen op het laatste moment ge schiedde. Het scheepje was bijna vergaan, de radio was defect, de zeilen gescheurd. Onder weg is het sleeptouw tweemaal gebroken. Na het verhoor werd proces-verbaal opge maakt, waarna de lieden weer vrij werden ge laten. De eigenaar van het scheepje, die naar men weet, niet heeft deelgenomen aan den tocht, heeft aangifte gedaan van diefstal. De -Officier van Justitie zal dus moeten uitmaken -of de vijf mannen vervolgd zullen worden of attiet. De tocht moet meer als een ondoordachte kwajongensstreek worden beschouwd. Zü meen den dat de eigenaar tegen een proeftocht geen bezwaar zou hebben, temeer daar zdj ook be hulpzaam waren geweest bij het inrichten van het schip voor de groote reis, terwijl zij even eens voor proviand hadden gezorgd. Zondagavond om zes uur had op den Rijksweg te Santpoort een hevige potsing plaats tusschen een vrachtauto en een per sonenauto. De Inzittenden van dezen laat- sten, een heer en een dame uit Bloemen-., aaal, werden vrij ernstig door glasscher ven gewond. De vrachtauto reed, uit het dorp komende, den Slapersdijk op. Juist toen de wagen den Rijksweg overstak om bij het benzinestation ter plaatse te tanken, naderde met groote snelheid uit de richting Velsen een personenauto, waar van de bestuurder een botsing niet meer kon voorkomen. De wagen botste met groote kracht tegen het linker voorwiel van den vrachtauto, maakte vervolgens eenige buitelingen en kwam tenslotte in de langs den weg loopende sloot te recht. De inzittenden, een dame en een heer uit Bloemendaal, bleken vrij ernstig door glas scherven te zijn gewond. Na verbonden te zijn, werden zij naar hun woning overgebracht. De auto was zeer ernstig beschadigd en ook de vrachtwagen bleek onbestuurbaar te zijn ge worden. De chauffeur van den vrachtauto kwam er goed af. Naar wij vernemen zal de ingenieur J. S., die Donderdag jl. te Eindhoven een moordaanslag pleegde op zijn vriend, bij wien hij inwoonde, worden verdedigd door mr. E. J. de Haes te Eindhoven en mr. dr. Benno J. Stokvis te Am sterdam, De verdachte zal heden voor den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch worden geleid. De recherche heeft Zaterdagavond een goe den slag geslagen, door het arresteeren van een vijftal jeugdige verkoopsters, werkzaam in de Hema te Haarlem, Zij stalen verschillende goederen en brachten die gedeeltelijk naar een 40-jarige gehuwde vrouw, die ook werd aan gehouden en naar het politie-bureau werd over gebracht. Een 24-jarig meisje stal een pyama, pantof fels, een pul en gaf die aan de vrouw. Een 26-jarig meisje stal soortgelijke artike len. Een 22-jarig verkoopstertje stal twee over hemden, die ze aan de heelster gaf; terwijl ze zelf hield een pot Jam, een boodschappentasch en twee knotten wol. Een 21-jarig meisje stal twee knotten wol, zes fruitmesjes, een taschje en een sigarenaanste ker. De wol ging naar de vrouw. Een eveneens 21-jarig meisje stal tenslotte voor de vrouw snoeperijen. Zelf hield ze een taschje, een koralen armband en andere snuis terijen. De heelster bekende alles ontvangen te heb ben. Het gestolene werd grootendeels in be slag genomen. Ook de meisjes bekenden allen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt kon het charmante gezelschap vertrekken. Het volgende bedrijf za) zich straks, wellicht onder heete tranen, voor den Haarlemschen rechter afspelen. In het ziekenhuis te Sittard is Zaterdagmid dag de 51-jarige H. Broren uit Elsloo overleden, die aan het begin van de vorige week bij een burenruzie een messteek in den rug had beko men. In het begin liet de toestand van het slacht offer zich niet zoo ernstig aanzien, doch later verergerde deze. B. is weduwnaar en laat eeni ge kinderen na. In verband met dit geval heeft de gemeen tepolitie van Elsloo zekeren L. uit deze plaats gearresteerd, doch deze moest wegens gebrek aan bewijs weder op vrije voeten worden ge steld. Zaterdagavond heeft op last van de justitie een sectie op het lijk van den verslagene plaats gehad. Zaterdag werd te Winsum ter gelegenheid van den Koninginnedag een gondelvaart ge houden. In een van de booten bevond zich een jongeman, die 'n bus carbid bij zich had. Hij had de onvoorzichtigheid deze aan te steken, waardoor de bus tot ontploffing kwam. De jongeman, de 28-jarige A. B. uit Winsum kreeg de bus tegen het gezicht en bekwam ernstige hoofdwonden. De naast hem zittende H. S. kreeg verwondin gen aan het been. Na verbonden te zijn kon den zij naar huis terugkeeren. Hedennacht sloeg de bliksem in een boeren hofstede onder Ulst bij Sneek, bewoond door den heer Huitema. De plaats brandde geheel af. Persoonlijke ongelukken kwamen niet -'oor. Van den inboedel is niets gered. De levende have kon in veiligheid gebracht worden. Verzekering dekt de schade. Zondagmorgen te 4 uur is te Baarlo, gehucht Huissen, gemeente Maasbree, de kapitale boer derij van den heer Vervuurt, aan den Eertweg, totaal afgebrand. Het vee kon worden gered, doch de inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. Zooals wfj reeds mededeelden, zullen bü de K. L. M. in verband met de behoefte aan aan vulling van haar corps vliegtulgbestuurders met eenige ervaren piloten, een tweetal buitenlan ders daarvoor tijdelijk worden aangesteld. Het zijn de Deensche chef-piloot Steinbeck en de Oostenrijker Heutzmeyer, die beiden een uitnoodiging hebben ontvangen om voor aeu tijd van een jaar bh de K.L. M. diensten te verrichten, in hoofdzaak op de Europeesche lij nen dezer maatschappij. Beiden heboen zeer groote vliegervaring. Zoodra op deze uitnoodi ging de antwoorden zijn ingekomen, kan daar omtrent definitief worden beslist. MOUSSERENDE APPELWIJN frmxuxAt a£i cfuunpcupte Fa. H. J. PHAFF WINSCHOTEN Voor de gisteren gehouden draverhen bestond tamelijk veel belangstelling, de opkomst der paarden was in een woord schitterend en de ge boden sport stond op hoog peil. Aangevangen werd met een prhzendraverh 4e klasse en de favoriet Y Kemel stelde niet te leur en won met overmacht; hoewel Henie haar best deed moest deze zich met de tweede plaats tevreden stellen. In de eerste serie van de 2e en 3e klas heat kwam Henie 't eerst voorbij den rechterstoel doch werd gedisqualificeerd zoodat Winnie Scott nu geplaatst werd; in de tweede serie vond een duel plaats tusschen Welkom van Aduard èn H. Smi ling; eerstgenoemde bleef overwinnaar met 2/5 sec. voorsprong. Bh de beslissing had Windekind spoedig de leiding. H. Smiling gaf al haar kracht, doch verviel meerdere malen in galoppeeren, zoodat de tweede plaats haar nog werd ontnomen door Winnie Scott. De Heat-handicap eerste klasse was eveneens een Engelsche Heat, hier werden 3 series gere den. Prinses gaf goede sport en Olympia werd 2e in de eerste serie. Ulaan O. plaatste zich een in de 2e en in de 3e seri passeerden Determina tion en Nelly Duffy gelijktijdig den Rechterstoel Wijl Determination over de streep sprong moest hij van plaats verwisselen met Nelly Duffy. Bij de beslissing gaan Ulaan en Robert kop aan kop. Bij de laatste ronde komt Prinses gevolgd door Mr. Gïegor geweldig opzetten en passeeren het genoemd tweetal. Een feele strijd ontstond nu tusschen deze 2 paarden en in gelijken tijd passeerden zij den rechterstoel en alleen de jury kon het consta- teeren dat Geersen met Mr. Gregor één was. De series kortebaan hadden een vlot verloop. Bij de beslissing was Calument de favoriet, maar de Vries die in vorige coursen met Frances May meerdere malen pech had, wist nu met een tijd van 1.04 Frances de overwinning te doen beha len. De uitslag is: Septemberprijs. Prhzendraverh 4e klasse. Af stand 1800 M.: Y Kemel, eig. W. H. Geersen, rijder B. W. Geersen 1740 M., 2.51 2/5 (K.M. tijd 1.37 2/5)Henie, eig. stal Gruno, rijder J. v. d. Berg, 1840 M., tijd 2.56 3/5. Niet geplaatst Dulie B., Wilda Yvan le Cosaque, Wonder W. Kermisprijs: Heatprijzendraverij 2e en 3e klasse. Engelsche Heat. Afstand 1640 Meter, le Serie aankomst: Henie, afstand 1640 M., tijd 2.32, welke gedisqualificeerd wordt wegens te veel galoppeeren; Winnie Scott 1660 M., 2.32 4/5 (K. M. tijd 1.32 1/10) Windekind; Ulysses; Hitti Scott Zoo Dorlooper. Aankomst: Welkom van Aduard, 1660 M., 2.31 1/5 (K.M. 1.31 4/5); H. Smiling; Young Ooststar; Frank (welke gedisqualificeerd wordt wegens onregelmatig draven; Vendu. Beslissing: Windekind, eigenaar en rijder P. Kramer, tijd 2.29, (K.M. tijd 1.30 3/5);. 2e aanko mende H. Smiling wordt gedisqualificeerd we gens onregelmatig draven, werd nu tweede. Win nie Scott, eig. en rijder L. Ensing. Niet geplaatst Young Ooststar, terwijl Welkom van Aduard werd ingehouden. Alcmariaprijs: Heat-handicap le klasse. Af stand 1610 M. Engelsche Heat: le Serie: Prin ses 1630 M„ 2.27; Olympia; Fatima; Calumet Donald; Wanda Scott; Bertha E, welk paard ge disqualificeerd werd wegens te veel galoppeeren. 2e Serie: Ulaan O, 1610 M., 2.23; Mr. Gregor; Robert E. Lee; Rentinus, terwijl Lochner werd ingehouden. 3e Serie, aankomst: Determination 1700 M., 2.27; Nelly Duffy; Frances May; Amim, Loblied werd ingehouden. Wijl Determinaton over de streep sprong werd deze 2e geplaatst en Nelly Duffy één. Beslissing: Mr. Gregor 1650 M.„ tijd 2.21 3/5, ieg. stal Valkenveen, rijder W. Geersen. Prinses, afstand 1630 M„ tijd 2.21 3/5, eig. stal R., rijder L. Ensirig. Niet geplaatst Ulaan O; Nelly Duffy; Deter mination; ingehouden Robert E. Lee. Kortebaan-prhs: De 27 paarden starten in 5 series: ie Serie: Geplaatst wijl Henie gedisquali ficeerd werd, Robert E. Lee, afstand 750 M„ tijd 1.07. 2e Serie: Geplaatst Meleese, afstand 730 M., tijd 1.05. 3e Serie: Geplaatst Calument Contender 770 M„ tijd 1.05 3/5. 4e Serie: Geplaatst Trotteur 750 M. tijd 1.07 2/5. 5e Serie: Geplaatst Frances May, afstand 770 M., tijd 1.06 3/5. Beslissing: Frances May, eig. stal H., rijder H. de Vries, 770 M., tijd 1.04. Calument Contender, eig. rijder J. v. d. Berg, 770 M., Meleese, eig. J. de Haan, rijder J. Ver gay, 730 M., Trotteur, eig. K. Taams, rijder T. Broers, 750 M. Hier pijn en daar pijnl Aspirin is de pijnstiller bij uit nemendheid. 1 a 2 Aspirin-tabletten verjagen Uw pijnen. Verwonderd zult U mompelen: Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v. 20 tabi. 70 ets. en oranjezalges v. 2 tabl. to ets. Tot secretaris-generaal van de Nationale Fe deratie Het Wit-Gele Kruis, is benoemd mr. J. de Vreeze te Nijmegen met ingang van 15 Sep tember as. De K. N. V. B. hield Zondag zijn bondsverga dering in het Kurhaus te Scheveningen onder voorzitterschap van dr. D. J. van Prooye, die in zijn welkomstwoord zich in het bijzonder richtte tot den eere-voorzitter, den heer P. J. M. Muiier, daarbij herinnerend aan de viering van diens 70sten verjaardag, welke eenigen tijd geleden plaats had. Jaarverslag en begrooting werden goedge keurd. De leden van de financieele commissie, de heeren L. F. H. Dirkzwager, Ch. Hamburg, Jac. F. Lamey, L. J. J. Lobach en A. L. M. Schroder, werden bij acclamatie herkozen. Bh de bespreking van het aanvullend rapport, uitgebracht door de Studie-commissie inzake strafrechtpleging in den K. N. V. B. diende de heer Lamey een motie in, strekkende tot uitnoo diging aan het Bondsbestuur om te bevorderen, dat langs geleidelijken weg de strafrechtspleging losgemaakt wordt van de bondsleiding. De voorzitter bracht tenslotte in stemming de vraag of men vóór of tegen losmaking van de strafrechtspleging van de bondsleiding was. Vóór losmaking stemden 28 afgevaardigden, er tegen 39, zoodat de losmaking werd verworpen. Hierna volgde een discussie over de bedoeling van dé motie-Lamey. De voorsteller wijzigde als gevolg daarvan zijn motie aldus, dat het bonds bestuur zou worden gemachtigd, iemand buiten zijn midden aan te wijzen om in de commissie voor de strafrechtpleging zitting te nemen. Voor deze motie stemden 37 leden, er tegen 26, terwijl 4 leden blanco hadden gestemd. Daar in verband met reglementswijziging minstens 2/3 zou moeten hebben voorgestemd, was voor deze motie geen voldoende meerderheid verkregen. In stemming kwam daarop het rapport van de commissie-Verwoerd zooals het aanvankelijk (1934) luidde met de volgende conclusies: 1. Er bestaat geen aanleiding de rechtspraak als regel aan niet-bestuursleden op te dragen; 2. Is in een zaak het bestuur als zoodanig of wel een lid van 't bestuur betrokken, dan worden het onderzoek en de berechting aan een com missie van niet-bestuursleden of terstond aan de commissie van Beroep opgedragen; 3. In het belang der rechtspraak worden de afdelingsbesturen als zoodanig uit de rechts pleging uitgeschakeld; 4. De commissie van Beroep blijft gehand haafd, met erkenning van haar volledige vrij heid van onderzoek. Het rapport werd met 42 tegen 20 (en 6 blanco) stemmen aangenomen. Voorts kwam het rapport uitgebracht door de studiecommissie inzake hét uitgeven van een eigen orgaan in behandeling. Na een vrij uitvoerige discussie werd de vraag of de eigen uitgifte van een bondsorgaan ge- wenscht werd geacht, met 54 tegen 7 stemmen (en 7 blanco) ontkennend beantwoord. In de namiddagvergadering werd nog behan deld een voorstel van afd. II in overeenstem ming met dat van „De Kennemers" te Bever wijk, luidende: „De vereenigingen enz. verzoeken het K. N. V. B.-bestuur geen toestemming meer te verlee- nen aan personen of particuliere instellingen voor het houden van wedstrijden of kampioen schappen en dit voortaan alleen te laten: uitgaan van erkende bonden of aangesloten vereenigin gen." Na eenige discussie werd dit voorstel in stem ming gebracht, waarbij 38 stemmen voor en 27 tegen werden uitgebracht. Daar althans ten aan zien van competitiewedstrijden reglementswijzi ging noodig zou zijn en er geen meerderheid van 2/3 is, werd het voorstel geacht niet te zjjn aangenomen. De heer A. L. M. Schroder (Breda) lichtte een voorstel toe van de afd. IV. om een commissie door het bondsbestuur te doen benoemen, velke commissie de wenschelijkheid en de mogelijkheid zal onderzoeken om het aantal te spelen compe titiewedstrijden uit te breiden en daarover ter eerstvolgende bondsvergadering rapport uit te brengen. De bedoeling is, meer spannende wed strijden mogelijk te maken. Besloten werd, daartoe een studie-commissie te benoemen. Na rondvraag werd de vergadering tegen half zes gesloten. Te Venlo werd in het ziekenhuis opgenomen de 25-jarige motorrijder E. Bos uit Venlo, die bij een motorongeluk een schedelbreuk en een gapende hoofdwonde heeft opgeloopen. De man had met groote snelheid een bocht van den Herungerweg te Venlo willen nemen en was daarbij geslipt en over den kop geslagen. ZJijn toestand is zorgwekkend. De wilde staking, welke de vorige week onder de afzetters van de spinnerij Oosterveld te Enschede was uitgebroken, is hedenmorgen op geheven. De eisch der afzetters om het uurloon te brengen van 16 op 20 cent is door de directie ingewilligd. Zoowel AZ '34 als DAW hadden op verschil lende nummers ingeschreven. Dat DAW met 6 prijzen den terugtocht kon aanvaarden is zeer zeker te danken aan haar langere bestaan dan haar eenjarig zusje, doch we zijn er stellig van overtuigd, dat de deelnemende leden van AZ '34 het tot betere resultaten zullen weten te brengen. Onder de 12 deelnemende vereenigingen sloeg DAW een heel goed figuur, temeer 'daar ook de Amsterd. Zwemvereenigingen ADZ, Inter Nos en DJK vertegenwoordigd waren. Reeds in het eerste nummer 100 M. vrije slag werd het DAW- lid mej. H. de Carpentier 3e achter mej. Burg graaf van I.N. Het volgende nummer bracht M. Kostelijk achter J. Wegener met ruim één se conde verschil in 1 min. 7 4/5 sec. als 2e aan de finish. Op de 50 M. vrije slag eindigden de 2e 3e en 4e in denzelfden tijd met 4/5 sec. op no. 1. Hierdoor hadden eigenlijk 3 tweede prijzen uit gereikt moeten worden, doch de voorzitter- kamprechter kende het DAW-lid P. Cloeck den derden prijs toe en Boot van Nereus den vier den. Volgens ons had overzwemmen 'n beteren uitslag gegeven. De 100 schoolslag dames gaf een zeer span- nenden strijd te zien hetgeen wel uit de vol gende tijden blijkt: 1ste in 1.39, 2e 1.40, 3e 1.40 1/5, 4e 140 2/5 (deze laatste tijd werd ge maakt door C. de Vos van AZ '34, die dus juist buiten de prijzen viel). Het hieropvolgende nummer was 200 M. schoolslag heeren, waarop o.m. de Amsterd. crack v. Kalken startte. Was het DAW-lid Im- hulsen in dezelfde serie als v. K. uitgekomen, zou het nog te bezien geweest zijn of hij dan ook als le aangetikt zou hebben. Nu werd Imhulzen goede 2e in 3.20 1/5. Op den rugslag werd H. de Carpentier 3e en ver wachten wij ook van dezen ge importeerden Alkmaarder na serieuze training een beteren tijd op dit nummer. Op de 5 x 50 est. heeren kon DAW haar rivaal Nereus weer niet voorbijkomen en moest zij zich met de 2e plaats tevreden stellen. De po lowedstrijd Neptunus-DAW gaf zeer aantrek kelijk spel en was een keurige voltooning voor het aanwezige publiek. De uitslag 22 gaf de verhouding goed weer. De complete uitslagen zijn als volgt: De uitslagen: 100 M. vrije slag dames: 1. J. Spreeuw 1.17 1/5, II T. Burggraaf 1.25 2/5, III H. de Carpentier 1.27. 100 M. vrije slag heeren: I J. Wegener 1.6 2/5, II M. Kostelijk 1.8, III R. Koeman 1.11. 50 M. vrije slag Adsp. Dames: I G. Hugenaar 36 1/5, II J. Kat 37 3/5, III T. Stuurman 39 4/5. 50 M. vr. slag heeren: I Breeuwer 31 4/5, II Hofland 32 3/5, III P. Cloeck 32 3/5, IV D. Boot 32 3/5. 100 M. schoolslag dames: I G. Kat—Kroosd. 1.39, II Tr. v. ZaanenWaterlelie 1.40, III B. KaKlfKroosd. 1.40 1/5. 200 M. schoolslag heeren: I A. v. Kalken DJK 3.19 2/5, II D. Imhulsen DAW 3.20 1/5, in SchuitenmakerHam 3.22 2/3. 50 M. rugslag dames: I G. Wasselie I.N. 40 1/5, II M. v. Dongen I.N. 41 2/5, IH H. de Carpentier DAW 48. 2 x 50 M. Estafette Heeren I Nereus 2.38 3/5, II DAW 2.41, in Aalsmeer 2.43. 4 x 50 M. Est. dames I Nereus 2.33 1/5, II In- ter Nos 2.34. Polowedstrijd: Neptunus—DAW 2—2. Maak er zomermaand van door zomer- postzegels op Uw brieven te plakken. GODSDIENST 8.00 Hilversum 1 (KRO. Morgenge bed) 10.00 Hilversum n (Morgenwijding) 11.30 Hilversum I (Godsd. halfuur tje door pastoor L. H. Perquln) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Sidney Torch) 11.30 Hilversum II (P. v. Egmond Jr.) ORKEST-CONCERTEN 10.30 Hilversum II (Kovacs Lajos) 11.40 Luxemburg 12.15 Brussel 1 12.20 Droitwich 12.20 Kalundborg 12.30 Hilversum I (KRO-Boys) 12.30 Hilversum II 12.35 Parijs I 12.50 Brussel II 1.20 Brussel I 2.20 Hamburg 2.30 Hilversum II (Marinekapel) 3.05 Droitwich 3.10 Hilversum I (KRO-orkest) 3.20 Kalundborg 4.15 Hilversum I (KRO-orkest) 5.15 Hilversum I (KRO-orkest) 5.25 Milaan 5.35 Rome 6.15 Hilversum I (KRO-Boys) 6.20 Hilversum II (Kovacs Lajos) 6.55 Droitwich 7.20 Milaan 8.05 Toulouse 8.15 Hilversum I 8.20 Kalundborg 8.20 Brussel II 8.25 Toulouse 8.35 Parys II 8.50 Toulouse 9.00 Rome 9.15 Hilversum I 9.20 Brussel II 10.00 Hilversum I (concert) (concert) (Brusselsch ork.) 10.05 Hilversum II (Symph. coné.) 10.30 Kalundborg 10.40 Toulouse (militair concert) 10.50 Hilversum I (Weensch ork.) 10.50 Toulouse 11.10 Parijs I (dansmuziek) 11.10 Hilversum II (AVRO-decibels) 11.20 Boedapest (dansmuziek) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 11.55 Toulouse GRAMOFOON 8.00 Hilversum I (gevr. mus.) 8.00 Hilversum II 8.15 Hilversum I (morgenconcert) 9.00 Hilversum II 10.00 Hilversum I BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 549.5 M. BRUSSEL I 483.9 RL BRUSSEL n 321.9 RL DEUT8CHL.SENDER 1571 RL DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. HILVERSUM n 1875 RL LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 RL TOULOUSE 328.6 RL WEENEN 506.8 RL 10.15 Hilversum II (gevr. muziek) 10:30 Hilversum I (voor fabrieken) 11.00 Hilversum I 10.50 Langenberg 11.50 Drolt-ich 12.15 Hilversum I 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 1.00 Hulzen 1.45 Hilversum I 1.50 Brussel II 3.00 Hilversum I 3.30 Hulzen 3.50 Droitwich 4.15 Hilversum n 5.00 Hilversum I 5.15 Brussel II 5.50 Brussel I 5.55 Luxemburg 6.00 Hilversum I 6.15 Rome 6.20 Eeromünster 6.20 Brussel I 6.35 Brussel II 7.05 Brussel I 7 05 Luxemburg 7.10 ParUs II 7.20 Boedapest 7.SO Hilversum n 7.30 Parijs II 7.35 Hilversum I 7.35 Brussel II 7.50 Parijs I 8.05 Hilversum I 8.10 Beromünster 8.20 Brussel I 9.20 Deutschlandsender 9.40 Luxemburg 10.10 Luxemburg (dansmuziek) 10.20 Brussel II 10.30 Hilversum II 10.35 Hilversum I 10.50 D-utschlandsender 10.50 Parijs II 11.15 Weenen 11.80 Hilversum I SOLISTEN-CONCERTEN 12.20 Langenberg 12.20 Deutschlandsender 12.30 Hamburg 1.20 Droitwich 1.50 Langenberg 4.10 Kalundborg 4.20 Bpriyn Hans Albers zingt in het ■programma van den K.R.O. (Hilversum I 6.006.15) 4.20 Langenberg 5.15 Brussel I (pianorecital) 6.50 Brussel I (zang) 7.20 Berlijn 8.20 Boedapest 8.20 Droitwich (promenadeconc.) 9.05 Luxemburg (fluit) 9.50 Kalundborg (pianorecital) 10.05 Toulouse 10.20 Droitwich 10.30 Weenen (Bachconcert) 12.35 Toulouse Jachthoomrecital) KAMERMUZIEK 4.35 Droitwich 5.35 Rome 5.35 Droitwich (sextet) 5.35 Hilversum II (Lyra-trio) 5.40 Deutschlandsender 7.20 Hamburg 7.50 Luxemburg (kwintet) 8.30 Weenen (kwartet) 8.40 Luxemburg (kwintet) 9.45 Brussel I (vocaal trio) 10.20 Rome 11.20 Deutschlandsender (kwartet) OPERA EN OPERETTE m 8.10 Hilversum n (operetteduet- S ten) 8.35 Toulouse (operette-aria's) 9.05 Milaan („Der lettzke Walser" operette v. O. Strauss) 11.20 Toulouse (opera-aria's) TOONEEL 5.50 Hamburg („Hier 1st die Lüne- burger Heide") 9.05 Hilversum II (hoorspel) 9 20 Brussel I („La Kermesse") PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I 8.00 Hilversum II 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 10.30 Hilversum I 11.00 Hilversum II VARIA Hilversum n (Wenken voor de huishouding) Hilversum I (Politieberichten) Langenberg (reportage leger- manoeuvres) Hilversum II (voordracht en plano) Hilversum I {vrouwenuurtje) Hilversum II (kinderkoorzang) Hilversum n (voor kleinere kinderen) Hilversum I (Politieberichten) Hilversum I (uitzending v. d. NRKM) Hilversum II (voordracht) Langenberg (reportage leger- manoeuvres) Hilversum II (disconleuws) 11.00 12.00 1.20 1.30 2.00 4.30 5.05 7.00 7.15 7.45 7.50 9.35 SPORT 9.00 Hilversum I (Intern, sportre- vue) VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt deelt mede: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur een halven graad boven normaal. In de eerste en tweede decade week de gemiddelde temperatuur weinig af van de normale, in de derde decade, was hij IK graad boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor pp den eersten en den 23sten, resp. 3 graden beneden en 4 graden boven normaal. De gemiddelde maximum-tem peratuur was 2 graden, het gemiddelde mini mum 1 graad boven normaal. Het aantal dagen, met maximum-temperatuur boven 25 graden, bedroeg te De Bilt 11 tegen 4 normaal. De neerslag was over het geheele land beneden normaal, in Friesland en de Waddeneilanden viel ongeveer 50 pet., in Zee land en West-Brabant, ongeveer 10 pet. en in het overige deel des lands 20 tot 30 pet. beneden de normale hoeveelheid. Te De Bilt werden 203 uren zonneschijn waargenomen tegen 190 normaal. Bij het zoeken van bramen zijn Zaterdag twee meisjes uit de gemeente Oldemarkt te water gerakt. Hoewel zij vrij spoedig door den vader van een hunner op het droge waren gebracht, is de 13-jarige Klaasje Braad thans aan de ge volgen overleden. 47 Sept. Hoogste klasse St. Odulphus Ly ceum. 710 Sept. Heeren Middenstand, Amsterdam. 1215 Sept. Hoogeschool- en Universiteits studenten. 1619 Sept. Nog beschikbaar. 2124 Sept. A.R.K. Werkgeversvereniging. 2528 Sept. Hoogste klasse St. Aloysius Col lege. 29 Sept.2 Oct. Heeren Middenstand. 7—10 Sept. J. d. Azenray, Beegden, Haelen, Nunhem, Maasniel. 69 Sept. Jonge Werkman, Limburg. 1013 Sept. Abituriënten II. 1417 Sept. Heeren Middenstand. 21—24 Sept. St. Josephsgezellen, Nijmegen. 2730 Sept. Jonge Werkman, bisdom 's-Bosch. (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 2 September 1935 ïlooge Prijzen f 25000.— 11114 f 1500.— 16286 f 1000.— 5747 18176 f 400.— 3444 9594 10776 18937 f 20017095 18754 f 100.— 9777 14312 18031 20821 Prijzen van 65 44 47 94 110 125 133 174 192 218 253 266 309 331 345 349 373 389 397 401 444 445 513 526 559 580 605 608 662 734 756 784 807 813 874 935 950 958 972 1045 1064 1104 1137 1162 1173 1185 1189 1206 1255 1292 1359 1366 1385 1387 1436 1485 1540 1565 1568 1588 1605 1606 1635 1668 1674 1684 1688 1698 1701 1743 1780 1787 1806 1819 1838 1859 1879 1917 1936 1964 1979 1996 2004 2006 2028 2059 2072 2117 2188 2265 2296 2346 2357 2407 2412 2434 2437 2452 2510 2518 2519 2564 2567 2617 2623 2661 2684 2685 2712 2718 2724 2750 2756 2810 2845 2871 2937 2944 2953 2965 3115 3180 3197 3275 3292 3316 3319 3360 3404 3411 3421 3460 3479 3490 3504 3506 3540 3553 3573 3636 3676 3690 3828 3838 3862 3887 3916 3933 3971 3979 3989 4049 4141 4215 4249 4258 4260 4283 4329 4380 4428 4494 4508 4531 4532 4553 4572 4618 4625 4640 4731 4755 4812 4841 4842 4885 4901 4919 4923 4956 4973 4976 4977 4982 5003 5007 5010 5014 5072 5090 5110 5182 5217 5218 5287 5292 5307 5316 5372 5419 5457 5474 5509 5527 5546 5599 5621 5634 5656 5682 5699 5746 5748 5795 5799 5811 5826 5889 5912 5914 5940 6025 6033 6045 6076 6078 6090 6099 6141 6239 6257 6265 6334 6361 6391 6414 6418 6489 6511 6518 6536 6591 6598 6671 6692 6741 6762 6807 6808 6814 6835 6863 6881 6954 6976 6983 7018 7042 7161 7186 7225 7294 7331 7384 7421 7433 7439 7463 7482 7522 7574 7607 7609 7622 7627 7665 7676 7733 7771 7821 7832 7853 7392 7923 7983 8033 8048 8053 8109 8128 8134 8259 8269 8276 8298 8316 8367 8405 8438 8550 8576 8587 8621 8628 8636 8652 8729 8786 8851 8911 8981 8980 9050 9056 9076 9081 9093 9145 9184 9229 9349 9383 9413 9466 9469 9489 9509 9514 9565 9704 9714 9730 9741 9753 9770 9812 9828 9837 9853 9873 9915 9975 9976 9997 10041 10074 10203 10249 10261 10285 10328 10364 10390 10426 10427 19436 10460 10461 10518 10620 10625 10698 10758 10801 10827 10846 10866 10878 10899 10915 10933 10970 10981 10988 11003 11016 11032 11040 11058 11080 11086 11087 11098 11129 11171 11197 11199 11205 11221 11233 11280 11345 11352 11369 11390 11402 11453 11457 11504 11505 11540 11568 11594 11695 11696 11711 11771 11901 11902 11904 11917 11920 11943 11948 11989 12018 12112 12122 12124 12138 12174 12184 12233 12239 12255 12271 12292 12312 12316 12353 12359 12363 12404 12497 12507 •12518 12551 12580 12583 12605 12613 12642 12647 12659 12670 12707 12709 12720 12724 12753 12761 12774 12790 12793 12815 12819 12828 12843 12848 12864 12889 12952 12953 12969 12977 12987 13020 13060 13074 13097 13118 13124 13131 13159 13202 13337 13388 13425 13436 13476 13533 13580 13594 13628 13630 13644 13657 13660 13664 13719 13743 13784 13787 13831 13853 13858 13885 13917 13933 13945 13949 13955 13981 14035 14098 14154 14183 14191 14271 14321 14330 14344 14356 14359 14387 14417 14514 14520 14523 14535 14570 14580 14597 14611 14674 14686 14758 14817 14832 14844 14898 14901 14979 14983 14991 15000 15091 15104 15108 15132 15169 15182 15196 15218 15278 15291 15343 15419 15482 15529 15544 15569 15615 15648 15676 15690 15702 15710 15711 15788 15847 15910 15929 15951 15968 15984 15992 16053 16085 16100 16140 16145 16184 16276 16287 16292 16315 16353 16393 16465 16482 16493 16509 16536 16543 16571 16580 16597 16614 16692 16802 16818 16820 16836 16845 16847 16916 16922 16981 16998 17044 17080 17103 17107 17120 17124 17186 17194 17207 17228 17306 17320 17329 17375 17388 17400 17418 17438 17509 17517 17544 17550 17552 17611 17626 17728 17751 17771 17808 17822 17920 17937 17997 18062 18065 18072 18078 18085 18102 18126 18128 18205 18206 18212 18305 18320 18339 18398 18402 18409 18439 18475 18492 18527 18535 18581 18601 18644 18682 18683 18706 18740 18755 18762 18789 18807 18836 18869 18964 19006 19048 19085 19092 39099 19131 19135 19169 19189 19220 19286 19336 19367 19373 19407 19476 19479 19485 19504 19538 19572 19578 19591 19601 19630 19657 19658 19681 19713 19740 19779 19826 19829 19853 20022 20033 20059 20072 20089 20142 20152 20177 20188 20321 20378 20393 20394 20408 20412 20430 20455 20479 20523 20530 20568 20606 20723 20735 20791 20852 20856 20920 20921 20942 20943 20981 20993

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6