New-Yorksche Bears Oorlogszorgen Abessinië Sport en spel VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935 m Oss blijft „leveren" De jazz-wereld ernstig getroffen Poolsche minderheden en de Tsjechen De instorting te Berlijn ^Corte berichten Troepentransporten houden nog steeds aan De olie-concessie-Rickett Nieuwe verdachte in arrest Door den dood van Louis de Vries Verscherping der betrekkingen OM DEN GULDEN TE STEUNEN Stad en Lande kocht voor vier ton Staatsfondsen minderheden in Tsjecho-Slowakije. t KONINGIN EN PRINSES IN ENGELAND BRAND DOOR HOOIBROEI Vier arrestaties wegens veroor zaken van dood door nalatigheid Nog een brand OP SLAG GEDOOD Op straat doodgebleven I NED. ZUIVELINDUSTRIE Voordeelige regeling voor Neder land wordt niet gecontinneerd SPINNEWEB-PRIJSVRAAG Organisatoren kwamen „in op dracht" den boel terug halen WERKVERSCHAFFING IN NOORD-HOLLAND Op provinciale landgoederen bij Castricum Jongetje verdronken FRAUDULEUZE INVOER 10.000 boekjes met sigaretten papier in beslag genomen Aan gevolgen van aanrijding overleden HAARLEMSCHE SEMINA RISTEN Boterprijs VOETBAL VOETBAL IN ENGELAND Nederlaag van Chelsea tegen Stoke City WIELRENNEN NEDERLANDSCHE RENNERS IN BELGIË Middelkamp wint te Melsele-Waes Stemming vaster bij uitbrei ding van den handel; later eenige druk door winst neming ACHTERVOLGING TUSSCHEN PIJNENBURG EN OLMO? Interessante wedstrijden op de Veka-baan te Duivendrecht op 19 Sept. a.s. Bom ontploft Deensche boternoteering DAMMEN KELLER EN NED. DAMBOND Commissie van onderzoek heeft haar meening uitgesproken AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 5 September 1H WAT DE TONG STREELT (pag. 4) WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN ADDIS ABEBA, 5 Sept. (Reuter). Door de Ethiopische regeering werd een Zwitsersche militaire missie geëngageerd, welke naar men gelooft, zal bestaan uit tien officieren in hoofd zaak experts op artillerie-gebied. Ook kwamen hier vier Fransche officieren aan, doch het is onbekend met welk doel. De troepentransporten naar Harrar duren I voort. In den loop van vandaag zijn 2000 man per trein vertrokken, morgen vertrekken 1500 j man en Zaterdag 3500 man. De voor de versterking van de Britsche ge- zantschapswacht bestemde Indische troepen-1 afdeeling van 125 man wordt morgenochtend vroeg te Addis Abeba verwacht. Om opzien te vermijden zullen de Indiërs ongeveer 20 K.M. I voor de Abessinlsche hoofdstad den trein ver- laten. De uitgever van het dagblad „De Stem van Ethiopië" te Amhara, nabij bet Tana-meer, is op bevel van den Negus gearresteerd, aangezien hij zich in beleedigenden vorm over Mussolini en Italië had uitgelaten. Tegelijkertijd heeft de Negus een verordening uitgevaardigd, waarbij het de geheele Abessinische pers verboden wordt, op eenigerlei wijze Italië te beschimpen of on juiste berichten op te nemen. ADDIS ABEBA, 5 Sept. (A.N.i?.). De Abes- sinisc> regeering heeft tot nog toe niet haar standpunt bepaald ten aanzien van de ver klaring van de Standard Oil inzake de annu leering van de concessie-overeenkomst. De fi- nancieele adviseur van den Negus, de Ameri kaan Colston, verklaarde in een interview, dat de toestand ongewijzigd was gebleven en dat voorloopig geen verklaring van de Abessinische regeering te wachten is. dens liet oversteken opgemerkt en bij het be reiken van den Nederlandschen Maasoever, door de zich verdekt opgesteld hebbende amb tenaren aangehouden. Een van de Belgen sprong onmiddellijk over boord en wist zwem mend Belgisch grondgebied te bereiken. Z. S. uit Coten werd aangehouden. De boot en haar inhoud werden in beslag genomen. Het sigarettenpapier, waarop een in voerrecht van 2000.verschuldigd was, is evenals de boot, naar het douanekantoor te Berg aan de Maas overgebracht. S. is in de marechaussee-kazerne te Beek voorloopig in bewaring gesteld. De Koninklijke Marechaussee te Oss heeft Donderdagmiddag te Berchem bij Oss gear resteerd den 48-jarigen van der V. Het was n.l. gebleken, dat deze persoon meermalen in aan raking is geweest met de beruchte Ossche mis dadigers Toon de Soep en Bijs de Sijp. Hij zou hun in 1934 o.m. inlichtingen hebben verstrekt, welke geleid hebben tot een ipbraak bij van der Kamp te Berchem, waar een be drag aan geld werd ontvreemd. Tevens zou hij Toon de Soep en Bijs de Sijp hebben verzocht, bij hem thuis een bedrag van f 100.— te komen stelen, dat eigendom was van een Ziekenfonds. Als belooning zou hij een deel van den buit krijgen. De beruchte Ossenaar C. heeft ten overstaan van de Koninklijke Marechaussee nog bekend, dat hij in 1930 de groote boerderij van Megens in de Kapelstraat te Oss in brand heeft gesto ken om in de buurt een inbraak te plegen. Met het overlijden, tengevolge van een onge val, van den Nederlandschen jazz-trompetist Louis de Vries is aan de beoefenaars van de jazz het grootste talent op dit gebied in Ne derland ontvallen. De overledene was in zijn genre ongetwijfeld een evenknie van Armstrong, hij kon bovendien gelden als een der grootste jazz-trompetisten ter wereld. De Vries, aan wie vele Amsterdammers aan gename herinneringen hebben, o. a. door zijn optreden in het cabaret La Gaieté in het thea ter Tuschinski, heeft in zijn betrekkelijk korte carrière reeds vele groote arrangementen ge had. Op 1 Januari a.s. zou hij met zijn band naar Amerika vertrekken en hij koesterde daar over groote verwachtingen. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn. In de vergadering van Stad en Lande in Gooi- I land. welke Donderdag te Hilversum werd ge houden, deelde de voorzitter mede, dat het geld verkregen door grondverkoop aan de gemeente Hilversum tot een bedrag van f 400.000, tijdens de jongste crisis was belegd in Staatsfondsen. Op deze manier had men de zwakke geld- I markt gesterkt en onze regeering gesteund bij het handhaven van de waarde van den gulden. WARSCHAU, 5 Sept. (Reuter). De Poolsche regeeringspers publiceert een aantal berichten, welke wijzen op een verscherping van de be trekkingen tusschen de Tsjechen en de Poolsche Nadat in een door Polen bewoond dorp de FnJw?rif hebben» na een vensters van de Tsjechische school waren in- I korten tocht ln "Wtand, den graaf en gravm Naar uit Londen geseind wordt, zou Konin- Alice van Athlone in Sussex een bezoek te brengen. Prinses Juliana heeft St. Fillans reeds ver laten en zou zich bij het bezoek te Sussex weer bij haar Moeder voegen, waarna beiden ge zamenlijk naar Nederland zouden vertrekken. geslagen, worden alle Tsjechische scholen van het gebied door politie en gendarmen bewaakt. Tallooze huiszoekingen worden gedaan bij de Poolsche bevolking, terwijl vele Polen worden gearresteerd. De Tsjechische autoriteiten hebben het be stellen van Poolsche kranten aan de Poolsche bevolking verboden. De Tsjechische Nationale Raad, welke alle nationalistische organisaties in het betrokken gebied omvat, heeft een delegatie naar Praag i Donderdagavond half negen ontstond brand gezonden, weike de afkondiging van den staat van beleg in het grensgebied lal vragen, als- buurtscTap Aam-ES landb°UWer R' Zet ?efLndeenVva^1enVanim0?1SChf 7rgad™en' De brand is vermoedelijk door hooibroei ont- b» staan' Het vuur vond gretig voedsel in den l?„ ,u o„Van «^Peelale gendarmerie. Lrooten stroo_ en hoolvoorraad en het rieten Naar uit Praag wordt vernomen, heeft de van (je boerenhoeve. Eenige varkens en Tsjechische regeering besloten tot verdere ver. scherping van de maatregelen tegen de Pool sche minderheden. BERLIJN, 5 Sept. (D. N. B.) In verband met het gerechtelijk onderzoek ingesteld naar de oorzaken van de tunnelinstorting in de Her- kippen kwamen in de vlammen om. De hofstede zelf brandde bijna tot den grond toe af. Van den inboedel kon zoo goed als niets worden gered. Daar de brandweer spoedig met motor spuit aanwezig was, kon de achter de hoeve liggende schuur worden gered. Te Stokkumerbroek (gemeente Markeloo) is de boerderij van den landbouwer D. Hidders door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. Huis en inboedel waren verzekerd. Op den rijksweg tusschen Keizersveer en mann Göringstrasse, zijn de volgende personen Nieuwendijk is een vrachtauto op een stilstaan- gearresteerd: den zandauto gebotst, met het gevolg, dat de Hugo Hoffman, directeur van de Berlinsche 47-jarige P. J. Stijvers uit Amsterdam, die naast Baugeselschaft m. b. H.; de technische advi seur, ingenieur Karl Rath; de uitvoerder Fritz Noth en de adviseur der Rijksspoorwegen Wil helm Weyer. Hun wordt veroorzaken van dood door nala tigheid ten laste gelegd. den chauffeur van den vrachtwagen was geze ten, op slag werd gedood. Zijn lijk is voor sec tie naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer vervoerd. De beide auto's werden zwaar be schadigd; de chauffeurs zijn met den schrik vrijgekomen Door de politie ls proces-verbaal opgemaakt. Het is onverklaarbaar, hoe de chauffeur van den vrachtwagen op den stilstaanden zandauto is gereden. Hitier heeft zijn recht van gratie overgedra gen aan Schacht, den minister van Economische Zaken, voor alle vonnissen, welke worden uit gesproken door de eere-rechtbanken voor ar beiders De politie heeft Woensdag te St. Denis twee Italiaansche valsche munters gearresteerd. In hun woningen werd een volledige valsche munterswerkplaats ontdekt. De Italianen ve.- veerdigden valsche Fransche tien-francstukken en brachten deze in omloop. De ontvanger der indirecte belastingen te Argenteuil, Louis Chardon, is gearresteerd in het kabinet van den rechter van instructie te Versailles. Uit een onderzoek der boeken bleek, dat 490.000 francs waren verduisterd. Chardon heeft bekend. Hij zegt het geld te hebben ver speeld op de renbanen. Uit Slawjansk (Oekraine) meldt men, dat het luchtschip S.S.R.-W 2, bestuurd door een jong meisje, Eisenwald geheeten, daar is gedaald. Het luchtschip heeft den tocht van Moskou naar Slawjansk in negen uren gemaakt en zal ver scheiden industrieele centra in het Donetz- bekken bezoeken. De sneltrein ParijsBarcelona is op een an deren trein geloopen. De machinist werd ern stig gewond, 15 reizigers werden licht gekwetst. Donderdagavond omstreeks half zeven is de 65-jarige gehuwde vrouw H. de Zwart—van den Eerenbeemt, die in de Oranjestraat te Gilze boodschappen deed, op straat gevallen. Dr.Hoeks was oogenblikkelijk ter plaatse, doch de vrouw overleed eenige minuten na den val aan een hartverlamming. Voor Nederlandsche landbouwproducten be taalde Duitschland niet den wereldprijs, maar den veel hooger liggenden in Duitschland gel denden prijs. In Juli j.l. betaalde Engeland b.v. voor Nederlandsche boter 40% cent, Duitsch land echter 95 cent per k.g. Deze regeling was destijds op initiatief van het Duitsche Minis terie van Landbouw in het belang van de Ne derlandsche en Duitsche boeren tot stand ge komen. wy vernemen, dat het Duitsche Mi nisterie van Economische Zaken haar echter per 1 Januari a.s. niet wenscht te continuee- ren. kampioen 1934, den heer R. C. Keiler, heeft thans uitspraak gedaan. Zooals elk jaar schreef het bestuur van den Nederlandschen Dambond ook dit jaar, onge veer Maart 1.1., een wedstrijd uit om het kam pioenschap van Nederland en stelde daartoe de inschrüving open. Ook de titelhouder, de heer Keiler, schreef in. Het bondsbestuur weigerde echter Keller's inschryving, onder de motivee ring, dat deze geen lid van een aangesloten ver- eeniging was; de heer Keller was echter van meening, <jat zijn medespelen volkomen gerecht vaardigd was, aangezien hij wel persoonlek lid van den bond was. De jaarvergadering van den Nederl. Dambond benoemde ten slotte een com missie van onderzoek, die thans verslag heeft uitgebracht. De conclusies van de commissie, bestaande uit de heeren Van Abs, Haarlem, Wind, Utrecht en Janneman, Rotterdam, luiden, dat het bonds bestuur, op grond van huishoudelijk en wed strijdreglement, geen rechten bezat om den heer Keiler de deelname aan het kampioenschap te ontzeggen. Het artikel 28 van het wedstryd- reglement verklaart buitengewone, d.w.z. per- sooniyke, leden van den bond bevoegd tot deel name. Hiermee is dus de voornaamse strüdvraag, of het bestuur al of niet het recht bezat, Keiler af te wijzen, ten gunste van den kampioen 1934 beslist. De Nederl. Dambond heeft dus for meel ongeiyk gekregen, doch de commissie zegt in haar verdere conclusies, dat ook het stand punt, zooals de heer Keiler dit innam, niet Is goed te keuren. Het bondsbestuur heeft namelijk jegens den heer Keiler, toen het conflict nog pas in zyn beginstadium was, en dus feitelijk van een conflict nog geen sprake was, een zeer welwillende houding aangenomen. Het waar schuwde hem by voorbaat, dat, wanneer hy geen lid van een aangesloten vereeniging zou worden, hy de consequenties daarvan zou moe ten aanvaarden, die minder aangenaam zouden zyn. Keiler meende echter, dat, ook al accepteer de hy de bondsadviezen niet, men hem niet rechtens zyn deelname kon ontzeggen. G. J. L. en J. J. A. B. uit Den Haag, hadden by eenige winkeliers in het Westland een z.g. Spinneweb Prüsvraag geplaatst, waaraan diver se prijzen verbonden waren. De politie, die hierin een overtreding van de Loterijwet zag, nam de doozen en de daarbü behoorende prijzen in beslag, althans deelde den betrokken winkelier mede, dat er door haar beslag op was gelegd. De gebroeders B., wien dit ter oore was ge komen, kwamen nu later bü dezen winkelier met de mededeeling, dat zy van de politie op dracht hadden gekregen om de doozen en de pryzen weg te halen en deze naar het politie bureau over te brengen. De winkeliers, die deze mededeeling voor waar hielden, gaven daarop de goederen aan de gebr. B. af, die zich thans ter zake van over treding van art. 198 W. v. S. te verantwoorden hadden, zy voerden ter hunne verdediging aan, dat zy reeds verschillende malen door den Kan tonrechter te Rotterdam waren vrijgesproken van de hun ten laste gelegde overtreding der Loterijwet zoodat zij van meening waren niets ongeoorloofds te hebben gedaan. Om nu eens voor goed te doen uitmaken of het optreden der politie (in casu te Naaldwyk) Juist was hadden zy dezen weg gekozen, om weer in het bezit van hun eigendom te komen zy ontkenden evenwel, dat zy zouden hebben gezegd, dat zy die goederen naar het politie bureau zouden brengen. Het O. M. betoogde, dat de verdachten zich maar van den domme hielden en wel degeiyk wisten dat de politie beslag op spel en prijzen had gelegd. De Officier achtte dit een ernstige wetsover treding en vorderde tegen ieder der verdach ten drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal 19 dezer uitspraak doen, Naar „Het Volk" verneemt, zal binnenkort een aanvang worden gemaakt met belangrijke werken op de provinciale landgoederen by Cas tricum (N.-H.), die in werkverschaffing zullen worden uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling, groote zandwegen aan te leggen, uitgestrekte duinterreinen te ontsluiten en een groot aantal hectaren duingrond te bebosschen. Deze werken zullen ongeveer twee jaar in be slag nemen. Het provinciaal bestuur heeft reeds volledige overeenstemming bereikt met de regeering. Sinds Woensdag werd het zesjarig knaapje Jouke de Haan uit Bolsward vermist. Donderdag werd zijn ïykje in een kanaal in de buurt van het ouderiyk huis gevonden. Men neemt aan, dat het kind by het spelen te water is geraakt en verdronken. Dinsdagnacht hebben de ambtenaren der di recte belastingen te Sittard, in samenwerking met de marechaussee aldaar, op de rivier de Maas aan den Scharberg te Elsloo 10.000 boek jes sigarettenpapier, welke een tweetal Belgen frauduleus trachtte in te voeren, in beslag ge nomen. Beide personen, die in een boot hun kost bare vracht over de Maas roeiden, werden tü- Naar wy vernemen, is de jazz-trompetist Louis de Vries uit Rotterdam, die j.l. Zaterdag onder Hattemerbroek met zijn auto een aan rijding met een melkwagen had, waardoor hu op den weg werd geslingerd, aan de gevolgen van die aanrijding in de R.K. Ziekenverpleging te Zwolle overleden. De heer de Vries was juist uit Engeland te ruggekeerd, waar hij voor gramofoon-opnamen had gespeeld en koesterde het plan, 1 Januari a.s. met zün band naar Amerika te vertrekken. De Seminaristen van het bisdom Haarlem, die lid zyn van de Schola, moeten heden om 5.30 in de St. Jozefskerk, Jansstraat te Haarlem komen om een noodzakeiyke repetitie te hou den der Gregoriaansche gezangen van de Metten. De Commissie noteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 53 cent per K.G. Van de deze week voor de Engelsche League gespeelde wedstrijden vallen nog de volgende resultaten te melden: Eerste divisie ChelseaStoke City 35 Leeds U.Birmingham o0 LiverpoolManchester C02 MiddlesbroughAston Villa 13 PortsmouthEverton 20 West Bromwich A.Sunderland 13 Tweede divisie BlackpoolNorwich C21 Manchester U.Charlton A. 30 Newcastle U.Barnsley 30 Te Melsele-Waels werd een wegwedstrijd ge houden voor profs en onafhankeiyken over een afstand van 125 K.M., waarin onze landgenoot Middelkamp uit Kieldrecht als eerste aankwam in den tyd van drie uur en 38 minuten. De tweede tot en met de vüfde plaats werden resp. bezet door de Belgische renners Gustaaf Deloor, Alfons Deloor, Vervier en Roosemant. Te Deume reed onze landgenoot Heeren mee in een wegwedstryd voor profs en onafhanke- lijken over een afstand van 150 K.M. De koers werd gewonnen door den Belg Kemper Hore mans in den tyd van vier uur 20 minuten. Heeren kwam als 16e elf minuten na den win naar aan NEW-YORK, 5 Sept. (Part.). Het herstel, dat gisteren tegen het slot intrad en dat vergezeld ging van een belangrijke uitbreiding van den handel, zette vandaag verder voort. Het pu bliek was op groote schaal in de markt, het geen wel daaruit blijkt, dat in de eerste twee uren 980.000 shares werden omgezet tegen gis teren 290.000 shares. Gedurende den geheelen dag werden gisteren 1.000.000 shares omgezet, zoodat vandaag in 2 uur byna het totaal van den vorigen beursdag werd bereikt. In make laarskringen werd het herstel aan twee oorzaken toegeschreven, n.l. aan de technische positie van de markt, die door de reactie van de vorige dagen aanmerkeiyk was versterkt en aan het feit, dat er nog steeds een enorm surplus aan braakliggende middelen bestaat, dat in aan- deelen wordt belegd, temeer nu blijkens het re sultaat van de jongste schatkist-emissie de periode van zeer goedkoop geld nog niet als af- geloopen moet worden beschouwd. Tevens werd het bemoedigend geacht, dat de Guaranty Trust het kwartaaldividend heeft gehandhaafd en men acht de dividendverlagingen van verschil lende banken een politieke manoeuvre. De be richten uit Europa omtrent de besprekingen in Genève worden niet onbevredigend uitgelegd en men hoopt, dat een conflict alsnog zal kun nen worden voorkomen. Publicutilities traden heden op den voorgrond, hoewel hoe langer hoe meer blijkt, dat de maatschappyen voorbereidin gen treffen voor de uitvoering van de public- utility-wet, die kortgeleden is aangenomen. Verschillende public-utility-waarden stelden zich tot 1% punt boven het vorig slot. Staal - waarden waren eveneens goed van toon, na de reactie gedurende de laatste weken. De vermin dering van de bedryvigheid in de afgeloopen week blijft echter voor de markt een teleurstel ling. Automobiel waarden waren goed gedispo neerd. Chrysler monteerden opnieuw 1 punt. Aandeelen in blikfabvieken, die gisteren tegen de algemeene stemming in, flauw waren, stel den zich heden op hooger niveau. American Can openden 3 punten boven het vorig slot en hoewel hierop een fractioneele reactie volgde, viel er later in den ochtend weer een verbetering waar te nemen. Van de chemische waarden wa ren Du Pont ook heden gefavoriseerd, evenals Case Treshing van de rubriek „aandeelen in fa brieken van landbouwwerktuigen". Sporen ont leenden een stimulans aan berichten, dat bij diverse maatschappyen het vrachtvervoer zich in gunstigen zin ontwikkelt. Ook voor mijnen, warenhuisfondsen en tabakken bestond goede belangstelling. Tot laat in den middag bleef de stemming vast, hoewel zoo nu en dan winstnemingen vie len te constateeren, die aanvankeiyk goed wer den opgenomen. De noteeringen voor vele fond sensoorten konden dan ook langzaam aan ver beteren, waarby zich kunstzyde-, natte, en vliegtuigwaarden aansloten. Voor enkele waar den werden zelfs nieuwe hoogterecords gere gistreerd. Van de public-utilities konden Wes- tinghouse, die tot pl.m. 70 wérden verhandeld, zich niet handhaven. Het electriciteitsverbruik blyft toenemen en gaf deze week een verbetering te zien van 11.2 pet., vergeleken met dezelfde periode van verleden jaar. Laatbeurs veroor zaakten winstnemingen op groote schaal een reactie, die ook nu weer binnen bescheiden af metingen bleef, doch waardoor het slot voor de de meeste fondsen niet op het hoogste punt van den dag tot stand kwam. Uiteindelijk boek ten door Ghrysler, Montgomery Ward, Amer. Tel. Tel., Westinghouse, Amer. Sugar, Ame rican Can, Comm. Solvents, Allied Chemical, Case Treshing, Int. Harvester, Douglas Aircraft, Nat. Distillers, Amer. Celanese, Nat. Steel. U.S. Smelting, Delaw. Hudson en Reading RaiL- road een winst van 14 2 1/8 pCt. Norfolk Western, Air Reduction en Eastman Kodak ver loren 1 a 3 pCt. De omzetten bedroegen 1.890.000 shares. Reeds verleden jaar is door Nederland op het congres van de U.C.I. de instelling van een wereldkampioenschap achtervolging bepleit. Tot dusver heeft men nog niet daartoe besloten, doch uit de belangstelling, welke voor de ach tervolging bestaat, bhjkt overduidelijk de leem te, die het ontbreken van dit nummer op het programma der wereldkampioenschappen be- teekent. In den vorigen winter hebben in het Antwerp- sche Sportpaleis verscheidene achtervolgingen plaats gevonden, doch deze stryd kon door tal van omstandigheden niet tot een beslissing wor den gebracht. Tot den stry'd PijnenburgOlmo is het niet gekomen. Pijnenburg bleef officieel houder van den armband, welke hij na een nederlaag tegen Archambaud weer terugwon. De strijd Pijnenburg—Olmo, welken men ge voeglijk een ontmoeting om den titel van of ficieus wereldkampioen zal kunnen noemen, zal op Donderdag 19 September a.s. op de Vèka- baan te Duivendrecht te zien zijn. Bovendien zullen deelnemen de wereldkampioen op den weg Jean Aerts en de Tour de Franceman Ro main Maes. De mogeiykheid bestaat, dat Maes nog door Richard, den werelduur-recordhouder, zal vervangen worden. Er worden twee series gereden, n.l. pynen- burg—Maes (of Richard) en OlmoAerts. Men mag aannemen, dat Pijnenburg en Olmo de finale zullen weten te bereiken. Slotkoersen SeRt. 5 3 By de opvoering van een openluchtspel te Zwartsluis is van een kanon, waarin Woensdag een donderbus was geplaatst, bij het aansteken van de lont de bom ontploft. De 28-jarige J. de G., die het kanon had afgevuurd, werd daar- by aan het hoofd gewond en is naar het zie- kenhuis te Zwolle vervoerd. De Deensche boterprys bedroeg Donderdag 210 Kronen, is 69 cent. Het rapport van de commissie van onderzoek inzake het geschil, dat dit jaar is ontstaan tus schen den Nederlandschen Dambond en den (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 191—190% Unilever 100—99% H.V.A. 172 Anaconda 119/16—% U. S. Steel 26% Beth. Steel 22 11/16 Shell 6 1/16 Kennecott 141/,—3/8 int. Nickel 18" Van 4.30—5 uur Kon. Olie Nw. Philips Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Shell Kennecott Am, Car and Foundry 13% 191 255 11 27 23% 6%3/16 14'/2 American Car. fir Foundry 22% 21% 21% American 46V, 45% 443/4 American TeL' fir TeL 140 139 136% American Tobacco B. 99V, 99% 991/2 American Waterworks 15% 15% 15% Anaconda Conner 19% 19 187/8 Ass. Gas fir Electa-; CoC 1 1 1 Atchison Topeka 51 50% 49 Baltimore fir Ohio 16% 16 151/4 Bethlehem Steel Co? 38% 37% 36% Canadian Pacific 30% IOV4 101/g Case Treshing 75% 733/8 7174 Chase National B. 32 31% 32 Chesapeake Ohio 45% 461/3 45% Chicago Milwaukee pref 21/s 21/s 21/s Chicago Rock laL 1% 1% 17s Chrysler Motor 64% 63% 6OI/2 Cities Service 2 2 2 Consol Gas of N.Y; 28% 28 27 X Continental Oil 201/j 2C% 21 7 Dawesleenlng 341/j 338/4 33 5% Youngleening 26% 258/4 2574 Delaware Hudson 371/4 261/4 357s Dupont de Nemours 119 118i/3 117 Eastman Kodak 148 149% 1481/s Eh Bond fir Sh. Co. 13% 13 127/8 General Electric 31% 31% 307/8 General Gas fir EL cL A 7/8 General Motors 44 43% 423/8 Great Northern 22% 217/g 2174 Hudson Motors 11% 11% 10% Illinois Central 15 14% 1474 International Harvester 55% 53% S3% International Nickel 29% 291/s 29 International Tel. fir TeL 107/a 10% 101/4 Kennecott Copper 231/3 i 2374 257s Koninklijke Olie 42% 417s Mc.Keesport Tin PL A. 117 116% 118 Miss. Kansas Texas 4% 474 474 Missouri Pacific 1% 1% Idem pref. 3% 31/4 33/g Montgomery Ward 35% 341/4 338/8 National Cash Reg. Co. 16% 1674 16 National City Bank 291/4 28% 29% National Dairy Prod.G-Al 15% 15% lb% National Steel 67 66 653/4 New York Central 24% 238/4 22% Nord American Co. 20% 2u 197/g Norfolk fir Western 187 190 186 SPECIAAL VOOR U DAMES isderubrjeU 5 Sept. 4 Sept. Brussel 16.81 16.82 Rome 8.14 8.15 Madrid 13.66 13.67 Bern 32.56 32.57 Weenen 18.90 18.92 Novadei Pennsylvania 28% 27% 273/8 Proctor fir Gamble 52% 5274 52 PubL Serv. N. L. 4274 417s 4174 Radio Corp. of Am. 774 7% 67/8 Sears Roebuck 5774 56% 54% Shell Union Oil 9% 93/4 93/8 Socony Vacuum 1174 113/8 11% Southern Pacific 19ya 1974 187s Southern Railway 97s 974, 9% Standard Brands 13% 13% 13% Standard Oil of N.-Jersey 453/8 4b% 453/g tidewater Ass. Oil 93/8 93/8 93/8 Union Pacific 9973 58% 99^ United Aircraft I38/4 16% 17% United Corp. A. D 4'/8 43/4 United States Leather 7% United States Rubber 1474 136/S 13% United States Steel Corp. 443/4 44 4374 Wabash sew. A. 13/8 174 13/8 Westinghouse Electric 68?/8 6b'/8 65 Wool worth Building 61% f 07/g bl 5 excuv. t ex coupon Suiker Sept. Jan. 2.18 2.18 Dec 2.60-65 2.60-62 Mei CtCuba 3.45 3.4S Suiker (nieuw contract) .lot Sept. 2.52-53 2V0-51 Jan. 2.06-07 2.05-06 Mei 2.42-43 2.38-39 Mel 2.11-12 2.10-11 Dec. 2.05-06 2.01-05 Juli 2.15-16 2.14-16 Rubber Standaard Sept,. 11.52: 11.63: Jan. 11.85 11.92 Oct. 11.60 11.70 Mrt. 11.99 12 07 Dec. 11.77 11.86 'Mel 12.13 12.21 Juli 12.26 12.34 Katoen Loco 10.65 10.70 Jan. 10.40 10.44 Aug. Febr. 10.43 10.47 Sept. 10.32 10.36 Mrt. 10.46 10.50 Oct. 10.32-34 10.36-3S April 10.48. 10.52 Nov. 10.34 10.38 Mel 10.51 10.55 Dec. 10.36-37 10.40-41 Juni 10.54 10.56 Juli 10.58 10.58 Tarwe Rooüe Winter 9774 967s Harde Winter 11874 1177s Tin Loco 48.70 48.55 Aug. 48.15 48.00 Koffie (Rio) (Santos) Sept. 4.63 4.68 Sept 7.62 7.65 Dec, 4.86 4.91 Dec. 7.80 7.83 Mrt. 5.04 5.10 Mrt. 7.90 7.94-95 Mel 5.17 5.23 Mel 7.95 8.02 Juli 5.26 5.33 Juli 8.00 8.07 ex claim m bieden i gedaan en laten. Dit zyn gedane slptkoersen, geen bied. (slot) koereen. NEW-YORK, 5 Sept. Sept. Sept. Oslo A'dam Londen Parys Berlijn 24.85 24.90 67.62 67.65 4.94% 4.95Vs 6.591/2 6.59% 40.21 40.20 5 Sept. 4 Sept. NEW-YORK, 5 Sept. 5 Sept. 4 Sept. Suiker, Rubber, Koffie gesloten. 5 Sept. 4 Sept. CHICAGO, 5 Sept, 5 Sept. 4 Sept. Tarwe Haver Sept. 893/4-% 88%-s/t Sept. 257* 25 Dec. 9274-Vs 91-90% Dec. 26% 2674 Mel 937/6 -h 928/8-72 Mei 297s 29 Mais Rogge Sept. 75 73% Sept. 43 40% Dec. 563/4 5678 Dec. 43% 423/s Mei 5874 577/g Mel 461/2 45% Reuzel Duluth Lijnzaad Loco 15.95 15.90 Sept. 1.57 1.537a Sept. 15.92% 15.90 Dec. 1.5774 l.o3>i Oct. 15.75 15.677a Dec. 13.77 13.7o Mei 12.45 12.40 5 Sept. 4 Sept. Varwe Oct. 84% 82% Dec. 843/4 827/g Mei 8774 Rogge Oct. 37 36 Dec. 383/g 371/4 Mei 42 Haver Oct. 323/g 31% Dec. 307s 29% Mei 327/g WINNIPEG, 5 Sept. 5 Sept. 4 Sept Gerst Oct. 35% 32% Dec. 34Va 32% Mei 371/s Lijnzaad Oct. Dec. 1-29% 1.28 1.28Va 1.26% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 5 Sept. Tarwe. October 5.7 7/8. December 5.6 Maart 5.5 binnenlandsche havens IJMUIDEN. Aangekomen 4 Sept.: Marne, mts* Rotterdam (voor Wormerveer). 5 Sept.: 'Argus, m.s., Londen; Aldan, s., At change:; Ransdorp, m.s., Antwerpen. Vertrokken 4 Sept.: Express, m.s., Londen; Ca roline Maersk, tank, Rouaan; Fhein, s., Hambui»' 5 Sept.: Theano, s., Belfast via Rotterdam. Aruba, s., Goole. Aangekomen 5 Sept.: Vechtstroom, s., Hull. Vertrokken 5 Sept.: Venus, s., Hamburg; Linge* stroom, s., Bristol. AMSTERDAM. Aangekomen 4 Sept.: Expres»» m's Zwolle, uitklaren, Seiger H.A.L.. Abeea; Ve locitas, m.s., Deventer, uitklaren. Steiger H.A.L-» Salomon's Kustvaartbedrijf; Patria, mx., Memel. Inklaren, Steiger H.A.L., Idem. 5 Sept.: Argus, m.s., Londen, repareeren, Spy kerkade, Salomon's Kustvaartbedrijf; Aldan, Ar__ changel, hout, Houthaven, Gebr. Seheuer; RaanS dorp, m.s., Hoboken, zwavelzuur, Nleuwendam merkade, Ketjen. Aangekomen 5 Sept.: Swjaga, Ustluga, hoU Huthaven, Ned. Bevr. kantoor; Vechtstrom, Hum stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. My. ROTT. LLOYD SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 4 Sept. n.M. 1° uur Kaap del Armi. SLAMAT, uitreis, 5 Sept. te Southampton. JAVA-NEW-YORK LIJN DJAMBI, 4 Sept. van Java te New-York. SALAWATI, 3 Sept. van New-York naar Phi la ^PHEMIUS. 4 Sept. van Singapore n. New-YorB' SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MAPIA, 4 Sept. van Pacific Kust te Kaapstad- SIANTAR, 3 Sept. van Calcutta te Singapor®' BINTANG, 3 Sept. van Colombo naar Bombar HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 3 Sept. van Takoradi nam Port Boust. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, thuisreis, 4 Sept. n.m.. 3 uu* van Bahia. KON. NED. STOOMB. MIJ. DEUCALION, 4 Sept. van Catania n. Messing HERMES, 4 Sept. n.m. 6 uur van Hambui» naar Amst. OBERON, 4 Sept. van Cadix naar Genua. SATURNUS, 4 Sept. van. Malaga naar Almeri* SIMON BOLIVAR, 5 Sept. van Amst. te Baf bados. ALKMAAR, thuisreis, 3 Sept. te Iquique. VENEZUELA, 3 Sept. van Barbados n. Amst. VENUS, 5 Sept .van Amst. naar Hamburg. POSEIDON, 5 Sept. van Amst. naar Spanje. SATURNUS. 5 Sept. van Malaga te Almeria. VESTA, 5 Sept. van Patras te Venetië. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCHIBA, 5 Sept. van Hamburg te Rotterdam* HALCYON LIJN MAASBURG, Rotterdam naar Porto Ferraj" pass. 4 Sept. Dungeness. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISONDARI, 3 Sept. van Hongkong te Batavij TJISADANE, 3 Sept. van Batavia te Hongkobt TJIKEMBANG. 3 Sept. vau Hongkong n. Am®' TJIBADAK, 3 Sept. van Hongkong n. Manilla- VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AWE LIJN GROOTEKERK, uitreis, pass. 4 Sept. Gibral^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2