Plechtige uitvaart van Haarlems Kerkvorst ONTROEREND EN INDRUKWEKKEND AFSCHEID Een Vader is van ons heengegaan te11 Het nieuws van heden vereenigde katholieke pers BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 -TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor HaaTlem en Agentschappen per Week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per Post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SpAARNESTAD, HAARLEM TELEFOON 13866 ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1935 Avondblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19529 »A.an allen, voor allen en in alles zich zeiven geven was zijn vreugde en zijn leven" Groote deelneming uit ^le rangen en standen tenen. bik, In de Kathedraal 'm rr'A DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Bedekt met de teekenen filer bisschoppelijke waardigheid was de kist met het stoffelijk omhulsel van wijlen Z. H. Exc. Mgr. Aengenent in het priesterkoor, der kathedraal opgebaard Koninklijke deelneming Foto Mgr. Aengenent Het Weer NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. Haarlem heeft heden op ontroerende ^ijze afscheid genomen van zijn Kerk vorst! Men moet de afgeloopen week in Haarlem hebben vertoefd om te kunnen beseffen welk een ruime plaats Mgr. Aengenent in de harten van de katho lieke Haarlemmers heeft ingenomen en boe groot het respect van het niet-ka- tholieke deel der bevolking blijkt te zÜn voor dezen door-en-door-goeden teensch. Als een beklemming heeft zijn ver scheiden nu al dagenlang over Haarlem Sehangen. Duizenden hebben des Morgens, des middags en des avonds Bedefileerd, stil en biddend, langs zijn bjkbaar; zijn onverwachte dood is het onderwerp van alle gesprekken. „Een van Haarlems beste en meest geziene burgers is gestorven" heeft burgemees ter Maarschalk deze week in Haarlems Haad getuigd: en Haarlem heeft van daag dit schoon getuigenis onderstreept door Mgr. Aengenent een uitvaart te be reiden, indrukwekkend vooral omdat de hartelijke deelneming van heel een volk hem naar zijn laatste rustplaats heeft begeleid. En deze achting, deze bewondering, Ueze liefde der Haarlemmers wordt ge deeld door heel het Haarlemsche Dio cees, door geheel katholiek en niet-ka- i-holiek Nederland: geheel Kerkelijk en Burgerlijk Nederland was hedenmorgen vertegenwoordigd bij de begrafenis van dezen in alle oprechtheid betreurden Srooten doode. Sinds gisterenavond rust het stoffelijk over shot van Mgr. Aengenent in de majesteit van 2lte kathedraal. Zoovele malen heeft zij geschit terd m den glans van zijn bisschoppelijke waar digheid, thans is zij hem een vorstelijke praal zijn laatste bezoek. Van de torens, die hij ftog zoo kort geleden als symbool der uiterlijke v°ltooiing van dit mooiste onder de na het Her stel der Bisschoppelijke Hiërarchie in Nederland tot stand gekomen katholieke bouwwerken, in- Mjdde, hangen de kerkelijke en nationale vlag- 8eh halfstok. En van zeer vele katholie- e Woningen Wordt door het uitsteken van de r°U\vvlag de treurnis, die daarbinnen is gewekt, öaar buiten uit gedragen. io uur zullen de lauden en plechtige uit- Vaart aanvangen. ^Usschen 9 en 10 uur, juist op het oogenblik dat de vele genoodigden kerkelijke en wereldlijke b°°gwaardigheidsbekleeders, vertegenwoordigers ten organisaties uit de stad Haarlem, het Dio- en geheel het land, deputaties van kloos- er°rden en instellingen op velerlei gebied flaar het bedehuis optrekken, valt er een stevige tegenbui, die de talrijke belangstellenden langs öen weg naar een schuilplaats drijft. He orde is perfect. Aan iederen genoodigde is eh Uitnoodigingskaart verstrekt met mededee- dg, waar zij zich moeten melden. Langs acht dgangen stroomen de vele bezoekers naar W>or de deuy van de plebanie is het een te'dk gerij van auto's, die hooge personaliteiten a®nbrengen. Daar is de chargé d'affaires a.i. teh Mgr. Micara, apostolisch nuntius van Brus- Sel. Mgr. Arrigoni, die wordt verwelkomd; Mgr. ^r- J. de Jong, de nieuw benoemde coadjutor teh den Aartsbisschop van Utrecht; Mgr. A. P. 'eDen, bisschop van Den Bosch en de vrier.de- e figuur van Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, lsschop van Roermond; Mgr. Biermans, Mgr. testers; Mgr. Smit; daar ook komen de ka- teteniken van het Haarlemsche bisdom; Mgr. ^kin, de vicarius-capitularis; onder de bur- •teriijke autoriteiten zijn verschillende minis ters. Hoor de Mariakapel aan de Leidschevaart j.^tegt een dichte menigte van priesters en eologanten naar binnen, die straks in su- J/d'P'i in den omgang van het hoogkoor een emitterende omlijsting van deze inörukwekken- 6 Dlechtigheid zullen vormen; de parochianen an St Bavo en verdere Haarlemmers, de tes-atselijke jeugdvereenigingen onder hun lei- ,ers en de leden der plaatselijke organisaties rekken op langs de Westergracht. Een groote verscheidenheid van klooster- ~®Waden, zooals Haarlem zelden ziet. toont hoe v'tgebreid en veelomvattend de belangstelling °cr deze plechtigheid is. Door den hoofdingang treden de vertegen- jj'cordigers van Nederlandsche en Diocesane or- 8ahisaties naar binnen. de kathedraal te beieren, doordringend, roe pend, klagend. Het is als een troep opgejaagde vogels, die in doodsangst boven de kathedraal fladderen en om hulp schreien. Ontroering maakt zich van de wachtenden meester. De kathedraal is eenvoudig versierd. Slechts de gewone eerste klas rouw. De groote lijnen in de gouden gewelven tus- schen de massieve pilaren trekken de aandacht van de kerkgangers reeds aanstonds naar de intieme ruimte van het bisschoppelijk hoog koor, In een zacht diffuus licht gehuld, waar in de electrische kronen aan de kanunniken- banken blijmoedig hun stralenbundels werpen, doch er niet in slagen den talloozen was kaarsen haar onaardschen glans te ontnemen. Daar rust het stoffelijk overschot van Haarlems vijfden bisschop, als gevat in een kostbaar schrijn van steen, gedragen door porphieren en onyxen pilaren, In het mid den van den met een zwart tapijt bedekten vloer, staat de katafalk, omgeven door zes reusachtige candelabers, waarop groote waskaarsen branden. De lijkkist is gedekt met het kruis der hope en met den gouden bisschopsstaf, terwijl aan het hoofdeinde op een kussen de onderscheidingen prijken, welke Mgr. Aengenent tijdens zijn leven heeft verworven. Het Bisschoppelijk wapen In den troon is be dekt met rouwfloers en ook het vaandel van St. Bavo, den schutspatroon der kerk is met rouwcrêpe omhangen. Achter de kanunnikenbanken zijn de open nis sen en traveeën met zwarte schilden bedekt, waarop witte emblemen schreien. Scherp daar tegen steken de witte gewaden af van hen, die in de kanunnikenbanken hebben plaats geno men. Op de eerste rij namen plaats de Kapittel vicaris Mgr. H. J. M. Taskin, kanunnik van Heeswijk; kanunnik Mgr. Th. W. Pichot, vica ris-generaal; kanunnik-officiaal J. C. Aalberse; kanunnik-directeur J. Niekel; eere.kanunnik Mgr. Prof. Dr. Th. J. Beijsens; eere-kanunnik W. P. H. Janssen; eere-kanunnik J. van de Ven; eere-kanunnik L. P. Stolk; procurator Mgr. Dr. B. Eras; Mgr. C. A. W. de Gruyter; Mgr. Th. M. Bekkers; Mgr. P. G. Groenen; Mgr. J. Postma; Mgr. dr. Th. Verhoeven; Ge- neraal.abt dom F. M. Janssen O'Circ.; abt Dom J. de Puniet de Parry O.S.B.; Mgr. W. van Dinther O.S.C. Op de tweede rij kanunnikenbanken namen plaats Prelaat H A. Stocker O. Prem.; oud-se- secretaris, deken J. M. van der Tuyn; Regent N. L. A. Ammerlaan; Provisor J. A. J. IJzermans; de Biechtvader van Mgr. Aengenent fr. J. P. Reijnenberg O.F.M.; de secretaris van Mgr. Diepen; de secretaris van Mgr. Lemmens; de secretaris van Mgr. de Jong; de secretaris van Mgr. Hopmans; de secretaris van Mgr. Bier mans; de secretaris van Mgr. Smets; voorts de lagere assistenten, n.l. pastoors en rectoren van Haarlem. Ter weerszijden van het hoogaltaar hadden op bidstoelen plaats genomen de volgende Bisschoppen: Z. H. Exc. Mgr. Arrigoni, chargé d'affaires a.i. van Z. H. Exc. Mgr. Micara, Apostolisch Nuntius van Brussel; Z. H. Exc. Mgr. P. A. W. Hopmans, celebrant en Bisschop van Breda; zijn secretaris, de zeereerw. heer L. Deckers; Z. H. Exc. Mgr. J. de Jong, titulair aartsbisschop van Rusio, coadjutor en ver. tegenwoordiger van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, aartsbisschop van Utrecht; zijn secre. taris; Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch; Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond; zijn secretaris; Z. H. Exc. Mgr. J. Biermans met zijn secretaris father P- Preyde; Z. H. Exc. Mgr. A. Smets. titulair Aartsbisschop van Gangra; Z. H. Exc. Mgr. J. O. Smits, titulair bisschop °Peens om half tign beginnen de klokken van van Gargara; Z. H. Exc. Mgr. dr. G. J. Vesters, apostolisch vicaris van Rabaul; Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx, oud-apostolisch vicaris van Finland; Z. H. Exc. Mgr. I. P. J. Verriet, apostolisch vicaris van Curasao; Z. H. Exc. Mgr. H. J. Fatilussen, apostolisch vicaris van Kumasi; Z. H. Exc. Mgr. C. Dubbelman, apos tolisch prefect van Jubbelpore; Z. H. Exc. Mgr. dr. H. Mekkelholt, apostolisch prefect van Benkoelen, allen met hun secretarissen. Verder hadden in het hoogkoor plaats ge nomen de hoogeerw. Paters-Provinciaal: G. Aengenent O.S.Cr.; C. Hoying O.ïi. Conv.; Dr. N. Poelman SSCC; Fr. P. Stein ÖFM; C. Schoemakers SSJ; V. Esser SJ; Fr. Basilius Schaab OF; P. H. Keuters OCD; Dr. Athana- sius van Rijswijk O.Carm; P. dr. Anacletus OM Cap; dr. N. de Wit OESA; H. Meuffels CM; Dominicus Bongers OP; Dr. M. Hupperts SMM; N. Verhoeven MSC; A. Saul CssR en H. Fincke SCJ. Alsmede de hoogeerw. Dekens: C. J. Boekhorst uit Ouderkerk; A. H. M. J. Homulle uit Leiden; B. M. J. van Rooy uit Gouda; J. Huibers uit Hoorn; J. H. W. Bors- boom uit Noordwijk; E. P. Rengs uit Alkmaar; C. M. Jonckbloedt; G. J. M. Maat uit Poeldijk; J. M. Lucassen uit Beverwijk; A. J. C. Schraag uit Schiedam; A. Hollenberg uit Purmerend; J. M. Hellegers uit Alphen; G. Kuijs uit Scha- gen; L. Dolle uit Middelburg en J. Th. Jacobs uit Wervershoef. In het hoogkoor hadden op stoelen plaats genomen: vooraan links twee Eerekamerheeren van Z. H. den Paus, n.l. de heeren Henri Héij- meijer van Heemstede en W. Dfreesmann; voor_ aan rechts de heer H. baron van Lamsweerde,. Malthezer ridder. Verder de klasgenooten van Mgr.. Aengenent: pastoor J. van Vastenhoven; pastoor A. G. Rhee; pastoor J. Snel; pastoor J. Nuyen; pas toor P. de Kok en pastoor H. van Baaren. De professoren van Warmond en Hageveld* prof. M. A. Jansen; prof. O. N. Steur; prof. P. Stammeyer; prof. C. van Trigt; prof. A. Cleo- phas; prof. dr. N. Th. Greitemann; prof. J. J. Henneman; J. Laurier; prof. J. Starrenburg; prof. P. J. Heskes; prof. L. Wolf; prof. Z. de Korte en pro.f. J. P. Verhaar. Voorts de ar chivaris van het Bisdom; P. J. Briigemann; de kapelaans der kathedrale kerk: H. Th. H. Heyink; G. P. A. Alkemade; E. B. J. A. M. Determeyer; A. Th. L. Hendriks, een neef van Mgr. Aengenent en pastoor G. van Niekerk. Op de eerste rijen stoelen van het midden schip hadden de familieleden van Mgr. Aenge nent plaats genomen. En daaromheen in de kooromgangen rijen biddende priesters, in superpli of rochet, een omlijsting vormend, die aan de voorzijde bij het parochiealtaar werd afgesloten door de theologanten van Warmond, eveneens in het wit. Onder de aanwezigen waren Verder: Z.Exc. Mr. J. R. H. van Schaik, minister van Justitie; Z. Exc. prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart; Z. Exc. mr. dr. L. N. Deckers, minister van Land. bouw en VisscherijZ. Exc. mr. M. Slingenberg, minister van Sociale Zaken; Z. Exc. prof. mr. P. J. M. Aalberse; Z. Exc. jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer, oud-gezant van het Va- ticaan; jhr. mr. dr. A. Roëll, commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland; Z. Exc. jhr. mr. dr. H. A. van Kamebeek, com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland; mr. H. P. Marchant, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; kolonel Lespinasse-Fonsegrive, militair attaché van Frankrijk te 's Gravenhage; de heer S. Ardui- nis, consul-generaal van Italië, te Amsterdam; mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, lid van de Eerste Kamer; W. Steinmetz, lid van de Tweede Kamer; prof. dr. B. M. Taverne en dr. W. J. Berger, leden van den Hoogen Raad de directeur van de N. V. Drukkerij „De Tijd en „Vereenigde Katholieke Pers"; dr. Hoge en dr. Th. Koot, resp. directeur en chirurg van de Mariastichting; C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester van Haarlem; Th. A. Wessrta, gemeente-secretaris; jhr. mr. C. J. den Tex, burgemeester van Bloemendaal; H. van de Weijer, Inspecteur van het L. O. te Haarlem; A. C. de Bruyn en prof. dr. A. Steger, led-m der Eerste Kamer; mr. C. Goseling, A. J. Loer akker, dr. L. G. Kortenhorst, E. J. M. Stumpel, leden der Tweede Kamer; J. W. A. Beynes. Alsmede vertegenwoordigers van de volgende Nederlandsche organisaties: R. K. Nat. Federatie „Het Wit-Gele Kruis"; Hoof draad der St. Vin- eentius Vereeniging; Katholieke Radio Omroep, Liefdewerk Oud Papier; Alg. R. K. Werkgevers- Vereeniging; R. K. Werklieden Verbond; Ned. R. K. Boeren- en Tuindersbond; R. K. Nederl. Middenstands Bond; R. K. Ambtenaarsvereeni- ging; Gezelschap van den Stillen Omgang; R. K. Reclasseerings-Vereeniging; R. K. Vereeniging tot Bescherming van Meisjes; R. K. Blindéh- bond „St. Odilia"; R. K. Vrouwenbond; R. K. Bond voor Groote Gezinnen; Kath. Jonge Werk- gevers-Vereeniging; Alg. R. K. Officiersveree- niging; R. K. Vereeniging van Handelsreizigers; R. K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Op voeding; Ned. R. K. Schoolraad; Hoofdbestuur Ned. Katholiekendagen; R. K. Vereeniging voor Hooger Politiepersoneel in Nederland; R. K. Politiebond „St. Michaël"; R. K. Vredesbond; Alg. Katholieke Kunstenaarsvereeniging; Unie van R. K. Studentenverenigingen in Neder land; Ned. Kath. Dagbladpers; R. K. Journa- listenvereen. de volgende Diocesane organisaties: Diocesa- nfe Jeugdraad in het Bisdom Haarlem; R. K. Juvenaat in het Bisdom Haarlem; Centraal Verbond van het St. Franciscus Liefdewerk; St. Francisca Romana Liefdewerk; Dio cesane Haarlemsche Voetbalbond; Diocesa ne Gymnastiek Bond; Diocesane Kruisverbond voor de Jeugd; Diocesane Mariabond voor de Jeugd; Mannelijke Jeugdbeweging voor Ka tholieke Actie; Katholieke Kinderuitzending; Wit-Gele Kruis; Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal"; Vereeniging van Hoofden van R. K. Scholen; Diocesane Vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwij zers; R. K. Diocesane Mariabond; R. K. Dio cesaan Kruisverbond; R. K. Volksbond in het Bisdom Haarlem; Diocesane Land- en Tuin- bouwbond; de volgende Plaatselijke organisa ties: Dekenale Jeugdraad; Bestuur der Jeugd- centrale; Bestuur St. Jozef gezellen; K. J. C. en Jonge Wacht; St. Franciscus Liefdewerk en Graal; Bestuur der Sportcentrales; Voet- bal-vereenigingen; Welpen; Mandoline-clubs; K. J. M. V. „Sint Augustinus"; Wielren- en Turn vereenigingen; Francisca Romana; Mar- - - m mB&M Groot was de belangstelling bij het overbrengen van het stoffelijk overschot van Haarlems bisschop Z. H. Exc Mgr. J. D. J Aengenent van het bisschoppelijk pa leis aan de Nieuwe Gracht naar de Kathe draal, zoowel van katholieken als anders denkenden tha-vereeniging; Maria-vereeniging; Cultu- reele Vereenigingen; de volgende Plaatselijke vereenigingen: Besturen Algemeene Standsver- eenigingen; Bijzondere Vakvereenigingen; Alle Parochieele Armbesturen; Liefdadigheidsver- eenigingen; St. Vlncentiusvereenlgingen; Mar tha-vereenigingen; R. K. Journalisten Noord- Holland. Verder vertegenwoordigers en vertegenwoor digsters van: De Kruisvaarders van St. Jan; de Congregatie van de Zeven Smarten; de Vrou wen van Nazareth; Eerw. Zusters Clarissen; Eerw. Zusters Franciscanessen van Salzkotten; de Voorzienigheid; de Bagijnen van het Amster- damsch Bagijnhof; CarmelitesseJ van het God delijk Hart; Carmelitessen Theresianen Fran ciscanessen; Ursulinen in het Bisdom Haarlem; Vrouwen van Bethanië; Augustinessen; Ursu linen van Weltevreden; Congregatie van de H. Juliana van Falconerie; Eerw. Zusters van de Eeuwigdurende Aanbidding; Gesticht de Goede Herder; Eerw. Zusters Dominicanessen. Het hoofdbestuur van de Graal deelt ons mede, dat bij de plechtige Uitvaart en Begra fenis de Graal niet enkel was vertegenwoor digd door de Nederlandsche, doch ook door de Engelsche en Duitsche afdeelingen. Aanwezig waren namens de Graal in Ber lijn Mej. F. Overbosch, namens de Graal in Londen de presidente mej. L. van Kersbergen, namens de Graal m Nederland mej. I. Seybel. Door de uitstekend getroffen orde-maat regelen, waargenomen door het collectanten college der kathedraal, kon ieder spoedig zijn plaats vinden. Als dan zacht het zingen van de Schola Cantorum begint, verstomt plots alle geruisch. De lauden zijn begonnen. Agens is Z. H. Excellentie Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda; presbyter assistens Mgr. M. P. J. Mölimann, vicaris-generaal van het Bisdom; troondiakens Mgr. Dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam; M. Wijtenburg, kanunnik van het kathedraal kapittel; Diaken J. Dankelman, eere-kanunnik van het Bisdom en H. G. J. Sondaal, eere-kanunnik en Deken van Haarlem Heerljjk golft het psalmodieeren van War- monds studenten door de gewelven. Ontroe rend schoon is het liturgisch zingen onder deze omstandigheden. Dan even een pauze. De celebrans kleedt zich voor het H. Misoffer. Het zal door Mgr. Hop mans worden opgedragen met dezelfde assis tentie als bij de lauden. Presbyter Assistens: Mgr. M. P. J. Mölimann, vicaris-generaal- van het Bisdom. Troondiakens: Mgr. dr. G. C. van Noort, Deken van Amster- den en M. Wijtenburg. Diaken der H. Mis: J. Dankelman, Eere-kanunnik van het Bisdom en Deken van Delft. Subdiaken: H. C. J. Son daal, Eere-kanunnik en Deken van Haarlem. De lagere assistenties zijn als volgt verdeeld: hsJ.'m. v v W3- PLECHTIGE UITVAART VAN MGR. J. D. J. AENGENENT Z. H. EXC. Een Spaansche staatsleening tien maal vol- teekend. Voorbereiding van de zestiende Volkenbonds- assemblée op Maandag a.s. Vijf minister-pre sidenten zullen te Genève zijn. Plannen van Laval voor een internationale po litiemacht in Abessinië. Nog geen algemeene mobilisatie in Abessinië. Overleden ir. A. Stoop, grondlegger der petro leumindustrie op Java. Benoemingen in het bisdom Den Bosch. O ad candelam: Pater Roorda O.F.M., Pastoor van de Kerk van den H. Antonius. ad ampul las: zeereerw. heer H. van Dijk, Pastoor van de kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara, ad librum: zeereerw. heer F. van Beukering, Pas toor van de kerk v. d. H. Josef. ad gremiale: zeereerw. heer L. Schalke, Pastoor van de kerk van de H. Liduina. ad mytram: zeereerw. heer J. de Vlieger, Pastoor v.d. kerk van O. L. Vrouw Rozenkrans en H. Dominicus. ad turi- bulum: weleerw. heer Rector van Zon. De Gregoriaansche Requiemmis werd ge zongen door het zangkoor van de Kathedrale Kerk. Priester en volk in de kerk zongen het Kyrië, de Dies Irae, het Sanctus, de Benedic- tus en het Agnus Dei mede. (Vervolg elders in dit nummer) Namens H. M. de Koningin was een brief van den volgenden inhoud ontvangen: Aan het Hoogwaardig Kapittel van de Kathedrale Kerk St. Bavo te Haarlem. H. M. de Koningin, momenteel in het buiten land, draagt mij op, aan het Hoogwaardig Ks- pittel van de Kathedrale Kerk St. Bavo de oprechte deelneming van H. M. te betuigen met het overlijden van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, welke droe vige tijding H. M. met leedwezen vernam. Met betuiging van de meeste hoogachting heb ik de eer te zijn de particuliere secretaris van H. M. (W. g.) HEEMSTRA. Wij vestigen er de aandacht van belangstel lenden op, dat de foto van wijlen Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent op de voorpagina een aan merkelijk verkleinde reproductie is van de plaat, welke wij voor onze lezers a 0.25 be schikbaar stellen. Uit bedoelde foto valt dui delijk op te maken, dat het portret van den be treurden Bisschop zeer goed gelijkend is en dus een mooie herinnering blijft aan den Kerkvorst, die in wijden kring bemind en geëerd is geweest. VERWACHTING: Matige tot zwakken veranderlijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, iets warmer overdag. Hoogste stand: 770.1 te Seydisfjord. Laagste stand: 745.0 te Helsingfors. Zon op 6.21 onder 7.35 - Licht op 8.05 Maan op n.m. 4.42 onder n.m. 12.00 Volle Maan 12 September

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1