New-Vorksché Beurs WELDADIGHEID EN ARMENZORG Kerkelijk leven Sport en spel PAARDENSPORTFEEST TE UTRECHT DE ZUID-AFRIKANEN IN ONS LAND VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 Inrichting en exploitatie van kleedingdepots en brokkenhuizen ONDERWIJSBEZUINIGING Het advies van den Onderwijs raad gereed NIEUW VLIEGTUIG-TYPE OP WAALHAVEN SLUITING STATEN-GENERAAL Wielrijder zwaar gewond Sterrit naar de Fordfabriek Werkverschaffing in Zuid-Holland De Bisschopswijding van Mgr. Dr. de Jong Druk bezochte receptie Z.H. Exc. Mgr. Jansen Bisschoppelijk bezoek Boternoteering Ter gelegenheid van de groote nationale vee- en paarden- tentoonstelling Een mooi succes voor ritm. Heuff CRICKET Fraaie prestaties met bat en bal en schitterende staaltjes van wicket- keepen of fielden zal men kunnen toejuichen Uitslag niet twijfel achtig Bij kalmeren handel was de stemming zwakker; het slot was onregelmatig Vs Vs WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 12 September FAILLISSEMENTEN WAT DE TONG STREELT <Pag 4) STOOMVAARTLIJNEN Tabak In de Donderdag te Alkmaar voortgezette algemeene vergadering van de Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid heeft Mr. H. M. L. Sark gesproken over de inrichting en exploitatie van kleedingdepots en brokkenhui zen. Hij wees erop, dat de vorm van steunverlee- r.ing in natura in discrediet is geraakt, door de wijze, waarop die steun werd verleend. Toch wordt die hulp naast steun in geld gaar ne ondervonden. Dat er behoefte aan gevoeld wordt moge blij ken uit de ƒ750.000, die het N.C.C. aan steun in natura, den z.g. B.-steun, heeft uitgegeven. Als met tact hulp geboden wordt door het verstrekken van gebruikte goederen dan on dervindt deze methode van hulpverleening geen verzet. In Groningen werden in vorige jaren 2651 en in Rotterdam ruim 7000 personen geholpen met goederen uit Brokkenhuizen. De naam Brokkenhuis, die van Duitsche origine is, zag spr. liever gewijzigd in Goede- renmagazijn. Het verwondert spr., dat men in Nederland nog niet, zooals in .Duitschland en Zwitserland op de gedachte is gekomen om de voor het Brokkenhuis ontvangen goederen te laten her stellen, waartoe de werkloosheid toch aanlei ding zou geven. In de meeste Brokkenhuizen worden de goe deren gratis afgehaald, zooals ze zijn ontvan gen; in enkele plaatsen worden ze voor ge- ringen prijs verkocht. Aan het verkoopen van de goederen tegen prijzen, die rekening houden met de draag kracht van de gegadigden, geeft spr. de voor keur. De goederen moeten dan echter eerst zorgvuldig gesorteerd zijn en hersteld worden, indien noodig; uit hygiënische overwegingen acht spr. ook ontsmetting vooraf wenschelljk. Dan zou hij zooveel mogelijk vaste prijzen wil len handhaven. Voor den verkoop zouden zich vrijwillig krachten moeten beschikbaar stel len, terwijl het administratieve werk en het afhalen door werkloozen gedaan zou kunnen worden evenals het herstellen van de goede ren. Een onderzoek naar de aanvragen moet worden ingesteld, om te voorkomen, dat de goederen komen in slordige gezinnen en in gezinnen, die het niet noodig hebben, of reeds van andere instellingen deze hulp ontvangen. Naast het centrale verkoopmagazijn moet er echter een afdeeling wezen voor het gratis- beschikbaar stellen aan zeer arme gezinnen, aan wie ook goederen zouden kunnen worden afgegeven, die door charitatieve instellingen zouden kunnen worden verhoogd. Als vorm van organisatie van Brokkenhui zen lijkt spr. de vorm van een Stichting, als zijnde een organisatie, die rechtspersoonlijkheid bezit, het meest wenschelijk, daar men dan donateurs en contribuanten kan winnen. Spr. geeft voorts nog enkele wenken voor de inrichting der administratie der Brokkenhui zen en wijst tenslotte op het Leidsche Brok kenhuis, dat is uitgegroeid tot een centraal magazijn, waar ook steun in natura in allerlei vorm, zelfs van nieuwe goederen wordt ver strekt, en waar M. H. en B. A. gebruik van maken. Na de vergadering werden de congressisten op het stadhuis door het gemeentebestuur offi cieel ontvangen. Zooals men zich herinnert, heeft Minister Slotemaker na zijn optreden als minister van onderwijs ad interim, het advies van den on derwijsraad gevraagd over de onderwijspara- grafen van het bezuinigingsplan Eenigen tijd geleden is dit advies bij het de partement ingekomen. Het is een zeer lijvig stuk, dat, volgens Het Volk, behalve de tech nische opmerkingen, uitvoerige en scherpe prin- cipieele beschouwingen moet bevatten. Dit advies handelt over de onderwijsvoorstel- len in hun oorspronkelljken vorm. Over de ge wijzigde voorstellen, zooals deze in een afzon derlijk wetsontwerp zijn belichaamd, zal de on derwijsraad geen nader advies uitbrengen. Donderdagmiddag om 1.15 uur is op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam geland de „Jubilee Monospar", vijf persoons twee-moto- rige laagdekker met aan boord de heeren J. White en W. L. Faust van de Vacuum Oil Com pany, die met dit moderne toestel een reis door EUropa maken. Het eerste toestel van dit type heeft onlangs een tocht van 5000 K. M. gemaakt boven Groot Brittannië en Ierland. In luchtvaartkringen heeft dit toestel groote be langstelling. De tegenwoordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 14 September 1935 des namiddags te 3 uur. De minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd zich op genoemd tijdstip' te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. Donderdagavond zijn onder Wassenaar een wielrijder en een wielrijdster met elkaar in botsing gekomen. De wielrijder liep hierbij een zware hersenschudding op. De Bond van Bedrljfsautohouders in Neder land organiseerde Donderdag een sterrit met als eindpunt de Nederlandsche Ford Automo biel Fabriek aan de Fordhaven te Amsterdam. Bij aankomst werden de deelnemers door de fabriek rondgeleid, waarbij zij zeer veel belang stelling voor dit interessante bedrijf toonden. Na den rondgang door de fabriek werd vóór de showroom van de Ford Fabriek een vrijwel volledige serie van alle modelylen trucks, be stel- en luxe wagens getoond, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Minister Slingenberg heeft Donderdag de Provinciale Rijkscommissie van Advies voor werkverschaffing in de provincie Zuid-Holland geïnstalleerd met een rede, welke door den voorzitter der commissie, den heer Th. Henkels, werd beantwoord. „Het is niet aardig, dat ze de lantaarns dwars boven de straat gehangen hebben." Donderdagmiddag van kwart over twee tot drie uur recipieerde de nieuw gewijde bisschop Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. de Jong in een van de feestelijk versierde zalen van de pastorie van de St. Catharinakerk aan de Nieuwe Gracht te Utrecht. Deze receptie was uitsluitend bestemd om de geestelijkheid van het Aartsbisdom in de gele genheid te stellen nader kennis te maken met den Coadjutor van den Aartsbisschop en om Z. H. Exc. haar gelukwenschen aan te bieden. Bijna alle bij de wijdingsplechtigheid in de Kathedraal aanwezige geestelijken waren dan ook op deze ontvangst aanwezig. Zoo merkten wij o.a. op, naast de leden van de familie van Mgr. de Jong, de Provinciaals der verschillende orden, de Oversten der Zustercongregaties, de hoogeerw. heeren Dekens van 't Aartsbisdom en zeer vele heeren pastoors en kapelaans uit diverse parochies van het Aartsdiocees en an dere geestelijken. Toespraken werden op uit drukkelijk verlangen van Mgr. de Jong niet ge houden. Donderdagmiddag brachten Hunne Hoog waardige Excellenties Mgr. P. Hopmans, bis schop van Breda; Mgr. A. F. Diepen, bisschop van den Bosch en Mgr. Dr. J. de Jong, Coadju tor van den Aartsbisschop, een kort bezoek aan Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen in diens zieke- kamer van het St. Antonius Gasthuis te Utrecht. De officieele Deensche boternoteering bedroeg Donderdag 230 Kronen is 75 ct. per K.G. De commissie-noteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 63 ct. per K.G. De commissie-noteering voor Nederlandsche boter is Donderdag vastgesteld op 63 cent. Donderdag, den derden dag van de groote veetentoonstelling te Utrecht, werd des middags op het terrein achter de expositie-hallen een groot concours.hippique gehouden dat door 9 a 10.000 personen werd bijgewoond. De Commissaris der Koningin gaf ook nu weer van zijn belangstelling blijk evenals de Utrechtsche burgemeester en wethouder H. A. Bekker. Verder waren verschillende mili taire autoriteiten mede aanwezig. Het nummer aangespannen fokmerriën, in geschreven in een bekend stamboek, werd ge wonnen door A. v. d. Grift uit de Bilt met Ma, sila, een bruine merrie met witte voeten. Be halve door den heer v. d. Grift werd nog een eerste prijs gewonnen door D. E. Mellema. Finsterwolde met Elza: 2e prijs C. Hogendoorn, Utrecht niet Perena; (3e prijs D. Bos, Groene- kan met Nijsje; 4e prijs Gebr. Bruynes, N Vennep met Jetta. In de afdeeling in Nederland geboren en gefokte paarden (eenspannen) werd C. Otjens uit Dongen winnaar met Quick Boy; 2e prijs Gebr. v. d. Haar, Zeist met von Pareil: 3e prijs Th. Gielen, Zeist met Cherry Blossom. In de afdeeling warmbloed-eenspannen was de uitslag als volgt: 1 J. Beunk, Enschede met Hugo; 2 v. Mill, Echtel met Sonno; 3 C. de Brie, Werkhoven met Reusje: 4 Gebr, Bruynes, N Vennep met Chia. Het concours „schoonste rijpaard" bracht 13 deelnemers en deelneemsters in den ring. J. J. Hiemstra uit den Haag behaalde den eersten prijs met den schitterenden lichten vos „Scottish Dream"; 2e prijs N. Uytendaal, Breda met Renulley; 3e prijs Amsterdamsche Rij tuig Maatschappij met His Lordship; 4e prijs F. Verbree, Bu6sum met Espare. In de afdeeling eenspannen van in Neder land geboren en gefokte paarden, afstammende van een hengst van Oldenburger of Oostfriesch type werd na een lange aarzeling door de jury de volgende volgorde opgemaakt: 1 D. Melle ma, Finsterwolde met Julius; J. Beunk, En schede met Wilson; 3 L. Holser, Enschede met Excellentie: 4 A. Rosmalen, Oss met Kwieria. In de open klasse luxe-eenspannen won C. Otjens uit Dongen met Quick Boy; 2 Dr. D. Groenhart, Dirkshorn met Haddon Philippina; 3 G. v. d. Haar en Th. Gielen, Zeist met Gay Boy. De afdeeling tuigpaarden, tweespannen, had als eere-prijs een verguld zilveren legpenning, aangeboden door H. K. H. de Prinses. 1 H. Muilenberg, Gorinchem met Finellie en Skaro- lina; 2 J. Beunk, Enschede met_ Hugo en Wil son; 3 D. Mellema, Finsterwolde* met Johan en Elza; 4 H. Bolt, Groningen met Hulda en Co lonel. In de afdeeling luxe tweespannen wonnen Q. v. d. Haar en Th. Gielen, Zeist met Gay Boy en Merry Girl. Op de tweede plaats kwamen de gebr. v. d. Haar, Zeist met Scottisch Dream en Aeroplan en de derde prijs wierd door de zelfden behaald met Glenavon Beacon en Broompark Algie. Tegen half vijf werden de hindemissen ge. plaatst voor het groote springconcours dat nu zou worden gehouden en waarvoor vele ruiters hadden ingeschreven. Eerst werd gesprongen door een vijftal offi cieren die in voorbereiding zijn voor interna tionale wedstrijden. Gereden werd op rijkspaarden van de Amers- foortsche rijschool. 1 Ritmeester Heuff won op Jimmy in een tijd van 63 seconden zonder een enkele fout te hebben gemaakt. Tweede werd ritmeester Sirtema op Godard (4 fouten, 64 seconden): 3 luit. Tonnet op Igor (4 fouten, 72 sec.); 4 luit. Pahud de Mort/.nges op Ikaris (7 fouten, 77 sec.)5 luit. de Bruine op Gawein (16 fouten; 64 sec.). De wedstrijd Nederland—Zuid-Afrika die a.s. Zaterdag en Zondag op het H. C. C.-veld te 's Gravenhage zal plaats vinden, wekt ook bui ten onze cricketwereld een buitengewoon groote belangstelling. In de annalen van onze meer dan 50 jaren oude cricket-historie zal men tevergeefs naar een gebeurtenis zoeken die te vergelijken is met den komenden wedstrijd tegen de vertegenwoordigers van een met ons stamverwant volk. Met warme sympathie zullen de Zuid-Afrikanen overal waar zij zich vertoo- nen door onze langgenooten tegemoet getreden worden. De Zuid-Afrikanen hebben op hun zoo suc cesvollen toer door Engeland in 1935 gemaakt, op afdoende wijze aangetoond dat zij de kunst verstaan cricket te spelen dat tot het beste ter wereld behoort. Elk onderdeel van het won derlijk mooie spel dat cricket is, beheerschen zij volkomen. Het peil waarop ons cricket staat heeft ook maar bij benadering niet de hoogte bereikt waarop het Zuid-Afrikaansche staat. De uitslag van den komenden strijd is dan ook niet twijfelachtig en toch zal geen cricketliefhebber op het H.C.C.-terrein ontbreken, want cricket is een spel bij het aanschouwen waarvan men het winnen van de favorieten geen hoofdzaak vindt. Men komt om de beste prestaties met bat en bal, schitterende staaltjes van wicket- keepen of fielden toe te juichen en er van te genieten en het is juist het meesterlijke spel van de jonge Zuid-Afrikanen (slechts Bell, Vincent en Siedle zijn de 30 gepasseerd) dat elke ver wachting zal overtreffen van hen die dergelijk hoogstaand cricket in Engeland niet hebben kunnen zien spelen. Onzen bowlers Sodderland, Terwiel en Max Jansen, die gelukkig weer geheel hersteld is en wiens medespelen een belangrijke versterking van onzen aanval beteekent, wacht een buiten gewoon zware taak, want batsmen als Bruce Mitchell, Nourse, Siedle, Rowan, Viljoen, Dal ton en Cameron zijn van een klasse zooals wij zelfs in Glerum niet bezitten. Wie heeft niet ge-Somersct-batsman, die met de Harrow Wan- g,.noten van het spel van Tindall, de Cambrid- derers aan de Spanjaardslaan tegen het Ned. Elftal speelde. Zijn batten was het beste dat ooit op onze velden te zien gegeven was en toch is Tindall nog geen Testcricketer zooals de genoemde Zuid-Afrikanen zijn, wat niet zeg- geen wil dat Tindall's spel niet met meer dan gewone aandacht door de Engelsche experts gevolgd wordt. Om eenig denkbeeld te geven van de kracht van het Zuid-Afrikaansche bat ten laten wij de topscores in test- en 1ste klasse county-cricket gedurende den toer 1935 volgen: Bruce Mitchell 195, E. A. B. Rowan 171, K. G. Viljoen 168, A. D. Nourse 160 x, H. B. Cameron 160, H. T. Wade 161, I. J. Siedle 164 x, E. L. Dalton 117. Bij één century van deze crack's is het waar lijk niet gebleven. Viljoen scoorde in de twee -,-oorlaatste wedstrijden op sterk bowlen achter eenvolgens 152 en 168! Zullen onze bowlers zuchten slaken wanneer zij alles beproefd hebben om door de muurvaste verdediging van Mitchell c.s. heen te komen, onze batsmen zullen eveneens voor heete vuren komen te staan. X. Balaskas, de gorgly-bowler, een leerling van den onvolprezen Australiër Grimmilt, heeft in de gedenkwaardige testmatch Engeland Zuid-Afrika, op Lord's gespeeld, zijn kunnen ge toond. Hij weet als geen ander met maskeering van zijn bedoelingen den bal juist het tegen overgestelde effect te geven dan de batsman verwacht met alle gevolgen van dien. Langton (rechts medium) en Vincent (links slow) zijn prachtige spin-bowlers met een perfecte lengte, een soort dat ons cricket vrijwel niet rijk is. Men heeft in den wedstrijd BelgiëNederland gezien hoe weinige onzer een slow-bowler met variatie kunnen bespelen. Mac Gregor, de En- gelschman, maakte in dien wedstrijd de meeste slachtoffers. Crisp en Bell zijn de medium- fastbowlers. Vooral eerstgenoemde is buiten gewoon goed en nam in Engeland evenals Langton meer dan 100 wickets. Balaskas kon na zijne verwonding geruimen tijd niet spelen. H. B. Cameron is de wicketkeeper. Wij heb ben in Engeland den Australiër Oldfield achter de palen aan het werk gezien en hebben zijn ongeloofelijke handigheid en snelheid van han delen onverbeterlijk geacht. Cameron moet Old field nog overtreffen. Voegen wij daarbij dat de Zuid-Afrikanen als fielding-team, vooral Viljoen en Dalton moeten in dit onderdeel niet te overtreffen zijn, een wereldreputatie genieten. Welnu wie dit alles leest, wie zal dan nog van het H.C.C.-terrein wegblijven. Wij hebben het Zuid-Afrikaansche spel niet meer eer bewezen dan het toekomt. Wij hopen dat captain van Manen met zijn team onze verwachtingen zal overtreffen. In de afgeloopen week hebben de Nederlandsche Elftalspelers geducht geoefend, een deel in Am sterdam en de overigen, onder wie Schnitger, in Den Haag. Bü mooi weer wachten ons dagen van buitengewoon interessant cricket en men kan er verzekerd van zijn dat ditmaal geen honderden doch duizenden het speelveld zullen omringen, waarop trouwens gerekend wordt en is. Vermelden wij nog dat de wedstrijd om 11.30 aanvangt en op het terrein scoringkaarten a 0.10 verkrijgbaar zijn. Men kan met behulp van deze kaarten, waarop de volgorde der bats- men staat aangegeven, door den geregeld bijge houden stand op het scoringbord, naar Engelsch model, den wedstrijd prachtig volgen. Men weet precies wie er bat, bowlt, de catches doet enz., hetgeen voor de toeschouwers zeer prettig is. Het Nederlandsche elftal dat den Zuid-Afrika nen partij geeft laten wij nog even volgen: Mr. H. van Manen, captain, Jhr. W. v. d. Bosch, Jhr. J. v. d. Bosch, A. M. J. de Beus, L. J. Sodderland, Dr. Max Jansen (allen H.C.C.), H. de la Mar (Haarlem), A. van Baas- bank (Rood en Wit), H. Schnitger (P.W.), Mr. H. W. Glerum (V.R.A.) en A. Terwiel (V.O.GX. NEW YORK, 12 Sept. (Part.) De handel in Wallstreet was vandaag kalmer. Gedurende de eerste twee beursuren werden 800.000 shares omgezet, tegen 1.180.000 shares gisteren. De stemming was daarbij eenigszins weifelend. Het bericht, dat Father Goughlin in contact met Roosevelt is getreden, heeft de aandacht getrokken, vooral in verband met het over lijden van Huey Long. In Wallstreet meent men, dat het thans vrijwel zeker moet wor den geacht, dat Roosevelt het volgende jaar zal worden herkozen. De berichten uit het be drijfsleven zijn gunstig. Het blijkt dat het niet alleen de automobielindustrie is geweest, die heeft bijgedragen tot een grootere bedrijvig heid in de staalproductie, doch dat ook de spoorwegen grooter orders hebben geplaatst. Voorts heeft de regeering voor de vloot groote hoeveelheden stalen platen besteld. Minder op gewekt blijven de berichten uit de petroleum industrie. Het blijkt, onmogelijk om in Cali- fornië de petroleumproducenten tot samenwer king te krijgen. Tot dusverre is het mogelijk gebleken den benzine-oorlog te loacliseeren en in Minnesota en in Noord- en Zuid-Dakota heeft de Standard Oil de benzineprijzen een kleinigheid verhoogd, al wordt daarbij ver klaard, dat in deze staten de prijzen buiten gewoon laag zijn geweest. Daarbij is de benzine voorraad voor het eerst sinds geruimen tijd iets toegenomen. De stroom van extra dividen den en dividendverhoogingen blijft aanhouden en vele maatschappijen boeken de beste re sultaten sinds 1929. Veel van het gunstige nieuws is echter reeds in het koerspeil verdis conteerd en dientengevolge kunnen zij de winstnemingen niet tegenhouden. Alles bijeen echter blijft de grondstemming van de markt vrij gunstig en gezien het snelle tempo waar in de koerstijgingen zich den laatsten tijd hebben voltrokken is de reactie van weinig be- teekenis. Bij opening waren Chrysler overwe gend aan aanbod onderhevig en stelden zich al dadelijk pl.m. 1 punt beneden het slot van gisteren. Ook General Motors kwamen wat la ger te liggen, doch op deze afdeeling viel spoe dig een herstel te constateeren, waardoor het verlies zoo goed als geheel werd ingehaald. Ook verscheidene public utilities ontmoetten heden vraag, doch de voordeelige verschillen bleven beperkt. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen profiteerden van de me- deaeeling, dat de inkomsten van de landbou wers beduidend boven die van het vorig jaar zullen komen te liggen, zoodat het vermoeden gewettigd is, dat aankoopen van landbouw werktuigen zullen blijven aanhouden. Vervol gens waren het mijnen en tabakken, die goed gedisponeerd waren, evenals chemische waar den. Sporen verkeerden echter in reactie. Later op den dag namen op bijna alle af- deelingen de verkoopen grooter afmetingen aan, waarbij in kalm tempo het koersniveau een verlaging onderging, waarbij vooral die fondsen van winstnemingen te lijden hadden, die reeds een groote rijzing hadden meege maakt. Petroleumshares, die in de ochtenduren gedrukt in de markt lagen, liepen vervolgens verder terug, waarbij Standard Oil op den voorgrond traden. Een uitzondering op de flauwe stemming vormden tabakken, aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen en mijnen, die vast ge stemd bleven, hoewel hier niet het hoogste punt van den dag behouden bleef. Het slot was onregelmatig. Voor Standard Oil, Westinghouse, Chrysler, General Foods, American Can, Uni ted Fruit, Woolworth, Du Pont, National Steel, pref. Republic Steel, Atch. Topeka, Delaware Hudson, Reading Railroad en Union Pacific moest een verlies van 1 pet. a 1% pet. worden opgeteekend, doch Amer. Smelting, Norfolk Western en Int. Harvester liepen I pet. 1-% pet. op. De omzetten bedroegen 1.880.000 sha res Slotkoersen Sept. 12 Allied Chemical American Can Col American Car. O Foundry American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr, Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Coi Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio! Chicago Milwaukee pref Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y1 Continental Oil 7 Dawesleenlng 5'/a Youngleenlng Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas EL cL A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Centra] International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv, N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolworth Building 3 exdiv. ex coupon 1 gedaan en laten Dit zjjn gedane slotkoersen geen bied (slot) koersen. Co. 12 11 10 170 170 1698% 143% 145 1458% 23 23 22% 48% 471/g 46 1441% 1448% 1444^ 1011% 100% 100 17% 17% 167% 20% 20% 20% 1 1 1 52% 53% 53 17 17% 17% 39 398% 40 103/g 10% 107% 78% 77% 79% 31 31 31 463/g 47 46'% 2% 2% 2% lVs 1% 1% 71% 72% 71% 2 2 2 277/g 28 28% 19% 20 203% 337/g 33 33 25 25 25% 38% 39% 381/s 124% 125% 124% 157 157 155 13% 13% 13% 34% 348% 34% 7/8 45% 46% 461% 26 26 25% 12% 13% 131/g 157/e 16% 16% 587/g 571% S8Vs 29% 297/g 29% 107/a 111/8 11% 2 4 l/a 24% 243% 42 41^ 414-4 12 2 122% 121% 4% 4% 4% 1% 1% 1% 3% 31/2 3% 361% 37 36% 17% 18% 18 Va 291% 291% 29i% 15% 15% 157/s 69% 71 70% 25% 26% 258% 20% 207/8 20% 191 190 190 29% 29V3 29% 52% 52% 52% 42% 42% 42% 8 8% 77/s 59Vé 601% 601% 9% 9% 9% 11% Ui% 11 Vb 201% 2u% 20'% 101% 10% 10 131/3 13% 13% 44 451% 4o% 9 9 91% 102% 103% 102% lb% lo% 18 73 a 47/g 47/s 8% 8% 87/s 141/3 15Vs 15% 457/g 4b 6/s 46% 1% 1% lVa 777/g 791/s 76 62 b3 62% ex claim bieden NEW-YORK, 12 Sept. 12 Sept. 11 Sept. 12 Sept. 11 Sept. Brussel 16.87 Rome 8.15 Madrid 13.66 Bern 32.53 Weenen 18.90 16.88Vs Oslo 24.82% 24.85 8.15% A'dam 67.56 67.60 13.66 Londen 4.93% 4.94 32.54V2 Parijs 6.591/s 6.591/1 18.90 Berlijn 40.24 40.25 Suiker Sept. Dec. 12 Sept. 11 Sept. NEW-YORK, 12 Sept. 12 Sept. 11 Sept. Jan. Mei CtCuba Suiker (nieuw contract) slot 3.45 3.45 Sept. 2.53-55 Mel 2.48-49 Dec. 2.05-06 Rubber Standaard Sept. 11.38 Oct. 11.38 Dec. 11.56 Katoen Loco 10.80 Aug. Sept. 10.43 Oct. 10.43-44 Nov. 10.45 Dec. 10.48-49 2.55-56 Jan. 2 50-51 Mel 2.05-06 Juli Sept. 11.55 11.59 11.74 Jan. Mrt. Mel Juli 2.06-07 2.11-12 2.16-17 2.20-21 11.63 11.80 11.92 12.03 2.06-07 2.10-12 2.15-17 2.20-21 11.82 11.97: 12.10: 12.20 10.85 Jan. 10.51-52 10.57 Febr. 10 53 10.49 Mrt. 1056 10.49-50 April 10.59 1051 Mel 10.63 10.54-55 Juni 10.65 Juli 10.68 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Tin Loco 49.00 Koffie (Rio) 99% 120% 48.60 Aug. 48.30 10.60 10.63 10.66 10.69 10.71 10.74 997/8 120% 48.25 (Santos) Sept. Dec. Mrt. Mel Juli 4.75 4.99 5.21 5.34 5.43 4.79 Sept. 7.79 7.90 5.04 Dec. 8.00 8.11 5.20 Mrt. 8.09 8.19 5.39 Mei 8.13 8.23-24 5.48 Juli 8.17 8.27 Sept. 8.20 8.32 12 Sept. 11 Sept. Tarwe Sept. 91%-% 917/f-92 Dec. 92%-% 93%-93 Mei 93V*-% 94V8-94 Maïs Sept. 754£ Dec. 56% Mei 571/3 Reuzel Loco Sept. Oct. Dec. Mel 15.75 15.55 15.27% 13.45 12.42% 77% 57 57% 15.90 15.72% 15.521/s 13.b5 12.45 12 Sept. 11 Sept. Tarwe Oct. 90 888% Dec. 90 887% Mei 9z% 907/8 Rogge Oct. 397/g 40% Dec. 411/8 41 Va Mei 45 451% Haver Oct. 33% 33% Dec. 297/8 30 v8 Mei 32% 32% CHICAGO, 12 Sept. 12 Sept. 11 Sept Haver Sept. 26% 26% Dec. 26% 267/8 Mel 28% 287/8 Rogge Sept, 42% 42% Dec. 433% 44 Mel 461/2 47 Duluth Lijnzaad Sept. 1.561/3 1.56 Dec. 1.55% 1.56 WINNIPEG, 12 Sept. 12 Sept. 11 Sept. Gerst Oct. 351/2 34% Dec. 363/g 35% Mei 391/a 383/g Lijnzaad Oct. 1.32 1.303% Dec. 1.307/g 1.29% Mel 1.331/2 1.33.% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 12 Sept. Tarwe: Oct. 6/1, Dec. 6/—, Maart 5/11. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie PhUips Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Boeiing 189%—188% 248—247 12 3/&—3/16 28 3/8—1/8 23 13/16 91/8 Scheepv. Unie 39% Kennecott 15 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Unilever U. S. Steel Beth. Steel 188% 98% 28 3/8 23 13/16 Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. ,Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling: Q Tiemessen, Wagenlngen. Schuldvorderingen m'oeten uiterlijk op 1 October a& blj den bewindvorder mr. L. H. van Essen te Veenendaal, zijn ingediend. Stemming over het accoord vinttt plaats op Maandag 21 October a.s. des n.m. 2 uur in het Paleis van Justitie te Arnhem. Failliet verklaard: C. A. J. M. van Dijk, Industriestraat 3, Til- burg. A. M. Loesberg, restaurateur, Zwijndrecht. T. M, Korporaal, aannemer, Slledrecht, D. 26. H. van Etten, koopman, Zwijndrecht, Ring dijk 145 a. R. A. van Batenburg, Amersfoort. Mej. C. A. M. Zeyderveld, particuliere, Soest, Koninginnelaan 127. Mej. A. M. Zeyderveld, particuliere. Soest Koninginnelaan 127. Mej. J. F. Zeyderveld, particuliere. Soest, Koninginnelaan 127. G. Th. Th. Zeyderveld, melkslijter, Soest, Koninginnelaan 127. S. v. d. Stadt, particuliere, Soestdijk, Jullanastraat 68. C. A. Middelkoop, aannemer, Zijderveld, gem'. Everdlngen. N.V. Automobielbedrijf van Dalen, Utrecht, Nachtegaalstraat 29. R. J. van Stam, veehouder, Breukelen- Nijenrode, Broekdijk 18. H. Grasso, chauffeur-monteur, Utrecht, V. d. Goesstraat 62. P. Schellevis, zonder beroep. Putten, Voort- huizerstraat E. 295. L. de Groot, loodgieter, Ermelo, Berken laan 88. W. Andel, koopman, Ermelo, Telgterweg C. 52. M. de Beer, koopman, laatst gewoond heb bende te Amsterdam, Stadlonweg 188 I, thans verblijvende te Emden (Did.). H. Ie Blanc, Mulderberg aan de Badlaan. W. C. van Munster, Amsterdam, Marntx- straat 299. P. J. Ongers, Amsterdam, Rokin 55. Th. Teysse, artist, Hilversum. Veerstraat 4. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van de nalatenschap van wijlen G. Vingerhoed, laatst gewoond hebbende te Am sterdam; Ed. Eibers, laatst gewoond hebbende te Amsterdam; M. Jacobs, Amsterdam; B. Guys, Amsterdam; J. F. W. Nederkoorn, Amsterdam; G. J. W. Nlerop en P. J. Sm'orenbere v. h. L. J. W. van Nlerop, Den Haag; E. v. d. Snoek, wed. A. Kok, Alphen aan den Rijn; G. Wennekes wed. A. H. Dorrestein, Utrecht; J. Padberg, Utrecht; W. C. V. d. Kreef, De Bilt; D. W. F. Fintelman, Zuilen: A. M. Carabain, Geldermalsen; A P. H. Carpay. Schalkwijk: M. Halfwerk. ZwoUe. SPECIAAL VOOR U DAMES u de rubriek BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 11 Sept., Leersum, s., Archangel (voor Zaandam). 12 Sept., Otterhound, tank, Duinkerken! Trajanus, s., Middl. Zee; Henderika, m.s., Lon den; Gateshead, s., Newcastle; Leeuwarden. s.- Londen; Authority, tank, Londen - (voor Zaan dam); Plawsworth, s., Sunderland; Boekelo, s.( Archangel. Vertrokken ll Sept., Ransdorp, m.s., Antwer pen; Wilhelm' Russ, s., Terneuzen. 12 Sept., Rhein, s., Hamburg. Aangekomen 12 Sept., Ganymedes, 6., Ham" burg; Vechtstroom, s., Huil. Vertrokken 12 Sept., Venersborg, s., Lubeck: Ousel, s„ Liverpool; Leeuwarden, s.. Harlingen; Juno, s., Middl. Zee via Rotterdam; Telamon, s., idem. Aangekomen 12 Sept., Westcove, s., Newcastle: Borthwick, s., Leith; Ceres, s., Middl. Zee; Douglas, s„ Goole. Vertrokken 12 Sept. Varmdö, s., Newcastle; Montan, s., Rotterdam. AMSTERDAM, 12 Sept., Ganymedes, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskan" toor; Vechtstroom, Huil. stukgoed, Handels kade, Holl. Stoomboot Mij. Aangekomen 12 Sep., Westcove, Newcastle, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Han del Mij; Borthwick, Leith, stukgoed en steen kolen, J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoorskan toor; Ceres, Middl. Zee. stukgoed, Surlnamekade, idem; Douglas, Goole, stukgoed, Handelskade, Gebr. Scheuer; Hendrika, Londen, inklaren. Vlugthaven, Salomon's Kustvaartbedrijf. Aangekomen f2' Sept., Otterhound, Duinker ken. gasolie. Petroleumhaven, Furness: Trajanus, Middl. Zee. stukgoed, Surinamekade. Verg- Cargadoorskantoor; Gateshead, Newcastle, stuk goed en 'steenkolen, Rietlanden, idem; Leeu warden, Londen, stukgoed, Handelskade, Gene ral Steam Transport Cy; Plansworth, Sunder land, steenkolen. Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden Boekelo. Archangel, hout, Hout haken1, Gebr. Scheuer. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. TRAJANUS, 12 Sept. van Middl. Zee te Amst- ACHILLES, 11 Sept. van Rotterdam te Genua. BENNEKOM, 11 Sept. n.m'. 6 uur van Hamburg naar Antwerpen. CERES, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. U Sept. n.m. 11 uur Lydd. GANYMEDES. 11 Sept. n.m. 5 uur 30 van Ham burg naar Amsterdam. HERCULES, 11 Sept. van Malta naar Volo. ORPHEUS, 11 Sept. van Passages naar Bilbao. STELLA, 11 Sept. van Algiers n. Amsterdam. AURORA. 12 Sept. van Messina n. Catania. CERUS, 12 Sept. van Middl. Zee te Amsterdam VENUS. 12 Sept. van Amsterdam via Rotterdam naar Middl. Zee. TELAMON, 12 Sept. van Amsterdam via Rotter dam naar Middl. Zee. JUNO. 12 Sept. van Amsterdam via Rotterdam naar Middell. Zee. VENUS, Amsterdam Via Rotterdam naar Middl- Zee. 12 Sept. te IJmuiden. ORPHEUS. 12 Sept. van Bilbao naar Santander. GANYMEDES, 12 Sept. van Hamburg te Amst' HOLLAND—WEST-AIFRIKA LI.JN. MAASKERK. 11 Sept. van Dakar n. Freetown- REGGESTROOM, 11 Sept. van Rotterdam naar Hamburg. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BOSCHFONTEIN, 12 Sept. van Durban naaf Lorenzo Marques. SPRINGFONTEIN, thuisreis, 12 Sept. va» Zanzibar. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK, vertrekt 12 Sept. van Hamburg naar Rotterdam. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. ZUIDERKERK. thuisreis, 11 Sept. van Hongkong- .JAVA—NEW-YORK LIJN. KOTA PINANG, New-York naar Java, pass, ll Sept. Point de Galle. SALAWATI, 10 Sept. van Hampton Roads naar Port-Arthur. DJAMBI, 10 Sept. van New-York n. Philadelphia HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM, Almeria naar R'dam, pasS-r 11 Sept. Gibraltar. MIJ. OCEAAN. POLYPHEMUS, Java naar Amsterdam, pass. U Sept. Gibraltar. ROTTERD. LLOYD. SOFKABOEMI, thuisreis, pass. 11 Sept. n.m. 1° uur Ouessant. BALOERAN, 12 Sept. van Rotterdam te Batavia- SLAMAT, uitreis, 12 Sept. te Marseille. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BREEDIJK, New-York naar Rotterdam, pass. H Sept. Lizard. DRECHTDIJK. Pacific Kust naar R'dam', 11 Sept- te San Francisco. KONINKL. PAKETV. MIJ. TASMAN, 10 Sept. van Zanzibar n. Batavia. SIPORA, 11 Sept. van Belawan n. Rangoon. VAN REES, 10 Sept. van Batavia te Sydney. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN.' TJISALAK, 10 Sept. van Hongkong n. MuntöK* SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. BENGALEN. 11 Sept. van Belawan n. Calcutta- SIANTAR, 10 Sept. van Batavia a. Pacific Kust- DIVERSE SCHEPEN. JONGE JACOBUS, 11 Sept. van Carthagena Almeria. PHOBOS. 10 Sept. van Curacao te Hamburg. BATAVIER VIII, 11 Sept. van R'dam te Bordeaux DELFSHAVEN, Rosario naar Antwerpen, ver trekt 14 Sept. van Havre. DUrVENDRECHT, Houston n. Thameshaven, was ll Septl 1000 mijlen W. van Lands End. EEM. Viipuri naar Zaandam, pass. 10 Sept- Skagen. LETO, ll Sept. van Montreal n. Queenstown v°- BUSSUM, Koningsbergen naar Archangel, pass- 11 Sept. Honnigsvaag. HILVERSUM, 10 Sept. van Archangel te Bit* kenhead OOTMARSUM, 12 Sept. van Archangel naaf Nederland. WINSUM, Archangel naar Velsen. pass. 11 Sept- Röst. WOLSUM, 9 Sept. van Amsterdam te Archangel BATAVIER III, 12 Sept. van R'dam te Gravesen» JONGE ELISABETH, II Sept. van Almeria w Londen. REGINA. 12 Sept. van Londen te Antwerpen- AMELAND, 11 Sept. van Archangel n. Nederlan» VECHT. Rio Aye naar Barcelona, pass. 11 Sep1" Gibraltar. WILLEMSPLEIN, 11 Sept. van Pernambuco te Rosario. KATWIJK. 11 Sept. van R'dam te Archangel. JOBSHAVEN. 10 Sept. v. Antwerpen te Archangel SCHIELAND. 11 Sept. van Hamburg n. Blyth- ST. ANNALAND, 11 Sept. van Methil n. Kopen»- SCHEPENVERKOOP. Het m.s. „Seine", groot 198 ton bruto, gebouwd ln 1928, van de N.V. Wm. Müller Co.'s Erts en Scheepvaartbedrijf te Rotterdam, is verkoel»- aan de Vianad Steamship Comp. te Londen e» wordt verdoopt in „Rhone". In de heden gehouden vervroegde Java- inschrijving werd het geheele aanbod- zijnde 10.310 pakken, vlot verkocht. De aange boden partijen bestonden overwegend uit om blad- en binnengoed-partijen, terwijl dqkblad- sorteeringen uiterst schaarsch ter markt wa ren. De stemming was ln deze eerste herfst- inschrijving iets beter dan in de laatste Java- inschrijvlng der voorjaarscampagne en de prij zen liepen ongeveer 10 tot 30 pet. boven taxa tie, doch moet hierbij bemerkt worden, dat de taxaties vrij laag waren opgemaakt. De Fran- sche Regie kocht twee gesloten ladingen, sa men ruim 800 pakken. Voor Duitsche rekening werden twee partijen Vorstenlanden vóór de inschrijving verkocht tot geheimen prijs, n> 590 pakken 1934/AA/Siemping/M tax. 13% ets en 199 pakken 1934/E/Teman/M. Door Nederl. fabrikanten werden eenige top' blad- of binnengoed-partijen opgenomen. D® overige partijen gingen naar den Nederl. har»' del. Aan de markt was de stemming in tweed® hand kalm, zoodat dus weinig omgezet werd- Uit de 496 pakken F/Folan/M werd nog h®" meeste omgezet. Vrijdag wordt de inschrü' ving voortgezet met een aanbod van 6707 pak' ken Java, bestaande uit Besoeki's, LoemadjonS' Madura- en Kadoe-Krossok-soorten. kin

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2