Zoekt gij betrouwbaar Personeel? 1 Plaats dan 'n „Omroeper" voor 80.000 gezinnen f STADSNIEUWS i Exwcto in het na-seizoen Blekemolen neemt afscheid Exceptioneel lage aanbieding BLIKGR0ENTEN VAN HOOGENSTRAATEN Zwarter's Hygiënisch en Modern Levensmiddelenhedrijf Wat de tonq streelt M NIEUWE OOGST 1935 HEDEN JONGE PATRIJZEN WEEKRECLAME PIELAGE EN CO. - ZIJLSTRAAT 18 - TELEF. 11078 c J |iniiiiniiniHiiiiit»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniMiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiininimminiuiiïïniiniiiinnii!g VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 simniiniiiniiiniiiiiinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiüiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiirs Een nieuw werk program Rector Beune voor de K. J. Af. V. RIJ KL S TUIN ROT JWSCHOOL LISSE Uitslag toelatingsexamen WAT IS EEN RIETZODDE? INTERN. MUSEUMVERBAND Bezoek aan Haarlem N.Z.H.T.M. Op het eiland Wight "brak een brand uit in een groot hotel, welke enorme moeilijk heden voor de brandweer bracht wegens watergebrek. Toch gelukte het alle ze ventig hotelgasten in veiligheid te brengen elköm thuis 'pen au te id e uren voor; rich tig 1 BURGERLIJKE STAND REIS No. DATUM 19 Zaterdag-Zondag 20 Mn.dag t/m Donderdag 20A Woensdag-Donderdag 18-19 21 Zaterdag-Zondag 22 Mnd.—Dinsd.-Woen: 22r\ Woensdag-Donderdag 25-26 23 Zaterdag-Zondag 24 14-15 Sept. 16-19 Sept. 18-19 Sept. 21-22 Sept. 23-24-25 Sept. 25-26 Sept. 28-29 Sept. 29 Sept. 2-3 Oct. PRIJS Weekend f 11. Vierdaagsche f 29.50 Tweedaagschef 11.70 Weekend f 11. Driedaagsche f 21.50 Tweedaagschef 11.70 Weekend f 11. Dagtochtf 7.50 Tweedaagschef 11.70 Vooi al deze reizen kan men zich van heden af opgeven aan hel Centraal Reisbureau der Ver. Kath. Pers, N.Z. Voorburgwal 65-73 uitsluitend onder motto Exweto Berichten opgenomen In een deel van ons vorig nummer MOTOR BOTST TEGEN AUTO Twee gewonden bij ongeval onder Wassenaar HET RIJWIELPLAATJE Geen twee boeten binnen twee etmalen PORCELEIN EN POSTELEIN De agent die het verschil niet wist Het wielrennen is een prachtsport; het houdt een mensch flink en lenig Een kwart eeuw stayer 5 heele blikken DUBBELE SPERCIEBOONEN 98 cent 4 heele blikken MALSCHE SNIJBOONTJES (geen pronkers) 95 cent 3 heele blikken DOPERWTJES, fijn 135 cent 4 heele blikken DOPERWTEN, middel I, prima 95 cent 3 heele blikken DOPERWTJES, extra-fijn 210 cent 4 heele blikken SPINAZIE 79 cent DOET NU UW WINTERVOORRAAD OP Een merk die U vulling en kwaliteit garandeert RAADHUISSTRAAT 67 - HEEMSTEDE TELEFOON 28033 De R in de maand r en VISCH r van H. TOL is heerlijk R en voordeelig R B Ursulastraat 1 - Telef. 14967 R J. A. ELDERING - POELIER Tot Donderdag a.s. een groote bus prima prima Appelstroop voor 30 cent Wij verwachten Zaterdag de eerste zending Knakworstjes. Geldersche worst reeds ontvangen. Ook nieuwe Hors d'Oeuvres. Havendag in Rotterdam Optimistische woorden van burge meester Droogleever Fortuyn Toekomst minder donker PATER ROOTHAAN S. J. 150 jaar geleden geboren WIELRENNEN GOOISCHE WIELERBAAN Pijnenburg wint omnium voor Richter NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ta öiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiciiiiiiiiiiiiiniii^ Over het nieuwe werkprogram van de K.J. M.V. voor den a.s. winter heeft Donder dag de verbonds-moderator Rector L. Beune een bespreking' gehouden in een verga dering van de afdeeling Haarlem, Heemstede en Bloemendaal. Wanneer men in de komende tijden voldoen de resultaten wil bereiken met het werk der K.J.M.V., dan zou er, volgens spr., een andere methode gevolgd moeten worden, dan die welke door een vorige generatie in toepassing werd gebracht. De huidige chaos heeft velen tot in zicht gebracht van de fouten, die voor een be langrijk deel oorzaak waren van wat verkeerd ging. Men dient zich rekenschap te geven van de noodzakelijkheid eener selectie in de gele deren der K.J.M.V. en men is er zich dit ge lukkig reeds bewust. Eerst daardoor kan er kracht van het werk uitgaan en bestaat de mo gelijkheid tot terugwinning van wat losgelaten moest worden. Het materialisme, het individualisme en de doorsijpeling van het liberalisme in katholieke kringen, hebben een mentaliteit teweeg ge bracht, die een groote zwarigheid oplevert bij het werk ter verbetering. Zoowel buiten ons land als binnen de grenzen kent men :n de be weging van de katholieke jeugd groot en zuiver enthousiasme. Al is de K.J.M.V. ook nog pas korten tijd met een dergelijke actie begonnen, zij is reeds op den weg naar het doel gevorderd. Er zijn in deze organisatie verdienstelijke krachten werkzaam en er is een sterk ideaiis- me. Zulks is een goede voorwaarde bij de ter- handneming van het winterprogram. De lei dende gedachte bij dit program is ..principieele vorming door zelfwerkzaamheid". Juist in het principieele ligt de essentieele eisch voor het werk der afdeelingen. Kennis van maatschap pelijke en vak-technische vraagstukken is nut tig en noodig, maar zij blijft waardeloos en zonder doel in ons werk. wanneer het zuiver gekende beginsel gemist wordt. Daarom is aan onderwerpen van vormenden, principieelen aard de groqfste plaats in het program inge ruimd. al blijft de K.J.M.V. in samenwerking met de Kath Middenstanders op zakelijk ter rein eveneens actief. De behandeling der onderwerpen zal echter dienen te steunen op de zelfwerkzaamheid der leden. Wat men vroeger op het bestuur aan liet komen, zal door de leden persoonlijk ter hand genomen moeten worden. Eerst dan zal er een geest van samenwerking ontstaan en de men taliteit in den goeden zin gewijzigd worden. De gelijke voorbereiding zal er voor noodig zijn, wil men een inleiding uit eigen kring effectief ma ken. terwijl daarbij door studie en toewijding gestreefd moet worden naar een krachtigen stijl, waardoor men elkaar direct verstaat. De voordeelen, die dit heeft boven het vragen van sprekers buiten den eigen kring, kunnen een leder duidelijk zijn. De zelfwerkzaamheid kan daarbij gestimuleerd worden door de toepassing van het besprokene in het dagelijksche leven, door middel van de „actie-punten". Op velerlei wijze kan men deze actiepunten verzamelen en uitbreiden, waartoe een opgave van verschillende voor de hand liggende werk zaamheden op godsdienstig, cultureel en maat schappelijk terrein door Z.Eerw. werd verstrekt. De diepere gedachte, die de onderscheidene actie-middelen vereenigt, is gelegen in onze persoonlijke verhouding tot het Rijk van Ko ning Christus, waarbij alle aardsche goederen hun bestemde, maar steeds ondergeschikte plaats innemen, omdat alleen Hem de centrale plaats in het leven toekomt. Nadat de waarn. voorzitter, de heer K. Die ben. die Mgr. Aengenent na zijn openingswoord in gebed had herdacht, rector Beune had dank gebracht venr zijn enthousiaste rede, was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ver volgens werd nog in het kort het woord ge voerd door den bondsvoorzitter, den heer T. Lohman en den moderator van de afd. Haar lem, kapelaan J. van Houten, die de leden krachtig opwekte de handen uit de mouwen te steken om het prachtig opgezette winterpro- gramma zoo goed mogelijk uit te voeren. De zeer druk bezochte en uitstekend geslaag de avond werd hierna gesloten.t Toegelaten tot de Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse: A. D. Boon te Sassenheim, F. K. van Bourgondiën te Hille- gom, J. W. Eggink te Voorschoten, J. Kapteijn te Sassenheim, G. Papendrecht te Sassenheim, P. Westerbeek te Sassenheim, L. P. Roozen te Haarlem (Overveen), J. Schouten te Lisse, C. R. Tromp te Lisse, H. J. Verkade te Noordwijk, H. Zandbergen te Noordwijk, A. J. Stikkel te Alkmaar en H. Mainini te Heemstede. Donderdag stond voor de Haarlemsche recht bank een 27-jarige lo6-werkman terecht, we gens diefstal subs, verduistering van een riet- zodde. Een rietzodde is een stuk land met riet begrotid, dat door de zuiging van het water, als een schip voorbij gaat of als er ge pompt wordt, losraakt. Soms van flinke opper vlakte. Een drijvend eiland dus. De rietzodde, die verdachte verduisterd had, had een opper vlakte van 75 M2. Van het land van een boer was een stuk los geraakt, dit dreef midden in de Ringvaart rond en belemmerde daar de scheepvaart. Een schip per, die er voorbij kwam, annexeerde het ding en legde het vast aan den kant. Verdachte, een neef van den schipper, die dit vernam, ging eens zien. waar het lag, maar vond niets. Een ander had n.l., zooals verdachte beweerde, de zodde op sleeptouw genomen, maar gaf op zijn verzoek de zodde onmiddellijk cadeau, zooals verdachte beweerde. Verdachte verkocht hem weer aan een boer en bedong er 22-.50 voor. De boer legde de zodde tegen zijn broeikas aan, om die te beschermen tegen het water en den wind. De eigenaar deed aangifte bij de Rijksveld- wacht, die een onderzoek instelde en de zodde terugvond. Duidelijk bleek, dat de rietzodde niet van den wal was afgestoken met een schop, daar de stengels gescheurd en gevezeld waren, zoodat verdachte haar verduisterd had en niet gestolen. De Officier van Justitie eischte een geld boete van 30 subs 15 dagen met oplegging van de verplichting om binnen zes maanden de waarde van de zodde te vergoeden aan den eigenaar. Verdachte betuigde nogmaals zijn onschuld, waarna de uitspraak op 26 September werd gesteld. Gisteren brachten, zooals gemeld, de deel nemers aan het congres van het Internationaal Museumverband een bezoek aan Haarlem. Het gezelschap, dat voornamelijk uit Duitschers be. stond en voorts uit Polen, Zweden, Engelschen, Nederlanders, Amerikanen, enz. (echter op vallend geen Belgen en Franschen). totaal uit ongeveer 40 personen, bezichtigde de Frans Hals- en Teylermusea, waar het door de resp. directeuren werd rondgeleid. Ook ving het in het voorportaal der kerk nog een vleugje op van het orgelconcert dat in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem des middags werd ge geven. Ten slotte brachten de deelnemers ook een bezoek aan mevrouw von Pannwitz te Benne- broek (welbekend door de bezoeken van den ex-keizer van Duitschland)wier uitgebreide verzameling van kunstvoorwerpen zij in oogen- schouw namen en bij wie een kopje thee ge dronken werd. De vervoersopbrengst gedurende Augustus 1935/34 (ongecontroleerd) bedroeg in totaal opbrengst 383.124 (1935); 379.229 (1934). Uitstappenhet einde van den rit. Het portier gaat open voorzichtig 1anders is het uit met de vreugde. Want het roekeloos openen van het por tier kan f 1 50, boete kosten I Geboren: 11 Sept.: E. BoereeKaptein, z.; J. Kleijnde Heer, z.; G. Polakv. Dalum, z.; 12 Sept.: A. MöringBiesbrouck, d.; A. v. Gul- denerBeek, d. Ondertrouwd: 12 Sept.: W. Hartman en J. A. Wapperon; G. Kruisdijk en K. F. de Vries; M. D. v. Binsbergen en T. A. v. Terwisga; J. Slap- pendel en H. G. Nieuwstad. Getrouwd: 12 Sept.: M. Gerritse en A. W. H. Franse; M. A. Lemmers en G. W. Delissen; J. H. Kramer en A. M. Drogtrop; J. W. Francken en M. B. v. Norden; J. v. Waarde en G. F. Sle- bos; A. Grillis en C. Andréa; H. v. Dalen en J. H. Scherpenhuijzen; A. H. Willemse en H. H. Mandtmaker; A. W. J. Over en A. IJ. King- ma. Overleden: 11 Sept.: J. P. Neelissen, 62 j., Spaarnwouderstraat; B. H„ 21 mnd., z. v. B. Huijbens, Ooster Tuindornslaan; E. C. Bulters, 36 j., Ursulastraat; E. FibbeSeras, 67 j„ Park laan; K. R. E. Fuchs, 26 j., Kamperlaan. Op den Rijksstraatweg den Haag—Wassenaar is Donderdagmorgen 11.15 uur ter hoogte van de Raadhuislaan in Wassenaar de motorrijder S., die met een duopassagier, den ongeveer 27- Jarigen S., beiden uit den Haag, reed, vermoe delijk bij het uitwijken voor een tweetal auto's ln botsing gekomen met een Duitschen auto, rijdende naar den Haag. Beide Hagenaars be kwamen gecompliceerde beenbreuken en an dere verwondingen. Zij zijn opgenomen in het R. K. Ziekenhuis aan het Westeinde te den Haag. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De auto werd aan de voorzijde beschadigd; de bestuurder en de passagiers van den auto kwa men met den schrik vrij. Aan een nieuwe door den minister van Finan ciën uitgevaardigde instructie tot uitvoering van de Rijwielbelastingwet wordt de volgende be paling ontleend: Berijdt een persoon, in strijd met art. 4 bis der wet een rijwiel, dan wordt van hem niet opnieuw een boete gevorderd, indien hij een te zijnen name staande kwitantie rijwielbelastiug no. 16 of 17 vertoont, waaruit blijkt, dat niet langer dan twee etmalen geleden terzake van eenzelfde overtreding een boete is voldaan. Een groentenman in Delft had met groenten loopen venten, maar hij had daarbij een van de wettelijke bepalingen omtrent dit beroep overtreden. En de politieagent had den venter bekeurd. Hij schreef in zijn verbaal het feit waaraan de groentenman zich had schuldig gemaakt; hij ventte met uien, tomaten, kom kommers en porcelein. Dit zinnetje schreef de ag'ent eenige malen in zijn verbaal, en toen leverde hij zijn slachtoffer met papieren aan den Delftschen kantonrechter over, voor wien het geval Woensdag werd berecht. De kantonrechter las en herlas enkele malen het verbaal, en stelde toen vast: „Porcelein kun je niet eten". Op dit punt der dagvaarding werd verdachte vrijgesproken. Hebt u wel eens op de fiets gezeten en be merkt, dat de jeugd u met een behoorlijk gan getje voorbij peddelde? Hebt u dan nooit eens den lust in u voelen opkomen, om voor uzelf eens te controleeren of het nog „gaat", door wat flinker op de pedalen te trappen, om zoo hee- lemaai voor jezelf nou eens te laten zien, wat een kerel je nog bent, om na een paar minuten heel stiekem uit te scheiden met de weten schap, ik ben de veertig gepasseerd en tegen zoo'n jongen snuiter moet je het toch rustig „afleggen". Dit dacht ik onwillekeurig, toen ik kortge leden den eeuwig jeugdigen Blekemolen op de Stadionbaan partij zag geven naast de grooten onder de gróoten. En hoe? 'k Ben maar eens met hem gaan praten en viel met de deur in huis. r Hoe speelt u het toch klaar om op uw leef tijd (onze populaire renner heeft reeds de vier kruisjes achter den rug!) u nog maar steeds te handhaven in de voorste rijen der stayers? En lakoniek klinkt zijn antwoord: dat is 'n slag, je let alleen maar op, dat als je gangmaker iets harder gaat, je aan de rol blijft, dan gaat. de rest op rolletjes of om in vaktermen te spre ken op wieltjes. M.a.w. zorg, dat je als eerste over de eindstreep gaat, dan win je den wed strijd vanzelf. De kleine groote man zit als steeds gew'apend met een sigaar en 'k vind het beter om maar niet te spreken over de duizend en zooveel voorschriften om het lichaam fit te houden. Het was niet zoo gemakkelijk om „Blekie" aan het praten te krijgen, maar het lukte en 'k laat hem hierbij aan het woord. Of ik Jaap Eden gekend heb? Gelukkig wel en ik ben er trotsch op bevriend te zijn geweest met dit sportfenomeen. Denk er eens aan, meer malen wereldkampioen en dat in twee takken van sport, schaatsen en fietsen. Ja, ja, ik ben zelf ook wereldkampioen geweest, maar die Jaap Eden was toch een geweldenaar. Hij gaf me den bijnaam van den „kwajongen". Ik was in dien tijd nog een broekie, maar 't zal wel hoofdza kelijk geweest zijn, omdat ik niet groot van stuk was. De a.s. jubilaris glimlacht en vervolgt: ik voel me nog fit en krachtig, maar op een andere manier word ik er aan herinnerd, dat ik een paar jaartjes ouder begin te wiorden. Laatst bij het trainen op den weg werd me zoo gezellig na-geroepen „Gaat het nog ouwe sok?" en een ander vriendelijk jongmepsch vond het beslist noodig me na te brullen: „Je denkt ze ker, dat je Pijnenburg bent?" Dienzelfden avond reed ik de 100 K.M. uit in 1 uur 18 min. Op mijn gezegde: „U hebt het er nog al goed afgebracht, ik bedoel zoo zonder kleerscheuren" krijg ik tot repliek. U zegt -onder kleerscheuren, ach je hebt niet te veel aan, dus met je klee- ren loopt het gewoonlijk nog al goed af. Maar ja, je body, een paar hersenschuddingen, een paar gaatjes en ontvellingen, waardoor je een maandje het bed moet houden of zoo'n aller leukste „schuivei-t" over een houten baan, zoo dat de doktoren zoo'n honderd en zooveel splin ters uit je corpus moeten halen, ach dat zijn zoo van die kleinigheden, die in ons beroep niet direct meetellen. Trouwens u ziet, ik zit er nog. Of ik nooit een angstig gevoel heb, zoo onder het rijden? Het zou grootspraak zijn, hierop te antwoorden „neen", 'k Geloof niet, dat er een stayer is, die niet denkt aan de mogelijkheid van een eventueel ongeluk. Vooral als er weer een collega gevallen is op het veld van eer, zoo als b.v. Lejour, Ganay, Leene, Van Nek, etc. Arme kerels. Zelf heb ik er ook een paar maal bijna het leven bij ingeschoten en verschillende litteekens zijn even zoo vele aangename her inneringen aan de groote wereldsteden ais Berlijn, Melbourne en Breslau. 't Heb het er nog al goed afgebracht, maar dat heb ik ook te danken aan mijn kogelsysteem. De interviewer kijkt vragend. Ja, ik bedoel dit, gaat Blekemo len rustig voort: zoodra ik bemerk, dat ik ga vallen, rol ik mij op tot een bal, dan ondervind je den meesten weerstand, snapt u De renner, die valt én plat blijft liggen, die brengt het er gewoonlijk niet zoo goed af. Maar kunnen we niet over wat vroolijker din gen praten? Ik moet mijn slachtoffer gelijk geven en vraag: Wat is nu een voorbeeld van de vroolijke zijde der rennersmedaille? En spontaan klinkt het: Als je in het buitenland met den krans omhangen je eereronde rijdt on der de tonen van het „Wilhelmus", nou ik verzeker u, dan gaat er wat in je om. En dan natuurlijk ook de ping-pong, de honoraria, maar ook hierin hebben de tijdsomstandigheden ver andering gebracht. En nu ga ik er het bijltje bij neerleggen. Dat vil zeg' en als professional, niet als liefhebber. Onzin dat het rennen slecht voor de gezondheid zou zijn. 'k Geloof toch Wel, dat ik dat mag tegenspreken. Het is een pracht sport, 't houdt een mensch flink en lenig. Op mijn vraag: U rijdt nog zoo goed, valt het u niet moeilijk uit te scheiden? komt een gedecideerd: dat wel, maar 't is toch beter zoo. Eens moet het toch gebeuren en dan kan ik beter eindigen met een behoorlijke prestatie op mijn afscheidsavond. En dan daarbij, de wieler sport in meer uitgebreiden zin heeft voor mij, die haar van mijn zestiende jaar af beoefend heeft, heusch nog niet afgedaan. Ik neem afscheid van Blekemolen en spreek daarbij de hoop uit, dat nog vele jaren voor hem zijn weggelegd, om ook op andere wijze dan als stayer de Nederlandsche Wielersport te dienen, dat het nog vele jaren zal duren, al vorens hij de bel voor „zijn" laatste ronde hoort luiden, dat gezondheid en energie hem blijven sieren om niet op te geven voor de eind streep gepasseerd is. RRRRRRRRRRRRRRRRRRR R R R R R R R R R R R R R R R R R R R R R R R R R Versche Hol!. Duinkonijnen, Wilde Eenden en Talingen, Braad- en Soepkippen Tel. 14880 - Nassaustraat 14 - Haarlem OMTRENT DE VOORWAARDEN voor deelname aan deze rubriek zal onze administratie U gaarne elke gewenschte inlichting verschaffen. zoo Jang de voorraad strekt. Vanwege het departement Rotterdam van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de stichting „Havenbelangen" en de Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer, is Donderdag een Rotterdamsche havendag gehouden. Het begon vanochtend om half elf met een bijeenkomst ten stadhuize, waar burgemeester P. J. Droog leever Fortuyn en wethouder J. Brautigam de gasten ontvingen. Aanwezig waren o. a. jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, minister van Waterstaat, en voorts vooraanstaande personen van handel, scheepvaart en nijverheid in den breedst mo gelijken zin. Ook waren er eenige Fransche en Duitsche gasten, die in verbinding stonden met de Rijnvaart of de Rotterdamsche belangen. Verder waren er het bureau en de leden van de Kamer van Koophandel en eenige Rotter damsche gemeenteraadsleden. Na afloop van de ontvangst ten stadhuize werd een boottocht door de havens gemaakt en daarna vereenigden de gasten zich aan een lunch in de voormalige officierssocieteit in het Park. Daarbij" heeft de burgemeester een rede ge houden. r Spr. trad allereerst in een principieel econo mische beschouwing, waaruit hij de conclusie trok, dat men het recht heeft, de toekomst minder donker in te zien. Onze moeilijkheden, aldus de burgemeester, zijn niet geringer dan die van andere landen. Ik zou niet willen be weren, dat zij grooter, wel, dat zij anders zijn. De Rotterdamsche ondernemers blijven niet achter waar het geldt te toonen, dat ook in moeilijken tijd het particulier initiatief niet aan vitaliteit behoeft in te boeten. Een belangrijk onderdeel in de havenpolitiek, van een wereldhaven als Rotterdam, behoort te zijn het streven de vervoerkosten in de haven zelf geringer te maken. Binnen de grenzen van het onder de gegeven omstandigheden mogelijke, zal de stedelijke overheid niets nalaten, wat aan dit doel be vorderlijk kan zijn. Een zeer aanzienlijke be sparing van de plaatskosten zal daarvan het gevolg zijn. Katholiek Amsterdam bidt en hoopt, dat de Amsterdamsche Jezuïetenpater Roothaan, die generaal der Sociëteit werd, spoedig de eerste Amsterdamsche Heilige wordt. 23 November zal het 150 jaar geleden zijn. dat deze figuur van algemeene beteekenis in Neerlands hoofdstad werd geboren. Er zijn plannen om dit feit niet onopgemerkt te doen voorbijgaan en een kleine tentoonstel ling te ordenen in het Museum Amstelkring. Op de Gooische Wielerbaan werden Woens dagavond wedstrijden gehouden, waarbij voor het eerst ook stayerswedstrijden waren inge- lascht. Het hoofdnummer vormde een omniumwed strijd voor profs, bestaande uit sprint, tijdrace en klassementswedstrijd. Dank zij dezen laatsteh wedstrijd kon Pijnenburg bij de totaliseering d® eerste plaats bezetten, maar in de sprint en de tijdrace toonde de oud-wereldkampioen Richter zijn absolute superioriteit. Om de Brassard was er thans een aardige strijd te zien tusschen den houder van het kleinood, B. v. d. Voort t® Utrecht en den uitdager, den bekenden Anr- terdammer J. Swartepoorte. De houder verde digde zijn bezit uitstekend en liep meer dan 75 meter in op zijfn tegenstander. De stayerwedstrijd bracht Wals, wien deze korte ritjes, dank zij zijn sprintcapaciteiten, wel liggen, de eindoverwinning. Het zeer drukke program sloot met een koppelwedstrijd over KM., welke race door Roest en Swartepoorte werd gewonnen. De uitslagen luiden: Omniumwedstrijden voor profs. A. Sprintwed- strijd. Ie rit: 1. Pijnenburg, tijd 16 2/5 sec.; 2- Steffes; 3. Huybrechts. 2de rit: 1. Cozens, 16 2/51 2. van Egmond; 3. Oszmella. 3de rit: 1. A. Rich ter 16 4/5; 2. v. d. Heuvel; 3. S. Veger. Demi- finale. Ie rit: 1. van Egmond, 16 3/5; 2. Pijnen burg; 3. Steffes; 2de rit: 1. Richter 15 4/5 (nieU^' baanrecord)2. v. d. Heuvel; 3. Cozens. Om de 7de, 8ste en 9de plaats; 1. Osztneil3, 16 3'52. Veger; 3. Huybrechts. Om de 5de en 6e plaats: 1. Cozens, 181/5; Steffes. Om de 3de en 4de plaats: 1. Pijnenburg 17 1/5! 2. v. d. Heuvel. Om de le en 2de plaats: 1. Richter 16 sec-! 2. J. van Egmond. B. Tijdrace over 500 meter: 1. Richter 32.6: Pijnenburg 32.7; 3. van Egmond 33; 4. Steffe® 33.2; 5. Cozens 33.5; 6 v. d. Heuvel 33.6; 7« Huybrechts, 34; 8. Oszmella 34.2; 9. Veger, 34.3- C. Klassementwedstrijd over 16 ronden: f' Pijnenburg 9 pnt.; 2. Huybrechts 8 p.; 3. Stef fes; 4. Oszmella; 5. v. d. Heuvel; 6. Veger; Cozens; 8. Richter; 9. van Egmond. Totaal-uitslag: 1. Pijnenburg 24 p.; 2. Rich ter 20 p.; 3. Steffes 17 p.; 4. van Egmond 16 P 5 v. d. Heuvel 15 p.; 6. Cozens 13 p.; 7. Huy brechts 12 p.; 8. Oszmella 11 p.; 9. Veger 7 P* Amateurswedstrijd over 16 ronden: 1. West broek 8 p.; 2. J. van Gelder; 3. Roest; 4. Vah Laar; 5. Poppes. Brassardwedstrijd over 12 ronden. B. v. d' Voort loopt 75 meter in op W. Swartepoorte- Stayerswedstrtfd 3 maal 20 K.M.; le manche: 1. Wals, 20 min. 471/5; 2. de Graaf (60 meter) 3. Blekemolen (305 meter); 2de manche: Blekemolen 19 min. 48 sec.; 2. Wals (5 meter)! 3. de Graaf, (10 meter); 3de manche: 1. Wak 19.551/5; 2. De Graaf (50. M.); 3. Blekemoleh (165 M.). Totaal uitslag: 1. Wals; 2. A. d® Graaf; 3. Blekemolen. Koppelwedstrijd over 15 K.M. voor amateurs: 1. RoestSwartepoorte 14 p.; 2. J. van Gel derH. de Jong 12 p.; 3. B. v. d. Voort Hoppes 7 p.; 4. A. Verhey—R. Lodewijks 3 P 5. W. van Laar—J. yan Dort 2 p. 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4