Exweto in het na-seizoen WIJ LUISTEREN NAAR Een windhoos te Bergschen hoek Moordaanslag in Den Bosch Zo'n rheumaiiekl Wielrijder gedood Verlaging kosten levensonderhoud FINANCIEN INBRAAK IN R.K KERK TE UITHOORN MR. F. VAN LANSCHOT ZESTIG JAAR Kerkelijk Leven DIKSDAC 17 SEPT. Dagfilm MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935 Groote schade aangericht bij verscheidene tuinders Een viertal offerblokken geledigd Brand in opslagplaats Groote partij oude goederen een prooi der vlammen Op zee overboord geslagen Treiler zonder schipper te IJmui- den teruggekeerd Burgemeester van Den Bosch Handel in verdoovende middelen Vreemdeling in den trein aangehouden De tocht der Dragon-Rapides Man lost op zijn vrouw eenige schoten, welke echter geen doel troffen CAFé ANNEX BOERDERIJ IN VLAMMEN Jongen, die een paard tracht te redden, gewond VALSCHE GULDENS Autobotsing op den Haarlemmerweg Beide wagens ernstig beschadigd REIS No. DATUM PRIJS 20A Woensdag-Donderdag 18-19 Sept. Tweedaagschef 11.70 21 Zaterdag-Zondag 21-22 Sept. Weekend f 11.— 22 Mnd.—Dinsd.-Woensd. 23-24-25 Sept. Driedaagsche f 21.50 22 za Woensdag-Donderdag 25-26 Sept. Tweedaagschef 11.70 23 Zaterdag-Zondag 28-29 Sept. Weekend f 11.— 23A Zondag 29 Sept. Dagtochtf 7.50 24 Woensdag-Donderdag 2-3 Oct. Tweedaagschef 11.70 Voor al deze reizen kan men zich van heden af opgeven aan hel Centraal Reisbureau der Ver. Kath. Pers, N.Z. Voorburgwal 65-73 uitsluitend onder motto Exweto M'c ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR De auto botste na de aanrijding tegen boomen en werd zwaar beschadigd VEREENIGDE ZITTING DER BEIDE KAMERS Wie is de griffier? MAASTRICHTS BURGEMEES TER GEHULDIGD Zilveren jubileum van mr. L. van Oppen Een commissie van onderzoek ingesteld VLIEGDEMONSTRATIES OP WAALHAVEN BENOEMINGEN Paters Jezuieten TUINDERS DEMONSTREEREN Golflengten 469e STAATSLOTERIJ ir" Zondagavond te omstreeks zeven uur woedde boven Bergschenhoek een onweer, dat slechts enkele minuten duurde, doch hevige schade heeft aangericht. Een windhoos vernielde vele honderden ra men bij verschillende tuinders. Een warenhuis van wethouder Mostert werd grootendeels ver nield. De ramen werden honderden meters weg geslingerd en vernielden op hun beurt weer ra men in andere tuinen. Van eenige huizien werden de zinken daken weggerukt. Op de hoeve van deh melkstal „De Vaam" werd de kap van een hooiberg wegge rukt en een kar weggeslingerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de R. K. Kerk te Uithoorn ingebroken. Door middel van een tuimelraam is men naar bin nen gekomen. Een viertal offerblokken werden met breekijzers van den muur gerukt en van den inhoud ontdaan. Met een in den muur gemetseld offerblok heeft men blijkbaar meer moeite gehad, aan gezien de muur geheel is uitgebikt. De inbre ker (s) is (zijn) er niet in geslaagd dit solide blok te openen. Vervolgens is nog getracht het Tabernakel te forceeren in welken arbeid men gestoord schijnt te zijn, zoodat de inhoud onaangeroerd is gebleven. Via een ladder, welke zich in een der kerklokalen bevond is men vervolgens door het raam naar buiten gegaan. De inbraak werd omstreeks zeven uur Zon dagmorgen door den koster ontdekt, die on middellijk den burgemeester waarschuwde. Deze stelde een uitgebreid onderzoek in. „SMEED 'X IJZER als het heet is. Offer nu het tijd is. De ZOMERPOSTZEGELS DUREN nog maar EENIGE WEKEN." (Adv.) Zondag in de vroegte heeft een felle en om vangrijke brand gewoed in de opslagplaats van oude autobanden, oud papier en oud metaal van de firma Buth, Cruquiusstraat 16, nabij de Laakhaven te Den Haag. De brand werd te ongeveer zes uur ontdekt door een surveilleerenden agent van politie. De blussching geschiedde met vijf stralen van twee motorspuiten. Met de nablussching was de geheele ochtend gemoeid. Een voorraad oude goederen ter hoogte en breedte van enkele me ters en ongeveer dertig meter lang, werd door de vlammen verteerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Zondagochtend is de stoomtreiler „Petten" te IJmuiden binnen gekomen. De bemanning deel de mede, dat Vrijdagavond de schipper Philip- pus Zwaan, over boord geraakt en verdronken is. Geen der opvarenden heeft van het ongeluk iets gezien. Schipper Zwaan was dertig jaar oud en laat een weduwe met één kind achter. Kaan, Oudcarspel, A. v. d. Zwaard, Aalsmeer en W. J. v. Kampen, Voorburg. Uitvoerig werd geschetst de noodtoestand bij tuinders en kweekers, terwijl meer regeerings- hulp werd verlangd. Deze moet bestaan in betere exportgelegenheid, vooral naar Duitsch- land. Dit is mogelijk, wanneer er bij onderhan delingen maar wat meer wordt gelet op de be langen der producenten, dan op de belangen der geldschieters. Medegedeeld werd, dat aan den minister van Landbouw was gevraagd onmiddellijk te willen overgaan tot uitbetaling van 50 pet. voor de surplusbollen en voor de ingekuilde regeerings- aardappelen. Een motie werd aangenomen, waarin aan de regeering onmiddellijk doeltreffende steun voor tuinbouw en kweekerij wordt gevraagd opdat deze bedrijven voor den ondergang worden be hoed. De populaire Bossche burgemeester, mr. F. J. van Lanschot, viert heden zijn zestigsten ver jaardag. Mr. Frans Johan van Lanschot werd geboren te 's Hertogenbosch en bezocht het R.K. gym nasium te Katwijk aan Zee. Later studeerde hij aan de Utrechtsche Universiteit in de rechts wetenschappen en promoveerde in 1902. Na zijn promotie vestigde Mr. van Lanschot zich als advocaat-procureur in zijn geboorteplaats. In 1907 werd hij lid van den Bosschen ge meenteraad en drie jaar later griffier van het Kantongerecht aldaar. Sedert 1917 is Mr. van Lanschot burgemees ter van Den Bosch. Hij is o.a. ook griffier der Illustre Lieve Vrouwe Broederschap, te Den Bosch gevestigd sinds 1318. Mr. van Lanschot is een der meest populaire burgemeesters van ons land. Dit bleek vooral bij de feestelijkheden, welke men in de Brabantsche hoofdstad dit jaar organiseerde, ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Den Bosch als stad. Rechercheurs van den Vreemdelingendienst hebben Zaterdagavond in den trein tusschen Eindhoven en Amsterdam een vreemdeling aan gehouden, die in het bezit bleek te zijn van ver doovende middelen, bestaande uit een vrij groote hoeveelheid ruwe opium. De man is te Amsterdam naar het hoofd bureau van politie gebracht en daar opgesloten. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. De drie De Havilland Dragon-Rapide-vliegtui- gen PH-AKU, PH-AKV en PH-AKW van de K. N. I. L. M., wélke op weg zijn naar Indië en gebruikt zullen worden bij de karteering van een geaeelte van Nieuw Guinea, zijn Zondagoch tend te 8.05 uur uit Bagdad vertrokken. Na een tusschenlanding te Bushir zijn de toe stellen om 18.50 uur te Djask geland. Zaterdagavond heeft in de Van Tulderstraat te 's-Hertogenbosch een 37-jarige man eenige schoten gelost op zijn 28-jarige vrouw, welke echter geen doel hebben getroffen. Twee marechaussees, die juist in de buurt pa trouilleerden, hebben den man onmiddellijk ge arresteerd. Hij zal ter beschikking van de justi tie worden gesteld. Het echtpaar O. leefde al geruimen tijd in on min. De vrouw vertoefde met V. .slager van be roep, in een logement aan de Tolbrugstraat te Den Bosch. Daar was de man, die te Nijmegen woonde, zijn vrouw komen halen. Besloten werd, dat de drie personen naar Nijmegen zouden te- rugkeeren. Op weg naar het station heeft O. plotseling een revolver voor den dag gehaald en de schoten gelost. De vrouw en V. sloegen dadelijk op de vlucht en werden niet door de kogels geraakt. Zondagavond is te Nutter nabij Ootmarsum het café annex boerderij van den heer H. Kamphuis, door onbekende oorzaak afgebrand. Aangewakkerd door den feilen wind stond het perceel spoedig in lichter laaie, zoodat aan red ding niet viel te denken. De bewoners konden zich in allerijl in veiligheid stellen. Een paard en twee kalveren kwamen in de vlammen om. De geheele inboedel, alsmede een groot deel van den oogst, verbrandde. De brandweer van Ootmarsum kon door gebrek aan bluschwater niet veel uitrichten. Alles was verzekerd. Een buurjongen, zekere Veldschoten, wilde trachten het paard te redden. Hij kwam daar bij in aanraking met een draad van het elec- trisch net en werd tegen den grond geslagen. Pogingen hem van den draad af te halen faal den. Tenslotte zijn de draden met een bijl doorgehakt. De jongen, die toen reeds geruimen tijd bewusteloos was. is na het toepassen van kunstmatige ademhaling weer bij kennis ge komen. Hij heeft aan beide beenen ernstige brandwonden bekomen. Hedenmorgen maakte hij het vrij goed. In samenwerking met de centrale recherche voor falsificaties te Amsterdam heeft de politie te Beverwijk aldaar een onderzoek ingesteld naar de herkomst van valsche guldens, waar van vermoed werd, dat zij te Beverwijk wor den vervaardigd. Het gelukte de politie ten huize van zekeren H. twee valsche guldens in beslag te nemen, alsmede een matrijs welke afkomstig bleek te zijn Uit een chocoladefabriek, waar deze vór men gebruikt worden voor de vervaardiging van chocolade guldens. Voorts kon mén nog drie valsche guldens welke weggeworpen waren, in beslag nemen. Het bleek echter dat H. de guldens niet had vervaardigd. Dit gebeurde vermoedelijk in Haarlem, zoo dat het verdere onderzoek in handen is gesteld van de politie aldaar. Intusschen is nog niet komen vast te staan, dat men de guldens voor echte heeft willen uit geven. Zondag werd op den Rijksstraatweg te Halt- weg ter hoogte van de kistenfabriek .Phoenix" een auto van de taxi-onderneming „Blue Cap" uit Amsterdam, welke bestuurd werd door den chauffeur O., aangereden door een luxe-auto uit de richting Haarlem, welke werd bestuurd door den heer J. uit Amsterdam. Volgens getuigenverklaringen is de oorzaak van deze aanrijding te wijten aan het feit, dat de heer J. te veel links van den weg hield, het geen moet worden geweten aan te veel gebruik van alcoholhoudenden drank. Door de aanrijding kwam de auto van den heer J. van den overkant van den weg in de trambaan terecht, waar hij even later wederom werd aangereden door een tramtrein van de N. Z. H. Tramwegmaatschappij. Als gevolg van deze laatste botsing werd de auto van den heer J. aan de linkerzijde totaal vernield. Ook de taxi is zwaar beschadigd. Wonderlijk genoeg werden bij deze botsingen geen personen gewond. De gemeentepolitie maakte van een en ander proces-verbaal op. Pijnen van rheumatiek-aanvallen maken U soms machte loos. Neemt bij de eerste verschijnselen van zo'n aanval Aspirin. Ook U komt dan tot de conclusie: Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tabi. h 10 ets. Zondagochtend omstreeks tien uur Is de der tigjarige G. Arts uit Malden, die per fiets uit een zijstraat kwam en de Mooksche Baan onder Malden wilde oprijden, door «.--n auto aangere den. De wielrijder was op slag dood. De auto, welke een tamelijk groote vaart had, reed na de aanrijding van den weg af en botste tegen twee zware boomen. De beide spatborden en de wielen werden totaal vernield, terwijl ook een zijde van den aüto geheel werd ingedrukt. De inzittenden kwamen er goed af. Alleen de bestuurder kreeg een lichte wonde aan den arm. Het geval doet zich op het oogenblik voor, dat het ambt van griffier van de Eerste Ka- met tengevolge van het overlijden van Jhr. Beelaerts van Blokland vacant is. In de ver- eenigde vergadering der Staten-Generaal, cius by de sluiting en bij de opening van de zit ting was het steeds de griffier van de Eerste Kamer, die het noodige werk verrichtte. In het reglement van orde van de vereenigde vergadering staat in artikel 6 dat het griffier schap der vergadering door de griffiers der beide Kamers wordt vervuld. Men zou nu zeggen en daarin staan wij waarlijk niet alleen, dat nu er geen griffier in de Eerste Kamer is, de grif fier van de Tweede Kamer het griffierschap vervult, want het reglement van orde stelt hem immers niet alleen gelijk, maar schrijft im peratief voor, dat zü beiden het griffierschap waarnemen. Als de een er dus niet is doet de ander het. Dat is volkomen duidelijk en wij be grijpen niet, dat men er anders over kan den ken, alhoewel dit thans toch het geval blijkt te zijn. De voorzitter van de Eerste Kamer laat het griffierschap vervullen door zijn commies-grif fier. Naar wij meenen te weten, op grond van de instructie van den commies-griffier, waarin staat, dat hij bij ziekte, afwezigheid of andere verhindering van den griffier, diens plaats ver vangt en dat hij in zoodanig geval gehouden is na te komen alle bepalingen van de grif fiersinstructie. Peze instructie geldt echter voor de werk zaamheden in de Eerste Kamer en niet voor de vereenigde vergadering, want daar zijn twee griffiers, die volgens het reglement van orde het griffierschap waarnemen. Als de een er niet is, is de ander er, want het feit dat de com mies-griffier den griffier vervangt, maakt hem nog niet tot griffier in de vereenigde vergade ring. Dat de vervanging van den griffier in de Eerste Kamer den commies-griffier niet in eens tot griffier maakt, is bovendien duidelijk gedemonstreerd door den voorzitter tijdens de zittingen in de afgeloopen week, waar de com mies-griffier op z;jn oude plaats links van den voorzitter zat en niet op die voor den griffier rechts van hem. Het feit is natuurlijk niet van wereldschok kende beteekenis, maar toch wel even de aan dacht waard, vooral waar de tegenwoordige voorzitter geen gelegenheid voorbij laat gaan om te wijzen op de beteekenis van de Eerste Kamer, die naar ons gevoelen op deze wijze op een geheel verkeerde manier wordt geaccen tueerd. De huldiging van mr. L. van Oppen, die Za terdag zijn zilveren ambtsjubileum als burge meester van Maastricht vierde, werd ingezet met een plechtige Hoogmis in de St. Serva- tiuskerk, opgedragen door den HoogEerw Heer Deken van Oppen te Venlo. Te elf uur had een plechtige openbare raads zitting plaats. In vol ornaat werd de burge meester door een commissie van drie leden naar zijn voorzittersstoel geleid, terwijl de raad zijn ontvangst staande gadesloeg. Wethouder J. Schaepkens van Riempst sprak daarna de hul digingsrede uit, waarna hij het geschilderde portret van den burgemeester aanbood. Daarna huldigde het jongste raadslid, mr, P. Janssen, den burgemeester nog eens met bioemen in de stadskleuren. Hierna sprak de commissaris der Koningin in Limburg, baron mr. Van Hövell tot Westerflier, den jubilaris nog toe, waarbij hij ook hulde bracht aan mevrouw van Oppen. Een druk bezochte receptie sloot hierop aan, terwijl 's middags een kinderhulde plaats had en de onthulling van een burgemeestersbank in het Waldeckplantsoen. 's Zondags werd in het Goeman Borgesius- plantsoen nog een borstbeeld van den burge meester onthuld, ontworpen door Charles Vos en aangeboden door de bouwvereeniging „Beter Wonen". Naar wij verenen heeft de regeering be sloten op korten termijn een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om tot verlaging van de kosten voor het noodzakelijk levenson derhoud te komen. Ter voorbereiding van een en ander is een commissie gevormd, waarvan het voorzitter schap wordt bekleed door den minister van sociale zaken mr. M. Slingenberg. In de commissie hebben verder zitting ais vice-voorzitter de heer dr. ir. A. H. W. Hacke, directeur-generaal van den arbeid en de heeren mr. A. M. Engels, chef van de afdeeling arbeid van het departement van sociale zaken, A. van Geelen Wzn., directeur-generaal der werkver schaffing en steunverieening; dr. W. L. Groene- veld Meyer, administrateur bij het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, ir. A. Roebroeck, directeur-generaal van den Land bouw, terwfjl de heer Meyer de Vries, hoofd inspecteur voor de werkverschaffing, als secre taris optreedt. Het ligt in de bedoeling van de regeering' deze commissie binnenkort nog met vertegen woordigers van verschillende organisaties uit te breiden. Intusschen is zij reeds met haar werk zaamheden begonnen. De Zondagmiddag op Waalhaven te Rotter dam gehouden vliegdemonstratie, als attractie van den laatsten dag der V.V.V.-week, mag met uitzondering van den regen, welke tegen vier uur gestadig begon te vallen, als zeer geslaagd worden beschouwd. Ongeveer 11.000 bezoekers waren op het vlieg veld aanwezig, terwijl ruim 200 personen ge bruik maakten van de rondvluchten boven Rot terdam. In het bisdom Haarlem De Doorl. en Hoogw. Heer Kapittel-Vikaris heeft den Weleerwaarden heer H. J. A. M. van den Ven benoemd tot Kapelaan te Velsen- Driehuis. De Hoogeerw. Pater Generaal der Sociëteit van Jezus te Rome heeft benoemd tot Superior Regularis der Missie op Java den zeereerw. pa ter dr. Jos. van Baal S. J., thans directeur der Afdeeling Onderwijs van het Centraal-Missie- Bureau te Batavia. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Utrecht (H. Aloy- sius) de weleerw. paters N. Four en J Jor- na S. J. Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft benoemd tot pastoor te Nijmegen (H. Pe trus C.) den weleerw. pater Th. Wils S.J. De Doorl. en Hoogw. Heer Kapittel-Vicaris van het Bisdom Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Amsterdam (H. Ignatius) den wel eerw. pater Ant. Mulders S.J., tot pastoor te Amsterdam (H. Franc. Xav.) den Weleerw. Pa ter WGoll S. J„ en tot pastoor te 's-Graven- hage (H. Theresia) den weleerw. pater Ant. Stumpel S.J. Tot Superior van het Retraitehuis Manresa te Venlo is benoemd de zeereerw. pater D Nico- lai S.J. Fa. H. J. PHAFF WINSCHOTEN 9 9 9 9 Zaterdagmiddag hebben te Alkmaar ruim 1000 tuinders de protestmeeting bezocht uitgeschre ven door het district N.H. van den Ned. Tuin- dersbond. Aanwezig waren afgevaardigden uit andere provincies en de Kamerleden Louwes, Kooi man en Cramer. Het woord werd gevoerd door de heeren N, GODSDIENST 10.00 Hilversum II (morgenwijding) 11.30 Hilversum I (godsdienstig halfuurtje) 6.50 Beromtlnster (religieuze cau serie) ORGELBESPELING 2.00 Hilversum IX 10.80* Weenen ORKEST-CONCER TEN 9.00 Hilversum II 10.30 Hilversum II 12.15 Hilversum I (Het KRO-ork.) 12.20 Droltwlch 12 20 Deutschlandsender 12.20 Langenberg 12.30 Hamburg 12.35 Parijs I 12.50 Brussel n 2.05 Deutschlandsender 2.20 Hamburg 3.00 Hilversum I (de Kro-Boys) 3.00 Hilversum II 3.05 Droltwlch 4.20 Bercmünster 4,20 Deutschlandsender 4.35 Droltwlch 5.10 Hilversum I (het Kro-concert) 5.15 Brussel I 6,35 Brussel II 5.35 Droltwlch 6.15 Hilversum I (het Kro-concert) 6.50 Brussel I 7.20 Langenberg 7.20 7.50 7.55 8.05 8.20 8.20 8.20 8.25 8.30 8.30 8.30 8.35 8.40 9.15 9.20 9.20 9.25 9.25 9.30 9.40 9.40 10.10 10.15 10.20 10.30 10.35 10.40 10.45 11.05 11.10 11.15 11.20 11.20 11.35 11.35 8.00 8.15 10.00 10.10 11.00 Milaan Luxemburg Parijs H Hilversum I (het Sted. orkest v. Maastricht) Brussel II Brussel I Kalundborg Luxemburg Hilversum I Hilversum n Hamburg Weenen Parys II Hilversum I Rome Deutschlandsender Kalundborg Parijs II Beromünster Hilversum II Luxemburg Hilversum I (de Kro-Boys) Beromünster Brussel I Droltwlch Hilversum I (de Kro-Boys) Kalundborg Hamburg Parys I Hilversum II (AVRO-decibels) Hilversum I (de Kro-Boys) Boedapest Deutschlandsender Toulouse Droltwlch GRAM OFOON Hilversum II Hilversum I Hilversum I Hilversum II Hilversum I 11.30 11.50 12.15 12.17 12.35 1.20 1.50 2.20 3.50 4.15 5.20 6.20 6 35 6.35 7.05 7.10 7.35 7.45 8.15 8.25 9.00 9.00 9.40 10.10 10.20 10.45 10.50 11 00 11.25 II Hilversum II Droltwlch Brussel I Brussel XI Parys II Brussel I Brussel II Droltwlch Droltwlch Hilversum Brussel II Beromünster Brussel II Hamburg Luxemburg Parys II Brussel n Hilversum I Luxemburg Hilversum II Hilversum II Rome Boedapest Luxemburg Brussel II Hilversum II Parijs II Hilversum I Weenen KAMERMUZIEK 1.20 Droltwlch 4.20 Langenberg 5.20 Langenberg 5.25 Milaan 5.50 Hamburg 7.20 Beriyn 8.30 Deutschlandsender 8.50 Toulouse (sehrammelmuziek) 10.20 Rome 10.35 Toulouse (Salonorkest) 10 50 Deutschlandsender SOLISTEN-CONCERTEN 4.25 Kalundborg (plano) 5.45 Deutschlandsender (zang en plano) 6.20 Brussel II (zang) 7.20 Boedapest (vlooi) 8.30 Langenberg (plano) 8.45 Luxemburg (zang) 9.05 Kalundborg (viool) 9.05 Luxemburg 'zang) 12.05 Toulouse OPERA EN OPERETTE 6.00 Hilversum I (fragmenten uit Massenet's opera's) 9.05 Milaan (Die Herzogln von Chi cago v. E. Kalman) VARIA 11.00 Hilversum II 12.00 Hilversum II (ooggetuigever- elag v. d. opening der Staten- Generaal) 12.45 Hilversum I (Uitzending v. d. troonrede) 2.00 Hilversum I (vrouwenuurtje) 4.30 Hilversum II (Kinderkoor) 5.00 Hilversum I (Uitzending v. d. troonrede) 5.05 Hilversum II (voor kleine kinderen) 7.00 Hilversum n 8.00 Hilversum I (aansluiting met plein 1813) 8.10 Hilversum I (herhaling troon rede) 9.10 Hilversum n 9.45 Hilversum I (voordracht door Leon v. der Hulst) 10.15 Hilversum II SPORT 9.00 Hilversum I (Passepartout) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL n DEUTSCHL.SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I HILVERSUM n LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS n ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. 539.6 M. 549.5 M. 483.9 M. 321.9 M. 1571 M. 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. 1875 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M- 1648 M. 312.8 M. 420-8 M. 328.6 M. 506.8 M. PERSBERICHTEN 12.01 Hilversum I 7,00 Hilversum I 8.00 Hilversum II 8.00 Beriyn 10.20 Berlijn 11.00 Hilversum H VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Koninklijke Nederlandsche Fabriek Gerritsen en van Kempen zal overgaan tot een nieuwe uitgifte van aandeelen ten be drage van 100.000. De Nivas verkocht 1429 ton afgekeurde superieure suiker. De uitvoer van Javasuiher gedurende de maand Augustus bedroeg, volgens voorloo- pige opgave 59-850 ton tegen 63.750 ton in Juli en 107.300 ton in Augustus van het vo rig jaar. ■C De Heemaf S. K. A. Motoren fabriek A.G. te Dortmund, een dochtermij. van de Hee maf te Hengelo, heeft over 1934 een netto winst behaald van M. 1376, waardoor het saldo-verlies tot M- 44.560 kon worden terug gebracht. Duitsche bladen melden, dat op 4 Octo ber a.s. te Brussel het internationaal staal- kartel zal bijeenkomen, waarbij o.m. een eventueele verhooging der verkoopsprijzen zal worden besproken. X' De Engelsche invoer bedroeg in Augustus 59.14 millioen en was 825.586 minder dan in Augustus 1934. De uitvoer beliep 34.88 millioen en was 2.79 millioen meer dan in Augustus 1934. De Italiaansche minister van Landbouw besloot, ten einde een verdere prijsstijging van tarwe te voorkomen, een millioen bushel tarwe ter beschikking van de verbruikers te stellen tegen lageren dan de geldende prijs. Voorts sloeg de minister nog een mill. bushel buitenlandsche tarwe op, welke te gelegener tijd aan de markt zal ivorden ge bracht, eveneens om don prijs te doen daten. Bij de Interstate Commerce Commission is door de houders van preferente aandee len der Chicago, Rock Island and Pacific Railw- het verzoek ingediend, tot fusie met de St. Louis and San Francisco en Chicago and Eastern Illinois Railw. Hierdoor zal een spoorwegbedrijf in het Midden Westen ontstaan, dat tot de tien grootste der we reld zal béhooren. De kapitalisatie der nieuwe maatschappij zou ongeveer 800 mill, bedragen. De Amerikaansche koperverkoopen in het binnenland bedroegen Vrijdag j.l. 9000 ton tegen 3698 ton Donderdag j.l. Een spoedige prijsverhooging wordt stellig verwacht. De Chevrolet verkocht in Augustus 21.776 vrachtauto's, hetgeen het hoogste cijfer is dat door de maatschappij in één maand bereikt is. In Augustus 1934 bedroeg de af zet 16.748. De Dollar noteerde Zaterdag j.l. 1-4841 tegen 1.4839 Vrijdag j.l. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.34%7-36 (vorig slot 7.35V*); de Frank op 9.78—9.79A (vo rig slot 9.78%) en de Dollar op 1.48V*.1.48Vu vorig slot 1.489/16). (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 16 September Hooge Prijzen f 400.3242 19211 20503 f 200.— 16070 16221 17579 20203 f 1002527 4372 5Ï25 Prijzen van 70. 87 272 314 390 406 468 814 1309 1466 1602 1654 1818 1872 1990 2185 2193 2248 2261 2327 2355 2391 2404 2796 3231 3395 3435 3612 4085 4170 4358 4432 4747 4863 5262 5299 5327 5393 5535 5541 5684 5743 5751 5806 5877 5992 6108 6109 6198 6335 6426 6533 6594 6605 6777 6977 7098 7157 7230 7257 7336 7592 7797 7829 8105 8185 8193 8213 8388 8529 8531 8744 8972 9053 9160 9269 9351 9505 9724 9739 9861 10386 10573 10669 10757 11061 11167 11230 11305 11317 11319 11490 11690 11752 11964 12141 12160 12177 12796 13245 13251 13471 13636 13728 13766 13788 13994 14246 14269 14324 14542 14785 14787 15521 15642 16063 16101 16228 16309 163U 16473 16529 16599 16654 16761 16867 16997 17477 17494 17885 18032 18179 18779 18844 18901 19304 19469 19665 19707 19909 19959 20126 20341 20413 20431 20439 20452 20680 20827 20919 20955 20996 Nieten 29 85 158 165 166 187 209 257 269 293 298 338 385 411 495 575 592 690 712 773 866 1005 1010 1032 1054 1078 1113 1179 1357 1388 1398 1476 1507 1554 1599 1734 1741 1747 1773 1860 1888 1909 2005 2069 2122 2186 2225 2371 2414 2572 2619 2638 2647 2732 2777 2779 2902 2913 2942 3029 3075 3096 3159 3267 3308 3380 3389 3443 3458 3491 3525 3576 3600 3620 3629 3727 3742 3770 3847 3853 3901 4000 4024 4059 4089 4121 4151 4161 4162 4208 4211 4228 4263 4345 4538 4571 4575 4631 4658 4668 4721 4723 4737 4750 4762 4834 4861 4964 4999 5013 5035 5106 5134 5138 5149 5158 5169 5423 5430 5619 5630 5723 5832 5851 5943 5947 5991 6082 6148 6163 6169 6174 6219 6473 6479 6553 6609 6645 6680 6784 6828 6900 6935 6950 6966 6974 7010 7116 7134 7223 7244 7247 7307 7339 7486 7529 7544 7557 7570 7621 7629 7785 7814 .7895 7942 7955 7965 7984 8051 8080 8108 8141 8145 8155 8229 8349 8427 8430 8466 8485 8494 8541 8641 8672 8703 8706 8778 8818 8829 8923 8960 8963 9001 9013 9085 9213 9282 9288 9291 9330 9361 9364 9447 9476 9528 9573 9654 9743 9795 9800 9817 9852 9857 9871 9926 9932 9963 10005 10060 10075 10107 10142 10168 10192 10199 10277 10291 10358 10383 10421 10439 10474 10486 10498 10503 10544 10552 10556 10637 10668 10699 10739 10820 10824 10887 10980 10993 11055 11131 11138 11235 11246 11364 11391 11446 11578 11590 11598 11613 11647 11664 11701 11790 11797 11806 12037 12132 12155 12204 12209 12311 12328 12342 12346 12423 12459 12483 12504 12506 12509 12529 12548 12557 12598 12663 12693 12744 12880 12899 12929 12971 13063 13079 13103 13148 13236 13253 13333 13374 13392 13524 13679 13698 13829 13862 13865 13877 13895 13984 13986 13990 13999 14038 14049 14064 14100 14102 14153 14212 14230 14291 14331 14363 14438 14450 14512 14559 14610 14621 14767 14866 14882 14921 14927 14994 15043 15123 15181 15285 15324 15394 15411 15435 15508 15527 15589 15633 15674 15677 15723 15783 15900 15953 16000 16064 16152 16162 16202 16207 16210 16280 16316 16329 16343 16378 16540 16549 16559 16568 16606 16699 16790 16963 17008 17058 17100 17106 17122 17183 17203 17273 17361 17513 17570 17600 17864 17867 17879 17913 17925 17936 17983 18071 18184 18185 18187 18251 18254 18294 18375 18396 18405 18415 18429 18447 18463 18520 18633 18663 18724 18764 18817 18875 19083 19116 19118 19176 19187 19239 19244 19355 19361 19430 19431 19435 19497 19595 19709 19721 19734 19817 19842 19852 19899 20110 20111 20115 20120 20170 20178 20187 20205 20216 20259 20386 20391 20497 20506 20642 20652 20681 20719 20722 20964 907 2022 2394 4093 5322 5786 6396 7141 7843 8615 9585 10384 11539 12351 13963 15390 16330 17026 18890 20007 20820 213 436 887 1263 1705 1975 2499 2850 3250 3494 3768 4065 4212 4637 4792 5120 5516 5974 6317 6820 7020 7452 7659 8040 8284 8609 8912 9233 9451 9814 9999 10196 10447 10629 10697 11346 11621 12107 12343 12521 12789 13105 13539 13980 14090 14S62 14633 15120 15766 16201 16355 16710 17157 17606 111061 18471 18883 19282 19607 20029 20198 20524

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6